Bitcoin Forum
May 16, 2022, 04:12:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 23.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 »
1  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Solana ağında bir agar_io ve LoL çakması Oyun/NFT projesi SolTigers ve ROAR on: November 29, 2021, 09:14:36 PM
Merhaba, çok küçük hacimli ve düşük market capli bir coini tanıtmak istedim. Scam çıkma riski elbette var ama sebepleri sayarak karşılaştırabiliriz.

proje öncelikle solana ağında çıkan hayvan temalı bir nft projesi. twitter hesabı : https://twitter.com/SOL_Tigers eylül 2021 yılında açılmış. Klasik bir solana nft'si mintlemeler. satışlar falan.

Daha sonra Baby Tigers adında başka bir nft serisi yapıyorlar. Pixel art ile yapılmış başka bir seri. 250 tane baby tiger mintlenince geriye kalan 500 adet baby tiger'ı SolTiger sahiplerine airdrop ile atıyorlar.

Sonrasında da olay burada ilginçleşiyor. Tarayıcı tabanlı bir oyun yapmaya başlıyorlar. Solana cüzdanını bağlamak gerekiyor ve oyuna girebilmek için nft sahibi olmak gerekiyor. İşte burada bir NFT aynı zamanda oyun içi karakteri olarak da kullanılıyor. Eğer baby tiger'ınız varsa baby tiger sizinle beraber oyuna giriyor. Tıpkı silkroaddaki kurt gibi. Oyunu geliştiren eleman'ın youtube kanalı: https://www.youtube.com/c/GravenilvectutoŞimdi buraya kadar olay şu. adamlar nft yapıyor. nft sahiplerine başka bi nft daha yapıyolar. sonra da toplam nft sahiplerine bir utility token olarak bundan veriyorlar.

sonra da 100 milyon adete sahip ROAR diye bir token çıkartıyorlar. Her nft sahibine 1000 adet bu tokendan yolluyorlar. Fiyat ilk gün 10x yapsak da şu an tekrar dibe düşüyor. Sonuçta beleş verilmiş herkese. Raydium'da da yeteri kadar likidite yok. en ufak satışta fiyat %20 düşüyor.

Yatırım yapmak için sebepler.

1) Oyun geliştiricisi olan eleman youtube'da 200k aboneye sahip. Bu adamın yapacağı bir tanıtım videosu en azından baya bir insana ulaşır. Rugpull yaparsa çocuk adını lekelemiş olur. Rug yapacak insan anonim olmaya çalışırdı.

2) Solana ağında hala nft hype'ı geçmiş değil. Bu oyunu agario gibi bir tarayıcı oyunu olarak görürsek metaverse diyemeyiz. Ama play to earn şeklinde bir sistem olursa insanlar bu nftleri alır. Solana ağında hayvan gibi kalabalık cüzdan var. minik bir haber bile bu düşük projeyi uçurtur.

3) Roar için kullanım alanı yapmayı planlıyorlar. Mesela değişik haritalara giriş için belli sayıda roar tutmak bunlardan biri

4) toplam arz 100 milyondu. geçen cuma 1 milyon yaktılar. bu cuma da bir milyon daha yakacaklar. belli bir süre bu yakımların devam edeceğini söylediler.

5) 100 milyon toplam arza sahip bir coin için 0,000xx şeklinde bir fiyat uygun. 1000 dolar civarı bir para ile arzın %1ine sahip olabiliyorsunuz.

6) telegramları yok. discordları var. oyun geliştirme ve oyuncular discordu popüler kullanır. ayrıca solana ağındaki projeler de genelde discordcudur.


Yatırım yapmamak için sebepler.


