Bitcoin Forum
May 24, 2022, 04:55:12 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 23.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2
1  Local / Konu Dışı / Kayırmanında liyakatlısı varmış 😐 on: December 03, 2019, 08:16:36 PM
Tunceli Munzur Üniversitesi Rektörü Ubeyde İpek'in 10 yıl şoförlüğünü yapan Yunus Başarır’ı iki yıldır boş olan İletişim Fakültesi Sekreterliği’ne atadığı ortaya çıkmıştı. Başarır kendisini "Bu atamanın liyakatli olduğunu düşünüyorum zaten bu atamanın liyakatsız olduğunu düşünseydik atamasını yapmazdık bu konuda liyakatli olduğundan şüphem yok.” diye savundu.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/soforunu-fakulte-sekterligine-atayan-rektor-liyakatli-bir-atama-oldu-5486298/amp/

Önceleri yabancı dil, sertifika,diploma notu gibi kıstaslar dikkate alınırken artık liyakatli torpilli olmakta gerekiyor anlaşılan bir yerlere. Nice insan çalışsın çabalasın kpss de kendini yırtsın sonra böyle liyakatli atama olsun diyecek söz yok ya...
2  Local / Konu Dışı / Türkiye ve Kripto Para Dünyası on: March 27, 2019, 09:48:04 PM
Son senelerin Türkiye'sine bir bakalım mı arkadaşlar? Darbe gecesi, Adnan Oktar furyasıyla başlayıp Brunson'la devam edip euro ve doların önlenemez yükselişi bla bla bla. Ülke olarak kayıpları yaşıyoruz her anlamda ki artık öyle bir noktaya geldik ki kayıbın kaybını yaşıyoruz. Burada son zamanlarda gelen seçimler nedeni ile birçok siyasi kışkırtıcının trol başlıklarını gördük ve görmeye devam edeceğiz bu kesin artık sinirlerimi cidden bozdular normalde kolay kolay küfretmem sevmem de amma velakin bunların hakettiğide bu. Bu içimde kalan ukteyi de attığıma göre bununla birlikte siyasi konulara girmeden bir değerlendirme yapacağım.

Biz Türkler öyle ya da böyle bu sektörle tanışıp kendimize yer etmeye çalışıyoruz. Hangi coin fırlar hangisine yatırım yapayım ya da hangi bounty tutar hangisine emek verelim gibisinden düşüncelerle kendimize göre kazanç elde etmeye çalışıyoruz. Bunda bir sakınca yok emek olmadan ekmek olmaz derdi büyükannem haklı da emek veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz.

Ancak öyle birşey ki attığımız taş kolumuzu yorduğumuza değmiyor be. Misal coin fiyatlarının yükseldiği zamanlarda bayram sabahı cemaati gibiyiz ama düşük olduğu zamanlarda ise sabah namazı cemaati gibiyiz bu forumda. Bakıyoruz hep bir değerlendirme yazısı şu coin şöyle olacak bu coin böyle olacak. Veya gerçek hayatta bu sektörden birisi ile konuşulduğunda hangi coinlere güveniyorsun hangi borsayı kullanıyorsun gibi konular konuşuluyor.

Üretmiyoruz sadece arada ki hamal oluyoruz başkaları üretiyor geliştiriyor bizse sadece onların bu kazançlarına kazanç eklemek için kendimizi yoruyoruz. Bir Türk projesi çıktığında (Scam olanları demiyorum) bir eksiklik, açıklık arıyoruz yüzlerine vuruyoruz doğru düzgün destek vermiyoruz.  Artık hergün yeni açılan bir borsa yerine yeni bir Türk projesi görmemiz gerekmiyor mu?

Birşeyleri değiştirme zamanımız gelmedi mi sizce de?

 
3  Local / Konu Dışı / Birşeyler eksik, birşeyler fazla! on: January 31, 2019, 06:04:24 PM
Farkında mısınız bilmiyorum ama birşey dikkatimi çekiyor biz Türkler birşeyleri eksik birşeyleri fazla yapıyoruz.

Eksikler:

Disiplin
Eğitim
Saygı
Merak

*Herhangi bir disiplin olgumuz yok işleri olabildiğince erteliyoruz erteleyince sanki hiç yapmayacakmışız gibi hissediyoruz.

*Eğitim yerlerde daha doğrusu eğitim sistemimiz yerlerde ezber sistemi ile çocuklarımıza sevdirmeden sıkarak birşeyler öğretmeye çalışıyoruz ve onların ilgi alanlarıda farklı yerlere kayıyor.

*Saygı diye bir tabir yok baktığınız zaman ufacık şeylerden bile maraz çıkıyor birkaç gün gazeteleri dikkatlice incelerseniz trajikomik haberler bunu rahatlıkla kanıtlar.

* Merak 'İnsanın başına ne gelirse meraktan gelirmiş' ta ki merak değil yeni şeyler öğrenmeye kendimizi geliştirmeye yönelik bir merak olgusu yok bizde ! Gerçi eski köye yeni adet getirmek gibi bir atasözünü genellikle eski köye yeni adet getirme şeklinde algıladığımız içindir belki de.

Fazlalıklar


*Oldum ben anlayışı koskoca kumsaldan bir avuç kumsalı elimize alıyoruz ve diyoruz ki bu bize yeter ve bu bir avuçla herşeyi yapmaya çalışıyoruz.

