Bitcoin Forum
October 16, 2021, 10:25:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 22.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Binance Artık Türkçe! on: April 16, 2018, 12:17:40 PM
Binance Türkçe dil seçeneğini duyurdu. Türkçe telegram kanalı ve facebook sayfası da açmışlar.

https://support.binance.com/hc/en-us/articles/360002744511

https://t.me/BinanceTurkish
https://www.facebook.com/Binance-Turkey-369402276875499/
2  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Seed'i Bul, 500 Waves Kazan! (Waves Community Yarışması) on: January 26, 2018, 11:28:53 PM
Merhabalar,

Waves tarafından 500 Waves ödüllü bir yarışma düzenleniyor. Şansını denemek isteyen olabilir diyerek paylaşıyorum.


500 Waves (Yaklaşık 4 500$) Ödüllü ''Seed'i Tahmin Et'' Yarışması

- Bu yarışma için ContestCoin isimli bir özel bir token oluşturulmuş. [Asset ID: 2ULyqYTJfrDknc2m5iPPkrvpHtRiB57nHag4RCSwZWQS]

- Oluşturulan token [3PK8iuzF64q47tFQSBadHCBCUs1npbKttxf] adresinde tutuluyor.

- Bu cüzdan çok kelimeli Seed ile normal şekilde oluşturulmuş.

Seed nedir diye soranlar vardır büyük ihtimalle. Waves Platform üzerinde adres oluştururken verilen, 15 kelimeden oluşan kurtarma kelimeleridir. Tabi bizden bu kelimeleri rüyamızda görüpte bulmamızı istemiyorlar.

- Waves'in Telegram'daki duyurular ve haberler kanalında Seed'de yer alan kelimeler yayınlanacak. Kelimeler, paylaştıkları haberlerin, duyuruların vs. içinde yer alacak. Her haberde sadece 1 kelime yer alacak. 15 kelimenin tamamı paylaşılana kadar her gün en az bir kelime paylaşılacak.

- Yarışmacılar, paylaşılan tüm kelimeleri bulmalı ve ödül tokeninin yer aldığı cüzdana erişebilmek için tamamlanmış Seed'i kullanmalıdır.

- Tokenlerin bulunduğu cüzdana ait Seed'i bulan kişi hesaba girecek ve ordaki tokenleri verilen adrese, işlem açıklamasına kendi Waves adresini ekleyerek, gönderecek. 500 Waves'lik ödül, açıklamaya yazdığı adrese gönderilecek.

İpucu: Seed kelimeleri haber metniyle karşılaştırıldığında muhtemelen bağlam dışında kalacaktır.

Tokenin bulunduğu adres: 3PK8iuzF64q47tFQSBadHCBCUs1npbKttxf (Bu adresin Seed'ini arıyoruz.)
Tokenin gönderileceği adres: 3PMhNRbhRSs2Ub9DUyBkezQWTpDyiHMWcdm
Kelimelerin yayınlanacağı Telegram Kanalı: https://t.me/wavesnews
Yarışma Duyurusu: http://wavescommunity.com/contest-guess-the-seed/
3  Local / Alternatif Kripto-Paralar / [LYL] - LoyalCoin - Müşteri Sadakati Yeniden Tanımlanıyor (ICO) on: January 24, 2018, 06:24:46 PM
Merhabalar,

PundiX'in sitesini incelerken ortaklıklar kısmında LoyalCoin dikkatimi çekti. Sitesini biraz inceledim. ICO'su halen devam ediyor. Araştırdığım kadarıyla buraya ekliyorum.

- Loyalcoin, alışverişlerden kazanılan puanları tek bir yerde toplamayı amaçlıyor. Herhangi bir mağazadan alışveriş yaptığınızda kazandığınız puanları o mağazanın şubelerinde harcayabiliyorsunuz. Loyalcoin sayesinde herhangi bir alışverişten kazandığınız puanı, istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Tabi bunun için ilgili satıcıların Loyalcoin'le çalışıyor olması gerekiyor. Daha detaylı bilgiyi sitesine girip WP'yi okuyarak öğrenebilirsiniz.

- LoyalCoin, NEM Mosaic üzerinde oluşturulmuş bir coindir.

