Bitcoin Forum
September 22, 2020, 09:05:49 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.20.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 267 »
1  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Justin Sun'dan yeni Defi Coini ( SUN ) on: September 21, 2020, 09:59:49 PM
Saat 17'den itibaren Binance'de işlemler açılmış. Uzun zamandır bekleniyordu ve ilgi de büyüktü. Sadece şu çöküş ortamına denk gelmesi kötü oldu. Hayırlı uğurlu olsun bakalım... TRX kilitleyenler durumları hakkında bilgi versinler. Ne zaman, ne kadar SUN gelecek?

0.001939 sattan açılmış. Açılışta anlık olarak 0.002435 görülmüş. Şu anda ise 0.001850 seviyesinde. Hacim az görünüyor, şimdilik 150 BTC. CMC grafiğine baktığımızda ise -her kritpoda olduğu gibi- düşüş eğilimi var. %6 ekside şimdilik. BTC'nin toparlanmasını beklemek lazım biraz. Muhtemelen 1 hafta sonra farklı bir tablo görebiliriz.
2  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Türkiye’de En Çok Yatırım Yapılan 5 Kripto Para Açıklandı on: September 21, 2020, 07:48:07 PM
Bu 5 kripto paranın hangi yılları kapsadığı net belirtilmemiş! Güncel bir veri mi onun hakkında da bilgi yok. Muhtemelen yerel borsaların coin/token hacim bilgileri ve aktif hesap sayıları üzerinden toplanmış. Sadece yerelleri kapsadığını düşünüyorum ben. Ve eğer böyleyse -Türklerin yoğun olarak kullandığı- Binance borsasındaki favori yatırım yapılan coinlere yer verilmemiş oluyor. Buna ek olarak birkaç büyük borsa da dahil edilebilir. ETH olmaması da zaten hepten enteresan! Ayrıca bu 2,4 milyon kişi nasıl tespit edilmiş onu da anlamadım. Sadece yerel borsalardaki hesaplar olmalı bunlar. Yerelde işlem yapmayıp da yabancı borsalarda takılanları sayamazlar sonuçta. Dediğim gibi; net değil pek çok şey. Ama böyle bir rapor yayınlanması da güzel elbette. İçinde bilgilendirici güzel açıklamalar var.

@gospodin yukarıda raporun linkini vermiş, sağolsun. Yaklaşık 26 sayfalık bir rapor. Ben de biraz okudum... Raporda "vergi" kelimelerini arattığımda, pek çok ülkede kullanılan kripto para vergilendirmelerine dair bilgilerin de verilmiş olduğunu gördüm. Bizim mevzuata da atıfta bulunulmuş hatta. 22. sayfada gelir vergisinden bahsediliyor. SPK'nın yetkilendirilmesiyle ilgili çalışmalar olacağından da bahsedilmiş.
3  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Haftalık 50 Dolar ile Altcoin Yatırım Önerileri on: September 21, 2020, 03:46:21 PM
Yaklaşık 1 yıldır, haftalık 20 dolar ile altcoin yatırımı yapmaya devam ediyordum. Eskilerden de var, yenilerden de var elimde; ama daha çok eskinin popüler olanları mevcut... Elimdekileri hiç bozmadan sadece alım yapıyorum. Al-sat pozisyonlarını çok nadir değerlendiren biriyim; belki de sağlamcıyım denebilir. Geçmişte terste kaldığım ve üzüldüğüm gelişmeler olduğu için riskten uzak duruyorum uzun zamandır. Yani hold hold hold!

Haftalık 50 dolar ile altcoin almaya devam edeceğim artık. 1 yıllık Bitvest macerasından sonra Bitamp imzasına katıldım.

Geçen sene bir liste hazırlamıştım kendime ve bu listedekilerden hangisi düşük fiyattaysa o hafta ondan alıyordum. Kendimce böyle bir yöntem belirlemiştim; şimdiye kadar da buna sadık kaldım. Yine benzer bir liste yapmak istiyorum.

