Bitcoin Forum
October 22, 2020, 10:02:09 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.20.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 »
1  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Yıl 2120 Bitcoin ve Blockchain on: October 21, 2020, 01:04:36 AM
100 yıllık bir bakış açısı koymak teknolojinin hızla geliştiği bir dünya için gerçekten imkansıza yakın ama 100 yıl sonra insanlık çok büyük bir adım atacaksa bunda blockchain teknolojisinin çok önemli bir yeri olacağı çok açık.100 yıl sonra hala blockchain teknolojisi kullanılır mı bilinmez ama o zaman kullanılan birçok teknolojinin atası olacaktır.
2  Local / Konu Dışı / Re: 2020-2021 Süper Lig Sezonu on: October 21, 2020, 01:01:08 AM
Leipzig karşısında ben Başakşehir'i hiç beğenmedim açıkcası skordan bağımsız olarak çok bir varlık gösterebildiklerini düşünmüyorum bu arada maçın hakemi de gerçekten çok kötüydü Alman ekibinin kesinlikle 10 kişi kalması gerekiyordu bu arada Beşiktaşlı değilim ama bu maçla birlikte geçtiğimiz yıllarda Beşiktaş'ın gruptan namağlup lider çıkarak ne büyük bir iş başardığını hepimiz görmüş olduk.
3  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Dfinance bounty'e katıldık ama bir garip his var içimde on: September 29, 2020, 03:02:02 PM
Arkadaşlar hepimizin bildiği gibi dfinance bounty kampanyası bitti ben imza kampanyasına katılanlar için küçük bir hesap yapmaya çalıştım.İmza kampanyasına ayrılacak bütçeyi kafamda 5000 dolar olarak kabul ettim bu hesabıma göre stack başına yaklaşık 1.27 dolar düşüyor yani beklediğim rakamın biraz altında siz eğer imza kampanyası için ayrılacak bütçeyi başka düşünüyorsanız benim hesabımdan hareketle kendi hesabınızı daha kısa bir şekilde yapabilirsiniz örneğin aklınızda 10 bin dolar varsa stack başına yaklaşık 2.54 dolar demeniz çok yanlış olmayacaktır.
4  Local / Konu Dışı / Re: Acun Ilıcalı, Laptop kampanyası on: September 27, 2020, 07:54:25 AM
O resme bakılarak ancak ülke olarak ne kadar aciz durumda olduğumusu anlatır bu resme bakarak bir kampanya yapmak veya yapmaya çalışmak dilenmekten başka birşey değildir.

Ne demek yav. Okula çocuk gidecek 1 litre çamaşır suyu 5 koli kağıt vsvs talepleri olan okulların şuan kalem masrafları düşmedimi? Ne kağıt masrafı, ne temizlik , nede güvenlik masrafları var.

Konuda eğitmen varsa kusura bakmasın bize işletmeyi kapat diyen devlet 1 tl vermiyorken ek derslere kadar %100 verip çocuklara kampanya yapalım denmesin. Biz birşeylerden vazgeçiyorsak onlarda vazgeçsin. Oh ne ala.

Bırakın o paralarla alınsın. bir yerde okumuştum tüm ülkede sadece 10 günlük sigaradan gelen vergi alaibliyor diye alınsın ozaman.

