Bitcoin Forum
July 15, 2024, 02:42:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Bitcoin Haberleri / 2022-04-24 Koinbülteni-Ziraat Portföy Metaverse, Yeni Teknolojiler Fonu Kuruyor on: April 24, 2022, 12:12:33 PM
Ziraat Portföy, müşterilere metaverse ve yeni teknolojiler alanına giriş yapma fırsatı sunan yeni bir fon oluşturuyor.

Ziraat Portföy Metaverse ve Yeni Teknolojiler Değişken Fon’un hedefi, bu alanlara yatırım yapmayı sağlayan araçlar üstünden kendi müşterilerine getiri sağlamak olacak.

Yönetimini Ziraat Portföy Yönetimi A.Ş.’nin, saklayıcılığını ise Ziraat Bankası’nın üstleneceği fonun 9 Mayıs’ta ihraç edilmesi bekleniyor.

Fonun toplam değerinin en az yüzde 80’lik kısmı; metaverse ve yeni teknolojiler alanında faaliyet gösteren şirketlerin paylarına, kira sertifikalarına, borçlanma araçlarına, Amerikan Depo Sertifikalarına, Global Depo Sertifikalarına ayrılacak.

Bunlara, söz konusu alanlara yatırım yapmayı sağlayan yerli yatırım fonları ile yerli ve yabancı borsa yatırım fonu katılma payları da dahil olacak.

Ziraat Portföy’ün kuracağı fon, yukarıya çıkıldıkça riskin ve potansiyel getiri düzeyinin de arttığı 7 derecelik skalada, 6 derecelik bir risk ve getiri profiline sahip olacak.

Fon, beklenen getiriyi artırmak, risklerden korunmak veya daha farklı bir yatırım amacıyla vadeli işlem sözleşmelerine, opsiyonlara, altın işlemlerine ve daha farklı enstrümanlara yatırım yapabilecek.

Kaynak : https://koinbulteni.com/ziraat-portfoy-metaverse-ve-yeni-teknolojiler-fonu-kuruyor-119542.html


Devlet platformlarının da bu noktada projelere girmesi bana en azından bu konuda umut veriyor. Sanırım bu beklenilen kripto yasası beklediğimiz kadar kötü olmayacak.
2  Local / Konu Dışı / Kod bilgisi olmadan Telegram botu hazırlama on: April 11, 2022, 10:55:47 AM
Gönlümden geldi size bu konuda bir taktik göstereyim dedim.

IFTTT diye bir uygulamamız var. Bu uygulamayla kendimize bir Telegram botu yapabiliriz. Üstelik para ödememize ve kod bilmemize de gerek yok.
Uygulamayı istersen mobil cihazlara, isterseniz tarayıcı üzerinden kullanabilirsiniz. Üstelik uygulamanın nimetleri sadece TG botuyla da sınırlı değil. Kendinize ait bir çok özelleştirme yapabilirsiniz.
Örneğin gelen SMS'leri mail adresinize otomatik olarak yedekleyebilirsiniz. Gelen aramaları Google sheets ile tabloya dökebilir, konum servislerini kullanarak cihazda görevler tetikleyebilir, belirli bir uygulamadan gelen bildirimle bir dizi işlemi tetikleyebilirsiniz.

Quote
If This Then That ya da bilinen adı ile IFTTT, IFTTT Inc. tarafından geliştirilmiş bir web tabanlı otomasyon uygulamasıdır. Kullanıcılarının Gmail, Spotify, Facebook, Telegram, Instagram veya Pinterest[1] gibi platformlarda meydana gelen değişiklikler üzerine senaryolar kurmasını sağlar ve bu senaryolar, uygulama içinde applet olarak adlandırılır.

Resmî sitesi   https://ifttt.com/home

Appletler, örneğin Instagram veya Facebook üzerinde beğendiğiniz bir fotoğrafın Dropbox'a kaydedilmesini sağlayabilir.

Kaynak : Vikipedia

Ben bugün size çok kısa şekilde TG üzerinden haber botu yapmayı göstereceğim.

1- Öncelikle TG üzerinden haber botumuzu nasıl kullanacağımızı belirlememiz gerekiyor. Ben bir grup kurdum ve botu onun içine ekledim. İsterseniz bot direkt özel mesaj yoluyla da bilgi verebilir ama grup olayı benim daha çok işime geliyor çünkü arkadaşlarımı da gruba alıp toplu bir şekilde bilgilendirme sağlayabiliyorum.

2 - Sonrasında IFTTT.com sitesine giriyoruz ve üyelik oluşturuyoruz. Ücretsiz üyelikle 5 farklı "Applet" oluşturabiliyoruz.

