Bitcoin Forum
November 20, 2019, 03:01:43 PM *
News: Help collect the most notable posts made over the last 10 years.
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 »
881  Local / Konu Dışı / Re: Girdiğiniz Sitelere Dikkat Edin (Habersiz Cpu mining ) on: September 29, 2017, 04:04:22 PM
Windowsta zaten resimde gözüktüğü gibi ram ve cpu gözüküyor.İşte denilen olay olursa % 100 vurur cpu göstergesi ram de bayağı ilerde gösterir.Ve anormal fan sesi çıkar.

https://i.hizliresim.com/d72g1n.png


Geçen biri konu açmıştıda işte dizi sitem var oraya minig yapsam olurmu dediydi de.
Ben genelde nette altyazılı diziler izliyorum.

Midnight, Texas 1.Sezon şimdi

bu diziyi izliyorum nette işte 2 gecedir ara ara donmalar oluyor.Bendeki net kotadan 5 gb düşüyorda site ismi yazmayalım.
Olay şu şekilde filmi sitede dbx denen player var işte onu  açıp birde ayarı 240p yapıyorum hızlı ram a  alsın diye yada okru var ondada 240p yapıyorum ama işte eskisi gibi gösterge ilerlemiyor ve ram a atmıyor.

Ve 2 gecedir misal dbx de olanda işte film izlerken misal 17 dakika film donuyor kapatıp yeni pencerede açıyorum gene aynı yerden başlıyor derken 5-6 dakika sonra gene donuyor 45 dakikalık diziyi inanın 2 gecedir  5 yada 6 kere kapatıp açtım.
Şimdi bu konuyu görüncede demekki adamlar bu işlere girmişler derim. Cry Undecided

Siteler görünen edi budu zaten toplasan 15-20 site var işte şuda gerçek bence sahipleride birbiri ile bağlantılı diyorum çünkü film birini düşünce saniyede diğerinde bitiyor.


882  Local / Yeni Başlayanlar & Yardım / Re: İllegal olarak işaretlenmiş bir miktar bitcoin cüzdanıma gelirse ne olur? on: September 29, 2017, 02:35:57 PM
Arkadaşın anlatmak istediği illegal den kasıt çeşitli olasılıklar varda.İleri düzeyde bir komplo teorisi yapalım.

Diyelimki amerikada birisi işte oranın zenginlerinden birini tehdit eder.Yedi sülaleni kazırım bana 1000 btc yolla dedi.Adamda sayılı zengin olsun.Para onun için leblebi çekirdek parayı yollayacak yollamasınada ama işte adam genede polise yada fbi gitse bu arada yardım istese ne olur.

Parayı isteyende misal coinbase yada blockchain gibi yerden hesap açsada hesabı 2fa cep onay yapmasa sahte mail ip yi ayarladı gizledi ve hesapları açtı ve zengin diyelim 1000 btc yi bu hesaba yollasa sonuçta sözkonusu hesap sanırım takip edilecek.oraya yatan 1000 btc işaretlenmiş olacak yada hesabı  ana sistemden açsa 50 gb olan yedeğide indirse  acaba gene takip olurmu hesaba diyelim.

İşte para geldide sorun bundan sonra nasıl bozdurup usd ye çevirecek olayı mesele.burda başlıyor nakite nasıl döndürecek arkadaş demişya benim dışarıdan aldığım ve  btcturk hesaba yolladığım ordada bozdurulan btc benim her türlü kaydım var işte illegal olupta iş bana sirayet ederse biz ne yapacaz demeye getirmiş.

Yada misal ben yurtdışında 1-2 siteye baktım bu bozdurma ile ilgili ingiltede vardı bir site orda türkiyeyi görmüyor sistemde ama tüm Avrupa varda işte o sitedede banka bilgisi artı gene kimlik bilgileri pasaport ıd nosu falan ister.Yani btc yi bozdurupta nakit almasıda dert.. Grin Grin

Sonuçta üsteki adam diyelim 1000 btc yi aldıda tamam ondan sonra bu parayı bozdurmak için orda burada işte satsa  borsalarda parti parti halinde 50-100 btc şeklinde de olabilir borsada alan ayvayı yeme şansı ne olur yani bir de o olay var.

