Bitcoin Forum
April 17, 2021, 08:56:38 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.21.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 »
1  Local / Konu Dışı / E kitaplar hakkında on: April 03, 2021, 11:02:37 AM
Arkadaşlar bilmiyorum kullananınız var mıydı. Bilenler olabilir. Meritokrasi diye bir grup kurulmuştu (ekşi-sözlük tayfası) ve e kitapları tarayıp, düzenleyerek bittorrent ve benzeri bir platform üzerinden node ile paylaşım yapılıyordu.

PC değiştirince kaldı öyle kuramadım. Şimdi aynı key ile kurduğum zaman son update tarihi epey geride kalıyor. Belli ki ya patladı ya da başka bir key e geçildi. Bilgisi olan varmıdır?
2  Local / Alternatif Kripto-Paralar / CoinList'in Yeni ICO'su Blend Nasıl? on: November 30, 2020, 06:53:47 PM
Flow'u çok uzun süre kilitli kalacak diye almayıp fırsatı kaçırdım sanırım. Çok fazla fırsat kaçırdım ya neyse.
Coinlist'te Blend token satışı geliyor. Proje hakkında bilgisi olan, alım yapmayı düşünenler varsa buradan değerlendirelim. Fırsat ise bunu da kaçırmayalım.

https://coinlist.co/blend

Tek sıkıntı;
Quote
Minimum Investment   $2,500
3  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Katıldığınız En İyi ICO/IEO Hangisiydi? on: November 23, 2020, 07:07:29 PM
Aylardır düzgün bir ICO'ya tüm yatırımım dahi olsa bu işe girecektim. Aylardır uğraştım ama olmadı bir tane girecek düzgün ICO/IEO bulamadım. Ya da bulduğum güzel olana da bu whitelist yüzünden falan giremedim.
3 yıl önce boğanın sonunda bir ICO'dan dayak yemiş birisi olarak biraz da ürkek yaklaşıyorum sanırım. Belki aramızda ETH ICO'suna katılan falan vardır ama.
Merak ediyorum, bugüne kadar katıldığınız en iyi ICO/IEO hangisiydi. Para sormak ayıp olur ama % olarak kazancınız ne oldu?
4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / DeFi protokolleri ne kadar güvenilir? on: November 14, 2020, 06:35:58 PM
Son 1 yıldır sürekli defi konusunu konuşuyoruz. Öyle bir şey ki bir gün içerisinde çıkan bir token market değerini milyon dolarlarca arttırdı. Ancak asıl soru şu? Milyonlarca ve hatta milyarlarca dolarlık değer ihtiva eden bu defi protokelleri ne kadar güvenilir?

Daha önceleri fulcrum'da yaşananları forumdan okumuştuk. Geçtiğimiz günlerde ise Akropolis hacklenmişti. Bu hack saldırısında yaklaşık 2 milyon DAI'nin çalındığı rapor edildi. AKRO bu sırada güzel değer kaybederken, proje takımından ilginç bir hamle geldi.
Akropolis ekibi şöyle bir tweet attı: https://twitter.com/akropolisio/status/1327327361369509889?s=20
Akropolis ekibi bu tweet'de hacklerlara açık mektup diye seslenerek kendilerine, proje içerisindeki müşterilerin parasını iade etmelerini ve bunun karşılığında bug bounty olarak 200.000$ ödül vereceklerini belirttiler.

Bununla da yetinilmedi. Bugün gelen haberlere göre Value DeFi platformunda "flash loan" yöntemi kullanan hacker 7.4 milyon DAI'yı hüp etti. Sonra da 2 milyon DAI'yi geri gönderip açıklamaya "flash loan'dan haberiniz var mı" yazdı! Bu flash loan yöntemini bilmesem de okuduğum açıklama da şöyle yazıyordu: aynı işlem içerisinde hem kredi kullanıp hem de ödemesi gerçekleştirilen borçlanma yöntemi. Bunun amacı ne ola ki bilmiyorum ama bir açık sayesinde şu an yaklaşık 6 milyonluk vurgun var. Olayın DAI ile yapıılması da tabi ki başka bir konu. En merkeziyetsiz stable kullanılıyor.

Bu ortamda bu projelere ne kadar güvenilir ki? Düşünsenize Uniswap'da bir açık olduğunu Shocked
5  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Radix Token Satışı on: October 07, 2020, 01:22:09 PM
Bende yeni bulduğum, önemli olabilecek bir token satışını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bir merkezsiz finans uygulaması olarak ortaya çıkacak Radix DLT.

