Bitcoin Forum
May 25, 2024, 11:48:42 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 147 »
1  Local / Ekonomi / Re: 2022 yılını rahat geçirme planı on: February 09, 2022, 09:09:54 PM


Jim Carrey abimizin söylediği (ya da söylediği varsayılan) şu sözü buraya bırakmak istedim. Üzerinde biraz düşünülmesi gereken ufak ama manası derin nüanslar içeriyor.

Para pek çok kapıyı açıyor elbette... Ve herkesin planları arasında zengin olmak var. Bence önemli olan ise; parayı nereye, nasıl harcadığımızdan ziyade, onun aracılığıyla gerçekten mutlu olabilmemiz için hangi kapıları açabildiğimizdir. Manevi mutluluk, maddi mutluluktan çok daha uzun sürüyor!

Bu forumdaki herkesin bir gün zengin olmasını diliyorum ben de Wink Böylelikle asıl cevabı arama yolculuğuna bizler de katılırız...

Gerçekten bu adama katılıyorum. Hep zenginlik para konuşuyoruz. Kısa yoldan köşeyi donelim zengin olalım herşeye sahip olalım.

Aradığımız sey bu değil. Bunlara ulassak bile arayışa devam edeceğiz aradığımız şey baska birşey. Ama yinede umarım hepimiz zengin oluruz ve aradığımız şeyin bu olmadığını gerçekten anlarız Smiley
2  Local / Konu Dışı / Yok mu olacağız? on: February 09, 2022, 09:00:45 PM
Bazen kafamı kurcalıyor bu hiçlik yokluk konusu.

Tüm hikaye bu mu ? Buraya kadar mıydı yani bu muydu ? Herşey tüm amaç tüm son böyle mi bitiyor ?

Öldükten sonra yok mu oluyoruz ? Yok olmak ne kadar basit bir cümle gibi geliyor ama öyle değil bence. Yok olmak ? Para saltanat zenginlik fakirlik inanç veya inançsızlık ırklar herşey yarattığımız herşey o kafamızın içindeki herşey bizle beraber yok mu olacak ?

3  Local / Konu Dışı / Oppo, Xiomiden sonra şimdi de ; Viomi on: February 09, 2022, 07:39:32 PM
Çinli şirketler Türkiye'ye geliyor

Çinli dev akıllı telefon markası Oppo'nun, İstanbul Tuzlada üretime başlayan 1.000 kişiye istihdam sağlayan fabrikasından sonra, Xiomi de İstanbul'da akıllı telefon üretimi için yatırım kararı almış Avcılar'da üretime başlamıştı. Xiomi bu yatırım ile Türkiye'de 2.000 kişiye istihdam sağladı.

Şimdide Viomi

Yerli teknoloji üreticisi Sunny Elektronik, Çinli Viomi ile Türkiye’de üretim için el sıkıştı. Aynı zamanda Xiaomi’nin üreticisi olan Viomi akıllı robot süpürge üretimine başlayacak. Sunny Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca, Esenyurt’ta üretecekleri Viomi markalı robot süpürgeleri aynı zamanda Avrupa’ya ihracat edeceklerini bildirdi. Atmaca, üretimin süpürge ile sınırlı kalmayacağını, akıllı hava temizleyicilerini de üreteceklerini belirterek “Türkiye’nin en büyük üç elektronik üreticisinden biri olarak, 110.000 metrekare kapalı alanda teknolojik modern altyapımız ve 1.500’den fazla çalışanımızla üretim yapıyoruz. Viomi ile kurduğumuz stratejik ortaklık anlaşması, akıllı robot süpürgelerin ürün geliştirme, montaj, üretim, satış-dağıtım alanlarını kapsıyor. Bu yatırım ile de 150 kişiye ek istihdam oluşturulacak.

Çinli sirketler bu aralar Türkiye'yi üretim üssü olarak seçmişe benziyor.
4  Local / Konu Dışı / Re: Türkiye Nüfusu 1 milyon 65 bin kişi arttı (Yabancı artışı 450 bin) on: February 09, 2022, 07:28:55 PM
Nüfus artışı fırsatları beraberinde getirir. Gerçekten genç dinamik bir nüfusa sahibiz tüketim çok fazla bir yatırımcı için gerekli tüm ortam mevcut aslında.