3 - Üyelik oluşturduktan sonra sağ üst köşedeki "Create" butonuna tıklıyoruz ve ilk Applet'imizi oluşturmaya başlıyoruz.4- "If This" dediğimiz kısımdaki "Add" kısmını seçiyoruz ve servislerden RSS Feed'i seçiyoruz. Bu arada bize 2 farklı seçenek sunuyor. "New Feed Item with Matches" seçeneği vereceğimiz anahtar kelimeye göre gelen bildirimleri eliyor. Sadece anahtar kelimenizi içeren içerekleri sizinle paylaşıyor. Ben "New Feed Item" yazanı seçip devam ediyorum ve "Feed URL" kısmını dolduruyorum. Genelde her haber sitesinin RSS desteği bulunur. Site içerisinde bulabilirsiniz. Eğer bulamıyorsanız sayfanın sonunda Feed diye eklemeniz halinde o sayfa açılır. Ben Cointelegraph için https://cointelegraph.com/feed linkini alıyorum ve buraya yapıştırıyorum. Create Trigger ile devam ediyorum.5- "Then That" kısmından adımlarıma devam ediyorum. Add diyorum ve çıkan ekrandan Telegram'ı seçiyorum. "Send Message" diyorum.İlk kısım TG hesabımızı gösteriyor. İkinci kısımda bildirimin hangi kanaldan yapılacağını seçiyoruz. Ben bağladığım grubu seçiyorum ama isteyen Private Chat seçeneğinde kalabilir. Message Text dediği kısım ise mesajımızın içeriğini belirtiyor. Ben genelde "Feed Title" ve "Entry URL" yazan kısımları bırakıyorum ve "Include web page preview" kısmını "Enable" yapıyorum. Zaten TG linkin içeriğini otomatik olarak gösteriyor. Sonrasında "Creating Action" diyoruz ve devam ediyoruz. "Continue ve Finish" dedikten sonrasında artık Applet'imiz hazır.

Bundan sonrasında bir şey yapmanıza gerek kalmıyor. İsterseniz farklı haber kaynakları ya da Twitter adresleri için aynı şekilde botu tetikleyebilirsiniz. İçerikleri tek bir yerde toplayabilirsiniz.Umarım içerik faydalı olmuştur arkadaşlar. Aklınıza takılan soruları lütfen sormaktan çekinmeyin.
3  Local / Servisler / NBA ve NFL NFT'leri için faydalı siteler(Momentranks, vs) on: February 12, 2022, 07:57:37 AM
Hem kendimin hem de sizin daha rahat takip edebilmeniz için böyle bir başlık açmayı ve bilgileri tek bir yere toplamayı düşündüm.

İlk olarak bahsetmek istediğim site :


1 - Momentranks

Ben bu siteyi özellikle NBAtopshot için kullanıyorum. Hesabımın ve kartlarımın ortalama değerlerini, market geçmişini çok rahat bir şekilde görebiliyor ve karşılaştırabiliyorum. Arkadaşlarımın hesaplarını da takip listesine aldım. Bu sayede kim ne durumda takip edebiliyorum. Hatta istediğim bir kartları varsa direkt bu şekilde talip olabiliyorum.


2 - Evaluate Market

Bu site üzerinden NBATopshot ve NFL All Day hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz. Momentranks alternatifi diyebiliriz. Ben burayı daha çok NFL için kullanıyorum. Bana biraz ağır geliyor sistemleri fakat NBATopshot'ın kendisi de kartların altında bu siteye yönlendirmeler koymuş.3 - OTMNFT

Bu site şu an için sadece NBATopshot koleksiyonunu destekliyor fakat ilerleyen zamanlarda NFL desteğinin de geleceğini açıkladılar. Bu siteye dair en sevdiğim özellik "My Collector Score" özelliği oldu. Genelde kart satış sayfasına girip oradan kontrol ederdim puanımı fakat bu siteyi keşfettikten sonra ihtiyacım kalmadı. Direkt site üzerinden kontrol ediyorum ve sonrasında eksik kalan setlerden tamamlayıp puanımı yükseltmeyi deniyorum.4 - Livetoken

En çok beğendiğim sitelerden birisi bu oldu. Yukarıdaki siteler gibi buranın da en temel amacı size hesabınız hakkında olabildiğince çok bilgi sunmak. Hesabıma ait tüm aktiviteyi çok rahat bir şekilde excele çekebiliyorum. Ayrıca buraya ait en çok beğendiğim özelliklerden birisi açık arttırma sisteminin olması. Burada kartınızı açık arttırma üzerinden de satabilirsiniz.
Tüm bunların dışında işe yarar bulabildiğim farklı bir site yok maalesef. Olanların bir kısmı da verilerini düzenli aralıkla güncellemediği ve çok geriden geldiği için koymadım. Sayfalar hakkında çok fazla detaya girip sizi sıkmak istemedim fakat her sayfa için detaylı bir rehber yapmayı planlıyorum. Bunların dışında önerebileceğiniz sayfalar varsa ve paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Ayrıca projelerin Discord sayfalarını mutlaka takip edin. Bir çok duyuru ilk önce orada paylaşılıyor.

NBATopshot

NFL All Day

4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Binance - NFT Satışlarının aynı saniyede bitmesi on: October 15, 2021, 11:16:47 AM
Arkadaşlar sizde de böyle mi öğrenmek adına soruyorum. Bir süredir Binance üzerindeki NFT satışlarına katılmaya çalışıyorum. Gizemli kutu dedikleri seriye. Fakat ne hikmetse sayaç bittiği anda Sold Out diyor. Sadece tek bir alımda değil hemen hemen hepsinde böyle oluyor.

