Bitcoin Forum
May 05, 2021, 09:00:37 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.21.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 »
1  Local / Konu Dışı / Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne 'garanti' için 1.6 milyar lira ödenecek on: January 20, 2020, 09:30:14 AM
2019 yılının ikinci yarısında Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden beklenen sayıda araç geçmediği için devlet, ICA'ya 1.6 milyar TL dolayında ödeme yapacak.

https://tr.sputniknews.com/amp/ekonomi/202001201041140162-yavuz-sultan-selim-koprusune-garanti-icin-16-milyar-lira-odenecek/

Devlet kendi yapsaydı köprü daha ucuza gelirdi dünya aptallık rekorunu kırdılar.
2  Local / Konu Dışı / Görevdeki Hakimin Çarpıcı Sözleri on: January 19, 2020, 10:17:50 AM
Emekli Hakim Mehmet Gülçek, halen kürsüde olan bir hakimin kaleme aldığı yazıyı hakim ve savcıların resmi sitesi adalet.org’ta paylaştı.

Görevde olan ve adını vermediği hakimin yazısını paylaşmak için “rızasını” aldığını belirten emekli Hakim Mehmet Gülçek, “Bir kürsü hakiminin isyanı!..” başlığıyla yazıya yer verdi.

Görevdeki Hakim yazısına “20 küsur yıllık meslek hayatımda hiç bu kadar umutsuz olmamıştım” sözleriyle başlayıp “Son yıllarda artık vidaları tamamen gevşemiş, sindirim sistemi bozulmuş bir adalet mekanizmasının türbedarı haline geldik” ifadelerini kullandı.

Hakim, emeklilik istemenin de çözüm olmadığını öne sürerek yaşanılanları şu çarpıcı sözlerle özetledi:

“Ayrılmak çare olsa bir günde ayrılırız, lakin feleğin cilvesine bak ki ya kırk katır ya kırk satır isteniyor bizden!.. Ne ayrılırken rahat ediyoruz meslekte, ne de görev yaparken. Adaletin derdi ile dertlenen bir hakim isen geçmiş olsun... Ya itaat ya ölüm, yahut çocuklarınla veya çocuklarından uzağa sürgün!.. Ölümlerden ölüm beğen...”

İşte o yazı…

20 küsur yıllık meslek hayatımda hiç bu kadar umutsuz olmamıştım. Nice HSYK' lar, nice bakanlar, nice iktidarlar gördüm.

Ancak yargının üzerinde bu kadar ağır bir yük ve bu kadar yoğun kara bulutlar görmemiştim.

Lakin Ahaber’e sorsanız yargıya güven yüzde 120 !..

Zaten ayakta zor durmaya çalışan ve yamalı bohça gibi dikiş tutmayan bir teşkilatımız vardı. Ancak geldiğimiz noktada o günler bize hayal oldu...

Son yıllarda artık vidaları tamamen gevşemiş, sindirim sistemi bozulmuş bir adalet mekanizmasının türbedarı haline geldik.

YA İTAAT YA ÖLÜM

Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Susmak, kaçmak, düzene uymak, 3 maymunu ya da 4 maymunu oynamak isyan bayrağı çekmek, v.s...

Ayrılmak çare olsa bir günde ayrılırız, lakin feleğin cilvesine bak ki ya kırk katır ya kırk satır isteniyor bizden!..

Ne ayrılırken rahat ediyoruz meslekte, ne de görev yaparken. Adaletin derdi ile dertlenen bir hakim isen geçmiş olsun...

Ya itaat ya ölüm, yahut çocuklarınla veya çocuklarından uzağa sürgün!..

Ölümlerden ölüm beğen...

Merak ediyorum. Bu ülkede yargı kadar içerden birbirine düşürülmüş bir başka kurum var mı acaba?..

Belki de bizim tozduman olmamız birilerinin işine geliyor olabilir. Zira kurt dumanlı havayı severmiş..

Bazen diyorum ki, Rusya da veya bir Afrika ülkesinde hakim olsaydım acaba bu kadar umutsuzluk çeker miydim?..

Doluya koyuyorum olmuyor, boşa atıyorum dolmuyor!..

Son dönemde mesleği alınanlar ise ayrı bir sosyolojik vaka !..

