Bitcoin Forum
October 18, 2019, 03:00:00 AM *
News: 10th anniversary art contest
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 117 »
1  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Yeni Donanım Cüzdan Fırsatı Olabilir. on: October 17, 2019, 02:45:06 PM
@bobita, size en son dediği fiyatın üzerine bir de gümrük vergisi ekleneceginj unutmayın. Şayet 38 doların içinde kargo+vergi işlemleri dahilse durum farklı. Yani ilk baştaki gibi 10 dolara almış olsanız bile vergi odeyecektiniz. Hatt bedavaya almış olsaydık bile vergi ödenecek. Vergi vergi vergi ne çok vergi ve arkadaş.

Paket boyutu ve ürün fatura bedeli esas olmak üzere, fatura 10$ kesilirse gümrük vergisini ben dahil ettim. 11.50TL gümrük vergisi çıkar. Ama bobita'nın dediği gibi 38'i de faturaya ne olursa olsun yazarlarsa işin rengi değişir. O zaman gümrük memurunun insafına kalırız işte.

Sonuç olarak yanlış alarm. Satın almak mantıksız.

Destek ekibiyle baya görüştüm. Dedim sadece biz BTT Türk topluluğu olarak 10$'dan sipariş toplasanız çok sayıda alırdık. Hatta biraz zorladım, bize versinler 10$'dan gibisinden ama adamın söylediği tek şey, "kargo ücretleri bizim elimizde olan bir şey değil". Hatta ben postanede çalıştığımı bu kargoların TR'den çıksa maksimum 5-6$ maliyeti olacağını falan söyledim ama ne fayda...
2  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Yeni Donanım Cüzdan Fırsatı Olabilir. on: October 17, 2019, 11:52:35 AM
Yaptım, kyc dediğin kafa kağıdımı önlü arkalı gönderdim, o kadar, 2-3 dakikada onaylandı, ondan sonra 10 dolara cüzdan linkine tıkladım ve bir kaç dakika sonra da yazdığım e-posta geldi.
Madem görüşüyorsun, niye ucuz gönderim olmadığını sorar mısın?

Üstad support ile bir görüşmen mümkün mü vaktin varsa merak ediyorum.

https://portal.shapeshift.io Buradan solda destek diye link çıkıyor ne diyecek.
Valla gerek duymadım açıkçası, kasıtlı bir tercih olduğu fikrindeyim, kendisi 10 dolar olan bir şeyin kargosunun 37 dolar olmasının garipliğini düşünemedik diyecek halleri yok.

Evet bende şimdi ilerledim ve sonuç aynı. 10$ ürün için, 38,58$ kargo için istiyor.
Bundan daha ucuza Ledger / Trezor denk gelen zamanlar olabiliyor.
Yanlış alarm için kusura bakmayın.
3  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Yeni Donanım Cüzdan Fırsatı Olabilir. on: October 17, 2019, 10:59:05 AM
Yaptım, kyc dediğin kafa kağıdımı önlü arkalı gönderdim, o kadar, 2-3 dakikada onaylandı, ondan sonra 10 dolara cüzdan linkine tıkladım ve bir kaç dakika sonra da yazdığım e-posta geldi.
Madem görüşüyorsun, niye ucuz gönderim olmadığını sorar mısın?

Üstad support ile bir görüşmen mümkün mü vaktin varsa merak ediyorum.

https://portal.shapeshift.io Buradan solda destek diye link çıkıyor ne diyecek.
4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Yeni Donanım Cüzdan Fırsatı Olabilir. on: October 17, 2019, 10:52:45 AM
Bunlar da çakallıkta dünya markası olmaya aday..Adresine keepkey unlock butonlu bir bir e-posta geliyor, onu tıkladığın zaman 10 dolara alabileceğin sayfaya yönlendiriliyorsun, buraya kadar tamam. Ama ödemeye geçtiğinde kargo eklendiğinde en ucuzu seçsen de toplam rakam 47.59 Usd oluyor ki, daha kendini kanıtlamamış bir cüzdan için bu para verilmez.

Dediğim gibi denemedim. Sadece görünce paylaşmak istedim. İlgileniyorum bulabilirsem detayları paylaşacağım tekrardan sizlerle.
Lafım sana değil, ben de olsam hemen paylaşırdım ama tam çakal esnaf hareketi yapmış şerefsizler, "normalde 49 dolar ama sana 10 dolara olur ve fekat 37 dolar da kargo vereceeen". Gerçekten böyle bir kampanya yapıyorsan bir de postayla takipli gönderim seçeneği koyarsın, 37 dolara 4 günde değil de 2-3 dolara 25 günde gelir.

