Bitcoin Forum
July 03, 2022, 06:15:20 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 23.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Keycar'dan PK elde etme nasıl olur ? Bilgisi olanlardan yardım almak isterim. on: June 06, 2021, 02:06:54 PM
Elimde Plasmawallet projesinin eski versiyonundan 850 tane PBK token var . Bir gün baktık ki pat diye PPAY olmuşlar. Güya sözde otomatik swap yapacaklardı , hiç takip etmedim bu aralar ama o olay da olmadı.

Asıl burdaki problemim şu , belki teknik tarafı iyi olan arkadaşlar yardımcı olabilir.Elimde bu pbk'ları tuttuğum ETH adresi için kağıt paper'ım ( daha doğrusu o zaman plasmanın verdiği keycard) var fakat o zaman cüzdan şifresi koymuşum,ama hatırlayamıyorum. Bu paper'da karekod ve data içerikleri mevcut ama bunlar ile PK 'e dönüş yapamadım , PK'yı elde edemedim.. Bu konuda bilgisi olan var ise yardımcı olur mu ? Bazı programlar kullandım ama bende sürekli cüzdan şifresi isteyip durdukları için yarıda kaldım..Aslında aşağıdaki görselde cüzdan şifresi içinde bir karekod ve datada mevcut.Aşağıya bu keycard'ın görüntüsünü atıyorum. (Tabi karalanmış şekilde)


2  Local / Servisler / En Güvenli Kripto Para Borsaları on: February 18, 2021, 07:35:49 AM
CryptoCompare, CipherTrace, Global Digital Finance ve Flipside Crypto ortaklığıyla bir araştırma yapılmış.100 puan üzerinden 68 farklı kritere göre değerlendirmeye tabi tutulmuş borsalar. 168 spot exchange üzerinden bir sıralama oluşturulmuş. Aşağıya sıralamayı yazacağım ama herkesin merak ettiği gibi birinci Binance felan çıkmamış,hatta Binance 13. sırada yer almış.

Ana değerlendirme yüzdeleri şöyle ;

" %15’i KYC uygulamalarından, %15’i yasal çalışmalardan, %15’i veri güvenliğinden, % 15’i güvenlik sisteminden, % 20’si piyasasının kalitesinden, % 15’i çalışan kadrosundan, % 5’i varlık çeşitliliğinden "1. Coinbase, 85,31
2. Gemini, 82,87
3. Bitstamp,  80,54

4. Kraken,
5. itBit,
6. Luno,
7. Liquid,
8. Cex.io,
9. LMAX Digital,
10. Bitfinex.

Detaylı bilgi burada yer alıyor. https://data.cryptocompare.com/reports/exchange-benchmark-february-2021

3  Local / Konu Dışı / BÖRÜ 2039 - Bitcoin ve AVAX on: February 06, 2021, 12:49:00 PM
Alper Çağlar Börü 2039 dizisi çıkartıyormuş bugün fark ettim. Fragmanlarını İngilizce olarak yayınlamış , aslında bugün Türkçe olarak verecekdi ama galiba gecikdi. Aşağıya ingilizce fragmanını bırakıyorum.

Fragmanda bir zaman çizelgesi var , ay ay bölünmüş durumda..

Kısaca özetle haberi okuduğum yerden alıntı olarak ;

''Kemal Boratav, 10 Ağustos 2028 tarihinde Bitcoin ve AVAX’taki servetini devlete açıklar. Emekli bir özel harekat görevlisi olan Boratav’ın serveti, Türk döviz rezervlerinden daha fazladır. 11 Ekim 2028‘de Bitcoin 1 milyon dolar değerine ulaşır. Bu durum, Boratav’ı serveti ile dünyanın en zengin altıncı ismi yapar. 29 Ekim 2028‘de Türkiye, piyasa değerine göre en çok kullanılan ikinci coin olan AVAX’ı resmi para birimi olarak kabul eder. Bu, dünya piyasalarında devrimsel şok dalgaları yaratır.

Tarih 8 Eylül 2031‘e geldiğinde ise ilk kuantum bilgisayarı, Kaliforniya’daki bir laboratuvarda çalıştırılır. 1.2 milisaniye içinde 1 milyar bankacılık şifresini çözdüğü görüldüğünde ise hemen kapatılır. Yatırımcılar, kripto dışı varlıklarını panikle satarken Wall Street çöküş yaşar. Bir ay içinde tüm dünya, daha güvenli para biçimleri olarak blok zincirleri benimsemeye başlar. 1 Bitcoin’in fiyatı 3.3 milyon dolara ulaşır. ''


Şimdi burda AVAX mı shilliyorlar, yada bizim bilmediğimiz birşey mi var ?
AVAX ile alakalı bildiğimiz Emin Gün'ün Naci Ağbal ile görüşmesi.. Bu diziden acaba ileriye dönük birşeyler çıkartılabilir mi ?

