Bitcoin Forum
July 06, 2022, 07:17:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 23.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 »
1  Local / Pazar Alanı / Alınacak: Eski tüplü televizyon sıfır olması gerekiyor. on: October 21, 2018, 12:11:25 PM
Başlıkta yazdığım gibi CRT tüplü televizyon arıyorum yalnız boyutu önemli ve sıfır bulabilirsem iyi olur yoksa zaten eskilerini bulmak zor değil ancak uzun yıllar kullanıldıkları için görüntüyü bozuk vermemesi tüpünün sağlıklı çalışması gerekiyor. 55-63 ekran arası olabilir 70-72 ekranlar epey yer kaplıyor koyacak yerim yoktur. Küçük ekran işimi görmez en az 55 olmalı. Kutusunda falan hiç kullanılmamış olursa çok iyi olur.
2  Local / Bitcoin Haberleri / Kripto Para Borsaları Sandığınız Kadar Güvenli Olmayabilir. on: October 11, 2018, 06:00:32 AM
En büyük 100 kripto para borsası üzerinde yapılan bir araştırmaya göre borsaların yaklaşık %50'si kolay bir şekilde hack'lenebilir.

Borsalar, bankalara kıyasla daha kullanıcı dostu olsa da aynı şey güvenlik konusunda geçerli olmayabilir. En popüler borsaların her zaman daha güvenli olduğu düşünülüyor, bu kısmen doğru değil. Özellikle 2018’de yaşanan hack’lenme vakaları bu durumun en büyük kanıtı. Geçmişte dünyanın en büyük kripto para borsası Mt. Gox hack’lendi. Siber saldırganlar günümüzün en büyük kripto para borsalarını daha önce hedef aldı, gelecekte de almaya devam edecek.

Yaklaşık 3 hafta önce Tokyo merkezli kripto para borsası ZAIF siber saldırganların kurbanı oldu ve platformun sıcak cüzdanlarından 59 milyon dolarlık Bitcoin çalındı. Yaklaşık 5,565 Bitcoin’in çalındığı saldırı ancak birkaç gün sonra fark edildi.

Her ne kadar bu tarz hack’lenme vakalarının ardından kripto para borsalarının güvenlik tedbirlerini arttırdığını düşünsek de durum aslında pek de öyle değil. Yatırımlarınızın tamamını kaybetmek, isteyeceğiniz en son şey olabilir. Bu durum kripto para piyasasının yüksek volatilitesi nedeniyle gerçekleşebileceği gibi aynı zamanda borsaların dikkatsizliği de böylesine bir faciaya neden olabilir.

Haberin devamı:
https://coin-turk.com/dunyanin-en-populer-kripto-para-borsalari-sandiginiz-kadar-guvenli-olmayabilir
3  Local / Pazar Alanı / SATILDI... Playstation 4 PRO on: September 20, 2018, 10:36:31 AM
Garanti fatura var mı diye sormayın her şeyi tam olup eksiği yoktur. Kutusundan kulaklığına kadar eksiksizdir. En ufak sorunu hatası yoktur.

Cuh-7116B model olup en son modeldir. Eski modellerdeki bazı sorunlar giderilmiş son modeldir. Şu an teknosa da satılan model eskidir. (sitede ürün bilgisine göre)

Satılmıştır.
4  Local / Pazar Alanı / NEX token satışı sınırlı adet on: September 03, 2018, 06:14:58 PM
NEON exchange (neo tokeni)
Adet 997