*Bilgisi olanın yetkisi, Yetkisi olanın bilgisi yok. Bakıyorsun nice bilgisi olan adamın yetkilisi müdürü onun kadar bilmiyor. Rivayet odur ki mecliste köy enstitülerinin kapanmasına ilişkin tartışmada bir toprak ağası şöyle der ' Bindiğim eşek benden akıllı olmayacak!'

*Dediğim dedik çaldığım düdük anlayışı. Bununla ilgili birkaç tecrübem bile vardır patrona derdim bak patron şöyle şöyle yapalım yok bak sen bilmiyorsun benim 30 senelik tecrübem var beni dinle der geçiştirirdi. Tecrübe eyvallah önemli Nokia'nın da tecrübesi vardı ama şimdi bakın nerede demek isterdim hep ama diyemezdim Cheesy

Var mı sizce eksik kalmış eksikliklerimiz fazlalıklarımız.
4  Local / Konu Dışı / Nerede Knight Online tayfası on: January 16, 2019, 02:40:56 PM
R10'da gezerken rastladım adamlar geri sayım başlatmış bugün için ve son 20 dk adamlar anka kuşu gibi küllerinden doğacak mı dersiniz var mı fikriniz?

http://www.knightonlineworld.com/
https://www.r10.net/off-topic/1978168-dunya-bu-oyunu-konusuyor-sizce-bugun-ne-olacak.html
5  Local / Konu Dışı / Buda gol değil be ! on: December 01, 2018, 01:43:06 PM
Hemen hemen 3 senedir cryptocurrency sektöründe yer alan çoğunluğun sadece bir bireyi olarak gözlemlerimi bir derleme ihtiyacı hissettim.

İlk tanışmam bu sektörle dh'de bir yazı ile olmuştu ama fazla sallamamıştım.Daha sonrasında ödeme aracı olarak bahis sistemlerinde kullanmaya başlamıştım tamda bir doğum günümde. Biraz merak ile yolum bu foruma düşmüştü. Ki zamanında ptcler ile 3-5 kuruş kazanıp ufakta olsa cep harçlığı yapmak isteyen birisi için gayet güzel imkanlar tanıyordu.Akıllı kontratlar,blockchainler,merkezisiz ödeme sistemleri,ekonomik özgürlükler ağzıma yapışmış girdiğim her ortamda bu durumları ballandıra ballandıra anlatırdım. Adam akıllı dinleyen çıkmayınca ilerleyen zamanlarda görüceksiniz siz dercesine bakışlar atardım.

 Düzenli ödeme yapan imza kampanyaları şudur budur derken birkaç ico imza kampanyası airdrop derken ciddi kazançlar elde etmiş iyice büyüsüne kapılmıştım. Zamanında anlattıklarımın birçoğu ise btc'nin 60ları 70leri devirdiği zamanda daha nedir ne değildir bilip bilmeden sazan gibi atlamaya başlamışlardı. Ama sonuç aynen şuradaki gibiydi https://www.youtube.com/watch?v=vMsb0xX6RAE  .

Sonrasında eğitim şehir değişimi nedeni ile bayağı bir süredir bu sektörden uzak kaldım. Tabi kalmadan önce birçok yatırımımı nakite çevirmiştim öyle hodl hodl diyen tiplerden değildim. Çünkü bu sektörde ceteris paribus gibi diğer durumları sabit alamıyorsun ufak diyebileceğin bir haber bile fiyat dalgalanmasına öyle etki ederdi ki.  Şuanda o zamanda bozdurduğum miktar ile 4-5 katı meblağda gerisin geri yatırımlarımı alabiliyorum.

Ve şimdi gelelim asıl noktaya.Özellikle ülkemizde şöyle bir durum var grafikler,duyumlar,pump dump grupları şudur budur diğer ülkelere kıyasla düşük bir söz hakkımız var çünkü o büyük pastanın çoooook küçük bir kısmı için söz hakkımız var.Şuanda forum olarak güleceksek o da sağlam bir yükseliş getirecek boğa sezonu çünkü genele bakıldığında durum ne yazık ki böyle.

Ülkemizden aktif olarak kullanılabilecek projeler çıkmıyor tepe noktalardan alınıpda düşünce hodl hodl diye köşeye bırakılan coinlerden geçilmiyor.

İçim baya dolu ama klavyem yeni daha fazla harap etmek istemem . Olası tartışmalar içinde konuyu kilitliyorum.
6  Local / Konu Dışı / Şalterleri indirdin! Vanayı kapattın? Peki antivirüsü açtın mı ? on: November 30, 2018, 10:59:06 AM
Çok yakın bir arkadaşımın başına gelen bir olaydan sonra bu konuyu açma isteği duydum. 5-6 günlük bir şehir dışı seyahati için evini terkeden arkadaşım çok pimpirikli bir insandı evinde ihtiyacı olmayacak alanların şalterlerini indirir suyun vanasını bile kapatırdı ama gel gelelim evine virüs dadanmış bu sürede. Başta 2 bilgisayarı harddiskler gibi para edecek elektronik eşyalar bazı kartları artık para edecek olan şeyleri çalınmış.Ha düzenli yedek alan bir arkadaştı evraklarının yedeği vardı bu açıdan sıkıntı yaşamaz .