Btc sistemi kayıt dışı bir yere kayıtlı para değilde ama blok zincir  içinde birbirine bağlı kim kime nereye gönderildiği belli aslında btcyi  ama bu tip olaylarda mutlaka üstüne sizce düşülürmü demeye getirmiş bence.

Ayrıca daha değişik senaryolarda olur olmaz değil yani.geçen haberde vardı hatta bu sitede haberlerde konu oldu birinin 40 bin  usd değerinde btc si varmışta 5-6 kişi adamı işkenceyle öldürmüşler var gerisini siz hesap edin.

Arkadaş suç bana kalırmı demişte.İşte işin özü değişik örneklerde olsa suça iştirake girer.Dolaylıda olsa suça ortak olma gibi bişey bilmiyordum haberim yoktu desende inan adliyede kimseyi inandıramazsın türkiyedede böyle yurtdışındada böyle derim.bu benim görüşüm.

değerli fikirlerinizi sakınmayınız .çok teşekkürler çok güzel anlatmışsınız.. tam da bunu demek istedim.

Örnekleme çeşit çok yapılırda meselenin büyük çoğunluğu deepweb e dayanır.İşte orda temin edilen bitcoinlerde değişik borsalarda elden çıkarılıyordurda.

Deepweb de satılanların haddi hesabı yok.İllegal malzemeleri kast ediyorum...

Arkadaşın demek istediği illegal demek istediği işte illegal işin karşılığında alınan btc lerde öyle durmuyor sanırım bir şekilde adam nakite dönüp ödeme yapması lazım demi.Sattığı malların ödemesi vardır.

İşte onun kullandığı wallet takipte ise.Ordan nereye gittiği belli olduğu için sanırım bu riskide hesap etmek gerekir.Bu işin riskide bu..

883  Local / Madencilik / Re: Bitmain Antminer Siparişi - Türkiye Gümrük Meselesi on: September 29, 2017, 11:20:38 AM
Türkiyede gümrük olayı bayağı farklıdır.Zamanıdan bende usa dan değişik şeyler getirtik gümrüğe takıldı.
Birde istanbulda misal ptt nin cevizlibağda yeri var işte helede orda bayağı bayağı zorluk çıkarıyorlar.
Bneim tahminim önceden denemeye buraya yolladı ve takılan oldu ve geri gitti ise işte firma ondan yollamayı askıya almıştır..
884  Local / Yeni Başlayanlar & Yardım / BTC leriniz yüksek fiyattan alınır. on: September 29, 2017, 10:59:06 AM
BTC leriniz yüksek fiyattan alınır.

Evet yanlış okumadınız btc lerinizi yüksek fiyattan alıyorum.

1 BTC   =  9.999- USD veriyorum.

Bizim btc wallet hesabına yollanan btc durumuna göre banka hesap nonuza TL olarak EFT çıkarılacaktır.
Önce BTC sonra havale şeklinde..
İşte elinde 3-5-10 BTC si olanları bekliyoruz.
Herkese bol bereketli kazançlar……

Şeklinde ilanınımızı verelim…………


 *  *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *  *  *  *  


Şaka lan şaka ne btc si.Ne alıp ne vermesi Cheesy Wink Smiley

Konuyu mahsus kasıtlı açıyorum ki yeni üye olupta forumdaki konuları okumayan arkadaşlar var.Uyarıları dikkate almayanlar var.
Evet bende yeni üyeyim.Değişik konular okuduk.

Sonuçta coinbase yada blockchain gibi yerlerden wallet alıp btc olayına giriyordun. işte misal sana btc yollandı asıl sorun orda başlıyor bazı konu açan arkadaşlara hemen biz güvenilir kardeşiz yolla btc yi diyende var konusuna uyarı yazanda var.Adam soruyor bunları nasıl tl yaparım diye.doğru yola gösterenlerde var yok değil.

Hiç kimseye güvenmiyorsan işte görünen 3 tane türkiyede site var

 Paribu – btcturk - koinim

denen yerlere üye olunup orda bunların komisyonları sitede zaten yazıyor farklı farklı işte ona göre satıp paranda senin vereceğin senin adın geçen banka hesabına yollarız derler.Aman dikkat yanlış hesap vermeyin yoksa yollamayız derler..

Sonuçta birde gene bir yerde okudum.Uyarı yapan arkadaşlarda var bazısı işte buluşup çay içelim tanışalım btc yi verir  tl alırsın diyorda.
İşte ondada dikkatli, olmalı değişik yorumlar okudum

Antalyada birisini öldürdüler geçen 40.000-USD değerinde btc si varmış.işte 4-5 kişi adamı öldürmüşler.

