Bitcoin Forum
October 19, 2020, 08:44:17 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.20.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »
1  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: app.dodoex.io on: September 29, 2020, 10:40:11 PM
My pool kısmında mining edilen dodoları görüyorum fakat satamıyorum. Nasıl claim yapılıyor?
Trade kısmında dodo-usdt sell kısmında 0 dodo gösteriyor.
2  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Justin Sun'dan yeni Defi Coini ( SUN ) on: September 23, 2020, 09:12:12 PM
Bu havuzlara liquidity sağlayarak 2 şekilde kazanıyorsunuz:

1) Havuzda yapılan her işlemden komisyon alarak (genellikle havuzdaki payınız * 0.2-0.3 % gibi oranlarda)

2) Havuzdaki mining ödüllerinden pay alarak (bahsi geçen havuzlardaki ödül örneğin SUN token).


Hocam ikisinden birden aynı anda kazanılmıyor anladığım kadarıyla doğru mu anlamışım?

Benim gözlemlediğim şayet Likidite havuza ekleyip orada bırakırsak sadece 1.maddedeki gibi havuz payından yararlanıyoruz.

Havuza eklediğimiz liquidity pool yani LP yi stake olarak eklediğimizde ise sadece 2.maddedeki gibi stake'ten sun veriyor. Stake eklediğimizde 1.madde devre dışı kalıyor. Gözlemlerim doğru mu?
3  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Justin Sun'dan yeni Defi Coini ( SUN ) on: September 21, 2020, 01:57:22 PM
Binance resmi açıklama yaptı ve SUN artık listelenecek.
Son 2 haftadır kötü giden piyasalardan en az etkilenen SUN ve TRX likidite havuzları yine %600 lerin üzerinde.
4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Justin Sun'dan yeni Defi Coini ( SUN ) on: September 17, 2020, 03:24:30 AM
Başta biraz karışık gibi gelsede çok kolay aslında. En başından giripte pişman olmadığım projelerden biri diyebilirim. Havuzlara ciddi talep var.
SUN/TRX LP pool  havuzuna giriş arttığı için kazanç oranı %1000 lere düşmüş ama sorun değil. 14 gün boyunca çıkmayı düşünmüyorum.
SUN 25 dolarlarda ama 100 dolarlara yakın değer kazanacağını düşünüyorum yakın zamanda. Ayrıca TRX fiyatını da olumlu etkileyeceğini düşünüyorum. Zaten son zamanlardaki BTC hareketinden çok fazla olumsuz etkilenmeyen coinlerden birtaneside TRX oldu. Tabi giriş yaptığınız fiyat ta önemli burada.
Neredeyse ana paramı çıkardım diyebilirim.

Özetle pool da hem SUN ve TRX artıyor. Hem de SUN değerinin daha da artacağını düşündüğüm için hedeflediğim fiyat gelene kadar SUN tutmaya devam edeceğim.
5  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Justin Sun'dan yeni Defi Coini ( SUN ) on: September 03, 2020, 05:14:55 PM
SUN tutarmı tabi kide tutar ve tuttu son 1 haftada TRON neredeyse 2x oldu bile,tron için bir şey yapmıyorsun para kaybediyoruz diyenlere alın size güneş gibi açtım diyor.daha fazla yarımcı çekmek için SUN'ı şişirir, onu şişirdikçe TRON değeri artar.16 eylülden sonraki 16 haftalık süreçte ikisi içinde ayrı ayrı nerede çıkacağına doğru karar verenler hiç yoktan güzel bir rüzgar yakalamış olur.

Aynen katılıyorum hocam. Ben 259 satoshiden almıştım. Şu an Tron 400 satoshilerde ve daha da yükseleceğe benziyor. 15 gün sonra hem sun tokenlerim gelecek hem de yatırdığım tronlarım.. 15 gün sonra tronlar gelir gelmez sert satışlar olabilir ben gelir gelmez trx ler ile vedalaşmayı düşünüyorum. Çıkacağımız yer çok önemli. Her ne kadar 15 gün sonra sert satış gelse de trx leri satarken btc paritesinde kâr yapmış olacağımı düşünüyorum.
Şu bir kaç gündür btc hareketinden neredeyse tüm altlar olumsuz etkildendi her yer kırmızı fakat trx halen dimdik ayakta. Özellikle ethereum tabanlı defi projelerinin sayısı ve işlem hacminden kaynaklı fee ücretleri ortada. Şayet ethereum buna bir çözüm getiremezse yani kendini yenileyemezse ikincilik tahtını tron gibi başka projelere kaptırabilir.
6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Justin Sun'dan yeni Defi Coini ( SUN ) on: September 03, 2020, 12:21:43 AM
kral mafyasın be justinnnnn, btc düşüşünde trx ile bizi yine korudun Smiley ben çok büyük bir miktar ile girmedim, zaten az olan paramın 1/10'unu sun token smart contract mining'ine basıp geçtim. Smiley bu gibi gelişmelerde fiyatlanan coin ve tokenden kar alıp çıkmak da iyi bir seçenek olabiliyor ama yine de maceraya atılmak istedim. konuyu açıp bizlere haber veren kriptobaron'a tekrar teşekkür ederim.