Fiyat token başına 2,5$
Neo adresinize ödeme sonrası anında transfer yapılacaktır. Minimum alım sayısı 100 adettir.
5  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Ayı-Boğa konuları sıkmaya başladı on: September 02, 2018, 09:48:53 AM
Bakınız arkadaşlar boğa geldi mi geliyor mu soruları sormayın, boğa gelince kimse lafını bile etmez kendinizi akışına bırakırsınız boğa kelimesini unutursunuz. Gelmediği içinse sürekli "boğa" tekrarı yaparsınız. Boğa geldi demek için hiç yoksa zararımızın kapanması lazım. Bu işi şuna benzetebilirsiniz bu mantıkla düşünün ki elinizdekiler uçmasın. Dolar yükselirken adeta uçuyor, düşerkende aslında düşmüyor düşmüş gibi yapıyor aha dolar düştü diye sevinenler oluyor. Dolar düştü saldırılar önlendi ekonomi kurtuldu? Boğa falanda yok ETF kararları açıklanınca tekrar elimize verecekler satacaksanız bugünlerde satın derim çok güzel bir fırsat. Ben satmayacağım terste kalma riskini alamam ama ne zaman satmadım hep alttan alabilme şansını da kaybettim ancak en azından ne olacağını biliyordum kendi seçimimi yaptım ve bu yüzden pişman olmuyorum. Bana bakıp hemen satayım demeyin, düşecek algısı oluşturup yükselmeyi sürdüredebilirler ama eninde sonunda çakacaklar. Aklıma gelmişken, keşke satsaydım diyenler de usandırdı satın hadi satın sonra konuşmanın mantığı ne.

1 saat zaman dilimi çok çabuk geçer ancak saniyeleri sayarsanız delirirsiniz. Bir de işin ucunda para varsa delirmekten beter eder insanı bu yüzden bırakın boş muhabbetleri boğa zaten sonunda gelecek, eğer kontrolün sizde olmasını istiyorsanız tek yapabileceğiniz yatırımı sağlam yerde tutmak bunun dışında boğa bizim elimizde değil, zaman da bizim elimizde değil. 100 tane konu açıyorsunuz hepsi mantıksız, yanlış anlamayın sizi küçük görmüyorum yenisiniz yeni şeyler keşfediyorsunuz o zaman sabretmesini öğrenin en başta. Kriptolara bakış açınızı da değiştirmenizi öneririm, çıkış mantığını daha iyi anlamalısınız. Kripto yatırım aracıdır ve kullanım aracı, teknolojidir. Bizim elimize verdiler biz de sonrakilerin eline vereceğiz mantığını geçin bu ponziden başka bir şey değil gidin ponzi sitelerde vakit geçirin böyle düşünürseniz asla para kazanamazsınız, hep demişimdir hepimiz kazanabiliriz ve kimsenin eline vermenize gerek yok.

Bunun mantığı çok basit ama "para" kadar küçük değerde olaya yaklaşmayın. Üstelik bu şekilde yaklaştığınızda daha fazla kazanabilecekken daha azına razı gelmiş olacaksınız hemen basit bir örnekle açıklayacağım, bir yatırım yapıyorsunuz veya küçük bir işletme açtınız az bir büyüme yakaladınız ve elden çıkardınız daha sonra devrettiğiniz sattığınız sahipleri işletmeyi büyüttüler ve para basmaya başladılar bunu görünce aklım neredeydi diye yakındınız. Neden yatırım yapıyoruz? Teknolojiye yatırım yaptık ve büyüyeceğini düşünüyoruz siz ise ele verme operasyonu olduğunu sanıyorsunuz. Ele verme operasyonu tabii ki var aynısını yapmaya çalışırsak zaten en başta bizim elimize vermelerini onaylamış oluyoruz.  
6  Local / Pazar Alanı / Iphone 7 black 128 GB on: August 30, 2018, 11:08:06 AM
Başlıkta belirttiğim gibi mat rengidir.

Ödeme banka havalesi, btc, neo, eth, waves ne olursa işte.  Cheesy

7  Alternate cryptocurrencies / Marketplace (Altcoins) / NEX accounts (1. Rounds) on: August 29, 2018, 08:23:23 AM
I'm selling NEX (neonexchange) account. I only took one account. PM me now.

Price 2 ether.