Sepetimde olanlardan başlıcalarını aşağıya yazdım. Fiyatı 10 dolar altındakilerle ilgileniyorum daha çok. Bu aşağıdakiler hariç olmak üzere; kısa açıklamalarla yeni önerilerde bulunmanızı rica ederim arkadaşlar.
Herkese bol kazançlar dilerim...

Quote
ZRX, ZIL, ADA, OAX, STMX (eski storm), XRP, BCD, GVT, ENG, WAVES, KEY, IOTA, SYS, STEEM, STRATIS, STELLAR, TRX, CHZ, HBAR, STX, GRS
4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Matic aldık bakalım ne olacak. on: September 21, 2020, 10:54:28 AM
Ciddi miktarda alım yaptıysanız zararına satmayın elbette hocam. Yıllardır piyasada olduğunuzdan, acil ihtiyacınız olabilecek bir parayla girmediğinize eminim. Ben şimdiye kadar hiçbir aldığım coin/tokeni zararına satmadım. Umarım başıma da gelmez. Bazen 5-10 dolar edeni zararına satabiliyorum ama aldığımdaki toplam değeri 100 dolar üstündekilere dokunmuyorum! Elimde 2 senedir tuttuklarım var mesela; inat ediyorum satmıyorum. Bazen al-sat fırsatı veriyor ama elim gitmiyor işte. Geçmişte BİST'te çok para kaptırmışlığım var. Oradan ders oldu artık bana. Gözden çıkartmak istediklerimi de maliyetten satıyorum. Aksi durumda kazık yemiş gibi hissettiğimde etkisinden kurtulmak da zor oluyor.

Matic için -gelmesi beklenen- alt boğasındaki performansını değerlendirmek en iyi seçenek şimdilik. Çıkarsa belki oradaki genel ivmeyle çıkar yukarılara. Ama işte nereye kadar gidebileceğini kestirmek zor! Elbette önce Ekim ayındaki açıklamaya bakmak lazım. Böyle belirsiz olanlarda 2x gördükten sonra kritik kararı (ya tamam ya devam) vermek gerekiyor.
5  Local / Yeni Başlayanlar & Yardım / Re: YANLIŞLIKLA ELECTRUM HESABI AÇTIM on: September 20, 2020, 07:37:00 PM
Konuya ben de açıklamalarla katkı yapayım... Electrum.org sitesinde masaüstü için 3 farklı cüzdan kurulumu var:
Quote
Standalone Executable
Windows Installer
Portable version

Setup dosyası dediğinize göre muhtemelen windows installer indirip kurmuş olmalısınız. Windows program ekle/kaldır kısmından bunu kaldırabilirsiniz.
Eğer sadece bir exe dosyası indirdiyseniz direkt onu silin ve sonrasında ise şuraya gidip bir bakın: C:\kullanıcılar\kullanıcı_adınız\AppData\Roaming
Burada Electrum dizini olacaktır. Onu da komple silin. 3 kurulumda da burada bir dizin oluşturmuş oluyor Electrum!
Son olarak da CCleaner ya da benzeri bir program ile "kayıt defteri" temizliği yapın. Windows'ta programlar silinip kaldırılsa bile bazen registry temizlenmeyebiliyor, artıklar kalıyor. Elle taratmakta fayda var.

Tüm bunları yaptığınızda Electrum'a ait her şeyi kaldırmış olacaksınız. Ben de bazen istemediğim bir şeyi kurduğumda, ondan komple kurtulmak istiyorum.

