Bitcoin Forum
June 16, 2024, 06:05:34 PM *
News: Voting for pizza day contest
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 »
1  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: 3 Büyük Ekosistem ve İçerdiği Tokenler on: January 12, 2021, 12:13:26 PM
Cosmos için güncelleme;

2  Local / Alternatif Kripto-Paralar / 2021 Yılı KaydaDeğer ICO'ları Listesi on: January 11, 2021, 12:34:29 PM
Herkesin ICO kovaladığı dönemdeyiz sanırım.
Bu liste hepinize faydalı olacaktır;Listede kaçırılmaması gereken epey proje var. Takibe alın derim  Wink
3  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: 3 Büyük Ekosistem ve İçerdiği Tokenler on: January 02, 2021, 01:34:55 PM
Bu ekosistemleri ve içerdği tokenları biliyoruz. da bu konunun amacı ekosistemleri ve içeriklerini tanıtmak ise.
waves - Stellar - bitshares eko sistemlerini de ekleyin buraya

Yorumunuz için teşekkürler ama özellikle şu noktayı atlamış olabilirim. DOT için bana göre diye özellikle belirtmişim ama aslında amacım başlığı bana göre şeklinde hazırlamaktı.


Buyrun benim için pek önemi kalmayan waves ekosistemi ile ilgili bulabildiğim ;

Önemi kalmadı çünkü halen geliştirilse bile EOS, TRX, NEO gibi neredeyse ölmüş projeler gibi geliyor. Biliyorum bu forumda Waves hayranı ve destekçisi çok kişi var. Sizin savunmanız kadar bizim de eleştirmemiz olağan. İster fiyat odaklı deyin isterseniz de shill'ci. Ama Waves için eski ilgi bence yok. Nitekim Bitshares ve Stellar hakkında herhangi bir görsel, bilgi verici bir infografik bile bulamadım. Oturup hazırlayasımda yok. XLM için interstellar exchange vardı oradan en azından bir görsel hazırlama niyetim vardı onu da borsa yakında açılacak diye bir güncellemeye gitmişler. NEO'da bunların arasına katabileceğim eski ilginin kalmadığı ve/veya kendini yeterince geliştirememiş projeler.

Ama hocam şahsen Waves, BitShares ve Stellar yerine yeni sistemler Solana, Ontology veya Cosmos'u tercih ederdim mesela. Madem değindik göz atalım. Örneğin COSMOS henüz büyük bir patlama yapmadı ama takım içinde çok fikir ayrılıkları ve bölünmeler yaşandığı için ondan da emin değilim. Ama Solana mesela bence dikkat edilmesi gereken bir yapı.4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / GrayScale Ne Yapmak İstemektedir? on: January 02, 2021, 01:09:24 PM
Biliyorsunuz 2-3 yıldır büyük firmalar BTC alıyor diye duyuyoruz. Bunlardan bir kısmı bu satın alımlarını halka açık, bir diğer kısmı ise sessizce yapıyorlar.

Fakat dikkatimi çeken bir veri olarak kripto paralara ilgisi yüksek olan Grayscale firması son dönemlerde kıtlıkta kalmış vatandaşın marketi yağmalaması gibi BTC satın alıyor.
Grayscale websitesini incelediğimde şunu gördüm.

https://grayscale.co/about/
Quote
“Bitcoin has the potential to radically transform our concepts of money, store of value, and the means by which assets are exchanged the world over.”
— Barry Silbert, Founder of Grayscale

Genel olarak görüşleri Bitcoin'in geleneksel yatırım yöntemlerinden daha mantıklı olduğu yönünde. Ama yine de son zamanlarda ki yaklaşımları akıl alır gibi değil.

Aslında dikkatimi ilk çeken şey Kasım ayıyla ilgili şu duyuru oldu;

Aralık ayında yapılan bu paylaşıma göre, Kasım ayı içerisinde dijital yatırım platformu Grayscale, 1 ayda kazılan tüm BTC'lerin yaklaşık 2 katı kadar satın alım yapmış.
İlginç bir veri olarak kenara koyalım. Henüz Kasım ayında BTC fiyatının yükselişini yeni hızlandırdığını düşününce olabilir deyip bekledim.

