Bitcoin Forum
May 15, 2021, 09:47:40 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.21.1 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 »
1  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Bankalar,Vergi,Devlet ikilemim, daha önce denemiş olan varmı ? on: October 28, 2019, 01:19:19 PM
Yahu ben sırf benzer bir korkudan dolayı yıllardır webmaster olarak site açmadım. Adsense gelirim olur üç kuruş ona da devlet 5x ceza yazar diye korkuyorum yıllardır. İşletme açsan, adi şirket kursan çok daha fazla masrafın ve zahmetin oluyor. Zaten para kazandıracağı kesin değil çok düşük ihtimalle başlıyorsun birde yok vergiler, kiralar, sigorta ödemeleri vs derken neyi kazanıp harcayacaksın?
2  Local / Konu Dışı / Re: Asgari Ücret 2020'de 3000 TL mi olacak? on: October 28, 2019, 12:31:54 PM
Zaten şuanda vergisi sigortası vs derken 2500'ü buluyor nerdeyse bildiğim kadarıyla. Bu dediğin 3 bin rakamı da bu sene olmaz gelecek sene geçilir. Gün geçtikçe daha da zorlaşan ekonomik şartlar altında insanların geçinmesi de çok zor.

Bu rakamları iş verenler nasıl karşılayacak bu da ayrı bir muamma. Haliyle işletmeler kapatılacak ve insanlar daha çok işsiz olacak. İşsiz kalan insanlar aile dramları yaşayacak sonra ne olacak suç, gasp, hırsızlık, adam kaçırma, cinayet, tecavüz...
3  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Kava - Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı on: October 28, 2019, 11:45:44 AM
dump baslamis... ilk gün sattim hic arkamada bakmadim, onun icin rahatim. arada güzel bir pump yemis galiba... 1,5 dolarlara kadar cikmis falan ama umrumda degil:) zaten artik eskisi gibi hergün hergün bakmiyorum, bakamiyorum... 200 dolar vermisim 300 dolar alsam kardir. zaten bir sonraki ieo yakinda cikar ortaya... yilda her ay 100-150 dolar getirse yeter...

Lydian ne iş yapıyor onu merak etmeye başladım ben Cheesy Son mesajlarında hep çok meşgul olduğunu söylüyor. Hocam uğraştığın işi yazda çocuklarımızı o alanda yetiştirelim bari Wink

Her ay 100 150 dolar para iyi ama bu bnb fiyatı düşmediği takdirde iyi. Malumunuz son 3 ayda inanılmaz bir düşüş yaşadı %50'yi geçti bnb'nin düşüşü bu ara biraz toparladı neyse ki.
4  Local / Konu Dışı / Re: Marvel filmlerinin aşırı çocuksu ve dandik konulara sahip olması on: October 28, 2019, 09:15:27 AM
Olum adamlar zaten götten element uydurmuşlar, neresinde mantık arayacağız ki Cheesy

Sadece sinema filmleri içinde konuşmuyorum netflix üzerinde dönen marvel dizileri bana aşırı çocukca ve saçma sapan geliyor. Sanki senede 2 film dizi çekelim nasıl olsa izleyen bi kitle var parasını alalım havasında dönüyor filmler.

Netflixte dönen o acayip sıkıcı marvel filmlerinden bende nefret ediyorum. Yani fantezi desen neredeyse hiç yok zaten. Filmin bütçesinden kısmak için efektler dandirikten geçilmiş. Senaryo desen zaten saçma sapalak bir senaryoları oluyor. Sırf marvel hayranlarını çekmek için çekilmiş arka sokaklar kıvamında diziler.
5  Local / Konu Dışı / Re: 🛠️ 🧩 Kullandığımız Harika Chrome Eklentileri 🌟 🎯 on: October 26, 2019, 04:06:54 PM
Bir eklenti değil ama buraya bende şöyle bir katkı sunayım. Chrome'da gelen bir özellik ile sağdaki sekmeleri kapat seçeneğine tıkladığınızda sağda kalmış olan ve ard arda açtığınız tüm sekmeleri otomatik hızlıca kapatıyor.