Not: Bu cüzdanlar için para ödemezsiniz. Eğer ödeyecek olsanız da en baştan isterler sizden. Komisyonlar, BTC çekim işlemlerinde ve al/sat yapılacağı zaman mevcut bakiyenizden düşerek alınır. Sonradan size bir ücret çıkartılmaz!
Şu siteden Bitcoin hakkında bilgi edinebilirsiniz: https://bitcoin.org/tr/
Forumda da pek çok makale var. Bir şey indirmeden, sadece okuyarak anlamaya çalışın. Sonra zaten deneme kısmına geçersiniz. Sahte sitelere dikkat edin; sertifikaları (SSL) kontrol edin!
6  Local / Konu Dışı / Re: Biz Sorduk Bthd Cevapladı on: September 20, 2020, 04:55:45 PM
Özelden ne zaman yardım istesem ya da fikrini sorsam hemen cevaplamıştır @bthd hocam. Tekrar teşekkür ediyorum kendisine. Ayrıca forumda açmış olduğu konularla da herkese yol göstermeye çalışıyor.
Eğer röportaja dahil olmak ister ve yanıtlamaya karar verirse; ben de bu vesileyle sorularımı ileteyim buradan bthd'ye.

- DeFi projeleri hakkında ne düşünüyor? İçlerinde yatırım yapmış oldukları var mı?
- Portföyündeki coin/tokenlerin yüzdesel ağırlıkları nelerdir?
- Global'de pek çok dolandırıcılık yapan hesabı bulup ortaya çıkarttığını da görüyorum. Alt hesabı olanları ya da intihal yapanları nasıl tespit ediyor? Bu işler ne kadar vaktini alıyor?

Teşekkürler şimdiden...
7  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: 1.5 senedir izlediği tek ALTCOİN on: September 20, 2020, 01:52:11 PM
Gizem, kaos, entrika... Her şey var gerçekten:)
Şaka bir yana; şu coinin hangisi olduğunu da söyleseydiniz keşke hocam. Eğer totem yaptıysanız ona bir şey diyemem; ama buraya da böyle yazıp fikir sorunca insan merak ediyor haliyle.

Tek bir coine kilitlenmek bana eskiden doğru gelse de artık gelmiyor! Mesela ben kripto piyasasına ilk girdiğim 2017 yılı ortasında Tezos ve Monetha çok revaçtaydı. Bu ikisine kilitlenmiştim. XTZ fiyatını yüksek bulduğumdan, sonra gözümü sadece Monetha'ya dikmiştim. Her gün takip ediyor ve ara sıra da alım yapıyordum. Sonra anladım ki; ne kadar iddialı olsak ve projeye ne kadar güvensek de, rüzgar bazen tersine dönebiliyor ve hayaller de yıkılabiliyor. Sonuç ortada: MTH dibi boyladı! Oysa 2017'de mütiş bir proje olarak görünüyordu... Ben de 2018 ortasından itibaren sepetime onlarca coin katmaya çalıştım; halen de bu yolda gidiyorum.

Bu nedenle sepetimiz çeşitlendirdiğimiz kadar, takip edip kilitlendiğimiz coinleri de çeşitlendirmeli ve onlarla duygusal bağ kurmaktan vazgeçmeliyiz. Hem sağlığımıza hem de paramıza zarar verebiliyor bunlar maalesef.

Bahsettiğiniz getiri de çok yüksek gelmedi bana. Şöyle biraz elle tutulabilir olanlar arasında 5x-10x yapmayan coinler kalmadı gibi bir şey neredeyse. Hepimizin asıl amacı aslında 100x yapacak olanı bulmak. Bu yolda giderken de 3-5x yapanlar çıkabiliyor önümüze. Sepetimizde 50 coin olsa ve bunlardan 10 tanesi 10x yapsa, hedefimize çok yaklaşmış sayılırız ve motivasyonumuz da yükselir. Ama tek coine kilitlendiğimizde; bazen erken satmaktan pişman olurken bazen de satmadığımıza üzülüyoruz.

