Bitcoin Forum
September 19, 2020, 09:45:06 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.20.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Alternate cryptocurrencies / Marketplace (Altcoins) / Looking for coin developer on: September 10, 2020, 09:48:21 AM
If You are a Dev that can make a project from zero send me a PM.
2  Local / Nowe kryptowaluty i tokeny / Qortal Genesis - infrastruktura Internetu przyszłości on: August 03, 2020, 09:54:20 AM
Aktywny rozwój rozpoczął się w 2016 roku wraz z przejęciem projektu QORA. Od tego czasu podstawa kodu QORA została całkowicie przepisana, nie pozostawiając żadnego oryginalnego kodu QORA. Rodzi się zupełnie nowa platforma, zdolna do całkowitej przebudowy Internetu w całkowicie niezhakowanej sieci. Zbudowany przez ludzi dla ludzi!

Prawdziwie w 100% zdecentralizowana koncepcja, w przeciwieństwie do wszystkiego, co widzieliście wcześniej

Żaden aspekt rdzenia Qortal oraz pluginów nie jest scentralizowany ani nie wymaga żadnych scentralizowanych komponentów. Każda osoba w sieci uruchamia węzeł główny i aplikację interfejsu użytkownika w swoich indywidualnych systemach oraz uzyskuje dostęp do sieci i usług za pośrednictwem własnego komputera.

Pierwsza „podstawowa aplikacja” Qortal została ukończona: „Q-Chat”

Oparta na Blockchain, zaszyfrowana platforma czatu w czasie rzeczywistym! Q-Chat to pierwsza demonstracja Qortal dotycząca aspektu hostingu aplikacji. Z żadnego powodu nie korzysta z serwerów, ponieważ do wysyłania wiadomości błyskawicznych wykorzystuje wyspecjalizowany typ tx w Qortal. Możliwe są zarówno wiadomości grupowe, jak i prywatne.

System grup w łańcuchu

Blockchain Qortal umożliwia tworzenie GRUP ON-CHAIN Z ADMINISTRATORAMI. Te grupy mogą być publiczne lub prywatne i mogą być używane do wielu celów. Można je wykorzystać do stworzenia 1) grupy reprezentatywnej dla danego kraju w zakresie ograniczania nielegalnych treści w tym kraju, 2) dla tych, którzy muszą lub chcą przestrzegać `` zasad '' lub 3) dla rzeczy tak prostych, jak publiczne grupy komunikacyjne. Nie ma ograniczeń co do używania łańcuchowych grup Qortalu. Kiedy tworzona jest grupa, czat w Q-Chat jest tworzony domyślnie dla tej grupy. Dzięki temu możesz natychmiast nawiązać komunikację ze swoją grupą w łańcuchu!

QORT Service Token / Moneta

QORT to nazwa tokena serwisowego i / lub monety, która jest „główną monetą” systemu. QORT będzie używany do zasilania różnych wtyczek (aplikacji) w sieci Qortal, a także może być wykorzystywany do handlu wartością itp. Wartość monety QORT pochodzi z mocy sieci Qortal i zostanie odzwierciedlona w Trade Portal i jego rynkach.

System minting z poziomowaniem

Metoda „zasilania łańcucha” w Qortal nazywana jest „minting”. Minting to zasadniczo sposób, w jaki „sprawdzasz się jako pełnoprawny węzeł i online”, dzięki czemu możesz zostać nagrodzony za pomoc w rozwoju sieci Qortal w celu uzyskania dalszej siły i zasięgu. Minting jest pierwszym typem konta w sieci Qortal z włączonym poziomowaniem. Konta osiągną poziom w łańcuchu i będą w stanie wykorzystać ten poziom do systemu głosowania i wszystkiego innego w przyszłości, do czego poziomy będą miały dodatkową wartość. Na razie, zdobywając kolejne poziomy poprzez minting, zdobywasz większą część nagród blokowych, jak widać poniżej:

Poziomy 1 + 2 = udział 5%
Poziomy 3 + 4 = udział 10%
Poziomy 5 + 6 = udział 15%
Poziomy 7 + 8 = udział 20%
Poziomy 9 + 10 = udział 25%

System rejestracji nazw

W sieci Qortal użytkownik może „zarejestrować nazwę”. Na tym polega powiązanie nazwy użytkownika z kontem użytkownika. Aby zamiast używać długiego ciągu cyfr, ktoś może zamiast tego użyć zarejestrowanej nazwy do wysyłania monet, wiadomości itp. System rejestracji nazw będzie również używany w przyszłości dla NAZW DOMEN w sieci Qortal. Zasadniczo będzie w stanie zastąpić scentralizowany system DNS, z którego obecnie korzysta Internet.