Devletin kendi memuruna ödeme yapmasının neresi anormal orayı anlayamadım memurlar 657 sayılı kanuna bağlı olduğu için maaş almaları kadar normal bir şey yok.Ülke olarak geride olmamızın sebeplerinden biri maalesef hakkını alamayan bir grubun hakkını alan kesime saldırması.Onlar niye ek ders alıyor almasınlar demek yerine biz niye yardım alamıyoruz demeyi öğrenebilirsek hakkımızı arayabilirsek bazı şeyler düzelmeye başlar.Öğretmenler şuan online eğitim verdikleri için ek ders ücreti alıyorlar.Gözlemlediğim kadarıyla online eğitim vermek yüz yüze eğitim vermekten daha zorlayıcı olabiliyor bu öğretmenlere seminer verilmedi bu konuda kendi imkanlarıyla öğrenmeye çalışıyorlar genç öğretmenler için bu bir problem teşkil etmese de yaşı ilerlemiş öğretmenler oldukça zorlanıyor.Zaten yukarıda saydığınız masraf kalemleri devlet okullarında genellikle bağışlar yoluyla elde edildiği için çok büyük bir bütçe fazlası oluşmadı.Size katıldığım nokta bu resim ülkedeki bazı çocuklarımızın ne kadar aciz olduğunun bir kanıtı ve evet gerekirse bu çocuklar için dilenmek utanılacak bir konu değil.
5  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Recep Tayyip Erdoğan’dan İddialı Blockchain Açıklaması! on: September 27, 2020, 06:39:36 AM
bir kere yanlış anlaşılmayı silelim. hiçbir ülke blockchain teknolojisine karşı değil hatta kripto paralar ile ilgili en çok sorun yaşayan ülke çin'in kamuda bir sürü blockchain teknolojisini savunduğunu ve kullandığını bilmemiz gerekiyor. mesela rusya'nın bitcoin ve saz arkadaşlarına karşı başlattığı savaş ile blockchain teknolojisine bakışı birbirinden tamamen farklı olgular.

bizde ise durum sadece hebele gübele olarak devam ediyor. ne bir yasak var ne de bir alkışlama... sadece birkaç siyasinin yeni kuşağı etkilemek için ağzından dökülen kelimelerden öteye geçmiyor ve geçmeyecek de. artık yaşadığınız ülkenin siyasi yapısını anlamanız gerekiyor. bizde yapılacak olan ancak şu şekilde olur:

- blockchain ile ilgili bir teknokent kurulur ve içine işten anlamayan eş, dost doldurulur. başına da büyük ihtimalle ihl mezunu birisi geçer. karadenizli olması bir diğer şart.
- ya da dünyalar gibi para akıtılır ama ortaya çıkan şey kocaman bir sıfır olur.

Saydığınız iki maddedeki hususları ülke olarak aşmayı başarırsak zaten bir çoğumuzun gıpta ile baktığı Batılı devletlerin önüne geçeceğiz çünkü bu ülkenin potansiyeli gerçekten çok yüksek ama bir türlü bu torpil kafasından kurtulamadığımız için hala yerimizde sayıyoruz hatta geriye doğru gidiyoruz.
6  Local / Konu Dışı / Re: Cübbeli Ahmet Hoca - Selefi dernekler silahlanıyor on: September 27, 2020, 06:37:25 AM
Sayın içişleri bakanımız Süleyman Soylu Cübbeli Ahmet Hoca'nın bildiklerini anlatması için ifadeye çağrılacağını söylemişti.Benim anlamadığım Cübbeli Ahmet Hoca böyle bir bilgiye erişim imkanı sağlayabiliyorken bizim istihbarat teşkilatımız ne yapıyordu gerçi istihbarat teşkilatımız böyle bir bilgiyi öğrense kamuoyu ile paylaşmazdı. Grin
7  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Dfinance bounty'e katıldık ama bir garip his var içimde on: September 27, 2020, 06:34:35 AM
bounty ile ilgili bir kaç arkadaşla telegramdan konuştum yerli yabancı.Bazı insanlar kampanyadan ayrılsa bile stake almaya devam ediyorlarmış.birisi listelemiş ama tam halini hazırlamayı bekliyormuş.Bde google tabloda sürekli sütunlar kapanıyor bu hiç etik değil.

Spreadsheet üzerinde mavi renkte gösterilen kişi benim, her ne kadar şu an username bölümü açık olmasa da. Bana mesaj atarak bir konuda kendilerine yardımcı olmamı istediler ben de vaktimin olduğunu yardım edebileceğimi söyledim. Teklif ettikleri işi karşılıksız olarak yaptıktan sonra onlar için önemli bir hizmet verdiğimi ve emeklerimin karşılığı olarak kampanyadan ayrılmış olmama rağmen kampanya için önemli bir katkım olduğunu bu yüzden stake vermek istediklerini söylediler, kabul ettim.

