Bitcoin Forum
February 03, 2023, 12:48:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 24.0.1 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 »
1  Local / Konu Dışı / Ligue 1 2022/23 Sezonu on: December 20, 2022, 02:43:50 PM
Bu yıl açılmayan lig konularından biri Fransa Ligi olmuş. Fransa Liginde görünüm şu şekil:
Paris Saint-Germain şampiyonluğun en güçlü adayıydı Dünya Kupasından önce. İki futbolcusu Mbappe ve Messi rakip olarak final oynadı. Hakimi üçüncülük maçı oynadı. Lige morallerini yükselterek dönecekler bana göre. Tam bi kazanan takım oldular çünkü Dünya Kupasında. Paris Saint-Germain ilk maçını önümüzdeki hafta sondan ikinci sıradaki RC Strasbourg ile oynayacak. Sonra Lig ikincisi Lens ile oynayacaklar. Sonraki hafta Lig sonuncusu Angers ile oynayacaklar. Son olarak da Lig üçüncüsü Rennes ile oynayacaklar. Ligin düğümü bu birkaç haftada çözülecek bana göre. Paris Saint-Germain favori zaten. Ama önümüzdeki birkaç haftada Ligi biterebilir en yakın rakipleriyle oynayacakları için. Önemli bir viraja giriyorlar çünkü.
2  Local / Konu Dışı / Daha eşitlikçi bir yaşam için nasıl bir dünyada yaşamalıyız? on: December 13, 2022, 03:45:58 PM
Evrensel Temel Gelir hakkında daha önce bi konu açmıştım. Destekleyen, desteklemeyen olmuştu. Yeniliklere açık olmayanlar bu tarz düşünce deneylerinde zorlanıyo genelde. Çünkü basmakalıp düşüncelere hapsolmuş tarzdaki düşünceler zorlanır her zaman yenilikler karşısında. Erkan Baş'ın Ekşi Sözlük programında Sosyalist Türkiye'de ilk yapılacaklar sorusuna cevabı da aynı şekil Twitter'da yoğun eleştirilmiş. Bana göre yurttaşların alması gereken haklarına karşı önyargılı davranmış çoğu kişi. Basmakalıp düşüncenin yansıması olarak değerlendirdim eleştirilerin çoğunu. https://twitter.com/L0rd1881/status/1601329021786394624


Erkan Baş, "sosyalist Türkiye'de ilk yapacaklarını" şöyle sıraladı:

-Herkes artık oturduğu evin sahibidir diyeceğiz.
-Elektrik, su, doğalgaz, internet gibi zorunlu ihtiyaçların faturalandırılmalarının kapandığını ilan edeceğiz.
-Türkiye'nin tam anlamıyla özgür bağımsız bir ülke olduğunu ilan edeceğiz. Uluslararası ilişkiler bu anlamda yeniden şekillendirilecek.
-Halka ait olan ama kapitalist Türkiye'de peşkeş çekilen tüm kamu varlıklarını yeniden halk için kullanacağız.
-Eğitim tüm aşamalarında tüm vatandaşlarımız için eşit ve parasız olacak.
-Eşit ve parasız sağlık hizmeti alacak.
https://www.odatv4.com/siyaset/erkan-bas-in-vaatleri-sosyal-medyanin-gundeminde-262352


Barınma, elektrik, su, doğalgaz, eğitim, sağlık hizmetleri ücretsiz yapılandırılsa. Tüm yurttaşlar bunlardan faydalansa. Toplumun refahı artar bana göre. Herkesin mutlu olduğu bi ülke olur yurdumuz. Bunları gündeme getiren Erkan Baş olduğu için yazdım konuya. Bana göre bu hakların eşit, parasız olması herkesin istemesi gereken haklar. Yalnızca Erkan Baş'ın değil.
3  Local / Konu Dışı / IMDB'ye göre gelmiş geçmiş en iyi 25 Türk dizisi on: November 15, 2022, 07:07:35 PM
1-LEYLA İLE MECNUN
2-BEHZAT Ç.
3-EZEL
4-KARANLIKTA KOŞANLAR
5- 46 YOK OLAN
6-TATLI HAYAT
7-İKİNCİ BAHAR
8-SÜPER BABA
9-BEŞ KARDEŞ
10-7 NUMARA
https://t24.com.tr/foto-haber/imdb-ye-gore-gelmis-gecmis-en-iyi-25-turk-dizisi,19141/5


