Bitcoin Forum
August 10, 2022, 08:43:43 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 23.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 »
1  Local / Ekonomi / Bitcoinde Büyük Düşüş Alım Fırsatı Olabilir Mi? on: March 30, 2018, 09:23:51 AM
Bitcoin tüm zamanların en büyük düşüşünü devam ettirirken teknik analizler dönüş noktasının geldiğini gösteriyor!

Bu yıl en son test ettiği 19.000 Dolar barajının aşılacağı ön görülürken bu düşüşün bir alım fırsatı doğurması kuvvetle muhtemeldir.

Geçmiş dönemlerde benzer hareketleri göz önünde bulundurduğumuzda, daha alt seviyelerin pek mümkün olmadığını değerlendirmekle birlikte düşüşün devam etme durumunu da göz önünde bulundurmak faydalı olacaktır.

Uzmanlar, günlük ve haftalık periyotlara uzun vadeli baktığımızda ise mevcut seviyede alış baskının artacağını gözlemlemekte olduğunu belirtmektedir.

Bitcoinin yanı sıra, yaz döneminde umut vaat eden altcoinlerin de araştırılması yerinde olacaktır.

2018 – 2020 arası kripto para yılı olacağı ve Bitcoinin 40.000 Dolar sevileyelerine erişeceği belirtilmekte olup geçmiş hareketlerine bakıldığında bu sürecin çok ütopik olmadığını söyleyebiliriz. Ancak yüksek manüplasyona sahip ve denetime sahip olmayan kripto paraların, fiyat değerlendirmelerini en kötü ihtimali düşünerek yapmak ve yatırımları buna göre planlamak yerinde olacaktır.

Kaynak: http://www.btchaber.com/bitcoinde-buyuk-dusus-alim-firsati-olabilir-mi/
2  Local / Ekonomi / Bugünü Düşünürsen Yarının Zehir Olur (Kar Etmek Basit) on: March 06, 2018, 05:26:07 PM
Malesef yatırımcı ortaklarım bu makaleyi kaldırmamı rica ettiler. Kendi yatırım stratejimizi paylaştığım için. Başka bir makalede görüşmek üzere.
3  Local / Ekonomi / Arsa Yerine Bitcoin Alıyorlar (Emlakçımla Görüştüm) on: January 20, 2018, 08:57:37 PM
Merhabalar dostlar.

Bugün emlakçımla görüştüm bir arsa satma olayı için. Dedim Bünyamin satalım biz bu arsayı..

Abi artık millet arsa almıyor. "Herkes parasıyla para kazanıyor, akıl sır erdiremedim" diyor. "Bit koyunmu, itkoyunmu ne öyle bir koyun dediler, haberlerde de çıkıyor. Artık bizim satışlar durdu herkes parasıyla koyun alıyormuş" dedi Cheesy
4  Local / Servisler / Geçmişten Günümüze TÜRK Borsaları! on: January 03, 2018, 04:44:53 PM
Merhabalar dostlar, bugünlerde yeni üyelerin borsaların eski halini bilmeden eleştiri yaptığını ve eski üyelerin esi günleri unuttuğunu veya es geçtiğini görüyorum. Bunun için size güzel keyfli ve bir o kadar bilgilendirici makale yazacağım, umarım beğenirsiniz.

Sene 2013BTCTurk adında ilk yerli borsamız açıldı. Peki BTCTurk kimdi? K.K.T.C. (Kıbrıs) merkezli Türk borsasının arkasındaki isim Liberal Demokrat Parti eski genel başkanı Besim Tibük'ün oğlu Kerem Tibük idi bu isim.

O zamanlar çok az kullanıcıya sahipti, kimse Bitcoin nedir bilmiyordu, bilenlerde cloud mining ile yatırım yapıyorlardı.

Aklınıza sizinde şöyle bir soru geldimi "ooo kullanıcı azsa işlemler jet gibi hızlıdır, hiç sıkıntı yoktur" ?? Ahanda en büyük sıkıntı işte buydu!