Çevremdeki arkadaşlarım da bu konuda çok şikayetçi. Acaba forumda bu paketlerden alabilen var mı hiç? Yoksa ekip içi birşey mi dönüyor ?
5  Local / Alternatif Kripto-Paralar / RadioCACA - Metamon - Binance NFT Satışı on: October 12, 2021, 12:22:04 PM
Quote
Metamon

The Remain Amount: 30,000 / 30,000

0.08 BNB≈ ₺ 286.20

Quote
<Metamon> is a game on BSC which will be expanded into the Universal Metaverse(USM). The official version of <Metamon> is live from October 11th.

USM is an MMO 3D Mapping Metaverse. USM is similar in style to Final Fantasy XIV. The USM Metaverse is being developed by a team of engineers from Tencent Games and Roblox.

This collection contains 3 different rarity levels of Metamon and Metamon eggs. The Metamon eggs can hatch 3 different rarity levels of Metamon in the <Metamon> game.

Link : https://www.binance.com/en/nft/blindBox/detail?productId=144353573931804672


Arkadaşlar Binance üzerinde böyle bir satış gördüm. Burada paylaşmak istedim.
6  Local / Servisler / Binance Card on: April 15, 2021, 11:13:15 AM
Arkadaşlar selam,

Binance Card kullanan var mı içinizde? Sanırım ülkemizde şu an destek vermiyor ama bir şekilde temin edip erişebilen, kullanabilen var mı? Varsa bilgi vermesi ya da fikirlerini belirtmesi mümkün müdür?

Detaylı bilgi & KaynakQuote
Binance Kart ile tanışın: Dünyanın Her Yerinde Kripto ile Alışveriş ve Ödeme Yapın

Hiç çevrimiçi alışveriş yapmayı veya kripto ile fatura ödemeyi denediniz mi? Bu biraz zor olabilir. Ödeme yöntemi olarak kripto seçeneğini sunan belirli yerler vardır veya belirli hizmet karşılığında ödemeyi size kripto olarak sunan bazı yerler vardır. Alternatif olarak kripto para satıp banka hesabınıza para çekebilirsiniz. Bu yöntemlerin her ikisi de sadece elverişsiz ve yavaş olmakla kalmaz, bazen de oldukça pahalı olabilir.

Binance olarak her zaman kriptoyu daha da ilerletecek ve her gün kullanıcılarımız için hayatı kolaylaştıracak yeni ürün ve hizmetleri düşünüyoruz. Bugün, kriptoyu bir adım daha  benimsemekten ve hepinize beklediğiniz bir ürünü duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Binance Kart ile Tanışın


Binance Card, normal bir debit kartının yaptığı her şeyi ve daha fazlasını yapar. Bankanız tarafından verilen normal bir bankamatik kartı gibi çalışır - bu durumda Binance.com hesabınızdır. Binance Card Uygulaması aracılığıyla kartınızı Bitcoin veya BNB şeklinde  doldurursunuz ve hazırsınız. BNB'yi bir cüzdandan diğerine aktarmak kadar basit. Daha sonra kartınız bu bakiyeyi kart ödemeleriniz için kullanacak ve her ödeme yaptığınızda tüm masrafları bakiyeden otomatik olarak düşecektir. Binance Kartı 200 bölgede çevrimdışı ve çevrimiçi 46 milyondan fazla satıcı tarafından kabul edilir, bu da kripto ile alışverişi her zamankinden daha kolay hale getirir.Sevdikleriniz için hediye almak, alışveriş yapmak veya internet faturanızı çevrimiçi olarak ödemek mi? Binance Card hepsini yapıyor.

Artık fatura ödemek için kripto para satmanız gerekmeyecek. Binance Card ile HODLing'i koruyabilir ve yalnızca ödeme yapmak için gerekeni harcayabilirsiniz.

Binance Card şu anda Beta sürümünde sanal bir kart olarak mevcut ve fiziksel kart kısa süre içinde geliyor.

Binance Kartımı Nereden Edinebilirim?

Şu anda Binance Card'ı beta sürümünde piyasaya sürüyoruz ve önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm yeni ve mevcut Binance kullanıcıları için dünya çapında kullanılabilir hale getirmeyi amaçlıyoruz. Başlangıçta Malezya'da kartı satışa çıkaracağız, ardından Vietnam ile devam edeceğiz ve ilerledikçe daha fazla ülke ekleyeceğiz.

Binance Card'a olan isteğinizi açılış sayfası üzerinden kaydedebilirsiniz ve kart bölgenizde kullanıma sunulduğunda sizi bilgilendireceğiz. Tek yapmanız gereken Binance Card Uygulamasını indirmek, Binance hesabınıza giriş yapmak veya yeni bir hesap açıp basit ve güvenli kimlik doğrulama işlemini tamamlamaktır. Daha sonra kartı, kripto cüzdanınızdan Binance Card bakiyesine ilk yükleme şeklinde ödenecek bir kerelik 15 USD maliyetle sipariş edebilirsiniz. Kart bakiyenize sadece 15 USD değerinde BNB veya BTC aktarırsınız ve siparişinizi işleme koyarız. Aylık veya yıllık ücret almıyoruz.