Nostalji olmuş diziler. Çoğunu hatırlamıyorum. Ama kaliteli yapımlar da var içlerinde. Ezel mesela. Hiç tarzım değildir. Ama Tuncel Kurtiz efsanesi vardı. Aşk-ı Memnu da girebilirmiş listeye. Türk aydınlanmasının en önemli kalemlerinden Halid Ziya Uşaklıgil'in romanıdır aynı zamanda. Dizi de romandan esinlenmiştir. Leyla ile Mecnun'un 1 numara olması da çok hoş. Usta isimler yer alıyor dizide çünkü. Yaşarken onurlandırmak gerekiyor usta isimleri. Ne yazık ülkemizde kıynetleri öldüklerinde anlaşılıyor.
4  Local / Konu Dışı / Almanya Bundesliga 2022-23 sezonu on: October 20, 2022, 10:08:40 AM
Bu sene tartışma alanı açılmamış liglerden biri Almanya Bundesliga. Son 10 yıldır şampiyon Bayern Münih. Almanya'da Bayern Münih taraftarları bile sıkılmış mıdır diyom bazen kendime. Gerçi Galatasarayımızın 4 sene üst üste şampiyon olduğu yıllar geliyor aklıma hemen. 10 sene üst üste şampiyon olmak yetmez bi taraftara. 100 sene üst üste şampiyon olsa tuttuğunuz takım az gelir.

Bayern Münih 10 maçta 5 galibiyet, 4 beraberlik, 1 yenilgi aldı bu sene. İlk defa şampiyon olamayabilirler dedittirdiler son haftalarda. Ama ilk alternatif Borussia Dortmund yarışın çok uzağında bu sene. Freiburg, Union Berlin uzun lig yarışında Bayern Münih'e rakip olamaz bana göre. Sizce başka takımın şansı var mı Almanya Bundesliga'da. Değerli forumdaşlarımın lig yorumlarını bekliyorum.
5  Local / Konu Dışı / İtalya Serie A 2022-23 sezonu on: October 20, 2022, 09:33:31 AM
Bu yıl açılmış İtalya Serie A tartışma alanını aradım. Ama yoktu. Bir tane olsun dedim sonra. Dünyanın en büyük liglerinden çünkü. Belki İngiltere Premier Liginden sonra İtalya gelebilir. Çünkü son yıllarda eski savunma ligi değil. Transfere de çok para harcamaya başladı takımlar. Bu ligin tartışma alanı mutlaka olmalı. Değerli forumdaşlarımızın görüşleri bize kuponlarımızda ışık tutabilir çünkü. Cheesy

Ligde görünüm şu şekil. Geçen senenin şampiyonu Milan 3. sırada. Geçen senenin ikincisi Inter 7. sırada. Bu sene daha bi çekişme var ligde. Atalanta, Napoli, Roma lige heyecan katabilecek takımlar çünkü. Ve Milan, Inter'in şampiyonluk ambargolarını engelleyebilir bu takımlar bu sene.
6  Local / Konu Dışı / English Championship 2022/2023 on: September 28, 2022, 03:04:48 PM
İngiliz futbolu dünya futbolunun önünde ilerliyor şüphesiz. Premier Lig kadar Championship maçları da önemli bu yüzden artık bence. Acun'un Hull City takımına transfer olan Türk futbolcuları ve yolu Türkiyemizden geçen futbolcuları da konuya dahil edince epey tanıdık, ilgi çekici oluyor bu lig.Lig 24 kulübün katılımıyla organize edilir. Her sezon, lig tablosunun en üst iki sırasında yer alan takımlar, otomatik olarak Premier Leagu'e yükselir. Sezonu, 3. ila 6. sırada tamamlayan takımlar, bir play-off turnuvasına katılır ve kazanan takım ilk iki sıradaki takımların ardından Premier League'e yükselir. Lig tablosunun son üç sırasındaki takımlar, sezon sonunda League One'a düşerler.
https://tr.wikipedia.org/wiki/EFL_Championship

