Bitcoin Forum
January 28, 2020, 12:02:27 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.19.0.1 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 »
1  Local / Bitcoin Haberleri / Kripto Para Piyasası Kayıplara Karşı Hassas on: December 12, 2019, 06:08:47 PM
Kripto para piyasası, Çarşamba günü, Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimlerinin ay boyunca negatif bölgeye geri kaydığı için zarar görmeye açık görünüyor.

BTC / USD oranı 7.300 $ destek bariyerini geçtikten sonra, Bitcoin 4 Aralık’tan bu yana en düşük işlem seviyesine düştü. İlk 10’un en kötü performansını sergileyen Ethereum, Ripple, Binance ve Litecoin kritik desteğe çok yakındı. Toplam kripto para piyasa kapitalizasyonu, TradingView tarafından ölçülen oranlara göre Pazartesi’den bu yana 11 milyar dolar kayıpla 191 milyar dolara geriledi.

Haberin devamı : https://kointimes.net/kripto-para-piyasasi-kayiplara-karsi-hassas/
2  Local / Bitcoin Haberleri / Binance Artık Ücretsiz Anında Dahili Transfer Hizmeti Sunuyor on: December 02, 2019, 11:32:35 PM
Binance, borsadaki hesaplar arasında kolayca para taşımanın bir yolunu açıkladı. Duyuruya göre transferler artık ücretsiz ve anında yapılabilecek.

Kullanıcılar herhangi bir blok onayına gerek duymadan varlıkları bir Binance hesabından diğerine çekebilirler. Sıfır transfer ücreti ile hesaplar arasında para taşımak anında gerçekleşecek.

Haberin devamı için:  https://kointimes.net/binance-artik-ucretsiz-aninda-dahili-transfer-hizmeti-sunuyor/
3  Local / Bitcoin Haberleri / Alex Kruger : Ripple XRP ‘nin Fiyatı Şubat Ayına Kadar Sıfır Olabilir on: November 29, 2019, 10:13:34 AM
KAS 28, 2019Alex Kruger : Ripple XRP ‘nin Fiyatı Şubat Ayına Kadar Sıfır Olabilir COİN ANALİZRipple Fiyat Analizi : Yükseliş Devam Edecek Mi ?
Ripple XRP fiyat geliştirme modeline göre, “kripto varlığı” nın önümüzdeki Şubat ayında sıfıra gideceği öngörülüyor. Ripple’ın XRP’si düşük performans gösterdi ve doğrusal bir regresyon oluşturarak daha düşük bir fiyat aralığında daha fazla kaza olacağını öngörüyor.


XRP, 2019’da durgun kalan ve geçen ay daha da çözülmüş olan varlıklardan biridir. Şu anda, varlık 0.21 dolar seviyesinde ve hala birkaç dolara kadar çıkabileceği yönünde tuhaf tahminler yapılmakta.


Ripple’in tokeninin doğrusal regresyon modeline göre davranıp davranmayacağına dair bir açıklama yok. Ancak varlık güvenilirliğini yitirdi ve fiyatı yükseltecek hiçbir güç yok. XRP, 2017’deki muhteşem rallinin yıllarca devam ettiği, en düşük seviyedeki fiyatlara yabancı değil. Ancak o zamandan beri varlığın Bitcoin’i geçme vaadi gerçekleşmedi. Bankalar yalnızca bir test olarak kabul ettiler ve Dalgalanma Net sistemi, işlem yapmak için bu tokene ihtiyaç duymuyor.

Haberin kaynağı: https://kointimes.net/alex-kruger-ripple-xrp-nin-fiyati-subat-ayina-kadar-sifir-olabilir/
4  Local / Bitcoin Haberleri / Bitcoin ‘de Boğalar Görev Başında on: November 12, 2019, 09:11:53 PM
Bitcoin ‘in geçen hafta kapanışı öncesinde 9000 doların altına inmesinden sonra bu seviyeyi kırma çalışmaları devam ediyor. En düşük olarak 8400 dolara kadar inen lider kripto para şu anda tamamen boğaların kontrolü altında.

9000 Dolar Kırılmaya Çalışılıyor
Son olarak bugün erken saatlerde yukarı doğru bir hareketlenme gösteren lider kripto para 8800 dolar sınırına ulaşsa da yeniden ani bi düşüş yaşayarak 8500 dolara geriledi. Bu anlık hareket boğaların görev başında olduğunu da göstermekte. Yukarı doğru olan ve bir kaç dakika süren bu hareket insanların anında long işlem yapmalarına sebep oldu. Bu tuzağa düşenler fiyatın yeniden ani düşüşü sonrasında kaybetmiş oldular.

Devamı : https://kointimes.net/bitcoin-de-bogalar-gorev-basinda/
5  Local / Bitcoin Haberleri / BitMEX ‘den Kullanıcılarına Uyarı Mesajı Geldi on: November 02, 2019, 08:34:35 PM
Dünyanın en büyük kaldıraçlı borsası olan BitMEX dün sabah saatlerinde büyük bir hataya imza attı. Şirket tarafından üyelerine düzenli olarak gönderilen bilgilendirme maillerinde BCC kısmına yazılması gereken mail adresleri CC kısmına yazıldı. Bu sayede insanlar bir anda başkalarının sisteme giriş yaptıkları mail adreslerine de sahip oldular.

İşin garip kısmı aynı zamanlarda BitMEX Twitter hesabı da hacklendi ve hesaptan “Hacked” yani “Hacklendi” paylaşımı yapıldı. Bu iki hareketin şirket içinde çalışan biri tarafından bilinçli olarak yapılabileceği de düşünülüyor.


