Bitcoin Forum
November 19, 2019, 02:22:28 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.18.1 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 »
61  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Hepimiz Ayıdan bıktık ve korkuyoruz.Kripto para fiyatları nasıl stabilleşir? on: May 18, 2019, 09:30:38 AM
stabil olayı zor.Zaten zengin olan girip belli coini hoplatıp üsttten verip vınn.alanda elinde patlayınca zarara satıyorda
şu baktt denen açılsada piyasa iyice canlansa ama oranın bile stabile etkisi olmaz kanımca.üst düzey şirketler yatırım yapsa onlarda coini belli seviyeden alıp belli yerden satıp parayı alıp çıkınca helede alınıp çıkılan paralar 10-20-50 milyar usd bazında olursa piyasanın göçmesi normal.
stabil olayı zamanla olabilir ama süre uzun bence...
62  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Yeni boğa döneminde tavsiyeler. on: May 15, 2019, 07:12:18 PM
Coin var coincik var bence.Mesele doğru coini seçmekte.Hiç unutmuyorum.Koineks de tweet attılar örnek verelim 13 aralık 2018 tarihinde borsaya hangi coini ekleyelim.İşte o tweet yazılan kamyonla cevapta gene bizim türk milleti yememiş içmemiş gitmiş anladığım parayı alttakine gömmüşler Cheesy

https://coinmarketcap.com/currencies/stakenet/#marketsBTC

zaten coinin olduğu borsalar ofsayt üstüne coinde maşşalahı var anladığım çoğu senin dediğin şekil all in girmiş. Grin bu coine parayı basmışlar.

tweete bu isteyen incelesin.

https://twitter.com/koineks/status/1073155572026040322

şahsen ben olsam elinde para nedir ne değildir örnek 10000 usd dersen.
İşte üstteki gibi birine parayı basarsan geri alma oranı çok zayıf derim.
Ama cmc ilk 25 e bakarsan ordan seç beğen al.kolay gelsin.
63  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Bitsdaq Borsası Dağıtılan BXBC Tokenlar için açıklama var !!!!! on: May 15, 2019, 07:03:46 PM
Bu borsadan tabiri caizse bi zik olmaz. Grin
şimdi twittera girdim adamalr tweet atmış yılın bombası tarzı girdim baktım inceledim Grin


https://twitter.com/BitsdaqExchange/status/1128609138014019584

sonuç lan sizin verdiğiniz kontrat  adresi biz geçen hafta bulduk yayınladık burda. Cheesy Cheesy

sonuçta atomu parçaladılar sanırım.Resmen amiyane tabirle daşşak geçiyorlar. Cheesy
64  Local / Servisler / Re: Bitebtc scam ( dolandırıcı) Hesabıma giriş izni vermiyor... on: May 14, 2019, 06:01:30 PM
Bu borsa benim anladığım bir fırıldak çevirdilerde işte görünürde iyi niyetli gibi gözükmek için yaptığı açıklamada

En son yaptığınız işlemleri ve cüzdan ile yaptığınız işlemleri gösteren formu destek servisine doldurmanızı rica ederiz.

Özür diliyoruz ve bu durumu anlayışla ele almak istiyoruz.


Kaç kişi misal btcturk-paribu-koineks gibi yerli borsa olsun bırakın yabancıyı aldığı sattığı her coinin kaydını tek tek alıyor saklıyor yani.

Ama şu var kendini garantiye almak istiyen ben yerlilerde koinkes ve paribuda işlem yaptıktan sonra işler bitince borsadan çıkmadan evvel coin bakiye resimlerini hergün alırdım ve hatta sayfayıda farklı kaydet yapardım.Tabii dediğim olay kışın sonradan trezor-ledger aldım ne var ne yoksa cüzdana çektim.

Lazım olunca şimdi cüzdandan yollayıp gene trade yapıp duruma görede geri çektiğimizde oluyor.

Ama daha çok yabancı borsalarda şu aralar çöp coinlerden topluyorum adı sanı duyulmamış onlarıda almadan önce sitesi varmı yokmu diyip araştırıp Win 64 tabanlı cüzdanı indirip oraya coinleri çekiyorum.Cüzdanı olmayan coini zaten almamak lazım.

Arkadaşın şansızlığı coini almış borsada dursun demiş ve aldıktan  sadece 2 gün sonra sözde borsada sunucuda yangın çıkmış bırak coini adamın kaydı ortada yok absürd bir durum.

İşte aldığı an parayı cüzdana çekse zerre zararı olmazdı.
Sadece borsada adı yok ama para cüzdanda yeni hesap açıp oraya cüzdandan yollardı.

Son tavsiyem borsada fazla işlem yapmayan cüzdana çeksin.

Ledger-trezor şimdi alamam imkanım yok diyen.

Coinbase kullanabilir-blockchain info gibi genede web sitesi uzantılı ama cebe sms ve mail onay olmadan siteye ulaşması zor.Şunuda diyen olursa ya oralar paraları alıp kaçarsa ne olacak.Ya bu işi bırakacan yada ledger trezor alınacak.