Hangi konuda yardımcı olduğumu kampanya bitiminde kendileri açıklayacaktır. Benim dışımda yardımcı olan oldu mu veya benim durumumda olan başkası var mı bilmiyorum. Ancak imzasını taşıyarak reklamını yapma karşılığı ödül alacağınız bir platformu/kampanyayı kötülemeden önce bunu kampanyanın menajeri ile görüşüp net bilgiler edindikten sonra buraya taşımanız daha doğru olurdu.

Bthd hocam konuyla alakasız ama şuan girdiğiniz imza kampanyası ödemeyi 1 sene sonra yapacak sanırım.
Ben de girmiştim sonra onu görünce çıktım.
Sizin haberiniz vardır ama tekrar bi kontrol edin isterseniz.

Bthd hocam katıldıysa vardır bir bildiği  Grin Bu arada kampanya ile ilgili olarak eylül ayı son olarak gözüküyordu yani şuan içerisinde bulunduğumuz hafta son hafta mı olacak bilgisi olan varsa buradan ya da özel mesaj yoluyla bana söylerse çok sevinirim.
8  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Maliye Bakanlığından Bitcoin (BTC) Uyarısı: Ya Pes Edin Ya da Hapse Girin on: September 27, 2020, 05:13:36 AM
Yıkarsa bu kripto paraları Rusya yıkacaktır, her okuduğumda gerçekten korkuyorum, çok sert ve katı önlemler alıyorlar Aslında önlem değil kendilerini egemen kılmaya çalışıyorlar, tüm bu olanlara rağmen Bitcoin nasıl hala yaşıyor anlamıyorum.

Ruslar kripto para ile ilgili çok sert önlemler alıyor çok yakın geçmişte yanlış hatırlamıyorsam kumar reklamı yapılıyor gerekçesiyle bitcointalk'ı engellemişti.Şuan açıldı mı bilmiyorum site rusya'da büyük ihtimal hala rus kullanıcılar vpn aracılığı ile erişim sağlıyorlar.
9  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Son Dakika: En Büyük Borsalardan Biri Hack’lendi, 150 Milyon $ Tehlikede! on: September 27, 2020, 05:09:31 AM
Genellikle bu zamana kadar hacklenen borsalar benim uzaktan yakından alakam olmadığı borsalar olurdu ama kucoin benim sıklıkla kullandığım borsalardan biriydi hatta kucoin'in kendi tokenını bile yatırım amaçlı bulundurduğum olmuştu neyseki zararım yok ama çok üzüldüm.
10  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Twitter CEO’su Bitcoin’e Olan Bağlılığını İfade Etti on: September 25, 2020, 03:51:54 PM
Bu tarz haberler, konuşmalar, açıklamalar eskiden olduğu gibi etki etmiyor bence. Söylenenlerin çoğu öğrenilmiş kelimeler gibi olmaya başladığından beri vuruculuğunu kaybetti. Sözlerinin arkasında olamaya devam etmesi güzel ama bir şeyler için itici güç olmadıkları sürece sadece söylemiş olarak kalacaklar.

Yıllar önce bitcoin hakkında önde gelen bir isim bu tarz övgü dolu açıklamalarda bulunsa forum yıkılırdı piyasalar tepki verirdi ama artık sizin de söylediğiniz gibi fazla tesiri yok bu açıklamaların insanlar daha somut şeyler görmek istiyor.
11  Local / Bitcoin Haberleri / Re: 100.000 Bitcoin (BTC) Cüzdanı Hakkında Dikkat Çeken Veri on: September 25, 2020, 03:50:29 PM
Bence bu verinin en büyük sebeplerinden biri de insanların kripto para borsalarına duyduğu güvenin artması artık birçok tanıdığım elindeki bitcoini cüzdanda tutmak yerine binance borsasında tutuyor.Bundan dolayı bu veriden tek başına bir sonuç çıkarmanın doğru olmadığı düşüncesindeyim.
12  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Btcturk ve Akbank iş birliği on: September 25, 2020, 03:49:20 PM
Her ne şekilde olursa olsun, bu şekilde bir kolaylık sağlanması çok güzel.
IBAN kopyala, açıklamayı doğru yaz falan uğraşmaya gerek yok. Henüz para yatırma yapmadım ama Akbank direkt üzerinden btctürk e para yatırma diyorsunuz ve herhangi bir bilgi, numara girmeden para aktarımı yapabiliyorsunuz. Çekerken de benzer kolaylık var.
Ben çok beğendim takdir ettim. Açıkçası bunun BTCTürk'den ilk olarak gelmesine de şaşırmadım. Banka farklı olabilirdi ama platform olarak BTCTürk rakipsiz bence.

