Bitcoin Forum
April 10, 2021, 02:32:14 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.21.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Bitcoin Haberleri / Hazine ve Maliye Bakanında Kripto Para Açıklamaları on: March 16, 2021, 08:54:03 AM
Bakan Elvan: “Bitcoin’e yönelik son aylarda çok ciddi işlemlerin yapıldığını biliyoruz. Buna yönelik bir bakan yardımcımızı görevlendirdim, çalışmalar yürütülüyor. Sonuçlandığında sizlerle paylaşacağız.” dedi.

Kripto paralarla ilgili çok ciddi kaygılar taşıdıklarını ifade eden Elvan, “Bu kaygılar sadece bizim değil, tüm dünya tartışıyor.” şeklinde konuştu.

Ayrıca Elvan, dijital para ile kripto para veya Bitcoin’in karıştırılmaması gerektiğini, dijital paranın bambaşka bir şey olduğunu söyledi ve
merkez bankasının şu anda bir dijital para üzerinde çalıştığını, konu hakkında bir yol haritası oluşturulduğunu belirtti.

Kaynak:AA
2  Local / Konu Dışı / İneğini Satıp Kripto Para Alan Adam on: March 04, 2021, 06:13:13 PM
Twitter hesabıma bir DM geldi. Ben de nezaketen tüm DM'lere cevap vermeye çalışıyorum. Arkadaşımız kripto para borsalarından birine para yatırmasına yardım etmem için bana telefon etmek istediğini söyledi. Yani kendisini telefonda yönlendirmemi bekliyordu. İşte aşağıda aramızda geçen konuşmadan bir bölüm. İsim hatta nick dahi olmadığı için paylaşmakta bir sakınca görmüyorum.Klasik borsalar, foreks piyasaları ve son olarak da kripto para borsalarına kimler hangi umutlarla giriyor. Hep duyuyorduk ama bire bir şahit olunca durumun vahametini daha iyi anladım.
3  Local / Yeni Başlayanlar & Yardım / Whale Alert Mesajlarının Anlamı on: March 03, 2021, 08:46:20 PM
Whale Alert; Blokzincir teknolojisi ile gerçekleştirilen milyonlarca işlemi izler, analiz eder ve bunları bir veri tabanında saklar. Bu işlemlerden büyük ve dikkat çekici olanları da sosyal medya gibi ortamlarda milyonlarla paylaşır.

Belirli limitleri aşan kripto para işlemleri Twitter ve Telegram gibi sosyal medya ortamlarında paylaşılırken belirli ücretler karşılığında Kurumsal ve Bireysel müşterilere özel hizmetlerde sunmaktadır.

Whale Alert Mesajlarından Örnekler
Whale Alert’in yayınladığı mesajlara geçmeden önce bazı kavramlara değinmekte yarar var. Bu kavramları açıkladığımızda aşağıdaki mesajları yorumlamak daha anlamlı olacak.

Sıcak Cüzdan (Hot Wallet): İnternete bağlı yani çevrimiçi kripto para transferi yapılabilen ortamlar. Örneğin Binance hesabınız.

Soğuk Cüzdan (Cold Wallet): İnternet bağlantısı olmayan flash bellek benzeri donanımlar.

Balina (Whale): Ellerinde yüksek meblağlar bulunan büyük yatırımcılar. Herhangi bir gerçek kişi ya da kurum olabilirler.

Bilinmeyen Cüzdan (Unknown Wallet): Transfer bilgileri herkese açıktır. Borsalar gibi kamuya açık bazı büyük hesapların arkasında kim olduğu bilinirken bazı cüzdanların arkasında kim olduğu bilinmez. İşte bilinmeyen bu cüzdanlar “unknown wallet” olarak bildirilir.

Bazen büyük meblağlı “”unknown wallet” işlemleri heyecan yaratır ancak bu genellikle Kripto Borsalarının sıcak cüzdandan soğuk cüzdana ya da tam tersi yaptığı rutin işlemlerdir.