Hatta biride şöyle yorum yazmış ölenin arkasından konuşulmazda adamın yorumu şöyleydi
 ya ölen dolandırıcı falan demiş facebook ta wallet noları vermiş sanırım bu 5-6 kişiden btcleri alıp para vermemiş ondan öldürülmüş gibi yorumda okudumda..
işte mesele öylede böylede adam gitti kardeşim.

Birde kimse dolandırılmak istemez elindeki para helede çok zor kazandığı parayı kaptırmak istemez bende istemem sizde istemezsiniz.Onun için dikkatli hareket edelim herkese güvenmeyelim.Kısacası duvardan başka yere sırtımızı dayamayalım.
Herkese iyi forumlar.bol kazançlar..
885  Local / Konu Dışı / Re: kötü enerji nazar on: September 29, 2017, 09:54:22 AM
inanan için nazar vardır.bilmeyen için.
Nas ve felak süreleri var onları ara ara okumakta fayda var.
özellikle felak süresinde büyü yapanlar anlatılır sana yapılan  büyü seni etkilemesin diye okunur.
886  Local / Konu Dışı / Re: 2018'de Motorlu Taşıtlar Vergisine %40 Zam Geliyor! on: September 29, 2017, 09:50:00 AM
Bunlar bence daha iyi günlerimiz. Grin Cheesy
Şimdi ülkenin çevresi malum zaten oralardan olaylar her şarrta bizre dolaylıda olsa etkiliyor.Helede bu zamalara rağmen bu millet bize iyi yerleştiryorsun diyipte 2019 da başkan yaparsak reisi o zaman artık kanal borusu döşemeye başlar. Huh Huh

zaten 3-5 kişi bir yerde toplanıp açıklama yapsa şimdi hemen toplantı yürüyüş kanunuda muhalefetten paket oluyor.
İşte bizim millet te sever bu işleri gider gene bu iyi hallediyor der.Ama en çok fındıkçı arkadaşlara olan oldu Grin Grin
 karadenizin alayı % 95 i oy verdi aha fındıkta yerleştirdi adamlar sinirden ağaçları söküyor. Cool Grin
daha bu vergiler hiç bişey dur bakalım daha yapılacak yollar var.o yolları yapacak müteahhitlere akıtalacak paralar var onlarıda size vergi ile döşeriz oluyor.
bak dolar düştü 3.40a benzine zam dolar oldu şimdi 3.57 benzine gene zam. Grin Grin

benzinde diyordur lan ne oluyor amk. Grin Grin

yani bu kadar tutarsızlık olurmu kendileride biliyorda işte gittiği yere kadar modunda bu devlet yönetimi. Grin Grin
887  Local / Yeni Başlayanlar & Yardım / Re: blockchain.info'dan nakite dönüştürmek? on: September 29, 2017, 09:16:20 AM
Btcturk-paribu-koinim diye yerler var araştır google yazsan çıkar buralar türk siteside.ben daha üye olmadım.işte sanırım orda hesap açıp buradan oraya yollaman lazım ordada 
bozdurma şansın var.bozulan btc ler tl olarak senin banka hesabına aktarılıyor.tabii bu işlemlerdede belli komisyon kesiyorlar oranlar o sitelerde farklı incele işine gelene üye ol.kolay gelsin..
888  Local / Konu Dışı / Re: 50.000 TL Otomatik Vites Otomobil Tavsiyesi on: September 29, 2017, 09:09:28 AM
Şu son vergi düzenlenmesinden sonra bir daha düşünmekte fayda var? alalımmı almayalımmı diye..
889  Local / Konu Dışı / Re: Dikkat: Hero hesabım (dr1980m) çalındı on: September 28, 2017, 07:17:48 PM
Şimdi niye sordun tarihi dersen?

Sitede dikkat ettim sanırım bugün var girişte captcha sağlam çalışıyor..

Yani araba resmi falan çıkıyor o olay captcha işte oda bugün sağlamda 2-3 gün önce sağlam değildi captcha tıklayınca okey işareti veriyordu.resim vemiyordu  buda captcha sağlıklı çalışmadığını gösteriyordu demek.