BORSADA PARA TUTANDA BENCE RESMİ ALMAYI İHMAL ETMESİN.


https://imgur.com/a/joe0LZc

65  Local / Ekonomi / Re: BTC ÇIKACAK !! on: May 13, 2019, 09:14:41 PM
şaka maka gene çıkıyor ve % 60 civarıda btc üstünlüğü var.Bakalım nereye kadar gidecek olay.
Piyasa biraz düzelsinde morallar yerine gelsin.Smiley
66  Local / Ekonomi / Re: Veeee BAKKT sonunda TEmmuzda !!!!!! on: May 13, 2019, 09:09:11 PM
Baktt denen olay geçen sene kasımda çıktı .Ve o zamanlar büyük düşüşte bu gevşekler biz ocak 13-15 gibi açacaz dediler.İşte o zaman tam ayı oğlu ayı piyasaya hakim idi. Cheesy piyasa geberikken niyetlendiler.
Bende bunları twitterdan takibe aldım.Ocak 15 gibi geldi bunlar kayış attı açamayacaz özür dileriz dediler. Grin
Sonra adamlar yavşak olduğu nerden belli twitterda yazılarını silmedi iseler.Üstüne ocakta açacaklardı ya işte bu gerzekler twitterdan şubat civarı 2-3 tweet salladılar adam lazım bize kalifiye eleman şirkete değişik yerlerine kripto ile ilgili eleman almaya çalıştılar.. Grin lan adamları  işe almadan dükkanı açmaya niye niyetleniyon hadi onu geç.Birde sözde zengin kodamanlara yatırım hizmeti verip paraları depolayacak zengin adam zaten bunların gevşek olduğunu anlayınca sanırım uzak durdu  o dönem...büro bomboş masalar boş eleman yok abi Cheesy
İŞte bugünkü olsun geçenki olsun bence bunları zerre miskal çıkışa etkisi yok.Ama şu var algı yapıyorlar baktılar btc koptu gidiyor hemen salla babam 2-3 tweet donald trump gibi  Grin bizde varız btc gemisi yol aldı biz sap gibi kaldık dediler demekki işte pastadan pay kapma yarışı. Cheesy
Ama harbiden temmuzda açıpta işte zengin yatırımcı 3-5  ciddi ciddi para yatırırsa bunlara o zaman kriptoda yükseliş daha sağlam oalcaktır.Temmuz ola hayrola belkdie btc darbesi bile olur yani.ama gene kayışta atıp ileri tarihede atabilirler bir ihtimal gene bunlara güven olmaz.SEC gibi bunların haberleride biraz itilaflı.
67  Local / Ekonomi / Re: BTC ÇIKACAK !! on: May 11, 2019, 08:52:49 PM
düşecekde düşecek..
Şaka bir yana zaten 1-1,5 senedir herkes biraz hareket bekliyor nisandan bu yana biraz hareket var işte sağdan soldan duyan gelirse helede 7000 usd devirip devam ederse ne oluyor lan diyip girenler kesin olacaktır. Cheesy treni kaçırmamak adına. Grin
68  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Tecrübeli Bitcoin Analisti: “Sakın Şimdi Altcoin Almayın! on: May 11, 2019, 08:49:56 PM
Sinyali Profits'in kurucu ortağı ve eski Amerikan Ordusu Gazisi'nin kurucusu olan Bitcoin ve kripto analisti Jake Canfield, CNBC'nin Ran NeuNer ile yeni bir röportajında, yıllık ortalama piyasa tecrübesine dayanarak Bitcoin biraz uzaklaştığını gösteriyor.
“Bitcoin'in biraz kararlı bulmasını bekleyin. Altcoin'lerin şartını olan şey bu. ”

Jake Canfield, Bitcoin ve kripto para analisti

Herkesin bildiği ve sevdiği altcoin koşusu -Ethereum, Ripple, tüm diğer altcoinler- üç hafta sürdü. Ve bu yüzden çok, çok kısa bir pencere. Likidite majör altcoin'lere, orta altcoin'lere, küçük altcoin'lere ve sonra shitcoinlere kayar. Doğru para aşağı doğru hareket eder. Düşünüyor, bir boğa koşusu ve bir altcoin mevsimi haritadaiz. Bunu yaşadıkımızda çarpanlar harika olacaklarımız altcoin'ler oğul iki aydır durmadan kanıyor. Ve altcoin'lerde büyük kazançlar göreceğiz.


Mesajda ne demek istediği belli değil ki. Arkadaş sanırım bunu google translate ile çevirmiş, orada bile yine bir anlam bütünlüğü olur. Bir kişi de gelip dememiş ki arkadaş bu mesaj nedir?

Bitcoin çıkışından sonra yükselişin altcoinlere kaydığını yazmak istemiş sanırım.

