Bitcoin Forum
December 05, 2021, 02:41:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 22.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 »
1  Other / Archival / Re: Dinlerin Saçmalık Olması on: November 04, 2019, 01:16:12 PM
Yine bir toll daha, sağlı sollu geliyorlar. Böyle başlıklardan nasıl keyif alıyorsunuz acaba oturup koltuğunuzda, insanlar kavga ederken mutlu mu oluyorsunuz? Bırakın bu işleri, forumu da rahat bırakın. Herkesin dini, inancı, ibadeti kendisine kardeşim. Sen çok mu gerçeklerin içindesin acaba kuantum mühendisi misin, aya mı çıkıyorsun? Herkes mutlu olduğu şekilde yaşasın bırakın. İnananlar size karışmasın, siz inananlara karışmayın.
2  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Neo nun hedef fiyatı on: October 28, 2019, 01:11:45 PM
13,4 dolardan 10,84 dolara çok keskin bir düşüş yaşamış. Bu coini anlamak çok zor. Çıktı mı şaha kalıkıyor nerede duracağı belli olmuyor, inerken de nereye toslayacağını kimse kestiremiyor dipsiz bir kuyu gibi adeta düştükçe düşüyor. Bir günde %30'dan fazla düşüş cidden çok fazla. Bu istikrarsız bir coin olduğunu gösteriyor. Bu şekilde hareketler yaparak yatırımcıların nasıl güvenini kazanacak bilinmez.
3  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: CryptoBonusMiles (CBM) Binance Dex yayınlandı on: October 28, 2019, 12:01:31 PM
Binance Dex hala merkezi bir borsa aslında. Şuanda isteyen herkes dex'in node'u olamıyor bildiğim kadarıyla ağır şartları var. Şuanda daha çok test süreci gibi bir şey. Eğer öyle tam merkezsiz olsaydı birincisi isteyen herkes orada listelenebilir di. İkincisi herkes node kurar oradan yapılan işlemlerden kazanç elde etmeye başlayabilirlerdi. Ara ara dex'te güncellemelerde geliyor. Bu da hala merkezi ekip tarafından denetlendiğini gösteren bir işaret.
4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Yakın zamanda çıkan başarılı gördüğünüz bir proje var mı? on: October 28, 2019, 10:11:36 AM
Yakın zamanda başarılı bir ico yapan ve bir iki borsada hemen çıkmadan listelenmeyi başaran ve çoğu forum kullanıcısının da beğenerek takip ettiği bir Ferrum Network oldu. Onun dışında artık ne bir ico haberi duyabiliyoruz ne de hype yapan başka bir proje. Genelde ieo yapan varsa ancak o zaman yeni bir proje sürülmüş oluyor piyasaya. Artık herkes çok sıkıldı sanırım bu işlerden. Dolandırıcılar bile zahmet edip sahte projeler icolar yapmaz oldular.
5  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Türk halkinin büyük sansizligi on: October 28, 2019, 09:13:07 AM
Hafta sonları da bitcoin almak gayet tabi mümkün. İsteyen her türlü bir yolunu bulabiliyor siz sadece bu yollardan habersizsiniz.

Bitcoin'in pazartesi günleri aşağı yada yukarıya doğru sert hareketler yaptığını bende gözlemlemişimdir yıllardır. Yani dünya ile aramızda saat farkları var ama benzer saat dilimini kullanan ülkelerin ekonomilerine bakmak lazım bunun için. Her ne olursa olsun arada bir korelasyon olduğu bir gerçek.
6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Geçen ay BNB ye all in girenler, 3 te 1 ini kaybetti. on: October 27, 2019, 02:04:14 PM
btc nin durağanlaşması ile birlikte yine kafayı kaldırdı. hafif hafif yukseliyor, birde CZ haberi dayarsa bugün yarın güzel olucak. 35 dolardan 20 dolara hızlı inmişti. yine bir yükseliş dalgası yaşarız umarım.