- Total coin miktarı 9 milyar olarak belirtilmiş. Bunun 4.75 milyarı ico'da satılıyor. ICO'da hedeflenen minimum tutar 12 milyon dolar, maksimum tutar ise 19 milyon dolardır.

- Konuyu açtığım an itibarıyla satılan coin miktarı 4.1 milyara yaklaşmış. Satılmayı bekleyen 666 milyon civarı coin bulunuyor. ICO'nun bitmesine ise 16 gün var.

- ICO'ya ETH, NEM ya da BTC ile katılabilirsiniz. Aldığınız tokenler ico bittikten sonra vereceğiniz NEM adresine gönderilecek. Bu yüzden borsa adreslerini vermeyin! NEM NANO walleti bilgisayarınıza indirip oradan alacağınız NEM adresi verin.

Minimum alım tutarı: XEM: 300 BTC: 0.01 ETH: 0.2

1 BTC = 2,660,000 LYL  -   1 ETH = 220,000 LYL    -    1 XEM = 250 LYL

Alım yapacağınız tutara bağlı olarak bonus verilmektedir. Şablonu altta bulabilirsiniz.

4,500 XEM or more = 5% bonus LYL
7,000 XEM or more = 10% bonus LYL
45,000 XEM or more = 15% bonus LYL

0.1 BTC or more = 5% bonus
0.2 BTC or more = 10% bonus
1 BTC or more = 15% bonus

3 ETH or more = 5% bonus LYL
5 ETH or more = 10% bonus LYL
30 ETH or more = 15% bonus LYL

4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / [ABT] ArcBlock - Blockchain 3.0 on: January 19, 2018, 09:37:32 AM
Merhaba,

Twitter'da takip ettiğim birkaç yabancı hesap paylaşınca bir araştırayım dedim. Üstünkörü baktığım kadarıyla ilgi çekici duruyor. Daha önce forumda da birkaç kişinin bahsettiğini görmüştüm ama konusu açılmamış. Projeyi inceleyen arkadaşlar bildiklerini paylaşırlarsa biz de bilgi sahibi olalım.

Private sale süreci sona ermiş durumda. Çok fazla başvuru olmuş. 25.000 ETH private sale için belirlenen hard cap ama 1 milyon ethlik başvuru olmuş.

https://twitter.com/ArcBlock_io/status/953076934560436224

Public sale 3 şubatta başlayacak. Katılmak için siteye üye olup kyc doğrulaması yapılması gerekiyor. 17 Ocak'ta paylaştıkları tweette 25k+'dan fazla kyc formu doldurulduğu belirtilmiş. Oluşturulan üyelik o zaman 45k'dan fazlaymış.

Telegram üye sayısı 32k'ya yaklaşmış. (25 Ocak itibarıyla 47k'yı geçmiştir.)

Büyük ihtimalle ilk günden hard cap yapacak ama katılmak isteyen olursa 21 Ocak'a kadar üye olup kyc formunu göndermeli.

ArcBlock'un WP ve ANN konusundan yaptığım genel özelliklerine dair çeviriyi ekliyorum. Çeviri de Translate'den yardım aldığım için hatalar olabilir. Ama yine de sistemin ne gibi özelliklere sahip olduğunu, ne getirmeye çalıştığını çat-pat anlatacak şekilde oldu sanırım çeviri. Bazı kısımlarda anlaşılması için eklemeler yapmış olabilirim!(25.01.2018)


Şuanki blockchain platformlarında gördükleri eksiklikler

Zayıf Performans: Şuanda bitcoin saniyede 7 işlem yapabilecek durumda ve ethereum'da bundan birkaç tane fazla işlemi destekliyor. Sadece CryptoKitties bile ethereum ağını sekteye uğratmaya yetti. Günümüzde blockchain'in tam anlamıyla kullanım alanı bulabilmesi için aynı anda milyonlarca kişiyi idare etmesi gerekir, aksi taktirde blockchain'e entegre uygulamalar yerine geleneksel uygulamalar(non-blockchain) kullanılmaya devam edecektir.