 Grin Aynen çoğu mesajları okumadan yorum yazıyor sanırım ondan gözden kaçmış cevaplarda.
Yalnız btc dominance % 58 civarında bu şekilde biraz daha devam edip helede para girişi piyasya devam ederse görünen piyasa canlanacak
yada ters senaryo biraz daha oyalayıp geçen 1-2-3 nisanda 3 günde 40 milyar usd girişi oldu ve 1 ayda o giriş ile sabitlendi gibi.
sonuçta taze para girmesi gerekli.1 haftaya belli olur herşey ama umarım daha yükselirde moraller düzelir.
69  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Bitsdaq Borsası Dağıtılan BXBC Tokenlar için açıklama var !!!!! on: May 09, 2019, 08:31:58 PM

Verdiğiniz linkteki haberi okudum ama biraz karışık geldi. Normalde bitsdaq platformu BXBC tokenlerini dağıttı ve toplam arz 50 milyar diye biliyorum.
https://etherscan.io/token/0xad34bac6364b1b0d22f1133392f379f49cca92ad Bu sayıyla bir yere varamaz çöp olur gider.
Token yakma olayı ise işin rengini değiştirebilir. KYC yapmayanlara token verecekelerini zannetmiyorum.
Borsa tokeni olduğu için iyi airdrop kampanyası yaptılar..

1-Kyc yapmadan zaten coin vermeyecekleri kesinde işte verecekleri coinide öteleme derdindeler.

2-alıntı yaptığın mesajda dikkat edersen BXBC denen 50 milyar token ve 2 milyar token dağıtılacak (airdrop katılıpta kazanılan token 2 milyar diyorlar)  48 milyar yakılacak ama o 2 milyar zaten değeri yok sıfır değerde.

3-Onuda işte şapkadan tavşan değil BQQQ çıkardılar.10 milyar BQQQ olarak sözde bunuda o dağıtacakları 2 milyarı buna kanalize edeceklerdi orda işide batırdılar.

4-Takip ettiğim kadarı BQQQ denen doğru yalan 5 milyon  usd birileri para vermiş miş miş.İşte o kısım bence yalan bittrex kendi örtülü ödeneğinden 5.milyon usd buraya kanalize edecek anlaşılan da soru şu verilen 5.milyon usd para 10 milyar tokenın hepsinemi bedel % 10 mı bedel % 30 mı bedel % 50 yemi bedel işte belli değil?

5-Ucu açık tarih verdiler haziranda ama gün belli değil öteleme ihtimali olabilir.

6-Üstte tüm yorumları  okuyorum bir arkadaşın yorumunda ne diyor.Biz kyc yaptık madem vereceksin kyc yapanları ver geri kalanıda kyc yaptıkça paylaştır.Onuda yapmadılar. ;rl

7-İşte bunlar bizim dediğimiz olacak dedikleri için süreci yönetenler acemi gibi.Madem kıvıracaktınız 8 mayısta dağıtım yapıcaz niye dediniz diye sorarlar adama.  Tongue

8-Sonuç olarak verilen tarihler gelince görecezde Ama borsaya güven sıfır şu yazılanları ve bazı arkadaşların önceki yorumlarda sitesi sorunlu diyorlardı  devamlı açılıp kapanıyor trade yapamıyoruz emirler askıda kalıyor diyenlerde oldu kullannların yazdıkları.

9-Evet KYC şubatta yaptım ama kendi kendime dedim elbet yorum yazarlar zaten yorumlar yazıldıkça buraya coin yollayıpta arbitraj yapayım desek şikayet edilen yorumları okuyunca vazgeçtim.Bu saatten sonrada zaten coin yollayıpta başımıza iş açmaya gelmez.Kendine güvenen yollayıp test etsin ama temkinli olsun derim.
70  Local / Servisler / Re: !!!!Binance 2FA kodlarınızı değiştirin!!! on: May 08, 2019, 12:26:04 PM
Kraken, Bittrex ve Poloniex gibi eski borsalarda hiç hacklenme yaşanmazken en popüler borsanın 1 yılda 2 kez hack yemesi akıl alır gibi değil.

Ben bu CZ ye kılım açıkçası ve hiçççç güvenmiyorum bu hareketler ilerdeki asıl hack olayına  zemin hazırlama gibi.
Tarihe not düşelim.eğer ilerde harbi hack yedik diyipde tüm coinler piç oldu dersede hiç şaşmam. Cry
Kaç sene evvel japon borsası hack yedi MtGox ve millet babayı aldı.Aynı olay burda olusarda dünya genelinde enaz 1-2 milyon kişi zarar yazar.
Onun için coini cüzdana çekmekte fayda var.
71  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Bitsdaq Borsası Dağıtılan BXBC Tokenlar için açıklama var !!!!! on: May 08, 2019, 09:04:10 AM