BTCTurk memur gibi çalışıyordu, sabah 09.00, akşam 17.00. Memur gibi çalıştıkları bir kenara, sabah çekilen parayı akşama doğru hesaba aktarıyorlardı, maillere 4-5 saat sonra cevap geliyordu. "VE KİMSENİN SESİ ÇIKMIYORDU!" Yani insanlar hızlı borsa nasıl olur vs. bilmiyorlardı. En iyisinin bu olduğunu sanıyorlardı.2013 yılının Eylül ayı, piyasadaki Bitcoin Borsası açığını keşfeten Koinim'di bu! Veriyol bilişim adı altında kurulan Koinim piyasaya hızlı bir giriş yapmıştı. Önce davetiye usulü üyelik alan Koinim, her ne kadar BTCTurk'un hemen arkasından piyasaya girse de BTCTurk kadar hacme ve üyeye ulaşamadı.

Koinim ve BTCTurk arasında o zamanlar çok fark yoktu. 2 borsada memur gibi çalışıyordu, kullanıcılara önem vermiyorlardı.

Hani siz şimdi "param yarım saat geç yattı, desteğe 45dk sonra cevap verdiler" diyorsunuzya
Uyan bey uyaann!!! O zamanlar bizi bi tarafına takan kimdi?? Kafalarına göre yeni üye alımını durdururlardı, desteğe BTCTurk gibi 5 saat sonra cevap gelirdi, banka hesabına transfer edilen para ise 6 saat sonra hesaba yatardı.

15 TEMMUZ 2016

15 Temmuz gecesinden sonra, birçok şeyde değişikliğe giden sadece hükümet değildi. Bankalarda kendi içlerinde değişiklikler yaptılar.

Son zamanlarda sık sık banka değiştiren BTCTurk, darbe girişimi öncesi BankAsya (Feto Bankası) kullanmaya başlamıştı. İşte 15 Temmuz ardından kimse BTCTurk ile çalışmak istemedi ve bir devir sanki kapanıyor gibiydi, aslında çoğu kişi üzgündü BTCTurk kapandığı için. Çünkü başka borsa yoktu, Koinim desen hacmi çok düşüktü ve 3 sene geçmesine rağmen daha berbat bir hal almıştı.

BTCTurk Kapandıktan Sonra

BTCTurk kullanıcılarını üzmüştü bu gidiş. Sebebi ise mükemmel bir borsa olması değildi. Tek borsa olmasıydı. İnsanlar BTCTurk'te belki memnun değillerdi fakat daha beteri olan Koinim vardı ve insanlar Koinim'in eline düşmekten korktular.

BTCTurk kapandıktan sonra birçok kişi elden BTC satmaya çalışmıştı, birçok kişi ise mecburen Koinim kullanmaya başlamıştı. Yani "Koinim Tekeli."

Koinim Tekeli

İnsanlar el mahkum artık Koinim kullanmaya başlamıştı, çok memnun değillerdi ama ne yapsınlar dedim ya "el mahkum." Peki Koinim ne yaptı? Koinim bu krizi fırsata çevirmesi gerekirken, insanlara kaliteli hizmet vermesi gerekirken, BTCTurk tekrar açıldığı zaman veya başka bir borsa çıktığı zaman kullanıcılarını kaybetmemek için birşeyler yapmalıydı.

VE KOİNİM HİÇBİRŞEY YAPMADI! Üstüne üstlük insanları süründürdü, yen üye alımını vs. durdurdu. Desteğe mail atan cevap alamaz oldu. Paran çekenin bankasına para ertesi gün geçer oldu. İnsanlar artık elden BTC satmaya çalıştılar.

Peki Türk Borsaları Nasıl Biranda Gelişti?