Ülke nüfusunun 120 milyon üzerine gideceğini düşünüyorum. Daha önce Türkiye nüfusu 100 milyon olamayacağını söylüyorlardı şimdi 105 milyon civarına kadar gideceği söyleniyor ben ülke nüfusunun 120-150 milyon arasına gideceğini düşünüyorum. Sebepleri ise ;

Aşırı göç alıyoruz
Doğurganlık oranı fazla
Ortalama yaşam süresi giderek artıyor

2050 sonrası 110-120 milyon nüfuslu bir Türkiye beni sasırtmaz.
5  Local / Konu Dışı / Re: 100.000 tl ile hiçbirşey yapılamıyor olması on: February 09, 2022, 07:18:02 PM
Bu parayı tüketmeyi düşünüyorsanız evet bir işe yaramaz ama üretmeyi düşünüyorsanız çok güzel bir sermaye sizin için.

100 bin lira tüketmek için küçük
Üretmek ve ticaret yapmak için büyük bir rakam.

Doğru yerde doğru zamanda ve akıllı yatırım ile bu para ile büyük işler basarabilirsiniz. Ama ev araba veya ihtiyaçlar için tüketmeyi düşündüğünüzde gerçekten hiç bir işe yaramıyor ve enflasyon gerçeği ile yüzlesiyorsunuz. Özellikle son 2 yılda para pul oldu.
6  Local / Konu Dışı / Re: Fabrika kuracaklara tavsiyeler on: February 09, 2022, 07:11:48 PM
Daha geçen hafta dinlenmeye çekileceğim konu açmayacağım mesajından sonra bu kadar kısa sürede paylaşım yapacağınızı beklemiyordum 😊

Güzel fikirler vermişsiniz ileriye dönük değerlendirilebilir iş fikirleri tabi ekleme yapılabilir ama Türkiye şartlarında kiracı olmak zor iş belirli bir birikim olmadan işyeri yönetmek kolay değil. Ne iş yapılırsa yapıldın güleryüzle ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmak gerektiğini düşünüyorum. Müşteri isteklerine cevap verebilmelisiniz sattığınız ürünlere hakim olmalısınız.

Evet biraz kısa sürdü galiba, ama birşeyler paylaşmak istedim. Güzel bir başlık açtığımı düşünüyorum. Umarım yararlı olmuştur.
7  Local / Konu Dışı / Fabrika kuracaklara tavsiyeler on: February 09, 2022, 06:39:52 PM
Köpek Kedi maması  (İnsanlar yalnızlaştıkca evcil hayvan edinme sayısı artıyor)

Mama sektörü ihracata dayalıda iç tüketime dayalıda düşünülebilir eğer sermayeniz var ise değerlendirin derim gerçekten talebi giderek artan bir sektör.

Hasta bezi sektörü (Dünya giderek yaşlanıyor)
Hasta bezi sektörü yaşlanan dünyada önem kazanan bir sektör bebek bezi firmaları bu konuda öncü olsada yaşlanan dünyada yaşlıların ihtiyaçlarına dayalı bir fabrika kurup güzel paralar kazanabilirsiniz.

Un ve Buğday sektorü
Dünya nüfusu 2050 yılında 10 milyara ulaşacak buda gıdaya olan ihtiyacın giderek artacağı anlamına geliyor buğday ve un sektöründe açılacak bir fabrika hem ihracat hem iç tüketime yönelik un üretimi ile bu piyasadan pay alabilirsiniz.

Yapay Çiçek Sektörü

Yapay çiçek üretimi yaparak hem ihracat hem yurtiçi talebe cevap verebilirsiniz özellikle son zamanlarda yapay çiçekler aşırı talep görüyor. Ayrıca yılbaşı ağacı ve yılbaşı süslerinin bazıları şuan Çin'den geliyor bunu ülke içinde kurulacak bir fabrika ile hem daha ucuza imal edebilir hemde yurtdısına ihracat yaparak pastadan pay kapabilirsiniz.

Konsevercilik Hazır gıda

İnsanlar hızlı ve masrafsız yemeklere iyice yönelmeye başladı özellikle ülkemizde de bu sektör hızla gelişiyor. Konserve yiyecek dondurulmuş gıdalar üzerine yapacağınız yatırım ile hem ihracat hem yurtiçi tüketime cevap verebilirsiniz.

Spor Aletleri üretimi

Dambill halter gibi spor alanında ihtiyaç duyulan temel malzemeleri üreterek hem ihracat hem ülke içindeki talebe cevap verebilirsiniz

Cips sektörü

Dünyada ve Türkiye'de rekabetin olduğu bu sektörde yeni bir marka yaratıp hem kaliteli hep ucuz üretim ile farklılık yaratabilirsiniz.

Ayakkabı sektörü
Her yıl 1 ayakkabı mutlaka alıyoruz. Rekabetin bol ama kazancın da bol olduğu bir sektör yılda 50 milyon ayakkabı satılıyor pastadan pay alabilirsiniz. İhracata yönelikte üretim yapabilirsiniz.