Dediğim gibi şimdi support ile görüştüm ve aldığım cevap şu;

Quote
If you sign up and get verified, you are eligible for the $10 KeepKey promo Smiley

Yani KYC geçtikten sonra 10$ seçeneği aktif olacakmış öyle diyor.

Üstad sen KYC'yi yaptın mı?

Şöyle görünmeliymiş

Quote
5  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Yeni Donanım Cüzdan Fırsatı Olabilir. on: October 17, 2019, 10:37:09 AM
Bunlar da çakallıkta dünya markası olmaya aday..Adresine keepkey unlock butonlu bir bir e-posta geliyor, onu tıkladığın zaman 10 dolara alabileceğin sayfaya yönlendiriliyorsun, buraya kadar tamam. Ama ödemeye geçtiğinde kargo eklendiğinde en ucuzu seçsen de toplam rakam 47.59 Usd oluyor ki, daha kendini kanıtlamamış bir cüzdan için bu para verilmez.

Dediğim gibi denemedim. Sadece görünce paylaşmak istedim. İlgileniyorum bulabilirsem detayları paylaşacağım tekrardan sizlerle.
6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Yeni Donanım Cüzdan Fırsatı Olabilir. on: October 17, 2019, 09:29:36 AM
Öncelikle belirtmeliyim ki kullanmadığım bir cüzdan hakkında yorum yapmayı sevmem. Ama shapeshift.io keepkey adında bir donanım cüzdan çıkarmış. Boyut olarak biraz büyük. Ben güzel bir fırsat gibi gördüğüm için denemeyi düşünüyorum. İsteyenler de deneyebilir.

Öncelikle söyliyim, shapeshift.io'ya daha önce kayıt olanlar varsa ve büyük ihtimalle en az bir kaç kez kullanmaları şartıyla, bir kısım üyelere mail yollamış. O mailde bu donanım cüzdanı bedavaya göndereceklerini yazmışlar ve büyük çoğunluk spam mail diyerek gözardı etmiş. Teyit edilmemekle birlikte mail doğruymuş. Bir takım eski üyelerine bedavaya bu cüzdanı yollamışlar.

Quote

E fırsat nerede diyenler olacak. Benim gibi henüz kullanmamış olanlarsa şu anda shapeshift üyesi olarak sadece 10$'a bu cüzdanı alabiliyorlarmış.

Özellikleri şöyle sıralanmış;

Quote
A Hardware Wallet That’s As Serious About Crypto As You Are
Whether you’re a newcomer or a veteran to the crypto community, we all have one thing in common: the critical need for secure storage of private keys for our digital assets.

KeepKey gives you:

• PIN protection against unauthorized use

• Additional passphrase protection

• Customizable transaction speeds

• Limitless wallet addresses on one device

yani kısaca PIN koruması, ek kelimelerle güvenlik, transaction hız ayarlanabilmesi ve tek cihaz içerisinde sınırsız cüzdan özellikleri varmış bu aletin.

Desteklediği coin ve tokenler ise şimdilik şunlar;

Quote
Bunlara ek olarak Digibyte şu an beta testleri yapılıyormuş ve yakında entegre olacakmış.

Üye olur olmaz almaya çalışırsanız 49$ fiyat çıkarıyor. Sanırım 10$'a alabilmek için KYC yapmak gerekli. KYC için başvuruyu yaptım. Bilgileri ve ilerleyişimi buradan tekrar paylaşırım sizlerle...
7  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Zcoin (#XZC)'in Gizlilik Teknolojinin Rekabetti Yeri Nedir? (Karşılaştırmalı) on: October 17, 2019, 09:12:05 AM
Ya bu gizlilik odaklı işinde tam GRIN mantıklı diyeceğim, logosunu görünce gülmek geliyor boşver diyorum. Bunu yaşayan sadece ben miyim? Yani bana öyle geliyor ki logosunda adam ananızı ağlatacağım diyor olabilir, görüntü öyle diyor çünkü  Kiss

Sanırım ben BEAM'ci olacağım.
8  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: İmza Kampanya Öneri Konusu ( Kullanıcılar Tarafından Gelen Öneriler ) on: October 17, 2019, 09:07:59 AM
Altcoinler canlamadan bountylerden imzalardan airdroplardan pek  birşey beklememek gerekiyor.zaten piyasanın düşmesiyle beraber bountylerin etkinliğide yavaş yavaş düşmeye başladı.geçmişte olduğu gibi yobit ve bitmixer saolsun fena olmayan bir kampanya yapıyorlar.katılmak isterseniz sizde btc ödemesi alabileceğiniz projeleri seçmenizi tavsiye ederim