Bazen bir liste açarsınız, linkleri sırayla yeni sekmede açar incelersiniz. Kalabalık çalışanlar için düşünülmüş keyifli bir özellik. Eskiden tek tek uğraşırdım kapatmak şimdi iki tık bitti.
6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Bitcoin'deki Artış ve Çin Başkanının Açıklamaları on: October 26, 2019, 03:19:44 PM
elon musk reisin attığı alevler

Aaa evet bakın bu da çok önemli bir detay. Aynı saatlerde Elon Musk'ta kendi resmi hesabından böyle bir paylaşım yaptı. Tamda bitcoin uçarken ve bu açıklama haberi daha düşmeden. Birde jet motoru paylaştı durduk yere. Adam açık açık yazmak istemiyor işte anlayın en son doge paylaşınca Teslanın hisse değerleri taban yaptı o yüzden.

https://twitter.com/elonmusk/status/1187762620402552832

Quote
Yani sözün özü Çin başkanına gelene kadar hergün bir çok kişi birçok şey söylüyor pek bi etkisi olmuyor
Bu adamlar hele ki çin devlet başkanı dediğimiz adam boş beleş adamlar değil. Dünyanın en büyük ekonomisinin başındaki adamdan söz ediyoruz. Herkesten önce gelir bu.
7  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Kava - Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı on: October 26, 2019, 12:09:32 PM
Bu token'ın başına resmen talih kuşu kondu diyebilirim. Çıktığı gün itibari ile çok şanslı. Kendileri de bunu bilemezlerdi tabi tamamen şans eseri olmuş. O yüzden düşüşten ziyade dolar bazında katladı. Pek kimsenin bundan tat aldığını hiç sanmıyorum. BTC artarken kim gidip de ieo coini alır ki? Zaten btc cinsinden de öyle ciddi bir artış yaşamadı dikkat ederseniz 119 iken 125 olmuş btc cinsinden.
8  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Kava - Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı on: October 25, 2019, 01:00:55 PM
zaten ürün kripto ile alakalı dünyadaki nerdeyse her bölge için  saçmasapan bir saatte arz edildi. hacim düşük olsun diye. buda daha rahat yapay pumplamak içindi.

Bu çok önemli bir ayrıntı gerçekten de. Bugüne kadarki bütün ieo'lar neredeyse aynı saatlerde borsada açıldı ama bu dediğiniz gibi saçma sapan bir saatte başladı. Bunun en mantıklı açıklaması, satacak olanların uyuması ve yukarı fiyat çizmenin daha kolay olması. Bakalım ne kadar işe yarayacak. Şuanda 0,87 dolar olduğunu görüntülüyorum. Gerçi şuanda btc'de de bir hareket var. KAVA'nın bugünki hacmi de 10 milyon dolar olmuş neredeyse.
9  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Kava - Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı on: October 25, 2019, 12:25:53 PM
CMC'deki veri hatalı olabilir. 13 milyon adet değil 100m adet toplam KAVA sayısı zaten ieo sayfasında da yazıyor bu rakamlar. Belki de Max Suply olarak yazabilirlerdi. Aradaki farkı tam olarak bende bilmiyorum. 13 milyon şuanda relase edilen serbest kalan token sayısıdır. Bunu cmc'ye rapor etmek lazım. Aldatıcı bir tablo olmuş.

Öğleden önce 0,7 dolar sularında idi şimdi 0,8 dolar olmuş fena değil aslında ama insan güvenipte yatırım yapamıyor öncekilerin travması var üzerimizde hala.
10  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Binance 36,7 Milyon Dolarlık Coin Daha Yaktı! on: October 25, 2019, 11:42:45 AM
Bnb oldukça iyi ilerliyor. Bu sefer çok daha fazla koin yakılmasının sebebi bir kural değişikliği aslında. Tüm platformları üzerinden kazandıkları kar da artık ekleniyor yakılma işlemi için. Futures platformu özellikle iyi gelir getirebilir bence, bu platform için de ciddi kampanya yapıyorlar. Bir sonraki yakışta bir rekor gelebilir.

Futures platformundan gelen karları da bnb'ye katacak olurlarsa muhtemelen bir sonraki bnb yakımında 10 katı daha fazla para yakabilirler. Çünkü adamlar 125x getirdi resmen gözümüzün içine baka baka. Ben hala ekrana alışamadım çünkü standart borsa arayüzüne sahip değil. Ama zamanla kolaylaştırırlar ise daha çok talep görecektir. Bu da doğrudan borsanın fee gelirlerini katlayacaktır. Paranın hasını bu Futures platformları kaldırıyor bitcoin piyasasında zaten. Piyasanın ebesini belleyenler de yine bu platformlar.
11  Local / Servisler / Re: Justin Sun Poloniex'i Satın Aldı on: October 24, 2019, 01:03:25 PM
Poloniex ile ilgili şuanda çok önemli bir haber var arkadaşlar. sitesine girdiğinizde en üstte turuncu bir uyarı ile sizi karşılıyorlar zaten.

Poloniex is leaving Circle & US market. US customer trading ends 11/1.