Hakkınızda hayırlısı olsun hocam. Ama yukarıda da dediğim gibi: Tavsiye verebilmemiz için hangi coin olduğunu bilmemiz lazım. Ben şahsen, bu forumdaki herkes kazansın isterim. Art niyet beslediğim kimse yok burada. O yüzden de doğruya doğru, yanlışa yanlış derim.
8  Economy / Services / Re: [OPEN] Bitamp Signature Campaign | Full Member & Hero/Legendary - $25-$50/Week on: September 19, 2020, 02:49:22 PM
Bitcointalk profile link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1105358
Current amount of posts (including this one): 5319
How much merit have you earned in the last 120 days: 74
SegWit BTC Address for Payouts: bc1q4qf02yzz5pvvdgfv7str7knjppjeeypgjgaql6

Note: I will wear signature and avatar once approved.
9  Local / Konu Dışı / Re: pckoliq Nickli Hesabım Çalındı on: September 19, 2020, 02:00:51 PM
Geçmiş olsun hocam. Son post 17.01.2020'de görünüyor; eğer silinen yoksa tabii! Yazıp/silinen bir şeyler varsa, arşivden bakılabiliyor onlara.

Negatif trust'lar, güvenlik ihlali yaratma ihtimali olan bir posttan dolayı verilmiş görünüyor. Negatif vermeden önce de silinmesine yönelik bir uyarı yapılmış. Belki bunu hesabınızı ele geçiren de yapmış olabilir, bilemedim...

Hesabınıza uzun zamandır girmediğinizden şifrenizi unutmuş/karıştırmış olabilir misiniz? Yani hack olmama gibi bir ihtimal var mı? Çünkü çalındıysa, bir şey yapılmamış gibi görünüyor bu hesapla.

Cüzdan imzası ile hesap geri alınacaktır muhtemelen. Negatiflerle ilgili de biraz uğraşırsanız sildirirsiniz diye düşünüyorum.

Edit:
Buradan baktığımda -auto ya da manuel- ban verildiği görünmüyor: https://bpip.org/Profile?id=1026213
Burası düzenlenmemiş ya da silinmiş postlarınızın olduğu yer: https://loyce.club/archive/members/102/1026213.html
Son satırdaki negatif verilmiş olan post. İçindeki linke tıklamasın kimse!
Negatif trust referans linkinde, 3 kişinin profilinde de bu postun birebir aynısı paylaşılmış görünüyor! Bir hackenme olmuş sanırım. Bu kişiler banlansın diye mi böyle paylaşım yapılmış anlamadım!
10  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Btc herşeyin içine ediyor.İyi altcoinler etkileniyor on: September 18, 2020, 08:06:06 PM
Şu zamanda en iyisi aslında altcoinleri düşükten toplayıp hold etmek! Al-sat yapınca terste kalınıyor çoğunlukla. Kar edenler de var ama son tahlilde zarara uğrayanlar daha fazla. Elbet düze çıkacak piyasa ama ne zaman bilinmez! Hepimiz o bilinmezliğe yelken açtık burada. Bir umut topluyoruz BTC'yi de altları da... Ben gözüme kestirdiğim 30 coin seçtim, hangisi düşerse ondan alıyorum. Ya sabır çekmekten başka yol yok! Moralleri bozmayalım...
11  Local / Konu Dışı / Re: Ruh Sağlığını Korumak + Covid'le Mücadelede Vitamin/Minerallerin Önemi! on: September 18, 2020, 07:53:46 PM
bu covid yüzünden güneş ışığı eksikliğine bağlı baya bi insanda D vitamini eksikliğine bağlı hastalıklar çıkabilir. devlet de kolay kolay ölçmüyor bunu. fazlası zararlı olur mu bi bilgim yok. sizce takviye alınmalı mı ?

D vitamini, güneş haricinde gıdalarda da var fakat emilim sorunu nedeniyle çoğu insanda düşük çıkıyor. Emilimi en zor vitamindir D!
25'in altındaki değerler "eksiklik", 15'in altındaki değerler "yüksek eksikliktir" ve tehlikelidir. İdeali 50'nin üzerinde ve 100'ün altında olmasıdır. Bir dahiliye hekimine görünerek test yaptırabilirsiniz. Çok düşükse eğer iğne de önerebilir... Vücutta bir süre depolandığı için fazlası "hipervitaminoz" olur ve zararlıdır!