Aralık ayında daha da ilginç bir tablo çıktı karşıma;

Grayscale fiyatın sürekli yükseldiği Aralık ayında ise neredeyse 1 ayda kazılan BTC'lerin 3 katını satın aldı. Bu inanılmaz bir şey bence. Fiyat analizi hakkında yorum yapmak imkansız ama aldıkları 125K civarı BTC'nin bugünkü ederi neredeyse 3,70B $


Bu alımları kısa vadeli yaptıklarını düşünüyormusunuz? Bence amaçları çok daha yüksek bir hedefe ulaşmak olacaktır.
Benim kafamdaki asıl soru ise şu: Acaba bu BTC'leri BTC pair kullanarak altcoin'lere kaydıracaklar mı? Yoksa sadece BTC olarak mı tutmayı tercih edecekler!


Son olarak da biraz eski tarihli olsa da Kasım ayı sonlarına doğru Grayscale içindeki yatırımların özetlerini gösteren bir tablo. Sadece BTC ve ETH değil diğer kripto varlıklara da yatırım yapıyorlar zaten.Coinbase gibi Grayscale hareketleri de takibe değer mi ne dersiniz?
5  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: 3 Büyük Ekosistem ve İçerdiği Tokenler on: January 01, 2021, 10:20:25 AM
Hatta coşmuşken size daha fazla fikir verecek bazı görseller daha paylaşmak istedim.
6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: XRP'dan çıkan fiat nereye yönleniyor? on: January 01, 2021, 10:15:03 AM
Öyle kaçan para diye bir şey olmayabilir bence de evet.

Fiyat mantığını kavramak lazım sanırım. Fiyat düşerken satıla satıla düşüyor elbette ancak 1 XRP satmak için istenen en yüksek miktar 0,1'e düşse bir anda mesela XRP fiyatı 0.1$'dan alıcı bulduğu anda oraya gider.
XRP gibi büyük hacimlilerde kolay değil ama küçüklerde görülebilir. O zaman fiyat hiç para çıkışı olmadan düşüp yükselebilir.

XRP mesela bir anda iyi bir haber geldiğini ve herkesin aynı anda satış emirlerini 1$'a kadar kaldırdığını düşünelim. Ne olacak XRP'ye başka bir yerden para mı kaymış olacak? Hayır!
7  Local / Alternatif Kripto-Paralar / 3 Büyük Ekosistem ve İçerdiği Tokenler on: January 01, 2021, 10:05:12 AM
Artık gelecek vaat eden diğer yapıları göz ardı edebilir sanırım. Şu anda gelecek vaat eden ve geliştirilmeye değer çok sayıda ekosistem kaldı mı emin değilim.

Tabi ki bu ekosistemlerden ilk en büyük 2. blockchain projemiz olan Ethereum!
Gelin ETH'nin sistemindeki tokenlere bir göz atalım.


İkinci en büyük ve potansiyel vaat eden "bana göre" proje ise Polkadot;Ve tabi ki olmazsa olmazımız BSC ekosistemi (Binance Smart Chain) aslına bakarsanız bunun olayını anlamakta güçlük çekiyorum. Neden derseniz çok uzun olmayan bir geçmişte BNB main net ile kendi blockchain'ini hizmete sokmuştu. O zaman akıllı sözleşmeler olmadan tasarlanıp hizmete alındı.
Madem öyleydi başlangıçta ETH ağının üzerine entegre edilip akıllı sözleşmeler üzerinden ekmek yeme çalışması başladı. Bu da bana fayda yaratma değil, para kazanma amacı üzerine hareket edildiğini düşündürüyor. Binance'ın bir hardfork ile kendi ağında akıllı sözleşmelerin olduğu bir sistem sağlanamazmıydı diye düşünüyorum.

8  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Polkadot on: January 01, 2021, 09:58:43 AM
Bende bahsettiğimi buldum çok geniş kapsamlıydı. Çok abartılı oldu yeter derseniz kaldırırım  Grin
Aralarında henüz start up yapmamış olanlar var. Onları da fırsat olarak görebilirsiniz. Acala örneğin bence önemli bir proje.
9  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Polkadot on: January 01, 2021, 09:41:40 AM
Arkadaşlar yapmayın etmeyin bu piyasanın içinde olup Polkadot'u fark etmemiş olmanız çok olmayacak bir şey. O zaman hiç araştırmadan körü körüne trade yapıyorsunuz demektir.
Polkadot hakkında bir başlık açmıştım aslında bende oradan takip edebilirsiniz = https://bitcointalk.org/index.php?topic=5272005.0


Aslında görselin daha güncel hali vardı ama bulamadım şu anda.
10  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Persistence one on: October 26, 2020, 09:58:53 AM
Dün itibariyle XPRT token için ATOM stakedrop başladı.