Duyuru Fargmanı : https://www.youtube.com/watch?v=QeO7OfawW4s
TIME LINE : https://youtu.be/kxOQQ2y4mcw
KRONOLOJİ : https://www.youtube.com/watch?v=UJwtoVGemyI
4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Litecoin ve Flare Network Airdrobu on: January 09, 2021, 12:47:18 PM
Bildiğiniz gibi, bir ay önce Flare, XRP için airdrop yaptı ve XRP fiyatı% 100 arttı.

Şimdi Flare Network Litecoin ile entegre olacak. 2021'in ikinci çeyreğinde Flare Network'ün ana ağının aktif hale gelmesi ve bu tarihte entegrasyonun gerçekleşmesi bekleniyor.Bu entegrasyon için Litecoin yatırımcılarına 5 milyar FLR dağıtılacakmış.

LTC fiyatında bir artış görür müyüz ? Düşünceleriniz nedir.

Tweetleri burada : https://twitter.com/FlareNetworks/status/1347540303494979586
5  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Coingecko ya Göre Trend olan Top30 ALtcoin ( 26 Aralık - 01 Ocak ) on: January 03, 2021, 12:31:11 PM
Coingecko'da arama yapılan altcoinler arasından  ilk 30 için bir görsel paylaşılmış.Burada dikkat çeken bana göre bazı tokenler var.19. sırada bulunan : PARSIQ : Binance Smart Chain için hibe alan coinler arasında bulunyor.
21. sırada bulunan : MahaDao : Bu forumda da adı çok geçen tokenlerden biri. Katılım sağlayanlar iyi kazanç sağladılar.
22. sırada bulunan : Celsius : Yaklaşık 3 yıl boyunca uyuyan(Fiyat başlangıcı 0.03 dolar geçen sene 0.3 dolar) ama son aylarda fiyatı 6 dolar olan bir proje.Celsius ile alakalı aşağıya grafikte bıraktım bakabilirsiniz.
6  Local / Servisler / MYKEY APP - Ücretsiz EOS Hesabı Oluşturmak on: July 05, 2020, 12:32:17 PM
Arkadaşlar merhaba , bugün yaklaşık 6 ay evvel keşfettiğim bir uygulamadan bahsedip,sizlerinde belki yararına olacak kısa bir bilgi paylaşımı yapacağım.
Bu noktada hemen dipnot olarak belirtmekte fayda var; ben bu uygulamanın reklamını yapmıyorum,sadece yararlı gördüğüm için burada paylaşmak istedim.

Bildiğiniz üzere akıllı cüzdan uygulamaları alabildiğince bu piyasa da mevcut durumda. Kimisi Trust Wallet, kimisi Atomic Wallet, kimisi Magnum Wallet kullanıyor.Tabi bu kullanımlar bazen ihtiyaca bazende katılınan bir airdrop / bounty için olmaktadır.

Burada sizlere kısa ve öz bahsedeceğim MYKEY uygulamasını ben şahsen EOS çin kullanıyorum..Bu uygulamanın temeldeki mantığı bir Ağ Ücreti diye tabir edilen bir ücreti kendisinde barındırması.. Genel zincir kaynaklarını kullanmanın maliyetini (Gaz / Ram / CPU / Net / Rex… gibi) kolayca çözmek için sadece Ağ Ücreti gerekliliği olan bir yapıya sahip.

EOS üzerine konuşacak olursak, EOS bilindiği üzere RAM ve CPU üzerine çalışan ve gönderimlerde bu alanların durumlarına bakan bir altyapıya sahip.Bu uygulama ile yukarıda bahsettiğim gibi bu tür olaylara kafa yormadan direk EOS gönderebileceğiniz bir uygulama.

Bana göre avantajlarını sıralayacak olursam,

1. EOS hesabı oluşturmak ücretsiz.
2. Gaz / Ram / CPU / Net gibi maliyetler için Ağ Ücreti olması.
3. İlk kayıt olduğunuzda hesabınıza 0.5 dolarlık Ağ Ücreti tanımlaması. (Böylece bir çok transferi ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz)
4. Task başlığı altında Claim ederek bedeva sizlere Ağ ücreti tanımlaması
5. Hesabınız onaylatırsanız 1 ay boyunca bedava ETH gönderilebilmesi. ( Aslında ETH içinde ideal bir uygulama )

Buna benzer bir çok özelliği olan bir uygulama.

Aşağıdaki resimde deneme amaçlı yaptığım işlemleri görebilirsiniz;


Bu resimde de Ağ Ücreti (Network Fee Balance) göebilirsiniz,yapacağınız çekim işlemlerinde buradaki balance ücretiniz düşecektir.Benim en son işlemim de $0.002 gibi çok düşük bir ücret kesildi.
Umarım artık Ücretsiz olarak EOS hesabı herkes oluşturabilecektir.