İşte bunun tam olarak sırrı Paribu'da!Paribu bitcoin borsası, insanların artık bıktığı, bezdiği, sıkıldığı, usandığı bir zamanda piyasaya çıktı. Takvimler Şubat 2017'yi gösteriyordu.

Paribu'nun vaadleri bize çok büyük gelmişti. 5DK'da para transferi sağlıyordu, 5DK'da destekten cevap geliyordu, ilk telefonla destek veren borsa olmuştu. İnsanlar bunları görünce dayanamamışlardı ve Paribu'ya üye olmuşlardı. Paribu'da gerçekten hızlı transferi ve desteğe anında cevap vermesiyle insanları mest etmişti.

Düzen Tamamen Değişti!

Paribu'nun piyasaya hızlı girişi ve hızlı işlemleriyle piyasa birden bire kızışmıştı. Koinim'in hızlı düşen hacmi, Koinim'i korkutmaya başlamıştı ve tam olarak beceremesede 2-3 hafta boyunca anında para yatırmaya ve anında desteğe cevap vermeye çalışmıştı ama nafile tekrar yavaşlamıştı Koinim.

Tam bu arada piyasaya yepyeni bir BTCTurk gelmişti. Evet yepyeni BTCTurk. Kerem Tibük artık BTCTurk'ü devretmişti ve BTCTurk el değiştirmişti. İlk başlarda artık 1 ay içinde anında Paribu'nun değiştirdiği ve hızlandırdığı piyasaya tam olarak ayak uyduramamıştı fakat hacmi az olduğu için ve Paribu'nun elindeki kullanıcıları geri almak için kendini hızlandırmaya çalışmıştı ama nafileydi artık.

Türkiye bitcoin piyasası artık Paribu'nun elindeydi. Peki sebebi neydi? Dedimya sebebini çok hızlılardı ve Türkler hızlı bir borsa ile ilk kez tanışmıştı.

Artık düzen tamamen değişmişti. Borsalar oturdukları yerden para kazanamayacaklarını anlamış ve Paribu'ya rakip olmaya çalışmışlardı. Fakat halen Paribu kadar kaliteli hizmet veremedikleri için Paribu kadar kullanılmıyorlar.

Evet dostlar, size elimden geldiğince yeni üyelerin bilgileneceği ve eski üyelerin ise güzel bir zaman yolculuğu yapacağı ve bu esnada "herkesin ders çıkaracağı" bir makale hazırladım. Paribu'ya çok şey borçlu olduğumuzu anlayacaksınız aslında. Paribu piyasaya hızı sokmasaydı halen yavaş memur piyasası devam ediyor olacaktı. Yeni gelen borsaların zaten hali ortada kimse memnun değil. Vesselam Paribu'ya saygılar.
5  Local / Bitcoin Haberleri / İmera'ya BTC Ödemeli Konser Teklifi on: December 23, 2017, 07:45:46 AM
Bakalım daha nelerle karşılaşacağız.  Grin

Kaynak: http://www.btchaber.com/imeraya-bitcoin-odemeli-konser-teklifi/
6  Local / Bitcoin Haberleri / Kırımlı Bitcoin Bebek :D on: December 20, 2017, 07:56:43 PM
Oleg isimli bir Kırımlı, Bitcoin sayesinde finansal başarı yakalayarak ailesinin maddi durumunu düzelttiğinden dolayı yeni doğmuş erkek çocuğunun ismini Bitcoin taktı.

Kırımlı Bitcoin Bebeğin babası 31 yaşındaki Oleg, “Oğlumun ismini Bitcoin koyarak, kripto para endüstrisini destekledim” diyerek açıklamada bulundu.

Ayrıca açıklamasında, eğer bir kızım olursa başka bir kripto para birimi olan Dash ismini vermek isterim diyerek ekledi.