Cinsel ihtiyaclar
Seks insanlığın bir gerçeği bu durumda bir sektör oluşturmuş durumda. Prezervatifler koruyucular geciktiriciler derken bu sektörde yapılan yatırımlarda kazançlı çıkabilirsiniz.


Hopörlor ve ses sistemleri
Çok büyük teknolojik altyapı gerektirmeyen kulaklık hoporlor araç içi ses sistemleri üreterek bu pastadan pay alabilirsiniz. Ülke içinde ses sistemleri tüketimi genelde Çin'den geliyor bu ihtiyaca cevap verebilirsiniz.

Mobilya üretimi
Ülkemizde geniş yer tutuyor ancak fırsatlar yok değil değerlendirilebilir.

Yem hayvancılık ve gübre

Gübre doğrudan ciftclik ile bağlantılı yem ve hayvancılık sektörüde malasef hala geleneksel olarak devam ediyor. Her ikisininde yatırıma değer sektörler olduğunu düşünüyorum.Hem dünyada artan nüfus gübre yem ve hayvancılık konusunda ülkemizdeki talebin giderek artması sizi bu konuda yatırıma teşvik edebilir.

Telefon aksesuarı üretimi
Telefon kapağı, koruma kılıf veya şarj aleti üretimi yapacak bir fabrika ile ithalatı bitirebilir yurtiçi tüketimden muaazam bir pay alabilirsiniz.

Balıkçılık sektörü
Kültür balıkçılığı ile ürettiğiniz balıkları yurdisi ve yurtiçi tüketime sunabilirsiniz. Kurbağa üretimi yapıp ihracat yapanlar bile var. Kültür balıkcılıgı ve buna dayalı konserve balık fabrikası ile yurtdışı ihracat yurtiçi tüketimden büyük pay alabilirsiniz.

Ek yapilabilir.
8  Local / Konu Dışı / Dinlenmeye çekilmek on: February 02, 2022, 10:21:04 AM
Artık forumda başlık açmayacağım son başlığımı bugün yazmış oldum. Artık sadece okumak için girerim.Sebebi de dinlenmeye çekilmek istiyorum bir de farkettim bu aralar sürekli aynı şeyleri konuşuyoruz bir farklılık yaratamadık. Gereksiz konu işgaline gerekte yok. Okumanın daha fayda getireceğini düşünüyorum.

Farkettim ki forumda aşırı vakit geçiriyorum forumu baya sevdiğim için başlıkların çoğu faydalı ve yararlı. Bitcointalk bağımlılığı gerçekten var. Başlığı bile açmışlar zaten: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3013532.0

Sürekli foruma girip birşeyler paylaşmak sürekli aktif olmak zevkli gerçekten ancak birazda dinlenmek şart.


Herkese bol kazançlar dilerim.
9  Local / Ekonomi / Re: ALTIN/USD ve ALTIN/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı on: February 02, 2022, 09:54:22 AM
10  Local / Konu Dışı / Re: [Fikir Alışverişi] Gelecek nasıl olacak ? Nasıl yatırım yapmalı ? on: February 01, 2022, 07:18:31 PM
Gelecekte zengin olmak için daha yenilikçi firkiler gerekecek. Yeni yatırım alanları elbet açılacaktır.

Dünyanın en zengin insanları dönemin sartlarini en iyi kavramış ve buna en iyi şekilde uyum sağlayıp yatırım yapmış insanlar olmuş hep.

Geleceği tahmin etmek aslında güzel bir şey doğru tahmin edip ona göre yatırım yaparsanız gelecekte zengin olabilirsiniz.
11  Local / Ekonomi / Re: [KİŞİSEL GELİŞİM] Para Kazanmak İsteyenlere Tavsiyeler on: February 01, 2022, 06:52:20 PM

2020 de evladiyelik altın ve gümüş kenara koyup bunları asla bozmayacagima dair kendime söz verdim. Sonra bir miktar para biriktirdim.

O parayla da kripto para piyasasının zamanı geldiğini düşünerek bende varım dedim. Kaybetmemek için 2021 ocaktan 2021 nisana kadar tam 4 ay boyunca laptop ile uyumuş biriyim bitcoin 14 bin dolar iken destek 9 binde diye almadım gittim destekten altcoinlere topladım bunlardan biri EOS idi. kafamda saç bırakmadı o coin. Xrp 0.25 cent iken ocakta burada başlığını açtım sonra gitti 2 dolar oldu.