Tüketici dostu değil: Blockchain üzerinde şuan hazırlanan uygulamalar çok küçük bir kesim tarafından kullanılabilir(Metamask örneği verilmiş), daha fazla kişiye ulaşabilmek için bu uygulamaların günümüzde yoğun kullanımı olan web ve mobil uygulamalar kadar basit olması gerekir.

Maliyet: Blockchain teknolojisini kullanmanın son derece yüksek maliyeti, evrensel kabulün önünde büyük bir engel oluşturmaktadır. Ayrıca, ücretsiz hizmetleri oluşturmak için esnekliğe ihtiyaç duyan geliştiricileri de sınırlar. Günümüzün web ve mobil uygulamalarında olduğu gibi kullanıcılar da her küçük harekette ödeme yapmamalıdır. Internet'e benzer şekilde, blockchain teknolojisi, ücretsiz uygulamaları destekleyebilmelidir.

Platform Lock-in: Geliştiriciler tarafından hazırlanan uygulamalar, hazırlandığı platforma bağımlı kalmaktadır. Mesela Ethereum ağı üzerinde hazırlanan bir uygulama sadece orada çalışır. Ama bunun yerine geliştiricilere esneklik sağlanmalıdır. En iyi kullanıcı deneyimini sunmak için gerektiğinde platformlar arası geçiş olmalı, gerektiğinde aynı uygulama iki platform üzerinde çalışabilmelidir.


ArcBlock'un Avantajları

BUILT FOR THE NEW TOKEN ECONOMY 

ArcBlock, yalnızca merkezi bir organizasyon tarafından oluşturulmuş bir yazılım platformu değil, kendi kendini geliştiren bir ekosistemdir. ArcBlock Foundation Limited ve ArcBlock Foundation'da sadece projeye başlamaktayız; platform kendi başına gelişmeye ve büyümeye devam edecektir.

ArcBlock hizmetinin tamamı token ekonomisi tarafından yönetilmektedir. ArcBlock, basit bir hizmet platformu yerine Blockchain topluluğunu daha iyi bir ekosistem oluşturmak için birlikte çalışmaya teşvik eden, teşviklerle üretilen bir ekonomidir.

EN İYİ DENEYİM İÇİN OPTİMİZE EDİLDİ

ArcBlock platformunu, kullanıcı deneyimini temel alan "top-down" stratejisini kullanarak inşa ettik. Buna karşın, mevcut birçok çözüm, kullanıcı dostu olma pahasına blockchain teknolojisine odaklanmaktadır. ArcBlock ile oluşturulan uygulamalar reaktif, gerçek zamanlı deneyimler sunar. Kullanıcılar onlara bir web tarayıcısından erişebilir (ek eklentiler gerektirmez) veya bir mobil uygulamayı bir uygulama mağazasından doğrudan indirebilirsiniz. Her iki durumda da süreç tanıdık geliyor.

ArcBlock geliştirici deneyimini önemli ölçüde geliştirir. Düşük seviye blockchain protokolleri ile uğraşmaya gerek yoktur. Taklit blockchain adaptörlerimizle, mühendislerin uygulamalarını geliştirmeye ve test etmeye başlamaları için yerel blockchain test düğümlerini(Node) çalıştırmalarına gerek yoktur.

BUILT FOR THE CLOUD

ArcBlock, bulutta doğal olarak çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Test ve geliştirme için tek bir bilgisayarda da çalışabilir.

Bu tasarım ilkesi, ArcBlock'u temel olarak blockchain dünyasındaki birçok platformdan farklı kılar. ArcBlock'da bir düğüm(Node), bir veya daha fazla sanal makineden veya bir bilgi işlem ortamı olarak birlikte çalışan bir grup bulut hizmetinden oluşan "mantıksal bilgisayar" olabilir. Bu yaklaşım, patent bekleyen teknolojilerimiz de dahil olmak üzere blockchain ve merkezi olmayan uygulamaları bir üst seviyeye çıkarmaya yardımcı olacak önemli bir adımdır.

ArcBlock başlangıçta AWS ve Windows Azure'nin üzerine kurulacak, daha sonra Google Compute Engine'i, Çin'deki büyük bulut bilgi işlemci oyuncularını ve diğer platformları destekleyecek şekilde genişleyecek.