Please read for details:

https://neonexchange.org/token_sale_info/
https://medium.com/neon-exchange/neon-exchange-ico-starts-september-3rd-92ea22a96669
8  Local / Pazar Alanı / NEO platformu NEX ICO için hesap satışı on: August 29, 2018, 05:53:16 AM
NEX ICO için 1 adet kendim için aldığım KYC doğrulamasını yaptığım cüzdanı satıyorum. "Birinci tur çekiliş hakkı"

Max. 1000$ yatırım yapabilirsiniz min. yatırım miktarı bulunmuyor istediğiniz miktarla yatırım yapabilirsiniz ancak tek seferde yatırmalısınız.

https://neonexchange.org/token_sale_info/

Son duyuru hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
https://medium.com/neon-exchange/neon-exchange-ico-starts-september-3rd-92ea22a96669

3 Eylül pazartesi günü başlayacak 7 Eylül cuma günü sona erecektir, bu tarihler arasında ICO ya katılım yapmalısınız.

Giriş için gereken bilgileri şifreli rar dosyasında göndereceğim daha sonra bilgisayarımdan sileceğim güven üzerine alış veriş olacak. Güvenirsiniz güvenmezsiniz sizin bileceğiniz iş ama 1000 dolara 10.000 dolara adımı lekeletmem, zaten 1 adet var başka yok, alan kişi konuya satın aldığını yazsın.

Teklifleri özelden bekliyorum, ICO başladıktan sonra teklif veren yoksa satış kapanacak.

Başka başvuru yapılmadı sadece tek hesap için başvurmuştum başkası adına da başvurmadım kimseye de söylememiştim. Hesap yönünden hiçbir sıkıntı olmaz.
9  Local / Alternatif Kripto-Paralar / MATRIX in EOS gibi diğer rakip kriptoparalar dan farkı nedir? on: August 18, 2018, 06:56:15 PM
MATRIX, bugüne kadarki en gelişmiş ve akıllı açık blockchain platformunu yaratmak için Blockchain ve Yapay Zekayı (AI) bir araya getirmektedir. Yeni nesil blockchain için tasarlanmış ve kriptopara dünyasında devrim yaratmak için en son Yapay Zeka (Al) tekniklerinden yararlanmaktadır. MATRIX, temel ana zinciri ;yapay zekayı, güvenlik korumasını, uygulama sistemini, kullanıcı dostu ve geliştirici odaklı blockchain işletim sistemini de içeren Yapay Zeka (AI) + blockchain alanında öncü ve lider konumdadır. Bu zayıf pazarda EOS gibi diğer rakiplerinin yanında teknoloji olarak çok ileridedir.

Devam Kaynaklar:

https://medium.com/@sertac_t/matrix-in-eos-gibi-di%C4%9Fer-rakip-kriptoparalar-dan-fark%C4%B1-nedir-6a32a63fe782

https://medium.com/@matrixaiturkey/eosun-merkezi-olmayan-sosyal-deneyleri-ve-matrix-in-merkezi-olmayan-uygulamalar%C4%B1-part-1-92e3f337c667


Deli bir proje devasa bir takım hızla geliyor başınızı döndürebilir, shit coin'leri kovalarken kaçıracaksınız. Ethereum'un ulaştığı kitlenin 350 katına ulaşmayı hedefliyorlar. Matrix AI projesinin yanında bitcoin, neo, eos gibi coinler sikindirik, çükündürük, götündürük olarak kalıyor, boşuna blockchain 3.0 denmiyor. İlk hedef 100X sonrasına bakacağım proje başarıya ulaşırsa rahat 300X yolu var.