1) Çok düşük likidete. Alınca satış yapmamayı göze almak lazım. al-sat yaparken fiyatı %30 civarı oynatırsınız. ve sonuçta bir nft projesi. roar sadece utility tokeni olacak
2) bu coine bağlanan parayı başka şeylere koyamamak. çünkü düşük likidete yüzünden satış yapamayınca başka fırsatlar kaçabilir.
3) raydium kumarhanesi. merkeziyetsiz bir borsa elbette risklidir.

inceleyip fikirleri olan varsa yazabilir. seve seve okurum. benim derdim aldığım coini shillemek değil. benim derdim eğer bu coin iş yaparsa buradaki Türkler de bundan faydalansın.
2  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Pokemon Çakması bir oyun REVOMON Henüz alpha sürecinde on: September 08, 2021, 02:53:43 PM
pokemon çakması bir oyunun kripto para birimi revo.

axs, tlm, atlas gibi projelerin çok iyi fiyatlandığını gördüğüm için, araştırma yaparken bu coine rastladım. toplam arzı 100 milyon olup, dolaşımdaki arzı 22 milyon. axs'nin dolaşımdak arzı 57 milyon iken adet başına fiyatı 90 dolara kadar çıkmıştı.

peki neden bu coine yatırım yaptım. kısaca özetlemek gerekirse.

1) coingecko sitesinde, nft ve gaming odaklı projeler arasında market cap'i en düşük projelerden birisi. dolayısıyla cebimdeki az parayla market cap'in daha büyük dilimine sahip olabiliyorum.

ortaya alpha sürümü olarak çıkartılmış bir oyun sunmuşlar. ekip belli ki bu oyunu planladıkları şekilde sunacak.

2) oyun kısacası bir pokemon çakması. şurada geçen bilgiye göre vr olayında pokemon ekibinin adı geçiyor. from the pokemon vr team şeklinde. bu durumda oyunun oynanacağını. item ve nft toplanması için de bu revo coinlerin kullanılacağını düşünmekteyim.

axie infinity'nin fiyatı onca shortlanmaya rağmen nasıl düşmediyse, bu coin de ufaktan yürüyecektir diye tahmin ediyorum.

sözlerim yatırım tavsiyesi değildir. kişisel görüşlerimdir. revo almak için coingecko sitesinden pancakeswap contratına ulaşabilir veya gate io'dan alabilirsiniz.

gate io'da sadece erc20 ağındaki revo var. eğer gate'den alıp bsc cüzdanına çekecekseniz şimdilik mümkün değil. aynı şekilde pancakeswap'dan alıp gate'e de atamıyorsunuz. gate io'nun yakında bsc20 desteği vereceği bekleniyor telegram gruplarında


presale fiyatı 0.11 launchpad fiyatı ise 0.14 imiş. şu anda ise 0.25-0.3 arasında geziyor. bence böyle bir coin için ico fiyatının 2 katı oldukça ucuz. icodan almak için insanlar eminönü baklava izdihamı yaşıyor.

oyunda muhtemelen bsc ağında çalışacak. dolayısıyla cz ve tayfası bsc ağında çalışan bu coini belki önümüzdeki sene. oyun aktif olduğunda listeyebilir. çünkü oyunu oynayacak olan insanlar illa ki bir bnb cüzdanı kullanacak ve bu oyunu oynayıp insanların oyun için item kazanması veya kaybetmesi bsc ağının bolca kullanılması cz'nin işine gelir
3  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Julswap BSC ağında bir UNISWAP ÇAKMASI ve coinleri JULD ile JULB on: February 19, 2021, 04:21:44 PM
Arkadaşlar, bir whatsapp grubunda julswap isimli bir projenin varlığını öğrendim.
Şu günlerde bsc ağının bu kadar popüler olduğunu, binance coin'in yükselişini. pancake gibi coinlerin yükseldiğini bildiğimiz bir dönemde. potansiyel bir "bsc ağındaki merkeziyetsiz coin takas platformunun coini" görünce size atayım dedim.

toplam arz da çok fazla değil. rahatlıkla 1 dolar üzerine atabilir eğer başarılı olursa. yatırım tavsiyesi değildir

https://www.coingecko.com/tr/coins/julswap

bir de julb var ama onu anlamadım
4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / DAO Maker Şirketi ve Fundraiser Projeleri on: February 14, 2021, 06:00:28 PM
Arkadaşlar selam,

Daomaker diye bir şirket var. Bunlar, hem fundraising yapıyorlar hem de kendi tokenlerini çıkardılar. Bir blockchain çözüm firması. Hatta avax ile bile bağları varmış sanırım.