Amerikalı kullanıcılara kapatılan en büyük borsalardan biri de Poloniex oldu. Bu durum iyi ce rahatsız edici olmaya başladı. Sizce de öyle değil mi? Bütün bu borsalar amerikalılara neden kapatılıp duruyor. Amerikalı kullanıcıların sermeyasi olmadan bir kripto para varlığından hacminden söz edebilir miyiz?
12  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Çin Kripto Parası Gelişmeleri on: October 24, 2019, 12:00:01 PM
Bundan önce Çin kökenli bir sürü crypto para çıktı BTS , Neo bunlardan en bilinenleri. 

Neo'da zamanında Çin'in resmi dijital parası olacak diye dedikodular ile aya uçtu değil mi. Ne günlerden geçti daha antsshare zamanından hatırlıyorum onu bittrex'te listelenmişti. Her gün fiyatı uçuyordu nerden girsek diye bilemedik 6 dolardan aldığımı hatırlıyorum. Bugün yine aynı fiyatlara dönmüş olması çok acı verici. Ama eğer yeni bir coin çıkacaksa neo için çok umut beslememizin de anlamı olmaz.
13  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Huobi CEO’sundan Özel Açıklamalar: Türkiye Pazarına Girdiğimiz İçin Mutluyuz on: October 18, 2019, 01:17:12 PM
Acaba türkiyede bir fiat borsası açacaklar mı yada öyle bir politikaları var mı genel olarak globalde ülkeler bazında borsalar açmak gibi. Türkiyede, türkiyeye göre çok fazla borsa var ama huobi piyasaya ve komisyonlara yeni bir soluk getirebilir

Huobi plans to roll out a fiat gateway in Turkey that could increase access to more than 250 cryptocurrencies for local investors.
Huobi, yerel yatırımcılar için 250'den fazla kripto para birimine erişimi artırabilecek bir fiat kapısı açmayı planlıyor. Yakın zamanda bu girişimlerini gerçekleştireceklerine dair böyle bir haber geldi bugün. Bakalım ne kadar ilgi olacak. Türk borsaları ile yarışabilecekler mi sizce?

Haberin detayları da şurada: https://www.coindesk.com/huobi-plans-to-open-fiat-gateway-with-lira-tether-pairing-in-turkey
14  Local / Ekonomi / Re: Neden merkezileşmeye, kurumsallaşmaya çalışıyoruz ? on: October 18, 2019, 10:13:56 AM
Bir yerde düşünmeye başlamamız lazım ama. Böyle giderse hiç düşünemeden rafa kalkacak her şey.

Dünyanın merkezsizleşmesi çok zor. Bunu bir ütopya olarak görüyorum. Şimdilik piyasada sadece kaymağını yemeğe çalışıyoruz o kadar.

Bakın mesela bu forumun adalet ve itibar sistemi merkezsiz hale dönüştürülmeye çalışılmış. Ama görüyorsunuz ki tamamen insanlar tarafından yozlaştırılmış ve belirli yabancı gurupların emellerine hizmet ediyor ancak. Dünyanın en iyi sistemi tek adamlıktır. Ama o adam da çok çok iyi olursa : )
15  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Amazon ve Target’ta Bitcoin Kullanılabiliyor on: October 17, 2019, 12:55:34 PM
Arkadaşlar amazon bitcoini falan kullanamaz sadece onu kullanan 3. parti kuruluşlarla çalışabilir. Amazon kadar göz önünde bulunan bir şirket şu anki düzende bitcoin ile ödemeyi kılıfına uyduramaz. Bu amazon haberlerinden artık gına geldi her sene bir amazon haberi bir şey olmuyor işte

Bu iş geçen CZ'nin Alipay paylaşımına benziyor biraz da. Alipay ile ortaklıkları varmış gibi lanse ettiler sonradan anlaşıldı ki bunu p2p platformu üzerinden aracılar sokarak yapıyorlar. Hatta Alipay böyle bir şeyi fark edersek alışverişi iptal ederiz bile dediler açık açık.

Günümüzde hiç bir alışveriş sitesi direkt olarak kripto para kabulü üzerinden ticaret yapamaz. Birincisi bu yasa dışı olur ikincisi ise beraberinde bir çok sorunu getirir. Şuanki ödeme yöntemleri ile hem tüketici hemde üretici bir tür güven altında oluyor. Kripto para ile bu mümkün değil şuanda.
16  Local / Konu Dışı / Re: Netflix Dizi/Film Takibi, Eleştiri, Öneri ve Tartışma Alanı on: October 17, 2019, 11:58:56 AM
@Gospodin, sen yazınca iki gündür when they see us dizisini izliyorum 3. bölümdeyim.