Yıllar önce forumda paribu,btctürk'ün daha önünde görülüyordu ama zamanla bana göre paribu çok büyük hatalar yaparken btctürk tam tersi şekilde çok doğru hamlelerle rakipsiz hale geldi umarım btctürk rakipsiz olmanın rehavetine kapılmaz ve biz daha iyi hizmet alma şansına kavuşuruz.
13  Local / Ekonomi / Re: Merkez bankası faizleri %8,25'den 10,25 yükseltti. on: September 25, 2020, 03:47:17 PM
Bu faizler doları frenleyecektir felaket tellarına pek bakmıyorum. Dolarizasyonunda bir sonu var duygular aklın önüne geçmediği sürece mantıklı olan kazanır. Tavsiyem kendi stratejinizi belirleyin benim 1 liralık bile dolarım olmadı olmayacak. Düşüşleri bile hep TL'de bekledim.

Dünyanın sıfır faizi  bırakın eksi faizi tartıştığı dönemde, bu faizler gerçekten yüksek az bulanlara şaşıyorum. YTD

Merkez bankası faiz oranlarını ilk başta direkt olarak artırabilseydi bu dediğiniz olay gerçekleşirdi ama merkez bankası elindeki rezervleri erittikten sonra ve adeta tüm dünyaya ben bağımsız değilim mesajını verdikten sonra faizi artırdı bundan dolay ben size göre felaket tellalı olan kişilere bakıyorum.
14  Local / Konu Dışı / Re: Üç Büyükler Transfer Dedikoduları (2020-2021 Sezonu) on: September 25, 2020, 02:14:44 PM
Kamerun şamanı nihayet bugün imzaladı:

https://www.duhuliye.com/futbol/aboubakar-imzayi-atti-sozlesmede-dikkat-ceken-madde-h34710.html

Beşiktaş Aboubakar'ı ünlü profesör Ömer Faruk Taşer'in başını çektiği bir heyete inceletmiş, bu doğru bir hamle, fakat Sergen Yalçın'ın bu transfere de ısrarla karşı çıktığı konuşuluyor,

Sergen pısırıklığı diye yeni bir fenomen ortaya çıktı, bu arada Beşiktaş Portekiz kasaba takımına da elendi, yine Sergen hesapları yüzünden "Milan nasılsa bizi parçalar bari yol yakınken pes edelim" kasaba kurnazı zihniyetinde küçük hesaplar Beşiktaş gibi ikonik bir kulübe yakışmıyor.

Açıkcası yedek forvet olarak alındıysa aboubakar gerçekten güzel bir hamle sakatlığının etkilerinden kurtulabilirse Türkiye liginin çok üstünde bir forvet olduğunu geçtiğimiz gelişinde gördük ama Türk takımlarının avrupa kupalarından elenişini görmekten sıkıldım umarım bu yıl galatasaray başakşehir ve sivasspor ülkeye puan getirebilir.Sergen Yalçın'ın pısırıklık yapacak bir karakterde olduğunu sanmıyorum hocam.
15  Local / Konu Dışı / Re: İmza Kampanya Öneri Konusu ( Kullanıcılar Tarafından Gelen Öneriler ) on: September 24, 2020, 09:31:40 AM
Forumda uzun zamandır yoktum hastalığımdan dolayı dışarı çıkamıyordum eskisi gibi foruma döneyim bu karantina sürecinde diye giriş yaptım ama eski kampanyaları bulamadım yine de forumda vakit geçirmek gerçekten eğlenceli.
Hoş geldiniz tekrardan aramıza hocam çok geçmiş olsun Allah şifa versin diyelim evet şu sıralar biraz kısır bir döngü var bounty kanalında ama yine de ilerleyen günlerde inanıyorum bir dönem ki popülaritesini yaşayacak bitcointalk. Çok zor değil bu yfi varya forumda bir bounty yapıp buralara gelseydi ve insanlar çok sağlam para kazansaydı bugun ardı arkasına bountyler görecektik.