şimdi bu elemanlar hem kendi tokenlerini (dao token), hem de bir oyun platformu olacak olan seascape diye bir projeye fon oluşturdular.

Nedir, ne değildir çok bilemem ama şu anda dao token 3 dolar, ve seascape (cws) de 27 dolar. ben uzun vadeli olarak düşünerek bir miktar satın aldım. zamanla nedir ne değildir anlarız. bakmak isteyenler için

https://daomaker.com/sho/

https://www.coingecko.com/tr/coins/crowns

https://www.coingecko.com/tr/coins/dao-maker
5  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Uniswap Kumarhanesi - Coin Paylaşım ve Sohbet Konusu on: September 13, 2020, 07:13:01 PM
Selamlar, yaklaşık bir haftadır uniswapda coin alıp tutuyorum. Çok riskli olsa da saçma sapan kar edebilmek mümkün. Elbet de zarar da edilebilir. Hem de zarar edilirse [paranız direkt pul olabilir. dikkat.] bu yüzden kaybetmeyi göze aldığım bir miktar ile, toplam paramın yüzde 10 kadarı ile işlem yapıyorum.  

Swap dışında pool'a likidite sağlayarak da alım satım işlemlerinden kar edilebiliyor sanırım ancak bu konuyu çok araştırmadım.

Benim şu an yaptığım şey YF ismi ile başlayıp alfabenin rastgele bir harfi ile devam eden bir proje bulmak. Bu projenin twitterda ve telegramdaki insan sayısına bakmak. 4chande ne kadar konuşulduğuna bakmak, etherscan'da coinin holders sayısına bakmak(kaç adreste var. kaç kişi hodl ediyor) uniswap.info sitesinden bu coinin grafiğine ve hacmine bakmak, ve satış geldiği zaman diplerden toplayıp yüksekte geri satmak veya tutmak. Şimdilik sadece yfp alıp tutuyorum ve aldığım zamandan bu yana yüzde 50 civarı kar etmiş durumdayım. Bu coinler scam çıkabileceği için dikkat etmekte fayda var. ayrıca tepe yapsa bile hemen satamıyorsunuz ve küçük miktarlarda eth ağına ödeyeceğiniz gas miktarı ve fiyat değişimi için slippage'i iyi ayarlamak lazım. normal bir borsa gibi al-sat fazla yapılırsa kazanç anca gas fee olarak gider.

Bir diğer konu. Bazı coinler daha cmc veya coingecko'ya bile girmeden alınabilir ve coingecko girişi ile daha fazla insan çektikten sonra satılabilir. Yine de riskli olduğu bariz. Ayrıca hotbit denen shit coin borsası da buradaki yüksek hacimli coinlerden bazılarını listeyebiliyor. Haliyle arbitraj fırsatı doğuyor.

YFP arzı 440k, ve ekibin dediğine göre bu hafta SYFP diye sınırsız arza sahip bir coin yaratılıp YFP'lerini yakanlara SYFP verilecek. Bu da YFP arzını düşüreceği için YFP fiyatı yükselebilir.

Bu konuyu böyle riskli bir coini shillemek için açmadım. Hatta ben kendi paramı hodl ederken bile tedirgin oluyorum. her an exit scam yapılır da param gider mi diye. ama arzı az olan ve değeri 5 dolar civarında olan bir paranın alınıp tutulabilir olduğunu düşünüyorum. tek sıkıntı küçük miktar alırken ödenen gas fee yüzde olarak çok fazla oluyor. bu durumda da aç gözlü olup çok fazla almayı düşündürüyor insana. bu konulara dikkat etmek ve az almak lazım.