Uyarı: Sakın yatırım yapmayın fiyatı henüz çok düşük daha da düşebilir, buradan en az 10X olmasını bekleyin öyle girin.  Tongue  Resmi Türkçe Telegram: https://t.me/joinchat/FFO01hJ1bupHlF8N4UFVug
 
10  Local / Alternatif Kripto-Paralar / PİYASA DÜŞÜYOR PEKİ BİZ NE YAPMALIYIZ? on: August 16, 2018, 02:13:42 PM
Zararına satış yapan çok net aptaldır. Ülkenin içinde bulunduğu durum için ne diyoruz? Aptalların cahillerin sayısı fazla biz de doğal olarak arada kalıyoruz. İşte piyasa da tam olarak böyle aptallar ya da aptal demeyelim aptallık yapanların sayısı çok olduğu için peşlerine takılmak zorunda kalıyoruz.

Ne yapalım fiyat düşüyor? Fiyat siz satınca düşüyor. Oy veren 1 kişi ülkenin gidişatını değiştirebilir mi? Bu açıdan düşünün siz 1 kişisiniz ama 1 kişi oy kullanmıyor. Örneğin arkadaş konu açmış kaç kişi satacak şimdi zararına? (başka konuya yazmıştım aslında)
 
Madem bu yönde gücümüz var satıyoruz sattırıyoruz o zaman tersi yönde de gücümüz olduğunu gösteriyor. X yön varsa Z yön de zaten her zaman vardır. Bizler topluluğuz kimsenin lafıyla iş yapmayın.

Ne diyoruz uzun dönem aldım... O zaman ne diye anlık fiyatlara takılıyorsunuz.

Malı x fiyattan alıpta -x fiyattan zararına satan tüccar gördünüz mü duydunuz mu. Madem aldığınız para etmiyor yanına bile yaklaşamıyor satalım diyorsunuz para etmiyorsa değersiz görüyorsanız neden aldınız?
10x yapacaktık baktık olmuyor kaçalım! iyi de nereye kaçacaksınız coin, proje yerli yerinde duruyorsa kaçtığınız liman farklı mı olacak aptallar orada da var bitcoin de olsa var.

Hükümet gazı verdi iphone'leri elden çıkarın dedi herkes başladı yarı fiyatından satmaya, fiyatı düşmüş mü oldu? Satar mısınız? Kripto paralara değer verin shit coin almadıysanız satmayın. Zararına derken az bir zarardan bahsetmiyoruz değil mi yarı fiyatına zarar belki bazı durumlarda göze alınır piyasa iyiyken yapanda çoktu ama 10x düşmüş atıyorum NEO satılır mı aptal mısınız.

Millet satıyor diye düşünmeyin "satanın amk koyayım!" diye düşünmeye başlayın. Borcunuz yok aceleniz yoksa satmayın satıyorsanız da tekrar almayın iki kat aptal olmayın. Alttan almak için satanlar var bunlar çoğunluk balina siz satınca onları besliyorsunuz satınca duracak mı balinalar doyacak mı, dev gibi yaratık yedikçe acıkıyor.

Başkaları ne yapıyorsa yapsın umursamayın oyuna gelmeyin. Fiyatlar düşebilir nasıl ki artıyor serbest piyasa alan razı satan razı, razı değilseniz niye satıyorsunuz.

Ben aptal mıyım diye bana sormayın sebepleriyle yazdım anlamadıysanız zaten aptalsınız. Aptallara uyan da onlardan daha aptal olur. Piyasa uzmanı değilim ama görüyoruz tecrübe de edindik piyasa bizi değil biz piyasayı kontrol etmeliyiz. Hop yetişeyim düşüşü yakalayayım demeyin bu da çok yanlış bana göre, sen ucundan yetişiyorsun ardından yetişemeyenler çıkıyor panikçiler başlıyor derken hop düştü tüm piyasa. Neye yetiştiniz piyasa hep böyle gidecek 3 kuruş aldın cebine koydun kazanç yaptım dedin aklımı sevsinler dedin, senin gibi aptallar yüzünden tüm piyasa çöpe dönüyor. Tekrar kazançla giriyorsun aynı şeyi bu sefer sen yaşıyorsun bir yerde terste kalacaksın garantisi var mı.