Onlara da girmek öyle çok kolay değil. Bir tek benim taşıdığım imza adam alabiliyor doğru düzgün o da artık çok seçici. En az 10 başvurudan 9'unu reddediyor. Hatta ret bile etmiyor, direk hiç kaale almıyor. BTC ödemeli kampanyayı yönetmekde zor. Gün aşırı başvuru geliyor adamlara. Eminim PM kutuları ağzına kadar doluyordur.
9  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: poloniex delist listesi on: October 17, 2019, 08:57:43 AM
Poloniex mi kaldı yahu, adamlar Mt.Gox kadar büyük bir hack olayı yaşamadan kendi kendilerini bitirdiler. Hesaba girip bakayım dedim, neyse ki hiç coin bırakmamışım.
Steem, Clam gibi coinlerle zamanında baya haşır neşir olmuştuk. Şimdi trade bile göremeyecek hale düşmüşler. Bazı coinler var ki elde tutmak tamamen zarar ettiriyor. Böyle şeylerden alınacak dersler özellikle piyasaya yeni gelenler için çok önemli. Bir coine parayı atıp unutayım, 5 sene sonra zengin olayım diye bir şey yok. Sadece belli major coinlerde işler o taktik.

Bence o dönemin iyi coin'lerinden biriydi steem ve etkisini o dönemde yitirdi. Artık yeni projeler pump bekliyor. Son boğanın bitişinden bu yanan binden fazla yeni coin/token dahil oldu piyasaya. Doğruyu orada aramak lazım. Zaten borsalarda büyük ihtimalle yenilere yol açmak için eskileri sallıyor birer birer. Poloniex bence halen önemli bir borsa. Sadece diğerleri biraz hızlı yükselince aşağıda kaldı ama güzel bir imaj çalışmasıyla eski güzel günlerine geri dönebilirler.
10  Economy / Services / Re: [Open] ⚽️Match365⚽️ Signature Campaign, [7 Full Member spot Open, apply now]⚽ on: October 17, 2019, 08:53:37 AM
Bitcointalk username: vycl87
Profile link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1213661
Rank: Full Member
Current post count: 2327 (with this one)
Amount of earned merit(last 120 days): 72
BTC Address: 176QzqvFB5xEFVmrQ6oUF1wjg3iDZZ3KmM

I'll change my sig, if I will be accepted.
11  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Buyuk magazalardan Bitcoin ile odeme yapmayi talep etmek on: October 16, 2019, 12:59:34 PM
Merhaba,

2019 yılı sonunda, kendi alanında Türkiye'nin en büyük mağaza zinciri ile canlıya geçiyoruz. Kripto para sahipleri olarak güncel kurlardan firmanın e-ticaret sitesinde alışveriş yapmaya başlayabileceğiz. İlgili test ve iyileştirmeleri yaptıktan sonra ulusal çapta hizmet verebilmek adına ödeme kuruluşu lisansı alarak devam edeceğiz.

Faaliyete geçtiğimizde vereceğiniz destekler bizim için çok önemli, teşekkürler.

www.digilirapay.com


Bu konuda Digilira pay büyük çözüm olabilir. Ama farkındalık için istenen konuda ödemeyi yaptığımız yer BTC veya kripto ile ödeme yaptığımızı bilmeyeceği için farkındalık konusunda çok faydalı olmayabilir. Biz Digilirapay ile ödeme yapacağız ama karşı taraf anında kur değişimi yapılarak TL cinsinden alacak sonuçta.

Benzer bir proje olara ZEUX var. İngiliz tabanlıydı sanırım. Ama Türkiye'de hizmet vermiyorlar sadece İngiltere hesapları açık. En azından şimdilik.
12  Local / Konu Dışı / Re: Profilinize Uygun Avatar Yapıyorum on: October 16, 2019, 12:49:08 PM
Kullanıcı adına göre hayli zor olur. Bazıları anlamlı olabilir ama genellikle kelime kelime bir anlama vardırmak zor. Aklıma herhangi bir şey gelmiyor şu anda ama gelirse mutlaka deneyeceğim. Elinize sağlık.
13  Local / Konu Dışı / Re: PC için Joystick Tavsiyesi on: October 16, 2019, 11:59:46 AM
Uzun süredir PC üzerinden oyun oynamıyorum. Şimdi fiyatlar yüksekken yeni bir oyun konsolu almak yerine halihazırda yeterli donanıma sahip olan PC'den oyun oynamaya karar verdim. Haliyle piyasadaki haberlerden oldukça uzak kaldım. PC'den oyun oynayanlar hangi joystickleri kullanıyor? Şu anda fiyat/performans olarak üst düzey gördüğünüz marka ve modeller hangileridir?

