Bitcoin Forum
July 31, 2021, 03:57:48 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.21.1 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
1  Local / Pazar Alanı / Re: LEDGER NANO S İNDİRİM KAMPANYASI on: October 15, 2017, 03:26:31 PM
Şuan ledger kullanıyorum bir tanede trezor almak istiyorum trezor cüzdanlarından da satmayı düşünüyormusunuz ve arkadaşın dediği gibi kriptoparalarla ödeme kesinlikle olmalı.

Türkiye'de herkeste Ledger var fakat hiçbir şekilde Trezor satan websitesi görmedik hatta Trezor alanda görmedik. Bence de Türkiye'de bir Trezor distribütörü olmalı bu sizi farklı bir platform yapar.

Ledger fiyatına gelecek olur isek fiyat gayet iyi yukarıdaki bir arkadaş 510 TL olduğunu belirtmiş. Eğer 400TL'den satılabilse iyi olurdu ama firma da kâr yapmak zorunda..
2  Local / Pazar Alanı / Re: Satılık Domain : Bokye.com on: October 15, 2017, 03:22:02 PM
Bu platform tutar ben sana söyliyim hatta Twitter'de fenomen birine reklam yaptırırsan millet eski sevgilisi için yapar bunu Cheesy

Murathanbostanci.bokye.com

Eski sevgilisine gönderme yapan milyonlarca ergen kardeşimiz var ülkede

Tabiki ad soyad ile tam olarak açtırmayacaksın Mhanbostanci.bokye.com yapacaksın mesela Cheesy

not: mhanbostanci eski sevgilim değil, kaynamayalım


Hatta bunun global versiyonu yapılabilir? Bok ye'nin ingilizcesi ne acaba.
3  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Antalya'da Bitcoin Cinayeti on: October 15, 2017, 03:19:45 PM
Ben elimde olan Bitcoinleri yakınıma bile anlatmıyorum, zaman kötü ne olur ne olmaz insanın kolundaki bileziğe göz dikenler bile var..

Bu gözler elli kuruş için gasp edilenleri gördü, dünyanın neresine giderseniz gidin paranıza göz dikecek olan insanlar olacaktır.

Paraya göz dikmese namusa diker, insanoğlu kıskançtır bundan dolayı ne olursa olsun elden alışveriş yaparken büyük miktarlar ile yapmayın. Hatta bana kalırsa asla elden alışveriş yapmayın.
4  Local / Bitcoin Haberleri / Re: 18 yaşında Bitcoin milyoneri oldu! on: October 15, 2017, 03:16:30 PM
Bu tarz haberlerin spekülasyon yaratmak için yazıldığını düşünüyorum ve pek inanmıyorum açıkçası..

Bitcoin'den zengin olanlar bir tek üretici gruplar yani şu an elinde binlerce cihaz bulunduran mining firmalarıdır. Bunun dışında milyoner olan elbet vardır fakat bu şekilde hikayeleştirilmesini reklam olarak görüyorum..

Bir link vardı, tıklayıp bakmıştım. 2011'de açılıp içerisinde 100 binlerce Bitcoin olan cüzdanlar vardı.. Açan kişi private keyi unutmuş olmalı Smiley
5  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Dünya Bankası Başkanı: Herkes Blockchain İçin Heyecanlı on: October 15, 2017, 03:14:53 PM
Bitcoin'den 1988 yılında dünyanın en ünlü ekonomi dergisi olan Ekonomist'ten Phoenix adıyla bahsedilmişti. Bitcoin dünyada kullanılacak olan dijital para birimlerinin deneme versiyonu olarak ortaya atıldı ve bu gerekli bir şeydi.

Bitcoin'in seveni var, sevmeyeni var. Her ne kadar çok altcoinler ve Bitcoin Cash/Gold gibi saçmalıklar türesede her şey biter Bitcoin ve blokzincir teknolojisi baki kalır diye düşünüyorum.. Bankaların bizim üstümüzdeki etkisi bu kadar büyükken tam olarak özgür bir dünyadan bahsedemeyiz. Bitcoin özgürlüktür.
6  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / Re: [ANN][ICO] COSS Token Takası on: October 15, 2017, 01:11:43 PM
Bu tokeni elinde saklayanlar ileride çok mutlu olacak, proje çok iyi olduğundan değil sadece düşük market hacmine sahip kriptoparalar gün geliyor mutlaka değerleniyor diye söylüyorum..