Bırakın bedavaya veren aptallar düşünsün biz çoğunlukta olalım onların elindekini alsınlar hak ediyorlar da! Unutmayın balinalar aptallardan besleniyor eridi bitti kül oldu hepsi bahane, isterseniz satın ama aptallık yaptığınızı da kabul edin. Unutmayın bu piyasaya para kazanmak için girdiniz ananızı siktirmek için değil.

Küfürler için özür dilerim küfürlü konuşmam ama anlamanız için şart olabiliyor, kimseye de değil yapılan yanlışlıklara kızıyorum eminim ki siz de farklı düşünmüyorsunuz.

 
11  Local / Konu Dışı / Nihat Genç açtı ağzını, yumdu gözünü! on: August 14, 2018, 07:20:32 AM
https://www.youtube.com/watch?v=Uq3Wc2KcHIA
12  Local / Konu Dışı / Açtığınız konulara lütfen özen gösterin. on: July 29, 2018, 11:33:06 AM
Böyle konuların bitcointalk forumunda açılmasına karşıyım hepimiz ticaretle alışverişle uğraşıyoruz, her ne kadar konu dışı denilse de gündemle ilgili konuların açılması iyi olur. Siyaset konuşacak din konuşacak demokrasi konuşacak sürüyle forum var ayrıca forumumuzu eğer tartışma alanına dönüştürürseniz hiç birimiz için iyi olmaz zaten yasaklanmış mı nedir dns değiştirmeden giremiyoruz. Buranın değerini kıymetini bilin ve tartışma ayrılık yaratabilecek konular açmamaya özen gösterin.

Konuya gönderecektim lakin fazla kişinin görmesi iyi olacaktır. Lütfen burayı dh ye çevirmeyin bir farkı olsun. Siz tartışıyorsunuz diye bir şeyler değişmez daha çokta para girmez cebinize. Doğal olarak açılabilir ama hiç değilse tartışma yaratmamaya özen gösterin kendinize saygınız olsun. 2 ayda 475 konu açılmış aralarında çok gereksiz konularda var, korktuğum kadar çıkmadı ama eminim zamanla hızını alamayan arkadaşlar üstünlük kurma arayışına gireceklerdir. Her türden insanın olduğunu sanıyorum kaçak elektrik kullanan, dolandırıcısı, tarikatçısı bilmem neci ama ortak noktamız kripto paralar bence böyle de kalmalı eğer burada kavga gürültü olursa forumda diğer konulara da sıçrayabilir ağzından küfür eksik olmayan saygısız olan arkadaşlar da var özellikle birisi vardı uyardık ders almadı sonra da eni sonu kendisini banlattı. Yani neden böyle yapıyorlar bilmiyorum ancak kendi sinirinizi herkese yansıtmak zorunda değilsiniz hakkınız da yoktur.

Sizi örnek alan ve sizden yaşça küçük insanlara iyi örnek olun tartışarak hakaret ederek neyi değiştireceksiniz, değiştirmeye gücünüzün yeteceği tek şey kendinizdir bunu yapmadan hiç boşuna delikanlılık taslamayın, iyi örnek olmakla başlayın önce kendizine saygınız olsun ki başka insanlar sizi dinlemeye başlar. Hedefimde kimsenin olmadığını bilin daha iyi bir dünya yaratmak için elimden bu kadarını gelir.
13  Local / Pazar Alanı / Satılık alan adı. NEO coin için trade sitesine uygun çok hoş bir isim. on: July 20, 2018, 08:33:58 AM
NEO için trade sitesine uygun çok hoş bir isim. Projede değerlendirmek için satın almıştım fakat altından kalkamayacağım tecrübeli arkadaşların işine yarayabilir. Forumun satış kısmında açabilirdim ama dediğim gibi bizden birilerine gitmesini isterim. Güzel bir projeyle tanınmış bir site olması kaçınılmaz dandik projele ile alan adını öldürmüş olursunuz.