Benim takip ettiğim Hull City lige iyi başlamıştı. Ama düşme hattına geriledi şuan. Teknik direktörleri Şota Arveladze. Ozan, Pelkas Fenerbahçe'den bilindik bu yılki kaliteli transferleri. Gerçi Fenerbahçe'de oynamayan, yedek kalan oyuncuların neredeyse hepsini aldı Acun Hull City takımına. Premier Lige çıkarlarsa tam tersi olur belki. Premier Ligde yedek kalan kaliteli oyuncular Fenerbahçe'ye kiralanır.
7  Local / Bitcoin Haberleri / 2022-08-10 Uzmancoin: 7500 BTC’yi çöpe atan adamdan bölge halkına teklif on: August 10, 2022, 11:38:52 AM
2013 yılında yaptığı ev temizliği sırasında yaklaşık 7 bin 500 ile 8 bin arasında Bitcoin (BTC) içeren hard-diskini yanlışlıkla attığını iddia eden bilgisayar mühendisi James Howells, Bitcoin’lerinin kurtarılması durumunda paranın yüzde 10’uyla Newport’u, Birleşik Krallık’ın kripto merkezi haline getireceğine dair vaatlerde bulundu.
https://uzmancoin.com/7500-btcyi-cope-atan-adamdan-bolge-halkini-heyecanlandiran-teklif/

7500 Bitcoin'i bulmak için senelerdir uğraşıyor bu adam. 184 milyon dolar ediyor bugün kaybolan Bitcoinler. Bütün şehirden yardım istemiş. Şehrin geri dönüşüm çöplüğünde herkesi kaybolan hard diski aramaya çağırmış. Bulursak çöplüğün yerine rüzgar tribünleriyle elektrik üretim tesisi ve madencilik tesisi yaparız demiş. Çevreci proje sunmuş şehrine. Adam yıllardan beridir arıyor Bitcoinlerini. Bulur umarım aradığını. Çok üzücü bir olay yaşadıkları. Herkes atlatamaz.
8  Local / Bitcoin Haberleri / 2022-08-04 Kriptoarena: MicroStrategy CEO’su Michael Saylor Görevi Bıraktı! on: August 04, 2022, 10:50:22 AM
Çok yakında eski CEO olacak olan CEO Michael Saylor, MicroStrategy’nin CEO’su ve başkanının rollerini bölmenin, firmanın ”Bitcoin (BTC)’i benimseme ve tutma” stratejisini sürdürmesine yardımcı olacağını söyledi.
https://www.kriptoarena.com/bitcoin-stratejileri-nedeniyle-gorevi-birakti/