Olayla ilgili özet şöyle geçeyim. Cosmos ağında ATOM'larınızı stake ediyorsunuz ve buna borsalar dahil değil. Herhangi bir cüzdanı seçebilirsiniz. Persistence kendi anlatımını yaptığı rehberde Cosmostation cüzdanı kullanmış. O cüzdan üzerinden anlatım yapmışlar.

Stake'e yeni başlamanıza gerek yok, eğer mevcutta staking yaptığınız bir cüzdanınız varsa onunla da katılabilirsiniz. Staking başladığı andan itibaren cüzdan kanıtı oluşturmak için o cüzdandan persistence'ın stake drop sayfasındaki size verilen cüzdan adresine 0.001 ATOM yollayıp, memo kısmına XPRT tokenlerin size gelmesini istediğiniz ETH cüzdan adresini yazıp yolluyorsunuz. Ve işlem tamam.

Ek olarak ATOM ağında staking yaparken "AUDIT.ONE" isimli validator seçilirse ekstra ödül var.

10 gün sonra bir sonraki ağda stake başlayacak. (Örnekte DOT anlatılmıştı ama sıralamada LUNA var. Duyuru gelince öğreneceğiz.)

ATOM stakedrop rehberi için aşağıya attığım linki inceleyebilirsiniz;
https://persistenceone.medium.com/cosmos-stakedrop-tutorial-how-atom-holders-can-participate-in-stakedrop-1ea9b95c9845


Örnek hesaplama şu şekilde;

AUDIT.ONE ile stake edilen 500 ATOM için 75,25 XPRT
Diğer Validatorler ile stake edilen 500 ATOM için 8,06 XPRT

(Her halükarda cüzdan başı 5000 XPRT sınırı var. Ama bu KYC olmadığı düşünülürse kolay aşılabilecek bir durum:
11  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Oasis, The ROSE Garden'i Duyurdu! on: October 26, 2020, 09:52:14 AM
Ne diye herkes bu coinlist'i shillemeye başladı böyle ya?? Hayır yani kendi platformunu veya kodlamanı yaptıramayacak kadar acizsen zaten girme bu işlere.. Bıktım her civcikli olayın coinlist'te olmasından..

Hocam olayın hiç bir yerinde Coinlist ile ilgili bir şey söylemedim. Oasis kayda değer bir proje ve bu Farm olayını Coinlist üzerinden yapmaya karar vermişler.

Bu mantıkla son dönemin meşhuru DAO Maker'a da ihtiyaç yok ama herkes kapısında fırsat kolluyor  Wink
12  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Binance Launchpool CertiK (CTK) on: October 22, 2020, 05:40:11 PM
Çok ilginç bu adamların gayet cömert faucet'leri vardır bir ara katılmadım.  Shocked
Para eden son faucet bu olursa yapacağım işe...
13  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Oasis, The ROSE Garden'i Duyurdu! on: October 22, 2020, 05:34:23 PM
Bir süredir forumu sessiz takip ediyorum.
Yatırım için pek çok güzel fırsat paylaşıldı. Bende uzun süredir Oasis Protocol'u takip ediyorum. Yakında mainnet yapacaklar ve ROSE isimli tokenleri satılacak.
Bunun öncesinden bir proje paylaştılar.

The ROSE Garden

Biliyorsunuz, son dönemde farm olayları gittikçe artıyor. Oasis'de bir gönderme olarak "Bahçe" anlamındaki Garden kelimesini seçmiş. Hoş bir tercih...

Buna göre 2 seçeneğiniz var.1) Rose Farm: Coinlist üzerinden USDT veya USDC kilitleyip ROSE token farming yapıyorsunuz. 1 aylık süre sonunda yatırımınız olan USDT/USDC cüzdanınıza ger dönüyor. Ödülünüz olan ROSE ile birlikte.

2) ROSE Cultivate: Burada da ROSE'larınızı kilitleyerek daha fazla ROSE kazanıyorsunuz! Buradaki süre ise 5 ay!

Hesap basit! Farm için toplam 10 milyon, Cultivate için ise 20 milyon Rose dağıtılacak.
Kişisel kilitleme limiti 2000 USDT/USDC!
Basit oran/orantı yapılacak ve toplam katılım/10 milyon ROSE ilk seçenek için 20 milyon ROSE 2. seçenek için dağıtılacak.
+ Bir olay ilk hafta farm'a katılanlara %15 bonus verilecek!