Kartı Geldiğinde Nasıl Kullanırım?
Kartınızı kullanmak ve kontrol etmek için ihtiyacınız olan her şey uygulamanın arayüzü içinde gelir. Binance Kart Uygulaması sadece birkaç dokunuşla paranızı, kart güvenliğinizi ve harcamalarınızı yönetmenizi sağlar. Yeni kartınız geldiğinde, kartınızı parayla yüklemeniz gerekir. Sadece Bitcoin veya BNB'yi Binance.com cüzdanınızdan Binance Card cüzdanına aktarın ve hazırsınız.

Binance Kart Uygulaması yakında hazır olacak.

Binance Card'ı alın ve kripto paralarınızı dünyanın herhangi bir yerinde harcayın. Bugün kayıt olun!

7  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Coinlist Community Sale - Clover on: April 13, 2021, 07:26:32 PM
Arkadaşlar bu coin yakın zamanda Coinlist üzerinden satışa çıkacak. Detaylar güncellendi.

Güncellenen şartlar;
clover için cüzdan eklemenizi istiyor coinlist şimdi. süre bitmeden girip ekleyin dostlar. bunun iyi bir yanı var diyebilirim: böylece daha önce google eklentisi olarak cüzdan eklememiş olan insanların beyni yanacak. bir de girip kontrol etmeyen kişiler de patlayacak. ha bu arada cüzdan ekleme sadece 3. tur için de olabilir. bilemiyorum altan bilemiyorum.

8  Local / Pazar Alanı / 5 Ekran Kartı Destekleyen Anakart Ve Işlemci(Mining) on: March 25, 2021, 06:54:58 PM
Merhaba vakti zamanında mining için aldığım anakartı ve işlemcimi satıyorum. Yanında ramleri ve güç kaynağını da vereceğim.

EVGA 750 GQ Power Supply
AMD FX(tm)-4320 Quad-Core Processor   
RAM : Kingston  4096 MBytes DDR3
RAM : G.Skill 8192 MBytes DDR3
Anakart : 970A-DS3P Gigabyte

1 x PCI Express x16 yuva, x4 modunda çalışır (PCIEX4)
1 x PCI Ekspres x16 yuva, x16 modunda çalışır (PCIEX16)
* Eğer yalnızca tek bir PCI Ekspres grafik kartı kullanılacaksa; optimum performans için bu kartı, PCIEX16 grafik yuvasına taktığınızdan emin olun.
3 x PCI Express x1 yuva (Tüm PCI Express yuvalar, PCI Express 2.0 standartlarına uygundur.)

Hepsine toplam 2000 TL istiyorum. Ayrı ayrı olarak da satabilirim.


DM yoluyla iletişime geçebilirsiniz. İzmir içi elden teslim tercihimdir.
9  Local / Konu Dışı / Tesla araçları casusluk için kullanılması sebebiyle Çin’de yasaklanabilir on: March 25, 2021, 06:29:52 PM
Çin’in devlet yetkilileri, güvenlik riski oluşturabileceğini düşündüğü için hükümet çalışanlarının Tesla araçlarını kullanmasını yasakladığı bildirdi.

Tesla araç logosu
Elon Musk, Cumartesi günü basına yaptığı açıklamada Çin’deki kısıtlamalardan bahsetti. Tesla araçlarının Çin’de casusluk yapmak için kullanılması halinde şirketin kapatılabileceğini söyledi. Musk, Çin Kalkınma Forumu’da video bağlantısı aracılığıyla konuşurken, Çin’in askeri ve hükümet personelinin güvenlik kaygıları nedeniyle Tesla araçlarını kullanmasının yasaklandığı yönündeki haberlere de değindi. Musk foruma, “Her türlü bilgi ile çok dikkatli olmamızı gerektiren çok güçlü bir teşvik var” dedi. “Araçlarımız eğer Çin’de veya herhangi bir yerde casusluk yapmak için kullanırsa, kapatılabiliriz.”

Wall Street Journal Cuma günü, Çin ordusu ve hükümet yetkilileri devlet kurumları ve “hassas endüstrilerdeki devlete ait işletmelerde” çalışan kişilerin için Tesla araç kullanmasının artık yasak olduğunu bildirdi. Journal’a göre Çin, sürekli görüntü kaydeden Tesla’nın, dış kameralarının kaydetmiş ve ABD’ye göndermiş olduğu görüntülerin casusluk amacıyla kullanılabileceğinden endişe duyuyor.

Çin, Tesla ve elektrikli araçlar için çok büyük bir pazar. Reuters’e göre, otomobil üreticisi geçen yıl ülkede 147.445 araç sattı ve bu sayı küresel satışlarının yüzde 30’unu oluşturdu.

Tesla Çinli yetkililere karşı ABD’li meslektaşlarından farklı bir tavır almış durumda. Örneğin geçen ay Tesla, çalışanlarından birinin bir müşterinin aracına gelen zararlar konusunda Çin’in elektrik şebekesini suçlamasından dolayı özür diledi. “Yanlış anlaşılmadan dolayı çok üzgünüz ve neden olduğu rahatsızlıktan dolayı Nanchang Güç Şebekesinden özür dilemek istiyoruz” açıklamasını bir video ile paylaştı.

