Bitcoin Forum
November 28, 2021, 09:59:39 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 22.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Konu Dışı / "Millet fakir; karanfil bırakıyor, ben gül bıraktım" on: March 23, 2016, 05:02:50 PM
Aferin sana cin ali. Senin gibileri zengin eden sisteme sokayım.

İstiklal'deki patlamanın ardından olay yerine kırmızı gül bırakan Ali Ağaoğlu'nun "Ortanca Hanımla" İstiklal Caddesi'ne gittim. Millet fakir; karanfil bırakıyor, ben gül bıraktım." sözleri büyük tepki çekti. Kameralar önünde konuşan Ali Ağaoğlu, "O gün ortanca hanımın doğum günü vardı, boğaza yemeğe götürecektim. Bir anda aklıma geldi, hanımı ve oğlumu aldım. 15 senedir İstiklal Caddesi'ne gitmemiştim, güzel bir nostalji oldu. Gittim, olay yerinin olduğu yere millet fakir karanfil bırakıyordu ben gül bıraktım." demesi tepki çekti.

https://www.youtube.com/watch?v=JfEequmDloY
2  Local / Konu Dışı / Estonya, 1 milyon sağlık kaydını blockchain ile koruma altına alacak on: March 07, 2016, 03:23:52 PM
Blockchain protokolünü veri arşivleme alanında kullanan Guardtime, şimdi de Estonya’da 1 milyon sağlık kaydını güvenli bir altyapıya taşımaya hazırlanıyor.

Guardtime, Bitcoin’in de üzerinde inşa edildiği blockchain ABD Savunma Bakanlığı, Lockheed Martin ve Ericsson gibi önemli müşterilere veri odaklı güvenlik hizmetleri sunan bir girişim. Blockchain’in güçlü şifreleme sistemiyle dijital dönüşüme adım atan kurum ve kuruluşların verilerini güvence altına almasını sağlıyor.

Dijital dönüşümü en aktif şekilde takip eden ülkelerden biri hiç şüphesiz Estonya. Zira ülke vatandaşlarına 1000’den fazla kamusal hizmette kullanabilecekleri bir akıllı kart veriliyor ve evlenme ve boşanma dışındaki işlemler için kamu kuruluşlarına gitmek dahi gerekmiyor.

Guardtime da bu durumu bir fırsata çevirerek Estonya E-Sağlık Müdürlüğü ve Bilgi Sistemleri Müdürlüğü ile anlaşmaya varmış ve 1 milyondan fazla sağlık verisini şifreleme görevini üstlenmiş. Guardtime’ın kurduğu sistem hem özel şirketlere hem de devlet kurumlarına vatandaşların sağlık kayıtlarına güvenli bir şekilde erişmesini sağlayacak. Keza bireyler de kendi sağlık kayıtlarına aynı sistem aracılığıyla erişebilecek.

Türkiye’de e-devlet sistemlerindeki sağlık bilgilerimizin nasıl korunduğu ve kolayca yok edilip edilmeyeceği de ayrı ve önemli bir tartışma konusu.

2007 yılında kurulan Guardtime, geçen yıl 25 milyon dolar gelir elde etmişti. Sanıyorum ki blockchain’in yükselişiyle 2016’d bu rakama bir kaç katına çıkarmaya muktedir olacaktır.

http://webrazzi.com/2016/03/06/estonya-1-milyon-saglik-kaydini-blockchain-ile-koruma-altina-alacak/
3  Local / Ekonomi / 1 Nisan 2016 Fiyat Tahmini on: March 07, 2016, 03:06:33 PM
1 Nisan 2016'da 1 Bitcoin Kaç Dolar Olur?
Ankete katılım 15 günlüğüne açıktır.
4  Local / Bitcoin Haberleri / 2016-02-15 Martin Shkreli'nin Twitter rantı ve Bitcoin on: February 17, 2016, 03:27:02 PM
Martin Shkreli 15 milyon dolara Kanye West'in albümünü satın almak istediğini açıklamıştı. Önceki gün 15 milyon doları Bitcoin aracılığıyla Daquan adındaki kişiye gönderdiğini ama karşılığında hiçbir şey alamadığını iddia etti. Ayrıca Shkreli Satoshi'yle iletişim kurduğunu ve Bitcoin'in yaratıcısının ona yardımcı olacağını söyledi. Olayın tamamı reklam amaçlı olsa da içinde Bitcoin geçtiği için bu rantın dolaylı yoldan Bitcoin tanıtımına da katkısı olduğunu söyleyebiliriz.

http://thenextweb.com/insider/2016/02/15/pharma-bro-martin-shkreli-lied-about-bitcoin-so-someone-spent-his-real-money-on-lube/
5  Local / Türkçe (Turkish) / Bitcointalk Planlı Bakım Çalışması on: February 17, 2016, 03:22:13 PM
News: The forum is going down for an hour of maintenance starting 30 minutes after the hour.