KAYNAK: http://www.btchaber.com/dunyada-bir-ilk-kirimli-bitcoin-bebek/
7  Local / Ekonomi / Geçen Sene BTC Alsaydım Şimdi Milyonerdim Yanılgısı on: December 19, 2017, 06:17:05 AM


Dostlar merhabalar. Şu aşamada görüyorumki yeni üye olmuş arkadaşlarımız "keşke geçen sene neyim var neyim yok yatırsaydım şimdi milyonerdim" gibisinden şeyler yazıyorlar. Böyle birşeyin mümkün olmadığını bu yazımda açıklayacağım.

Öncelikle son 3 senedir bitcoine ilgi duyanlar "kardeşim BTC adında bir dijital para birimi var sürekli artıyor, biz BTC alıp kenarda tutalım" demedi. Herkes HashOcean, Genessis Mining vb. Mining siteleri ile başladı bu işe. Herkesin düşüncesi "hocam birtane site var günlük para veriyor. ben 50binTL yatırdım günlük bana 1.500TL veriyor." Türkiye'de ki eski kullanıcıların %99'u bu şekilde keşfettiler Bitcoin'i.

Ben ilk BTC'mi 1000TL'den aldım ve o zamanın kuruyla 150BTC aldım. Arsamı ve arabalarımı sattım. Size göre çok akıllıca bir yatırım değil mi? Bencede çok akıllıca bir yatırımdı. Fakat bitcoin o zamanlar şuanki gibi güven vermiyordu, kur çok oynak olmasından ziyade tam anlamıyla tanımış değildik bitcoin'i. Herkesin amacı yükselince satmak ve düşünce almaktı, gözü doymayanlar ve risk sevenler ise altcoinlere girdiler sağlam zarar ettiler.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1527303.msg15366887#msg15366887 bu konuda tekrar bu fiyatı görür mü diye yazı yazmışım geçen sene. Tahmin bile etmiyorduk 1BTC'nin 600USD olabileceğini.

http://coin-turk.com/ongorulerimizin-tamami-dogru-cikti-bitcoin-1000-dolara-ulasti bu yazıda ise Levent Kurt, ilk aşamada BTC'nin 600USD olacağını söylemişti. Biz ise "lan o kadar artarmı, zor bence biraz" demiştik. 2.aşamada ise Levent Kurt 1000USD olacağını söyledi.

Biz Bitcoin düşecek, patlayacak ve daha nereye kadar yükselecek düşüncesiyle akıllıca hareket edemedik. Herkes zarar etmiş, herkesin başı ağrıyor, kimsenin evinde huzur kalmamıştı fakat şu aşamada herkes yaşadıklarına pişman. Keşke hiç stres yapmadan bitcoinde kalsaydım fikrinde şu aşamada herkes.

Ben bitcoinde kalsaydım 12.000.000TL param olurdu.

Yani arkadaşlar sizde eskiden girmiş olsaydınız imkanı yok paranızı sürekli BTC'de tutamazdınız. Anca unutmanız gerekirdi ki bizim ülkede para önemli olduğu için unutmanın mümkünatı yok. Şu aşamaya kadar dünyada elinde BTC tutan ve bugünleri görebilen kimse yoktur. Bu işi yönetenler ancak tuttular ve bizim geçen senelerde elimizde BTC tutmamamızı sağladılar.

Bu yazım bu kadar. Başka bir yazımı tekrar sizi bilgilendirmek için yazacağım. Sağlıcakla kalın.
8  Local / Bitcoin Haberleri / John McAfee: BTC 3 Yıl İçinde 500BİN$ Olmazsa Ç*kümü Yiyeceğim on: December 16, 2017, 06:17:03 AM
Bugüne kadar Bitcoin’in gelecekteki değerinin ne olacağına dair pek çok yorum yapıldı.

Wall Street stratejisti Tom Lee, Bitcoin’in 2022 yılına kadar 55 bin Dolar’a kadar yükseleceğini belirtmişti.