BUILT WITH AN OPEN STANDARD

ArcBlock açık bir standartla oluşturulmuştur. Çarkı yeniden icat etmek için değil, uygulama geliştiricilerinin istek ve ihtiyaçları için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Temel bileşenlerimizin açık kaynaklı olmasına ek olarak, çeşitli blockchain teknolojisi topluluklarına aktif olarak katkıda bulunuyoruz.

Şuanda katkıda bulundukları topluluklar aşağıdadır. Zamanla yenilerinin ekleneceğini söylemişler.

W3C Blockchain Community Group, IEEE Standard Association’s Blockchain Community, Enterprise Ethereum Alliance,
Linux Foundation and Hyperledger Foundation.

Nasıl Çalışır?

Open Chain Access Protocol
Açık kaynak kodlu protokolümüz, alttaki blok zincirlerine erişmek için soyut bir katman sağlar. Bir dizi veri tabanına yönelik bir ODBC veya JDBC arayüzüne benzer şekilde, Açık Zincir Erişim Protokolü(Open Chain Access Protocol), uygulamanızın farklı blok zincirlerinde çalışmasını sağlar. İş mantığınızı değiştirmenize ya da çoklu zincir teknolojileri ile çalışmanıza gerek yoktur.

Blocklet
Blocklet, çeşitli uygulama türlerini çalıştırmak için sunucuya ihtiyaç duymayan bir bilgi işlem mimarisi bileşenidir. Akıllı sözleşmeler, oracle, kaynak ve varlık yönetimi, ve off-chain iş mantığı için Blocklet kullanın. Blocklet, ArcBlock'un Açık Zincir Erişim Protokolü(Open Chain Access Protocol) aracılığıyla blok zincirleri ile iletişim kurar ve Algorand tabanlı uzlaşma algoritmamızla düzenlenebilir.

DECENTRALIZED PUB/SUB GATEWAY
Dağıtılmış bir mesajlaşma sistemi pub/sub'ı destekler ve Blocklets için bir API ağ geçidi görevi görür. ArcBlock'ın ağ geçidi, merkezi olmayan tasarım ve güvenli iletişim kanalları kullanıyor. Uygulamalarınız hem web tarayıcılarında hem de mobil uygulamalarda çalışacak ve böylece kullanıcılar gerçek zamanlı deneyimler yaşayacak. Ağ geçidimiz, WebSocket, DDP, HTTPS ve MQTT de dahil olmak üzere varsayılan olarak çeşitli ağ protokollerini destekler. Geliştiriciler, ihtiyaçlarını karşılamak için ağ geçidini yeni ağ protokolleriyle genişletebilir.

WEBSITE
ANN THREAD

Katılmak isteyen olursa bounty 7 Ocak'ta başlamış. 3 Şubat'ta bitecekmiş.
BOUNTY THREAD
5  Local / Servisler / Coinbit.me & Pre-Sign Up Bonusu 2 mBtc - Açılış Tarihi 14 Haziran on: May 28, 2015, 08:57:25 PM
Coinbit.me açılışına kadar üye toplamak amacıyla böyle bir kampanya düzenlemeye başlamış. Açılış 14 Haziranda olacakmış.

-Kayıt olup telefon onayını ve mail onayını gerçekleştiren kişilere 2 mBtc verileceği yazıyor.
-Kayıt olmak için referans gerekiyor. Sizi yönlendiren kişinin kayıt olduğu mail referans numarası olarak kullanılıyor.
-Sizin kodunuzla kaydolan her kişi için 2 mBtc ödül daha veriliyor.

Site adresi: http://coinbit.me/
NOT: Sitenin forumda açılmış resmi konusunu görmedim. Şuanda sadece facebook ve twitter adresleri üzerinden paylaşımda bulunuyorlar. Dolandırıcı olma ihtimalleri elbette olabilir. Ben youtube işinde kullandığım gereksiz numaralardan biriyle kayıt oldum.

https://www.facebook.com/coinbitme

6  Local / Pazar Alanı / 0.1 Btc Alınacak on: April 23, 2015, 07:31:06 PM
0.1 btcye ihtiyacım var. 0.1 btc için 63 lira ödeyebilirim. Ödemeyi ziraat bankası hesabınıza yapabilirim.
Pages: [1]
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!