Gel gelelim bu konu bizi niye alakadar ediyor. Donanımlarımızın içerisinde birçok cryptocurrency'e dair privatekeylerimiz yatırımlarımız var ve internet üzerinden gelebilecek her türlü zararlı olaylara karşılık binbir dikkat olabiliriz ancak bu arkadaşımızında başına gelebileceği gibi fiziki müdahaleler içinde biraz dikkatli olmalıyız. Bu sadece evimiz içinde geçerli değil çalıştığımız ortamdaki teknolojik aygıtlarımız içinde geçerli.


1) Uzak yerlere gidileceğinde eğer bu tarz teknolojik aygıtlarımızı geride bırakacaksak göz önünde bulunmamasına dikkat etmekte fayda var.HDD'yi söküp farklı yerlerde saklamakta fayda var.

2)Kullanım anında ekranın karşısından ayrılmak gerekiyorsa pc'yi kilitleme gibi bir alışkanlığımız olmalı (Başlat+L) .

3)Tüm tedbirlere rağmen yinede bu tarz eşyalarımızın çalınmasına hasar görmesi halinde bizim için ciddi sıkıntılar doğuracak dökümanları harici birşekilde yedeklemek.Sevgilisinin itirazları yüzünden hddsinde binlerce btc olupta bunu atıp sevgilisinin terketmesinden sonra yana yakıla hddsini arayan arkadaşı unutmadık umarım Cheesy

Benim aklıma şimdilik bunlar geldi belki benimde gözümden kaçan detaylar varsa eklerseniz sevinirim.
7  Local / Konu Dışı / Bitcoin sağolsun on: October 07, 2018, 04:58:39 PM
Geçen arkadaşlarla bilardo oynamaya gittiğimizde bir çay molası verip balkona gidince karşılaştığım manzara istemsizce gülümsetti beni. Güzel hareketler bunlar Allah herkese nasip etsin böylesini diyelim 🤗

8  Local / Konu Dışı / Size de oluyor mu ? on: May 18, 2018, 08:25:26 PM
Artık malum güvenlik kaygısı ile  hemen hemen herkes 2fa kullanıyor . Kendim adıma konuşacak olursam bankacılıktı kripto paralardı şuydu buydu derken günde 50 den fazla kod giriyorum ve genellikle ben bu kodu daha önce girmemişmiydim ya diye takıntı haline geldi. Size de böyle olmaya başladı mı  Grin Grin
9  Local / Konu Dışı / Bitcointalk Mesleki yükseltme programı - Merit ! on: May 11, 2018, 01:26:37 PM
Merit geleli neredeyde 4 ay oldu olacak ancak merit konularının önü kesilmediği için bir tanede ben açayım istedim.

Rütbe   Gereken activity
Brand new   0   
Newbie   1   
Jr Member   30   
Member   60   
Full Member   120   
Sr. Member   240   
Hero Member   480   
Legendary   775-1030 arasında

Ocak ayından önce rütbe atlamak bu kadar basitti.1 ay mesaj at JR.MEMBER 2 ay at MEMBER  4 ay FULLMEMBER .... Bu liste böyle gidiyor.Hadi başrol oyuncumuz Mehmet olsun ve Mehmet üye olduktan 4 ay sonra full member iken bir bounty girmiş olsun ve bu kampanyada tutsun ve sadece 1-1,5 aylık çabasıyla 4-5K para kaldırsın ne düşünür bu arkadaş ? Ulan temiz para geldi haa ne taş taşıdım ne kürek salladım der.Büyük ihtimalle çoğunuzda böyle düşünürüz.Mehmet dahada hırslanır ve bir 4 ay sonrada SR olur anası Mehmet'i kandil gecesi doğurmuş ya bu sefer girdiği bi bountyden 8-9K kaldırır .Bu sefer aklına şöyle bir düşünce gelmez mi ? Ben 2 hesapla girseydim bu kampanyaya fiyuuuuuvvv ! Ve Mehmet kötü yola sapar ve 2.hesabını açar . Açtığı ilk konuda aşağı yukarı şöyle  olur "Bitcoin nedir ? , Varmı bilgili olan ? " .

Mehmet yılmaz devam eder bu hesapda 2 ay sonra Member olur ve kazanmaya başlar tekrar aynı düşünceler.Mehmet kötü yola düştü ya bikere tadını aldı ya kim tutar Mehmet'i 3-4-5 ... böyle gider de gider .Bir bakmışsınız Mehmet'in bir çiftliği var içinde de Memberları, full memberları var "Coin coin diye bağırır."

Kahramanımız Mehmet yalnızda değildir ! Türkiye'de Mehmet ; Amerika'da Jonathan , Almanya'da Albert şeklinde uzar gider.

Dedim ya başlıkta " Bitcointalk Mesleki Yükseltme Programı - Merit ! " şimdi gelelim bu konuya .

Bitcointalk merit gelmeden öncesinde Özel okul gibiydi çocuk ingilizce iki kelam edemez ama notu 100'dür.2+2 dersin 3.5 der ama notu 100dür.Şu dersin yanlış cevap verir ama notu 100dür ! Sözde başarılı bir öğrencidir.Ama başarısızdır.İşte forumumuzda böyleydi.Ancak Bitcointalk sınav bakanlığı yayınladığı yönetmelik ile bundan sonra sınav var dedi eğer ki sen istiyor rütbe sen var başarılı olmak ! Başarılı olmanın yoluda kendin kalifiyeli olacaksın ve bu ekosisteme dahil olmak isteyenlere örnek olup onlarıda bilgilendirecek güzel yazılar bilgiler paylaşacaksın.Yani takdir edilen öğrenci olacaksın ki bizde seni takdir edip rütbeni yükseltelim.