Baştan belirteyim Bitcoin stratejisinden vazgeçmiyor şirket. Saylor CEO'luk görevini yönetim kurulu başkanı Phong Le’ye devrediyor. Şirkette başka bir pozisyona geçiyor. Saylor MicroStrategy'den, MicroStrategy Bitcoin'den ayrılmadı. Ama Bitcoin zararı 1 milyar doları geçmiş şirketin. Yine de Bitcoin'i desteklemeye devam ediyorlar 1 milyar dolar zarara rağmen. Duygulandım gerçekten. Gerçi zararları çok. Ne yapsınlar. Mecbur destekleyecekler. Ama Bitcoin yatırımına devam edebileceklerini söylüyorlar. Herkes yapamaz bunu. Bitcoin devrimini gerçekten benimseyen insanlar yapabilir yalnızca. MicroStrategy, Saylor saygıyı hak ediyor bence.
9  Local / Bitcoin Haberleri / 2022-07-27 Muhabbit: Elon Musk, Tesla’nın Neden Bitcoin Sattığını Açıkladı! on: July 27, 2022, 06:13:54 PM
Tesla CEO’su 21 Haziran 2022 Perşembe günü yapmış olduğu açıklamada, Bitcoin’lerini neden sattığını şu ifadelerle açıkladı:

“Bitcoin’lerimizin bir bölümünü, Çin’deki karantinaların oluşturduğu belirsizlikten kaynaklı sattık. Çünkü Çin’deki COVID’in ne zaman hafifleyeceğini bilemezdik. Bu durumda da nakit pozisyonumuzu artırmak bizim için çok önemliydi.”


Açıklamalarına devam eden Tesla CEO’su şu ifadeleri de ekledi:

“İlerleyen süreçlerde Bitcoin’lerimizi artırma fikrine kesinlikle açık olacağız. Bu durum Bitcoin ile ilgili son kararımız olarak düşünülmesin. Bu satış Çin’de yaşanan kapanmalarla birlikte, Çin’deki şirketlerde oluşan likidite endişelerimizle ilgilidir”
https://muhabbit.com/elon-musk-teslanin-neden-bitcoin-sattigini-acikladi/


Alırken davul zurna çaldı. Reklamını yaptı. Bitcoin'in popülaritesinden faydalandı. Sosyal medyada kitleleri peşinden sürükledi. Gündem oldu günlerce aralıksız. Sonra ne yaptı. Bir sene sonra aldıkları Bitcoinleri gizli gizli sattıklarını itiraf ettiler. Cheesy İnanamıyorum yaşadıklarımıza. Ben Twitter paylaşımlarından etkilenmedim. Ama o paylaşımlardan etkilenip Bitcoin alan binlerce insan vardır. Hepsini kandırmış oldu Bitcoinleri gizli gizli satarak. Elon Musk güvenilir biri değil kriptopara evreni için bence. Bencillikle hareket ediyor çünkü. Böyle insanlar çok tehlikelidir. Etraflarında bir tane dostları bile olmaz. Elon Musk servetini kaybetse etrafında bir tane onu seven kişi bile kalmaz.
10  Local / Bitcoin Haberleri / 2022-07-19 Uzmancoin: Binance’teki Bitcoin sayısı Coinbase’i geçti on: July 19, 2022, 07:23:04 PM
Popüler kripto para anlisti Will Clemente, Glassnode verilerine dayandırarak verdiği bilgide Binance borsasındaki Bitcoin sayısının, Coinbase'i geçtiğini belirtti. Son 1 haftada Coinbase'den 10 bin BTC çıkarken, Binance'e ise 20 bin BTC'lik giriş oldu.https://uzmancoin.com/binanceteki-bitcoin-sayisi-coinbasei-gecti/


Changpeng Zhao'yu antipatik bulurdum eskiden. Ama işini yaptığını her zaman kabul ederim. Saygı duyarım çalışmalarına. Binance borsasını başarılı da buluyorum kullanıcı olarak. Herkes de öyle bulmuş. Coinbase'den taşınan Bitcoinler Binance gelmiş. Her şey buraya kadar güzel. Şimdi biraz beyin fırtınası yapalım. Changpeng Zhao bütün Bitcoinleri elinde tutmayı başarırsa neler yapabilir. Başka borsalarda onları satabilir mi? Bitcoin fiyatını bütün borsalarda aynı anda düşürebilir mi? Ne düşünüyorsunuz. Tehlike var mı Huh
11  Local / Bitcoin Haberleri / 2022-07-12 Kriptoarena: Arthur Hayes: HODL kültürü kazandıracak on: July 12, 2022, 05:50:33 PM
Hayes geçtiğimiz günlerde Bitcoin fiyatının 2030 yılına kadar 1 milyon dolara ulaşacağını tahmin etti. Ünlü yatırımcı, Bitcoin’in “HODL kültürü” nedeniyle bu dönüm noktasına ulaşabileceğine inanıyor. Yüksek düzeyde bir inanca sahip kullanıcılar, gelecekte önemli bir fiyat artışı bekledikleri için varlıklarını satmayacaklar.
https://www.kriptoarena.com/bitcoin-1-milyon-dolara-ulasacak/