EK: Stake ile kazanılacak ROSE miktarından Coinlist %10 fee alacak!!! (YUH)

Kişisel Fikirlerim;

1- ROSE, Binance'a çabuk bir şekilde girebilecek kadar kaliteli!
2- Kesinlikle çok güzel bir proje ve hype yüksek olacaktır.
3- Katılım çok fazla olacaktır diye tahmin ediyorum. Maksimum ödülü alabilmek için baştan katılım faydalı olur.
4- En kötü ne olabilir ki? Hiç bir kaybınız olmayacak USD değeri üzerinden yatırımınız korunacak.
5- Daha iyisi Şam'da kayısı  Wink

YTD!

https://coinlist.co/oasis#the-rose-garden


14  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Persistence one on: October 08, 2020, 06:08:44 AM
proje fena değil ama beni rahatsız eden şey fırsat eşitsizliği olması (eleştirim sadece bu proje özelinde değil bu arada).

Yatırım yapmadan da bir miktar token kazanma şansınız olacak. Bu belki sizin içinde iyi haberdir  Wink
Ayrıntılar aşağıda

bir-iki hafta içerisinde kullanıcılara ödül etkinliği düzenlemesi bekleniyor.

Ödül değilde staking başlatıyor hocam...


Persistence'ın Telegram sayfasında dün şu duyuru yapıldı.

Quote
[Persistence One Official Announcements (Shane Latham | LDA) kanalından iletildi]
#StakeDrop #Community

Calling all stakers! Introducing Persistence StakeDrop: 1,000,000 XPRT tokens up for grabs!🔥

As we prepare to launch our public token sale of XPRT (Persistence tokens), we wanted to give the PoS network communities a chance to secure some XPRT in advance, simply for supporting their favourite networks via staking!

We will be distributing 1% of the total XPRT token supply (1,000,000 XPRT) to StakeDrop participants. Everyone staking with any validator on the following networks during the StakeDrop campaign will be eligible to participate:

• Cosmos Network
• Polkadot
• Matic Network
• Tezos
• Terra
• Kava
• IRISnet

As a staking, governance and 'work' token, XPRT will be an integral part of the Persistence network. StakeDrop is designed to facilitate the wide distribution of XPRT to those actively contributing to PoS networks within the wider blockchain ecosystem.

🗣 Spread the word: https://twitter.com/PersistenceOne/status/1313837625833410560

Want to get your hands on some XPRT? Join our Telegram community (https://t.me/PersistenceOneChat) to stay up-to-date on all StakeDrop news! Full details will be released in the coming days 👀

Telegram (https://t.me/PersistenceOneChat) | Twitter (https://twitter.com/PersistenceOne) | Website (https://persistence.one/) | Blog (https://medium.com/persistence-blog)

ATOM, DOT, MATIC, XTZ, LUNA, KAVA VE IRIS'i stake edip toplam miktarın %'1i olan XPRT tokeni bedavadan edinebilecek.
Yanlış bilmiyorsam Persistence'ın asıl tokeni PRT olacak ancak bu süreçte token generation dan önce XPRT token verip daha sonra swap yaptırabilirler. Bu nedenle tokeni edinseniz bile devamını takip etmekte fayda var. Sonra swap süresi kaçtı diyerek pişman olmamak adına bu şart.
15  Other / Off-topic / Re: SMA Disease and Babies Need Help on: October 02, 2020, 07:51:08 AM
If those details in your link is not in english then better stick with your local board because no one can read what has been written on your site and for me it show not secured warning so I don't want to go through all the links.

Helping is a good thing but it is used in the wrong way for scamming people's money so build trust and then ask people for donate to the patient itself.

I already created a thread in my local community : https://bitcointalk.org/index.php?topic=5274581.msg55160817#msg55160817

I can't understand how I can scam people with this way?
That links which I shared OP, not belong to me. Families are trying to reach a goal so their baby can get a cure for SMA.
It is a gen theraphy and so expensive. I am not involved with anyone. I am just one of the donator.
Anyone if want to help they will or won't. Everyone choice.

I am so unhappy because this babies getting suffer.
Sorry if I distrub anyone.
16  Local / Konu Dışı / Re: SMA ve Büyüyen Sorunlarımız on: September 11, 2020, 06:32:42 AM
Yeni bir bebemiz var;

https://muhammedaliyeumutol.com/
17  Other / Off-topic / SMA Disease and Babies Need Help on: September 09, 2020, 07:33:19 AM
As some of you know, there is a very nasty disease called SMA that causes a high rate of death, especially in babies. And thousands of families lose their children or face serious health problems due to this disease.