Gel gelelim en çok yakınılan konulara .
İşte önceden üye olanlar kaymağını yiyor şuanda.  > Merak etme dostum bizim TR yüksek rütbeli 100 kişi görüyorsan ben bunların en fazla 40'ı tek kişidir diyorum gerisi yakında arkasında bir iz bırakır -Trust'ı yer .

Kimse merit vermiyor  > Öncelikle herkesin elinde şuanda kısıtlı bir merit sayısı var herkes dikkatli birşekilde dağıtmaya çalışıyor.Tabi bazı istisnalar var para karşılığı satanlar var tabi onlarda ispatlandığı takdirde sistemi kötüye kullanmaktan cezayı yer.Onun dışında Mod'umuz EFS en bonkör merit dağıtıcılarında 2.sırada . Elinden geldiğince kaliteli bulduğu konulara mesajlara merit veriyor. Ki bende elimdeki meritleri genellikle düşük rütbeli güzel yazı yazanlara veriyorum.Boş vaktim olduğunda Unofficial konuyu takip ediyorum.Yani gidip siyasi konular boş haberler atıpta pek merit beklemeyin Cheesy

Bana vermiyorlar ben neden vereyim ?  > Verme kardeşim böyle düşünüyorsan hiç foruma girmeye de zahmet etme.

Yazarın kendi yorumu: Adil olmayan bir sistem gibi gözükebilir ilk başlarda bu sistem olsaydı böyle yakınmalar olmazdı.Sanki dünyada herşey adilmiş de bu değilmiş gibi davranmayı bırakın.
10  Local / Konu Dışı / Cesaretsiz Ruhlar on: April 04, 2018, 07:31:36 PM
Depresif olduğum bir zamandan ufak karalamam eski arşivimde buldum.

Yaşanmış bir hikayeden uyarlanan bir film olan " Blind Side " da
"- Cesareti bedeninde taşıyıp onuru için savaşmak" diyordu. Ama ya bizlerde cesaret diye birşey yoksa ?


Bir ağlama sesiyle başlayan koşuşturmalı hayat serüveninde bazen cebimizde paramız olmaz bazense sevdiklerimize ayıracak vaktimiz olmaz ve hayatımızın son demlerinde vaktimiz de olur paramızda ama enerjimiz olmazama farkettiniz mi hiçbir zaman herşeyimiz tastamam olmaz.Ancak birşey var ki aslında yok farkındayız sahip olmadığımızın ancak onu elde etmek için kılımızı kıpırdatmayız.

" CESARET "

Herşey için bir bahane üretebiliriz. Ufak evde yaşıyoruzdur maaşımız azdır. Hafta sonları yakınlarımızı ziyaret edemeyiz çünkü hafta içinden yorgunuzdur dinlenmemiz gerekir.O beğendiğimiz arabayı alamayız çünkü önceden sevinerek söylediğimiz bak postacı geliyor selam veriyor artık bak postacı düzinelerce fatura getiriyordur.
Bir umut bekleriz  ; bu umut ya alaaddinin sihirli lambası yada sihirli bir değnektir.Ancak sabah o kafa ütüleyen alarmın sesiyle yine o aynı boktan rutine devam ederiz.

Bir farkımız yok bizden önce bu yaşadığımız topraklar üzerinde doğup büyüyen ve ölen düzinelerce nesillerden;  doğuyoruz büyüyoruz ve ölüyoruz o son nefes esnasındaki pişmanlıklarla ...

Farkımız olsun pişmanlıklarla vermeyelim o son nefesimizi . Birşeymi istiyorsun onu elde edecek kadar cesaretli ol ! Değişiklik mi istiyorsun cesaretli ol ve değiş ! Masal diyarında değiliz bir alaaddin sihirli lambası bulacak kadar .

Cesaretin sadece hayal kurmak için olmasın ! Hayallerin peşinden gidecek cesaretin olsun !

Eğer o cesareti bulamıyorsan kendinde sende  doğup büyüyen ve sonunda toprağa karışan o nesilin bir bireyi olacaksın !

11  Local / Konu Dışı / 1 Bitcoin 1 Bitcoindir - 1 Ethereum 1 Ethereumdur. on: March 29, 2018, 02:20:49 PM
Son zamanlarda gerek okul gerek iş hayatı dolayısıyla hemde sancılı bir internet firması değiştirmekten ötürü pek aktif değildim. Ve bende bu son zamanlarda yüksek çakılmalı nadir gelişen osasuna atakları gibi olan yükseliş durumlarından oldukça etkilenmiş bulunmaktayım. Ancak bakıyorumda yeni yeni arkadaşlar aramıza katılmış ortalarda olmadığım süreçte. Ve forumda açılmış olan Cryptocoinler battı yattı uçtu kaçtı gibi konular nedense hep bu arkadaşlar tarafından açılmış olduğunu gördüm.