Yarın yani 08/10/2020 tarihinde satışı yapılacak. Whitelist olayı yok. Yarın açılacak ve token bitene kadar satışı devam edecek. Ödemeyi yalnızca ETH ve USDC ile kabul edecekler.

Token satışı için;
https://tokens.radixdlt.com/

Token dağılımı ve kilit açılma olayını anlamakta güçlük çekiyorum yarına kadar düşüneceğim satıştan almak için. Bilen arkadaşlar bir araştırırsa birlikte karar verebiliriz.

Bu da ortaklar ve partnerler listesi;
6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Henüz Piyasaya Çıkmamış Coin'ler on: August 13, 2020, 12:50:33 PM
Merhabalar aslında pek fazla bu konularda konuşmaya katılmıyorum birilerine yanlış yol göstermiş olmamak için. Ama şu anda bu görseli görünce merak ettim görüşlerinizi. Burada henüz "resmi" olarak piyasaya çıkmamış yani listelenmemiş kriptolar var.

Sizce aralarında para edecek, bizlere kazandırabilecek olan var mı?Özellikle Polkadot'un ses getirecek bir kripto para olacağını düşünüyorum. Hali hazırda bazı borsalarda işlem görüyor ama sanırım listelenmesi asıl 18 Ağustos'da olacakmış.
7  Local / Konu Dışı / İnsan Rezilliğinde Son Nokta Bu Olabilir mi? on: July 13, 2020, 01:21:25 PM
Daha öncesinde belki duyduğunuz ama dillendirilmeyen şeyler...
Adrenochroma(e) ve Wayfair (waifair)!

Quote
Adrenochrome vücutta salgılanan adrenalinin (epinefrin olarak da bilinir) oksitlenmiş halidir. Vücut bu kimyasalı korku veya heyecan sırasında gerçekleşen adrenalin patlaması ile salgılıyor. Adrenochrom'un, sünnet olan Koreli çocuklardan elde ettiği söylense de bu konuyla ilgili oldukça rahatsız edici iddialar da mevcut.

İddialara göre, adrenochrom 0-9 yaş aralığındaki çocuklardan elde ediliyor. Adrenochrome, korku ve heyecan sırasında yaşanan adrenalin patlaması ile salgılandığını için dehşet verici yöntemler kullanıldığı da söylenenler arasında

Cenin yiyenler teorisinden sonraki en iğrenç şeylerden birisi de budur aslında. Doğal dengenin dışına çıkmak isteyen çapsızlar, böyle şeylere imza atıyorlar. Yukarıda belirtildiği üzere korku ve gerginlik sırasında çocuklardan alındığı iddia edilen bu lanet şey her zaman öyle elde edilmiyor. Çocuklara şiddet, korku ve terör yayarak da elde edilmeye çalışılıyor.
Bununla ilgili nette dönen bir görseller var ama paylaşması çok acı olduğundan ben paylaşmayacağım.

Bugün Türkiye'de Twitter'da TT olmasının nedeni ise bambaşka. Şu anda #waifair etikeyle TT olan konu kan dondurucu cinsten. Son dönemin trend alışveriş mekanı trendyol'da skandal içeren şeylerden bahsediyor. Bu bir iddia olmakla birlikte bazı noktalar insanın kanını donduruyor.

Twitter'dan alıntılıyorum görselleri;


Video halinde paylaşımlar var örneğin halı almak için giriş yapıyorlar içinde beden seçeneği var. Oradan renk, boy, iç bacak boyu vs. gibi çok alakasız şeyleri seçebilmeniz için yönlendiriyor ve sonucunda trendyolda satılan 150.000TL'lik halı ilanları falan çıkıyor karşımıza.
https://twitter.com/NoirBlancAsk/status/1282662987799629826
https://twitter.com/NurullahArgis/status/1282658532039495682


Bazı görseller insanın gözünden yaş getirtiyor ne yazık ki...
Allah belalarını versin...


Konu hakkında bilgilenebileceğiniz bir yazı da buldum: https://cokiyiabi.com/wayfair-skandali-nedir-wayfair-hakkin-ortaya-atilan-iddialar-nelerdir/
8  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Blockfolio ile Al-Sat Deneyen Var mı? on: July 11, 2020, 09:37:00 AM
Eskiden daha sık kullansak da halen Blockfolio ile portföy takibi yapanlardanım. Farklı uygulamalar çıksa da Blockfolio benim için halen güzel bir uygulama. Güncellemeler sonrası eski hantallığını da attığını düşünüyorum.
Çok sık kullansam da hiç API olayını denemedim.