Onun dışında günlük hacmin 10 milyon dolara ulaşırsa

Haftalık 100 milyon doların %0.2'si yani 200 bin dolar değerinde kâr payı dağıtımı olacak.. Bence bu gayet yeterli, tabi şimdilik.

Günlük 10 milyon hacim haftada nasıl 100 milyon yapıyor ? Smiley

100 milyon dolar olsa dağıtılacak rakam 100 bin dolar. 200 bin değil. Coss komisyon gelirlerinin yarısını yatırımcısıyla paylaşıyor. Adamlar taş mı yesin?


Komisyondan aldiklari paranin yarisini degil %70'ini katilimcilarla paylasiyorlardi. Evet dedigin gibi haftalik 100 degil 70 milyon usd bunun %0.14'u kar payi olarak token holderslere dagitilacak

buda 98 k usd ediyor

haftada 100 m olsaydi

140k usd ederdi

bence fena sayilmaz
7  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / Re: [ANN]BitDice-2300Ƀ Kâr Yapan En Büyük Topluluk Fonlu Casino'nun ICO'suna Katılın on: October 14, 2017, 02:43:26 PM
BoxxoB uzun süredir ortalarda gözükmüyor.

Ne yapmaya çalıştıklarını gerçekten anlamıyorum ama herhangi bir açıklamada yapılmıyor..

Bu adamlar demiştiki "1 Ağustos'tan sonra Twitter stakelerinin sayılması için bir uygulama yapacağız."

O uygulamayı yapamadıkları için bugün stakeleri saymadılar ve BoxxoB'un elle saymaya üşendiğini düşünüyorum..

Eğer elle teker teker sayıyorsa helal olsun adama onca zaman bekletsede herkes hakettiği ödüllere ulaşır umarım.
8  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / Re: [ANN] Pundi X - Herhangi Bir Mağazadan Kripto (ile) Al-Sat on: October 14, 2017, 02:42:20 PM
Proje düşük yatırım aldı diye üzülenleri anlamıyorum.. Neye üzülüyorsunuz? Eğer proje iyiyse borsaya çıktıktan sonra zaten değerlenir.

Eğer çok toplasa değerlenmesi çok daha zor olurdu. Ben bu şekilde yatırım almazsa üç beş göndermeyi düşünüyorum.

En az 5'e katlar gibi geliyor.
9  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Bitcoin Finlandiya merkezli bir kuruluştur on: October 14, 2017, 02:40:25 PM
Türkiye gerçekten gittikçe daha cahil bir ülke olma yolunda ilerliyor. Ülkem için üzülüyorum ama bazende boşveriyorum sonuçta her halk hakettiği gibi yönetilir.. Ve bizim halkımızında hakettiği gibi yönetilmesini diliyorum.

MTV %40'dan %25'e indirildi diye sevinir hale geldik.
10  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / Re: [ANN][ICO] COSS Token Takası on: October 14, 2017, 02:39:05 PM
Bu tokeni elinde saklayanlar ileride çok mutlu olacak, proje çok iyi olduğundan değil sadece düşük market hacmine sahip kriptoparalar gün geliyor mutlaka değerleniyor diye söylüyorum..

Onun dışında günlük hacmin 10 milyon dolara ulaşırsa

Haftalık 100 milyon doların %0.2'si yani 200 bin dolar değerinde kâr payı dağıtımı olacak.. Bence bu gayet yeterli, tabi şimdilik.
11  Local / Bitcoin Haberleri / Re: 44 Bitcoin’e vatandaşlık on: October 14, 2017, 02:37:55 PM
Buraya 44 BTC vereceğime o Bitcoinleri biraz daha saklar gider Almanya'da vatandaşlık alırım..

Bitcoin asla alışverişlerde kullanılabilen bir kriptopara olamaz, hep değerleniyor neden satalımki? Bitcoin anlık değil ömürlüktür. Bir yatırım aracıdır.
12  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Raiden Network-Ethereum için hızlı, ucuz, ölçeklenebilir token transferleri on: October 13, 2017, 10:05:35 AM
Sonu .network'le biten projeler genelde çok yatırım aldı bunun birçok örneği var, bunun psikolojik olduğunu düşünüyorum  Grin