 
Ancak ne olursa olsun bu olaydan sonra kullanıcılar 1 Kasım Cuma gecesini işlem yapmayarak geçirdiler. Aynı saatlerde BitMEX tarafından kullanıcılara bir mail daha gönderildi. Bu mailin içeriğinde bir hata yapıldığı kabul ediliyor ve her ihtimale karşı kullanıcıların sisteme giriş yaptıkları şifrelerini değiştirmeleri isteniyor. Haberin yayına hazırlandığı saatlerde 150.000 kişinin şifrelerini değiştirdiği bildirildi. Bu kişilerin şifre değiştirmelerinden anlaşıldığı üzere bu kadar kişi hesaplarında büyük paralar tutuyorlar.

haberin devamı ve kaynağı: https://kointimes.net/bitmex-den-kuillanicilarina-uyari-mesaji-geldi/
6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Binance Stellar (XLM) Desteğini Çektini Açıkladı on: October 31, 2019, 03:57:48 PM
Kointimes.net - 29 Ekim Salı günü, kripto borsası Binance’da Stellar (XLM) sahibi olanlarla ilgili önemli ve paylaşılması zor haberler vardı. Binance’in blog yazısı, ilk olarak 18 Temmuz’da açıkladığı Stellar (XLM) tokenine olan desteğini durdurmaya zorlandığını belirtti.

Bunun nedeni, Stellar Protokolü‘ndeki son güncellemenin 12. ve daha sonraki sürümler için “enflasyonu” devre dışı bırakmasıdır. Stellar Kalkınma Vakfı (SDF), 30 Eylül’de enflasyonun etkisiz hale getirilmesini önerdi.


 
SDF’nin blog yazısında, aşağıdaki nedenlerden dolayı mevcut enflasyon mekanizmasını devre dışı bırakmanın iyi bir fikir olduğu açıklandı:

Enflasyon, Stellar platformunda oluşturulan uygulamalara yardımcı olmuyor.
Enflasyon ölçeklenebilirlik sorunlarına yol açmaktadır.
Binance, 28 Ekim’e kadar kazanılan XLM token ödüllerinin (yükseltme yapılacaksa) kullanıcılara dağıtılacağını ve kullanıcıların “Kasım’ın ilk 5 günü Ekim Stellar dağıtımını” almaya devam edeceğini söylüyor.

Kaynak : https://kointimes.net/binance-stellar-xlm-destegini-cektini-acikladi/
7  Local / Bitcoin Haberleri / Bitcoin, Cadılar Bayramı Etkisi ‘nden Yararlanabilecek mi? on: October 31, 2019, 03:53:51 PM
kointimes.net- Bitcoin gibi, hisse senetlerinin ve diğer varlıkların 31 Ekim’den Mayıs’a kadar en iyi performanslarını gösterdiklerine inanılan Cadılar Bayramı Etkisi adlı bir teori var.

Bitcoin fiyatı bu etkiden fayda sağlayacak mı, yoksa fikir yılın bu zamanı için uygun şekilde ürkütücü bir batıl inançtan başka bir şey değil mi?

Cadılar Bayramı Etkisi Nedir?
Yatırımcılar ve tüccarlar, bir satın alma siparişi vermeden önce bir varlığın gücünü veya zayıflığını belirlemeye çalışmak için teknik ve temel analiz gibi çeşitli araçlar kullanırlar. Bazı analistler tarihler, çevrimler, matematik ve hatta astroloji gibi daha geleneksel olmayan yöntemler kullanırlar. Her yıl Kasım ayından itibaren varlıkların daha iyi performans göstereceği ve Mayıs ayı boyunca yatırımın geri dönüşü sağlayacağı ve takvim yılının diğer yarısına göre daha yüksek getiri sağlayacağı yönünde ortak bir teori bile var.

Bu teori, Cadılar Bayramı Etkisi, Cadılar Bayramı Göstergesi veya Cadılar Bayramı Stratejisi olarak adlandırılır ve kış ayları boyunca bir varlık satın almanın yatırımcıyı ödüllendireceğini belirtir. Tüccar veya yatırımcı, piyasa zamanlaması temelli stratejinin diğer yarısı olan “Mayıs ayında satış yapıp uzaklaşmaya” teşvik edilir.


 
Fakat bu Bitcoin pazarları için de geçerli mi? Bitcoin’in son boğa piyasasına dayanan 31 Ekim – 1 Mayıs arasındaki her bir dönemden elde edilen veriler, teorinin doğru olduğunu ama Bitcoin fiyat listelerinde sadece bir dönem bunun yaşandığını gösteriyor.

Kaynak : https://kointimes.net/bitcoin-cadilar-bayrami-etkisi-nden-yararlanabilecek-mi/
8  Local / Bitcoin Haberleri / Nasdaq 100 Kripto Para Birimi İçin CIX100 Endeksi Ekliyor on: October 18, 2019, 02:51:59 PM
Amerika Birleşik Devletleri’nin en monopol borsalarından biri olan Nasdaq, cryptoindex analitik platformu tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen yapay zekaya dayanan CIX100 endeksini bünyesine ekledi.


Yapay sinir ağları algoritmalarını (Zorax) kullanarak, CIX100 yüzden fazla ana kripto para biriminden gelen verileri gözlemlemenize izin verir ve yapay olarak yükselmiş maliyet ve puanlama ile dijital varlıkları elimine eden ikiyüzden fazla etkeni dikkate alır. Veriler, en büyük dokuz şifreleme para birimi borsasında toplanır. Ayrıca, milyonlarca dolarlık işlemlerin sonuçları ile haberler ve sosyal ağlardan elde edilmiş tüm bilgiler analiz edilir.