Vali ile tanışırken “Sayın valim, ben Elma partisinin Karpuz ilçe başkanı hakim Atarlı Keklik” şeklinde tanıtarak aslında mesleğe ihanet ettiğinin farkına bile varmayan bir güruha teslim olmuş durumdayız.

Ne yazık ki; kendi içinde savrulan, dışardan dost bularak kendi meslektaşını gammazlayan ve makam elde etmek için taklalar atan hakim savcılar için  şimdi söyleyecek bir sözümüz yok.

Lakin onların devirdiği çamların altında bizler de kalıyoruz ve onların tarumar ettiği itibar erozyonuyla ne yazık ki biz de savrulup gidiyoruz...

Önceden trafik kontrollerinde mesleki kimliği  görünce saygısını açıkça gösteren kolluk görevlileri artık GBT taraması yapmaya  kalkışıyor ise artık terk-i diyar etmenin vakti gelmiş demektir!..

Bu teşkilata yapılan en büyük kötülük ise; toplumun, kurumların  ve devletin gözünde yozlaştırılan onur ve itibardır.

Zira olması gereken saygın bakış açısının, eski hale gelmesine bizim ömrümüz artık vefa etmez.

EY HAKİMLER SİZE UYANIN DEMİYORUM, ÇÜNK܅

Haksızlıkları yazanların susturulduğu, muhalif ses çıkmasının önüne geçildiği, her muhalif sesi susturmak için maymuncuk gibi her deliğe uyan ve sihirli bir değnek şeklinde kullanılan FETÖ'cü yaftası ise artık yargı için bulunmaz bir Hint kumaşıdır!..

Tarihin hiçbir devrinde muhalif sesleri susturmak için bu kadar elverişli bir silah bulunamamıştı.

Artık umutlarımızı da kaybettik...

Geminin batmasını bekleyenlerden tutun da,  biran önce dibe vurmamız lazım diyenler, bu ülkeden artık bir şey olmaz diyenlere kadar ne ararsan var!..

Peki altta tüm bunlar yaşanırken fillerin tepiştiği yukarı mahallede ne oluyor derseniz, yukarısı başka bir rüyada yaşıyor sanki...

Onların hikmetinden sual sorulmaz. Onların günahı olur mu ?..

Layüs el makamı onlar...

Marabanın ağaya soru sorduğu nerede görülmüş!..

Ey hakimler!..

Size uyanın demiyorum, çünkü siz olmadığı kadar uyanık olduğunuzu sanıyorsunuz. Ve  hatta yürümeyi bırakıp koştuğunuz ve adaleti uçurduğunuzu zannediyorsunuz ki, ne içerek böyle düşündüğünüzü ben de çok merak ediyorum!..

 Bu yüzden size tek bir temennim var. Farklı devranlarda yaşayasınız!..

Adalete güvenin diplere vurduğu sokakta halkın dilinde adalet deyince surat buruşturan kalabalık bir kitle var. Artık mızrağın çuvallara sığmadığı dedikoduların bile yargıdan kaçmak için yeterli sebep oluşturduğu bu devirde tek çare belki ülkeyi terk etmek gibi görünüyor. Ama neylersin bu topraklarda doğduk, bu topraklarda ölmeye ah ettik...

Ormandaki ağaç diğerine baltayı gösteriyor..

-Bu var ya bu... Bizim en büyük düşmanımız!..

Diğeri cevap veriyor;

- Onun sapı bizden olmasa o bize zarar veremez, diye...

Belki de kusur baltanın sapını ağaçtan yapanlarda!..

Kim bilir?..

NOT: Ara başlıklar Odatv’ye aittir.

https://odatv.com/ayrilmak-care-olsa-bir-gunde-ayriliriz-lakin-ya-itaat-ya-olum-09012036_m.html

Devleti devlet yapan hukuk sistemidir! Hukuk sistemi çökmüşse geçmiş olsun o ülke bitmiş demektir. Adı adalet ile başlayan partinin adaleti bitirmesi de sadece Türkiye'de olurdu.
3  Local / Konu Dışı / Sinemaya Gitmenin Bedeli on: January 18, 2020, 12:11:08 PM
1 kişi sinema bileti 25 TL + 11 TL büyük boy coca cola toplam 36 TL ödedim.

Fiyat politikaları insanları soymak üzerine kurulu Cinemaximum denilen kepaze şirketin. Bundan sonra sinemaya gidip kazıklanmam.