Musk, ABD yetkililerine karşı ise tepkileri konusunda daha agresif davranıyor. Tesla’nın Fremont fabrikasının bulunduğu bölgedeki Koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle, Alameda County’deki yetkililere itiraz etti. Musk Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu başkanıyla bir görüşme yaptı ve istediği sonuca ulaşamayınca suratına telefonu kapattı.

https://www.dijitalx.com/2021/03/24/tesla-araclari-casusluk-icin-kullanilmasi-sebebiyle-cinde-yasaklanabilir/

Teknoloji gelişirken ve yapay zekalar uçuşa giderken kimse bu detayı düşünmedi. Tesla bu durumu nasıl yönetecek merak konusu.
10  Local / Madencilik (Alternatif Kripto-Paralar) / Resmi merit madencilik yazılımı Merit Miner 0.5 versiyonuna güncellendi on: September 07, 2018, 03:59:51 PM
Resmi merit madencilik yazılımı Merit Miner 0.5 versiyonuna güncellendi. Bu güncelleme ile performans konusunda ki hatalar giderildi.Bazı Nvidia ekran kartları için de performans artışı var. Güncel versiyonun arayüzündeki kodlar renklendi ve takip etmesi kolaylaştı. Yeni versiyon düşük performanslı CPU'lar ile daha stabil çalışıyor. Güncel Merit miner şimdilik sadece Windows için mevcut. Alternatif olarak zjazz Merit CUDA mine kullanabilirsiniz. AMD için şimdilik bir bilgi yok.

Örnek BAT dosyası ,

Quote
:loop
start merit-minerd-0.5.exe --url stratum+tcp://mine.icemining.ca:3333 --address MAxoXFtCLBscARXLUoKhKnT96aL8BYNh2m --gpu 0 1 2 3 4 5 --cores 0
wmic process where name="merit-minerd-0.5.exe" CALL setpriority 16384
timeout /t 1800
taskkill /f /im merit-minerd-0.5.exe
goto loop


11  Local / Konu Dışı / Biraz rahatlama zamanı ! Beğendiğimiz Müzikleri Paylaşalım. on: September 04, 2018, 04:14:59 PM
Sürekli iş ve para konuşmak olmaz. Biraz da güzel müzikler ile kafayı rahatlatmak lazım.

Sena Şener & Ceylan Ertem - Çirkin Dünya

https://www.youtube.com/watch?v=R607kTsp-88

Deniz Tekin - Gelir Miyim

https://www.youtube.com/watch?v=yWFscS08UQU

Emir Can İğrek - Beyaz (B!P Akustik)

https://www.youtube.com/watch?v=-4pwkVpWhuI

Ufuk Beydemir - Ay Tenli Kadın

https://www.youtube.com/watch?v=CI-mSNugAfM
12  Local / Madencilik (Alternatif Kripto-Paralar) / CryptoDredge 0.9.0 Güncellemesi - Yeni algoritmalar eklendi ! on: September 03, 2018, 10:26:55 AM


CryptoDregde Nvidia GPU miner Linux ve Windows güncellemesi bazı güncellemeler ve yeni algoritmalar ile geldi. CryptoDredge CryptoNightV7 (Monero, Aeon), CryptoNightHeavy ve CryptonightFast (Masari) ile birlikte son güncellemeyle beraber Stelliye ve Lbk3 algoritmalarını da destekliyor. Bu arada CryptoNightV7 ve CryptoNightHeavy algoritmaları şu an için Nicehash desteklemiyor ve CryptoDredge miner %1 geliştirici ücreti alıyor. CryptoNightV7 ve CryptoNightHeavy algoritmalarının AMD ekran kartlarında Nvidia ekran kartlarına oranla daha performanslı çalışıyor bunu da unutmayalım. Güncel sürümü buradan indirebilirsiniz.
13  Local / Bitcoin Haberleri / Rusya’dan kripto paralara yönelik düzenleme geliyor on: August 25, 2018, 02:24:25 PM

Rus basınında yer alan haberlere göre, Rusya İçişleri Bakanlığı kayıt dışı kripto para birimi işlemlerine yönelik yasa çıkarmak için çalışıyor. Kripto paralara yönelik düzenleme, Rusya’nın İçişleri Bakanlığı’nın Uyuşturucu Kontrol Ana Müdürlüğü’nün (GUKON) önceliğinde yapıldı.

Kripto paralara yönelik düzenleme ile kayıt dışı işlem olmayacak
Düzenlenen yasada, Rusya’nın kayıtlı kaynak işlemlerine yalnızca açık kaynak kodlu kripto paralara izin verecek bir düzenleme getirdiği belirtiliyor. Bu tür bir mevzuat değişikliğinin anlamı, kişi veya kuruluşlar, yalnızca mali otoritelerle kayıt olduktan sonra, Bitcoin veya Ethereum gibi açık kaynaklı projelerle işlem yapabilirler.