1 Bitcoin 1 Bitcoindir - 1 Ethereum 1 Ethereumdur.

Bundan 2-3 sene öncelerinde bu forumda bitcoin 200 tl düştüğünde hep şu tabiri kullanırdı forum ahalisinden çoğunluğu "1 Bitcoin 1 Bitcoindir - 1 Ethereum 1 Ethereumdur. " .

Evet o zamanlar 200 tl 300 tl düştümü daha düşecekmi korkusu olurdu .Şimdi bakıyoruz bir günde 5-10K düşebiliyor veya tam tersi yükselebiliyor. Hemen her düşüşte ver yansın selası okunmaya , gazetelere başsağlığı ilanları verilmeye başlanıyor.

Borç para - Kredi - Evi arabayı satma - fatura & kira paras

Bu paralarla sakın ama sakın girmeyin şu oynak balinaların piyasasına görmediniz mi "MMMcileri , kairoscuları , çiftlik bankçıları " . Bulduğunuzda sevindirecek ; kaybedince üzmeyecek ufak paralarla  girin şu piyasaya.

Altcoinlerin dna'sını bilin kulaktan dolma bilgilerle değil

Bakın çiftlikbanka adamlar verin para biz ineği tavuğu besleyelim sana da paranı katlayalım. Ne oldu tosuncuk uruguay'da eziyor şimdi paraları Cheesy Aynı şey altcoinler içinde geçerli . Adamlar 3 gün 5 gün iş yapar kaçar gider böyle aval aval ekrana bakarsın . (Özellikle airdropları olan coinlere dikkat edin pump dump coinleri cok oluyor.)


Birde şunu aklınızdan çıkartın öyle hemen bitcoinden ethereumdan köşeyi döneyim falan maazallah tam tersi olmasın.
12  Local / Madencilik (Alternatif Kripto-Paralar) / İleri görüşlü madencilik on: January 03, 2018, 09:52:25 PM
Elektrik fiyatlarının biraz yüksek olması nedeniyle genel olarak madencilik ülkemizde fazla tutulmamıştı sonrasında ethereum'un ölümüne depar atan usain bolt gibi uçuşu sonrasında ekran kartlarına yönelip madencilik yapan arkadaşlarımız baya azımsanmayacak kadar var. Ancak merak ettiğim bir nokta var bitcoin ethereum gibi bilindik yüksek fiyatlı coinlerin madenciliğini yapmak yerine geleceği var deyip madenciliğini yaptığınız coinler var mı ? Örneğin minex için baya kazan vardı yaz aylarında sonra tanesini 1 - 2 dolar arasında okutuyorlardı var mı aramızda böyle farklı coinler için çalışma yapan ?
13  Local / Konu Dışı / Ether cüzdanına gelen sadaka :D on: December 29, 2017, 04:11:55 PM
0xAF4ACAd31AB3440EA607a39C8508F187E7Da21ce adresinden ethereum adresime 0.002 eth gelmiş yok bide bayağı adrese göndermiş böyle adamın hesabında 28 eth falanda var Cheesy Size de göndermişmi ey ahali Cheesy
14  Local / Konu Dışı / Kitap yok ruhsat yok on: October 24, 2017, 07:43:02 AM
Güne böyle güzel bir haberle günaydın demek çok iyi oldu.İnşallah bu uygulamayı örnek alan belediyeler hatta daha da ileri taşıyanlar çıkar.

https://onedio.com/amp-haber/kitap-yoksa-ruhsat-da-yok-belediyeden-okumaya-tesvik-eden-uygulama-791760
15  Local / Konu Dışı / Satoshi ve bitcoinleri on: September 19, 2017, 06:59:51 PM
Satoshi Nakamoto abimiz kral adamdı janti işler yapardı ama ya onun bitcoinleri ne olacak ?  Nereden baksanız şuanda binlerce belki milyonu geçmiştir ki geçtiğine inandığım bitcoin'i var. Şuanda bitcoin giderek yaygınlaşıyor yaygınlaşıyor bir gün gelecek insanlar bitcoin almak için sıraya girecek ( Biraz ütopya oldu ama Cheesy ) . Şimdi aklımı kurcalayan bir nokta var satoshi abimiz kendini yerin altına soktu ve kimliği saklı bir durumda dünya hali başına birşey geldiği takdirde bitcoinlerine ne olacak dersiniz ? Ölü bitcoinler arasında yerini mi alacak yoksa başka birşekilde piyasaya geri mi gelecek ne dersiniz varmı beyin yakacak teorisi olan Cheesy
16  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / ★[ANN] EthereumDARK-ETHD |Gerçek yatırımcılar için | PoS |Bounty | Airdrop★ on: September 17, 2017, 04:57:41 PM
GÜNCELLEME:  Cryptopia www.cryptopia.co.nz/Exchange/?market=ETHD_BTC ve Idex www.idex.market/eth/ethd de listelendik.EthereumDARK


Selamlar   . Bu resmi  EthereumDARK[ETHD] konu başlığı . Piyasa fiyatı, geliştirmelere ilişkin ve daha fazlası ile ilgili en son haberlerimiz için bizi takip edin.


 Ayrıca bizi twitterda takip etmeyi www.twitter.com/ethereum_dark ve  resmi web sitemizi ziyaret etmeyi de unutmayın:      
www.ethereumdark.net  ★
Eğer herhangi bir talebiniz , bir fikriniz,sorunuz veya iş öneriniz varsa, support@ethereumdark.net adresinden bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin .


Script ve Genel Bilgi:
Ethereum Dark basit bir PoW/Pos (esasen PoS) coinidir.İco yok böylelikle herkes başlangıçta adil bir şans kazanır.Genel olarak gayemiz karlı, güvenli ve anonim ticarettir.Geliştirme ekibimiz blockchain sisteminin sorunsuzca çalışabilmesi için tedariğin bir kısmını muhafaza edecek.Herşey hazır ve çalışıyor olduğunda toplulukla birlikte bu coinlerle ne yapacağımıza karar vereceğiz.Aşağıda yer alan yol haritamız kısmındaki fikirlerimizi okuyup, varsa göz önünde bulundurmamızı isteyebileceğiniz önerileriniz varsa görüşlerinizi bildiriniz.Umuyoruz ki katılmak için sabırsızlıkla bekliyorsunuz !


Coin Swap Bilgisi
Şuanda bir Coin Swap yapıyoruz 1:1 , lütfen şu formu https://goo.gl/forms/HTCqpRLmj8pY8uhy1 yeni ERC20 tokenlerinizi almak için doldurunuz.Ayrıca bu işlemi Web sitemizdende gerçekleştirebilirsiniz. www.ethereumdark.net/coin-swap
Coinswap için son gün 10/11/2017
Not: Coin swap işleminin sorunsuzca halledilmesi için formu eksiksiz doldurmalı ve belirtilen adrese tüm coinlerinizi göndermelisiniz.
RUdzsJcyaAMG38NisNnwJvT98bU15vwqRM
Smart Contract Address 0xdbfb423e9bbf16294388e07696a5120e4ceba0c5
Yeni tokenler swap işlemi biter bitmez borsalarda listelenecektir.(Bu işlem 1 yada 2 hafta önceside olabilir.)

Coin swap işlemi için minimum coin miktarı = 100 (Daha azını göndermeyin.)
Script Bilgisi:
    PoS Oranı:%10 Yıllık / %0.83 Aylık
        Blok Ödülü:3 Coin
        Toplam Tedarik:4.2 Milyon Coin
        Ek Bilgi:Stake için coinlerinizi cüzdanınızda bırakmanız gerekiyor( En iyi sonuç içim 24/7)

İlk Tedarik ve Çıkış Bilgisi:
    İlk Tedarik = 2940000+
        Proof of Work Zorluğu = 0.05650192
        Proof of Stake Difficulty = 0.00024414


Dağıtımlar

★10% Geliştirme ekibi için (3.33% her biri için)
★5% Pazarlama  PR
★5%'i ödül sistemindeki giveawaysler için
★5% Herhangi bir borsa'da listelenmek için yardımcı olan herkese (Beraber çalışan üyeler için, borsa başına %1)
★10% Bounties & Airdrops 1, 2, 3 and 4 (Son), (Airdrop 2 20.000 görüntülenme, 3 at 40.000 görüntülenme, 4 at 60.000 görüntülenmede başlayacak.)
★5% Geliştirmeler için ödeme yapmamıza yardımcı olmak için: (Tüccar hizmeti ,Akıllı kartlar, Alışveriş platformu ve daha fazlasını oluşturmak)
★10% Geliştirme yardımı: (Cüzdanları yeniden tasarlamak, masternode'lar eklemek, kriptografi ve benzerleri )
★5% Blockchain zincirinin sorunsuzca çalışmasını sağlamak için (Tüm dağıtımlardan sonra ,bu coinlerle neler yapacağımız hakkında topluluk olarak karar vereceğiz.)
★10% Moderatörler ve tercümanlar için (Her biri haftada bir yada iki kere ödeme alır taki tedarik birene kadar.)
★5% Piyango programı. Her hafta 4 şanslı kazanan olacak. (Piyango süresi 156 hafta.Ödülün tutarı ise= 336 coin kazanan kişi başına)


YOL HARİTASI

Vizyonumuz yatırımcılar için bir çok altcoini başarılı kılmış ve daha da önemlisi karlı yapan belirli görüşler etrafında birleşmiştir: Ölçeklenebilir bir kullanıcı dostu platform kolayca toplu olarak kabul edilebilir.Değişen koşullara uyum sağlayabilmeyi amaçladığımızdan yol haritamızı sık sık güncellemekteyiz .İşte gelecek için planladıklarımız:

★Coinimizin piyasaya ilk sürülmesi, bu birçok platformlarda güvenli coin ticareti yapabilmenizi sağlayacak uyumlu bir cüzdanı içerecek.
★Bounty Ödül sistemi:Bounty ödül sistemimizde aktif olarak daha fazla insana ulaşmamıza ve blockchain zincirimize yardımcı olanlar için  çalışıyoruz.
★Windows,Linux and macOS için cüzdan ve blockchain explorer yayınlama
★Kendi subredditimizin oluşturulması üzerinde çalışmak ve oluşturulup çalışmaya başladığında sizleri bilgilendirmek.
★ Akıllı kontratların entegre edilmesi bizim için bir önceliğe sahip,çünkü anonimlik ve ölçeklendirmeden sonra en çok istenen özelliklerden biri haline gelmiştir.
★Çapraz zincir takasının entegrasyonu, birçok altcoinde deneysel bir özelliktir.Bu özellik, shapeshift gibi aracılar kullanmadan çoklu blok zincirlerinde işlem yapmanıza izin verecektir.Bunun paha biçilemez bir özellik olduğunu düşünüyoruz ve uygulanabilmesi için günün her saatinde çalışmaktayız.
★ Son olarak,Merkezi olmayan bir ödeme sistemi . Bu sistem fiziksel tüccarlar, çevrim içi satış noktası ve kullanıcıdan kullanıcıya aktarmaları içerecek.

