Bitcoin Forum
May 21, 2024, 01:46:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: « 1 2 3 4 5 [6]
101  Local / Alternatif Kripto-Paralar / waves wallet on: October 29, 2017, 04:32:41 PM
önceden telefonuma waves walletin aplikasyonunu yüklemiştim. bu walleti bilgisayarda ki uygulamasından da açabiliyor muyuz? tek walleti hem bilgisayardan hem de telefondan kullanabilmek için ne yapmak gerekiyor?

2. olarak bilgisayardan dexe girince ANRYZE/BTC görüyorum fakat bu telefonumda bulamıyorum bunu neden göremiyoruz?
102  Local / Konu Dışı / ip ban on: October 03, 2017, 06:54:38 PM
Arkadaşlar, uzun süredir uğraşmamdan sonra ev arkadaşımı da btc ile tanıştırdım. dedim araştır bitcointalk'tan fakat o hesap açmadan önce danışmak istiyorum. O da hesap açarsa herhangi bir ban sebebi olur mu?
103  Local / Konu Dışı / hedef 2023; Ortaçağ'ı yaşayamayan kardeşlerimiz için büyük hizmet. on: September 07, 2017, 01:13:20 PM
Makaleyi okumak istedim ama akgenç ne kadar mantıksız bir şeyi savunduğunu ya anladı ya da danışmanların akıl vermesiyle siteden kaldırdığı için okuyamadım fakat buyrun bununla ilgili yazıyı buradan okuyabilirsiniz.

http://www.diken.com.tr/ak-genclik-yoneticisinin-duz-dunya-teorisi-kure-oldugunu-one-surenlerin-tamami-mason/104  Local / Servisler / Bittrex Login Notification on: July 03, 2017, 04:25:32 PM
az önce hem bittrexten hemde poloniexten mail geldi.

   
Bittrex Login


    
Dear ,

This is to notify you of a successful login to your account.

Login Time: 07/02/2017 12:19
IP Address: 176.43.155.194
User Agent: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/59.0.3071.115 Safari/537.36

If you are not the one who logged in or this login is suspicious, please disable your account and file a ticket at support.bittrex.com. If your account is disabled in this way, it will remain disabled for at least 24 hours after you contact support.


To disable further login notifications, go to Settings -> Notifications and opt out of login notifications.


Best regards,
Bittrex Team

Hello,


This email is to notify you of a successful login to your Poloniex account from an IP address not previously associated with this account.

Username/email:
IP Address: 176.43.155.194

If you do not recognize this login, you should freeze your account immediately and contact support.


Sincerely,

The Poloniex Team


ikisi de aynı ip adresi sıkıntı olabilir mi?
105  Local / Pazar Alanı / alınık 0.01 ETH on: June 22, 2017, 11:21:00 AM
Arkadaşlar myetherwallet ta az biraz token vardı. bittrexe gönderebilmek için 0.01 eth gaz parası istedi Smiley
gönderebilecek birisi var mıydı? ücretini enpara olsun diğer hesaplar olsun eft olarak geçerim.
106  Local / Konu Dışı / xiomi mi5 prime on: June 22, 2017, 09:06:53 AM
Xiomi mi5 veya mi5 prime kullanan var mıydı aranızda?

özelliklerine bakınca kağıt üzerinde çok kaliteli bir telefon.
geçen gün elime aldım biraz karıştırdım ele oturması iyi tam istediğim boyutlarda ne kaba ve büyük ne küçük ekran çözünürlüğü çok iyi. kamerası mükemmel.

fakat kafamda hala büyük bir sorun var. bir kaç yorumunu okudum telefon aşırı ısınma yapıyormuş. sanırım firmada bunu fark edince işlemcisini değiştirmiş. şu anda kullanan var mı? ısınma problemi aşılmış mı? şarjı ne kadar dayanıyor? kaç aydır kullanıyorsunuz?
107  Local / Servisler / koinim çift aşamalı güvenlik kurulumu on: March 23, 2017, 11:30:24 AM
çift aşamalı güvenlik kurulumunda sıkıntı oluştu.

telefonuma programı yükledim kodu tarattım her 30 saniyede 6 haneli bir kod geliyor karşıma.
fakat bu kodu girdiğimde devamlı geçersiz kod uyarısı veriyor. programda da site ismi benim mail adresimi görebiliyorum o açıdan bir sıkıntı yok. sebebi ne olabilir?
108  Local / Konu Dışı / Devlet Hazinesi nasıl hortumlanır on: March 12, 2017, 08:43:08 PM
Hazineyi hortumlamak için artık çok çaba harcamaya gerek yok. kullanılacak yöntem basit. Yap-işlet-devret modeli ile istediğin şirkete istediğin kadar parayı akıtabilirsin.