YFP dışında twitterda shillenen çok fazla saçma sapan proje var. gir-çık yapmak, 4chande falan konuşulan projelerden ufak ufak almak iyi olabilir. scam çıkmadığı sürece uniswapda işlem yapmak ve gem yakalamak olası. ama bir yandan merkeziyetsiz bir borsa olduğu, her önüne gelen contract adresi ile coin ekleyebildiği için çok riskli.

ben yine de bu konuyu açmak istedim çünkü biliyorum ki twitterda falan hypelanan projeleri görenleriniz vardır. Hem bunların çok riskli olduğunu söylemek hem de tam tersi durumda çok uçuk karların mümkün olduğunu yazmak istedim. lütfen dikkatli olalım ama az bir miktar ile de heyecan kovalamak isteyen varsa buradan sohbet edebiliriz.
6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Binance Launchpad'in Yeni IEO gibi şeyi BELLA PROTOCOL on: September 06, 2020, 09:04:19 AM
Binance bu zaman kadar hep bnb tutanlara bilet veriyordu. şimdi ise staking ile ARPA, BNB ve BUSD kitleyenlere bilet hakkı vererek Bella Protocol diye bir coin dağıtacak. Detaylara çok bakamadım ama hemen all-in bnb pozisyonuna geçtim. Buradan edindiğim bilgileri paylaşacağım.
7  Local / Alternatif Kripto-Paralar / PARSIQ Token - PRQ on: August 28, 2020, 09:38:22 PM
Az önce tesadüfen biomda yazılı olan ve uzun zamandır kullanmadığım eth adresime bir bakayım dedim ve tokenlerde 50 dolarlık bir şey gözüme çarptı. şubat ayında sanırım bir airdrop'a katılmışım ve böyle bir token gelmiş. Şu an fiyat her ne kadar yüksek olsa da sürekli bir yerlerde bir şeyler listeleniyor ve ico fiyatlarının katlarca üstüne çıkan şeyler oluyor. kaldı ki ben bu 200 adet token için para bile ödememiştim. Satmak ile tutmak arasında kaldım. bakalım..

Konu açmak istedim çünkü bu forum sayesinde zrx, dot ve nice şeylerde fırsatlar kaçırdım. elbette böyle hacimsiz bir coini kimseye önerecek değilim. sadece az bilindiği ve henüz kimse bilmediği için yazmak istedim.

edit: başlığı açtıktan sonra tokenleri bir borsaya yolladım. yükselirse falan atana kadar vakit geçmesin Cheesy düşerse de şimdiden satmak lazım bakalım bi karar vereceğim.
8  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Polkadot ile bağlantılı bir coin ANKR on: August 27, 2020, 08:42:46 PM
Şu an polkadot ile partner olan şeyler yükseliyor ve ANKR  bu yükselişten nasibini almamış durumda. 160 satoshilerden 107ye kadar gerilemiş. görüşleriniz nedir? 80 sats'a inerse girmeyi düşünüyorum ama buralardan yürür mü bilmiyorum
9  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Daps Coin - Masternode nasıl kurulur, Staking nasıl yapılır? on: May 23, 2020, 07:38:50 PM
Merhaba,
Uzun zamandır daps coin yatırımcısıyım. Mainnet öncesinden beri sürekli parçalı alımlar yapıyordum. Mainnet sonrası fiyat 20 gweilere düştüğünde de toplamıştım. Fiyat şu an 40 gweilerde ve ben de küçük bir rehber hazırlamak istedim.

Daps Coin Ağının Çalışma Prensibi

Daps bir proof of stake coin. Yani madenciliğini yaparken elinizde coin tutuyor olmanız gerekiyor. Her blok 1 dakikada kazılıyor. Her blokta 1050 daps üretiliyor. Bunlar masternode ve staking için 540+360 şeklinde ağdaki yoğunluğa göre dağıtılıyor. Normal koşullarda masternode için 540 ve stake yapanlar için 360 ödül geliyor. Ama masternode kuranların sayısı çok olursa ve staking yapanların sayısı az olursa bu sefer masternodelar için ödül 360 oluyor ve staking için ödül 540 oluyor.