Website : https://mykey.org/
Google Play Download : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mykey.id


7  Local / Ekonomi / SPK’dan Twitter’da “Al” Tavsiyesi Verip Satış Yapan İsme 1.17 Milyon TL Ceza on: June 20, 2020, 02:12:06 PM
SPK geçenlerde bir twitter kullanıcısına ( https://twitter.com/derinhisse ) 1.17 Milyon TL ceza kesmiş. Önder adındaki bu arkadaşı belki twitter da takip edenleriniz vardır.SPK'nın iddiası RYSAS hissesi üzerinden alım veya satım yönünde tavsiyede bulunması.

İşin enteresan tarafı bu şahsın evvelden de SPK tarafından İPC uygulamış olması. Bu arkadaş ya hisseleri ciddi ciddi bilerek ve isteyerek Manipule ediyor yada başka birşeyler var.Twitter yazdığı açıklamaları okuduğum zaman hiçbir suçunun olmadığını gerekli adımları attığını da duyurmuş.

Sosyal medya da bu tür olaylara çok dikkat etmek gerektiğinin bir kanıtı.Haberin Devamını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

Kaynak : https://uzmancoin.com/spk-borsa-ceza/

8  Local / Servisler / Bithumb Global - Deposit - Sizlere Uyarı on: June 17, 2020, 06:04:40 PM
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar.Forumda yeni kullanıcı olarak bulunmaktayım.Forumlarda geçirecek pek vaktim yok.Ama kendime zaman oluşturup buralarda sizlerle sohbet etmek  ve karşılıklı bilgi paylaşımında bulunmayı istiyorum.Beni aranıza kabul ederseniz sevinirim.


Evet konu başlığından da anlaşılacağı üzere Bithumb Global borsasının Deposit kısmıyla alakalı bundan 3 gün evvel başıma gelen talihsiz bir olayı paylaşmak istiyorum.Bu konuyla alakalı bir yazı göremedim. Burdaki amacım belki bu hataya bu konu başlığını okuyarak sizler düşmezssiniz.

Aşağıdaki resimdende(Link 1) göreceğiniz üzere Bithumb Deposit şartları gösterilmektedir.Genelde ( veya en azından benim için) deposit yaparken bu şartlarda ilgili tokenin contract adresi, minimum deposit miktarı ve gönderilecek adresi kontrol ettikten sonra tokenin depositini gerçekleştiririz.
Fakat aşağıda kare içerisine aldığım ''Contract transfer is not allowed at present'' bu uyarıyı okumadığımı söylemeliyim.
Bu uyarı ile ''conract call' (Link 2) ile gönderilen tokenlerin deposit i gerçekleşmiyormuş.

Ben bu deposit işlemini gönderdiğim tokenin websitesindeki hesabımdan ( bu token ile alakalı deposit adresim de var idi ) gönderdim.
Bu işlemi gerçekleştirdikten 1 saat geçmesine rağmen hesabıma yansımayınca , geriye dönük TX ile kontrolü sağladım.Aslında bu token deposit adresime geçmiş görünüyordu.Fakat Bithumb daki hesabıma gelmemişti.

Bunun üzerine teknik desteğe yazı yazdım.
Evet, verilen cevap aynen yukarıda kare içerisine aldığım(Link 1) yazı idi. Contract adresinden gönderilen tokenleri kabul etmiyorlarmış.Biraz inceleyince destek ekibinin dediği gibi ikinci resimde(Link 2) görüldüğü üzere contract adresi üzerinden gönderildiği aşikar idi.

Kendilerine benim hatam olmadığımı dile getirerek yardımcı olmalarını rica ettim.Şu an bu sorun teknik bölümün incelemesinde ve işlemleri manuel gerçekleştirecekleri için uzun zaman alacağını belirtiyorlar.Tabi burdaki süreyi sorduğumda uzun bir zaman diyorlar. Gün sayısı belirtmiyorlar.
Sabırla beklemeye devam ediyorum.

Açıkçası burada 0.20 dolar fee ödememek için direk borsa hesabına göndermiş olmamın sıkıntısını yaşıyorum.

Umarım bu yazı, okuyanlar için aynı hataya düşmeyi engeller.


Not: Newbie olduğumdan bu resimleri linklere tıklayıp görebilirsiniz.

Link 1 :

Link 2 :


Edit : Bu konuda daha evvel başına gelen veya konunun Teknik tarafıyla ilgilenen arkadaşların bilgisi var ise bu sürecin kaç günde sonuçlanacağını veya sonuçlanmayacağı konusunda buraya yazmalarını rica ederim.
Pages: [1]
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!