Borsalarda en çok rağbet gören ve TOP-200’deki pozisyonlarını en az üç ay hafızasında tutan kripto para birimleri için özel olarak dikkat gösterildi. Aynı zamanda, AI(Artificial intelligence) bu kadar büyük miktarda datayı işlemek için kullanılır. CIX100, 2017’nin Mayıs ayında piyasaya sürüldü ve piyasada hazır bulunan olaylar ve hareketlerin grafik bilgisini analiz edip kullanıcılarına ileten Reuters, Bloomberg ve TradingView’e eklendi.

Devamı : https://kointimes.net/nasdaq-100-kripto-para-birimi-icin-cix100-endeksi-ekliyor/
9  Local / Alternatif Kripto-Paralar / TON kripto para birimi için en az 6 ay erteleme olabilir! on: October 16, 2019, 01:49:33 PM
TON kurucu ortağı Pavel Durov ve ekibinin, SEC ile ilgili tüm sorunları altı ay ile bir yıl içinde çözmesi gerekiyor.Bu süre boyunca, Telegram Açık Ağı’nın (TON) piyasaya sürülmesi ertelenebilir olarak gözümekte.

Erteleme için belirleyici faktör, 24 Ekim’de New York Güney Bölgesi mahkemesinde yapılması planlanan duruşmanın sonucu olacaktır. Bunun üzerine SEC neden Gram kripto para birimini engellemenin bir güvenlik önlemi olarak gördüğünü açıklayacak. Telegram – TON temsilcileride madeni paraların dağıtımına ilişkin geçici yasağı kaldırmak için savunmalarını sunacaklar.

Kaynaklara göre, bu noktaya kadar resmi bir açıklama olmayacak.

TON soruşturması, Daphne Waxman, Morgan Ward Doran ve John Enright tarafından yürütülmektedir.  Bu araştırmacılar daha önce EOS kripto para birimi davasında yer almışlardı. 1 Ekim’de SEC, kayıt dışı bir ICO için EOS projesini 24 milyon dolar para cezasına çarptırdı. Belirteçlerin ilk teklifleri sırasında, Block.one geliştirici şirketi 4.1 milyar dolar rekor bir miktar arttırdı. SEC para cezası bu tutarın %1’inden azdı ve Block.one herhangi bir suçluluk kabul etmeden ödemeyi kabul etti.
 Devamı : https://kointimes.net/ton-kripto-para-birimi-icin-en-az-6-ay-erteleme-olabilir/
10  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Visa, eBay ve Mastercard Libra’dan Ayrıldı on: October 12, 2019, 06:12:37 PM
Libra için ödeme şirketlerinden ard arda ayrılık kararı geliyor. Ödeme şirketleri Mercado Pago, Visa, Stripe, Mastercard ve eBay, en büyük sosyal ağ platformu Facebook dijital para birimi Libra projesini bıraktı.

Visa, eBay ve Mastercard Libra'dan Ayrıldı
Visa, eBay ve Mastercard Libra’dan Ayrıldı

“Libra Birliğinin vizyonuna saygı duyuyoruz. Ancak, eBay kurucu üye olarak ilerlememe kararı aldı. Şu anda kullanıcılarımız için yönetilen bir ödeme seçeneği sunmaya odaklandık ” dedi.

Buna karşılık Stripe, Libra’nın belirli bir potansiyele sahip olduğunu söyledi, ancak şu ana kadar şirket, çevrimiçi ticaret geliştiren küresel ölçekte projeleri desteklemeye odaklanacak:

Stripe’nin temsilcileri, “ Projenin ilerleyişini yakından izleyeceğiz ve Libra derneği ile daha sonraki aşamalarda işbirliğine açık kalacağız ” dedi.

Devamı : https://kointimes.net/visa-ebay-ve-mastercard-libradan-ayrildi/
11  Local / Bitcoin Haberleri / Dünkü Ralliye Rağmen Bitcoin Hala Düşüş Gösterebilir on: October 10, 2019, 03:50:15 PM
Bitcoin, sürekli oynaklık ve öngörülemeyen olması nedeniyle yakından takipe edilen bir varlık. Bu takip, özellikle fiyatın yukarı ve aşağı doğru hareket etmesi sırasından çok daha fazla artarak devam eder. 24 saat içinde % 10’dan fazla hareket Bitcoin’in geçmişi boyunca oldukça sık gözlemlendi.

Ancak, daha uzun vadeli zaman dilimlerine baktığımızda daha düzenli bir fiyat yapısı ortaya çıkmaktadır. Bir veya daha fazla yıl boyunca fiyat hareketine baktığımızda, fiyatın genellikle net ve tanımlanmış ticaret yapıları takip ettiğini görebiliriz.

Kripto para yorumcusu ve yatırımcı @davthewave, kısa vadedeki tüm dalgalanmalara rağmen, Bitcoin’in daha uzun vadeli azalan bir kanalda işlem yaptığına dikkat çekti.Kanal nötr bir kalıp halinde olmasına rağmen aşağıya doğru bakıyor. Bu nedenle, fiyat sınırları içinde kaldığı sürece, düşmeye devam etmesi muhtemeldir. Bu zaman çerçevesi içindeki fiyat hareketine daha yakından bakalım. Bu hareketi analiz ederken, oldukça muhtemel görünse de, fiyatın azalan bir kanalda olduğuna dair hiçbir güvence olmadığını görüyoruz. Fiyatın, azalan bir kama içerisinde işlem görmesi mümkün.Aslında, kamanın (kesikli) direnç çizgisi, azalan kanalınkinden daha fazla kez meydana gelmiş. Ayrıca, kamaların mevcut direnç çizgisi, 9500 $ ‘lık direnç alanı ile mükemmel bir şekilde çakışıyor. Bu alan, fiyat 24 Eylül’de kazasında düşmeden önce 17, 28 ve 30 Ağustos tarihlerinde üç kez destek verdi.