540+360 = 900 ediyor.

Bunun dışında işlemci gücü bu sistemi denetlemek için kullanıyor ve POA (Proof of Audit) mining'i yapılıyor. Her blokta üretilen 100 daps poa madencilerine gidiyor. 100x60 = 6000 şeklinde bir saatte poa madencilerine gidecek olan ödülün tümü bir poa madencine gidiyor.

etti 100. geriye kalan 50 ödül ise founder fee. yani ekibe gidiyor.

Daps Coin'in olayı nedir?

Daps ağı tamamen gizli bir ağdır. Ethereum ve Bitcoin gibi en yüksek cüzdan sahipleri listesi yoktur. Cüzdanlardaki miktarları ve transferleri yalnızca cüzdan sahipleri görebilir. Bitcoin gibi işlem gücü ile üretim yapılmaz. Çevrecidir.

Cüzdan Kurulumu ve Bootstrap

Cüzdanın tüm blokları indirmesini hızlandırmak için ekip blockları haftada bir github'a atıyor.
Öncelikle cüzdanı  :       https://github.com/DAPSCoin/DAPSCoin/releases
ve bootstrap dosyasını : https://github.com/DAPSCoin/BootStrap/releases/download/latest/bootstrap.zip

indiriyoruz.  

Daha sonra bootstrap klasörünü appdata/dapscoin klasörüne atıyoruz. ve cüzdanı çalıştırıyoruz. Blokların tümünün indiğinden emin olmak için şu linkten son blok sayısına bakabiliriz : https://explorer.dapscoin.com/api/getblockcount

Staking

Masternode kurulumu daha zahmetli ve genelde masternode başına 0.5 dolar gibi ücreti olduğu için staking yapmak bana göre daha karlı. öncelikle stakingden bahsedelim.

Öncelikle bir borsadan aldığımız dapsları cüzdanımıza atıyoruz. coinlerin olgunlaşması için 100 onay bekliyoruz.

Bu durumda cüzdanımızı açık bırakarak ayarlardan staking'i on konumuna getirip bekleyebiliriz.

Cüzdan kendi kendine kendi cüzdanınızdan kendi cüzdanınıza transfeler yapacak ve staking başlayacak.
Burada cüzdanı kendi halinde bırakmamız gerekiyor. QT Cüzdan sürekli açık kalınca elektrik tüketimi daha fazla oluyor. Bu yüzden ben şöyle yapıyorum.

İçerisinde dapscoind ve dapscoin-cli olan klasörü terminalde açıyoruz.

Öncelikle

Quote
dapscoind -daemon
yazarak dapscoin serverini çalıştırıyoruz.
daha sonra
Quote
dapscoin-cli unlockwallet sifremiz 0
yazarak cüzdanın kilidini açıyoruz .
ardından
Quote
dapscoin-cli setgenerate true
yazarak staking'i başlatıyoruz.

ne durumda olduğunu görmek için
Quote
dapscoin-cli getbalances
ve
Quote
dapscoin-cli getinfo
yazabiliriz.

Masternode kurulumu

Masternode kurulumunu vps ile de yababilirsiniz ancak ben üçüncü parti masternode servislerini kullanıyorum.
Masternode kurulumunda gerekenler 1 milyon daps ve her masternode'u tek tek kurmak.

Öncelikle kendi cüzdanımıza 1 milyon daps yolluyoruz bu sayede bize kurulum için gereken output verilecek.
F1 tuşuna basarak cüzdandan konsolu açıp masternode outputs yazıyoruz.

Benim koyduğum görselde üç adet output var. Ancak ard arda 3 kere 1 milyonluk da transfer yapsanız sadece 1 outputunuz olur. Outputları arttırmak için öncelikle ilk masternode'un kurulumunu yapmanız ardından cüzdanı tekrar açıp ikinci bir milyonluk transeferi yapmanız gerekiyor.

ilk output'u aldığımız zaman bu output'u masternode servislerinde ilgili yerlere kopyalıyoruz.