Aynen hocam kriptobaron arkadaşa bende teşekkür ettim, 1 meritim vardı gönderdim onu Smiley
7  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Justin Sun'dan yeni Defi Coini ( SUN ) on: September 02, 2020, 01:54:27 PM
Sun mining başladı sun.market sitesinde.

Total lock-ups
2,177,915,063.541 TRX (bu şimdiki rakam tabi gittikçe artıyor)

Zaten total supply 100.850.743.812 TRX.

Nasıl oluyor yav.

Hocam şu ana kadar bağlanan 2 milyar küsür.
.541 ile biten ondalık değer sizi yanıltmasın Smiley
8  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Justin Sun'dan yeni Defi Coini ( SUN ) on: September 02, 2020, 01:46:17 PM
SUN ile ilgili detayları Justin Sun az önce aşağıdaki medium link'inde paylaştı.

https://medium.com/@TronFoundation/sun-genesis-mining-mining-rules-994097e8a653

Bu arada TronLink cüzdandan discover kısmında populer yazan hemen altında sun linki var. Ona tıkladığınızda direkt stake ekranı açılıyor. Ayrıca sun.market veya sun.io sitelerine girmeye gerek yok.

Bu arada tron iyi değerlendi. Yani bu Justin'e çocuk, bebe, dolandırıcı diyenler var belki de haklısınız ama adam bu işi hakikaten çok iyi biliyor.
Eminim SUN en az JUST kadar çok iyi değerlenecek.
9  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Justin Sun'dan yeni Defi Coini ( SUN ) on: September 02, 2020, 09:33:39 AM
Selam arkadaşlar uzun zamandır forumdan uzak kalmıştım. SUN projesine nasıl katılacağız bilgi verebilirseniz çok memnun olurum.
Benim bir miktar TRX var binance hesabında ama özel TRX cüzdanım yok. Öncelikle TRX cüzdan edinip TRX leri cüzdana mı çekmeliyim?
Ayrıca sonrasında yapılması gereken işlemler nedir?


hocam 2 eylül (yaklaşık 2 saat sonra) https://sun.market/#/home adresinde işlemler başlayacakmış. prosedürün nasıl işleyeceği hakkında kesin bir detay yok (ben göremedim) ama %99 olarak private keyi elinizde olan (kendi trx cüzdanınız) bir adresten işlem yapın. zaten büyük ihtimalle (yine %99) tron wallet ile sisteme bağlanmanızı isteyecekler... kısacası tron walleta çekim yapın ve işlemin açılmasını bekleyin. Smiley daha önce hiç çekim yapmadıysanız, bu işlerde biraz acemiliğiniz falan varsa deneme çekimi falan yapın, edindiğiniz tron wallet'ı test edin, pk'nın elinizde olduğundan emin olun, trx with. 0.1 trx fee bedeline sahip, yani çok düşük...

bu haber bile tron'u iyi fiyatlmış, bazen sadece bu fiyatlamalar da güzel kazandırabiliyor.

Hocam çok teşekkürler bilgiler için. https://tron.network/wallet  resmi cüzdan sitesinde çok sayıda wallet seçeneği var.
Örneğin imToken uygulamasını indirdim tron cüzdanı oluşturdum fakat private key gözükmedi.
Sadece ilk cüzdanı aktifleştirirken 12 kelime oluşturuluyor.