Trilyon dolar dağıtacakları için yavşaklar ertelemiş. Grin Grin gün belli değil çıkmaz ayın son perşembesi.Haziran diyorda bunlar haziranda gene ertelerler link altta.Borsanın önceki davranışına bakarak işin özü dağıtım yapmamak için direniyorlar gibi. Cheesy


https://support.bitsdaq.com/hc/en-us/articles/360022539614-Postpone-of-BXBC-BQQQ-Swap-2019-5-7
72  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Bitsdaq Borsası Dağıtılan BXBC Tokenlar için açıklama var !!!!! on: May 06, 2019, 11:35:34 AM
https://finance.yahoo.com/news/bitsdaq-platform-token-bqqq-raises-063000946.htmlHalen 1,2 milyondan fazla aktif Bitsdaq kullanıcısı BQQQ'un şekerleme jetonu BXBC'yi elinde tutuyorlar diyorda işte bu bxbc yi 50 milyar adet diyorlardı ve değişik yerlerde okuduğum 2 milyar BXBC yi hak kazanan var diyorlar yani 48 milyar çöpe gidiyor ve o 2 milyarıda BQQQ denene artık ne değer biçip bağlayacaklar orası belli değil.
Haberde BQQQQ ilk talepte 5.milyon usd kazandı diyorda sonuç olarak 2-3 güne her şey belli olacak…

BQQQ  du bu sanırım 10 milyar adet basılmış.

https://etherscan.io/token/0x1b80eeeadcc590f305945bcc258cfa770bbe1890
73  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: 44.sıradaki ICON (ICX) coin neden ilk 5’e girmeyi hak ediyor? on: May 06, 2019, 11:15:19 AM
Hayaller Lamborghini,Ferrari ama gerçekler ise şahin yada doğan.
İlk 5 i bırak sen ilk 15 e girermi de zannetmem ona gelene kadar ne coinler var.

Bir arkadaşımız hali vakti yerinde etiler de oturur ve imkb de işlem yapar yaş 50 ve ömrü hayatında hiç işe girip çalışmamış.Şirketlerde kontrat yapıp mal satar parası var imkanı var birisi akıl vermiş geçen sene işte İcon al icon al buda gider fazla almamış sadece 75.000 icon almış ve 4 usd iken 300.000 usd yi gömmüş. Grin Grin Grin Grin Grin yükselecek satacak kar edecekmiş miş miş.
İşte arada telde konuşuyoruz lan aklımı zikeyim der nerden aldım.Ve satmaya niyeti yok boğayı bekliyor. Grin Grin Grin Grin
Dediği 4 usd biraz geçsin satmayanın aklını .... der... Grin Grin Grin Grin
İnadıda inattır.Aldığı güne lanet edip durur.
Piyasaya şu anda yeni giren varsa icon alana kadar ilk 25 i inceleyip ona göre alsın.
Her halükarda kazanır boğada.Tabii boğada geleceği yok bu arada naz edip duruyor.
Beklemeye devam.
74  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Bitsdaq Borsası Dağıtılan BXBC Tokenlar için açıklama var !!!!! on: May 04, 2019, 11:26:09 PM
https://support.bitsdaq.com/hc/en-us/articles/360022247754-Announcement-on-Launching-of-BXBC-swap-for-BQQQ-Limited-Period-2019-4-30

Link üstte.Görünen 08-05-2019 günü 1 hafta süre ile sözde değişim yapılacak deniyor.

türkçe google translate çevirisi altta...

Sevgili Kullanıcılar,

Ticarete katılan kullanıcılar için, ürün hata geri bildirim etkinlikleri ve KYC'lerini 26 Mart 2019 tarihine kadar bildirenler ancak zaman içinde ekip tarafından incelenmemiş olanlar için. Bitsdaq, tüm BXBC ödüllerini 3 iş günü içinde dağıtmayı bekliyor.

Lütfen Bitsdaq hesabınıza dikkat edin ve bizi izlemeye devam edin.

[Önemli Uyarı]

Bitsdaq, BXBC'nin sınırlı bir kullanım süresi boyunca Bitsdaq platform belirtecini (BQQQ) takas etmesine açılacaktır. 8 Mayıs 2019'dan başlayacağı tahmin edilen ve bir hafta sürecek. Dönüşüm oranı ve itfa kuralları, daha sonra resmi bir duyuru ile ilan edilecektir.

İlginizi korumak için lütfen BXBC bakiyenizin BXBC bakiyenizin doğru olup olmadığını öğrenmek için giriş yapın ve dağıtım tamamlandıktan sonra.

Hesabınızdaki BXBC miktarı hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen 1 Mayıs 2019 - 7 Mayıs 2019 tarihleri ​​arasında bize ulaşın.

Ayrıca, takas işleminizi etkilememek için KYC’nizi 7 Mayıs 2019’dan önce tamamlayınız.

Herhangi bir sorunuz varsa, bize görüşlerinizi bildirmekten veya topluluk yöneticimizle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bitsdaq Takımı

30 Nisan 2019


yeni token bu BQQQ 10 milyar adet basılmış.


https://etherscan.io/token/0x1b80eeeadcc590f305945bcc258cfa770bbe1890


Dağıtım hazirana çıkmaz ayın son perşembesine ertelenmiştir.gün belli değil.75  Local / Servisler / Re: Bitebtc scam ( dolandırıcı) Hesabıma giriş izni vermiyor... on: April 27, 2019, 09:47:02 AM
https://bitebtc.com/news/20

link üstte.