Masternode servisleri :

https://pecuniaplatform.io/ (0.5 dolar aylık 1 mn için)
https://masternodes.biz/   0.5 dolar aylık 1 mn için)
https://mymasternodes.host/  (0.45 dolar aylık 1 mn için)

Sonrasında

Masternode servisine cüzdanın bize verdiği output'u kopyalıyoruz.
Cüzdanı kapatıyoruz.
Appdata/dapscoin içindeki masternode.conf dosyasına masternode servisinin bize verdiği kodu kopyalıyoruz.
Cüzdanı açıyoruz. Blokların yüklenmesini bekliyoruz.
ve masternode'u çalıştırıyoruz. ENABLED olmasını bekliyoruz.
ve ardından ikinci masternode'u kurmak için kendi cüzdanımıza tekrar 1 milyon daps yollayabiliriz.

örnek 3 masternode'dan oluşan masternode cüzdanım.

Arada sırada masternodelar MISSING yani kayıp görünebilir. Bekleyince enabled olduğunu görebilirsiniz.

Masternode ve Staking Ödülleri nasıl dağılıyor?

Ağdaki masternode sayısı ne kadar çok ise, masternode ödülü almanız o kadar uzun sürer. Masternode'da ödüller kesindir. Ancak ağdaki kalabalığa göre sistem her saat başında kime ödül gideceğini dağıtır.

Staking: Staking'de ödüller kesin değildir. Staking yapan cüzdan sayısı ve o cüzdanlarda kimin ne kadar daps tuttuğuna bağlıdır. Ne kadar çok daps tutuyorsanız ödül yakalama ihtimaliniz daha fazladır.

Bu yüzden büyük bir miktar daps ile staking, az miktar daps ile masternode kurulumu tavsiye edilir. Staking için minimum 400.000 daps gereklidir. Masternode için ise masternode başına 1 milyon daps gereklidir.

Gelecekte dapsı neler bekliyor?

Ekip şu an Secux Wallet isminde bir donanım cüzdan firmasının cüzdanına entegrasyon için çalışıyor. Böylece daps artık donanım cüzdanda saklanabilecek ve bluetooth vasıtası ile bi transfer edilebilecek (bu konu secux wallet ile ilgili daps ağına özgü değil)

Fiyat 20 gweilerde gezinirken 40lara çıktı. Çünkü daps yakında hitbtc borsasına giriyor. https://twitter.com/hitbtc/status/1263428960051802115

Ayrıca dapscoin'in başındaki Adel De Meyer, Okex borsasının CEOsu ile Jay Hoe ile Pizza günü anısına kameralı görüşme yapıyor ve adam bunu twitterda paylaşıyor. https://twitter.com/JayHao8/status/1264050294217822208

Özetle daps benim gözümde bir hazine.

Verge'un toplam arzı 17 milyar, dapsın toplam arzı 60 milyar (70 milyara kadar üretim sürecek ama yavaş yavaş)
Yani bu hesapla bakarsak arzlara oranla daps verge'un çeyreği fiyatına kadar gelebilir. Verge şu an 40 satoshi civarı. Yani dapsı gelecekte 10 satoshi olarak görürsek şaşırmam.
10  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Trust Wallet'in Coini TWT Coin Tartışma on: May 13, 2020, 01:04:31 AM
Ekşide sürekli refli link atan birinin profilinde gezinirken mart-nisan aylarında bunun hakkında girilmiş entryler girdim. Foruma gelip araştırayım dediğimde sadece ingilizce konu buldum ve baştan sona okudum.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5240231.0


Şimdi, trust wallet bir akıllı telefon cüzdanı. Binance bunların yatırımcısı. Bu cüzdanın kendi token'i var. Ne işe yarar bilemiyoruz ama tıpkı enjin'in ENJ coini gibi.