Fiyat bu direncin sonuna kadar artacak olsaydı, önceki bir destek alanının çok geleneksel bir tekrarı olurdu. Azalan kamanın varlığı, kanalı geçersiz kılmaz, yalnızca 9500 $ ‘lık güçlü direnci tekrarlar. Mevcut düzen hakkında karar veremesek de, Bitcoin 10.500 $ ‘ın (kanalın direnç çizgisi) altında kaldığı sürece, hareketin yükselişini düşünemeyeceğimizden emin olabiliriz.
Kaynak : https://kointimes.net/dunku-ralliye-ragmen-bitcoin-hala-dusus-gosterebilir/
12  Local / Bitcoin Haberleri / Libra Birliği Ürün Müdürü Görevinden Ayrıldı on: October 09, 2019, 10:52:04 PM
Facebook Libra’nın arkasındaki istikrarlı bir organizasyon olan Libra Birliği ürün müdürü Simon Morris, birliği sadece 5 ay sonra terk etti.

LinkedIn profiline göre Morris, Nisan ayında kuruma katıldı ve Libra projesinin kamuya duyurulduğu Ağustos ayından sadece iki ay sonra ayrıldı. O zaman, Libra macerasının bir parçası olmak için “süper heyecanlı” olduğunu ve “bunun sadece bir başlangıç ​​olduğunu ve yapılacak çok iş olduğunu” söylemişti.

Morris daha önce farklı iki dönemde teknoloji şirketi BitTorrent ile yaklaşık on yıl çalışmıştı. LinkedIn profiline göre son görevi ise BitTorrent’in kripto para birimi projesinin tasarımını ve geliştirilmesini yönettiği baş strateji sorumlusuydu:

“Çalışma doğrudan Mayıs 2018’de TRON tarafından BitTorrent’in devralınmasıyla sonuçlanan satın alma tartışmalarına yol açtı. Kripto projesi devam ediyor ve“ Atlas Projesi ”adı altında pazara sunuluyor.

Daha geçen hafta, ödeme devi PayPal Libra Birliği ‘nden ayrıldı. Visa, Mastercard ve Stripe’in ayrıca, Facebook’un veri ve gizlilik konularını ele almasıyla ilgilendikleri için resmi olarak birliğe katılmakta tereddüt ettikleri biliniyor. Üç şirketten ayrıca ABD’li milletvekillerinden Libra Birliği ile olan ortaklıklarını tekrar gözden geçirmeleri istendi.

Libra Vadeli Sözleşmelere Başlayacak
Libra Birliği Ürün Müdürü Görevinden Ayrıldı

Libra Hala Kapalı Bir Kutu
Libra’nın nasıl işleyeceği ve kullanıcılara nasıl bir yarar sağlayacağı konusu hala bir bilinmezlik. Bu da hem Bitcoin tarafında hem de altcoin sahipleri için bir tedirginlik yarattığı görülüyor. Bu tedirginlik aynı zamanda Bitcoin’in son zamanlardaki inişli çıkışlı hareketinin de sebebi olabilir. Ancak son düşüşün tamamen Libra kaynaklı olma ihtimali oldukça az.

Libra’nın son zamanlarda içten içe kaynadığı da gözden kaçmıyor. Bu durum dışardan bakıldığında Libra’nın hiç de güven vermeyen bir hareket olduğunu insanlara gösteriyor. Libra konusundaki belirsizlik bir süre daha devam edecek gibi.

KAYNAK : https://kointimes.net/libra-birligi-urun-muduru-gorevinden-ayrildi/
13  Local / Bitcoin Haberleri / Binance Çin’de Bitcoin Almak İçin WeChat ve Alipay’i Desteklemeye Başladı on: October 09, 2019, 01:08:56 PM
Kripto para borsası Binance, fiat ağ geçidine iki kanal daha ekleyecek şekilde ayarlandı. WeChat ve Alipay, Çin’deki kullanıcıların iki ödeme seçeneğiyle bitcoin (BTC) satın almalarını sağladı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao “CZ” Çarşamba günü Twitter’daki mesajını doğruladı. Konuya yakın olan insanlara The Block’a, girişin şu anda Android kullanıcıları için bir test aşamasında olduğunu ve nihayetinde iOS ve Web’de tamamen kullanıma sunulacağını söylendi.

Kripto para borsaları, Çin’in merkez bankası olan Çin Halk Bankası (PBoC) tarafından 2017 yılının sonlarından bu yana resmen yasaklandı. Bununla birlikte, Çin vatandaşları hala birebir (P2P) platformlar üzerinden veya bitcoin satın alabilirler. Örneğin, Huobi ve OKEx, bir P2P OTC arkasında Çin Yuanı’nını (CNY) BTC / USDT dönüştüren ana borsalar.

Binance Amerika'daki Hizmetlerini Durdurdu
Binance Çin’de Bitcoin Almak İçin WeChat ve Alipay’i Desteklemeye Başladı

Bugünkü hareket ile Binance, P2P işlem alanına girdi. Sadece bitcoin değil, Çinli kullanıcılar P2P hizmetiyle Ether (ETH) ve Tether de (USDT) satın alabilir.

İlginç bir şekilde WeChat, ödeme politikasını Mayıs ayında güncelleyerek kripto para birimi ticareti yapan kullanıcıların hesaplarını sonlandıracağını söyledi. Alipay’in bitcoin OTC ticaretinde yer alan hesapları engellediği de bildirildi. Bu nedenle, Binance tarafından hareketin nasıl başlayacağı belirsizliğini koruyor. Konuyla ilgili olarak Binance tarafından bir cevap verildiğinde her şey biraz daha ortaya çıkacak.