Bence de kafayı kaldırabilir bu yakınlarda. BTC yükselirken bile trendini bozmayan nadir coinlerden biriydi. Ayı sezonunda sanırım yükselen nadir coinlerden biri binance oldu. Arkasında bu kadar güçlü bir ekip ve CZ gibi bir adam olduğu sürece sürekli shillenir bu piyasada. Şuan piyasanın gelecek anlamında en parlak duran projesine sahip. Gerçek sürdürülebilir kalkınma binance'ta Smiley
7  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Bitcoin'deki Artış ve Çin Başkanının Açıklamaları on: October 26, 2019, 12:21:42 PM
Uzun yıllardır Çin'in altın stoklayan en büyük ülkelerden biri olduğu da konuşulan, yazılan bir durum. Bu tarz sınırlı para birimlerini çok seviyor çin. Çünkü uyanık adamlar. En ufak bir dünya kaosunda beyaz adamın bastığı kağıt paranın değersiz bir şey olacağını biliyor. Bu yüzden hem blockchain'de hemde bitcoin alanında öncü olmaya çalışıyorlar. Madencilik konusunda da en önde gelen ülkelerden biri Çin sonuçta. Bunu başaracaklarına eminim.
8  Local / Ekonomi / Re: ABD’nin Türkiye’ye Yaptırım Uyarısı Sonrası Dolar/TL’de Son Durum on: October 25, 2019, 12:48:49 PM
5,7 seviyesine geri çekildi ama tl, yatırımcısına yeterli güveni artı veremediği için çokta sürmedi düşüş eğrisi. Yine 5,75 dolara çıkmaya başladı. Bu şekilde devam ederse bu bantta giderek daralan grafik kendini yeni bir yuva arayabilir. Şuanda herkesin gözü suriye ve amerika rusya denkleminde. Artık bir çözüme kavuşsa da insanlar ekmeğine baksa diye bekliyoruz. Ama dünya her geçen gün daha da kötü bir yere dönüşüyor.

Bütün bu ateş çemberinde tl'nin gücü çokta yetmeyecek gibi bu durumlara.
9  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Kava - Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı on: October 25, 2019, 11:17:54 AM
Saolsunlar airdrop olarak 5 tane kawa vermişler artık bunu evirir çevirir bozdurur bozdurur g.tüme sokarım  Grin Bu yapılan senenin son IEO suydu sanırım başka yapılmayacak diye biliyorum doğrumudur?

Böyle bir şey söylenmedi. Muhtemelen eksiye düşmedikçe devam ederler diye düşünüyorum bende. Bir yerden gelir geliyorsa onu son damlasına kadar değerlendirmeye bakıyorlar. Yani musluğun suyu kesilmedikçe sömürmeye devam edecekler. Bu arada bu karlar kime giriyor yine son kullanıcıya. Kim topluyorsa onun elinde kalıyor. Bu borsada olsa değişmez. O yüzden borsanın çok müdahale edeceğini düşünmüyorum fiyatlara adamlar yoluna bakar.
10  Local / Konu Dışı / Re: diyanet işleri başkanlığı’nın 2020 yılı bütçesi, 2019’a göre 1.1 milyar tl arttı on: October 24, 2019, 12:33:52 PM
Öğrencilerin yaptığı bir şakayı "Tubitak Projeye Destek Verdi - Yayınladı" diyerek lanse etmek en kibar tabir ile demagoji.
İnterneti kullanmak herkese serbest zaten o yüzden böyle yalanlar yaymayın bence.

http://www.milliyet.com.tr/pembenar/papaz-erigini-imam-erigine-cevirme-sakaydi-2777481

Diğer yazdıklarınızda eminim buna benzer şeylerdir. Bazı doğruları bazı yalanları söyleyerek gerçeğe ulaşılmaz. İlayda kimdir nedir projesi bilmiyorum. İyi bir proje ise desteklenmemiş olması üzücü.
11  Local / Konu Dışı / Re: diyanet işleri başkanlığı’nın 2020 yılı bütçesi, 2019’a göre 1.1 milyar tl arttı on: October 24, 2019, 12:25:21 PM
Quote
2015 yılında İstanbul Özel MEF Lisesi 12. sınıf öğrencisi olan İlayda Şamilgil’in yaptığı “Sıvılardaki Su Oranını Mıknatısla Ölçebilen Ucuz,  Tübitak, “Bir selam da sizden selam size selamünaleyküm”, “Tillo evliyalarının kerametleri” projelerinden sonra çıtayı iyice yükseltti ve “Papaz eriğini imam eriğine çevirme” isimli projeyi yayınlandı.