Futbol, basketbol ve araba yarışı oyunlarını oynamayı düşünüyorum. Malum FPS vb. oyunlar için klavye/mouse olmazsa olmaz. Ne kadar bütçe ayırabileceğim konusunda şu anda aklımda bir şey yok. Modellere göre şekilleneceğini düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

15 yıl önce Üniversite yıllarımda başladığım oyun macerama ara ara halen devam ederim. Onlarca yüzlerce farklı joystick aldık. Bazen hırstan kırdık bazen bozduk Smiley

Bana göre en iyi seçenek Xbox'ın joystick'leridir. Kablosuz olanların PC için basit bir aparat ve yazılım ile kullanılabilir hale geliyor. Kablolular zaten kullanılabiliyor. İnternette aratırsan bulacağından eminim. Sol taraftakı yön tuşları yerine analog olması bence hareket kabiliyetini arttırıyor. İlk başta zor ama alıştığında efsane diyeceğine eminim.

Diğer en iyi seçenek ise Logitech'in kolları. Ancak logitech'in kablosuz kolları bazen reaksiyon vermekte geç kalabiliyor bence.
14  Local / Konu Dışı / Re: Tchibo 50TL Altlimizsiz Kodlar Migros'ta 5TL Acele Edin! on: October 16, 2019, 11:32:41 AM
vycl87 bilgilendirme için teşekkürler ama donanım haber ölücüleri de biliyorlarsa, şimdiye kadar kodları bitirmek bir yana, kasiyerleri bile kaçırmışlardır yamyamlar.

Maalesef öyle. Yağmalama sonucu mail yollamışlar satışı durdurun diye ama hale ufak Mjet'lerde falan bilgi güncel olmadığı için satanlar var. Denk getirenler alsın Wink


Kodlar kasadan çıkarılıyor. Basılı değil yani. Alışverişlerde 7.5TL standart kargo ücreti var. Yani 12.5TL'ye 50TL'lik alışveriş yapmış oluyorsunuz.
Sömürmüşler Smiley https://forum.donanimhaber.com/migrosta-kasadan-5-tl-ye-alinan-kod-ile-tchibo-com-tr-de-altlimitsiz-50-tl-indirim--140388483

En iyi yoruma bakınca durumu net anlarsınız : 10 tane 20 tane alanlar, az almışsınız. Ne kadar varsa hepsini alın. Hepsini siz alın ki başkasına kalmasın.

Biri de demiş ki 500 liralık ürün alıp iade edebiliyor muyum. Zihniyete bak, hayret ediyor insan.

Bizden daha bencil, çıkarcı ve dürüst geçinip her türlü dalavereyi yapan bir toplum daha yoktur. Yazıklar olsun...


DH ölücülüğü diye bir kavram var. Ben girip 2 tane kod aldım. Arkamdan gelen adam 20tane de ben alayım dedi mesela Smiley Ama onunda 3. alışverişinde hata verdi ve alamadı sonra kasa kilitlendi falan...

Teşekkürler haber verdiğiniz için. Yolumun üstünde büyük bir migros var. Herkese veriyorlar mı yoksa belirli bir alışveriş tutarı üzerindekilere promosyon olarak mı veriliyor? Daha önce bir markette 20 tl üzeri alışveriş yapana dominos pizzalar baya ucuza geliyordu. Onlarda bir kod veriyordu öyle bir şey olabilir.

50 tl güzel para bir günlük alışveriş ihtiyacını kapatır insanın en azından.

Herhangi bir koşul yoktu. Ama bence kesin olarak gelecek. Durdurma sebepleri bu. Büyük ihtimalle 100TL harcayana 5TL'ye al gibi bir şey olacak.
15  Local / Konu Dışı / Tchibo 50TL Altlimizsiz Kodlar Migros'ta 5TL Acele Edin! on: October 16, 2019, 10:49:22 AM
Arkadaşlar dün başlayan bir kampanya varmış. Bende bugün öğrendim. Hemen yazıyorum.

Migros'dan Tchibo kodu istediğinizi belirtiyorsunuz. Size kasadan bir kod veriyor. O kod ile tchibo.com.tr'den 50TL'ye kadar olan alışverişlerinizi bedavaya yapıyorsunuz. 50TL üstünü ödeme yaparak alabiliyorsunuz.

Çekler birleştirilemiyor. 3-5 tane alıp kombine edilemez.

Yalnız çok fazla talepten dolayı pek çok Migros satışı durdurduk diye bilgi veriyor. Nispeten küçük Mjet gibi yerlerden edinebilmeniz halen mümkün.

