Bitcoin Forum
April 23, 2018, 06:25:06 PM *
News: Latest stable version of Bitcoin Core: 0.16.0  [Torrent]. (New!)
 
  Home Help Search Donate Login Register  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 »
1  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Amerika vergi günü sonrası kripto para piyasalarında son durum on: April 22, 2018, 07:47:15 PM
Konunun içeriğini pek anlayamadım vergi günü tam olarak ne demek oluyor? Amerika'da insanlar tüm senenin vergisini bu gün mü ödüyor?
2  Local / Ekonomi / Re: 10 Gün sonra Bitcoin kaç USD olur ??? on: April 15, 2018, 04:36:02 AM
Kriptopara piyasası için 10 gün çok kısa bir süre yani herhangi bir tahmin yapmak mümkün değil ama ben 5 Nisan gibi bitcoin'in 10 bin dolar olacağını düşünüyorum.
3  Local / Ekonomi / Re: . on: April 15, 2018, 04:21:02 AM
Bu piyasada eğer hold yapmıyorsan para kazanmak tamamen şans işi yani böbürlenmeden önce allah'a teşekkür etmek gerekiyor diye düşünüyorum.
4  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Playboy Şirketi Kripto Para Geliştiriyor on: April 15, 2018, 04:06:02 AM
Geliştirsin zaten çoğu zaman adult işler için bitcoin'in kullanıldığını biliyorduk.. kendi kriptoparalarını basmaları daha mantıklı olur böylece platformlarında kullanabilirler.
5  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Rusya’dan Venezuela’ya Petro yardımı on: April 14, 2018, 06:30:49 PM
Bu haberler doğru olabileceği gibi aynı zamanda tamamen asılsız da olabilir sonuçta her iki ülke de kominizm anlayışı içerisinde kriptoparalara ilgi duymaları çok doğal ama bu Rusya'dan yardım aldığı anlamına gelmez.
6  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Walmart, Daha Akıllı Sevkiyat İçin Blockchain Teknolojisini Kullanacak on: April 14, 2018, 03:51:07 PM
Blokzincir teknolojisinin günlük hayatta aktif bir şekilde kullanılması dolaylı yoldan bitcoin'in reklamını yapar dolayısıyla ben blokzincir teknolojisinin günlük hayata daha fazla entegre edilmesi gerektiğini düşünüyorum.
7  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: 1. Ulusal Blokzincir Çalıştayı on: March 25, 2018, 10:22:56 PM
Tubitakın açtığı çalıştayın uçuk fiyatları vardı. Yani o kadar paraya değecek insanlar da gelmiyordu benim ilgimi çok fazla çekmedi açıkçası. Devlet madem blockchainin gelişeceğine inanıyor güzel bir organizasyon yapmalı

Tamamen yorum atmak için yorum atıyorsun öncelikle herifler NEO ve Cardano ekibinden yetkili kişileri Türkiye'ye getiriyor normal kullanıcılar için 400 Türk lirası öğrenciler için ise sadece 150 Türk lirası ücret isteniyordu kısacası Bilgem çok kaliteli kişileri neredeyse bedavaya getiriyordu.

Katılım ücretli ise arkadaşım . Bu kadar çok Sponsor niye var?

450 TL az bir paraysa sana göre buradan seç 10 kişiyi gönder madem.

Yan hesapla mı yazıyorsun? Önce post kasarken bilmediğin konular hakkında mesaj atmamayı öğren sonra gel konuşalım.. Yanıltıcı bilgiler veriyorsun herifler NEO ve Cardano'dan adam getiriyor Ankara'ya.. Bugüne kadar gözün NEO ya da Cardano ekibinden adam mı gördü? Öğrenci olduğum için öğrencilere göre konuştum bence bu tarz bir konferans için 150 Türk lirası gayet uygun. Burada bir bountyden iki üç katını kazandığını biliyoruz, 400 lira böyle bir konferans için ucuz. Şu an Türkiye'de adı duyulmamış adamlar konferans için 1000 lira istiyor......
8  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / Re: [ANN][ICO] «Envion» En Kârlı Kendini Genişleten Kripto Altyapısı on: March 25, 2018, 10:20:51 PM
Herifler ödeme yapmayacak diye bir şey yok sadece daha adam akıllı bir borsaya giremeden ödeme yapmak istemiyorlar.. Yani biraz sabrederseniz ödüllerinizi alırsınız bundan önce Utrust'ta bu kadar çok geç dağıtmıştı ama geç dağıttıklarına değmişti.
9  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / Re: [ANN] ESSENTIA - Merkezi Olmayan Kullanıcı Gerçeklik Haline Geldi on: March 25, 2018, 10:18:49 PM
bıgün google da hertarafta essentia nın reklamlarını görmeye başladım. whitelist yapıyorlar sanırım. 10.000 kişi ile sınırlı olacakmış. bir de airdrop linki var sitelerinde. amazix in yürüttüğü projelerin hepsi birbirine benziyor. bakalım bu nasıl bir yol katedecek.