Sizin kullandığınız cüzdan ismi nedir? Veya hangi cüzdanı kullanmamı önerirsiniz?
Ethereumun myetherwallet gibi web üzerinden kullanılabilecek bir cüzdan bulamadım. Web online üzerinden kullanılabilen tron cüzdan var mıdır? Varsa adresi nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
10  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Justin Sun'dan yeni Defi Coini ( SUN ) on: September 01, 2020, 06:20:08 PM
Selam arkadaşlar uzun zamandır forumdan uzak kalmıştım. SUN projesine nasıl katılacağız bilgi verebilirseniz çok memnun olurum.
Benim bir miktar TRX var binance hesabında ama özel TRX cüzdanım yok. Öncelikle TRX cüzdan edinip TRX leri cüzdana mı çekmeliyim?
Ayrıca sonrasında yapılması gereken işlemler nedir?
11  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: FERRUM NETWORK Hakkında Gelişmeler. [STAKING 2.0: FRM Stake and Earn Duyuruldu!] on: June 17, 2020, 11:12:03 AM
Düşsün düşsün düşünce alıcam diye beklediğim ve bir türkü düşmeyen, aksine son 1 ayda iyi yükseliş yapan bir proje. Belki bu fiyatlar bana yüksek geliyor ama daha da yükselebilecek potansiyelde takdir ettiğim bir proje. Boğa gelmeden mutlaka değerlendireceğim.
12  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Swissborg (CHSB) ay sonunda Binance veya Kraken de listelenebilir.. on: June 17, 2020, 10:53:01 AM
İyi pumplamışlar, buradan girmek iyi cesaret ister. Şahsen ben böyle riski göze almam. Patlamaya hazır saatli bomba gibi. Bir bakmışsınız en tepeden alıp balinalar elinize vermeye başlar. Şu ayı sezonunda 107 milyon market cap değerinde olması için ne katkı sağladı acaba bu coin çok merak ediyorum. Gerçi bu şekilde şişirilmiş bir çok coin token var benim gözlemlediğim. Sağlamlardan şaşmamak gerek.
13  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Barcelona ($BAR) Taraftar Token [FTO, Güncel Değerlendirme ve Fiyat Tartışma] on: June 17, 2020, 10:47:25 AM
Bu spor klüplerinin bahçesinde yaşayan token furyası "eğer çok yakın gelecekte net bir boğa gelmezse" kısa ömürlü bir balon olacak, kendime göre nedenlerini benzer konu olan Galatasarayda yazmıştım, tabii ki topluluk desteği ve finansal güç/kabiliyet anlamında Barcelona dünyanın devlerinden birisi ama yine de anlamsız bir girişim. Spor ve ona bağlı ticaret faaliyetleriyle entegre fonksiyonları olsa iş yapar ama bu da EU yasalarına tabi olan Barca için mümkün değil, eğer yasal durum değişirse işin rengi de değişir ama şu an için sadece herhangi bir yeni token bence.

Bobita hocam dediklerinize aynen katılıyorum. Eksiği yok fazlası var söylediklerinizin.
Barcelona token satışı şartlarına baktım çok ağır geldi bana. Hem 2000 dolar bakiye olması lazım diyor hem KYC istiyor hemde token sayısını çok düşük tutmuşlar, vs. vs. vs..  Burdan bize ekmek çıkmaz. Sepetimi bozmaya değmez.

Belki ilerde boğa sezonunda yükselir, gerçi boğada en boktan token bile yükseliyor.
14  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Altcoin boğası geliyor mu ? on: July 17, 2019, 02:52:56 PM
Boğanın geldiği yok. Dün yine moraller alt üst oldu. Ortalık kan revan içinde kaldı. Bitcoin geri çekildi yine düşüş yükselecek buradan yine düşecekler. Pundix 6 dan alamam dite acele ettim 7 den aldım şuan da 5-7 aradı gidip geliyor. CZ müdahale etmez ise daha da düşecek gibi ☹️

Üzülme hocam benimde ortalamam 15 sat civarı. Daha yüksektende alanlar var. Yani elbette en dipten yakalayamamak can sıkıcı olsada, bu piyasada neresi tam olarak dip kestirebilmek mümkün değil. Zaten uzun süre hodl yapılacak coin veya tokenler için kaçtan aldığının pek önemi yok bence. (Şayet ath değerinden alınmamışsa.)

Pundi X her ne kadar fx convert mevzularında çok saçmalasada yine şu kripto piyasasında en değerli en kıymetli projelerden biri benim gözümde. Ve 1-2 yıl içerisinde çok daha iyi yerlere gelecektir. Sabırlı olup 2 yıl dokunmadan bekleyebilirsek bize harika satış fırsatları sunabileceğini düşünüyorum.
15  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Facebook Coin (Libra) Nedir? Bitcoin'e Rakip Olabilir Mi? | EKOTÜRK TV |ALP IŞIK on: June 20, 2019, 01:26:44 PM
Whitepaper ı okumadım ama stabil coin olacak kısmı aklıma yatmıyor bir türlü. Neye göre stabil? Örneğin USDT dolara göre stabil, Libra yı neye sabitleyecekler?
Yani değerini belirleyen kriter ve unsur ne olacak?