1 seneden uzun süredir takviye olarak vitamin alıyorum. beslenme konusunda hayvan gibiyimdir kara şimşek dışında her şeyi yerim. sebzeleri ciğ yemek gibi çok güzel bir huyum vardır.

Tebrik ediyorum hocam:) Aynen devam.

Ben B12 eksikliği için bemiks c kullandım kullanıyorum. Özellikle ağzımda aft çıkıyor ve bu durum çok kötü vitamin eksikliğinden dolayı dendi ve bemiks c tavsiye edildi. En büyük sıkıntısı idrarı sarartiyor ve koku oluyor. Afta faydası var ama

Bemiks-C eskiden kullanırdım, içeriğini biliyorum. B12 vitamini oldukça azdır aslında Bemiks'te... Eğer kandaki değerleriniz 300'ün altındaysa, bence B12'yi tek olarak Solgar ya da NewLife gibi markalardan kullanırsanız daha iyi olur. Daha kaliteli formları var çünkü bu markalarda. İdrarı sarartan da aslında B12 değil; B2, B6 ve C vitaminidir. Geçmiş olsun.
12  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: DOT Hakkında Ne Diyorsunuz? Uzun Süreçte Bir Eth olabilir mi? on: September 18, 2020, 04:10:21 PM
Konkordato'nun verdiği linkte yazılanlar, forumdaki en kapsamlı DOT bilgilendirmesi olabilir. Ben de buranın linkini verecektim zaten...
Geçen ay swap yapılmıştı ve OLD/NEW şeklinde iki proje görünüyordu CMC'de. Şimdi artık DOT olarak çıkıyor listede. Eskisinin toplam adedi 10 milyon kadardı. Şimdiki ise 100x fazla arza ve 100x de düşük fiyata sahip. 852 milyon sirkülasyona sahip olmasına rağmen fiyatı çok iyi seviyede aslında. Bu yüzden de beşinci sıraya yükselmiş zaten. Arkasındaki teknoloji hakkında bilgim yok. Bazıları abartılı şeyler vaat ettiklerini yazmıştı Telegram'da. Uzun vadede yükselişini sürdürebilmesi için bunların gerçekleştiğinin de adım adım görülmesi lazım. Şu anda görrdüğüm kadarıyla çok iyi pazarlandığı bir gerçek. İçi de bu kadar iyi olacak mı, onu zaman gösterecek artık.
13  Local / Konu Dışı / Re: Eşi dostu dolandıran Mezarcılar hikayesi :) on: September 18, 2020, 03:51:49 PM
Ben de olayı anlamadım valla! Kim kimi nasıl dolandırmış; Biri tane tane anlatırsa sevinirim:) Uzun zamandır airdrop kovalamıyorum, mevzulardan uzak kalmışım sanırım. Şu zamanda DeFi airdropları iyi kazandırmaya başladı.
14  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: FORK DELTA DA YAPTIĞIM HATA on: September 18, 2020, 03:42:03 PM
Anladığım kadarıyla ters işlem yapılmış. ForkDelta kullanmadığımdan hiç başıma gelmemişti bu. Binance'de böyle bir işlem yapmak istesem yapamam sanırım; bakiyeyi kontrol ediyor ve yeterli değilse izin vermiyor bildiğim kadarıyla. Geçmiş olsun hocam. Dalgınlıkla olabilen şeyler bunlar. Hatta eğer elinizde o kadar (448) ETH olmuş olsaydı, tokenin grafiği anlık olarak tepeye çıkardı. Böyle şeyleri geçmişte görmüştük grafiklerde.
15  Local / Konu Dışı / Ruh Sağlığını Korumak + Covid'le Mücadelede Vitamin/Minerallerin Önemi! on: September 18, 2020, 01:45:07 PM
Vücuttaki vitamin ve mineral dengesinin bozulması; pek çok fiziksel hastalığa yol açtığı gibi ruhsal rahatsızlıklara da sebebiyet vererek hayattan keyif almamıza engel olur. Kronik mutsuzluk, depresyon, kronik yorgunluk, dikkat eksikliği (odaklanma güçlüğü), uyku kalitesinin bozulması (uykusuzluk), anksiyete ve pesimistlik (karamsarlık) bunlardan bazılarıdır... Özellikle de yaşamış olduğumuz Covid-Pandemi döneminde pek çok kişinin ruh sağlığı, çevreden duydukları kötü haberlerin etkisiyle daha da bozulmaya başladı!