İşte o arada uyanığın biri siteyi taramış anlaşılan.Şimdi senin hesap gittide yarın öbür gene çıkan olur bizim hesaplarda gitti diye.
Görünen birileri siteyi fırsat bulup tarayıp işte ona göre yakaladıklarınıda hemen şifre değiştirmeye gidiyorlar bu hesaplarıda satarlar yakında sitede…

Birde tavsiye herkes şifresini değişsin ve şifresini en az 15-16 haneli rakam ve harf karışık yapıp bir txt dosyasına kaydetsin…

1qed4f6ynH45rg41tre9fdnd7gbfh5FDTs3

Buna benzer gibi
890  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Türkiye kanunlarına uygun şekilde bitcoinden zengin olmak mümkün mü? on: September 28, 2017, 06:24:41 PM
ikamet şartta ben 3üne şöyle baktımda sanırım as olanda internette kayıt var mail falan isterde kayıt olmadım. üstte dikkat et dost giriş diyor yanında kayıt var oralara girdim ama kayıt olmadım lazım olursa 2 dakkada kayıt olur bakarımda  şimdilik bilgi olarak kalsın.geçen bir arkadaş uçakla gitti istanbul dan orayada işi vardı sormadım kaç saat uçak falan diyede aslında öğrenmek lazım.Ama işte önce sağlam cukka berikiler sonraki iş. Cheesy yoksa oraya gidipde hesabı açtıramama lüksü yok.
891  Local / Konu Dışı / Re: Türkiyede Et Tüketimi on: September 28, 2017, 06:16:15 PM
Sınava yapılırda derlerki 4 yanlış 1 doğruyu götürür.
işte gerçek hayatta böyle değil.
Bir hadis var derki millet layık olduğu şekilde yönetilirmiş.
Şimdi diyen olacak biz buna layıkmıyız peki.
Görünen layıkız.
Bu et işi ölmezsek iddia ediyorum 50 değil 100 sene daha böyle gider...
sebep şu türkiye gerçekten zengin ülke kardeşim.
her açıdan zengin işte ortalama maaş 1500 TL desen etide 40-50 TL et fiyatı işte yersen böyle
Rusyadan et ithalatı olabilir.Nasılsa putin amca geldi onuda hallederler.
Birde çiftçiler gene  bas bas bağırır et ithalatı bizi bitirir.
diyene bende diyorumki bitmediğiniz kabahat kardeşim.Sizde gözümüzden yok olun zaten eti bu hala siz getirdiniz..
50 senedir bu et işi bu halde ben sene 1979 da kıyma kuyruğunu gördüm tüp kuyruğunu bizzat şahidim prinç kuyrğuna ve sana yağ kuyruğuna o zaman ufaklıktık ama bizide araya sokup aldırırlardı...
var gerisini hesap et.
Biz hollandalıdan daha zenginiz orda et şu anda kaç para bence taş çatlasa 20-25 TL dir.Adam birde 2000 euro maaş alır..
ama 1500 TL ortalama maaşla 40-50 TL den et yersen böyle işte bundan dolayı zenginiz...
Maliye bakanı çıakr ya ne var diyor %15 zam oalcaktı heee bizde öyle olamz böyle olur dedik % 40 kitledik diyor. Grin

892  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Hacklenen ya da kaybedilen hesapları geri alma on: September 28, 2017, 06:00:24 PM
Deathwing peki hesabımızı korumamız için neler yapabiliriz ve ayrıca hacklenen arkadaşlar için detayli güzel bir anlatım olmuş teşşekürler inşallah hesaplarını geri alabilirler ortada emek söz konusu

hesap şifreni değiştiriyorsun arkadaşım.

Wer34rdff5fu2gu4r5t6$tht5hge9rm3n67yu6n76h56c4b5c

buna benzer yap sana garanti vereyim % 99.999999 crack edemezde
şu olursa gene gider sana misal mail gelirse hiç tanımadığın yerden işte bakmadan açarsan yada crack program indirirsen
ve virüs programın onun içini tam tarayamazsa aradada keylogger yersen sonuçta hesapların gider...
artık her girdiğin yere göre adama keylogger gerekeni yollar....
893  Local / Konu Dışı / Re: Dikkat: Hero hesabım (dr1980m) çalındı on: September 28, 2017, 05:53:41 PM
En son ne zaman giriş yaptınız?
894  Local / Konu Dışı / Re: Uruguay’da Resmi Olarak Esrar Satışı Başladı on: September 28, 2017, 05:23:58 PM
Vay arkadaş bu durum da tam olarak insan sağlığının ne kadar değersiz olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Adamlar resmen üç kuruş vergi için vatandaşlarını zehirleyecek bana gerçekten saçma geldi. O adam uzun yaşasaydı belki o verdiği vergiden daha yararlı olacaktı.

