Bitcoin Forum
June 12, 2024, 05:52:48 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Servisler / Kripto Parayı Alışverişte Kullandıran Kart: RedotPay on: February 15, 2024, 06:36:01 PM
Kripto paralarınız ile ödeme yapmayı mı özlediniz? Overlok makinası ayağınıza geldi 😀 

Hong Kong merkezli Redotpay'in kripto para destekli ön ödemeli kartları Türkiye'de de kullanılabiliyor. Üstelik Apple Pay desteği ile iPhone ve Apple Watch kullanıcıları Apple'ın temassız ödeme seçeneğini Türkiye'de de kullanabiliyor.

Aşağıdaki referans kodu ile üye olursanız, alışverişte kullanabileceğiniz 5$ hediye alabilirsiniz.

https://url.hk/i/tr/7f6h0

Üye ol, kimlik doğrula, hesaba kripto para yatır, sanal kartı al, Apple Pay'e tanımla hepsi 20 dakikada halloluyor.

Ben bugün ilk işlemimi gerçekleştirdim. TRY desteği sayesinde, Türkiye içi harcamalarda kripto paralarınızı Türk Lirası olarak harcayabiliyorsunuz.

Sanal Kart 10$, Fiziksel Kart 100$ olarak ücretlendiriliyor.

Binance Pay desteği ile Binance'teki stabil kripto paranızı RedotPay'e anında gönderebiliyorsunuz.

USDT transferleri için Ethereum, TRON, Binance Smart Chain veya Arbitrum ağlarını kullanabiliyorsunuz.
USDC transferleri için Ethereum, TRON, Binance Smart Chain, Arbitrum veya Polygon ağlarını kullanabiliyorsunuz.

Harcamak istemezsiniz ama yine de ihtiyaç halinde BTC veya ETH de yatırabiliyorsunuz.
2  Local / Konu Dışı / Web3 Derneği yardım tweeti uygulaması on: February 11, 2023, 08:55:58 AM
Merhaba, Web3 Derneği, daha önceki felaketlerde kripto bağışı yapan Twitter hesaplarına kolayca tweet atabilmemizi sağlayan bir uygulama yayınlamış.

web3dernegi.vercel.app adresine girdikten sonra Tweet butonuna bastığınızda, rastgele bir hesap mention'lanarak / etiketlenerek tweet atabileceğiniz mesaj ekranı açılıyor.

Twitter hesabınız varsa, gönderebildiğiniz kadar tweet gönderip yardım taleplerini destekleyebilirsiniz.
3  Alternate cryptocurrencies / Marketplace (Altcoins) / What are United CryptoPunks? on: April 24, 2021, 08:33:11 PM
The United CryptoPunks is NFT, and it has its ERC721 Smart Contract. United CryptoPunks was designed by hand, but algorithmically generated on the Ethereum blockchain, with 13.666 pieces each as unique Digital Collectibles! They have their language Punklish They speak among themselves in their own language even they have a favorite song on youtube! You might think United CryptoPunks is a forked NFT, a newer version of CryptoPunks with more details, feautres, new characters and more new accessories! This project is not affiliated with Larva Labs. Special thanks to Matt and John for being such an inspiration to many of us!What are Specs?

Each United CryptoPunks is designed by hand and generated as 24x24 enlarged to 480x480 stored as an ERC721 token on the Ethereum blockchain. United CryptoPunks believes in the power of color! these 8 colors represent them. In the United CryptoPunks punkverse "universe" nobody judges anyone by their skin color! We have Superheroes, Villains and much more! There are 7 types such as Humans, Orcs, Zombies, Apes, Aliens, Droids and Cylons. All United CryptoPunks live together peacefully! There are 6 types of sex "Attraction" such as Straight, Lesbian, Gay, Trans, Non-Conforming and Intersex. Each United CryptoPunks is equal but they are all unique! Each Punks is different from the others and this makes each of them uniquely rare! There will be a limited supply of 13.666, and pricing will follow a Bonding Curve.

For more information and mint "adopt" yourself a United CryptoPunks visit https://www.unitedcryptopunks.org
4  Bitcoin / Development & Technical Discussion / API for online Bitcoin wallet on: May 17, 2018, 07:28:39 PM
Hello, I'm planning to create an API but I'm a newbie about API's.

Are there anyone willing to give some information?

How can I find documentation about creating an API to communicate a Bitcoin fullnode for

- Creating a new wallet on client side (browser storage)
- Keeping private key on client side (browser storage)
- Able to login via Private Key or Seed
- Send, Receive functions.