Psikiyatrlara gidip de antidepresanlar yazdırmadan önce kapsamlı bir kan tahlili yaptırmak lazımdır. Çoğu psikolog/psikiyatr maalesef bunu göz ardı ederek standart ilaçlarla tedavi başlatmakta! Bu kullanılan ilaçlar da yan etkilerinden dolayı bazen yarardan çok zarar verebilmektedir. Elbette ki sorunun kan değerleriyle alakalı olup olmadığı anlaşıldıktan sonra terapi + ilaç desteği alınmalı. Belki de sorunun çözümü çok basittir...

Vücudumuzun sağlıklı çalışması için gerekli olan vitamin ve minerallerden en önemlileri şunlardır: B12, D, C, Çinko, Demir.

Son yıllarda yapılan araştırmalar özellikle D vitaminin Cholecalciferol (D3) formunun vücut için hayati öneme sahip olduğunu gösteriyor. D vitamini için güneşlenmek tavsiye edilse de bu her zaman mümkün olmuyor. Çünkü günün belli saatlerinde güneş ışınları almak gerekiyor. Ayrıca mevsimsel değişiklikler de buna her zaman müsade etmiyor. D vitamini depomuz ortalama olarak 3-4 ayda boşalmaktadır. Bu nedenle yılın her ayında aslında bu vitamine ihtiyacımız var.

B12 içinse, Siyanokobalamin formu yerine daha iyi emilebilen Metilkobalamin formunda takviyeler alınmalı. Elbette ki bu takviyeleri doktor kontrolünde almalıyız. Eğer yeterli beslenemiyorsak ve/veya vücudumuz yediğimiz gıdalardan aldığımız vitaminleri ememiyorsa takviyeye başvurmak en doğrusu. B12 depomuz 2-3 yılda boşalmaktadır.

Çinko ile son birkaç ayda tanıştım ve uzun uzun araştırdım. Vücuttaki 300'den fazla enzimin düzenli çalışmasından sorumluymuş. Göz ağrısı ve bulanık görmeden tutun da; saç dökülmesi, yüksek kolesterol, karaciğer ve kalp hastalıkları, tırnaklarda kırılma, grip ve nezle ile mücadeleye kadar pek çok alanda etkili. Benim değerlerim oldukça düşük seviyelere inmişti ve doktor tavsiyesi ile çinko desteğine başladım!

Covid Faktörü:
Son günlerden Covid virüsünden korunmak için vücut bağışıklığının en üst düzeyde tutulmasından bahsediyor hekimler. Google'da aradığınızda bile hem güncel haberler hem de bilimsel makaleler çıkıyor... En fazla tavsiye edilen ise B12 + D3 vitamini + Çinko! Bunu şöyle bir örnekle anlatmak faydalı olabilir: Eğer bir ülkenin ekonomisi ve askeri kuvvetleri güçlüyse, dış ülkelerden gelebilecek saldırılara karşı savunma kabiliyeti de güçlü olur ve en az hasarla atlatır bu süreci. Yani bu vitaminler Covid virüsü için doğrudan bir tedavi değil, savunma mekanizmasıdır!

Covid'le mücadeleyi de bireysel olarak bu şekilde düşünebiliriz. Eğer vücudunuz kuvvetliyse (bağışıklığınız yüksekse) ve kronik hastalığınız da yoksa, Covid pozitif olsanız bile bunu ya hissetmezsiniz ya da çok az bir hasarla atlatabilirsiniz. Bu nedenle sağlıklı beslenmeye önem vermeli ve vücudumuzda eksik olan vitamin/mineralleri takviye olarak almalıyız.