Binance, İngiltere, ABD, Singapur, Uganda’daki yeni lansmanlarıyla fiattan kripto geçitlerini genişletiyor. Borsa, Arjantin, Bermuda ve Türkiye gibi diğer ülkeler arasında fiilen kripto alışverişi yapmayı da planlıyor. Ancak bu planın ne zaman hayata geçirileceği konusunda henüz net bir bilgi yok. Özellikle gelişmekte olan ve kendi para birimlerinin değeri nispeten düşük olan ülkelerde Bitcoin kullanımı giderek artıyor. Bu yüzden bu ülkeler her zaman için önemli bir potansiyele sahipler.

Kaynak : https://kointimes.net/binance-cinde-bitcoin-almak-icin-wechat-ve-alipayi-desteklemeye-basladi/
14  Local / Bitcoin Haberleri / Bitcoin Sıkıntıdayken Altcoinler Yükselişte on: October 08, 2019, 03:40:29 PM
Altcoinler tekrar yükselişe geçti ve 0x, son 24 saatte yaklaşık% 10 büyüme kaydettikten sonra yükselişte olan Altcoinler arasında başı çekiyor gibi görünüyor. Cosmos (ATOM) da etkileyici kazanımlar kaydetmekte ve 2,73 $ ‘dan, bugün 2,92 $’ a kadar çıkarak değerine 0,20 $ ekledi.

Bunun ötesinde, Tron (TRX) ve Dash % 2.9 ve % 2.5 artışla en iyi performans gösterenler arasında. Bu arada, ana altcoins XRP ve Bitcoin Cash (BCH) geçtiğimiz gün neredeyse % 1 düşüşle hafif bir zarar kaydettiler. Diğer altcoinlerin çoğu da, daha az dramatik olsa da, kazançlar yaşıyor. Genel olarak, tüm kripto para birimlerinin piyasa kapitalizasyonu 220.5 ila 221.7 milyar dolara yükseldi. Bu, genel anlamda ortalama % 1’den daha az bir kazanç anlamına geliyor.

Altcoin Sezonu Yolda
Bitcoin Sıkıntıdayken Altcoinler Yükselişte

Aynı zamanda, Bitcoin (BTC) 7 gün boyunca % 67,7’den bugünkü pazar hakimiyeti olan % 66,7’ye düşüş gösterdi. Bu düşüş genel anlamda çok önemli bir düşüş olarak değerlendirilmiyor. Bunun sebebi ise yine ezici bir pazar hakimiyetinin Bitcoin’in elinde olması. Uzmanlar %50’lik bir pazar hakimiyetinin dahi Bİtcoin’in popüleritesini kaybetmeyeceğini söylüyorlar.

Bitcoin hakimiyeti, 6 Eylül’deki 2019’da 2019 yılının tavan noktasına ulaşarak % 71 düzeyine ulaşmıştı. Ancak o tarihten bu zamana kada geçen yaklaşık 1 aylık süre zarfı içinde %5 civarında bir düşüş gösterdi. Altcoinlerdeki yükseliş elbette kısa vadede Bitcoin’in pazar hakimiyetine darbe vuraacakmış gibi görünmüyor. Bu konuda insanları endişelendiren konu ise Libra’nın piyasaya sürülmesi. Bitcoin’e yüklü miktarda yatırım yapanlar Libra’nın piyasa üzerinde yaratacağı etkiden endişe duymaya devam ediyorlar.

Libra ile ilgili sorunlar gün geçtikçe içinden çıkılmaz bir hale dönüşse ve Libra hakkındaki her gelişme bir tedirginlik yaratsa da Bitcoin şimdilik bu durumdan etkilenmiyor görünüyor.

Kaynak :  https://kointimes.net/bitcoin-sikintidayken-altcoinler-yukseliste/
15  Local / Bitcoin Haberleri / Balinalar Binance ‘a 50 Milyon Dolar Yatırdı. Dipten mi Alıyorlar? on: October 07, 2019, 08:26:00 PM
Balinalar, Huobi’den 50 milyon dolar, Bitfinex’den de 8 milyon Dolar Binance ‘a taşıdı. Birçok kişi bunun dipten yapılan bir alım sinyali olabileceğini iddia ediyor.

Milyonlarca dolar değerinde kripto paranın borsdalar arasında taşındığını duymuyoruz. Bu yüzden Huobi’den Binance’a yapılan bu aktarma dikkatleri çekiyor. Whale Alert (@whale_alert) isimli twitter kullanıcının belirttiği gibi 50.399.967 dolar Binance’e yeni taşıdı.

Balinalar Binance'a 50 Milyon Dolar Yatırdı. Dipten mi Alıyorlar
Balinalar Binance ‘a 50 Milyon Dolar Yatırdı. Dipten mi Alıyorlar

Kullanıcı, “bilinmeyen bir cüzdan” dan aktarıldığını tweet atmasına rağmen, aslında Huobi’deki sıcak bir cüzdandandı. Bu, birisinin 50 milyon ABD doları para çektiği ve herhangi bir nedenle doğrudan Binance’a yatırdığı anlamına gelir.

Başka bir kullanıcı, Samuel JJ Gosling (@xGozzy), benzer bir transferin aynı zamanda tekrar gerçekleştiğini belirtti. Whale Alert ayrıca, doğrudan Bitfinex’ten çekilmiş olan ve Binance ‘a yatıırlan 8,196,029 dolar olduğunu da belirtti. Huobi’den gelen paranın zamanlaması Bitcoin’deki çöküş ile alakalı olabilir mi?


Bir borsadaki sıcak cüzdandan doğrudan başka bir borsaya çekilen ve bir günde iki kez tek çekilen fonlarda milyonlarca dolar görüyoruz. Bu özel durumda, neredeyse 60 milyon dolar, borsalardan gelen fonlardan Binance’a yatırılmıştır. Sebep, elbette, hala bilinmemekte. Büyük bir oyuncu ‘dipten satın alıyor’ olabilir mi ya da insanların “long” işlem yapmaları için yanıltıcı bir sahte alım sinyali olabili mi?