Eski Bitmex Ceo'su Hayes Hodl kültüründen bahsetmiş yaşadığımız karamsar günlerde. Unutulan bir kültür aslında Hodl. Düşüşlerin biteceğini, sabredenlerin kazanacağını unuttuk. Bitcoinleri cüzdanlarımızda unutacağımıza Hodl yapmayı unuttuk.

1 Milyon Dolar da çok değil bence Bitcoin için. Dünyada 7,5 milyar insan var. Herkes Bitcoin'den haberdar olduğunda Bitcoin almak için çok geç kalacak bazıları. Hayes kötü günlerde moral vermiş okuyuculara. Ben morallendim bir Hodlcu olarak.
12  Local / Bitcoin Haberleri / 2022-07-09 Koinsaati: Bitcoin Yatırımcıları Cüzdanlarındaki BTC Adedini Artırıyo on: July 09, 2022, 03:23:59 PM
Cumartesi günü kripto para veri şirketi Santiment tarafından paylaşılan bir tweet’e göre, cüzdanlarında 10 ila 100 BTC olan Bitcoin holder’larının agresif bir şekilde “dipten” beş hafta boyunca cüzdanlarına 52 bin BTC eklediğini belirtti.
https://koinsaati.com/bitcoin-yatirimcilari-cuzdanlarindaki-bitcoin-adedini-artiriyor/
Kaynak soracak olanlara twit. https://twitter.com/santimentfeed/status/1545566239530987520


Her düşüşte Bitoin aldılar. Hatırlıyorum. 40 binden 30 bine düştüğünde de almışlardı. Her düşüşte alım yapmaya devam ediyorlar. Paraları hiç bitmiyor sanki. Gerçi Bitcoin 10 bin dolara düşse daha çok Bitcoin alırlar eminim. Cheesy Ben en büyük hatamı nakit paramı erkenden bitirerek yaptım. Yoksa ucuz görüyorum bazı coinleri. Markete birikimlerinden giresim bile var. Çünkü daha fazla ortalama düşüresim geliyor bugünkü fiyatları görünce.
13  Local / Bitcoin Haberleri / 2022-07-06 Cointürk: Milyarder Yatırımcının BTC Görüşü: “Kitlelere Yayılacak" on: July 06, 2022, 06:09:37 PM
Milyarder yatırımcı Tim Draper geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajında, insanların Bitcoin’in günlük satın alımlar için bir seçenek olduğunu anladığında kripto para birimini büyük ölçüde kullanmaya başlayacağını söyledi. Tim Draper açıklamalarında şunları söyledi:

“Kitleler çok yakında Bitcoin’i keşfedecekler. Yiyeceklerinizi, kıyafetlerinizi ve evinizi Bitcoin ile satın alma imkânınızın olduğunu düşünün. İtibari para birimini kullanmak için hiçbir sebebiniz olmazdı. Çünkü Bitcoin bir tür siyasi güce bağlı değil, aracı bankalar yok ve oldukça küresel.”