Vücudunuz bir hastalıkla savaşmaya başladığı zaman vitamin/mineral depolarınızı da bu savaş neticesinde boşaltmaya başlar. Bunları silahlarınız olarak düşünebilirsiniz. Deponuzda ne kadar çok silahınız varsa, mücadeleyi kazanmanız da o kadar yüksektir! Elbette ki bu süreci etkileyen onlarca faktör olabilir... Vitamin/mineralleri, bu faktörlerden biri olarak düşünebiliriz. Bunu şu nedenle yazdım; benim d vitamini, b12 ve çinko değerlerim, 4-5 ay önce oldukça iyi seviyelerdeydi ve takviye almaya devam ediyordum. Oysa geçen ay rutin test yaptırdığımda bu üçünün yarıya indiğini gördü doktorum. Sebebini ise son birkaç ayda bir hastalık geçirmiş olabileceğime bağladı. Covid olmuş olabilir miyim diye sorduğumda ise "o da mümkün elbette" dedi. Çünkü bu vitaminler normal zamanda (hele ki takviye almaya devam ederken) aniden düşmezmiş. Mesela b12 vitamini vücutta 2-3 yıla kadar depolanır ama önemli sıkıntılarda depolar erkenden boşalmaya başlar. Çünkü savaş hali başlamıştır ve cephane kullanıyordur vücudumuz!

Not: Eğer kan değerleriniz iyiyse zaten bir takviyeye ihtiyacınız yoktur. Ama eğer eksikleriniz varsa ve gıdalarla bunu kapatamıyorsanız; şu bulunduğumuz virüs ortamında bu eksiklerinizi telafi etme yoluna gitmelisiniz. Bunu da bir hekime danışarak, kan değerlerinizi kontrol ettirerek ve gerekiyorsa da beslenme alışkanlıklarınızı değiştirerek yapmak en doğrusudur! Takviye almak bir seçenektir, zorunluluk değildir! Bunun kararı size ve hekiminize kalmıştır.
16  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Uniswap Token Binance'de Listelendi (1200$ Airdrop) on: September 18, 2020, 11:24:22 AM
Uniswap ile hiç işlem yapmamıştım! Bu başlıkta yazılanları görünce pişmanlık oturdu içime valla:( Çok güzel paralar akmış. 1200 doları imzadan kazanabilmem için 50 hafta boyunca full yazmam gerekiyor! Ki zaten imkansız bir şey bu... Bugün de 5 doları geçmiş ve yükselmeye devam ediyor UNI! Gerçekten de çok büyük bir atak yaptı.

Hani hep deriz ya; "100 tane projeye yatırım yaparsınız ama içlerinden sadece 1 tanesi iyi bir kazanç getirir". Bunda ise yatırım yapmadan kazanmak mümkün olmuş. Piyasanın nadir sürprizlerinden biri... Kazananlara hayırlı uğurlu olsun. Havadan geldi diye çarçur etmesinler. İhtiyaçlarını kapatsınlar ya da iyi projelere yatırsınlar. Herkese bol şanslar arkadaşlar.
17  Local / Konu Dışı / Re: Gönüllük esanına dayanarak corona aşısı için tester olmak isteyen varmı? on: September 16, 2020, 10:18:30 PM
Geçenlerde bu konuya benzer bir konuda yazmıştım. Ya doğrudan Almanya'nın ya da Avrupa Birliği'nden birkaç ülkenin ortak çalışması olan aşı sanırım bu! Ufak bir ücret karşılığı olacağını düşünüyordum ama gönüllülük üzerine yapılacakmış. Muhtemelen (riskleri okudum ve kabul ediyorum şeklinde biten) çooook uzun bir metin imzalatacaklar gönüllülere ve eğer önemli bir sağlık sorunu ya da ölüm yaşanırsa mesuliyet kabul edilmeyecek. Ülkemizde şu üç gruba dahil olan binlerce insan olduğuna eminim: Macera sevenler, hayatında bir değişiklik olsun isteyenler, meraklılar...