Bilenler ve deneyenler eminim vardır. Altcoin alım satımlarını takip etmek zor olduğundan ve bazen ardı ardına al sat yapıldığından güncellemek çok zor oluyor. Bunun için Blockfolio'da API kodlu bir bölüm var. Örneğin Binance hesabınızdan alacağınız API kodu ile ister sadece portföy takibi isterseniz de alım satım emrini bile girmenize müsaade ediyor.

Al sat emri girme fikri bana da sıcak gelmiyor. Ama sadece portföy takibi içinde olsa API kodu girmek risk teşkil eder mi sizce?

Bilmeyenler için de söyliyeyim. Şu anda Binance, Bitfinex, Bitstamp, Bittrex, Coinbase (+pro), Hitbtc, Kraken, Kucoin, Okex ve Poloniex de portföy takibi yapılabiliyor.
9  Local / Konu Dışı / TRT Spor Neden Böyle Yapıyor? on: May 26, 2020, 01:24:51 PM
Malum zor zamanlardan geçerken spor müsabakalarından da epey uzak kaldık. Tam işler yoluna girip maçlar başlamışken bir haber geldi ve TRT Spor'un Almanya Bundesliga maçlarını yayınlayacağı duyuruldu.
Ve hafta da 2-3 maç yayınlanmaya başladı. Bu akşam Bundesliga'nın en kilit maçlarından birisi var. Lider Münih kendisiden 4 puan gerideki Dortmund deplasmanına konuk olacak. Ama TRT spor bu maç yerine akşam başka bir  maç yayınlamayı seçiyor. Parayla ilgili bir şey mi acaba bu? Yani satın alırken büyük maçlar hariç şeklindemi alıyorlar bu maç yayın hakkını?
10  Economy / Gambling discussion / UEFA : Complete Domestic Competitions! on: April 23, 2020, 08:32:24 PM
A press release was made after the UEFA meeting held today using the teleconference method. He made a strong recommendation for the completion of domestic competitions, if possible, in order to avoid any problems in the UEFA statement both in the next season and in the calendar of international tournaments. I think that from this point, federations of each country will decide on their own. For example, today, Germany has announced that the league will resume in May.

We will see together how true or false these decisions are. I think the matches will be played without spectators. Please share your thoughts here. Everything could be ready for betting soon.

UEFA Press Release: https://www.uefa.com/insideuefa/mediaservices/mediareleases/newsid=2641715.html
11  Economy / Gambling discussion / Which cryptocurrency do you use for gambling frequently? on: March 21, 2020, 06:43:50 AM
With the retreat in the price of Bitcoin, this question started to come to my mind. I personally mostly like trading with ETH. I think both liquidity and mobility are faster. However, as a result of the price decrease experienced in the previous weeks, we have seen that the balances we tried to earn are rapidly melting against the USD.

I think we need to completely separate the crypto money we buy for investment and the crypto money we use for gambling. Personally, from this point on, I will use as many USDTs as possible for gambling.
12  Economy / Gambling discussion / Turkish Super League and Russian League on: March 14, 2020, 06:49:29 PM
Unfortunately, bad days affected the sports competitions badly. Many countries on the European continent are going through difficult times. Sports competitions are postponed and people have to rest at home.

When we look today, we have seen that matches are not played in many leagues anymore. As far as I know, there are 2 leagues in the European leagues this week that the games are played without interruption. I do not know about the Russian league. Despite the postponement request from a lot of the teams in Turkey league matches are played without spectators.

I just watched the match of Fenerbahce, one of the major teams of the league. The match without the audience is really bad. I think it is very difficult to bet on these matches also.
13  Economy / Gambling discussion / Match of This Week : Bayern vs. Schalke or Napoli vs. Juventus? on: January 14, 2020, 02:02:06 PM
Let the bets begin.
This week with Liverpool, (the dominant leader of the premier league) will face with Man Utd (facing difficult times.)
I think everyone thinks Liverpool will win. But if Man Utd loses this match, they can have a hard time after that. I think I think it will be a very important match for the Solskjaer. It could affect his future in United.
14  Economy / Gambling discussion / Which Transfer is the Best of Mid-Season? on: January 04, 2020, 06:58:13 PM
The transfer season starts between all European leagues. All teams have started negotiating to strengthen their squad. Who do you think will be the best of this transfer period?