O kadar kafa yordum ki Nisan ayında piyasadan çıktıktan sonra 3 ay kendime gelmedim.

3x yapmıştım evet bu piyasa için düşük kazanç ama eos'un bana attığı kazık oldu tabi birde bana sorun neler cektigimi. Bu piyasada ne yapıp ne edin kaybetmeyin. Eğer fenomenleri falan dinleseydim bitmistim ama hep kendim calıştım kendim çabaladım hala öyle yapıyorum.

50 bin liraniz var ise bunu asla kaybetmeyin. Gerekirse her gün teknik analiz çalışın sabah akşam grafiklerin karşısında uyuyun. Macd yi hatim edin. Bende cüzi rakamlarla giriyorum bu piyasaya.

Ama hayatım boyunca her zaman bir isim oldu yani sabit getiri bir yerden gelecek ki yatırımlarınızı hedefleriniz gelmeden satmak zorunda kalmayasınız.

Çok zor gerçekten bakmayın siz o kazandım diyenlere emin olun çok zor arkadaşlar. Bu işin sırrı sabır. Mesela hala bitcoinde desteği bekliyorum tam 1 yıldır bekliyorum gerekirse 2 yıl daha beklerim.

Burada çoğunluğumuz küçük yatırımcı umarım hepimiz kazanırız. Ama şurası kesin hayatınızı önce sigortalayın. Yani olası ekonomik buhranda size 3-4 ay yetecek altındır platindir veya nakittir kenarda dursun. Ölüm var kalım var. Sonra kalan parayla da değerlendirmenizi yapın ama asla tecrübeli olmadığınız alanlara girmeyin. Tombala çekmeye gerek yok.

Sunuda farkettim günden güne daha tecrübe kazanıyorum mesela 3 yıl önce yaptığım analizlere göre çok daha iyi analiz ediyorum herşeyi yani piyasayı sürekli takip edip yalnızca kripto para piyasası değil emtia ve diğer global borsalari da takip ederek ufkunuzu çok daha ötelere taşıyabilirsiniz.

Herkese bol kazançlar.
12  Local / Ekonomi / Re: [KİŞİSEL GELİŞİM] Para Kazanmak İsteyenlere Tavsiyeler on: February 01, 2022, 06:24:51 PM

Hocam 40-50k TL'si olan adamlara ne tavsiye edersin.En zor kısımlardan biri bu kısım. Tavsiye verilecek bir konu değil ama burada yapılacak en güzel şey bu sermayeyi asla kaybetmemek olur.

Yani 50 bin liranızı asla kaybetmeyin. Ne yapın ne edin kaybetmeyin. Çünkü o da elinizden giderse bu sefer tamamen erirsiniz.

13  Local / Ekonomi / Re: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı on: February 01, 2022, 05:51:48 PM
42 bin barajını geçersek pozitif beklentiler artar Bitcoin'de. Toparlanma var çünkü. Saatlik veriler pozitif görünüm veriyor. Yavaş yavaş toparlanma başlıyor. MicroStrategy 660 tane Bitcoin aldığını açıklamış bu arada. Herkes FUD yayarken kurumsal firmalar Bitcoin almaya devam etti. 100 bin dolar olmadan Bitcoinlerimi satmayacağım ben. Kurumsallardan daha zengin değilim sonuçta.

Bu adamlar kac tane Bitcoin aldı ? Herhalde satoshiden sonra en büyük bitcoin balinası oldular. Adamlar her hafta alım yapıyor galiba. 2-3 milyon bitcoinleri vardır sanırım. Ne yapacaklar acaba o kadar bitcoini
14  Local / Ekonomi / Re: BIST on: February 01, 2022, 02:48:48 PM


THY kendine böyle bir seri oluşturmuş.15  Local / Ekonomi / Re: [KİŞİSEL GELİŞİM] Para Kazanmak İsteyenlere Tavsiyeler on: February 01, 2022, 01:45:30 PM
16  Local / Ekonomi / Re: ALTIN/USD ve ALTIN/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı on: February 01, 2022, 11:43:19 AM
Fed faizleri yıllık %50 yaparsa altın almam, o halde gümüş alırım.
Fed faizleri yıllık %80 yaparsa gümüş almam, platin alırım
Fed faizleri yıllık %140 yaparsa platin de almam, paramı faize koyarım.

Çünkü önümüzdeki 18 yıllık süreçte ortalama baz alırsam yıl başına; Altın'ın +%50 Gümüş'ün +%80 Platinin +%140 üzerinde getiri sağlayacağını düşünüyorum. Bu benim kendi düşüncem tabiki (Ytd)

Fed faizleri şuan yıllık %0.25.