Bitcoin’in geleceği hakkında düşüncelerini bildiren milyarder yatırımcı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Bitcoin olgunlaştıkça, dünya çapında daha fazla kişiye hitap edeceğini düşünüyorum. Dünya piyasalarında hakim olan ekonomik sıkıntılara bakıyorum, 1929 çöküşüne eşdeğer bir durum yaşıyoruz gibi görünüyor. Ancak Bitcoin’de daha ileri bir teknoloji var. ”
https://coin-turk.com/milyarder-yatirimcinin-bitcoin-btc-gorusu-kitlelere-yayilacak


Keşfedecekler de neyi bekliyorlar Huh Tim Draper 1929 buhranına benzetmiş yaşadıklarımızı. Hoş dünya tarihi savaşlarla, krizlerle dolu. Daha çok 1929 yaşarız. Ama halklar neden Bitcoin'i keşfedemiyor hala. Neden afyonlanmış gibiler. Para kazanmak için alıyorlar sadece. Hype olunca en yüksekten alıyorlar. Fiyat düşünce en dipte satıyorlar panikle. Oyun gibi görenler var etrafımda hala kriptoparaları. Sen kriptopara oynuyor musun diyorlar. Çok umutsuzum kitlelere yayılması konusunda.
14  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Panik Yapmayın Coin %97 Düştü Önemli Bir Şey Yok on: July 05, 2022, 12:51:19 PM

https://twitter.com/GariToken/status/1544032832699658241

FTX, Okx, Huobi, Kraken ve KuCoin'de satılan GARİ ekibin açıklamasına göre hiçbir şey yokken %97 düştü. Cheesy

Rugpull, hack yok. Rugpull, hack olsaymış ne yapardık. O zaman %98 düşerdi. Hafif atlattık bunu da. Cheesy Twitter'da Türklere satıyorlardı coini. Reklamları dönüyordu. Beklenen oldu sonunda.
15  Local / Bitcoin Haberleri / 2022-06-29 Koinbulteni: Brezilya’nın En Büyük Bankası, Bitcoin Hizmeti Başlattı on: June 29, 2022, 12:24:26 PM
Warren Buffett tarafından desteklenen fintech şirketi Nubank, Mayıs 2022’de yayınladığı bir blog gönderisinde Bitcoin alım seçeneğini aşamalar halinde nasıl devreye koyacaklarından bahsetti. Şirket aynı zamanda Bitcoin’e hazine tahsisi gerçekleştirdi. Geçtiğimiz pazartesi günü güncellenen blog gönderisi ile birlikte, banka resmi olarak yeni özelliğini aktif hale getirdiğini açıkladı. Yapılan açıklamada tüm Nubank kullanıcılarının artık Bitcoin alabileceği, “Nubank Kripto” sekmesine erişebileceği belirtildi.
https://koinbulteni.com/brezilyanin-en-buyuk-bankasi-bitcoin-hizmetini-baslatti-122724.html

https://blog.nubank.com.br/nubank-cripto-como-comprar-bitcoin-ethereum/

Ne varsa Güney Amerika'da var. En güzel olumlu haberler oradan geliyor çünkü. Rusya, Çin, Avrupa ülkeleri bile yasaklarken El-Salvador yasal birim olarak kabul etmişti. Brezilya'dan bankadan güzel olumlu haber gördüm bu defa. Bankadan tek tuşla Bitcoin alacağımız günler geliyor. Kredi çekip Bitcoin alacağımız günler de gelecek sanırım. Keşke bizim ülkemizde de olsa dediğim türden güzel olumlu bir haber.
16  Local / Bitcoin Haberleri / 2022-06-23 Coin-Turk: Çin Medyasının Bitcoin'i Karalaması on: June 23, 2022, 09:20:55 AM
Ülkenin İngilizce yayın yapan gazetesi South China Morning Post, 22 Haziran’da Çin ulusal haber medya ajansı Economic Daily’nin, insanları Bitcoin‘in kaosa soğru sürüklendiğine dair uyarıda bulunduğu bildirdi. Gazeteye göre, yüksek volatilite ve manipülasyon nedeniyle kripto para yatırımları mantık dışı. Çin medyası ayrıca, Batı’yı yüksek kaldıraçlı bir pazar yaratmakla suçladı. Gazete, şu açıklamayı yaptı:

