Bitcoin Forum
January 18, 2020, 07:39:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.19.0.1 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Polski / BITCOINPL.ORG - wiadomości ze świata kryptowalut i blockchain on: September 13, 2019, 08:42:19 AM
Witamy wszystkich forumowiczów bitcointalk.org

Zapraszamy do naszego serwisu oraz tego katalogu na http://bitcointalk.org w którym na bieżąco będziemy publikować najświeższe wiadomości ze świata kryptowalut i blockchain. Cheesy


Serwis bitcoinpl.org publikuje najświeższe wiadomości, analizy, wywiady i porady ze świata kryptowalut i technologii blockchain.


Jeśli chciałbyś dołączyć i zostać redaktorem napisz do nas na kontakt@bitcoinpl.org. Jesteśmy otwarci na wszelkie oferty współpracy. :geek:

Jeśli masz jakieś propozycje wprowadzenia zmian na https://bitcoinpl.org to napisz do nas. Jesteśmy otwarci na zmiany.

Zapraszamy również do mediów społecznościowych

Facebook: https://www.facebook.com/bitcoinplorg/

Twitter: https://twitter.com/bitcoinpl_org/

Codziennie będziemy dodawać nowe wiadomości na tym forum, aby Wam ułatwić śledzenie bieżących wydarzeń

Pozdrawiamy i zapraszamy
https://bitcoinpl.orgSilk Road i Bitcoin. Historia jak z filmu

Czy ktoś już był na Silk Road?” Jest to coś w rodzaju anonimowego Amazon.com . Nie sądzę, że mają heroinę, ale tam sprzedają inne rzeczy. Używają Bitcoin’a i sieci Tor do anonimowych transakcji. Napiszczie co o tym sądzicie„.

Ten post został opublikowany w 2011 roku na forum Bitcointalk przez użytkownika pod pseudonimem altoid. Jak się później okazało, była to pierwsza marketingowa sztuczka twórcy legendarnej platformy Silk Road, Rossa Ulbrichta, aresztowanego przez FBI w październiku 2013 r. Dwa lata później został skazany na dożywocie.

Każdy ma prawo żyć jak chce, pod warunkiem, że jego czyny nie wyrządzą krzywdy innym. Tworząc Silk Road 26-letni fizyk Ross Ulbricht kierował się właśnie tą zasadą. Starał się uwolnić ludzi od kontroli i zakazów.

Początek „Jedwabnego Szlaku”
Początkowo Ross Ulbricht nazwał swój projekt „Underground Brokers”, ale później zmienił nazwę na Silk Road. Od stycznia 2011 r. do października 2013 r. strona internetowa Silk Road umożliwiała kupowanie narkotyków przez Internet. Bitcoin stał się walutą rozliczeniową na stronie.

Pierwszymi produktami na stronie były grzybki halucynogenne uprawiane przez samego Ulbrichta. Cztery miesiące po premierze Silk Road, Ulbricht oferował już 300 pozycji. Rok później już 350 sprzedawców oferowało swoje towary na stronie.


Na początkowym etapie Silk Road, Ross Ulbricht ręcznie przetwarzał wszystkie transakcje Bitcoin. Od każdego zakupu pobierał prowizję od 2% do 10%, w zależności od wielkości zamówienia. W sierpniu 2011 r. zarabiał około 30 000 USD z samych prowizji.

Aby handlarze postępowali odpowiedzialnie i nie sprzedawali towarów niskiej jakości, na stronie działał mechanizm informacji zwrotnej. Kupujący mógł ocenić przesyłkę w skali od 1 do 5. Recenzje umożliwiły wykluczenie „z gry” wszelkich oszustów.

Jedwabna rola Bitcoina
Na początku 2012 roku Silk Road był jedynym miejscem w internecie, w którym regularnie przyjmowano płatności Bitcoin. Aby zapobiec zmienności ceny Bitcoina, Ross wprowadził mechanizm zabezpieczający. Pozwoliło to użytkownikom i kupującym ustalić cenę przyszłej transakcji i nie martwić się o „skok” w cenie.

W chwilach, gdy strona była niedostępna, kurs Bitcoin zaczynał spadać. Na przykład wzrost ceny Bitcoina odnotowano dzięki artykułowi tabloidu Gawker. 01 czerwca 2011 roku. Tabloid opublikował artykuł w Internecie opowiadający o historii odwiedzających stronę Silk Road. Po jego opublikowaniu do platformy dołączyło 1000 nowych użytkowników, a cena Bitcoin na giełdzie MtGox wzrosła do 10 USD.

Slużby nie śpią
Idylla Silk Road nie mogła trwać wiecznie. W dniu 5 czerwca 2011 r. Senator stanu Nowy Jork Chuck Schumer wezwał organy ścigania do zamknięcia Silk Road. Następnie opisał Bitcoina jako jeden ze sposobów prania brudnych pieniędzy i nazwał go narzędziem dla przestępców.

Wystąpienie Shumer’a przyniosło odwrotny skutek od zamierzonego, bo po tej „reklamie” Silk Road” zanotował olbrzymi wzrost, notując 10 000 zarejestrowanych użytkowników. Do połowy 2013 r. ich liczba osiągnęła milion.

Jesienią 2011 r. agenci Maryland Homeland Security wszczęli dochodzenie w sprawie Silk Road. Operację nazwano „Marco Polo” na cześć podróżnika, który podążał Jedwabnym Szlakiem do Chin.

Pierwszym przełomem w sprawie było aresztowanie w styczniu 2012 r. użytkownika strony pod pseudonimem digitalink. Okazało się, że to handlarz heroiną i ekstazy, Jacob George, który następnie został skazany na sześć lat więzienia.

Mniej więcej w tym samym czasie, agenci wywiadu utworzyli konto na Silk Road, aby zdobyć kontakt do głównego administratora strony pod pseudonimem Horrible Pirate Roberts. Później Ross Ulbricht zeznał, że nie tylko on używał tego konta.

W wywiadzie dla dziennikarza Andy Greenberga, Horrible Pirate Roberts przyznał, że nie jest założycielem Silk Road. Według niego, odkrył i naprawił błąd w systemie bezpieczeństwa, a później kupił witrynę. Kto jeszcze zarządzał stroną, do dziś pozostaje tajemnicą.

Początek końca Silk Road
Pod koniec 2012 r. agenci wywiadu wystawili kilogram kokainy na sprzedaż używając konta pod nickiem nob. Paczka z „towarem” została dostarczona do administratora strony. W ten sposób agenci trafili na znaczącą postać w Silk Road – 47-letniego Curtis’a Green’a. Miał on m. in. dostęp do wiadomości i transakcji finansowych użytkowników Silk Road. W tym momencie agenci FBI z Nowego Jorku wpadli na trop „Strasznego Pirata Robertsa” .

Latem 2013 r. agenci FBI odkryli lokalizację serwerów...

więcej na bitcoinpl.org:
https://bitcoinpl.org/silk-road-i-bitcoin-historia-jak-z-filmu/
Pages: [1]
Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!