We know that there are different drugs for Type 1 and Type 2 diseases. However, the cost of a sufficient dose of the drug called ZolgenSma, which is especially necessary for Type 1 patients, is approximately $ 2.5 million. You would appreciate that the families of these babies have a hard time collecting this money. And not only in my country, but in many countries, this drug is not provided by the government. For possible assistance, I would like to share with you the help calls of sick babies in my country that I know. If you see babies in your own countries having this kind of problem, you can PM me to add to the title for help.

https://taplink.cc/savasci.eylul [12.000€ collected]
https://taplink.cc/vja17 [ 66.000€ collected ]
http://behopefordemir-ali.com/ [237.000€ collected, yet %10 ]
https://www.gofundme.com/f/omer-icin-nefes-ol-sma1-pleasebe-breath-for-omer [540.000 collected, yet %25 ]
18  Local / Konu Dışı / SMA ve Büyüyen Sorunlarımız on: September 09, 2020, 07:22:33 AM
SMA hastalığını eminim hepiniz duyuyorsunuzdur.
Spinal Müsküler Atrofi (SMA), SMN isimli genin protein üretmemesi nedeniyle hareket sinir hücrelerinde dezonformasyona yok açıp insan yaşamını tehlikeye atan bir hastalık. Yetişkinlerde görülmüyor bildiğim kadarıyla. Detayı ve dahası çok fazla olan bir hastalık.
Hastalık dediğimizin hepsi kötü ama bu illet bebeklerde ortaya çıkıyor ve Tip1 diye adlandırılan hali çok büyük sorunlara ve can kaybına neden olabiliyor.

SMA nedir diye aratırsanız internette bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Benim burada anlatmak istediğim ise başka bir şey.

SMA Tip 1 hastalarını iyileştiren bir ilaç var.! Evet bu hastalık çözümsüz değil! Zolgensma isimli ilaç ile bir kaç doz enjeksiyon yapıldığında SMA Tip 1 hastaları için çözüm oluyor. Ve çocuklar yaşama dönüyor. Buraya kadar her şey tamam. Ama sıkıntı burada başlıyor. Kapitalizm mi, insafsızlık mı nedir bilemem ancak bu hastalığı yok etmeye yetecek dozda ilacın maliyeti yaklaşık 2.5 milyon dolar"cık". TL ile 18 milyondan fazla. Takdir edersiniz ki bu denli bir parayı bulmak imkansızın bir tık altında. Bu tip bir parayı bir araya getirebilecek insan %1'in altındadır herhalde ülkemizde.

Nasıl bir ilaç ki bu ederi 2.5 milyon $"cık" ediyor. Yani içine ne koyuyor olabilirler anlamakta çok zorlanıyorum. Hani 50.000$ deseler falan çok pahalı ama falan derizde 2.5 milyon nedir arkadaş.


Bununlada bitmiyor. Biogen isimli firma Tip2 hastalarına iyi gelen ve maliyeti 1000€ olan ilacı Türkiye'ye 55.000€'ya satıyor. Konuyla ilgili Sağlık bakanının bizzat yaptığı açıklama da firmanın Türkiye'ye lisans için davet edildiğini ancak firmanın istediği fiyattan satabilmek için lisans başvurusu yapmadığını düşündüklerini açıklamıştı.

Türkiye'de Tip1 ve Tip2 olmak üzere yaklaşık 3000 SMA hastası olduğu ve yaklaşık 6000 bebekten birinde bu hastalığın çıktığı düşünülünce maliyetler insanı korkutuyor. Devletin bu ödemeyi yapacak gücü olabilir ama çok fazla bir ödeme ve bütçenin sallanması demek. Tip 1 hastası olan yaklaşık 300 bebek var diye okumuştum bir yerde. 300*2,5= 750 milyon $ demek.

750 milyon dolar çok çok ciddi bir para ve kolay değil. E her çocuk için ailesi bir umut olması için para toplamaya çalışıyor ama bu da kolay değil. Ama insan görünce çok kötü oluyor gerçekten. Son dönemde bu konuda çok fazla haber okudum ve gerçekten ailelerin çaresizliği karşısında insan çok kötü oluyor.

Başlığı geçen haftalarda açmalıymışım piyasa iyiyken belki aramızdan cömert şekilde bağış yapanlar çıkardı ama nasip bugüneymiş.