Türkiye'de insan gibi yaşamak bitmiş arkadaş...
4  Local / Konu Dışı / Suriyelilere Harcanan Para İle Övünmek on: January 18, 2020, 11:07:23 AM
AKP Genel Başkan Yardımcısı Kaya: Suriyelilere yaptığımız yatırımlar 40 milyar doları aştı. Fatma Betül Sayan Kaya, "3.7 milyon Suriyeli kardeşimizi misafir ediyoruz" dedi.

"Türk milleti, sahip olduğu inanç, kültür ve insani değerleri sebebiyle tarihin hiçbir döneminde mağdur ve mazlumlara asla sırtını dönmemiştir. Bugün ülkemiz, yaklaşık 3,7 milyon Suriyeli kardeşimizi misafir etmektedir. Suriyeli kardeşlerimize her alanda hizmet sunabilmek için ensar ve muhacir bilinciyle hareket ettik, hiçbir karşılık beklemeksizin seferber olduk. Bugün sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte hükümet olarak Suriyeli kardeşlerimize yaptığımız yardımların değeri 40 milyar doları aşmış durumdadır."

https://t24.com.tr/haber/akp-genel-baskan-yardimcisi-kaya-suriyelilere-yaptigimiz-yatirimlar-40-milyar-dolari-asti,856478

Dünya aptallık rekorunu kırdınız. Suudi Arabistan bile Suriyelileri almadı tek kuruş para harcamadı. Biz zengin ulkemiyiz 40 milyar dolar harcıyoruz. Hem bu Esad ne yaptı size arkadaş adama düşman oldunuz. Yahu adam ülkesinin tamamını İŞİD ve YPG itine mi bıraksaydı.
5  Local / Konu Dışı / Faytonların Kaldırılmasının Bedeli on: January 16, 2020, 06:51:34 PM
Toplam: 83 milyon TL

Çağdışı kalan bu hizmetin kaldırılmasına mı sevineyim yoksa 83 Milyon TL'nin boş yere faytoncu mafya çetesine ödenmesine mi üzüleyim bilemedim!

Adalar’da 277 tescilli fayton plakasının 300’er bin’den, fayton başına 6 atın da 4’er bin’den İBB’ce satın alınması ve ulaşımın elektrikli araçla yapılması UKOME’de kararlaştırılmıştır. Atlar veteriner kontrolünde Tarım ve Orman Bakanlığı’nın doğal yaşam alanlarına bırakılacak.

https://mobile.twitter.com/Mrt_Ongun/status/1217855011843190787
6  Local / Servisler / Escrow Hizmeti Sunan Türk ve Global Kullanıcılar on: January 15, 2020, 06:57:40 PM
Başlıkta Türk ve Global Escrow hizmeti sunan kullanıcıları paylaşacağım.

Hatalı bilgi bulunuyorsa özel mesaj gönderebilirsiniz.

Bilmeyenler için Escrow nedir?

Ahmet ile Mehmet yapacaklari alisveriste anlasir: Ahmet 1 BTC karsiligi Mehmet'ten 10 ETH almak ister, Mehmet kabul eder...
Her ikisi escrow olarak Mustafa'yi secer ve kabul eder...
Ahmet, Mustafa'ya 1 BTC + transfer fee gönderir (Mustafa'nin eline net 1 BTC + transfer fee gecer)
Mustafa, Mehmet'e 1 BTC + transfer fee aldigini teyit eder
Mehmet, Ahmet'e 10 ETH gönderir
Mehmet, Mustafa'ya 10 ETH aldigini teyit eder ve ödemeyi onaylar
Mustafa, Mehmet'e 1 BTC gönderir (transfer fee'yi de aldigi icin, kendisine ek bir ücret yansimamis olur)

Ahmet, Mehmet ve Mustafa mutlu mesut bitcointalk forumunda gezinmeye devam eder:)


Islem bitmeden, Mustafa (Allah korusun) kalp krizi gecirirse, hastanelik olursa, acil bir isi cikarsa vs..... 1 BTC + transfer fee Mustafa'nin hesabinda ebediyete kadar kalabilir...
Bu durumda Ahmet 1 BTC + transfer fee'sinden olabilir... Mehmet'te belki gönderdigi 10 ETH'sindan olabilir... olabilir de olabilir... Olmayabilir de:)