Bununla birlikte, Whale Alert’in orijinal tweetinin cevaplarında çoğu kişi, bunun uygun bir satın alma sinyali olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Bunun sahte olacağı çok saçma görünüyor. Şimdiye kadar piyasa çok fazla tepki vermedi. Son zamanlardaki oynaklığa rağmen, çoğu büyük kripto para birimi sabit kalıyor gibi görünüyor.

kaynak : https://kointimes.net/balinalar-binance-a-50-milyon-dolar-yatirdi-dipten-mi-aliyorlar/
16  Local / Bitcoin Haberleri / Bitcoin Güçlü Fiyat Desteği İle 8.000 Dolara Geri Döndü on: October 07, 2019, 02:13:58 PM
Bitcoin (BTC), güçlü bir fiyat desteği ile 7.700 $ ‘a yakın bir seviyeyeden yukarı bir hareket yaparak düzeltici bir rallinin umutlarını canlı tuttu.

Lider kripto para birimi satış baskısı ile karşı karşıya kaldı ve haftasonu boyunca 8.000 $ ‘ın altında kaldı. Cuma günü kilit bir teknik gösterge tarafından belirtilen iyileşme ihtimali 8 bin 500 doların üzerine çıkması şeklinde yorumlanmıştı.

Buna rağmen, geniş çapta izlenen 100 haftalık hareketli ortalama (MA) desteği temel aldığından, boğalar için hiç bir şey bitmiş değil. BTC, Asya ticaret saatlerinde kilit teknik çizgiyi 7.753 $ ‘dan test etmeden önce 12: 20 civarında yeniden 8.000 $’ a yükseldi.

Özellikle, uzun vadeli MA Eylül ayının son haftasından bu yana güçlü bir destek olarak hareket ediyor. Şimdi, ayılar tekrarlayan kilit desteğe giremedilerse, kısa vadeli yatırımcıların teklifleri çekilebilir ve bu da düzeltici bir toplanma yaratabilir.

BTC’nin 100 günlük MA’yı savunması, MA’nın önceki boğa piyasasının yeni aşamalarında bir baz olarak hizmet vermesi nedeniyle aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi uzun vadeli yatırımcıları uyarabilir.


Ağustos 2015’te Bitcoin 200 $‘a yakın bir teklif aldı ve Aralık ayında 100 haftalık MA’nın üzerinde kabul gördü. Daha sonra lider kripto para birimi alıcıların azalması ile 460 $ ‘ın üzerine çıktı ve 17 Ocak 2016 tarihinde sona eren haftadaki 100 haftalık MA desteğine geri döndü. Daha sonra 367 dolar olan destek seviyesi takip eden üç hafta içinde savundu, ardından BTC hiçbir zaman geriye bakmadı ve Aralık 2017’ye kadar 20.000 $ ‘lık rekor seviyeye ulaştı. Temel olarak, BTC, Ağustos 2016’da gerçekleşen madencilik ödülü yarılanmasından yedi ay önce 100 haftalık MA boyunca daha düşük bir oran yarattı.

Günlük ve Haftalık Şema


Bitcoin’in 7.800 doların altındaki seviyelere düşmesi, işlem hacminin düşmesine (sol üstte) eşlik ediyor. Düşük hacimli bir düşüş genellikle kısa ömürlüdür.

Ayrıca, 14 günlük göreceli güç endeksindeki (RSI) aşırı satım, 100 haftalık MA civarında satıcı azalma belirtileri nedeniyle güven kazandı. Aynı zamanda, MACD histogramı sıfıra yakın düşüş momentumunun bir işareti olarak sıfır çizginin altında sığ çubuklar üretiyor.

Hepsi bir arada, 200 günlük hareketli ortalamaya (MA) 8.564 dolar değerinde bir sıçramayı hala muhtemel kılıyor. 8,833 Dolar (2 Haziran en yüksek) seviyesinde direnç gösterecektir.

Fiyatlar 100 haftanın altında MA’yı 7.753 $ ‘da kabul ederse düzeltici bir ralli için durum zayıflayacak ve kripto para birimi muhtemelen 7.200 $’ a düşecektir. Haftalık grafik göstergelerin düşüş eğiliminde olduğuna dikkat edin. BTC, Bitstamp’ta 8,000 dolar civarında işlem görüyor ve 24 saatte 0.7 düşüş gösteriyor.

Kaynak : https://kointimes.net/bitcoin-guclu-fiyat-destegi-ile-8-000-dolara-geri-dondu/
17  Local / Bitcoin Haberleri / Tom Lee : Bitcoin Hala Kurumlar İçin Çok Küçük on: October 05, 2019, 09:03:41 PM
Bitcoin (BTC) son birkaç gündür 8.000 $ ‘ın üzerinde tutunmaya devam etti ve burada konsolide ediliyor gibi görünüyor. Bakkt’ın birkaç hafta önce piyasaya açılma lansmanı oldukça zayıftı ve başta Tom Lee olmak üzere endüstri uzmanları, bitcoin ve kriptoların kurumsal ilgi için hala çok küçük olduğunu öne sürüyorlar.

Bitcoin Destek Noktasında Tutuluyor
Tradingview.com’a göre BTC birkaç saat önce güne 8,230 $ ‘da başladı. Onbir gün önce gerçekleşen devasa çöküşten bu yana 8 bin dolarlık bölgeden çok az bir hareket oldu. Gün içi düşüşü 8,110 dolar seviyesine geriledi, ancak BTC bu fiyat diliminde açıkça bir başka konsolidasyon aşamasına başladı.