Bununla birlikte, söz konusu değişiklik çok tartışma yarattı. Çoğu kişi tarafından, kripto para birimine karşı bu tür sert önlemler almak, henüz daha çok erken olduğu için eleştirildi. Rusya’nın Ekonomik Kalkınma Bakanlığı’na karşı çıkan, Ekonomi Dairesi Bakanlığı başkan yardımcısı Savva Shipov konu hakkında şunları söyledi:

İşlemler suç faaliyetleri ile bağlantılı olmadığı sürece, sektörün mevcut aşamasında kripto para birimi işlemlerini düzenlemeye yönelik herhangi bir mevzuat değişikliği olmaması gerekir.

Rus kripto para borsaları kapatılabilir
Sputnik DLT hukuk müşaviri ve CEO’su Artem Tolkachev, söz konusu mevzuata ilişkin şüphelerini dile getirerek kayıt dışı kripto işlemlerinin suçlulaştırılması hakkında konuşmak için çok erken olduğunu belirtti. Ayrıca Tolkachev, yasal sorunların karlı kripto para birimi sektörünü hızla yurt dışına taşıyabileceğini de ekledi.

Rusya, kripto para birimi için ilk düzenlemeye Ocak ayında başladı ve 2018 yılının Temmuz ayında çalışma sonlandı. Ancak, çalışmanın sadece başlangıç ​​bölümleri uygulandı. Çalışmada ICO‘lara izin verildi. Fakat kripto para birimlerini yasal ödeme yöntemi olarak tanınmayacağı açıkça belirtildi. Mevzuatta yeni önerilen değişiklik yürürlüğe girerse, birçok kripto para borsası Rusya içinde faaliyet göstermekten men edilebilir.

Kaynak : https://kriptoparahaber.com/rusyadan-kripto-paralara-yonelik-duzenleme-geliyor.html
14  Local / Konu Dışı / Tamamen Yerli Üretim Denilen Helikopterin Motorunun ABD Yapımı Olması on: August 07, 2018, 07:42:59 AM
Buna bağlı olarak da satışını yapamıyor oluşumuz.

Quote
Savunma Sanayi Başkanlığı’nın geçtiğimiz ay duyurduğu ve Türkiye’nin “tek seferde yaptığı rekor ihracat” olma özelliğini taşıyan 1.5 milyar dolarlık 30 adet ATAK helikopterinin Pakistan’a satışı sözleşmesi, ABD ile gerilen ilişkiler nedeniyle bir kez daha gündeme geldi.

Helikopterin motor hakları nedeniyle Kasım ayına kadar ABD Savunma Bakanlığı’ndan ihracat izni alınamazsa, sözleşmede süre uzatımı gündeme gelecek. Hürriyet’e konuşan savunma kaynakları, ABD ile gerilen ilişkilerin ATAK helikopteri satışını olumsuz şekilde etkileyebileceği endişesini dile getirdiler. ABD Savunma Bakanlığı, Türkiye’ye ihracat izni vermezse sözleşme uzatma teklifini değerlendirecek olan Pakistan makamları, ihracat anlaşmasının geleceğine karar verecek.


E arkadaş o zaman neden TAMAMEN yerli diye reklamını yaptınız? ABD'ye oradan buradan laf ediyorsun ama her konuda göbekten bağlısın. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.
15  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / [ANN][DUYURU]🔴Deviant Coin🔴[DEV] PoS +Tek Tıkla Masternode [🔥 Coinswap 🔥] on: June 28, 2018, 07:34:55 AM
Deviant CoinNOT: CoinSwap çalışma aşamasındadır. Son anlık görüntü bloğu 303777'nci blokta duyurulmuştur. Coinswap, 25 Haziran Pazartesi saat 18:00 GMT’de başlayacaktır! Coinswap protokolleri için https://deviantcoin.io/coinswap-protocols/ adresini ziyaret ettiğinizden emin olun. https://deviantcoin.io/coinswap-procedure/, takas işlemi sırasında uygulanan prosedürü açıklamaktadır.  

DeviantCoin (DEV), PoS / Masternode tabanlı bir kripto para birimidir. Ana odağımız, kripto deneyiminin güvenli bir biçimini sunmaktır. Bir yandan Anonim olurken, bir yandan da Geliştirme Yaşam Döngüsünün tamamı boyunca kriptografik ve güvenlik prensipleri gereksinim ve beklentileri karşılayan güvenli bir çekirdek yapıyı garanti etmek için birleştirilmiştir. Özel anahtarlarınızın sahibi siz olursunuz. Bu dijital token bolluğu dünyasında, tüm paralarınıza tek bir yerden erişmek için merkezi olmayan bir cüzdan sunmaktayız. Yol haritamız, aynı platformda çalışan tamamen merkezsizleştirilmiş bir donanım cüzdanı içermektedir. Bu, web erişiminizi ekstra bir 2-Faktörlü Kimlik Doğrulama ile güvenceye almak için hash anahtarlar sunarak platformun güvenliğini artırmaktadır.