www.neo.trade

14  Local / Bitcoin Haberleri / Medyadaki olumsuz haberler hakkında ne düşünüyorsunuz? on: May 22, 2018, 05:42:48 PM
Son günlerde medyada nedense bitcoin'i gömmeye başladılar. Sizce daha önce değilde neden şimdi çoğu kanalda geçti. Eski talep olmadığından aranma sayısının düşüklüğünden ve fiyatının düşmesinden bahsettiler.
19.000 dolardan 8400 dolara düştüğünü söylemeleri garip doğrusu. Kripto paralar hakkında yapacak haber bulamadılar mı, değinmeden de geçmeyelim dediler.
15  Local / Alternatif Kripto-Paralar / NEO minimum transfer saçmalığı on: March 19, 2018, 05:55:38 PM
Neden 1 NEO dan düşük transfer yoktur böyle saçmalık mı olur direkt çöpe at gitsin hangi coin olursa olsun çöp demektir. Hep böyle mi kalacak yoksa ileride durum değişir mi fiyat artışıyla beraber büyük sorunlara yol açacak.
16  Local / Pazar Alanı / Satıldı on: March 18, 2018, 10:52:24 AM
Satılmıştır
17  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Waves hakkında son durumlar on: March 03, 2018, 04:33:19 PM
Gına geldi arkadaşlar uzun süredir bekliyorum ha arttı ha artacak dedik kıpırdamıyor. Rüzgarsız yaprağın hareket etmediği çöl sıcakları gibi bunaltıyor insanı. Alın dediler aldık, düştü yine alın alım fırsatıdır dediler aldık, alttan toplayın dediler topladık biriktirdik onlarca proje çıkmak üzere waves halen 2 coin ekleyemedi.

ICO lar desem giren zarar ediyor en son simdaq ico su batırdı herkesi ne yatırımcısını güldürdü ne bounty ödüllerinden yüzü gülen var hatta pre sale'den yüksek bonus ile alanlar bile ağlıyor.

Fiyatının artmadığına mı yanayım kaçan fırsatlara mı yanayım. Neo yürüdü gitti 100 doları geçti waves 10 dolara ulaşamadı. Neo 1000 dolar olur waves 10 dolar ancak olur. Bitcoin ne kadar olur kim bilir.
Ben şunu anladım fazla zorlamaya gelmiyor herkes benim gibi düşünmeye başlayacak bundan eminim waves fiyatı yıl sonunda 50 cent olursa hiç şaşırmayın. Tutmadı işte hem hacim yok hem kullanışlı değil fiyat neden artsın ki. Binance açıldı herkes kullanmaya başladı borsalar halen revaçta demek ki henüz merkezi olmayan borsalara çok ihtiyaç duyulmuyor.
18  Local / Alternatif Kripto-Paralar / 1000 Waves ödüllü programlama dili için isim önerisi. on: February 21, 2018, 01:31:58 PM
Waves Smart Contracts için ilk kodlar için örnekler yayınlandı.

https://github.com/wavesplatform/Waves/wiki/Waves-Contracts-Language-Description

Temel özellikler:
- lazy
- strong typed
- statically typed
- expression-based

Neyse çok anlamıyoruz bizi ilgilendiren kısım 1000 waves ödülü. Tabii ki konu waves değildir bizden birisinin kazanmasını istiyorum bu yüzden waves ile ilgili saçma mesajlarınızı sonraya bırakın.  Grin

Programlama dili için en iyi öneriyi yapana yani öneriler arasında en çok uygun gördüklerini seçecekler ve bir kişi ödül almaya hak kazanacak.

Bu formu doldurarak önerinizi yapmalısınız:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfkdFzQJV4u8XEiAXDz_6fHSLlenaYjQuTaM0eqe4kwerR2uQ/viewform


Not: konu için kesinlikle merit vermeyin.