Coin Yakma (Coin Burn): Kripto paranın (token veya coin) belirlenen miktarının tamamen kalıcı olarak dolaşımdan çıkarılması. Neden yapılır: 1-Mevcut arzı azaltarak her bir coinin değerini artırmak. Arzı sınırlı olan varlığın değeri artacaktır. 2-İlgili coin yeni ve daha gelişmiş bir standarda geçecektir ve eski standart üzerine oluşturulmuş coinler yakılır.

Çok fazla mesaj çeşidi olduğu için ve image ağırlıklı içerik yoğun olduğu için devamı aşağıdaki bağlantıda:

https://www.bitcoinokulu.com/whale-alert-nedir/
4  Local / Bitcoin Haberleri / Miami Belediye Başkanı Francis Suarez Bitcoin Hakkında Konuştu on: February 08, 2021, 03:13:17 PM
Miami’yi bir teknoloji ve inovasyon merkezine dönüştürme planlarını, Bitcoin ve kripto paraları ve daha fazlasını anlattı. Özellikle Suarez, Miami’de teknolojik inovasyonun güçlü bir savunucusu oldu ve son zamanlarda kripto endüstrisindeki liderleri ve girişimcileri kucaklayarak onları destekledi.

Teknoloji Yatırımları
SoftBank Group International’ın CEO’su Marcelo Claure, Miami’de yaşıyor, ne yaptığımı gördü ve bunun bir parçası olmak istediğini söyledi. SoftBank, Miami merkezli girişimler adına yepyeni bir fon oluşturdu. Bu fonun ismi Miami Tech Fund ve 100 milyon dolarlık yeni bir fon, faaliyet alanı ve seviyesi farketmeksizin Miami’de geliştirilecek yeni teknoloji girişimlerine yatırım yapmak için kullanılacak. SoftBank CEO’su Marcelo Claure öncülüğünde oluşturulan fonun, Miami’de olmasa bile Miami’ye taşınmak isteyen girişimleri de kucaklaması bekleniyor.

Bitcoin Hakkındaki Düşünceleri
Genel olarak Bitcoin ve kripto paralar ile Miami’de yapmak istediğim üç şey var:

1-Belediye çalışanlarına maaşlarının belirli bir yüzdesini Bitcoin veya kripto para olarak alma imkanı vermek.
2-Miami sakinlerinin kripto para ile vergi ve harç ödemelerini yapabilmesi.
3-Şehrin kaynaklarını (fonları) Bitcoin veya diğer kripto paralarda değerlendirmek.

Kaynak:https://www.bitcoinokulu.com/miami-belediye-baskani-francis-suarez-bitcoin-hakkinda-konustu/
5  Local / Bitcoin Haberleri / 70 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığı on: February 07, 2021, 02:07:33 PM
Aylar önce Sırp asıllı bir kişi ya da bir grubun çeşitli yöntemler kullanarak Bitcoin yatırımı yapmak isteyenleri 70 milyon dolar kadar dolandırdığı ile ilgili bir haber ajanslara düşmüştü. Şimdi ise konunun detayları ortaya çıktı. Amerika Birleşik Devletleri haber kaynaklarına göre bu dolandırıcılık eyleminin detayları haberimizde.

Dünyanın birçok ülkesindeki yatırımcıları özellikle de Kuzey Teksas’ta bulunan yatırımcıları 70 milyon dolardan fazla dolandırdığı iddiasıyla suçlanan Sırbistan kökenli bir adam Dallas Büyük Fedaral Jürisi’nin suçlamalarından sonra Sırbistan hükümet yetkilileri tarafından Amerika Birleşik Devletleri’ne iade edildi.

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), dolandırıcılık planının ikili opsiyonlar ve kripto para madenciliğine yatırım talep eden kullanıcıları hedef aldığını bildirdi.

Not: “İkili opsiyonlar” birçok ülkede yasaklanmıştır.

Kaynak:https://www.bitcoinokulu.com/70-milyon-dolarlik-kripto-para-dolandiriciligi/
Pages: [1]
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!