-----


Önemli ifade
2019/03/01
1 Ocak 2019'da, santrallerin bulunduğu veri merkezinde, ana ve yedekleme sunucularındaki verilerin bir kısmının tahrip olması sonucu bir yangın meydana geldi.

Tüm kripto para cüzdanları güvenlidir, ancak bilançoları ve tüccarların yaklaşık% 7'sinin işlem geçmişini eski yedeklerden geri yüklemek için zamana ihtiyacımız var.

En son yaptığınız işlemleri ve cüzdan ile yaptığınız işlemleri gösteren formu destek servisine doldurmanızı rica ederiz.

Özür diliyoruz ve bu durumu anlayışla ele almak istiyoruz.


türkçe çevirisi

-----

orijinal metin altta.

Important statement
03/01/2019


On January 1, 2019, a fire occurred in the data center where the exchange servers are located, as a result of which part of the data on the main and backup servers was destroyed.

All crypto coins wallets are safe, but we need time to restore the balance sheets and trading history of about 7% of traders from earlier backups.

We ask to fill in the form to the support service with the indication of your recent transactions and operations with wallets.

We apologize and ask to treat this situation with understanding.

76  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Piyasaninda , balinalarinda , ABD ve Çin in de ta..... on: April 26, 2019, 05:00:02 PM
Ya arkadaş bir sabah kalktığımizda ortalık yemyeşil olsun. Artışlar %200-300 olsun bu 2-3 hafta sürsün. Aq yerinde isteğim çok mu? Birazcık gittimi güm geriye geliyor. Başlıkta adını  saydıklarımın ta AMK nokta. Alın piyasanizi gotunuze sokun.

Mesele sabırda bitiyor.
Sabırlı olan fırsatı bulan malı yıksın çıksın.
Tabii önceden yüksekten alıpta elinden patlayanda mike mike bekleyecek.
Bende o bekleyenlerdenim.Yapacak yok.Ama işte beklenen fiyat geldiğindede malı yıkıcan sonra tren kaçar.
Son gün yaşadığım bir örnek verelim.
Altada örnek atalım çöp coin dedik aldık cüzdana çektik bekle babam bekle derken işte 2-3 gün önc QWC denen mobil cüzdan denen olayı yaptı ve fiyatı
% 500 fırladı  crex24 de 0.0000000002 iken aldım ve dün 0.0000000009 dan sattım ve benden sonrada 0.0000000010 oldu.
bugünde sallanıyor.İşte eldeki BCH-DOGE-LTC-BTC-XRP-ADA-ETH envai çeşit gibi olanlarda bir fırlasa bunun gibi saniyesinde satıp çıkarım. Grin
Görünürde kar ettik hepsi kar olsa ne yazarda bu olay bile aslında piyasanın ne kadar yavşak olduğunun kanıtıdır.Bir olay bir haber coin füze gibi çıkıyor. Grin Onun için sabırla bekleyip malı yıkıp çıkmak gerekir.


https://crex24.com/tr/exchange/QWC-BTC


https://twitter.com/idham_syah/status/1121443546089705472Çorba parasımı çıkar yoksa tas kebabımı yeriz bilmemde. Huh
Nasılsa bombası 1 nisan da patlayacak.
O günde 1 nisan şakası yapacaklar ama rakam ne işte Grin
Artık ne gelirse zaten btc ye çevirip crex24 e atacam orda çöp coinin çöp coinin çöp coinleri var  Cheesy piyasanın hali ortada biraz dandirik coinleri inceliyorum
fiyat  0.0000000002 btc den başlıyor  zaten 15 gündür parça parça toplayıp cüzdanı olanı cüzdan açtım sitesinden hesaba çekiyorum olurki araştıranadamın 100 x olayı vardı topladığım coin 1-2 seneye 500x-1000x yaparsa üstteki fiyata bakarsanız zaten paranın amk yani. Grin
Ha bağladığım parada zaten 100 usd birde burdan geleni atarız artık toplamda 100+100 usd gelse 200 usd etse onlada gene kamyonla token çekecez cüzdana görünen bu. Grin Sonuçta yatırılan parayada 1 bardak soğuk su içme riskide varda işte zar atalım dedik bir kere. Cheesy
yalnız bu resimdekini transfer hızı XLM  den 1 gömlek aşağı 1 dakikada hesapta coin 10 dakikada 10/10 madenci onayını yapıyorlar.