Hisse senedi analisti Ronnie Moas ise önümüzdeki yılda 5000$’a yükseleceğini ve önümüzdeki 10 yılda ise 25-50 bin Dolar arasında bir seviyede olacağını ifade etmişti.

Bitcoin’in değeriyle ilgili tahmin yürüten bir başka isim ise Jameson Lopp’du. Lopp, 7 yıllık trendin sürmesi halinde Bitcoin’in 2020 yılında 250 bin Dolar olacağını yazmıştı.

2016 yılının sonlarında yaptığı bir analizde Bitcoin’in değerinin 2 bin Dolar’ı geçeceğini doğru bir şekilde tahmin eden ünlü analist Kay-Van Petersen, fiyatın 10 yıl içerisinde 100 bin Dolar’ı aşacağını belirtti.
John McAfee: Bitcoin, 500 bin Dolar olacak, gerçekleşmezse penisimi yiyeceğim

Bitcoin’in gelecekteki değeriyle ilgili son olarak McAfee’nin kurucusu ABD’li bilgisayar programcısı John McAfee yorum yaptı.

McAfee, kişisel twitter hesabından şunları yazdı:

“Bitcoin, 3 yıl içerisinde 500 bin Dolar’ı aşacak. Bahse var mısınız?”

Bu tweet’ten kısa bir süre sonra takipçilerinden biri, “1 BTC, 3 yıl içinde mi 500 bin Dolar?” dedi.

McAfee, bu tweet’e şu yanıtı verdi:

“Eğer gerçekleşmezse ulusal televizyonda penisimi yiyeceğim.”;

McAfee’nin bu tweet’i yüzlerce retweet ve binlerce beğeni aldı.

KAYNAK: https://uzmancoin.com/john-mcafee/
9  Local / Bitcoin Haberleri / Bitcoin Caiz midir? - YeniAsya Gazetesi (CAHİLLİK İÇERİR) on: November 25, 2017, 07:47:59 AM
Ahahahhaha sabah sabah hiç güleceğim yoktu.

Bu bilgilerle bitcoin’e para yatırmak caiz gözükmüyor. Paradan para kazanmak esasına dayandığı için faize de benziyor. Yazmış YeniAsya Cheesy Yahu arkadaş paradan para kazanmak nasıl faize benzesin Allah akıl fikir versin şu gerizekalılara birde gazeteciyim diye geçiniyorlar Cheesy Bu dingiller ya faizin ne demek olduğunu bilmiyorlar ya da borsanın..

Faiz, birşeyin değeri artınca bankadaki paramızın fiyatını arttırmaz. Faiz, bir süre işletilmek üzere ödünç verilen paranın kullanımına karşılık olarak alınan kâr. Fakat BTC'den sağlanan kar ise bir para biriminin değeri artıyor ve sizinde paranız artıyor bu sayede dolar gibi.

Arkadaşlar bitcoin caizdir.
Dolar aldınız 3 sene beklettiniz ve 2 katı kar ettiniz mesela bununla aynı hesap. Ha BTC almışsınız ha dolar. BTC, görülemeyen tutulamayan birşey diyorlar. Alakası yok. BTC görülen ve tutulan birşey Smiley

USD, Turk Lirası darphanede basılıyor, BTC ise bilgisayar üzerinden basılıyor. Herkes BTC'sini offline cüzdanına aktarıp eline alabilir Smiley Dilediği zaman değerinden bozdurur parasını yer. Herhangi bir caiz olmaması için bir neden yok.

Ülkemizde malesef araştırmadan yanlış yorumlayıp insanların beynini yalan yanlış şeylerle dolduranlar çok fazla. Komedi gibi birşey ya Cheesy

Gazetecilik anlayışına yakıştıramadım ben bu olayı. Bu cahil gerizekalılar birşeyleri araştırmadan haber yapıyorlar. Komedi gibi birşey ya... Yazılacak çok şey var bu dingillere. Halkın beynini yıkıyorlar, bu ve bunun gibi nice haberlerle.. Halkımızda sağolsunlar araştırmıyorlar.