Transakcje grupowe

W podobny sposób jak w przypadku przeprowadzania transakcji automatycznej aktualizacji w sieci Qortal, mogą mieć miejsce również inne transakcje. Grupa może zdecydować o utworzeniu grupy, o liczbie bloków do zatwierdzenia transakcji oraz o tym, jak długo niezatwierdzona transakcja pozostanie w łańcuchu jako niezatwierdzona, zanim zniknie. Mogą również wybrać, ilu administratorów musi zatwierdzić transakcję (w procentach). Na przykład, aby zatwierdzić transakcję automatycznej aktualizacji, 20% grupy deweloperów w łańcuchu musi zatwierdzić transakcję w ciągu 1 dnia od zawarcia pierwotnej transakcji. Jeśli tak się nie stanie, transakcja nigdy nie wyjdzie, a aktualizacja nie nastąpi.

Wydanie aktywów

Możliwość „wydawania aktywów” jest również częścią systemu. Użytkownik może zdecydować o utworzeniu zasobu w dowolnym celu i udostępnieniu go odtąd w sieci Qortal. Aktywa mogą być wykorzystywane do wielu celów, w tym między innymi do przebudowy sieci handlowych Akcji i FOREX ... Bezpiecznie.

Handel aktywami

W sieci Qortal, gdy aktywa zostaną wyemitowane, będzie można nimi również handlować po ukończeniu wtyczki Asset Trades. Ta wtyczka zostanie ukończona wkrótce po uruchomieniu. Dzięki wtyczce Asset Trades Plugin użytkownicy mogą bezpośrednio wymieniać swoje aktywa w ekosystemie Qortal na tokeny QORT, a następnie na dowolne inne aktywa.

Wbudowana płynność

QORT można wymienić na inne aktywa, takie jak Bitcoin lub Ethereum, natychmiast po automatycznej aktualizacji Trade Portal.

Całkowicie zdecentralizowany portal handlu międzyłańcuchowego

Portal handlowy Qortal (i to, co nadało Qortalowi jego nazwę) jest „rynkiem”, na którym użytkownicy mogą handlować BEZPOŚREDNIO z jednego łańcucha bloków do drugiego. Pierwszą monetą, która zostanie wymieniona na portalu handlowym, będzie Bitcoin. Wkrótce po notowaniu Bitcoinów zostaną dodane inne monety (takie jak LTC i ETH).

Natywne wsparcie BTC i inne zdecentralizowane monety

Inne opcje obsługi monet zostaną dodane do portalu po wdrożeniu portalu w ramach automatycznej aktualizacji.

Urządzenie sprzętowe pierwszej generacji zaprojektowane specjalnie dla Qortal

Ukończono urządzenie QORTector - urządzenie Generacji 2 w fazie rozwoju.

Witryny internetowe, komunikacja i inne aplikacje hostowane w technologii Blockchain

Nastąpi to w fazie 3 ogólnej premiery (kilka miesięcy po Genesis).

Społecznościowy system głosowania i poziomów do mierzenia wpływu

System głosowania planowany jest do wdrożenia w przyszłej automatycznej aktualizacji (mniej więcej miesiąc po Genesis).

Qortal z pewnością zainteresuje zwolenników decentralizacji. Platforma ma nigdy nie zawierać żadnego aspektu centralizacji! Obejmuje to brak potrzeby posiadania scentralizowanej platformy do świadczenia podstawowych usług, takich jak handel, i możliwości więcej niż jakikolwiek inny system P2P, który pojawił się wcześniej.

Osobiście uważam że to bardzo ciekawy projekt i warto poświęcić mu uwagę w 2020 roku dla zainteresowanych strona internetowa oraz discord:


3  Local / Polski / Jak wygląda sytuacja prawna z wykorzystaniem PLN jako symbol kryptowaluty on: July 17, 2020, 11:08:16 AM
Witam mam pytanie dotyczące użycia w nazwie kryptowaluty a dokladnie tokena PLN nie ukrywam że to ma być dosłownie PLN jak to się ma do prawa ?
dodatkowo dodam ciekawostkę https://www.gov.pl/documents/31305/436699/Podstawy+walut+cyfrowych.pdf/7a000d7b-2544-f2c7-b532-991a3ee6049a
Pages: [1]
Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!