Also, I'm not sure if it's possible or not or how complicated it is... Just wondering and looking for some clues...
5  Local / Türkçe (Turkish) / Mehmet Hamdi Bol ile ParaNette 15. Bölüm: #güvendemiyim on: March 27, 2018, 07:52:08 AM
Merhaba,

26 Mart 2018'de TV100'de 20:00-21:55 saatleri arasında Mehmet Hamdi Bol ile ParaNette programında kripto para yatırımcılarının güvenliğini konuştuk. Programın tekrarı Mehmet Hamdi Bol'un Youtube kanalına yükleniyor. https://www.youtube.com/watch?v=5y_Uh4wZBWk adresinden yayının tekrarını izleyebilirsiniz...
6  Local / Türkçe (Turkish) / Türkiye'nin İlk Bitcoin TV Programı on: December 08, 2017, 08:17:26 AM
Türkiye'nin ilk Bitcoin TV programı Mehmet Hamdi Bol ile Paranette 4 Aralık 2017 tarihinde TV100'de 20:00-22:00 saatlerinde yayınlandı. İlk programın konukları ben ve Sercan Gökpınar'dı.

Yayını izleyememiş olanlar https://www.youtube.com/watch?v=OBnoj85Jc9o&list=PLzVtiUNTVi1bGJupnYiHZAapONERzqFXO adresinden izleyebilir.
7  Local / Pazar Alanı / 3 MSI GTX 1080Ti 11GB kartlı Rig satılık on: October 23, 2017, 12:49:19 PM


* 3 Adet MSI GTX 1080Ti 11GB
* MSI Z270A-Pro anakart
* Corsair 1000w PSU
* 8 GB DDR4 Ram
* 128 GB SSD Disk
* Aluminyum rig kasası
* 4 adet riser (1 adet fazladan alınmıştı)
* Power ve reset butonu

* 9000TL (satış günü güncel kurdan BTC, ETH, ETC, WAVES kabul edilir...)

İlgilenenler PM gönderebilir. Cihaz şu an çalışıyor, Beylikdüzü'nde ofiste gelip görebilirsiniz.
8  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Youtube viodesunda dağıttığım Waves'in musluk sitelerinden gönderdiğim iddiası on: October 19, 2017, 09:31:15 AM
Merhaba,
17 Ekim 2017 gecesi bit_gossip kullanıcısı Twitter üzerinden https://www.youtube.com/watch?v=kUciYEeCChI videomda 30 kişiye dağıttığım Waves'i musluk (faucet) sitelerinden gönderdiğimi ve sanki kendim göndermişim gibi prim topladığımı yazmış.

Ayrıca, musluk sitelerinin 0.003Waves hediye ettiğini iddia etmiş. Üstelim musluk sitelerinden gönderdiğime kanıt olarak da yeni cüzdan adresi istememi göstermiş. (0.003Waves göndermek için işlem yapılmamış cüzdan sahibi olunmasını istemiştim)
Referans gösteriği site (Musluk sitesinin reklamı):


Ardında takipçileriyle benimle ilgili epey atıp tutmuşlar. Benim de ertesi gün sabah haberim oldu. Okuyunca kan beynime sıçradı. Bir cevap yazdım ve gönderimlerimin ispatı olan cüzdan adresimi ekran görüntülerini gönderdim.Cüzdan görüntüleri:

Olayı izah etmek istiyorum:

1. Gönderimlerin tamamını kendi cüzdanımdan yapıldı. Cüzdan adresim: 3PEwBfjjuJG5pWrdT4NCdVRwdo9yA8a9aoC

2. Yeni cüzdan istememin sebebi, Waves node'u 0.7.5 sürümünden önce ilk işlem için cüzdanınızda 0.003Waves olması gerekiyordu. (Video tarihinde node sürümü 0.7.3'tü) Cüzdanında Waves olan kişinin 0.003Waves'e ihtiyacı yoktu. Ben yeni cüzdanlara gönderim yaptım çünkü daha fazla kişinin Waves cüzdanıyla işlem yapabilmesi için fırsat yaratmaya çalıştım.