Forum bir süre bakıma girecekmiş, panik yapmayın.
6  Local / Konu Dışı / Türk Hacker'ın Yazdığı Fidyeci Virüs Siber Dünyayı Karıştırdı on: February 13, 2016, 05:10:30 PM
İçinde Bitcoin geçtiği için paylaşmak istedim.

Her şey Utku Şen adındaki hacker'ın eda2 isimli, açık kaynak kodlu bir virüs yazmasıyla başladı.
Utku Şen, uluslararası çapta namı olan sayılı Türk hacker’lardan. Aynı zamanda İstanbul Bilgi Üniversitesinde öğrenci.

İlk bakışta zararsız gözüken bu virüsün hedefi masum insanlar değil, başka kaynaklardan kopyaladıkları virüsleri kötü emelleri için kullanan çömez hacker’lardı.
‘Fidyeci’ olarak nitelendirilen tipte olan bu virüs, kurbanın dosyalarını şifreliyor ve karşılığında fidye talep ediyordu.
İşler rutininde devam ederken, bir grup hacker eda2’nin kaynak kodunu kullanarak ‘Magic’ isimli bir virüs yazdı ve bazı kullanıcılardan para talep etti.
Magic yaratıcıları virüsü açık bir websitesinden dağıtılıyordu. Utku Şen de bunun üzerine kodlarında bıraktığı açık kapı sayesinde şifreleri elde etmeyi ve vaziyeti kurtarmayı planladı.Ama virüsün veritabanını saklayan firma server’ı kapattı ve bütün şifreler silindi. Böylece Şen’in eli kolu bağlandı.
Bunun üzerine Şen özür diledi ve eda2 ile ilgili bütün kodları sitesinden kaldırdı. Ama olay burada bitmemişti.
Bir süre sonra Bleeping Computer isimli web sitesinde jeanclaudvandan isimli bir kullanıcı belirdi ve Magic virüsünün arkasındaki kişi olduğunu söyledi.
Kullanıcı, bebeğinin fotoğrafları şifrelenen bir başka kullanıcıya yardım etme niyetinde görünüyordu.
Utku Şen konuya iştirak edince bu sefer onu karşısına aldı ve ona bir takım fidye şartları iletti. Şen’in eski projelerini sitesinden silmesi ve kendisine 3 bitcoin (yaklaşık 3400 TL) ödeme yapması karşılığında mağdurlara şifreleri teslim edeceğini söylüyordu.
Bleeping Computer sitesinin kurucusu Lawrence Abrams duruma müdahale etti ve en azından bitcoin ödemesinden vazgeçmesi konusunda kullanıcıyla pazarlık yapmaya başladı.
jeanclaudevandan bitcoin ödemesinden vazgeçti ama bu sefer de Şen’in gelecekte yeni projelere imza atması durumunda virüsü daha da yayma tehdidinde bulundu.
Anlaşma yapılmış gibi gözükse de jeanclaudvandan tartışmayı sürdürdü ve Şen’in Türk olması üzerinden ona saldırmaya başladı. Hatta mağdur kullanıcıya gönderdiği şifre dosyasını ‘Vladimir Putin’ olarak isimlendirdi.
Şen yaptığı açıklamada jeanclaudvandan’ın motivasyonunu tam olarak anlayamadığını ifade etti.
Düşüncesine göre kullanıcının tavırları politikti. Bir başka ihtimal de kullanıcının Şen’i rakibi olarak görmesi ve onun projelerinden rahatsızlık duymasıydı.
Yapılan anlaşma neticesinde tüm Magic mağdurları dosyalarına kavuştu. Ama tüm bu yaşananlar Şen’i ‘fidyeci’ virüs işinden çekilmesi anlamına geliyordu.
Bu konuyla ilgili bir sorunu olmadığını belirten Şen, bundan böyle okulu dahilinde bir yapay zeka projesinde yer alacağını ifade etti.
7  Local / Konu Dışı / "Barış demek teröristlikse en büyük teröristim" on: February 03, 2016, 01:02:48 PM
Evrensel Gazetesi'nden Hasan Akbaş'a röportaj veren Deniz Naki, tartışma konusu olan dövmelerini, formasını giydiği Amedspor’un hedeflerini, Diyarbakır'da yaşananları ve Türkiye Kupası'nda oynanan Bursaspor maçındaki olayları anlattı.