Bobita yukarıda paylaştığın projelere kaynak gösterebilir misin? Özellikle de paylaştığın fotoğraf fotoşop gibi duruyor. Tubitak yayınladı demişsin birde. Gerçek olsa bile Tubitak'ın böyle bir proje altında imzası olduğunu hiç sanmıyorum. Bunlar daha çok kendi tezlerinizi desteklemek için kullandığınız uydurmalara benziyor. Tubitak uzantılı link verebilir misin?

Lütfen daha makul şeyler yazın. Zaten tezlerinizi destekleriz. Dinle benim problemim yok ama dini kullananlarla problemim var benimde.

12  Local / Ekonomi / Re: Doları 3-4 liraya sabitlemek ? on: October 24, 2019, 12:16:26 PM
Doları sabitleyebilmen için elinde dolar basma makinesi olmalı. Hatta çok büyük bir tane! O da yetmeyecektir ondan onlarcası olması gerekir.

Çünkü dolar talebi olduğunda insanlar tl verip dolar almak isteyecek. Bir çok kişi istediğinde sen doların fiyatını koruyabilmen için sürekli dolar vermen gerekir o alıcılara. Peki senin stokun sonsuza kadar sürer mi? Eğer amerika merkez bankası değilsen sürmez. Elindeki döviz bitince batık bir devlet olursun ortada kalırsın.
13  Local / Konu Dışı / Re: diyanet işleri başkanlığı’nın 2020 yılı bütçesi, 2019’a göre 1.1 milyar tl arttı on: October 24, 2019, 11:06:55 AM
Diyaneti eleştirip durmayın bence. Bu ülkede diyanet kurumu olmasaydı onun yerini doldurmaya çalışacak nice guruplar, şeyhler, dergahlar olurdu biliyor musunuz? Bu ülkenin backround'unda bu var inkar edemezsiniz. Bir şekilde bu alanın düzenlenmesi gerekiyor. Bunun için saygın bir kurumun olması gerekiyor.

Diyanetin itibarını düşürmeye çalışan solcular bunu başardıklarında çok daha kötüsü ile karşılaşacaklarının farkın değiller. İtibarının artırılması gereken, devlete bağlı bir kurum bu.
14  Local / Konu Dışı / Re: Google Stadia - Cloud Gaming on: October 18, 2019, 02:36:55 PM
Türkiye deki internet hızları ve ping performası ile sanırım pekte işlevsel, kullanışlı bir deneyim olmayacak. Normal bir oyunu kendi bilgisayarımızda online oynarken bile yabancıların pinglerine yetişemiyoruz takılıyoruz ve yeniliyoruz çoğu zaman. Bu google'ın yaptığı yenilik ile sanırım konsol almadan direk uzak bağlantı ile oyunun ekran görüntüsünü bize aktaracak sadece.

Sonra bizim tuşlamalarımız ne kadar sürede gidcek karşı tarafa? Tepkime süreleri çok önemli oyuncular için.
15  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Kava - Yeni Binance IEO'su Duyruldu on: October 18, 2019, 11:00:42 AM
hesap 5 dakika içinde onaylandı.

Hayırlı olsun ama baya şaşırdım kyc'nin 5 dakikada onaylanmasına. Demek ki artık binance yeni kullanıcıyı havada kapıyor. Bu aralar launcpad'te bir kampanya daha var. Yeni kayıt olan kullanıcılar arasında trade yapanlara 3000 bnb dağıtacaklar. Keşke yeni bir üyelik açsaydınız hatta size referansta olabilirim yada kendi referansınız da olabilirsiniz fark etmez. Trade yapacaksanız bu kampanyadan da yararlanabilirsiniz. Havuz olarak tüm yeni kullanıcılara bölünecek.
16  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Çin Kripto Parası Gelişmeleri on: October 17, 2019, 03:32:01 PM
Çin kripto para çıkartırsa kendi parasının stabil coinini çıkartır herhalde. En fazla görebileceğimiz de o coinin borsalarda listelenmesi olur ki bunun içinde çinin resmi olarak bu borsaları tanıması ve lisans vermesi gerekir. Lisans vermesi demek de bu borsalarda olacak her türlü olumsuzlukta vatandaşlarının haklarını koruması gerektiği demek. Bütün bunlarda Çin'in kripto paralara ağır regulasyonlar getirmesi demektir. Sonuç olarak olan bizlere olacaktır.
17  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Ethfinex Kapandı on: October 17, 2019, 12:52:11 PM
yeteri kadar hacim almayan bakacak bu iş böyle olmuyor dükkanı kapatır türkiyede bile 30-40 borsa görünürde var ama işte 3-5 i kapandı son zamanlarda.