Üç aylık düşüş trendi küçük tersine dönüş belirtileriyle devam ettiğinden, günlük grafikte bir death cross yaklaşıyor. Haftalık mum henüz kapanmadı ancak analistler Crypto Fibonacci’nin belirttiğine işaret ediyor;

“Bu mum henüz kapalı değil, ama burada bir Doji oluşacak gibi görünüyor (kararsızlık). Çok ilginç bir alanda oluşuyor. Burası 50 ema ve alt Bollinger bandında. Gelecek hafta ilginç olacak.”


Tom Lee : Bitcoin Hala Kurumlar İçin Çok Küçük

Bununla birlikte, çok düşük hacimlerde bitcoin fiyatının bir süre daha yerinde saymaya devam etmesi bekleniyor. Toplam kripto piyasası kapitalizasyonu şu anda 220 milyar dolar civarındadır; bu, çoğu dijital varlıklar için yedi gün boyunca yatay alım satımın ardından, geçen hafta bu zamanın neresinde olduğu ile ilgilidir.

Kripto Büyük Oyuncular İçin Çok Küçük
Büyük kurumsal oyuncuların ilgisinin az olması BTC fiyatının daha da yükselmemesine sebep olabilir. Dalgalı piyasa koşulları, kısa vadeli yatırımcıların aynı paraları alıp sattıkları için harcanan ve kazanılanın aynı para olması nedeniyledir.

Fundstrat Global Advisor ve Crypto Bull yöneticisi ve ortağı Tom Lee, geçtiğimiz günlerde kurumların ilgisinin yetersiz olduğu konusundaki görüşleriyle medyaya konuştu.

“Gerekli olan altyapı açısından kripto için mekanik bir sorun var, ancak muhtemelen bir pazar boyutu sorunu da var”

Lee, kriptonun kurumsal dünya için 9 trilyon dolarlık altın piyasası, 66 trilyon dolarlık borsa ve 86 trilyon dolarlık tahvil piyasası ile karşılaştırıldığında çok küçük olduğunu ekledi.
kaynak : https://kointimes.net/tom-lee-bitcoin-hala-kurumlar-icin-cok-kucuk/
18  Local / Alternatif Kripto-Paralar / PayPal Facebook Libra Projesinden Çekildiğini Açıkladı on: October 05, 2019, 03:12:27 PM
PayPal, yaptığı ani bir açıklamada, yaklaşmakta olan Facebook Libra kripto para projesinin gelişimine katılımını geri çekeceğini açıkladı.

Facebook Libra projesini duyurduğunda, 28 tanesi güvene sahip büyük şirket olmak üzere birçok destek aldı. Ancak, bu firmalardan bazılarının Facebook’un yeni stablecoinini destekleme konusunda başka düşünceleri olduğu ortaya çıkıyor.

PayPal Facebook Libra Projesinden Çekildiğini Açıkladı
PayPal Facebook Libra Projesinden Çekildiğini Açıkladı

Yeni bir duyuruya göre, PayPal projeyi desteklemeyi bırakmaya karar verdi ve Libra Birliğine daha fazla katkıda bulunmaktan vazgeçecek. Bunun yerine, şirket duyuruda belirtildiği gibi kendi misyon ve hedeflerine odaklanacak.

İlginçtir ki, Facebook Libra’nın proje lideri David Marcus daha önce PayPal’ın başkanlığını yaptı. Birçok kişi, bunun iki şirketi kalıcı olarak bağlayacak bir bağlantı olabileceğine inanıyordu, ancak şu anda durum böyle görünmüyor. Bütün bunlara rağmen, PayPal hala projeyi ve isteklerini desteklediğini ve bunun Facebook / PayPal ortaklığının sonu olmayacağını da belirterek bir açık kapı bıraktı.

Libra yetkilileri, değişimin zor olduğunu bildiklerini ve Libra destekçilerinin kendi risk değerlendirmelerini yapmak ve almak istedikleri kararlara saygı duymak zorunda olduklarını belirttiklerini söyleyerek habere cevap verdiler.Libra’nın bu yılın haziran ayında açıklanmasından bu yana bir eleştiri ve şüphecilik hedefi olması, sürekli olarak odakta olmasına sebep oldu. Farklı kuruluşlardan, şirketlerden ve ajanslardan birçok yetkili, projeyle ilgili endişelerini dile getirerek bu konu hakkında konuştu. Facebook, yeni para birimini tam olarak kontrol edebileceğini belirterek, Libra’nın korkularını azaltmaya çalıştı.

PayPal’ın projeden çekilmesi, destekçilerinin arasında dahi bir değişiklik olduğuna dair ilk işarettir. Her ne kadar PayPal bunu yapacak son şirket olmasa da, diğer destekçilerin sözde katılımlarını ‘yeniden gözden geçirdiklerini’ ima ediyor. İlerleyen zamanlarda projeden çekilen başka şirketleri de görmek çok da enteresan olmayacaktır.
kaynak :  https://kointimes.net/paypal-facebook-libra-projesinden-cekildigini-acikladi/
19  Local / Bitcoin Haberleri / Türk Hükumeti 4 Milyon Banka Hesabını Dondurdu. Sebebi Bitcoin mi? on: October 04, 2019, 10:21:53 PM
Bugün çok sayıda Türk vatandaşı, banka hesaplarında elektronik haciz bildirimini görünce çok şaşırdı. Türk hükumeti tarafından yapılan bu agresif eylem, özellikle dünyanın aşırı ekonomik sıkıntılarına maruz kalan bölgelerinde, Bitcoin gibi izinsiz bir ödeme sisteminin kullanılmasının bir hatırlatıcısı olarak kullanılır.

Bu uygulama, devlete olan borcunun geri ödemelerinde yardım bekleyenler üzerinde şok etkisi yarattı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Temmuz ayı sonlarında hükumete olan borçlarını ödeyenlere bir yardımda bulunacaklarını açıklamıştı.