"DERSİM AŞIĞIYIM"
Öncelikle Deniz Naki kimdir, Amedspor’la buluşması nasıl oldu ve kendisini nasıl tarif eder?
Deniz Naki Dersimli. Dört çocuklu bir ailenin çocuğuyum. Yardım etmeyi çok severim. Hangi inançtan, kültürden olursa olsun insanları seviyorum. Dersim aşığı bir insanım. Yani çok uzatmayım ve herkes gibi birisiyim aslında. Amedspor ile buluşmam ise şöyle oldu; Gençlebirliği’nde oynadım bir süre ve Gençlerbirliği’nden ayrıldıktan sonra sekiz dokuz ay futbolu bırakmıştım. Bazı kulüplerle görüşmüştüm yerli, yabancı olmadı. Daha sonra Amedspor ile görüştüm ve burada olmaya karar verdim. Bu olumlu karar sonrası Türkiye’ye dönüş yapmaya karar verdim. Amedspor’da oynamak benim için gurur verici oldu.

Amedspor’da olmak neden gurur verici?
Amedspor taraftarı sevinmeyi hak eden bir topluluk. Ben de bu taraftarı sevindirmek için bir karar aldım. Tüm yaşananlar içerisinde insanları sevindirmek gurur verici bir durum. Takımımda buna hizmet edebiliyorsam şayet ne mutlu. Amedspor’un daha iyi yerlere gelmesinin bir parçası olmak gurur verir.

"BARIŞ İSTEYENLERİN SESİNE KAYITSIZ KALAMAYIZ"
Söylediklerinizden övgüyle bahsediliyor ama öte taraftan hedef de gösteriliyorsunuz. gösterilmeye başlandınız. Naki neler söylüyor, neler anlatmak istiyor?
Öncelikle şunu belirtmek isterim; kullandığım hiçbir sözde ayrımcılık gibi bir husus söz konusu değil. Üstünü çizerek söylüyorum; Türk, Kürt, Laz gibi bir ayrım yapmak benim doğamda yoktur. Herkese insan temelinde yaklaşıyorum. Diyarbakır’da ve bu coğrafya içerisindeki başka kentlerde sokağa çıkma yasakları söz konusu. Mesela üç, dört ay önce Cizre’ye gitmiştim. Oradaki bazı ailelerle görüşmüştüm. İnsani olarak orada yaşayan ve durumları kötü olan insanlara maddi ve manevi yardımcı olmak istedim. Bu ziyaret beni çok etkilemiştir. Yaklaşık 15 aile ile görüştüm ve benim gelmemden dolayı çok sevindiler. Başta da söylediğim gibi sevinmesini istediğim insanlar için bu takımdayım. Futbolcu kimliğimi bir kenara bıraksam bile insani ve vicdani olarak insanların yaşadıkları çok etkiliyor. Biz şimdi konuşurken bile insanlar ölüyor burada. Kim olursa olsun, insanlar ölüyor. İnsanların ölmemesini istiyorum. Barış olsun istiyorum. Bu nedenle barış demekten başka çaremiz yok ve burada barış isteyenlerin seslerine ses olabilme konusunda kayıtsız kalamayız. Burada insanlar barış diyor ısrarla ve ben de bunu söylüyorum; Barış...
Cizre ziyaretlerinin seni çok etkilediğini söyledin, ailelerle görüşmeleriniz de oldu. Sizi etkileyen detaylar nelerdi?
Mesela çocuğu Cemile’nin cenazesini günlerce buzdolabında saklayan anne beni çok etkiledi. Çok kötü şeyler yaşamış. O kadar acıya rağmen benimle konuşurken, barışa dair inancından bahsediyordu. Beni motive edecek kadar inançlı konuşuyordu. Her şeye rağmen barış diyebilmesi ve umutlu olabilmesi beni çok etkiledi. Ben, o ailelerden yaşananları dinlerken empati kurmaya çalıştım ve düşündüm ‘onların yerinde olsam hala barış diyebilir, umutlu olabilir miydim’ diye. Bilemiyorum. Ben zaten barış isteyen birisiyim ama özellikle bütün bunları gördükçe insanın daha çok barış demesi kaçınılmaz oluyor. O nedenle İnsanlar ölmesin ve barış olsun diyorum.