KAYNAK: http://www.yeniasya.com.tr/suleyman-kosmene/bitcoin-ve-ciftlikbank-gelirleri-caiz-midir_447214
10  Local / Bitcoin Haberleri / Microsoft, Bitcoin Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı! on: October 17, 2017, 03:42:01 PM
Kripto para birimi Bitcoin, farklı pazarlarda faaliyet gösteren dünya devi şirketler tarafından tanınmaya başlandı. Yazılım devi Microsoft, artık Bitcoin ile doğrudan ödeme kabul edecek.

Son 1 haftadır ekonomi analistlerinin alışmadığı konuları konuşmalarına sebep olan ve o sıkıcı ekonomi programlarında bile internetin geleceğine vurgu yaptıran kripto para sermayeleri büyüyor.

Her geçen gün binlerce insan elindekileri bir şekilde kripto para birimlerine yatırım yaparak havuzu genişletiyor ve dünya tarihinde ilke defa, devlet kontrolünde olmayan para birimleri kitleselleşiyor. Bu işi kontrol altına almak isteyen Çin ve Rusya gibi devler, kendi ekonomilerini bu yükselişten faydalanarak ABD’nin üzerine çıkartmaya çalışıyorlar.

Teknoloji şirketlerinin kripto paralara sessiz sedasız yatırımlar yaptıklarına dair söylentiler geliyordu. Ancak resmiyet dalgalanmalarına sessiz sedasız yaptığı hazırlıklarla sürprizi patlatan Microsoft da dahil oldu. Dev şirket, artık ödemelerinde Bitcoin kullanıcılarının hesaplarına para yatırmalarına izin verecek.Firma tarafından şurada yapılan resmi açıklama şöyle;

Microsoft hesabınıza para eklemek için Bitcoin kullanın.

    Account.microsoft.com adresine gidin ve Microsoft hesabınızla oturum açın.
    Ödeme ve faturalandırma altında, Ödeme seçenekleri'ni seçin.
    Kripto parayı kullan'ı seçin, eklemek istediğiniz miktarı ve İleri'yi seçin.
    Gerekli Bitcoin miktarını gözden geçirin ve işleminizi 15 dakika içinde tamamlamak için dijital cüzdanınızı kullanın.
    PC'nizde: Cüzdanda aç seçeneğini seçin ve aynı cihazda Bitcoin cüzdanından ödeme yapın.
    Telefonunuzda: Mobil cüzdan uygulamasından ödeme yapabilmek için sayfadaki QR kodunu tarayın.
    Cüzdanınız başka bir aygıttaysa, alıcı adresi ve BTC tutarı cihazınızdaki veya web'deki cüzdanınıza kopyalayıp satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Büyük firmalar sürece dahil oldukça Bitcoin’in ve diğer belli başlı alt-coinlerin değerinin artması bekleniyor. Elbette uzun vadeli yatırımlar hala riskli durumdalar. Ancak resmileştirme girişimler ve anlık sermaye yükselişleri, kısa vadeli dalgalanmalara da sebep olacaktır.

Kaynak: http://www.webtekno.com/microsoft-bitcoin-odemelerini-kabul-etmeye-basladi-h35041.html
11  Local / Servisler / Koinim'e ulaşılamıyor!!! on: May 02, 2017, 02:53:44 PM
Koinim gitti. Ne zaman piyasa hareketlense bir şeyler oluyor buna...
 Embarrassed
Forumda da bi kasıntı mı var benden mi kaynaklı??

EDIT: Koinim geldi.. Çok değil zaten 20-25dk falan gitti sanırım.
12  Other / MultiBit / MultiBit Unconfirmed Problem :( on: March 08, 2017, 11:02:44 PM
I have a lot of transactions. Everything was fine, but suddenly my confirmed balance changed to unconfirmed balance.
Sometimes It was be like this, but I was repair my wallet, then my balance could be confirmed again.