19  Local / Türkçe (Turkish) / Yatırımınız güvende mi? on: January 14, 2018, 03:00:35 PM
Dijital çağda yaşıyoruz ve bütün önemli bilgilerimizi dijital ortamlarda saklıyoruz. Deprem oldu dışarı çıkmak zorunda kaldınız, yangın çıktı yine hızlı bir şekilde dışarı çıktınız canınızı kurtarmak için. Büyük ihtimalle yatırımınızı kaybedenler arasındasınız ama daha kötüsü başınıza böyle bir şey geleceğini o an farkedeceğiniz için kendinizi kurtarmayı unutacak ve canınızı riske atacaksınız.

Bilgileriniz, cep telefonunda, USB bellekte bilgisayarda ayrı ayrı saklıyor olabilirsiniz ne kadar sağlamcı olduğunuzdan övünüyor olabilirsiniz. Ama beklenmedik şeylere hazırlıklı olduğunuza emin misiniz?

Acil kaçış planınız var mı paylaşırsanız yararlanırırz. Bilgileriniz aklınızda mı, 2FA kodlarını nerede saklıyorsunuz, paper wallet oluşturdunuz şu an cebinizde mi duruyor. Sadece kendinizi düşünmeyin eğer tek yaşamıyorsanız. Telefonu koyarım cebime dışarı fırlarım demeyin. Kardeşiniz hasta olabilir anneniz yaşlı olabilir sırtınıza alıp çıkaracaksınız telefon USB bellek bunlarla uğraşacak vaktiniz olmayacaktır, vaktiniz olursa aklınıza bile gelmeyebilirler.

Olası felaket durumunda bilgileriniz güvende mi yoksa kayıp mı ettiniz?  
20  Local / Bitcoin Haberleri / Çin Borsaları, Kore’deki Belirsizlikler Nedeniyle Erteleme Kararı aldı. on: January 05, 2018, 07:36:11 PM
İki önemli Çin kripto para borsası, Güney Kore hükümetinin düzenlemeler karşısındaki belirsiz tavrı sebebiyle Güney Kore’deki girişimlerini erteliyorlar. Bununla birlikte hükümet halihazırda ülkedeki kimliksiz kripto para işlemlerini sona erdirip gerçek isimle işlemlerin yapılması için çalışıyor.

Kore Yolunda Bir Engel,
Çin hükümetinin, Eylül ayında kripto para borsalarını kapatmasının ardından, iki büyük Çin borsası Güney Kore piyasasına girmeye hazırlanıyordu. Ancak Çarşamba günü yayımlanan bir habere göre, Huobi ve Okcoin, Güney Kore’deki düzenlemelerin sıkılaştırılmasının ardından ülkedeki tanıtım programlarını ertelediler.

Okcoin, Aralık ayında Güney Kore’de başlatacakları borsa platformu için, Ekim ayında Okcoin Korea adlı bir yan kuruluş kurdu. Platform başlangıçta Bitcoin, Bitcoin Cash ve Ethereum dahil olmak üzere on kripto parayı destekleyecekti. Ancak Güney Kore’nin yaptığı düzenlemelerdeki değişiklikler ile artan belirsizlikler sebebiyle Okcoin bu planlarını bir süre erteleme kararı aldı.

Huobi’de aynı şekilde Güney Kore’deki kripto para borsası planlarını, belirsizlikler çözülene kadar ertelemeye kara verdi. Bununla birlikte Huobi’nin CEO’su Li Lin geçtiğimiz Kasım ayında Korea Times’a şunları söylemişti;

Bithumb ile rekabet etmek için Kore’de bir borsa kurmaya hazırlanıyoruz.

Haberin devamını buradan okuyabilirsiniz, http://coin-turk.com/cin-borsalari-guney-koredeki-belirsizlikler-nedeniyle-tanitimlari-erteleme-karari-aldi
Pages: [1] 2 3 4 5 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!