Çok tartışmalı bir Bursaspor maçını geride bıraktınız. Bursaspor’u deplasmanda yendiniz. Bu başarıyı nasıl yorumluyorsun...
Öncelikle Bursaspor maçıyla başlayayım. Dikkat ederseniz orada 8-9 yabancı oyuncu sahadaydı. Biz hangi takım olursa olsun, kazanma isteğiyle maça çıkıyoruz. Son dönemde taraftarımızın sevinmeye ihtiyacı vardı ve hocamızın gayretli çabaları, bizim de mücadelemiz sonucu ortaya çıkan bir motivasyon oluştu. İyi bir performans ile bu maçı kazanmış olduk. Diyarbakır’da ve bizim yaşadığımız coğrafyada bir nebze de olsa insanları sevindirdiysek eğer bu bizim için büyük kazanımdır. Ve gücümüzü, başarımızı bu motivasyonun ortaya koyduğu çalışmalarla elde ediyoruz. Takım olarak tarih yazdık ve bu başarı insanlarımızı sevindirmek içindi. Bu gayret ve istekle daha çok başarıya imza atacağımıza inanıyorum.
Maç sırasında Amedspor oyuncularına pet şişeler, yabancı maddeler de atıldı. Bir baskı ortamı var mıydı?
Evet, baskı ve yoğun bir saldırı hali vardı. Binlerce Bursaspor taraftarı arasında kaldık. Bildiğiniz gibi bizim taraftarımız yoktu. Taraftarsız oynadık. Tek tarafın tezahürat yaptığı bir ortamda mücadele ediyorduk. Her şeye rağmen kendimizi maça motive ettik ve yapılanları görmezden geldik. Eğer biz seyircilere odaklansaydık, yapılanlara baksaydık bu maçı alamazdık. O yüzden maçı alabilmek için katlandık ve başardık.
Maçı yayınlayan A Spor kanalının spikeri Amedspor takımından ‘onlar’ diye bahsetti ve eleştirildi. Bu yaklaşımı nasıl değerlendiriyorsun?
Spikerin tavrını daha sonra gördüm. Amed ismini bile kullanmakta zorlandılar deniliyor. Futbol Federasyonu, Amed ismini kabul etti ama bazıları bunu kabul etmek istemiyorsa diyecek sözüm yok. Federasyon bu ismi kabul etmişse eğer herkesin bunu kabullenmesi gerekiyor. Biz bu yaklaşımları ciddiye almıyoruz ve daha çok oynadığımız futbolla gündeme gelmek istiyoruz. Bunu da başarıyoruz. Türkiye’de en iyi sekiz takım arasında kaldık ve bu başarıdan söz edilmesini bekliyoruz.
Amedspor’un başarısı hem Diyarbakır’da hem de memleketin Dersim’de kutlandı. Başka kentlerden de destekleyenler oldu. Takımında oynadığın kenti aşan bir destek var, bu sana ne hissettiriyor?
Amedspor yaşadığımız coğrafya özelinden değerlendirilirse büyük bir yeri kapsıyor. Bölgede en üst ligde oynaması bakımından birçok yeri temsil ediyor. Bugün bizim konumumuzda Dersimspor olsaydı biz de Dersimspor’a bu denli destek verirdik. Örneğin bizim İstanbul maçımızda taraftarlar arasında Dersimli, Batmanlı, Vanlı, Cizreli, Hakkârili gibi birçok memleketten taraftarlar olduğunu gördük. Güzel bir duygu. Bizi seven, destekleyen herkese teşekkür ederiz. Bizler insanların bize verdiği değeri boşa çıkarmayacağız.
Lige dönecek olursak, şimdiki hedefleriniz neler?
Öncelikle ligde ilk beş takım arasına girmemiz lazım. Bunu çabası içerisindeyiz. Daha sonra play-off ve şampiyonluğa kadar gitmeye çabalayacağız. Buradan da PTT 1. Lig’e kadar gitmeyi hedefliyoruz ilk aşamada. Buna inancımız var. Bir tarih yazdık ve bunu ilerletme hedefimiz büyüyor.

