Bitcoin Forum
July 18, 2024, 11:46:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »
1  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Bounty Burada 2 (Güncellenen excel tablosu) on: September 16, 2018, 02:48:28 PM
Hocam elinize sağlık çok güzel olmuş. Bir kampanyaya gireceğim zaman forumun içinde boğuluyordum rahat rahat görebiliyoruz. Umarım hevesiniz kırılmadan devam edersiniz.
2  Local / Servisler / Re: SistemKoin Hakkında on: September 16, 2018, 02:46:06 PM
Sistemkoin için devamlı aynı şey söyleniyor. Sahte hacimleri dolduruyorlar. Borsa ilk açıldığı günden beridir bunlar söyleniyor söylenmesine de daima aynı cevaplar veriliyor. Sahte hacim yok bütün hacimler gerçektir diye.

Bütün borsalar bot işlemlerle hacimlerini arttırıyor ama sistemkoin bunun bokunu çıkartmış bir şekilde yapıyor.

Çıksın paşalar gibi söylesin evet diğer borsalar gibi bizde yapıyoruz diye. İnsanları salak yerine koymaya gerek yok.
3  Local / Ekonomi / Re: Piyasadaki Btc sayısı 10 Milyonu Geçmez on: September 16, 2018, 02:43:31 PM
Hareket etmeyen btc yakmak çözüm gibi duruyor fakat az da olsa btcsi olup dokunmayan kesim vardır. Onu ayırmanın bir förmülü olmalı. Artı dolaşıma dahil olmayıp dahilmiş gibi görünmeside gerçek değerinden uzaklaştırıyor.

Öyle bir şey mümkün olmaz olması da tamamen saçmalık olur. Adam birkaç yılda bir cüzdanlarının arasında çevirmek zorunda değil coini. Cüzdanında mı cüzdanında bitti artık o iş.
4  Local / Konu Dışı / Re: Katar emirinden hediye uçak (400 milyon$ lık) on: September 16, 2018, 02:42:12 PM
Kesin hediyedir. Bu kadar uçak yetmeyecek herhalde bizim liderimize. Toptan THY'e el koysun da istediği uçağı istediği gibi kullansın Smiley
5  Local / Türkçe (Turkish) / Re: ABD, parasından kurtulmanın tek çözümü blockchain. on: September 16, 2018, 02:40:42 PM
market hacminin bile 200 milyar dolar olduğu bir piyasadan bahsediyoruz. bu piyasa daha oturmadan bir anda 800 milyar dolara çıktıktan sonra bile kafasına nasıl vurulduğunu hepimiz gördük. Ha birde bu doları etkileyecek bir seviyeye gelebilirse o zamana kadar ben çoktan çıkmış olurum.
6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Kripto Para Projeleri Gerçekten Çalışıyor Mu? on: September 16, 2018, 02:35:08 PM
cmc'ye neredeyse günde birkaç kere girmeme rağmen source code'yi merak edip hiç tıklamamıştım. Öğrenmem iyi oldu. Teşekkürler bilgilendirme için.
7  Local / Ekonomi / Re: Temmuz ayı ihracat ve ithalat verileri on: August 31, 2018, 10:33:10 AM
Döviz bu şekilde arttıkça ucuz işgücümüzle beraber ihracat ettiğimiz ürünlerde avrupalılar için ucuzluyor. Bu şekilde olması gayet normal.
8  Local / Ekonomi / Re: Dolar yükselirken Bitcoini satıp Türk lirasına geçmek on: August 31, 2018, 10:30:25 AM
yakın , orta, uzak vadede hiç farketmez tl değer kaybetmeye devam edecek dolar yükselecek bitcoinde yakın dönemde olmasa bile uzun dönemde yine yükselecek. Aciliyet durumu yoksa çıkmak anlamsız.
9  Local / Ekonomi / Re: Bir Miktar Param Var Yatırım Yapmayı Düşünüyorum, Bitcoin Riskli Mi? on: August 30, 2018, 03:16:05 PM
Varya o paraya ihtiyacın yoksa dolara geç arkana yaslan. Dolar zaten yükseliyor hiç olmazsa başın ağrımaz bitcoin yükseldi düştü nerede bu boğa ayı daha gitmiyor mu diye düşüncelere girmezsin.
10  Local / Ekonomi / Re: 3 temmuz 2018 ÖTV ZAMMI!!! on: August 30, 2018, 03:14:11 PM
evet şu an avrupanın en ucuz benzini bizde Cheesy

şaka değil en ucuz benzin bizde,   normalde 2,5- 3 dolardı benzin fiyatları türkiyede, hep vergiydi, şimdi 1 dolar benzin.