Özellikler


MasterNode’lar

Deviant Coin, iyi bir şekilde merkezsizleştirilmiş, gereksiz kontrol ve aracılar/denetçiler bulundurmayan %80'den fazla saf Blok ödül aşamasına sahip bir Masternode’lar ağıdır ve şimşek hızında ve güvenli işlemler, çoklu cüzdanlar, şifrelenmiş mesajlaşma, tam anonimlik için gizli adres, düşük onay sayısı, düşük ücretler ve daha hızlı değer artışı için sınırlı sayıda toplam coin arzı. Masternode’lar sürekli ağa bağlı olduklarından & belirli görevleri yerine getirdiklerinden, bu coin’in daha hızlı ve daha özel işlemler sunabilmesine olanak tanır. Bunlar, 7/24 çalışan full Node’lardır ve 5,000 DEV'lik bir kapora gerektirmektedir. Bu hizmeti sağlamak ve rezervi etkili bir şekilde azaltan coinleri kilitlemenin karşılığında Masternode sahibi, blok ödüllerinin bir kısmı ile ödüllendirilir. Kazanılacak blok ödüllerinin yüzdesi, dönem boyunca artacak şekilde değişkendir.

ZeroCoin protokolü

Güvenlik ve anonimite için Zerocoin protokolüne geçiş yaptık. Ödemeleriniz anonim kalacaktır. Bu, hiçkimseye paralarınızın izini sürme fırsatı vermez.


Özellikler

Coin İsmi: Deviant Coin

Kısaltma: DEV
Coin Türü: POS + MN
Hash Algoritması: Quark
Blok süresi: 60 sn
Maksimum Arz: 88.000.000 Coin
Min Stake Yaşı: 1 sa.
Blok Boyutu: 0,75 MB
MasterNode Kapora: 5000 Coin
Blok yarılanması: 9,99,99,999 Blok
Coin Vadesi: 10 Blok
Zerocoin Başlangıç Yüksekliği: 501 Blok


◆BLOK YÜKSEKLİĞİ ◆  POS(%)  ◆  MN(%)  ◆   BLOK ÖDÜLÜ  ◆  POS ÖDÜLÜ  ◆  MN ÖDÜLÜ  
◆501 - 100000   20    80    20    4    16  
◆100001 - 225650    10    90    20    2    18  
◆225650 - 751300    10    90    16.4    1.64    14.76  
◆751301 - 1276950    10    90    13.45    1.34    12.1  
◆1276951 - 1802600    10    90    11.03   1.10    9.93  
◆1802601 - 2328250  10    90    9.04    0.9    8.14  
◆2328251 - 2853900  10    90    7.41    0.74    6.67  
◆2853901 - 3379550  10    90    6.08    0.61    5.47  
◆3379551 - 3905200  10    90    4.99    0.5    4.49  
◆3905201 - 4430850  10    90    4.09    0.41    3.68  
◆4430851 - 4956500  10    90    3.35    0.34    3.01  
◆4956501 - 5482150  10    90    2.75    0.27    2.47  
◆5482151 - 6007800  10    90    2.25    0.23    2.03  
◆6007801 - 6533450  10    90    1.85    0.18    1.66  
◆ > 6533450    10    90    1    0.1    0.9

[ Web Sitesi ] [ Twitter ] [ Discord ] [ Reddit ][ Facebook ][ Telegram ] [ Blok Gezgini ] [ Github ][ Cryptopia-BTC ] [ CoinExchange ] [ Stocks.exchange ][ Crypto-Bridge ] [ Octaex ] [ TradeSatoshi.com ]  [ karsha.biz ]


Tek Tıkla Masternode hizmetleri

[ GIN platformu ][ Mnitra platformu ]

[ Faucet ] [ Blok Gezgini - Altmix.org ] [ Coincodex ]

[ CoinMarketCap ] [ LiveCoinWatch ] [ CryptoCompare ] [ Worldcoinindex ] [ Coinlib ] [ Coincodex ] [ Cryptopricer ]Gerekli Kapora: 5000 DEV

MASTERNODE İSTATİSTİKLERİ


[ MASTERNODES ONLINE ] [ MNCLUB ] [ MNRANK ] [ MASTERNODES.PRO ] [ Masternodes.Directory ]

MASTERNODE TAKİBİ

[ MasternodeOnline.com ]


[ Android ] [ Windows - 32 bit ] [
Windows - 64 bit ] [
Linux ] [ Macintosh - High Sierra ]
 Macintosh - OS X ]


Nodes List
Code:
Node Listesi
Kod:
port=22618
rpcport=22617
addnode=209.97.139.2:22618
addnode=45.35.64.39:22618
addnode=138.197.146.236:22618
addnode=167.99.234.81:22618
addnode=206.189.155.48:22618
addnode=209.97.131.147:22618
addnode=209.97.131.20:22618
addnode=209.97.139.20:22618
addnode=219.74.243.91:22618
addnode=109.10.53.168:22618
addnode=178.239.54.249:22618
STAKE HAVUZLARI

[ StakeUnited ] [ Staking Lab ]

PAYLAŞIMLI MASTERNODE’LAR


[ StakeUnited ]◆Websitesi’nin açılması (Tamamlandı) ? Ç1 2018
◆Windows Cüzdanının Kullanıma Sunulması (Tamamlandı) ? Ç1 2018
◆Linux Cüzdanının Kullanıma Sunulması (Tamamlandı)  ? Ç1 2018
◆Macintosh Cüzdanının Kullanıma Sunulması (Tamamlandı)  ? Ç1 2018