SKT: 31 Aralık. ACELE EDİN!
16  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: OKEx 5 Önemli Altcoin’i Delist Etti! on: October 16, 2019, 09:16:38 AM
Bu habere bir ilave yapalım, son gelişmelere göre OKEX bu delist kararını ZCASH ve DASH için yeniden gözden geçiriyor, aşağıdaki analizde

görebileceğiniz üzere özellikle ZCASH'in FATF (Financial Action Task Force) tavsiyeleriyle çok uyumlu olduğu belirtiliyor...

kaynak: https://www.coindesk.com/okex-korea-reviewing-decision-to-delist-privacy-coins-zcash-and-dash

Dash için isabet olmuş. Zcash'ı çok detaylı bilmiyorum ama Dash önemli bir kripto para bence delisti doğru olmaz.
17  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Yobit imza kampanyası geri döndü!!! on: October 16, 2019, 09:14:58 AM
Bütün ban yeme, negatif trust riskine rağmen ben SR olsam katılırdım. Ama oradan 50 merit uzaktayım maalesef Smiley Ama bence abartmayan insanları banlamamaları gerekiyor. Bazen gerçekten doğru sebeplerle arka arkaya 3-4 post attığımız olabiliyor. Her arka arkaya post atanda bence spam üretiyor diye bir kaide yok. İçeriğe de biraz bakmaları lazım. Örneğin kampanya yöneticisi kim olursa olsun, spam içeriği bilmediği bir dilde nasıl tespit ediyor yönetici? Mümkün değil. İngilizce bir içeriği google translate e atarsan %50 saçmalık ortaya çıkıyor zaten.
18  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: En iyi Multi-Coin Cüzdanlar [Değerlendirme] on: October 16, 2019, 09:12:02 AM
Binance'da sıkıntı olmadığı süree dedikleriniz doğru. Asıl sorun Binance patlarsa ne olacağında. Bu cüzdanların PK'yi sizde olmasa bile yukarıda bir diğer postta bahsettiğim gibi edinmeniz imkansız değil. Ama binance yoksa, Binance hesabınızdaki para yok demektir.

Binance patlar iseyi başka bir konuda geniş geniş konuşmak gerek aslında. Muhtemelen yeni bir mxgöt vakaası olur ama bu seferki çok daha fazla acıtır, içinden geçer milletin. Öyle 3 5 seneye de toparlanmaz. Bunu borsanın yapacağını sanmıyorum ama yani kendileri de istemez öyle bir şey. Çünkü birincisi altın yumurtlayan tavuğu kimse kesmez. İkincisi ise bu tavuğu keserlerse çalacakları para da değerini kaybeder sonuçta.
Böyle bir şey yapmaları için bir sebep göremiyorum ben.

Elbette Binance kendi kendine böyle bir şey yapmaz ancak gelecekte tanesi 100k $ olacağını bilse, ve bugün elindeki tüm paraya çökse kim karlı çıkar Smiley
Amacım felaket tellalığı değil elbette de olasılık dahilinde. Bence Mt.Gox'da olanlarda böyle bir şey de olabilir.
19  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Çin, resmi dijital parası için uzman arayışında on: October 16, 2019, 07:40:11 AM
Çin'in ne yapmak istediğini anlayan varsa beri gelsin.
Bir yasaklar gündemde, bir ulusal paralar, bir serbest bırakılacağı... Çin dünya üzerinde yasakları, yaptırımları en geniş ülkelerden birisi. Bence Çin üzerinden çok beklentide olmamalı piyasa.
20  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Ethfinex Kapandı on: October 16, 2019, 07:37:58 AM
Hacim yokken neden açık tutsunlar zaten boşuna gider yaparlar sadece yazılım maliyetleri vs. Anladığım kadarıyla alt yapısıyla beraber başka bir şirkete sokmuşlar exchangei. Merkezsiz borsa hayallerimiz yavaş yavaş suya düşüyor , oysaki nasıl büyük bir olaydı zamanında bitfinexin bir dex açması

Aslında bu durumun sebeplerinden biri tokenlerin ölü konuma geçmesi. O kadar büyük bir düşüş trendi içerisine girdik ki kimse tokenlerden para kazanamaz hale geldi. Para kaybedeceğinizi bildiğiniz bir şeye yatırım yapmazsınız, kimse yatırım yapmayınca da borsada hacim falan kalmadı ve borsayı açık tutmanın da bir anlamı kalmadı Smiley

Bu mantıkla 10-15 borsa kalması lazımdı hocam piyasada Smiley CMC'ye göre 20K'dan fazla borsa var aktif.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 117 »
Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!