TWT bnb ağında. Yani ilerde binance'in dexine veya binance'e girebilir. Şu "binance girecek, uzaya gidecek" söylemlerini hiç sevmesem de adamlar tekel olmuş durumda ve ieo'larda neleri neleri ne biçim şişirdiklerini gördük. altcoin yatırımcılığı artık "olayın teknolojine odaklan aga" olayından çok zaten artık "al, at cüzdana değerlenirse satar çıkarsın" olmuş durumda.

Alanlar, hodl edenler, satanlar varsa burda tartışabiliriz.
11  Local / Alternatif Kripto-Paralar / 2020 için az bir miktar DAPS alın, masternode kurmalı coin geliyor. 25x fırsatı. on: September 07, 2019, 09:21:52 PM
Yaklaşık bayadır daps'a yatırım yapıyorum. Çok düştü, çıktı. badireler atlattı.

Ekim başı mainnet'e geçiyor ve masternode için toplam 1milyon daps gerekecek. stake için ise 400k daps.

bunları kurmak isteyenler borsadan alıp paralarını çekecekler. arz azalınca fiyat artacak. toplam arz 52 milyar, 60 milyara kadar çıkacak. verge'ün tam 4 katı. fiyatı da maksimum verge'un satoshi bazındaki fiyatının 1/4ü olsa. verge fiyatınının grafiğine de bakarsak ve ortalama 400 sats dersek.

daps 100 sato'yu görebilir. şu anda 4 satoshi. bitmarttaki 4 satoshi duvarı ufaktan erimeye başladı. 3 satoshide bolca destek buluyor. eth bazında 200 gwei oldu.

yani sözün özü daps alın. az bir miktar alın ama alın. Yükselişe geçip de ekşide gündem olmadan benden duyun. onedio haber yapmadan benden okuyun.

partner olarak pivx'i geliştiren red4sec var. mn kurulumu için vps partlerleri falan var. yanii alın. az alın. ama alın. bol kazançlar.
12  Local / Alternatif Kripto-Paralar / LTC Halving Sonrası Fiyatlanma on: August 04, 2019, 10:21:05 PM
LTC ödül yarılanmasına 12 saat falan kaldı. Yarılanma biter bitmez dip görüp yatay seyredip zamanla artar mı yoksa iyice dip mi olur? Nolur nolur hadi tartışalım  Grin
13  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Binance bu ay ieo yapar mı? on: June 13, 2019, 08:16:46 PM
bnb hafiften yükseliş gösterdi ve iş iyice loto satın almaya benzedi. ieo bahane, 10x ihtimali şahane.
harmony duyurusu mayısın 11inde gelmiş. haziran ayı için de acaba önümüzdeki hafta bir duyuru gelir mi?
14  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Bitfinex'in IEO'su Ampleforth Tartışma-Araştırma on: May 26, 2019, 11:43:39 PM
Selamlar, bitfinex yeni bir ieo yapacak. Ampleforth isminde

Gerekli bilgi için link : https://tokinex.ethfinex.com/token-sale/5ce5b0ff0a6ddd82b38f8e0c/Ampleforth

Yalnızca kyc doğrulaması olan kişileri kabul ediyor ve kyc doğrulaması için siteden mobil bir uygulamaya yönlendiriyor. Ben denedim ancak pasaportumun süresi bitik olduğu için onaylatamadım. 10 yıllık pasaport ücreti de yaklaşık 900 lira ve sırf bunun için pasaport yeniletmeye değer mi bilmiyorum.

Şu aralar ieolardan yaratılan tokenleri şişirmeler mevcut, bitfinex de bu işe girişebilir. Denemek lazım. Başvuran varsa yorumlarını paylaşabilir. Teşekkürler

edit: pasaportu yenilettim ve ieo'ya katılmayı düşünüyorum. açıkçası çok büyük bir ümidim yok yine de denemekten zarar gelmez ufak bir mebla ile.

kyc mevzusu : blockpass uygulaması bazen yüklenen her fotoğrafı beğenmiyor ve onay almak 1 iş günü sürebiliyor. pasaport çıkartmak ve gelmesi de yaklaşık 2 gün alıyor. önümüz bayram tatili ancak haziranın 13ü ile 19u arasında satın almalar sürecek. muhtemelen 13ünden sonraki onaylamaları da kabul ederler.

siteden anladığım kadarıyla yaklaşık 4milyon 900bin dolar birikene kadar katılım sürecek. eğer bu miktara ulaşılmazsa katılımlar 19 haziranda kapatılacak. minumum 20 dolar maksimum 10k dolar yatırım yapabilecek her kullanıcı.