Anladığım kadarıyla forumda bounty yapıp son zamanlarda iyi ödül dağıtan kampanya dia var hesapladığım kadarıyla imza kampanyasına katılan kişilere ortalama 1000 dolar gibi bir rakam ödeyecekler inanılmaz güzel bir miktar.
16  Local / Konu Dışı / Re: Amazon Preme Artık Türkiyede sadece 7,90 TL on: September 24, 2020, 09:30:18 AM
Amazon, sepetimdeki ürüne pazar gecesi yaptığı "prime'a özel" indirim ile yaklaşık 3 yıllık Prime ücretini bana peşinen ödemiş oldu 😀  Bu fiyatlarla devam ederse, en az 3 sene Prime'dayım 😀

Ben de uzun zamandır Stanley marka bir termos almayı planlıyordum bugün amazonda prime üyelerine özel bir indirim olduğunu görünce hemen aldım gerçekten çok başarılı bu fiyatı umarım uzun süre korumayı başarırlar.
17  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Kırmızı Pazartesi: Bitcoin, Ethereum, Altın ve Borsalarda Büyük Sell-Off! on: September 24, 2020, 09:28:27 AM
Bitcoin'de gösterge sanki aşağı gösteriyor.Forumda başlığı açılan konulardaki analistler tam tersini dese bile ben artık bitcoinin 9bin dolar seviyelerine inmedikçe o beklenilen büyük yükselişini yapamayacağı görüşündeyim.
18  Local / Konu Dışı / Re: Maske takmadan dolaşanların amacı nedir? on: September 24, 2020, 08:09:45 AM
Bilim kurulu en başta sadece hasta olanlar maske taksın sağlıklı insanların maske takması zararlı deyince insanlar bu hastalığı kendilerine yakıştıramadı ve maske takmamaya başladılar.

Bilim kurulunun bu açıklamayı yaptığı zamanda sağlık çalışanları bile maske bulmakta zorluk çekiyordu.Bu açıklamadaki amaç maskelerin daha çok ihtiyacı olan kesime gitmesini sağlamaktı ama pandemi süreci ilerledikçe maske üretim kapasiteleri oldukça arttı ve herhangi bir arz sorunu kalmadı ama buna rağmen insanlar maske takmıyor daha geçen gün motokurye bir arkadaş polisle restleşti.Maalesef olan sağlık çalışanlarımızın emeklerine oluyor.
19  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: 10 Bin Dolar İle Altcoin Sepeti Oluşturmak(11 Eylül 2020) on: September 20, 2020, 06:48:20 PM
Hocam sepetinizi oluşturdunuz mu yaklaşık 10 gün geçmiş konuyu siz açtıktan sonra yoksa hala karar verme aşamasında mısınız Huh Bu arada sepetinizi oluşturduktan sonra bize de bilgi verir misiniz benim de aklımda bir altcoin sepeti oluşturmak var.
20  Local / Konu Dışı / Re: İmza Kampanya Öneri Konusu ( Kullanıcılar Tarafından Gelen Öneriler ) on: September 20, 2020, 06:46:17 PM
Bizim kendi bölümümüzde benim girdiğim imzayı çok fazla gördüğüm için katıldım benden sonra da şansa katılım kapatıldı sizce şuan içerisinde bulunduğum kampanyadan elime 3-5 kuruşda olsa bir şey geçer mi  Huh
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!