Uyarılar:
- Forum üzerinden onay almadan Whatsapp, Telegram, Skype, ICQ veya Discord kanallarında Escrow olduğunu söyleyen kişilere ödeme göndermeyin.
- Ticaret yapmadan önce Dolandırıcılık Öyküleri ve Dolandırıcı Palavraları - Yöntemleri - Taktikleri konularını okumanız sizler için faydalı olacaktır. SmileyTürk Escrowlar

Kullanıcı                  Komisyon oranı                Kabul Edilen Kripto Paralar            Resmi Konu
Deathwing0.50%(0.0005BTC min.)Bitcoin[Konu]
varanvaran3% + 3%Bitcoin & AltcoinYok
mhanbostanci5%BitcoinYok
Kalemder~*Bitcoin & Altcoin[Konu]
MesutCan0%Bitcoin[Konu]
Global Escrowlar

Kullanıcı                  Komisyon oranı               Kabul Edilen Kripto Paralar            Resmi Konu
OgNasty1%(0.003BTC min.)Bitcoin[Konu]
SebastianJu0%Bitcoin[Konu]
John (John K.)1,5% - %2Bitcoin[Konu]
Dabs1%(0.1BTC min.)Bitcoin & Altcoin[Konu]
Monbux1-2%(0.01BTC min.)Bitcoin & Altcoin[Konu]
yogg1%(0.002BTC min.)Bitcoin & Altcoin[Konu]

*Sıralama kullanıcıların üyelik tarihlerine göre hazırlanmıştır.
7  Local / Konu Dışı / Çekici Terörü on: January 15, 2020, 06:35:21 AM


İstanbul’da Kadıköy'de park halindeki bir aracı kaldırmaya çalışan çekici operatörü, araçtaki 79 yaşındaki kadını fark etmeyince, inanılmaz bir kaza meydana geldi. Kaldırılan aracın kapısı açılınca, yere düşen kadının kolu ve kalçası iki yerinden kırıldı. Panikleyen operatörün aracı indirmeye çalıştığı ve o an olay yerinde kağıt toplayan bir gencin yaşlı kadını aracın altından çekerek olası bir felaketi önlediği öğrenildi. Üstelik İç İşleri Bakanlığı geçtiğimiz ay 81 ile gönderdiği genelgeyle trafiği engellemediği sürece araçların çekilmemesi talimatı vermişti.

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/bunun-adi-cekici-teroru-yasli-kadin-olumden-dondu-5567695/

Böyle rezillik sadece Türkiye'de olur sirk gibi ülke oldu insan hayatına değer sıfır bu ülkede.
8  Local / Konu Dışı / Bekârlardan Daha Çok Vergi Alınsın on: January 14, 2020, 11:44:01 AM
Günaydın yazarı Mevlüt Tezel, dünkü (13 Ocak 2019) yazısında çocuk yapmayanlara, "Ayda bir Avrupa'ya git, en güzel restoranlardan Instagram'a fotoğraf koy, akşam eve gidince de battaniyeni üzerine çek, kedini sev ve dijital platformdan dizi izle! Oh ne güzel!" diyerek tepki gösterdi. Tezel, "Çocuk sahibi olanlar sistemin devamı için özveride bulunuyorsa, bekarlar da bunun karşılığını vermeli. Kazancı iyi olan ama buna rağmen çocuk dünyaya getirmeyen bekârlardan daha çok vergi alınsın" önerisinde bulundu.

https://t24.com.tr/haber/gunaydin-yazari-mevlut-tezel-cocuk-yapmayandan-vergi-alinsin-dedi-sosyal-medyada-gundem-oldu-bu-nasil-kafa-yahu-hangi-galaksidensin,855947

Sistemden bahsetmiş çocuk yapın ki asgari ücrete çalışacak köleler artsın sistem işlesin. İşsizlik umurunda değil Türkiye nereye gidiyor umurunda değil bekârlardan daha çok vergi alınsın diyor.
9  Economy / Invites & Accounts / Bitcointalk Hero Member Account For Sale on: January 13, 2020, 11:05:56 AM
Hello,

Hero member account for sale!