Bol kazançlar.
17  Local / Ekonomi / Re: Platin ( Fikirler Görüşler ) on: February 01, 2022, 09:20:27 AM
Her şeyi geçtim 30 bin olmasın 20 binde istemiyoruz 5 bin dolar olsun 2040 yılına kadar

Yıllık ortalama dolar bazında yüzde 27 kazanç yapar.

Tüm bunlardan sonra diyorlar ki Fed faiz arttıracak. Ben diyorum ki Platin 2040 yılına kadar 5.000 dolar olsa yılda ortalama yüzde 27 alıyorsun sen ise bana Fed yıllık yüzde 0.50 faiz verecek diyorsun.

Bir yanda yüzde 0.50 kazanç diğer yanda yüzde 27.

Fed faizleri bırakın  yüzde 0.50 leri yüzde 1 leri yıllık yüzde 27 yapsın yine gider platin alırım.

Hocam yıllık bazda yüzde 27 kazanmak kripto piyasasında olan biri olarak çok gelmiyor gözüme aksine btc nin bir düşüş döneminde dibe yakın bir noktadan alımlar yapılırsa bir daha ki rallide 700 000 dolarları hedefleyeceğini düşündüğümde bana btc ye yatırım yapmak daha mantıklı geliyor sen ne dersin bu işe ?

2008 yılından bu yana devam eden deflasyonist süreç son bulduğunda şuan onun emareleri geliyor zaten emtiaya talep patlaması yaşanacaktır.

Bana göre yıllık dolar bazında yüzde 27 kazanç minimum hedeftir. Platinin 50 bin dolara kadar yolu var. Ancak 2030 yılına kadar Bitcoin ve Kripto para türevlerinden çok daha yüksek kazanç elde etmek mümkün.

Yani haklısınız bitcoinin getirisi hala platinden yüksek olabilir. Ancak bu durum önümüzdeki 7-8 yil için geçerli olduğunu düşünüyorum. Daha da açmak gerekirse ;
2030 yılına kadar Bitcoinden 10x aldınız diyelim platinden 2x aldınız. Yani bitcoin daha fazla kazandırdı ama 2030 yılından sonra Bitcoinden sürekli zarar ederken Platinden 20x alabilirsiniz.

Şuan Amerikan hisse senedi piyasası global borsalar ve diğer turevler metallere karşı çok daha iyi performans gösteriyor bu 2008 yılından bu yana böyle bir trend hakim.

Benim yaptığım bu trend bozulasıya kadar bu oyunda kalmak ve kazandıklarımı bir miktar fiziki altın fiziki gümüş ve Platine geçirmek. 50 bin lirayı 200 bin yapıyorsam 150 bini kenara platin altına geçirip 50 bin lira ile devam ediyorum.

Dünya degisiyor rüzgar tersine esmeye başlamadı ama ufukta ters giden birşeyler var.

Açıkçası trend son buldugumda bugün bana kazandırmayan Altın Gümüş Platinin 2030 sonrasında beni ve çocuklarımı erken emekli edeceğine inancım tam.

Çünkü değerli metallerin rallisi de minimum 20 sene süreceğini düşünüyorum nasıl borsalar 2008 yılında dip yapıp yaklaşık 14 senedir ralli yapıyorlarsa bu tamamlandığında sıra Platine gelecektir. Nerede tamamlanacak peki muhtemelen 2029-32 arasında bir yerlerde.

Ytd.
18  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: 2022 yılının sepeti nasıl olmalı? on: February 01, 2022, 08:17:19 AM
Ben alım konusunda çok katı yatırımcıyım istediğim yere gelmedikçe almıyorum.

Bitcoin için kafanızda belirlediğiniz alım noktasını paylaşabilir misiniz ?


19  Local / Ekonomi / Re: 2011- 2013 - 2017 - 2023 - 2029(32) on: February 01, 2022, 07:59:25 AM

20  Local / Ekonomi / Re: 2011- 2013 - 2017 - 2023 - 2029(32) on: February 01, 2022, 07:53:24 AM
2023 yılında yeni bir zirve görür müyüz ben biraz şüpheliyim. 2024 teki halving e kalabilir bence büyük peak. Şu anda aşırı derecede oynatarak gün içinde para kazanma dönemini yaşıyoruz. Boğa bariz bitti gözüyle bakıyorum ben. Ha ama yanılırsam 23 te peak yaparsa 2030 a kadar nerelere varacağını hayal bile edemiyorum. Muhtemelen 150000 dolar da görürüz o zaman.

Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 147 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!