Bitcoin bir dizi dijital koddan başka bir şey değildir ve getirisi esas olarak düşük alımlardan ve yüksek satışlardan gelir. Gelecekte, yatırımcıların güveni zedelendiğinde ve birçok ülke Bitcoin’i yasakladığında, değeri tekrar sıfıra düşecek.
https://coin-turk.com/cinden-batiya-agir-suclama-cin-medyasindan-cok-konusulacak-bitcoin-iddiasi?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=cinden-batiya-agir-suclama-cin-medyasindan-cok-konusulacak-bitcoin-iddiasi


Çin'in Bitcoin hakkındaki kötü düşünceleri düzelmemiş. Bitcoin'in fiyatı düşünce karalama daha çok artmış Çin medyasında. Bukele'nin yönettiği El Slavador ile Çin arasında ne kadar büyük uçurum var. Kimi devletler Bitcoin'e adaptasyonu öncelikli hedefi olarak görüyor. Bukele gibi cesur adımlar atıyor. Kimi ülkeler sözde daha gelişmişler ama yasakçı zihniyette tavır alıyorlar. Halkına korku, endişe verici haberler yayınlıyorlar.
17  Local / Bitcoin Haberleri / 22-06-14 Kriptopiyasası: Binance CEO’su: “BTC Düşsün, Buradayız ve Gitmeyeceğiz" on: June 15, 2022, 08:44:20 PM


“BU FOTOĞRAF ETHEREUM‘UN (ETH) KURUCUSU OLAN VİTALİK BUTERİN İLE SAHİP OLDUĞUM EN ESKİ RESİM. 11 MAYIS 2014 TARİHİNDE ÇEKİLDİ.”

“BİZ HALA BURADAYIZ. VE HİÇBİR YERE GİTMİYORUZ”
https://www.kriptopiyasasi.com/binance-ceosu-bitcoin-dussun-biz-buradayiz-ve-gitmeyecegiz/


CZ'ye karşı negatif hislerim vardı. Ama Ukrayna, Afrika'ya yaptığı insani yardımları ve korkusuz kriptopara savunuculuğundan sonra saygı duymaya başladım. İyi ki CZ gibi kriptopara destekçileri var. Yatırımcılar için moral oluyor destekleri. Yardımseverliği de bizi büyük bir aile yapıyor aynı zamanda. Bunların hiçbirini yapmayabilirdi.
18  Local / Bitcoin Haberleri / 2022-06-09 Cryptonews: Nobelli Ekonomistin Bitcoin ile İmtihanı on: June 09, 2022, 09:19:16 PM
Nobel Ödülü sahibi olması ile meşhur ekonomist Paul Krugman’ın Bitcoin düşmanlığı bitmek bilmiyor. Krugman, New York Times’ta yazdığı köşesinde yine Bitcoine saldırdı.

6 Haziran Pazartesi çıkan yazısında Krugman, “Big Short” filmine atıf yaparak Bitcoin’i 2008 Konut Balonu’na benzetti. Ünlü ekonomist, Kasım’da toplam piyasa değeri 3 trilyon $’a ulaşan kriptovarlıkların aslında hiçbir işlevi ve değeri olmadığını iddia etti. Luna Krizi’nin de bu görüşünü doğruladığını öne süren Krugman yazısını şöyle bitirdi:

“… ‘Konut Balonu’nu ve ‘Subprime Krizi’ni hatırlıyorum. Ve bana sorarsınız ‘Big Short’tan, ‘Big Scam’e (Büyük Dolandırıcılık’a) geldik.”
https://tr.cryptonews.com/exclusives/nobelli-ekonomistin-bitcoin-ile-imtihani.htm