I choose Haaland (Salzburg> Dortmund). Do you think we can see a more sensational transfer?

15  Economy / Gambling discussion / Weekly Football Bet Coupons! on: October 25, 2019, 08:49:21 PM
This week and the following weeks under this title let's comment on the matches of the week. To get the best betting slip, help with the matches you follow and comment on the result and let's all weekly make coupons.

Rules;

1) There is no need spam here. Just leave your info here. (Preffered your own region - naturally, we can know leagues where we live.)
2) This thread can't provide exact result. You should bet if you like but there is no responsibility in this thread. Everyone can tell their idea.
3) We don't need bad languages. Please be polite.
4) I know we are all fan of at least a club. But please don't be fan if you are sharing your thoughs in here. Fanatism always can harm us.


BundesligaPremier LeagueLa LigaSeria ALigue 1(I share these ones so they are major ones - but you can share your other idea also.)
16  Other / Meta / Who is this early joiners? (In Bitcointalk) on: September 13, 2019, 09:33:57 PM
As you all know, Satoshi is one of the important people for this forum. Not only did he find Bitcoin, we owe Satoshi as the founder of this forum.

I don't know everyone has already knew about Satoshi. Most of the first correspondence on this forum was satoshi himself.
If there is anyone who don't know about satoshi's profile, they can look here: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=3
It is the profile of Satoshi.

I wonder who is the first joiner in this forum.

I looked it all.

1) https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1 - I think it is just founder account. This account may belong to satoshi.
2) https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2 (there is no account)
3) https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=3 (Satoshi's himself) He disappear in 2010.  Sad
4) https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=4 ( Sirius: he said in his profile that he is not admin. He has not logged in to the forum since January 2018
5) https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=5 (there is no account)
6) https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=6 (it is just a newbie. - Interesting.)
7) https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=7 (there is no account)
Cool ... It is going like that...
17  Bitcoin / Bitcoin Discussion / Which Paper Wallets Safe More? on: July 19, 2019, 06:06:19 AM
I read some news that they are claiming Bitadress and brainwallet adress may be unsafe.

Which website are you using for creating paper wallets in safe? I always used bitadress. I never experienced bad issues. But I am not sure I can use it anymore.
18  Local / Konu Dışı / Stake İmza Bounty'de Şok! on: June 14, 2019, 11:13:02 AM
Son bir kaç aydır katılımcısı olduğum Stake, bugün itibariyle imza kampanyasından çok sayıda insanı birden çıkardı.

18. Haftayla birlikte listede olmayanlar için üzgünüz diye belirterek. Geçenlerde bir arkadaş isteyenlere BTC ödemelilere yardımcı olurum adamlar yoksa tekel gibi kendi vatandaşlarını çalıştırıyor demişti. Yardımcı olabilecek varsa bir el atarsa sevinirim.
19  Local / Ekonomi / Borsalar Göçüyor. Markette Doğal Seleksiyon mu Gerçekleşiyor? on: May 20, 2019, 07:48:02 PM
Bitfinex-Tether muhabbetinden sonra şimdide bir çok borsadan parça parça haberler geliyor. Bugün önce HitBtc haberi çıktı sonra TradeSatoshi ve şimdide Cobinhood. Bu borsalarda parası olanların umarım zararı yoktur.

Sürekli söylüyoruz bu kadar çok şişen piyasa patlar diye. Hepimizin beklentisi kripto paralarda yaşanacak patlama yönündeydi ama sanki bu beklenti boşa çıktı. Zira bugünlerde borsalar yavaş yavaş sinyaller vermeye başladı. Sizce bu doğal seleksiyon mu? Ya da borsa işletenler yatıya mı kalıyor diğer insanların yatırımlarının üstünde?
20  Alternate cryptocurrencies / Service Discussion (Altcoins) / Which Platform Better? on: May 12, 2019, 09:58:18 PM
As we all know, new DAPPSs enter our lives every day. In particular, recently launched Gambling-themed DAPPSs attract investors. You know, there are three very successful DAPPS platforms today. Ethereum, EOS and Tron.

Well, who do you think is the best gambling DAPPS? Which is the best network for Gambling?
Pages: [1] 2 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!