yakında en az 10 TL olacak, çünkü devlet vergiyi benzinden alıyor sırf

o ucuzluğu bir de ortalama maaşlara göre hesaplarsak en ucuz mu daha iyi anlarız Smiley
almanya benzin 1.3 euro asgari ücret 1500 euro
türkye benzin 1 dolar asgari ücret 250 dolar Smiley

ama yakında bunu ahaber büyük başarıymış gibi anlatabilir Smiley almanyada benzin 1.5 dolar türkiye'de 1 dolar diye Cheesy
11  Local / Ekonomi / Re: Özel sektörün borç yükü 100 milyar TL'den fazla arttı on: August 30, 2018, 03:11:11 PM
Durması gereken inşaat sektörü durdu ama diğer sektörlerdeki düşüs gerçekten insanları cidden rahatsız edici seviyelere ulaştı herkesin canı yanacak ..

yıllardır bütün ekonomi inşaatın üstüne yüklendi. Bir anda bu satışların ve işlerin düşmesi ekonomiye de büyük zarar verir. Herkesin canının yanması bu kadar yüklenilmiş olmasından geliyor zaten. Bu alanda düşme olurken katma değeri yüksek üretime geçilerek problemi asgariye indirmek gerekiyor.
12  Local / Ekonomi / Re: Temmuz ayı ihracat ve ithalat verileri on: August 30, 2018, 03:04:01 PM
kimse de dememiş ki dolar artınca ihracat coşar ithalat düşer bu doğal bir durum diye. Paran pul olmuş sattığın şeyler dolarla olunca maliyeti düşük geldiğinden birçok şey daha rahat satılıyor, bu yaşanan arbitrajdır, Tr borsasında fiyatlar düşünce burdan alıp yurtdışına satarsınız çünkü maliyeti düşük olur, bu her düşüşte yaşanabilecek bir durum. Ülkenin elindekilerin değeri düştüğü için yurt dışında kolay satılıyor. Ekonominin iyi olması iyi gitmsiyle alakası yok bizzat ekonomi kötüye gittiği için bu rakamlar bu hale geliyor. Bakın artık afrika ülkelerindeki asgari ücerete sahibiz, yani avrupa arabayı burda üreterek daha da ucuza mal edebilir, temel olarak fabrika sahibi bu sermaye ucuzlamasından nasip alıyor ama işcilere bunu vermiyor yani sermaye de eşit dağılmıyor, yurtdışına işci ihraç edemediğimiz için işçi üreten alt sınıf ezilmeye devam ederse sermayedar kar ediyor , lak lak dışında biraz finansın gerçekte nasıl dolandığına odaklanırsanız böylesi rakamları daha gerçekçi okuyabilirsiniz.

ithalatın arttığı gibi turizm de artıyor. Bizim ukraynaya falan gittiğimiz gibi avrupalıda bizim ülkeyi ucuz ülke olarak görüyor. Turizm kalitemiz arttığı için gelmiyorlar sudan ucuz olduğumuz için geliyorlar.

arkadaşım Almanyada maaşı 3bin euro eşide 3veya 4 bin euro gibi bir şey alıyor. aylık geliri 6-7 bin euro. 1 aylık maaşlarından sadece 1000 euro ayırsalar Türkiye'de 1 hafta ultra lüks otelde 2 haftada normal bir 5 yıldızlı otelde tatil yapabiliyorlar.
13  Local / Konu Dışı / Re: Bedelli askerlik yapacak öğrenciler için karar on: August 26, 2018, 04:22:58 PM
Öğrencinin eğitim hayatından 3 hafta almak nedir? Eğitim hakkı daha kutsal değil mi sizce ?