Websitesi güzel hazırlanmış gerçekten bilgisi olan varsa paylaşsın.
13  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: STRATIS - İşletmeler için geliştirilmiş teknoloji on: October 13, 2017, 10:00:44 AM
Yukarıdaki kişilerin yakarışları çok haklı beyler kesinlikle eğer yatırım yapıyorsanız bir miktar paranızı borsada nakit olarak tutun ve bu tarz düşüşlerde düşükten satın alarak maaliyetini düşürün. Bu işler böyle olur başka türlü olmaz maalesef.
14  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Ethereum BTCTurk'de on: October 13, 2017, 09:59:30 AM
BTCTürk'ün devamlı kendini geliştirmesi ve konferanslara katılması güven veriyor ayrıca BTCTürk'ün BTCTrader adlı bir websitesiyle kendi yazılımını yurtdışına kiraladığını öğrendim. Bu oldukça kaliteli, BTCTürk'ün tek sıkıntısı devamlı banka adreslerini değiştirmesi ve firmanın el değiştirmesi.
15  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Altcoinlerin kabus günleri on: October 13, 2017, 09:58:32 AM
Kabus bekliyorduk Ethereum oldu 330 dolar, sanırım herkes 1 Ağustos dönemindeki fork olaylarından dersini aldı ve böyle spekülasyonlara kanmamayı öğrendi. Bundan dolayı altcoinlerin önümüzdeki iki günden sonra çok daha fazla değerleneceğine inanıyorum. Sağlam durdular acaba 25 Ekim'den sonra nerede olacaklar?
16  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: hacim artışı on: October 13, 2017, 09:57:15 AM
Hacim artışı denilen şey botların yaptığı alışverişlerdir bence tam olarak bir kriter değildir, bir tokenin hacminin yüksek olduğu değerleneceği anlamına gelmez. Örneğin Dogecoin'in bir aydır hacmi çok yüksek fakat henüz değerlenmedi (değerleneceğine inanıyorum o ayrı konu). Kısacası botların en çok al sat yaptığı kriptoparalar hacim artışı yaşar, botlarda en çok düz grafikli kriptoparalarda al sat yapar.
17  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: son günlerde çalınan coinler on: October 13, 2017, 09:55:59 AM
Hırsızlık olaylarına karşı kesinlikle Ledger Wallet kullanmanızı tavsiye ediyorum. O ne kadar güvenli bilinmez fakat cihaz private keyinizi dışarısıyla paylaşmadığından dolayı bilgileriniz güvenli bir şekilde cihazın içinde duruyor. Eğer kaybederseniz 12 kelimelik seed koduyla cüzdanınıza her yerden ulaşabiliyorsunuz.
18  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Tanınmamış duyulmamış coin tavsiyesi var mı on: October 13, 2017, 09:54:59 AM
Yüzlerce kriptopara var hangisini tanıyabileceğizki sorarım? Bu aralar herkesin dilinde bir Unify var aldı başını gidiyor fakat şu ana kadar herkesin dilinde olan bir kriptoparanın değerlendiğini görmedim. Bana kalırsa teknolojisine güvenmediğin hiçbir kriptoparaya yatırım yapılmamalı ve yatırım yaptığınız kriptoparanın ekibinin çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz.
19  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: borsa siteleri on: October 13, 2017, 09:53:48 AM
Hiçbir borsa tam olarak güvenilemez fakat Türk borsası olarak Paribu çekim işlemlerini çok hızlı gerçekleştiriliyor, BTCTürk'te köklü bir firma olmasından dolayı güven sağlıyor fakat eğer yurtdışını soracak olursan en güvenilir Bitcoin borsası olarak Kraken'i görüyorum. Bir kere adamlar resmi, her şeyi hukukuna uygun gerçekleştiriyor, çalışan kadrosu var, LinkedIn sayfası var, Reddit'te sorularınızı cevaplıyorlar, Kraken'in yazılımcısı Dargo sizin için Bitcointalk'ta güncellemeler yayınlıyor, sizinle konuşuyor, Twitter'e özel bir destek ekipleri var eğer onlara ulaşırsanız ticketinizi ön sıraya alıyor.
20  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Waves Coin Diplerde Alım Fırsatı Diyebilirmiyiz? on: October 13, 2017, 09:52:09 AM
Şu anki fiyatlara hiçbir şekilde dip diyemeyiz çünkü iki dolarlara düştüğünü biliyoruz. Bence biraz daha beklenmeli ve duruma göre satın alınmalı, Bitcoin Goldcular henüz altcoinlere geçiş yapmış değil. BTC alımları dahada artacaktır. İki gün daha bekleyin.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!