https://imgur.com/a/JQYroz177  Local / Servisler / Re: Bitebtc scam ( dolandırıcı) Hesabıma giriş izni vermiyor... on: April 25, 2019, 03:48:43 PM
Merhaba arkadaşlar 31 aralıkta Bitebtc hesabıma 0.26337100 BTC transfer ederek hepsiyle veros coin aldım ve değerlenmesini bekledim şimdi gireyim dedim e mailm adresim şifrem falan aynı doğru kayıtlıydı zaten ancak mail adresim ile giriş yapamıyorum kayıtlı değil diyor ve şifremi unuttum deyincede tanımıyor 2 haftadır desteğe yazıyorum defalarca yazdım herhangi bir dönüş yapılmadı resmen parama çöktüler hesabıma giriş yaptırmıyorlar sıfırlamışlar içerideki bakiyemin cüzdanımın akıbetini bilemiyorum bu durumda ne yapmalıyom ban yardımcı olabilir misiniz?..Bugün borsanın birinde XxX coin vardı oraya doge pompaladık.10 dakkada geçen doge burda hesaba geçmesi 20 dakika sürdü ee ne olacak. Grin
Alacağımız coini lalenin biri bizden önce tüm uygun fiyatı kapattı fırsat kaçtı Dogeler sap gibi kaldı hadi yavrum gerisin geriye trezora havele ettik.

Kısaca amaç ordan alıp başka yere xxx coini verip sözde arbitraj yapacaktık. Grin Evet maalesef havamızı aldık.

Senin olayda benim olayın değişik versiyonu dediğin borsayı kurcalayınca işin çivisi çıkmış. geri alman imkansıza yakın nedenmi.sen 31 aralıkta parayı yollamışsın ve habere görede 3 ocakta doğru yalan borsada yangın çıkmışş ve sunucular yanmış veri kaybı olmuş.4 günde birde sitenin yedeğini aldılarmı.
Demekki ondan işte senin mail-pass sistemde görmeyebilir tabii sadece senin değil kim bilir kaç kişinin daha paraları hiç oldu bu olayda.Nasipten ötesi yok.

https://www.coingecko.com/tr/borsalar/bitebtc

https://www.ccn.com/singapore-bitcoin-exchange-bitebtc-com-claims-data-center-fire-on-proof-of-keys-day-exit-scam
78  Local / Yeni Başlayanlar & Yardım / Re: Btc Adresi Nadıl takip edilir ? on: April 20, 2019, 12:49:56 PM
Quote from: yildizr10 on February 19, 2019, 01:35:35 PM
Başka bir forumdan Alıntıdır

*******

Merhabalar Arkadaşlar Belki forumda bazı diğer arkadaşlarında başına gelmiştir belki de gelmemiştir Yazımın Amacı Uyarı mahiyetli olup KONUYA Dikkat Çekmektir.


Forumda Bugune Kadar Çok benimle ticaret Yapanlar Bilir Alışverişlerim her zaman Başta Ne Konuştuysak o şekilde tamamlanmıştır. ve bügüne kadar da kimsenin bir hak ve hukuku kalmamıştır üzerimde .

Bundan yaklaşık 5-6 ay önce Merkez Semt Karakolundan Aradılar ve Sizinle ilgili Bir Evrak var Deyip Çağırdılar gittim Karakola ve ismini Yanlış Hatırlıyorda olabilirim Forumda Özer isimli bir arkadaştan alışveriş yapmışız özer isimli arkadaş ise meğersem başka bir arkadaşla alışveriş yapıyor ve yaparken bu sırada benimle iletişime geçip sanki benimle özer isimli arkadaş alışveriş yapıyormuşuz gibi konusuyor ve bir tutarda ve btc miktarında anlaştık hesap numaranı gönderdim meğersem benim gönderdiğim hesap numarasını kendisi 3. bir şahısla alışveriş yine btc alışverişi için vermiş haliyle benim hesabıma para gelince bende özer isimli arkadaştan para geldi diye btc lerini kendisine gönderdim ama meğersem arada benimle irtibatta olan özer isim li şahış 3. kişiyi dolandırmış ve 3. kişide benim hesabıma parayı  gönderdiği için sanki ben 3.kişiyi dolandırmışım konumunda 3.kişi mahkeme vermiş bilişim suçlarından evrak gelmişti dün sonucu açıklandı mahkeme tarafından . suçsuz oldugum whatsap yedeklerimdeki konuşmalarımdan ve gerekse btc gönderirken ki hesaplarında yapmış olduğu açıklamalardan dolayı ceza almadım AMA SİZ SİZ OLUN HEM GÜVENMEDİĞİNİZ İNSANLAR İLE ALIŞVERİŞ YAPMAYIN HEMDE ALIŞVERİŞ YAPACAGINIZ İNSANIN GERÇEKTENDE DOĞRU İNSAN OLDUĞUNA EMİN OLUN ( PARAYI YATIRAN AYRI SİZİNLE KONUŞAN AYRI OLMASIN ) BU FORUMDA TİCARET YAPAN ARKADAŞLARA NACİZANE UYARIMDIR.

**********

Üstteki yazıyı sitede biri paylaştı tam ibretlik.

--------
Alltaki yazıda daha önceden yazdığım yazı ondada BTC-BCH gibi nasık takip edilir yazıyor.% 100 değil % 1000 bile anonim olmaz.Bloklar birbirine bağlı olduğu için işte açtığın coin adresine biri yasadışı para yolladı sende gittin bunu başka hesaba yolladın o hesaptanda 5 e böldün ve gene o 5 hesaba girdin onlarıda 10 a böldün yani sonuçta önceden almış btc yi 50 ye böldün diyelim sonrada gittin hepsini tek hesaba aktardın olay bitti mi?
Tabiî ki hayır işte block denen olay bu zaten gene en son hesapta para bulunuyor.