LINKLER

      Windows Cüzdanı: www.mega.nz/#F!BDgVUCyD!HbWkyrRteXsMlYfqtNWnZg
    MacOS Cüzdanı: www.mega.nz/#F!BDgVUCyD!HbWkyrRteXsMlYfqtNWnZg
    Linux Cüzdanı: www.mega.nz/#F!BDgVUCyD!HbWkyrRteXsMlYfqtNWnZg
    Kaynak(GIT): www.github.com/abi2018/wz37da
    Explorer: www.presstab.pw/phpexplorer/ETHD/index.php
    Blockfolio: www.blockfolio.com (Download App for Android/iOS)
    Resmi Site: www.ethereumdark.net
    Destek: support@ethereumdark.net
    Twitter: www.twitter.com/ethereum_dark
    Facebook: www.facebook.com/ethereumdark
    Cointmarketcap: www.coinmarketcap.com/currencies/ethereum-dark
    Whitepaper: Üzerinde tekrardan çalışılıyor.


Bounty/Ödül bilgisi (Kısa süre içerisinde daha fazla bilgi gelecek)

Şimdilik bunları yapacağız (daha fazla fikir elde ettiğimizde güncellenecektir):

1. Sosyal Medya (Facebook, Twitter, YouTube, ve benzerleri)
2. Çeviriler ve Moderasyon (Bitcointalk & BitcoinGarden)
Filipino (Tamamlandı)
Urdu (Tamamlandı)
Indonesian (Tamamlandı)
German (Tamamlandı)
Spanish (Tamamlandı)
Vietnamese (Tamamlandı)
French (Tamamlandı)
Russian (Tamamlandı)
Chinese (Tamamlandı)
Arabic (Tamamlandı)
Finnish (Tamamlandı)
Dutch (Tamamlandı)
Romanian (Tamamlandı)
Japanese (Tamamlandı)
İtalyanca (Tamamlandı)
Hebrew rezerve edildi
Korean rezerve edildi

3. Bloglar (Basın, Medium, ve benzerleri)
4. Airdroplar (2.raund @20K görüntülenme)
5.Borsalarda oy verme (kanıt olmalı)
6. Tasarımlar (Yeni cüzdan,logo grafikleri, imzalar, ve benzerleri)
Eğer eklemek istediğiniz yaratıcı fikirleriniz varsa, bize bildirdiğinizden emin olun; sizinle birlikte çalışacağız.

Daha fazlası için, sayfanın üst kısmında yer alan dağıtımlar kısmını kontrol edin

Airdrop #2 SONA ERDİ!
Round 3 için beklemede kalın.
Ana Konu https://bitcointalk.org/index.php?topic=2106405.0

BTCGELECEK BORSALARBTC

Cryptopia
Coinexchange
Bittrex
Poloniex
Nova Exchange
Coinsmarkets
Liqui
Livecoin
Tradesatoshi
Bleutrade
C-CEX (Oylama başladı)


Başka bir dil mi konuşuyorsunuz ?
Arabic https://bitcointalk.org/index.php?topic=2176745
Spanish www.bitcointalk.org/index.php?topic=2167210.0
Chinese www.bitcointalk.org/index.php?topic=2175324
German www.bitcointalk.org/index.php?topic=2167763.0
Urdu www.bitcointalk.org/index.php?topic=2164296
Vietnamese www.bitcointalk.org/index.php?topic=2172493
Filipino www.bitcointalk.org/index.php?topic=2167363.0
Indonesian www.bitcointalk.org/index.php?topic=2158945
French www.bitcointalk.org/index.php?topic=2173385
Russian www.bitcointalk.org/index.php?topic=2173422
Finnish www.bitcointalk.org/index.php?topic=2176999
Dutch www.bitcointalk.org/index.php?topic=2179863
Romanian www.bitcointalk.org/index.php?topic=2183954
Japanese www.bitcointalk.org/index.php?topic=2180386.0
Italian www.bitcointalk.org/index.php?topic=2192460.0

Son Güncellemeler
Windows wallet
Linux wallet
Apple wallet
Github
Airdrop (Round 1)
Airdrop (Round 2)
Explorer
Blockfolio App
Coinsmarkets.com
Coinexchange.io
Coinmarketcap
Novaexchange
17  Local / Bitcoin Haberleri / Siyonizmin yeni ekonomik düzeni bitcoin ! on: September 17, 2017, 10:54:20 AM
Gün geçmiyor ki bitcoin hakkında saçma sapan yeni haberlerle karşılaşmayalım bu haber de onlardan birtanesi !