Madalyonun diğer yüzünden bakarsak da; son tahlilde birilerinin bu çalışmalara denek olarak dahil olup, aşıları test etmesi lazım zaten! Her test de olumsuz olacak diye bir şey yok. Hayırlısı olsun bakalım...
18  Local / Konu Dışı / Re: Serbest Sohbet Köşesi - Tanışma / Kültür / Sanat / Forum / Hayat / Paylaşım on: September 16, 2020, 07:35:02 PM
@Kalemder üstadın aylar önce açmış olduğu bir başlık var arkadaşlar: Yazı Fihristi - İçerik Kütüphanesi / Faydalı postlarınızı burada listeleyin
Birkaç kişi dışında ekleme yapılmamış; gözden kaçmış ya da rağbet görmemiş... Ben aylardır buraya konularımı tek mesaj altında editleyerek ekliyorum. İsteyenler ayrı ayrı da ekleyebilir ya da merit konularına yazdıklarının linklerini tek bir madde altında da ekleyebilir. Ben öyle yapıyorum; derli-toplu halde duruyorlar ve istediğim zaman tek yerden eski konularıma ulaşabiliyorum. Lütfen bir göz atın ve isterseniz de bu başlık altına faydalı yazılarınızın linklerini ekleyin.

Ben anahtar kelimeler de koyarak şöyle bir şey yapmıştım mesela:
Quote
• Ağustos Ayı İçeriklerim ->
(Bitcoin, USD, Kripto, Altın, FRM, XRP, DeFi, Proje, Startup, Boğa, Modem, İnternet, İmza Kampanyaları, Bounty, ICO, IEO)

• Temmuz Ayı İçeriklerim ->
(Bitcoin, ETH, Altcoin, Altın, Gümüş, USD, FERRUM, DeFi, Kriz, Bilimkurgu, Film, Sağlık, Proje, Veri Merkezi, Linux)

• Haziran Ayı İçeriklerim ->
(Bitcoin, Altcoin, Total Supply, USD, STORM, SWAP, Girişimcilik, Başarı, Türkçe, Yazım Kuralları, Öğrenilmiş Çaresizlik)

• Mayıs Ayı İçeriklerim ->
(Firefox, Datacenter, Veri Merkezi, Dolandırıcılık, Bitcoin Halving, Yarılanma, Güvenlik, Yabancı Dizi, Oyun)
...
19  Local / Servisler / Re: Binance US Hedef Büyütüyor: Düzenlemeler Borsadan Yana on: September 16, 2020, 03:43:11 PM
Geçen ay 38 eyalette hizmet verdiğine dair bir haber okumuştum. Şimdi 40'a ulaştığına göre, her ay birkaç tane eklenebiliyor demek ki! Toplamda 50 eyalet var ve geriye kaldı 10 eyalet! Amerika'daki yasaların bir kısmı, her eyalette farklı işlediğinden oluyor sanırım böyle tek tek eklenmesi. Ama Binance de bu konuda baya hırslı ve kararlı anlaşılan... Henüz eklenmeyenler arasında olan New York, Texas ve Washington büyük bir nüfusu barındırıyor. O yüzden bunların da eklenmesi işlem hacmini baya artıracaktır!
20  Local / Konu Dışı / Re: Amazon Preme Artık Türkiyede sadece 7,90 TL on: September 16, 2020, 03:29:58 PM
Şimdiye kadar hiç kullanmadığım bir platform. Fiyatı da oldukça uygunmuş. 30 günlük deneme için kredi kartı istemelerine de gıcık oluyorum. Sanki her an para çekeceklermiş gibi geliyor:)
Üye olmadan, hangi film ve dizileri yayınladıklarını nereden görebiliriz buradaki? Kullananlar tecrübelerini ve film/dizi içeriklerini paylaşırlarsa iyi olur aslında...
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 267 »
Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!