Exchanges

◆Stock.Exchange (Ç1 2018) (Tamamlandı)
◆Crypto-Bridge (Ç1 2018) (Tamamlandı)
◆CoinExchange (Ç1 2018) (Tamamlandı)
◆Cryptopia (Ç1 2018) (Tamamlandı)
◆Octaex (Ç1 2018) (Tamamlandı)
◆Binance (Planlanıyor)
◆BitTrex (Planlanıyor)
◆HitBTC (Planlanıyor)
◆BitFinex (Planlanıyor)
◆IDAX(Planlanıyor)

Masternode Takibi:

◆Masternodes.pro (Ç1 2018) (Tamamlandı)
◆MNRank (Ç1 2018) (Tamamlandı)
◆Masternodes.online (Ç1 2018) (Tamamlandı)Mobil Cüzdan , Whitepaper ve Sosyal Medya Kampanyası

◆Web Cüzdanı (Yapım Aşamasında) ? Ç3 2018
◆Android Uygulaması (Tamamlandı) ? Ç1 2018
◆IOS Uygulaması (Yapım Aşamasında) ? Ç3 2018
◆Coinomi - (Planlanıyor)  ? Ç3 2018
◆BitPie - (Planlanıyor)  ? Ç3 2018
◆WhitePaper & Çeviri (Devam Etmekte)


Merkezsiz Alım-Satım

◆ Tasarım (Tamamlandı)
◆ Entegrasyon (Ç2 2018)(Devam Etmekte)
◆ Başlama (Ç1 2019)( Planlanıyor)

◆Güncelleme

https://twitter.com/DeviantCoin/status/962108577157562368

bakınız ;

Size, merkezsiz borsa #DEV ‘in küçük bir ön gösterimini sunmak istiyoruz. Şuanda arka planı tamamlıyoruz ve bir başka deneyimli blok zinciri geliştiricisini daha bize yardım etmesi için ekibimize aldık. $DEV, DEX’de önemli bir rol oynayacak ve #deviantcoin için tamamen bağımsız bir ekosistem oluşturacağız.

https://twitter.com/DeviantCoin/status/1011986672802656257

#Coinswap devam ediyor! İlk partinin onayları bugün yapılacak (27/06/2018) ve staking havuzlarını ve borsaları kapsamakta!

https://t.me/deviantcoinbot resmi DeviantCoin BOTudur! Prosedürlerle ilgili ayrıntılar ve coinswap adımları için lütfen https://deviantcoin.io/coinswap-procedure/ adresini ziyaret ediniz!

Donanım Cüzdanı

◆ Ar-Ge Aşaması (Ç1 -Ç2 2018)
◆ H/W Prototipi (Ç4 2018)
◆ Test etme (2019)

Entegrasyon

◆ Akıllı Sözleşmelerin uygulanmasını içeren Blockchain güncellemesi (2019)
◆ Kanunların denetimi ve danışılması (2019)
◆ Yeni MN özelliği (2019)
◆ API entegrasyonu güncellemesi (Gelecekte)
◆ Lightning Ağı (Planlanıyor)

ÇEVİRİ BOUNTY’si (AÇIK) – 25 DEV

◆Bahasa Indonesia
◆Espanol (Spanish)
◆Chinese
◆Hrvatski (Croatian)
◆Deutsch (German)
◆Italiano (Italian)
◆Japanese
◆Philippines
◆Russian
◆Skandinavisk
◆Türkçe (Turkish)
◆Portuguese
◆French
◆Korean
◆Thai
◆Tamil
◆Hindi
◆Croatian
16  Local / Servisler / Masternode yapanlar on: March 11, 2018, 02:21:07 PM
Bazı discord gruplarında masternode share hizmetleri var. İçinizde hiç bundan faydalanan oldu mu? Sanırım kısa vadede kar gütmemek gerekiyor bu olaydan.
17  Local / Pazar Alanı / İzmir içi alınık rig malzemeleri on: May 08, 2017, 11:11:14 PM
Anakart - 6 adet
RX 480 Ekran kartı - 36 adet
Evga 750 gq gold serisi psu - 12 adet
Riser - 36 adet


İzmir içi almayı düşünüyorum.  0551 243 0705 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
18  Local / Konu Dışı / Ecopayz Ecocard kullanan on: December 31, 2016, 09:32:21 AM
Arkadaşlar bu karttan kullanan var mı? Online alışveriş yapılmıyor sanırım ama pos cihazından ödeme geçebiliyor muyuz ?
19  Local / Pazar Alanı / Satılık Anakart ASRock H97 Anniversary ve ASRock H81 Pro BTC Bitcoin on: October 01, 2016, 09:48:44 AM
ASRock H81 Pro BTC Bitcoin Sockel 1150 ATX       -  400 TL

ASRock H97 Anniversary Sockel 1150                 -   450 TL


İkisi de sıfır ürün. Yurtdışından sipariş ile geldi.

ermanmutlu@yandex.com.tr mail adresinden ya da 0551 243 0705 üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

İzmir içi elden teslim tercih ediyorum. Şehirdışı gönderim de yapabilirim. Ayrıca ihtiyaç varsa elimde EVGA 750 GQ psu ile PCIe PCI-E PCI Express Riser Card 1x to 16x USB 3.0 Data kablosu da var.

Pages: [1]
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!