3. Arkadaşın "musluk siteleri 0.003Waves veriyor" diye örnek gösterdiği yazı Wavesdrop isimli bir node. Sıradan bir waves node'u ve referans yazısı da sitenin reklamı. Yazan, site sahibi. Resmi Waves node'u Wavesgo hiç bir zaman 0.003Waves vermedi. 0.001 ile 0.0001 waves arasında ödeme yapıyordu. Şimdi ise 0.0001 ile 0.00001 arası ödüyor ve bunu her saatte 1 kere yapıyor. Üstelik en üst ödülü günde en fazla 1 kere alabiliyorsunuz. Ancak lazım olan 0.003. Yani 0.003Waves'i toplayabilmem için 3 gün beklemem lazım. (Oysa ben bütün gönderimleri -toplam 34 kişi- aynı gün yaptım. Bunun ispatı da Youtube'da kullanıcıların mesaj gönderim ve benim verdiğim cevap saatlerine bakabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=kUciYEeCChI)


Tabi ben ispatlarımı ekran görüntüleriyle paylaştıkça arkadaşın verdiği cevaplar da mantıksızlaşmaya olay başka boyuta kaymaya başladı. Bu sefer de benim Waves'i "shillediğim" (sadece olumlu haberleri paylaşarak manipülasyon yaptığım) ve bunun ABD'de suç olduğunu iddia etti.

4. ABD'de yaşamıyorum ve kripto para borsaları regülasyona tabi değil. Ayrıca ben borsa simsarı değilim.

Sonrasında ise benim waves alın önerilerimi herkesle paylaştığımı, insanlara 0.0014'ten Waves aldırdığımı söyledi ve ekran görüntüsü paylaştı. Fakat, soruyu soranın mesajını da paylaş dediğimda onu paylaşmadı.
5. Ben, bana kaçtan Waves alayım diye soran bir takipçime 0.00090 altına inmediğinde almadıysanız 0.0010 civarından başlayarak 0.0014'e kadar uzun vadeli düşünerek alabilirsin demişim. (Kullanıcı artık kararını vermiş, kaçtan alayım diye soruyor.) Üstelik bu arkadaş benim 2019 iddiamdan (1Waves = 100$) da haberdar. ( https://twitter.com/onurgozupek/status/890464861406277632 )

Kısacası, beni takip etmeyip, takip etmediğim bir hesaptan hakkımda gerçeği yansıtmayan iddialarda bulunarak eline ne geçtiğini bilmiyorum ama ben tüm bu olanlara sinirlenip sert bir giriş yaptım. (Özellikle belirtiyorum: Küfür etmedim!) ve yukarıdaki cevabı yazdım.

Sonra muhtemelen cevap vermemden sıkıldı ya da verecek cevabı kalmadığı için tweetlerini silmeye başladı. Ben de bunu farkettikten sonra hakaret ettiğim tweeti sildim ve kendisinden özür diledim: https://twitter.com/onurgozupek/status/920661521885270017

Lütfen sosyal medyadan ya da Telegram gruplarından tanımadığınız insanlar hakkında atıp tutmayın. Ya da en azından ispatlanabilecek şeyler konusunda yalan söylemeyin. Ben 2 aydır blokzinciri anlatmaya çalışıyorum: Kayıtlar kesindir, değiştirilemez diyorum. Adam kalkmış, blokzincirinde ispatı olan konu için yok öyle olmadı böyle oldu diye ithamda bulunuyor. Yapmayın, yapana da itimat etmeyin.

Konunun açıklığa kavuşması için yazma gereği duydum. Vaktiniz aldım, kusura bakmayın...
9  Local / Türkçe (Turkish) / Bitcoin ve Kripto Paralar Eğitimi İzmir'de on: September 29, 2017, 02:02:01 PM
Merhaba,

Dijital Pazarlama Okulu organizasyonuyla düzenlenen Bitcoin ve Kripto Paralar Eğitimi'nin ikinicisi İzmir'de yapılacak.

13 Ekim 2017 tarihinde 18:30 - 21:30 saatleri arasında Smart Hotel İzmir'de bir workshop yapacağız.

Ana Başlıklar:

Blockchain Teknolojisi ve Kripto Paralar
Kripto Para Borsaları
Kripto Para Madenciliği

Yeni başlayanlar için temel eğitim niteliğinde bir çalışma olacak. Amacımız Türkiye'de kripto para bilinirliğini artırmak.

İlgi gösteren ve katılmak isteyen olursa https://www.dijitalpazarlamaokulu.com/egitimler/bitcoin-ve-kripto-paralar-egitimi-izmir-1/ adresini ziyaret edebilir.
   
10  Local / Türkçe (Turkish) / Bitcoin ve Kripto Paralar Eğitimi on: September 14, 2017, 03:10:28 PM
Merhaba,

Amacım kesinlikle reklam yapmak değil. Bunu verdiğimi eğitimin bir duyurusu olarak kabul edin.

21 Eylül 2017 tarihinde 18:00 - 21:00 saatleri arasında KWORKS (Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi)'de bir workshop yapacağız.

Ana Başlıklar:

Blockchain Teknolojisi ve Kripto Paralar
Kripto Para Borsaları
Kripto Para Madenciliği

Yeni başlayanlar için temel eğitim niteliğinde bir çalışma olacak. Amacımız Türkiye'de kripto para bilinirliğini artırmak.