Sitede ayrı 2 konu açtım btc ve ltc konuları bir liste var o siteden 10-15 coinin tüm blok hareketlerini görebilirsin.

 Bu hesaba 45000 bch gelmiş.03/08/2018 tarihinde ve
17/11/2018 de hesaptan tüm para çıkmış.alttan belli takip edersen ben en son adresi atayım sana para orda ve kanıtını sunalım. Shocked

https://bitinfocharts.com/bitcoin%20cash/address/1AwDXywmyhASpCCFWkqhySgZf8KiswFoGh


adres 2 burayı incele

https://bitinfocharts.com/bitcoin%20cash/block/556983/1AwDXywmyhASpCCFWkqhySgZf8KiswFoGhadam dünya hesaba parçalaşmış yollamış.en son 24000 olanı takip edelim.bakalım ne olacak. Grin

 https://bitinfocharts.com/bitcoin%20cash/address/1LgJdu3aVuctSeypFAW4Tf7mggB4HFVd3p

Alınan:   24.293 BCH (1 ins)   ilk: 2018-11-17 04:08:14   son: 2018-11-17 04:08:14
Gönderilen:   24,293 BCH (1 çıkış)   ilk: 2019-01-11 02:45:46   son: 2019-01-11 02:45:46
 

https://bitinfocharts.com/bitcoin%20cash/block/556983/1LgJdu3aVuctSeypFAW4Tf7mggB4HFVd3p

Evet sonrakinde anaparaya ulaştık.

Alınan:   229.999.48 26 BCH    https://bitinfocharts.com/bitcoin%20cash/address/18kTdW27wC2r2duL6yeA1Mdpo7vKatLz1L

Sonuç özellikle bu siteden rich liste olan tüm coinleri tektek incelersin ve hedefe ulaşırsın kaldıki biz evde basit kıçı kırık notebook ile bu işi yapıyorsak.

Kaldıki NSA,CIA,FBI,MOSSAD yada diğer istihbarat örgütlerinin elindeki uydu ve serverlarını hayal edersen bizim bulduğumun daha derinini onlar şak diye saniyelerde bulur.İşte o arada diyelim kaybolan ufak paralar bozdurulanlar borsalarda kimin hesabından ne kadar bozuldu hangi bankaya aktarıldı ve kim çekti ise kimlik bilgisine rahat rahat ulaşırlar.

Sahte hesap belki açarlar ama genede çekmeye bankaya gitse yada ATM den çekse kameralar kaydediyor. Tongue

Ayrıca bir yerde haber vardı MONERO aklımda kalan 3-5 coin daha vardı bunları işid kullanıyor bu şekilde hücrelere para yolluyor diyorlardı.

Sonuçta terör örgütü,Uyuşturucu baronları güney Amerika yada Büyük silah kaçakçılarıda blockchain kullanıp para transferi yapanda vardır ama takipteler onlarda kesin biliyorlardır takip edildiklerini.

Sonuça% 100-1000 anonim kalmak mümkün değil.Elimdeki imkanlar kısıtlı helede daha üst düzey bilgisayar sistemi olsa (server gibi)  ulaşamayacağız bilgide yok onuda belirteyim.


-Kaç tane borsada hesabım var ben bilmiyorum enaz 30 tane vardır borsalarda trade yapıp cüzdana çekiyorum.Ve çoğunlukla
aynı gün çektiğim için madenciler iyi para kazanıyor.Mesele şu misal bu sitede konu açıp efendim BTC-LTC-ETH alınır satılır desen örnek 1 olsa
hapı yuttun zaten.Geçen biri yazmıştı yorumda birinin başına gelmiş karakol adliye gidip geliyormuş.İşte adliye ve karakoldan uzak durmak adına
borsalardan alıp satıp cüzdana çekmeyi tercih ediyorum.Tabii isteyen tanımadığı kişilerden alabilir....
Sonuç olarak % 20 kar edicem diye kelepçeye gelmeyin.Kolay gelsin.

79  Local / Servisler / Re: Hardware cüzdanların en güvenli cüzdan olduğu ya yalansa ? on: April 14, 2019, 04:20:01 PM
1-Hardwallet firmaları zaten dünya para kazanıyorlar üstüne bu iş en az 20-30 sene sürse diyelim adamlar her sene 1 wallet çıkarıp çaksa olay bitti.Markaya zarar vermemek adına o çalma çırpma işine girmezler derim.En basiti samsung apple olayı bakarsanız samsung senede 15-20 model cep çıkarıyor dünya parayıda kaldırıyor.Her 2 si piyasaya son 10 senedir iyice hakim oldular.

2-Cüzdanlar güvenlimi sorusu işte yazılan çizilene göre güvenlide genede insanın aklına acaba olabilirmi diyede geliyor.