https://www.timeturk.com/siyonizm-in-yeni-ekonomik-duzeni-bitcoin/haber-723319
18  Local / Konu Dışı / Ufak düşüncelerim on: September 16, 2017, 01:10:34 AM
Tik Tak Tik Tak zamanın sular seller gibi geçtiği zamanlardan birinde geçiyor olaylarımız. Dünya'nın neresine giderseniz gidin kötülükler zulümler İspanya milli takımının San Marino karşısında olduğu gibi sürüyle sürekli artmakta eli işinde gözü ekmeğinde olanlar ise bu duruma ayak uydurmaya çalıştıkça batmakta bu niyeti fesat olan insanların yaptırımları altında ezilmeye devam ederlerdi.Bu okuyacaklarınız aslında masal gibi ama şuanda bulunduğumuz bir gerçekliği gözler önüne serecek. Herşey bir kişiyle başladı . Herşey bir kişinin bu zorbalıklara dur demek istemesiyle başladı. Ve onun fikirlerini benimseyenler ile koskocaman bir topluluğa dönüştü bu topluluktan öte bir aileye dönüştü. Ne yazıyor bu demeye başlamış olabilirsiniz evet masalsı destansı bir giriş oldu değil mi ? Evet bunları yazarken zorlandım konumuz Crypto Currency . Şu anda bu alanda ilgilenen 100 kişi varsak 90'ınımızın nadir gelişen Osasuna atakları gibi zirve yaptığı fiyatlarla yada yıldız haber peşinde olan haber sitelerinden gördük. Evet gerçekten de Crypto Currency alanının bizlere en çok faydası maddi olarak olduğu yadsınmaz. Hele bu yıl öyle bir fiyat çizelgesi var ki bi yukarı bi aşağı dik mi dik hatta tabloyu yan çevirsek o sağ sol kıvrımları profesyonel dansözlerimiz bile atamaz Cheesy Genellikle bu kıvrımlar zamanında gördüğüm 10 postun 7-8'i bu fiyatlardan dert yanmaları. Hatta genellikle zarar satışı yapanları görmüyor değiliz.

Hayvanı Açlık ; İnsanı Tokluk Azdırırmış!


Bugün 15K Tl ye aldığınız bitcoin yarın 10K ya da düşebilir hatta belki 100K ya da çıkabilir.Bilemezsiniz dip fiyatda görebiliriz bu alanda zirve fiyatlarda görebiliriz. Yazıya nasıl girmiştim Tik tak zulümler baskılar kahramanlıklar falan. Bakın sadece bitcoin için konuşmuyorum ethereum'uda Wawes'ide tüm altcoinler için söylüyorum. Belirli zaman dilimlerindeki fiyat aralıklarına göre al sat kararlarınızı vermeyin! Alacağınız coin'in amaçlarına bakın başardıklarına yaşadıkları sıkıntılara bakın . Bakın içinize sinsin bu adamlar bunu gerçekten yapar deyin ve sabredin. Şahsi görüşüm zirve yapan coinlerin çakılmalarına dair eğer işlerini layıkıyla yaparsa bu çakılma sadece basamaktır yeni bir zirve belirlemek için soluklanma olarak düşünebilirsiniz. Derler ya sıfırdan zengin olan bir insan batsa dahi tekrardan zengin olmaları zor değildir çünkü o yolu birkere aşmıştır.

Hatalarım olduysa affola .

Derin derin nefes alarak karlı bol al satlar dilerim.


19  Local / Konu Dışı / Yaşlılar ve hastalar trafikten men edilsin on: September 04, 2017, 03:52:10 PM
Bayramın 4.günü çıkmışız ailemizle yola pikniğe gidelim dedik. Gittiğimiz yolda da trafiğin maşallahı var . Bi yarım saat falan gittik derken adamın biri yola bakmadan fırladı 3 şeritli yol hadi en sağa gir anlarız bi nebze orta şerite girmek nedir abi sol sağ yapa yapa anca toparladım en son lastiklerin yerden kesildiğini hatırlıyorum. Çektim kenera diyorum ne yapıyorsun sen hastayım ben diyor camı kapıyı kapatmış lan hastaysan çıkma trafiğe az daha bok yoluna gidiyordum.Hadi beni salla kırık çıkık dayanır hallederiz en iyi ihtimal  arabada  3 yaşında yeğenim var lan 3 yaşında. Böyleleri yüzünden sadece bayramlarda değil normal zamanlarda da birçok kaza oluyor. Adam 30 sene önce alıyor ehliyet yaş geliyor 50-60 hala ehliyetiyle böyle sokaklara çıkabiliyor. Belirli sürelerde ehliyet için kontrollere girilmesi lazım artık değilse bugün hadi biz ucuz kurtardık yarın allah bilir neler olur başkalarına !
20  Local / Konu Dışı / İlginç yolculuk anılarınız on: August 13, 2017, 02:28:45 PM
Biraz önce başımdan geçen bir olay neticesinde bu konuyu açmak istedim.

İlk ben başlayayım.

Şuan otobüsle yolda gidiyoruz.Dinlenme tesisinde mola verdik. Yanımdaki arkadaş çaya 2.5 tl verdi çayda bayat olunca sikerim böyle işi deyip çay bardağını çantasına attı bu adamla daha 5 saatlik yolumuz var otobüsden memnun kalmazsa haberlere yolcu otobüsü kaçırdı diye çıkmaktan korkuyorum ve böyle bir haber görürseniz ve iyi bir çocukduysanız beni görebilirsiniz 😃
Pages: [1] 2
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!