En yakın örneği Osmangazi köprüsü.

ilk olarak anlaşma yapıyorsun. sen şu köprüyü yap bende sana geçecek araç garantisi vereyim. garanti ettiğim araç geçmezse parasını ben sana öderim. bankalar da bu garantiyi aldığı için kredi vermek için can atıyor. 9 banka birleşip şirketine 1 milyar dolarlık kredi veriyor.
dev hizmet adı altında halkının gözünü boyaman gerekiyor boyamalısın ki kimsenin sesi çıkmasın.
inşaat bittikten sonra görkemli bir açılış. biz yaptık en büyük biziz.

hah şimdi nakit akışı nasıl gerçekleşecek.

araç başı 35 dolardan günlük 40bin araç garantisi verilmiş. hiç araç geçmese bile o para şirkete ödenecek peki ya nereden hazineden.

günlük 40bin araç * 35 dolar = 1.4 milyon dolar
aylık 1.4 milyon * 30 gün = 42 milyon dolar
yıllık = 500 milyon dolar

2 yılda şirketin krediyi öder geri kalan 15 yıl boyunca da 7.5 milyar dolarını halkın cebinden alarak temiz temiz hesabına geçirir.

evet büyük başarı.

geçmiş zamanlarda hazineyi hortumlamışlardı. bankaları hortumlamışlardı bunları hepimiz biliyoruz. artık olayı bir üst boyuta taşıdılar. geleceğimizi de çalmaya başladılar. yıllar boyu ödemeye çalışacağımız bir borç yükü yükleniyor omuzlarımıza. Allah sonumuzu hayır etsin.

ilk fatura bile çıktı 50 günde 225 milyon tl zarar. yani cebimizden 225 milyon tl çıktı.
109  Local / Bitcoin Haberleri / Dijital Para Düzenleme Bekliyor 27ocak2017 Hürriyet gazetesi on: January 28, 2017, 04:25:20 AM
Ali Dinler biliyorsunuzdur kendisini tanımıyorsanız da şöyle anlatayım bütün network marketing firmalarını teker teker dolaşan kendisiyle beraber takımını taşıdığı bu şekilde ciddi kazançlar elde eden lider dedikleri bir adam. şimdide coin space ye başlamış. neyse konu o değil asıl konu hürriyet gazetesinde ki bu yazı.

sizce nasıl bir düzenleme olabilir? neye göre bir düzenleme yapılabilir?
110  Local / Konu Dışı / Parlamenter Sistemden Başkanlık Sistemine geçen üç ülke var. İnsallah sırada biz on: January 15, 2017, 12:41:52 AM
Baştan belirteyim yazı çalıntıdır. Bir kelime bile değiştirmeden hoşuma gittiği için sizinde okumanızı istedim.

Parlamenter Sistemden Başkanlık Sistemine geçen üç ülke var. İnsallah biz dört olacağız.
Bu kardeş ülkeleri tanıyalım isterseniz.

1-Zimbabve (Afrika)
Zimbabve, Parlamenter Sistemden Başkanlık Sistemine 1987de geçmiştir. 31 Aralık 1987'de iktidara gelen Robert Mugabe hala iktidardadır. (2017 Ocak itibariyle)
Robert Mugabe şu an 92 yaşındadır ve İktidardan düşmek için ölümünü beklemektedir.
Zimbabve'de 1 ABD Doları alabilmek icin 35 Katrilyon Zimbabve Dolarınız olması gerekmektedir ama Baskanlik Sistemi bu sorunu kökünden cozmustur. Geçtiğimiz yıllarda Zimbabve Doları tedavülden kaldırılmıştır ve ülkenin bir para birimi olmadığı için hiper enflasyon ihtimali de kalmamıştır. Ülkede yaşayan insanların ekonomik krizi doğrudan hissetmesini engellemek adına beş farklı para birimi kullanılmaktadır.
Zimbabve'de Amerikan Dolarıyla bir şey satın alabilirsiniz ama para üstü olarak Botsvana' Pulasi verilmesi muhtemeldir.Elinize tutuşturulan Botsvana' Pulasiyla gidip bir su alayım derseniz bu sefer para üstü olarak Güney Afrika Randi alabileceğiniz gibi İngiliz Sterlini yahut Euroda alabilirsiniz.
Bu para yetmez deyip dayak da yiyebilirsiniz.
Ülkede başkanlık sistemi sayesinde kafaların zehir olduğunu burdan anlayın. Beyinler abakus gibi.Dusunsenize beş farklı para birimini anında kafada çarpıp bölüp karşındaki adama verebiliyorsunuz.
Robert Mugabe, Başkanlık sistemi sayesinde Zimbabve Halkını 30 yılda büyük resmî gören elit bir kitle haline getirmiştir.