İlgi gösteren ve katılmak isteyen olursa https://www.dijitalpazarlamaokulu.com/egitimler/bitcoin-ve-kripto-paralar-egitimi/ adresini ziyaret edebilir.
11  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Türkiye'den bir Waves Full Node'a destek olun on: September 05, 2017, 09:24:15 AM
Merhaba, bildiğiniz gibi Waves kazımı yapılmayan bir kriptopara ancak blokzincirinin devamlılığını sağlamak için yine de işlemleri onaylayan ve blokzincirini saklayan madencilere ihtiyaç var.

Türkiye'de pek fazla node olmadığı için ben de kendim bir node kurdum. Dilerseniz siz de kiralama yapabilir ve destek olabilirsiniz...

Node'un waves adresi: 3P6wdb3oVvTBNVFRb3mjr9uhnPknWAPgamj

Kirama yapabilmek için:
1. Waves cüzdanının ( Chrome eklentisi, bilgisayarınıza indirerek ya da waveswallet.io adresinden ) Lease bölümüne girin.
2. Recipient kısmına 3P6wdb3oVvTBNVFRb3mjr9uhnPknWAPgamj adresini yapıştırın.
3. Amout kısmına kiralamak istediğiniz Waves adedini yazın
4. Lease butonuna basın
5. Confirm butonu ile onaylayın.

Destek olan herkese şimdiden teşekkürler...

Muhtemel sorular:
* Kiralama ne getirecek?
+ Waves kiralamanın amacı "kar" etmek değil, işlemleri onaylamak ve Waves blokzincirinin devamlılığını sağlamaktır. Ancak, kiraladığınız süre boyunca, alım satım yapamayacağınız için node'lardan cüzi bir miktar MRT ve Vawes kazanıyorsunuz. Bu sizin için kazançlı görünmeyebilir ancak daha fazla node'un olması merkeziyetsiz yapının korunmasının teminatıdır.

* Kiramayı iptal edebilir miyim?
+ Evet, dilediğiniz zaman?

* Kiraladığım Waves ne olacak? Satılabilir ya da harcanabilir mi?
+ Kiraladığınız Waves miktarı sizin cüzdanınızdan çıkmaz. Dolayısıyla satılamaz, harcanamaz. Aynı şekilde kiraladığınız süre boyunca siz de harcamayaz, satamazsınız. Ancak kiralamayı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
12  Local / Pazar Alanı / Sapphire Radeon RX570 Pulse 4GB - 5'li Mining Rig ~140mhz/s on: August 12, 2017, 01:45:08 PM


5 Adet Sapphire Radeon RX 570 Pulse 4GB ekran kartı
5 Adet v7 Riser
Gigabyte GA-970A-UD3P anakart
AMD FX 4320 Quad Core işlemci
4GB DDR3 Ram
Corsair RM1000x 1000w Gold Güç kaynağı
WD 320GB Hdd
1 Adet Rig kasası

Kurulu, hazır, sorunsuz çalışan rig.

Parçaların tamamı sıfır alınmış, montajı tarafımdan yapılmış olup 2,5 aydır çalışmaktadır...

Ether bazlı kripto paralar için kazım güçleri:
Ethereum - 130-135 mhz/s
Ether Classic - 135 - 140 mhz/s
Musicoin - 143 - 147 mhz/s

Cihaz İstanbul / Esenyurt'ta (Marmara Park'a yakın). Çalışırken görebilirsiniz.

Fiyatı: 9000₺
Btc, Waves, Eth veya Etc olarak ödeyebilirsiniz.


Düzenleme: Rig satıldı. İlgi gösterenlere teşekkürler...
13  Local / Türkçe (Turkish) / Yeni başlayanlar için Bitcoin nedir, nasıl alınır, nasıl harcanır? [Video] on: July 17, 2017, 07:32:37 AM
Arkadaşlar merhaba,

Türkiye'de Türkçe içerik sıkıntısı her alanda olduğu gibi Bitcoin konusunda da yetersiz. Ben de elimi taşına altına koyarak içerik üretmeye, bilgilendirme videoları çekmeye başladım.

Bitcoin nedir, nasıl alınır, nasıl harcanır videosu: https://www.youtube.com/watch?v=F_xFvQO2D1o

Youtube kanalım: https://youtube.com/onurgozupek

Twitter hesabım: https://twitter.com/onurgozupek

Takip edip, yorumlarınızı, öneri ve isteklerinizi paylaşırsanız memnun olurum...
Pages: [1]
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!