Price: $450

Escrow accepted!
10  Local / Барахолка / аккаунт на продажу bitcointalk hero member on: January 13, 2020, 05:50:43 AM
Привет,

Аккаунт героя. цена 450 $

11  Local / Konu Dışı / Atatürk Yanıldı mı? on: January 13, 2020, 04:58:43 AM
Efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en gerçek yol, medeniyet yoludur Medeniyetin gerektirdiğini yapmak insan olmak için yeterlidir. Tarikat reisleri bu dediğim gerçeği bütün açıklığıyla anlayacak ve kendiliklerinden hemen tekkelerini kapatacak, müritlerinin artık erginliğe ulaştıklarını elbette kabul edeceklerdir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsmailağa cemaatinin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun oğlu Ahmet Ustaosmanoğlu ve halefi olarak gösterilen Hasan Kılıç’ı ziyaret etti.

Yoksa Türkler mi Atatürk'ü anlayamadı?
12  Local / Konu Dışı / Deprem, Din ve Japonya Üçgeni on: January 12, 2020, 06:06:15 AM
Yalanlar;Gerçekler;

Japonya'da 7.3 Büyüklüğünde Deprem: Can Kaybı Yok
https://onedio.com/haber/japonya-da-7-3-buyuklugunde-deprem-740271

Japonya'da 8 Büyüklüğünde Deprem: 1 Kişi Öldü.
http://www.hurriyet.com.tr/dunya/japonyada-8-buyuklugunde-deprem-173556

Türkiye'de 7.4 Büyüklüğünde Deprem: 18 Bin 373 Kişi Öldü.
https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-49322860

Türkiye'de 7.1 Büyüklüğünde Deprem: 644 Kişi Öldü.
https://deprem.afad.gov.tr/tarihteBuAy?id=41

Türkiye müslüman oranı; %90
Japonya ateist oranı; %65

 Grin

Deprem değil kalitesiz bina öldürür. Dua ederek depremden sağ çıkamazsınız. Wink Şuan oturduğunuz ev depreme dayanıklı değil ise 100 - 200 TL daha fazla verin yeni yapılan eve taşının. Büyük İstanbul depremine hazırlıklı olun.
13  Local / Konu Dışı / İkinin altına düşürmememiz lazım. Mutlaka ikinin üzerinde, üç-dört gibi on: January 10, 2020, 02:23:10 PM
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, ailelerin çocuk sayısını ikinin altına düşürmemeleri gerektiğini belirterek, "Mutlaka ikinin üzerinde, üç, dört gibi. Nüfus yapımızı hem sağlam hem nicelik olarak hem de nitelik olarak geliştirmemiz gerekiyor" dedi.

https://tr.sputniknews.com/amp/turkiye/202001101040992584-diyanet-isleri-baskani-erbastan-cocuk-sayisi-aciklamasi-mutlaka-ikinin-uzerinde-uc-dort-gibi/

Sana ne milletin özel hayatından sen mi bakacaksın milletin çocuklarına...

Ayrıca bu devirde insan sayısı önemli olsaydı İsrail diye bir devlet kalmazdı. ABD 300 milyon ama 8 milyar nüfuslu dünyada istediği gibi at oynatıyor.
14  Local / Konu Dışı / Günde Kaç Kelime Konuşuyorsun? on: January 10, 2020, 01:41:29 PM
2009 yılında yapılan bir araştırmada Türk insanının günde ortalama 400 kelime konuştuğu ortaya çıkmış. Altını çizerek söylüyorum İngiltere'de bu rakam günde 2 bin kelime.

Siz günde kaç kelime konuşuyorsunuz?
15  Local / Konu Dışı / Erdoğan: Evlilik dışı hayat biçimi özendirilmeye çalışılıyor on: January 09, 2020, 01:03:18 PM
Erdoğan;

*Batı çöküyor. Niye? Aile kurumu diye bir kavram kalmamış.

*Maalesef gençlerimiz genç yaşta evlenmiyor. Çoğu 30’u aşkın evleniyor ya da çoğu evde kalıyor. Böyle bir şey olur mu ya? Evlilik dışı hayat biçimi özendirilmeye çalışılıyor. Aman bunlara dikkat edin.

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/erdogan-onemli-aciklamalar-5558815/


Bu açıklamayı yurt dışındaki herhangi bir lider yapabilir mi? Ben karşımdaki insanla böyle konuşmam. Başkasının hayatıdır der geçerim. Sonuçta beni ilgilendirmez kaç yaşında evleneceği banane bilader!