Spoiler uyarısı:

Dizinin 1. bölümünü sırf senin hatrın için katlandım sonuna kadar. Acayip sıkıcıydı başlangıçta. Ve sinir bozucu saçmalıklar vardı. Kahraman edalı bir kadın polis neden çocukların üstüne iftira atıyor ki kanıt olmadığı halde. Polisin işi birilere iftira atmak değil suçluyu bulmak. Madem o kadar hassas bir kadınsın, git gerçek tecavüz edeni bulsana orospu çocuğu.

Madem filmde polislerin siyahilere olan nefretini konu ediniyorsun. O zaman oraya "kötü polis" koysanıza. Adam ibne olduğu için iftira atıyor ırkçılık yapıyor diyelim oturalım. Kadın polisi başlangıçta kahraman polis olarak takdim ettiler sanki. Bu ikilemde kalarak saçma sapan bir şey yarattı yapımcılar.

En nihayetinde film siyahilere olan ırkçılığı anlatıyor. 4. bölümü izlemedim daha finali nasıl bağlayacaklar merak ediyorum.
17  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Ocak ayına kadar ETHEREUM ! on: October 16, 2019, 03:29:05 PM
Pos sistemiyle beraber eth yatırımcılarının çok daha fazla eth alması gerekiyor ki daha fazla eth kazabilsin. Özellikle eth mining'e ömrünü vermiş insanlar ellerindeki cihazları da satıp eth alması gerekiyor. ETH bir yerden sonra insanlar için bir alışkanlık oluyor. Başka coinlere yatırım yapmaya yabancılaşmış oluyor böyle insanlar. Dolayısıyla pos'ta daha çok eth daha çok stake demek. Uyurken kazanmayı seven herkes daha fazla eth almak isteyecektir.

18  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Kava - Yeni Binance IEO'su Duyruldu on: October 16, 2019, 11:59:59 AM
Toplam satılacak KAVA sayısı 326K ama toplam KAVA sayısı 100 milyon olacak. Yani satış toplam KAVA miktarının binde 3'ünden az fazla  Shocked
Yani hesaplaması kolay olmayacak ama bende uzun vadede fiyatı konusunda soru işaretleri uyandırdıHuh

O baktığın 326k token airdrop edilecek miktar hocam. Yani bilet çıkmayacak kişiler arasında yapılacak dağıtım sonucu toplam KAVA miktarı. Toplamda 100m kava var.

Bir önce ieo'ya göre toplanacak para yarı yarıya daha az. Yani 6 milyon dolar topluyorlardı daha önce şimdi ise 3 milyon dolara geri dönmüşler. Bu durum bir avatanj oluştabilir mi bilmiyorum. Fiyat olarak bir önceki ieo'nun hemen hemen aynısı 0,4 dolar.
19  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / Re: [ANN] GOLD - İlk %100 Altın Destekli Likit Stabil Kripto Para on: October 15, 2019, 05:40:04 PM
Web sitelerinin domaini çok isabetli olmuş gold storage yani "altın depolama" tam projeye uygun olmuş. Güven verirse belki ilerde eşimin altınlarını burada saklayabilirim. Bankalarda kasa kiralamak maliyetli bir iş. Evde de saklayınca uyutmuyor sürekli huzursuz ediyor insanı.
Tabi önce eşimi bunun için ikna etmem gerekir.

Altın şuanda 280 tl
Gold sitesinde btc cinsinden çevirince
1 Gold: 285,4 tl gösteriyor.

Araya komisyon filan eklemiyorlar mı?
20  Local / Konu Dışı / Re: Netflix Dizi/Film Takibi, Eleştiri, Öneri ve Tartışma Alanı on: October 15, 2019, 05:29:14 PM
when they see us: https://www.imdb.com/title/tt7137906/?ref_=ttfc_fc_tt
gerçek olaydan uyarlanmış 4 bölümlük güzel bir dizi. belki de netflix'in en iyi dizisidir.

Veh! Harbi mi ya, "en iyi dizisi" ifadesi baya iddialı bir çıkış mı hocam yoksa hak ediyor mu gerçekte bunu? En kısa zamanda hatta bu akşam uyumadan bir bölümünü izleyeyim ben bunun. Merak ettim şimdi. Adını daha önce hiç duymadım. Netflix'te de hiç karşıma çıkmadı.

Ama imdb puanı da baya zirvede: 9 puan almış. Kategorilerine baktım neyse ki polisiye yok içlerinde. İzledikten sonra buradan yorum yazarım. Teşekkür ederim.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!