inşallah bir gün öylesine kaliteli üniversite eğitimi verilir de öğrencinin eğitimden uzak kaldığı 3 haftayı dert ederiz. Deriz ki bu öğrenciler proje üstüne çalışıyor veya kendilerini bu konuda geliştiriyor 3 hafta çok büyük zaman. Bu öğrenciler 21 günlük acemi eğitimini yaz döneminde yapsınlar.
14  Local / Konu Dışı / Re: Ekmeğe Zam Kapıda on: August 26, 2018, 04:18:33 PM
fırınlara hak veriyorum ben. Adamların bütün girdilerine (kira, vergiler, elektrik, su, yakıt, un, maya, çalışan, sigorta) zam geliyor adamın ürününe de zam koyması gerekiyor.
15  Local / Konu Dışı / Re: Tamamen Yerli Üretim Denilen Helikopterin Motorunun ABD Yapımı Olması on: August 26, 2018, 04:17:04 PM
bir şeyin yerli ve milli olması zerre umurumda değildir. Önemli olan benim milletime ne kadar para kazandırıyor ne kadar katma değer sağlıyor.
Fındık yerli. Hatta dünyanın en büyük fındık üreticilerinden biriyiz. Peki ya ne kadar para kazanıyoruz biz bu fındıktan? Birde bizim fındığımızı alan nutella ne kadar para kazanıyor? nutellanın çikolatası yerli mi milli mi?
domates üretiyoruz satıyoruz ne kadar yerli ise (tohumunu falan saymıyorum artık tohumu doğrudan israilden geliyor) sonra o domatesi rusyaya satıyoruz ne kazandırıyor bize? tamek salça çiftçiden ölü parasına alıyor domatesi de tamek salçayı veya o domatesten üretilen ketçapı abd de avrupa da görebiliyor muyuz? Ulan bizim firmaların ürettiği ketçapların bile tadı tat değil. 3 kuruş ucuza olsun diye üretiyorlar kendi vatandaşımız bile kullanmıyor.
kumaşı üretiyoruz yolluyoruz italyaya bizim 1 liralık kumaş bir anda 3 bin liralık gömlek oluyor. biz aynı kumaşla vizyonsuz, markasız gömlek üretiyoruz pazarda 20 lira.
faber castell kalem üretiyor 10 liraya satıyor aldığın kalemi ilkokulda alıyorsun kaybetmezsen üniversiteye bile onunla gidersin ama bizim şirketimiz üretiyor 3 liraya satmak için daha 2. ayında bozuluyor. Ne anladım ben o işten.

Hepsi yerli olmasın ama önemli aksamlarını yerli üret kaliteli üret dünyaya sat katma değer sağla.

Olabildiğince yerli malı yurdum malı ürün tercih etmeye çalışıyorum ama yerli milli diye bizi sikiyor bu işletmeciler. Zamanında yamahanın 125 lik ybr'sini almıştım. O dönemde o verdiğim parayla başka markalardan 6 tane motor alabiliyordum. Gittim ybr aldım. 14 yıldır motor taş gibi çalışıyor. 2 yılda bir bakıma sokuyorum ilk bakımlarımda türk malı malzeme kullanıyordum 6. ayında tekrar sanayiye gitmek zorunda kalıyordum artık onu da geçtim normalde 1 ise 3 lira verip orjinale yakın ithal yedek parça tercih ediyorum ömürlük götürüyor beni. Ha o diğer motorlardan almış olsaydım bu 14 yıl boyunca o 6 motor beni götürmezdi. Hepsinin ömrü birer yıl.
16  Local / Konu Dışı / Re: Yetmedi Yettiremedik Saray Açlığını on: August 26, 2018, 03:00:20 PM
aha osmanlı devleti ile aynı yolu izliyor ama Fatih Sultan Mehmet zamanını değil yıkılma döneminde yapılan icraatları birer birer o da yapıyor. Bir de o dönemleri çok başarılıymış gibi anlatmazlar mı o bitiriyor beni.
17  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: ELİNİZDEKİ HER COİNİ SATMAYIN... on: July 29, 2018, 07:51:16 PM
tutulan tokenin ekibi çalışmaya devam ediyorsa tokene güvenin varsa satmaya hiç gerek yok dursun ilerleyen zamanlarda çok büyük sıçramalar yapabilir.
18  Local / Konu Dışı / Re: iş yapacak bounty bulamıyorum yardım lazım on: July 29, 2018, 07:49:11 PM
imzam bittikten sonra bende doğru dürüst bir şey bulamadım fakat şimdiki katıldığım bountye girdim ne gelir pek bilmiyorum da 1 ay devam edeceğim. bi inceleyebilirsin.
19  Local / Ekonomi / Re: Sizce Dolardaki Yükseliş Sürer Mi? on: July 27, 2018, 08:50:05 PM
yükselir hemde nasıl yükselir. boş verelim artık tl'nin değer kaybetmesini de kendi cebimizdeki parayı bari arttırmaya çalışalım. yoksa biz ne kadar konuşursak konuşalım bu dolar artacaktır.
20  Local / Ekonomi / Re: Bitcoin 2 ay içinde 10.000 tl'nin altına inebilir! on: July 27, 2018, 08:48:27 PM
10bin tl artık 2bin dolar yapıyor. bitcoinin de o seviyelere düşme ihtimalinin neredeyse hiç olduğunu tahmin ediyorum. 5 bin dolar bile çok zor bir ihtimal.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!