İtalya'da otomobil üret burada millete yerli ve milli diye tanıt sonra Batı çöküyor de haberin yok batı değil Türkiye çöküyor.
16  Local / Konu Dışı / Dinlerin Vadettiği Sonsuz Cennet on: January 08, 2020, 01:59:48 PM
Arkadaşlar siz ortalama insan ömrünün 79 yıl olduğu bir ülkede yaşıyorsunuz. Bu zaman diliminde bir çoğunuzun hayatı monoton geçiyor. Bir çok kişi bu durumdan şikayetçi. İşini değiştirmek isteyen, metropol şehir hayatından kurtulmak isteyen insanlarla dolu etraf.

Siz 80 yılda monoton bir hayat yaşıyorsanız her sabah işinize gidip akşam vakti eve geliyorsanız nasıl olurda sonsuz bir hayatı kabul edebiliyorsunuz? Ben dinlerin vadettiği sonsuz cenneti kabul etmiyorum. Bu herkes için sıkıcı olurdu.

Evet, ölüm üzücü ama ölümsüzlük bence daha kötü.

17  Economy / Scam Accusations / C4ypt0 Scammer on: January 05, 2020, 06:42:11 PM
What happened: Fake Huobi Pool Token (HPT) sent a token.

Scammers Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2736804

Reference Link: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5214179.msg53509377#msg53509377 http://archive.is/F36hU
Amount Scammed: 0
Payment Method: Huobi Pool Token (HPT)
Proof of Payment: https://etherscan.io/tx/0xcdf67cad6905d656ecbd961e0de3b8fb6a9b75d66418c6a78ea593056201efc6
PM/Chat Logs: PM (https://i.ibb.co/k5FJVrh/ddf.png) & Telegram (Telegram deleted his speeches.)
 

Additional Notes: He tried to trick me. He sent unreal and fake Huobi Pool Token (HPT). There's also a Solareum (SLRM) token. Be careful.

18  Economy / Reputation / Fortunejack Withdrawal Problem [SOLVED] on: January 04, 2020, 10:24:35 AM
Here I opened a new account and made money. I gave a withdrawal request for 7 hours pending. How can I solve this problem?
I never received a bonus.
I played live blackjack.

They said they would do it on monday. I think this site is fraudulent. They don't pay $ 330.

19  Local / Konu Dışı / Libya Tezkeresi ve Türkiye'nin Garip Suriye ve Libya Politikası on: January 03, 2020, 01:57:33 AM
Hudut, şümul, miktar ve zamanı Cumhurbaşkanınca takdir ve tayin olunacak şekilde, Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerektiği takdirde Türkiye sınırları dışında harekat ve müdahalede bulunmak üzere yabancı ülkelere gönderilmesi, bu kuvvetlerin Cumhurbaşkanının belirleyeceği esaslara göre kullanılması ile risk ve tehditlerin giderilmesi için her türlü tedbirin alınması ve bunlara imkan sağlayacak düzenlemelerin yapılması için, Anayasa'nın 92'nci maddesi uyarınca bir yıl süreyle izin verilmesine dair TBMM kararı, Resmi Gazete'de yer aldı.

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/libya-tezkeresi-resmi-gazetede-5545202/-

Türkiye'nin Suriye ve Libya politikasını çözemedim. Ufak grupları destekleyip, büyük güce sahip olan Merkezi hükümetleri yok sayıyor. Bu yanlış politikanın bedelide Mülteciler.


Suriye:
Suriye'de Esad rejimi ülkenin yüzde 60’ını, YPG yüzde 27’sini, HTŞ ve ÖSO yüzde 7’sini kontrol altında tutuyor. Türkiye'nin Suriye'de muhattap aldığı ve desteklediği  HTŞ ve ÖSO ülkede gücü sadece %7 !

Libya:
Kaddafi sonrası parçalanmış Libya'da iki ayrı güç çatışıyor. Libya'nın sadece yüzde 6'sına sahip olan Sarraj hükümeti ve çoğunluğa sahip olan Hafter, Libya'nın üçte ikisini kontrol altında tutuyor. Türkiye'nin Libya'da muhattap aldığı ve desteklediği Sarraj hükümetinin gücü sadece %6 !


Bu politika Türkiye için çok zararlı. Siz bu politikayı çözebildiniz mi?
20  Local / Pazar Alanı / Legendary Hesap Satılık on: January 02, 2020, 12:00:28 AM
Türklere günahımı satmıyorum. S*iktirin gidin.
Pages: [1] 2 3 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!