But now, I repair my wallet 50 times, I see my balance as unconfirmed. All of transactions are Sending or Receiving mode. But when I check them tx codes, seems as confirmed.

Result, Now my confirmed balance seems as unconfirmed. How can I save my balance?
--------------------------------------
edit:
Thank you so much. The problem has improved. Thanks to the old version.
13  Other / MultiBit / MultiBit My budget is Unconfirmed - Please Help on: March 08, 2017, 09:18:30 PM
Friends My MultiBit My wallet has been unconfirmed. I've done repairs many times but it did not work. He was ahead but he came back after a while. But this time it's been 2 days and he still has not come back. I deleted the wallet and installed it. I called the datum back and forth again. I try to install it on another PC, but it's futile. It still stands as unconfirmed. I wrote multibit support, but I have not returned yet. At the same time, all the submissions I have made have been sent a few days, and even though they have been sent to me in spite of my posting, I am writing them or something .. I need your help on the subject ... I have put some more BTC on this subject. Only then it started to make mistakes in submissions afterwards.
14  Local / Yeni Başlayanlar & Yardım / MultiBit Bakiyem Unconfirmed Oldu-Bilen Yardımcı Olsun Lütfen on: March 08, 2017, 09:16:01 PM
Arkadaşlar MultiBit cüzdanımda ki var olan bakiyem Unconfirmed oldu. Tamir yaptım bir çok defa ama işe yaramadı. Daha öncede omuştu ama bir süre sonra kendiliğinden gelmişti. Fakat bu sefer 2 gün oldu ve hala geri gelmedi. Cüzdanı silip yükledim. Buluttan datayı tekrar tekrar çağırdım. Başka PC ye yükleyip de denedim ama nafile. Hala unconfirmed olarak duruyor. Multibit support a yazdım henüz dönen olmadı. Aynı zamanda yaptığım bütün gönderimler gönderileli bir kaç gün olmasına rağmen ve gönderili yazmasına rağmen onlarda da gönderiliyor falan yazıyor.. Konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var... Bu bakiyemin üstüne biraz daha BTC atmıştım onlarda Unconfirmed oldu fakat tamir edince falan geri geldi. Yalnız o andan sonra gönderimlerde sürekli hata vermeye başladı..
15  Local / Türkçe (Turkish) / Sahte Bitcoin transferi hakkında bilgisi olan var mı? on: March 01, 2017, 11:20:33 PM
Arkadaşlar uzun zamandır araştırdığım bir konu var ve konu hakkında bilgisi olanların paylaşmasını rica ediyorum.

Sahte Bitcoin transferi hakkında bilgisi olan var mı? Yani size BTC gönderiyormuş gibi yapıyor ve hatta TX kodu dahi oluyor fakat aslında böyle bir BTC yok. Madenci onaylarını bazı siteler bu yüzden 6-7 onay olunca kabul ediyor. 3. onaydan önce 1. ve 2. onayda kabul edenlerde bu durum ara ara rastlanıyor muş? Yani anlamadığım olmayan bir kodu varmış gibi göndermek nasıl oluyor ve 3. onaya kadar anlaşılamayan bu durum neden 3. ve diğer onaylarda anlaşılabiliyor?