Benim son dönemde karşıma çıkanlar bunlar;
https://taplink.cc/savasci.eylul [Henüz 12.000€ toplamış Sad ]
https://taplink.cc/vja17 [ 66.000€ Sad ]
http://behopefordemir-ali.com/ [237.000€ toplandı, daha %10 ]
https://www.gofundme.com/f/omer-icin-nefes-ol-sma1-pleasebe-breath-for-omer [540.000 € ile %25 civarında henüz. ]

Gofundme üzerinden bağış yapmak için "donate now" yazısına tıklayıp ne kadar bağışta bulunmak istediğinizi yazıyor ve alttaki % olarak gösterilen sitenin kendine bahşiş aldığı bölümü "other" seçerek 0 yazıp devam ediyoruz. Böylece istediğimiz miktarın tamamı çocuğumuza gidiyor.

Son olarak bu bağışların kontrolsüz olması biraz düşündürücü. Yani en azından bir valilik onayı falan alarak bu işi yapsalar iyi olurdu. Çünkü yardım edelim derken bir hırsıza para akıtılsın istemeyiz. Çünkü bu yüksek paralar her zaman zafiyet yaratabilir. Bir de allah korusun ama bu para toplanırken çocuğun kaybedilmesi durumu var. O fonun en azından umudu en yüksek olana aktarılması falan güzel olurdu. Ve bunlar gofundme hesabı üzerinden zor. Belki bizim bilmediğimiz bir arka planda işleyen yöntem vardır elbette bilen varsa desin bize de.

Yardım edecek insan arayıp, bulamayanlara bence çok güzel bir seçenek arkadaşlar. Bir hayatın kurtarılmasına vesile olabilirsiniz. Masum bir bebeğin...

EDIT: Lütfen bu mesajıma merit falan atmayın. Amacım asla böyle bir şey değil. Hatta eğer bir yöntemi varsa @EFS bu başlığa merit verilmemesini sağlasın.
Amacımızın o bebeklere yardım olduğunu unutmayın, buna merit vermek yerine minimum miktar olan 5€'luk yardım yapın çocuklara.
19  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Polkadot Ekosistemi ve Hakkında Herşey [ANA KONU] on: August 28, 2020, 01:24:23 PM
Polkadot'u bundan 3-4 ay kadar önce öğrendim. O sıralar 90-100$ civarlarındaydı sanırım. Bir miktar aldım çünkü bir kaç öven yazı okumuştum. Gel zaman git zaman DOT 400$'a geldi. Şu anki fiyatı 5-6$'ı görenler şaşıracaktır bu kadar düştü mü diye. Hayır, düşmedi.
Polkadot validator'ların aldığı karar neticesinde ağ güncellemesi yapıldı ve bununla birlikte miktar 100x olacak şekilde arttırıldı. Ve dolayısıyla da token değeri 1/100 oldu. Binance ve pek çok borsa bu olay sonrasında listeleme kararı aldı. Aslında Binance bundan bir ay kadar önce DOT claim için Binance'ı kullanabilirsiniz diye duyuru yapmıştı. Bu bence zaten biz bunu listeleyeceğiz demenin bir yoluydu. DOT claim'de eski DOT'ların yenileriyle değişimini ifade ediyordu. Yani Binance yeni DOT'ları deposite açmıştı. Zaten tam da bu 100x olayının olduğu anda Binance listelemesi geldi. Zaten ardından Huobi, Bitfinex, Kucoin, Bitmax vs gibi pek çok borsa arka arkaya ekledi.

Aslında bende dahil pek çok arkadaş bu konuda geç kalmıştık. Çünkü Polkadot çalışmaya aslında epey zaman önce başlamış. Hatta DOT tabanlı projeler o kadar revaçta, o kadar değerli oldu ki bugüne kadar DOT'un adı arkada kaldı.
Gelin mevcut DOT ekosistemine bir bakalım.Bence bu tabloya güzelce bir göz atmamız lazım hep birlikte. Burada bulunan eski ve yeni projeler çok değerliler bence.
Zaten bununla ilgili ilerleyen zamanlarda eklemeler de yapacağım. Bilgimizi ve fiyat hakkındaki güncellemeleri hep birlikte değerlendirelim bu başlık altında.
20  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / Re: [BOUNTY][INJ] Injective Protocol - Merkeziyetsiz Borsa Protokolü 🚀 on: July 10, 2020, 01:11:37 PM
Değişik bir proje ve takibe aldım. Normal şartlarda DEX olayına çok inanmıyorum ama nedense bu biraz değişik geldi. Hazır defi'ler hız kazanmışken belki bir hareket gelir bu DEX olayına.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!