2-Malavi (Afrika)
Kara Kıta'nın parlamenter sistemden Başkanlık sistemine geçerek makus talihini değiştiren güzide ve meşhur ülkelerden biri de Malavi'dir.
Malavi , Birleşik Krallıktan bağımsızlığını kazandıktan sonra parlamenter sistemde bir süre devam etmiştir. 187 ülke arasında İnsani Gelişim Endeksine göre 170. Olduğunu görünce Başkanlık sistemine geçmiştir.
187 ülke arasında hala 170.dir ama ülke Başkanlık sistemine geçerek istikrara kavuşmuştur. Başkanlık sistemiyle beraber Halk inanılmaz derecede pozitif bir bakış açısına kavuşmuştur. Allah muhafaza parlamenter sistemde kalsaydık 171. Sıraya belki 187.siraya kadar gerilerdik diye avunmaktadır.
Malavi halkı parlamenter sistem döneminde yaygın olan rusvet almak ve vermek alışkanlığından dolayı idari ve adli cezalarla karşı karşıya kalabiliyordu.
Bu kafa karışıklığından ve tedirginlikten Başkanlık sistemi halkı şıp diye kurtarmıştır. Malavi'de bugün rusvet devlet politikası haline gelmiştir, dileyen oldugu kadar, aldığı kadar rusvete bulaşmakta serbesttir. Bu örnek bile ülkenin bir özgürlük ülkesi olduğunu açıkça ortaya koymaktadir .

3-Gana( Aaa yine Afrika)
Kara Kıta'nın gururu, eski Fenerbahçeli Futbolcu Steppen Appiah'ın memleketi Gana, Parlamenter Sistemden Başkanlık sistemine geçerek ülkenin bir darbeler ülkesi olmasının önüne geçmiştir. Çünkü Gana Başkanlık Sistemine geçtikten sonra dört defa askeri darbe tehlikesi yaşamıştır.Tehlikeyi yaşadığı yetmezmiş gibi atlatamamis,tüm darbe girişimleri başarılı olmuştur. Her darbe ülkeyi 20 yıl geriye götürüyor varsayımını kabul edersek ülke şu an 1937 yılını yasamaktadır.
Gana, eğer Parlamenter sistemde ısrar etmiş olsaydi, bugün ülkenin Cilalı Taş Devrinde yaşadığını söylememiz içten bile değildi.
Evet Parlamenter Sistemden Başkanlık Sistemine geçerek Batının kıskandığı,çatır çatır çatladığı yeryüzündeki üç örneği hakkıyla inceledik.
Bunun icin Başkanlık ❤️

Alıntıdır.
111  Local / Yeni Başlayanlar & Yardım / Bitcoin Core senkronizasyon işlemi neden bukadar uzun sürdü? on: January 14, 2017, 04:17:17 PM
Yaklaşık 1 ay önce kendi sitesinden indirdim cüzdanı ve senkronizasyon işlemi devam etmekte. v0.13.1 (32bit)

10mbit internetim var. şu anda 8 faal bağlantı var. ve şimdiye kadar 384bin blok işlenmiş. cüzdan da 55gb lık yer kaplıyor şuanda.

neden bukadar uzun sürdü acaba?
112  Local / Servisler / poloniex Lending yardım on: January 04, 2017, 08:46:15 AM
Merhaba arkadaşlar;
Bildiğiniz üzere Poloniex te Lending diye bir olay var fakat burada anlayamadığım bir kaç nokta var.
1. orada %0.02 rate oranı ile 2 günlük 1 btc yi kredi olarak verdik. 2. günün sonunda benim 1.04 btc olarak geri mi alıyorum? öyleyse bu oran çok güzel ben 50 günde paramı ikiye katlamış oluyorum  Huh
yoksa 100 de 0.02 ise 1 btc de 0.0002 btc alırım 2 günde 1.0004 btc olarak mı geri alıyorum? ( bu daha mantıklı bir oran gibi geldi bana)

2. olarak ben verdim kredi olarak 1 btc yi 2 günlüğüne. krediyi alan kişi işlemlerini yapıyor fakat aldığı altcoinde düşme yaşandı bana coinimi ödeyebilmek için poloniex otomatik olarak sat mı veriyor? kısaca benim coinim poloniex tarafından korunuyor mu? ben o coini kesin geri alabilecek miyim?

şimdiden teşekkürler
 
113  Local / Pazar Alanı / 150 tl lik bitcoin alınacaktır on: January 02, 2017, 07:35:24 AM
150 tl lik bitcoin alınacaktır.

edit: timbereagle adlı üye ile hızlı bir şekilde alışverişimiz tamamlanmıştır.
Pages: « 1 2 3 4 5 [6]
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!