Bitfinex en eski ve sağlam borsalardan birisi, her ne kadar tether olayları mide bulandırsa da hacimi yüksek olan ve kullanıcı sayısı fazla olan bu borsanın üzmeyeceğini düşünmekteyim. bakalım bakalım.
15  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Bitmart 10. kez BMX Token Yakıyor. Anlık pump görebiliriz. on: April 23, 2019, 07:22:01 PM
Twitterda gördüm önceki yakımlardaki tarihlerdeki hareketlerine de baktım. Sizinle de paylaşmak istedim. Bu tür haberler geldiğinde yakılma tarihlerine yakın olan günlerde veya sonrasında fiyat artışı olabiliyor.

https://support.bitmart.com/hc/en-us/articles/360022111293

Diğer yakımların tarihlerine attığım linkteki eski blog yazılarından bakıp grafikteki hareketlere bakabilirsiniz. Üzülmeyeceğiniz miktarlar ile girin. Sonuçta borsa elinde bu tokenden milyonlarca tutuyordur. Kar satışları da gelecektir.
16  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Orta Vade İçin LTC mi ETH mi? on: April 03, 2019, 10:33:40 PM
LTC için ağustos ayında yarılanma var. eth de ise pos madenciliğe geçişle ilgili sinyaller duyabiliriz ve dapp uygulamaları her geçen gün artıyor. litecoin'in ise teknolojisinde bir şey yok. tek olayın btc'nin hızlısı olması.

ama son günlerde LTC/ETH yükseldi. Litecoin daha çok değer kazandı. sonuç olarak ne yapmak gerekir? Eşit olarak mı bölsem yoksa sepet mi yapsam kararsız kaldım..
17  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Cryptopia Hacklenmiş. on: January 15, 2019, 08:30:32 AM
https://twitter.com/Cryptopia_NZ/status/1085084168852291586

Bakalım nasıl etkileyecek piyasayı bu haber.
18  Local / Alternatif Kripto-Paralar / 3 Kişiye 1 Milyon DAPS ^^ÇEKİLİŞ^^ on: December 10, 2018, 12:25:11 PM
Daps ekibi çekiliş yapıyor. Kazanacaksa ülkemizden birileri kazansın diye paylaşmak istedim.

Link refli değil. Ref paylaşımı falan yok.

https://gleam.io/Z4iuW/1-million-daps-giveaway-for-a-masternode-x-3
19  Local / Alternatif Kripto-Paralar / ZCASH olması gereken değeri çok altında sanki Tartışma Konusu on: October 27, 2018, 01:21:22 AM
Selamlar,

Toplam dolaşımdaki miktara baktığımızda zcash kendi gibi olan kripto paralar arasında düşük bir değere sahip. bunu neye bağlamak gerekir bilmiyorum ancak düşük hacimli bir para olası bir yükselişte çok daha fazla yükselebilecektir. Çünkü elinde tutan insan sayısı az ve dolaşımdaki miktar da az.

Ne düşünüyorsunuz?

Bu arada coinbase haberleri çıktı bir ara bunun hakkında? olur mu sizce?
20  Local / Alternatif Kripto-Paralar / XLM bu hafta Pump Yer mi? on: September 30, 2018, 08:05:36 PM
Ripple ve XLM genelde birbirlerini takip eden 2 coin. Ripple'ı yükselttiler ve sıra XLM'ye geldi diye düşünüyorum. Sizin fikirleriniz nedir? Sizce gerçekleşir mi bu?
Pages: [1] 2 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!