Türkiyede 1-2 borsa anca var işini doğru düzgün yapan. Onlarda bile hala yeterince hacim olduğu söylenemez de en azından biraz daha kurumsal çalışıyorlar. Diğer tüm açılan borsalar günü birlikçi bir süre sonra tası tarağı toplayıp kapatıp kaçıyorlar. Bir arkadaş servisler bölümünde baya detaylı incelemeler yapıyordu bu sitelerle alakalı olarak. Çoğu domainini bile kısa süreli alıyor.

Alıp kaçacak adamların hal ve hareketleri belli oluyor bir şekilde.

Bitfinex, binance gibi büyük borsalarda sürekli yeni platform açıp hacmi bölüyorlar. Bu durum benim de hoşuma gitmiyor.
18  Local / Konu Dışı / Re: Donald Trump - Recep Tayyip Erdoğan'a yazmış olduğu mektup on: October 17, 2019, 12:32:35 PM
Biraz arastirdim, hala nasil gercek olabilir diye dusunuyorum. Kullanilan dil, uslup kesinlikle bir "baskan" karakterinin sahip olmasi gereken niteliklerden cok cok uzak. Sanki okul arkadasina mail gonderir gibi bir yazi yazilmis, bu yazi nasil aide'leri terafindan onaylandi, nasil White House tarafindan onaylandi anlamis degilim. Bir kisi mi cikip adama "dur la napiyon?" dememis acaba...

Çok araştırmaya gerek yok zaten adamların yaptığı icraatlar bu üsluptan çok daha beter. Baksanıza Türkiye nato ülkesi diyorlar ama müttefik demiyorlar. Biz onlara dost dedikçe onlar düşmanımıza destek veriyor, silah gönderiyor. Silah göndermek direkt olarak sana karşı düşmanlık yapmak demek. Yarın öbür gün hastalıktan ölecek bir amerikan askerini bile bizden bilirler. Sonrada yandı gülüm keten helvası. Amerika türkiyeyi Suriye gibi yemenin derdin 5 yıla kadar.
19  Local / Konu Dışı / Re: Profilinize Uygun Avatar Yapıyorum on: October 16, 2019, 01:55:25 PM
Bende avatar-nick uyumu var ama yinede merak ettim nasıl bir çalışma çıkacağını benim için. Zahmet olmazsa bende bir kuble alabilirim ucuncan çalışmanızın.

Pokerjet deyince benim aklıma Joker film karakteri geliyor en anlamlı olarak. Bu aralar film fragmanı da dönüyor. Acıklı traji de bir hikayesi var. Poker-Joker-Kart-Jet-Hız anahtar kelimeleri ile düşününce şöyle bir şey oldu ama bu da çok şeytani oldu. Poker sinsi bir oyun, sinsi bakışlı jokeri de kullanabiliriz.
Muhtemelen kendi avatarınız bunlardan daha güzeldir. Smiley

Jokeri severim hocam sıkıntı yok. Teşekkür ederim. Batman filmlerinde hep kötü adam rolünde. Bu yeni filmde biraz da dramatik bir anlatılmış palyaço.

Fragmanı da ekleyelim madem: https://www.youtube.com/watch?v=WVC1KC4Lauc

"but remember, as my plastic surgeon always said: if you gotta go, go with a smile."

...ama plastik cerrahımın her zaman dediği gibi unutma: gitmen gerekiyorsa, bir gülümsemeyle git.

20  Local / Konu Dışı / Re: Profilinize Uygun Avatar Yapıyorum on: October 16, 2019, 01:11:50 PM
Bende avatar-nick uyumu var ama yinede merak ettim nasıl bir çalışma çıkacağını benim için. Zahmet olmazsa bende bir kuble alabilirim ucuncan çalışmanızın.

Şirket kurarken logo çalışmasına özellikle dikkat etmiştik. Hem yaptığımız işi hemde ismimizi anlatması için hemde basit ve akılda kalıcı olmasını amaçlamıştık. Şirket kurulumlarında en zor iş bu uyumu sağlamak birde uygun kullanılmamış isim bulmak.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!