Profesörler, merkez bankası başkanları, IMF yetkilileri balon demişti daha önceden. Şimdi Nobelli ekonomist Bitcoin'e balon demiş. Daha üst seviye insandan Bitcoin'e saldırı görmemiştim. Daha üst seviyedeki biri Satoshi'nin kendisi olur. Ama Luna krizi algoritma kriziydi. Bitcoin, Ethereum algoritmayla yaratılmış stablecoinler değil. Nobel ödüllü ekonomist Krugman balon demeden önce biraz araştırsaymış görürmüş algoritmaya bağlı stablecoin olmadığını.
19  Local / Bitcoin Haberleri / 2022-06-03 Investing: Maliyet düşürücü adımlar, işten çıkarmalar ve Bitcoin on: June 08, 2022, 12:23:47 PM
Quote
▶Musk, Tesla’daki iş gücünü %10 azaltmak istiyor.
▶Bu haber öncesinde JP Morgan patronu Jamie Dimon, Çarşamba günü, “ekonomik bir fırtına” konusunda uyarmıştı.
▶Microsoft (MSFT) ise cari çeyrek için kazanç ve satış hedeflerini düşürdü.
▶Coinbase’de (COIN) kıdemli İK sorumlusu olan L.J. Brock tarafından yayınlanan bir blog yazısında borsanın, “öngörülebilir bir gelecekte yeni ve mevcut pozisyonlardaki değişiklikler için işe alımlara verdiği arayı uzatacağını ve kabul edilen bazı teklifleri iptal edeceğini” söyleyerek şirketin bir kripto kışına hazırlık yaptığına işaret etti.
▶Milyarder ikizler Cameron ve Tyler Winklevoss'un buluşu olan kripto para borsası ve emanetçi Gemini, işgücünün %10'unu – yaklaşık 100 çalışanını – işten çıkardığını duyurdu.
https://tr.investing.com/news/cryptocurrency-news/maliyet-dusurucu-admlar-ve-isten-ckarmalar-kripto-para-sektorune-yaylrken-bitcoin-yukseliyor-2311845


Coinbase, Winklevoss, Microsoft, Tesla işçi çıkarma, daralma açıklamaları yapmış. Bitcoin'e, kripto paralara olumlu yansımaz sanırım haberler. Gerçi birkaç gündür iyiyiz. Ama sonrası için iyi haberler gelmiyor. İşten çıkarma, daralma haberleri fiyatlara da yansır illa. Kripto paralar için önemli firmalar ve dünya çapında önemli firmalardan kötü haberler gelmiş.
20  Local / Bitcoin Haberleri / 2022-05-31 Btcmagazin: Deutsche Bank Anketi: Bitcoin En Büyük Piyasa Balonu on: May 31, 2022, 07:26:22 PM


Bu Salı günü erken saatlerde yayınlanan bir Deutsche Bank anketi, yatırımcıların çoğunluğunun hala Bitcoin’in “aşırı balon” bölgesinde olduğunu düşündüğünü gösteriyor.

Ankete katılanların yarısından fazlası kripto para birimine 8 ile 10 arasında bir puan verdi. 0-balon değil demek iken 10-aşırı balon anlamına geliyor.
https://btcmagazin.com/deutsche-bank-anketi-bitcoin-en-buyuk-piyasa-balonu/

Bitcoin'e balon diyenler bitmedi. Alman bankasının araştırması da balon demiş fiyatına. Ucuzdan alamayanlar Bitcoin'e balon demeyi seviyor. Eskiden gizlice teknolojisine balon diyorlardı. Artık ucuzdan alamadıklarını itiraf edermişcesine fiyatına balon demişler. Teknoloji üretmektense teknolojiyi karalayanları anlamıyorum. Teknolojik gelişmelere adapte olmak yerine balon diyorlar.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!