"DÜŞLEDİĞİM SİMGELERİ DÖVME YAPTIRDIM"
Tüm bunlar kadar dövmelerinde konuşuluyor, tartışılıyor. Dövmelerinden bahseder misin?
Dövmelerim de anne, baba, abla ve kardeşlerimin adları var. Che Guevara, Berxwedan Jiyane, Azadî yazıları ve Dersim’in haritası var. Dövmelerim de sevdiklerim ve istediğim düşlediğim simgeler var. Ama şimdi bazı cahil insanlar bu sözleri ve simgeleri anlamadan kolayca ‘terörist’ damgası yerleştiriyor. Azadî yazılı dövmemle hedef gösteriliyorum ama bunun anlamı özgürlük demektir. İngilizce freedom yazsaydı kimsenin umurunda olmazdı ama bazı kesimler sırf Kürtçe olduğu için rahatsızlık duyuyor. Burada kendi dilimle herkes için bir özgürlükten bahsediyorum. Bu böyle anlaşılmalıdır. Nasıl ki birçok futbolcu bir kendi dilinde mesajlar veriyorsa ben de ayrımcı, ırkçı bir yaklaşımda bulunmadan aksine güzel sözlerle bir şeyleri ifade ediyorum.
Dövmelerin üzerinden özellikle sosyal medyada hedef gösterildiğine şahit oluyoruz. Maçlarda da zaman zaman sert müdahaleler ile karşılaşıyorsun. Dövmelerinin bunda etkisi var mı?
Bursaspor maçında bunu hissettim aslında. Özellikle bana karşı sert bir tavır vardı. Ama bu oyuncularla mı alakalı, hocalarının talimatı mı bilemiyorum. Mesela birden ayağıma basıldı. Ben de refleks ile ayağıma basanı ittim ve sarı kart gören ben oldum. Bu durum sonrası birçok oyuncunun bana yönelik sert girişimlerini arttırmaya başladı. Sanki kırmızı kart almam için çabalıyorlardı. Kaptanımız Şeyhmus da fark etti durumu ve ‘dikkat et, oyuna gelme, bunlar seni gözüne kestirdi’ diyerek uyardı. Ben de zaten o oyuna gelmedim ve performansımı maçtaki galibiyetimiz için kullandım.

"SURİÇİ’NDE TAŞ ÜSTÜNDE TAŞ KALMADI"
Sen her fırsatta barış çağrısı yapan birisisin. Son olarak neler söylemek istersin?
Benim en çok istediğim şey Türkiye’ye barış gelsin, insanlar ölmesindir. Futbolcu olmamdan kaynaklı benim sesim daha çok çıkabilir. Daha doğrusu daha görünür ve duyulur olabilir. Bu nedenle ben de gündeme barış gelsin diyorum. Burada yaşıyoruz ve görüyoruz, her yerde insanlar ölüyor. Biz kimse ölmesin istiyoruz. Bugün Suriçi’ne bakıyoruz. Orada taş üstünde taş kalmadı. İnsanlara geçtiğimiz gün ‘çıkın buradan, yasak gelecek’ dendi. İnsanlar apar topar ne varsa alıp çıkmaya başladı ama nereye gideceğini bilemediler. Şimdi ev arıyorlar, bulamıyorlar, çile üstüne çile. Buradaki insanlar zaten yoksul kişiler, biz bunları nasıl dillendirmeyelim. Cizre’de de gördüm aynı manzarayı. Gördüklerim buranın gerçekleri ve bunları söylemeden edemeyiz. Bunlar terör söylemi olarak algılanıyor ama bunu aklım almıyor. Barış diyebilmek bir ülkede bu kadar anlaşılmaz olmamalıdır. Beyaz Show’da Ayşe Öğretmen barış dedi, çocuklar ölmesin dedi diye neler oldu gördük. Ne yapalım barış demek teröristlikse en büyük terörist olmayı kabul ediyorum. Ve herkese barış demekten başka çaremiz olmadığını hatırlatmak istiyorum. Bizi destekleyen seven herkese de selamlarımı iletiyorum.
8  Local / Ekonomi / 1 Mart 2016 Fiyat Tahmini on: February 02, 2016, 02:26:29 PM
1 Mart 2016'da 1 Bitcoin Kaç Dolar Olur?
Ankete katılım 15 günlüğüne açıktır.
9  Local / Konu Dışı / Ankara ile 7'li Bahis Serisi, Hedef 1 BTC on: January 23, 2016, 01:28:13 PM
The Young Turk'ün konusundan hareketle kendi sistemimi bu konu altında paylaşacağım. Hedefimiz 0.01BTC'i 1BTC yapmak olacak. Bu seride farklı yöntemler uygulayabilirim, o yüzden konuyu dikkatli takip edin.