Konu hakkında detaylı bilgisi olan arkadaşlar güzel bir yazı yazarlarsa eminim çok faydalı olacaktır.
16  Local / Alternatif Kripto-Paralar / !!!Ethereum Toparlanırken Moneronun Dibi Görmesi!!! on: February 26, 2017, 08:17:54 PM
Konu hakkında fikri yada tavsiyesi olan varsa bekliyorum arkadaşlar. Kısa süre önce 120 civarından Monero aldım fakat çıktığında analizime güvenerek satmadım. Sonra bir anda dump ı yeyince bizi de bi mal etti. Bununla birlikte ETH de düşmesine rağmen 0.0120 lere geri toparlandı ama Monero çıkamıyor. Kısa ve uzun vade fikri, tavsiyesi olan arkadaşları bekliyoruz..
17  Local / Madencilik (Alternatif Kripto-Paralar) / Madencilik için topladığım sistem sizce mantıklı mı? Alternatif? on: February 25, 2017, 01:51:24 PM
Arkadaşlar merhaba. Geçen yıl madencilik için topladığım sistemini sizinle paylaşmak istiyorum. Bu setten X3 rig yaptım. Topladıktan kısa süre sonra 480 ler çıkınca kartları değiştirdim. Yeni çıkan kısa sürede kar ettirecek bilindik poollarda üretimi olan her coini deniyorum başta güzel yazılımı olduğu için miner gate Smiley. Gayet güzel paralar kazandım ama dışardan sipariş etmeyi gerektimeyecek belki bu sistemleri update etmek olabilir belki yeni sistemler toplamak olabilir tavsiyesi olan varsa sevinirim. Elektrik problemim kısmen var.. cihazları ona göre söylenirse sevinirim. Kısmen problemden kastım faturam baya yüksek olduğu için tedarikçiden + indirim ve sanayi böglesi +indirim yinede çok ucuz değil Smiley Birde coinleri poloniex de btc ye çeviriyorum..bunun içinde tavsiyesi olan varsa çok sevinirim...

SAPPHIRE NITRO+ Radeon™ RX 480 8 GB
SAPPHIRE NITRO+ Radeon™ RX 480 4 GB
MSI Radeon RX 480 4GB DirectX 12 RX 480 GAMING X

EVGA SuperNOVA 1300 G2 80+ GOLD, 1300W Fully Modular NVIDIA SLI and Crossfire Ready 10 Year Warranty Power Supply / 120-G2-1300-XR

GIGABYTE Z97X-Gaming 3 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C) HDMI&DVI Anakart / GA-Z97X-Gaming 3

Intel Pentium G3240 Soket 1150 3.1GHz 3MB Önbellek 22nm İşlemci / BX80646G3240

ddr3 4GB RAM

CORSAIR FORCE LE / CSSD-F120GBLEB
2.5" SSD 120GB FORCE LE SATA3 Read:560MB/s Write:530MB/s

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
18  Local / Servisler / MultiBit Unconfirmed Sorunu on: February 22, 2017, 10:31:54 AM
Arkadaşlar merhaba. MultiBit cüzdanımda az bir miktar BTC var. Cüzdanı tamir et dedim ve bakiyem Unconfirmed olarak gözükmeye başladı. Tekrar tamir et dedim yine aynı. Kaç saat oldu düzelmedi. Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim teşekkürler..

SORUN DÜZELDİ. UZUN SÜRE BEKLEDİM AMA SONUNDA BAKİYEMDE GÖZÜKTÜ. KONUYU AYNI DURUMU YAŞAYAN OLMA İHTİMALİNE KARŞI SİLMİYORUM.
19  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Patlamaya Hazır Bomba: MONERO (XMR) on: December 26, 2016, 09:45:23 PM
Tüm coinler düşerken halen hafif hafif pomplaya pompalaya yükseleyen coin Monero'dur. Güncellemeye çok az kaldı, muhtemelen onun etkisi altında şuan. Güncelleme gelince muhtemelen patlar bu coin. Son 2 aydır adam akıllı yükselen coin yok, muhtemelen bayağı fırlayacak bu coin. Zaten yavaş yavaş herkes Monero'ya geçmeye başladı.
20  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Augur (REP) Yükselecek Gibi on: November 06, 2016, 06:23:43 PM
Arkadaşlar REP bu 3 gündür biraz hareketlendi. Yarin öbürsü gün fırlayacak gibi görünüyor. Sizce?
Pages: [1] 2 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!