Yatımcıların 10 milyon dolar projeye yatırdıklarını duydum. Yatırımcı adam para kazanmak için yatırım yapar, nasıl ki biz ico, ieo kovalıyoruz amacımız ne daha çok kazanmak için.
Şayet 10 milyon dolar yatıran bir yatırımcı (dev balina) kâr elde edemeyeceğini bile bile böyle bir yatırıma kalkışmazdı diye düşünüyorum.
16  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Efsane Kripto Günlüğü - Hedef 200x on: June 18, 2019, 12:19:11 PM
Nacizane fikrim şu zamanda btc siz sepet veya portföy olmazsa olmaz gibi. En azından bir miktar elde btc tutmakta fayda var. BTC nin ani çıkışında BNB dahil tüm altlar dibi görüyor. Daha da dipten toplayabilmek için az bi miktar da olsa btc tutuyorum.
17  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: NPXS kripto parası yaygınlaşıyor: Pundi X için bir gelecek var mı? on: May 29, 2019, 01:25:11 PM
Son 1 gündeki hacmin ve fiyatın artmasında şu da bir etken olabilir. Ethereum'un beyin kadrosunda olan ve yönetim kurulu üyesi olan David Ben Kay  https://twitter.com/DavidBenKay   Function X başkanı yani ceo su olarak atandı dün. Bu haber eş zamanlı pundi x resmi twitter sayfasından da retweet edildi. Aşağıdaki linktede haberin detayını bulabilirsiniz.

https://medium.com/functionx/function-x-foundation-appoints-david-ben-kay-as-president-f4be78851e1f18  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: NPXS kripto parası yaygınlaşıyor: Pundi X için bir gelecek var mı? on: May 21, 2019, 02:07:57 PM
Delist olacağını sanmıyorum hatta bnb nin ağına dahi geçebilir. NPXS CZ nin dikkat ettiği projelerden bence bir zaman pump yaparlar uzun süredir 10 satoşiye çakıldı kaldı.

BNB nin ağına neden geçsin? adamlar kendi f(x) ağlarını kuruyorlar. Yakında f(x) ağına geçecek pundi x
19  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Binance - PUMP/DUMP Takip/Analiz - Alım&Satım on: May 20, 2019, 07:01:06 AM
içine ettiler piyasanın iyicene, btc düşer altlar düşer, btc çıkar altlar düşer, 3 tane coini al pumpla ne idüğü belirsiz sebepten, gerisi üvey evlat! Allah belanızı versin.

Aynen katılıyorum hocam. Hadi Btc yükselirken insanlar btc ye geçiyor altlar ondan düşüyor deriz bu mantıklı fakat btc düşerken altların yine düşmeye devam etmesine mantıklı bir açıklama bulamıyorum kendimce. Fakat son zamanlarda dikkat ettiğim birşey var özellikle binance nin yapmış olduğu manipülasyonlar ve botlar sayesinde istediği gibi at koşturuyor piyasada. Örneğin BNB 270bin satlara düştü geçtiğimiz hafta ve bir anda yine 400 bin satlara yaklaştılar. Yeni ieo ları harmony yi açıkladıklarında önceki ieolar, matic, fetch gibi fiyatlarını direkt pumpladılar. Bakın bizim ieolar çok kazandırıyor, piyasa düşse bile bizim ieolar hep yükseliyor imajını vermek ve bundan sonraki harmony gibi yeni yapılacak ieolar için zemin hazırlıyorlar. Ayrıca kendi bnb coinlerinide botlar sayesinde istedikleri gibi pumplayabiliyorlar. Matic son 1 haftada 6 kat artacak ne yaptı? Ona gelene kadar onlarca sağlam anlaşma yapan projeler tokenler ve bu kadar yükselmiyor.
20  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: PİYASADAN ÇIKIŞ İÇİN FİYAT HEDEFİ on: May 17, 2019, 01:55:44 PM
Ben pundix ten güzel bir ath bekliyorum boğada. Hedef fiyatım 0.05 dolar. Belki 0.1 dolar, belkide ilerleyen yıllarda 1 dolar olacak şayet piyasa çok büyürse fakat ben 0.05 olduğunda nakite geçmeyi düşünüyorum. Piyasadan tamamen çıkmam ama öyle bounty airdrop ta kovalamam keyfini çıkarırım.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!