Spor bahisleri düzenli gelir kaynağı değildir, eğlence amaçlıdır. Sınırlarınızı bilerek sorumluluk içinde oynayınız.
10  Local / Ekonomi / 1 Şubat 2016 Fiyat Tahmini on: January 15, 2016, 10:11:25 AM
1 Şubat 2016'da 1 Bitcoin Kaç Dolar Olur? Yeniden tahminleri alalım. Smiley
11  Local / Konu Dışı / Superonline Kullananlar on: January 14, 2016, 03:05:16 AM
İnternet servis sağlayıcısı olarak Superonline kullananlar hangi paketi kullanıyor? Hangi modeme sahipler? Modemleri tam randımanlı çalışıyor mu? Kablosuz ağ çekim gücü ve mesafesi nasıl?
12  Local / Konu Dışı / İmza Kampanyaları on: December 11, 2015, 11:03:19 PM
Aktif İmza Kampanyaları - Kabul ettikleri Rank
YoBit.net (g) - Jr. Member, Member, Full Member, Sr. Member, Hero Member, Legendary
777Coin (h) - Newbie, Jr. Member, Member, Full Member
Secondstrade (h) - Jr. Member, Member, Full Member, Sr. Member, Hero Member, Legendary

Yeni Üye Alımına Kapalı İmza Kampanyaları
Bitmixer.io (h)
Bit-x (h)
CoinRoyale (F, h)
FortuneJack.com (F, h)
Bit★Starz (F, a)
E-Coin (F, a)
obits (F, a)


F: Fixed (belli bir dönemde sabit ödeme yapan kampanya)
g: Günlük ödeme yapan kampanya
h: Haftalık ödeme yapan kampanya
a: Aylık ödeme yapan kampanya

Detaylı bilgi için imza kampanyaları ana inceleme konusu (İngilizce)
13  Local / Ekonomi / Aralık Fiyat Tahmininiz on: December 01, 2015, 11:21:40 PM
Bitstamp fiyatını baz aldığımızda Aralık 2015 içinde 1 Bitcoin en çok kaç doları görür?
14  Economy / Gambling / NHL Tips & Discussions on: November 20, 2015, 10:36:47 PM
Do you like NHL? Let's talk about it. Share your tips, parlays, thoughts and win together!
15  Local / Türkçe (Turkish) / Bitcoin Core v0.11.2 çıktı! on: November 13, 2015, 03:58:44 PM
https://bitcoin.org/en/download
https://bitcoin.org/bin/bitcoin-core-0.11.2

Quote
This is a new minor version release, bringing bug fixes, the BIP65
(CLTV) consensus change, and relay policy preparation for BIP113. It is
recommended to upgrade to this version as soon as possible.

Bitcoin Core v0.11.2 çıktı. Yeni versiyonda BIP65 ve BIP113 ile ilgili değişiklikler yapılmış.
16  Local / Ekonomi / Memespekülasyon on: November 04, 2015, 02:01:46 PM
Beğendiğimiz memeleri burada paylaşalım ve kendimiz Türkçelerini yapalım. Smiley17  Local / Ekonomi / Kasım Sonu Fiyat Tahmininiz on: November 04, 2015, 01:15:44 PM
30 Kasım 2015'te 1 Bitcoin Kaç Dolar Olur? Tahminleri alalım bakalım. Smiley
18  Local / Ekonomi / Bitcoin bu sene 300 doları yeniden görür mü? on: September 11, 2015, 12:17:03 AM
Bitcoin 2015 bitmeden 300 doları yeniden görür mü?
Pages: [1]
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!