3-Son 2 senedir abudik gubidik bir sürü site açılıp kapanıyor işte bunlarda private keyler ifşa ediliyor.
Bugün gene birini inceledim.Alttaki adrese işlem geçen ay yapılmışta.

https://www.blockchain.com/btc/address/1MJacYtnYxnmNxmAhtp6QZDufva2CD7HqY

Hem adres hem private key mevcut.Yani hesap boşaltılmamış olsa private keyi bir yerden import edip parayı çekmek 10 saniye sürmez gibi.

4- Bir yerde 50 doge dağıtılıyor dendi zaten olay bittide bende önceden açılmış paper walletlar vardı.Bende oraya verdim sonuçta 50 şer doge geldi bir siteye private keyleri import ettik.Ve gelen dogeleri trezordakia asıl hesaba yolladık.

5-Şimdi bazısı şunu diyecek bunları niye anlatıyorsun.Şunu anlatmaya yada anlamaya çalışıyorum.Bende hem trezor hemde ledger var 2 sinide kullanıyorum zaten ordaki adresleri kimseye vermiyorum borsalardan direkt oraya atıp borsadan gene trezora ledgera atıyorum.

6-İşte üstte dediğim olay diyelim ki o sitelerde bir şekilde bizim btc private key ulaşsa ve örnek 3-5 kişinin btc private keyi import etse ve paraları çekebilirmi?Bence çekerler.

7-Burdaki mesele seed meselesi değil cüzdan içindeki btc-bch-ltc-xrp-eth gibi coinlerin asıl private keyleri zaten ifşa edildi denebilir.Olasılıklı olarak tarayan ekipler var hatta bu sitedede konusu var.

8-Tek araştırıp gördüğüm ve tespit ettiğim şimdilik ETH için diyeyim myetherwalletdan adam senin private keyi bulup girse ve trezor-ledger bağlı hesap ise işte ona girmesi yada işlem yapması çok zor bizzat denedim ve çeşit çeşit hatalar gördüm.Ama hesap normal hesapsa ondanda coin yada tokenı uçurması içinde gas varsa sadece 10 saniye.

9-Sonuç olarak Trezor-Ledger eğer asıl private keylere bir işlem yaptı ise sorun yok.Ama işlem eth deki gibi değilse yani cüzdandaki BTC-BCH-LTC- yada DOGE diyelim bunlara adreslerinin private keyleri işlemden geçmedi ise üstte anlatılan taramaları yapanlar kaza ile katrilyonda 1 ihtimal sizin btc hesabı patlatırsa büyük ihtimal import edip paraları çeker gibime geliyor.

10-Böyle bir olay olupta patlak verirsede artık twitter yada diğer sosyla medya haber olur.
Trezordan yada ledgerdan coinler uçuruldu diye.

80  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Kripto cüzdanına trojan bulaşır mı? (hard wallet) on: April 12, 2019, 06:46:59 PM


USB tabanlı ledger alacağım zaten gerçekten bir şey olur mu?

Sonuç olarak ledger bende olduğu sürece online olarak işlem yapamazlar diye biliyorum?


Trezor ONE - Ledger Nano S her 2 sinide kullanıyorum.Bir kere kurdum ve adresleri aldım coinleride hep aynı adrese yolluyorum.Geçen hatta trezor one taktım işte arada deneme yapmak lazım unutmuşuz cardano cüzdan kurmuştum işte onun json gibi vermişti onlarıda extra kaydedip ayrı flash disklerde depoluyorum.Onu hatırlamayınca gitti coinler dedim.Sonra tabii flash diski takınca extra yedekler orda hem o hem NEM cüzdan bağlanma uzantılarını görünce dedim yırttık  Grin

İşte arada coin yollamasan bile takıp bakıp 3-5 dakika inceleyip kapatmak mantıklı geçen hafta açmıştım bu hafta gene bir test  sürüşü yapmalı. Cheesy

Bunlarda normalde senin coinlere dokunamazlar şu aşamada çünkü yollarken son onayı ledgerda üstte sağ tuş var oraya tıklaman lazım aynı olay trezor one da var ondada gene sağ tuş onayı ister o tuşada cihaz sende olduğu için sen basıyorsun onay verince coin gider..Adam çalması için yanında olması lazım. Grin ve gözünün önünde sağa tuşa basması gerek.

İşte bunlar görünürde güvenlide.Ama şöyle bir ihtimal var oda birileri private keyleri didikleyip duruyor değişik sitelerde sohbetler var o ihtimal trilyonda yada katrilyonda 1 olsada olmazki oldu diyelim adam senin trezor yada legderdaki btc cüzdan private key ulaşırsa işte o private keyler normalde web cüzdanlara import ediliyor yani işte o işlem yapılırsa btc yada diğer coinlerde gitme ihtimali var gibi ama o ihtimalde trilyon-katrilyon düzeyinde diye biliyorum.Giderse anca o şekil gider yoksa  şu aşamada zor.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 »
Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!