Bitcoin Forum
October 24, 2021, 04:14:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 22.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Ekonomi / BIST rekor kırıyor on: December 23, 2019, 05:48:56 PM
bugün bist 112bin puana ulaşarak rekor kırdı. ekonomiden herkes şikayet ederken, haber bültenlerinde şirket iflasları maaş ödeyemeyen şirketler konuşulurken bist in rekor kırması size de anormal gelmiyor mu?
bist takipçilerinin yorumları nelerdir?
dolar 6 ya dayanmış kamu bankaları kur manipülasyonunu bıraktı da borsayı mı manipüle ediyor? bu gidişat hayra alamet değil gibi.
2  Local / Konu Dışı / Haluk Bilginer Emmy Ödülü on: November 28, 2019, 08:36:44 PM
bugün beşiktaş maçı için twitter da bakınırken 47. Uluslararası En iyi erkek oyuncu dalında Emmy ödülü kazandığı gördüm. Puhutv için yapılan Şahsiyet dizisindeki Agah Beyoğlu karakterindeki performansı ile bu ödüle layık görülmüş.
ülke sorunlarına o kadar kaptırmışım ki kendimi bu haberi yeni okuyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=_pa3aVte2K8

ödül töreninde yaptığı konuşmada da ülke sorunlarımıza değinmiş Smiley

Quote
Şahsiyet dizisi adaleti ve hafıza kaybını konu alıyor, ama bir kişinin hafıza kaybını değil, daha tehlikeli ve zararlı olan toplumun hafıza kaybını konu alıyor.  Bu yüzden içinde yaşadığınız toplumun hafıza kaybı yaşamadığından emin olun"

bu diziyi de Haluk Bilginer'in oyunculuğunu da fevkalade buluyorum. bu başlık altına yer aldığı yapımları izlediklerimizi veya gözden kaçırdıklarımızı görelim istedim.
3  Local / Alternatif Kripto-Paralar / NEX Staking başlamış on: November 26, 2019, 08:33:34 PM
Nash Exchange Tokeni Nex icosunda vaat ettiği staking işlemleri başlamış. yerelde konuyu görmediğim için açma ihtiyacı duydum.
bu vesileyle exhange platformunu da inceleme fırsatım oldu
borsada kesilen fee lerle elde edilen gelir stake holderlara dağıtılıyor.

stake yapabilmek için KYC yaparak hesabı Tier 1 e yükseltmek gerekli (ehliyet, kimlik ya da pasaport yüklemesi mobil uygulama ile yapılıyor)
nash.io platformuna şuan için hala referal kod ile üyelik alınıyor o yüzden ref link vermemin bir sakıncasını görmüyorum. Referral Giveaway kampanyası bugün bittiği için herhangi bir katkı sağlayacak durum da yok ortada.
kayıt için kod gerekirse şunu kullanabilirsiniz. m8Uwuu

kayıt olduktan sonra 12li anahtar kelimeyi bi kenara not alıp ilk aşamayı geçtikten sonra exchange kullanıma açılıyor. 12li anahtar kelime ile BTC, ETH, NEO gibi zincirlerde farklı adreslerimiz hesabımızda kullanılabilir oluyor.
exchange kullanımı için kyc yapma gereği yok. exchange hacimsiz olduğundan zaten tier 0 hesap limitleri şu durumda fazlasıyla yeterli oluyor. kyc yapmak için Nash App uygulaması indirmek ve sitedeki my profile menüsü altında limits ekranında I’ve downloaded the app linkine tıklayarak mobil uygulamada bu alanda açılan karekod u taratıp hesap doğrulama sürecini başlatıyoruz.

öncelikle şunu söyleyebilirim ki şimdiye kadar birkaç ico harici kyc doğrulaması yapmamıştım ama bu platform için KYC doğrulaması 3-4dk. kadar sürdü. gerekli bilgileri yazdıktan sonra biometrik fotoğraflı ehliyetin önlü arkalı fotoğrafını okunaklı olacak şekilde çektim. ardından çıkan şablona yüzün tamamı görünecek şekilde yaklaştırıp bir fotoğraf çekiyor. ve doğrulama yapıyor. bu doğrulama işlemi sanıyorum otomatik bir sistem, 3 dakika içinde hesabım onaylandı.

kyc işlemi tamamlandıktan sonra funds ekranından nex (nep5) adresimizi seçip nexleri yükleyip stake işlemi hemen başlatılıyor. stake işleminde en az 1 ay en çok 24 ay olacak şekilde nex tokenler kilitleniyor. 1 ay için %25 gelir, 24 ay için %75 lik gelir payı veriliyormuş.

stake yaparak borsada işlem gören her paritede ödenen komisyonlardan elde edilen gelirler stake holder lara dağıtılıyormuş. btc, eth, neo vs işlem gören tüm coinlerden yine coin cinsinden kesilen maker/taker fee ler günlük olarak pay sahiplerine dağıtılacağı söyleniyor. 2 gün sonra ilk ödememi aldığımda gerek kalırsa bu alanı tekrar düzenleyeceğim.

hesaplama formülü şu şekilde yazılmış.
günlük gelir * (stake miktarı /50,000,000) * stake payı

günlük hacim çok düşük olduğu için beklentiyi yüksek tutmaya gerek yok
4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Potcoin Hakkında on: January 07, 2018, 10:56:02 AM
Potcoin hakkında bilgisi fikri olan var mı? Geçen gün ufak bir meblada topladım şuan az da olsa biraz kar yaptım.Alan varmı bu coinden aramızda ?
5  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Siacoin? on: January 07, 2018, 06:42:21 AM
Merhabalar. Siacoin Coin Hakkında Ne Düşünüyorsunuz Yatırım Yapılırmı Azda Olsa Gelecek Vaat Ediyormu Yorumlarının İçin Şimdiden Teşekkür Ederim Herkese Bol Kazançlı Günler
6  Economy / Services / [WTS] Daily Proxy List on: April 18, 2016, 12:42:23 PM
hey guys i have daily proxy subscription from HMA.
HMA ended the proxy subscription 2 years ago but my subscription is continue and they sends me a great list daily.

i want to sell this list for 0.001btc monthly.
the list contains 3 section, 2 big lists (included PlanetLab proxies or nopl)
and lists ordered by countries

payments accepted 1F17hUhXskPKwT2sigKbYg3qoZdzZVBtU7

i can send a sample list for interested ppls pm me if interested.
Pages: [1]
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!