şöylede olabilir devlet serbest bırakır misal 5 sene serbest eder o dönemde zaten ilk etapta ölenler ölür ve pisliğin çoğu temizlendi diyip ilerki aşamada gene yasak getirebilir.

Ölenler öldü mü snfnsjcndjcdj kardeş siz kimyasal ile esrarı karıştırıyorsunuz. Esrar dediğimiz şey sigara ve alkolden kat be kat daha zararsız bir şey. Kanser tedavisinde büyük önem arz ediyor. Çevremde kenevir tedavisi ile hastalıklarından kurtulan yığınla insan var. Bende babam için yakında kenevir yağı getirteceğim hollandadan. Şu videoya da bir bak derim https://youtu.be/kDswnW7MSkc


kardesim bunlar kardesin önde gideni .. beyinlerine aman ha esrar böyle , aman ha esrar söyle diye pompalamislar .. kisacasi mal bunlar
bonzai icerler.. bisey olmaz derler ama esrar dan kacarlar milleti öldürüyor derler
herseyi tadinda birakdindan sonra esrar hepsinden daha zararsiz

murteza sana herşey serbest.. Grin
895  Local / Ekonomi / Re: 6-7 yil sonra bitcoin on: September 28, 2017, 05:06:54 PM
sağlam parası olan atmışdır kenara bekler..
896  Local / Ekonomi / Re: Tüm ülkelerin .... Japonya yeter bize ! on: September 28, 2017, 04:38:32 PM
japonya maddi güç olarak çinden aşağı değil.
ama ilerde vergi gibi olaylar karışıtırırsa onlarda kısıtlama getirebilir.
897  Local / Ekonomi / Re: Bitcoin 1 milyon dolar olacak on: September 28, 2017, 04:35:04 PM
konu 2014 de açılmış o zaman adamın 1 milyon demişde 3 senede 5.000 usd ye anca geldi geri gitti.O rakama 10 senede zor gelir gibi.
898  Local / Yeni Başlayanlar & Yardım / Re: Btc Saklamak İçin En Güvenli Yöntem on: September 28, 2017, 04:13:23 PM
Eğer hiçbir cüzdana güvenmiyorsan bitcoin core indir adres oluştur private keyi export et kağıda yaz sonra wallet.dat ı sil al sana güvenli cüzdan. Zaten bitcoin core da yamuk yaparsa btc nin tanesi 1$ olmuştur

aynen katılıyorum.
araştırmalara göre en sağlamı bitcoin core ana kemik yapı diyorlar.
işte oda kelek atarsa değil 1 usd .  0.00001 usd etmez o saatten sonra.
899  Local / Yeni Başlayanlar & Yardım / Re: başkasının üzerine olan karttan para çekmek on: September 28, 2017, 04:10:09 PM
beyler yaşım 20, kredi kartı kullanmıyorum. elimdeki hesap kartını da babam kendi adına çıkarmıştı. koinimtürkte de kendi ismimle, tc nom ile hesabım. ama para çekme zamanında gelince hesap benim adımla değil, babamın adıyla olduğundan, tahmininizce sıkıntı yaşar mıyım? var mı tecrübesi olan?

yaşarsın zaten o sitelerde yazar hesap ismi ile ödeme yapılacak banka hesap ismi aynı olacak diye...
900  Local / Türkçe (Turkish) / Re: arbitraj yapabilmek , borsalar arası bitcoin veya btc/altcon alıp satmak on: September 28, 2017, 04:04:58 PM
Arbitaj yaparken A borsasından B borsaına tarnsfer şeklinde yaparsanız transfer gercekleşene kadar makas kapanır.Hiç kar edemezsiniz.Ama A borsasından cüzdana cüzdandan B borsasına şeklinde arbitaj yaparsanız transfer süresi yüzde 60-70 daha hızlı oluyor.Bir cok kez deneyip test ettim.
not alalım teşekkürler..
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 »
Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!