Bununla birlikte, Pazartesi günü detaylandırılan Yeni Ekonomik Politika, bu tür bir borcun yeniden yapılandırmasından söz etmedi. Yerel bir haber yayınında yer alan bir rapora göre, Türkiye vergi uzmanı Nedim Türkmen, vergi borcu olan 2,5 milyon kadar kişi ve şirketin hacze uğradığını, bunun da 800.000’inin ödenmemiş sosyal güvenlik borçlarından kaynaklandığı tahmin ediyor.Ani banka hesabı donmalarının, belirli bir eşikten daha fazla borçlu olan şirketlere ve kişilere karşı gerçekleştiği ve tüm bankalarda gerçekleştiği görülmekte.

Türkmen ayrıca, ani hacizlerin uygunsuz zamanlamasına dikkat çekti. Banka hesabınızın dondurulması için hiçbir zamanın iyi bir zaman olmamasına rağmen, ayın başında olması, etkilenen şirketlerden gelen maaş ödemelerinin de bozulduğu anlamına geliyor. Vergilendirme uzmanı, bu tür politikaların özel sektör için son derece olumsuz olduğunu sözlerine ekledi. Borçların yeniden yapılandırma politikalarına daha önce değinildiğinde başlangıçta Türk şirketlerinden iyimserlikle karşılanmıştı.

Bu tür sert ekonomik politikalar, Bitcoin gibi tamamen izinsiz bir varlığın kullanımına dair net bir hatırlatma işlevi görür. Bitcoin üzerinde, bir düğmeye dokunarak cüzdanları dondurabilecek merkezi bir otorite yoktur. Bu inanılmaz derecede güçlü bir kalite ve çoğu kripto para destekçisinin, sonunda bankacılık ve finans endüstrisinin dünyadaki günlük insanların yaşamları üzerinde elinde tuttuğu baskınlığın daha çoğunu eline geçireceği bir sonuçtur.

kaynak: https://kointimes.net/turk-hukumeti-4-milyon-banka-hesabini-dondurdu-sebebi-bitcoin-mi/
20  Local / Bitcoin Haberleri / Apple CEO’su Tim Cook : “Kripto Para Çıkarma Planımız Yok” on: October 04, 2019, 04:55:04 PM
Apple CEO’su Tim Cook herhangi bir kripto para birimi çıkarma planlarının olmadığını söyledi. Para basmanın hükümete ait olduğunu, düzenleyicilerin ve özel kuruluşların bundan uzak durması gerektiğini söyledi.

Apple, Fintech ve global ödeme endüstrisinde agresif bir hamle yapmakla birlikte, teknoloji devinin şimdilik kripto alanına adım atma planları yok. Apple Inc’in icra kurulu başkanı Tim Cook kısa süre önce, şirketinin kendi dijital para birimini piyasaya sürmek için bir planı olmadığını söyledi.

Fransız finans gazetesi Les Echos ile röportaj sırasında Cook, parayla ilgili meselelerin ülkelerin ve ilgili hükümetlerin elinde kalması gerektiğini söyleyerek şunları ekledi:

“Bir para biriminin ülkelerin elinde kalması gerektiğini düşünüyorum. Rekabetçi bir para birimi oluşturan özel bir grup fikri konusunda rahat değilim. “Savunma gibi, para birimlerinin de misyonlarının özü olan ülkelerin elinde kalması gerekiyor. Temsilcilerimizi, devlet sorumluluklarını üstlenmeleri için seçiyoruz. Şirketler ise seçilmiyor ve bu yöne doğru gitmemeliler.”

Cook’un görüşleri, son zamanlarda şirketin “kripto para hakkında çalışmalar yaptığını” söyleyen Apple Pay başkan yardımcısı Jennifer Bailey’i haksız çıkardı. Bailey ayrıca, kripto paraların “ilginç” olduğunu ve “uzun vadeli potansiyele” sahip olduğunu da söylemişti.Apple’ın FinTech ve Blockchain ile Çalışması
Kripto paralar yakın zamanda Apple’ın listesinde olmasa da, Fintech alanında büyük adımlar atıyor. Apple, küresel ödeme endüstrisinde büyük bir fırsat olduğunu belirtti ve Apple Pay hizmetlerini pazarda büyütmek için çalışıyor.

Ağustos 2019’da, teknoloji devi, Apple Card‘ı bankacılık devi Goldman Sachs ve ödeme hizmetleri devi MasterCard ile ortaklaşa başlattı. PayPal, Square Cash ve Venmo gibi mevcut piyasa oyuncuları ile rekabet edebilmek için Apple, Apple Card ve Apple Pay kullanıcılarına Dail Cash ödülleri sunmakta. Apple Card, fiziksel mağazaların yanı sıra çevrimiçi mağazalarda da kullanılabilir. Teknoloji devi, Apple Card’ı piyasaya sürerek, Apple Pay’in benimsenmesini hızlandırarak şirkete dijital cüzdan alanında üstünlük sağlıyor.

Apple ayrıca blockchain alanına adım atmaya çalışıyor. Şubat 2019’da, bir SEC Filing, Apple’ın mineral kaynakları için blockchain teknolojisinin kullanımını araştırmak istediğini öne sürdü. Teknoloji devi ayrıca blockchain kurallarını oluşturmaya katılmaya istekli olduğunu da gösterdi. Tüm teknoloji devlerinin kripto para birimlerini farklı şekillerde algıladıklarını açıkça görülüyor. Facebook son birkaç aydır Libra planları ile oldukça agresif oldu ancak birçok düzenleyici engeliyle karşı karşıya kaldı.

Kaynak : https://kointimes.net/apple-ceosu-tim-cook-kripto-para-cikarma-planimiz-yok/
Pages: [1] 2 »
Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!