Evet bana da çok benzer geliyor hatta tasarım olarak bile websitelerinin tasarımları da birbirleriyle benziyor.. Birde en çok hoşuma gitmeyen kısım Telegram yönetimini tamamen Amazix'in yapması.. Ya allah aşkına 1 tane bile ekipten üye bulamıyoruz Telegram'da.
10  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / Re: [ANN][PRE-ICO] 🔵 UTRUST 🔵 Ödemelerde Kriptopara Kullanımı on: March 25, 2018, 10:17:41 PM
benimde elimde ödüllerden gelme utrustlar var bu fiyattan satmayı asla düşünmüyorum ve kesinlikle token fiyatı hakettiği yerde değil.. utrust'un websitesine girerseniz herifler deli gibi çalışan arıyor.. yarın öbürgün bu platform gerçekleştiğinde ucuzdan sattığınız tokenler için çok pişman olursunuz.
11  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / Re: [ANN][ICO] ⚡ Sapien Network - Geleceğin Web 3.0 Sosyal Ağı ⚡ on: March 25, 2018, 10:16:44 PM
Sapien iş yapacak bir projeydi yalnız imzasına giren arkadaşlarım şikayetçiydi alınanın daha azı dağıtılmış galiba bountycilere bu bile etki eder yatırım yapacaktım vazgeçtim

Katılıyorum hocam ekip verdiği sözü tutmadı bounty katılımcılarına böyle bir ekibe güvenilierek iş yapmak çok zor.Ama bountye katılan arkadaşları da kusura bakmasınlar hatalı görüyorum.Ben katıldığım kampanyada projeden önce kampanyayı kimin yönettiğine bakarım.Adam gibi bir ekip yönetseydi şu kampanyayı böyle mağduriyetler yaşanmazdı.

Bizde tam olarak ekibe ve ayrılan bütçeye güvenerek girdik. Yoksa hiç iş yapmayacak bir proje. Örnekleri ICO fiyatının 1/10 unda seyrediyor. Defalarca sorulmasına ve onaylanmasına rağmen ekip sözünden döndü. Bu saatten sonra verdikleri ve verecekleri tokenlada ilgilenmiyorum. İlk borsaya girdiğinde satarım. Bir dahada tokensuite in kampanyalarına katılmayı düşünmüyorum.

Hocam ödül miktarını azaltanlar ekip, satışı iptal edenler ekip ama devamlı Tokensuite'yi kötülemen çok saçma değil mi? Coca colayı kötüleyeceğine bakkalı kötülemek gibi bir şey bu ya da hollanda'yı protesto edeceğim diye manavlara saldırmak vbvb.
aynen hocam dediginiz gibi. tokensuite ekibi sadece bounty yonetimini yapan bi turk ekip. proje ekibiyle hicbir alakalari yok. islerini de baya iyi yapiyorlar.

Tokensuite ekibine Türk yerel forumu olarak destek vermemiz gerektiğini düşünüyorum.Globalde Lauda ve arkadaşları hiçbir somut delil ortada yokken sırf Türk diye insanlara negatif trust veriyor.Biz ise kendi değerlerimizi yok etmenin peşine düşüyoruz.

Lauda'nın bugüne kadar hiçbir Türk'e durup dururken negatif trust verdiğini görmedim ama kendisinin ırkçı biri olduğu doğrudur. Bunun dışında elin Pakistan'lı Jamalleri kazanacağına bana göre de Türk ekipler para kazansın kaldı ki şu an gerçekten takır takır iş yapıyorlar en kötü ülkeye döviz giriyor, adamlar para kazanıyor, bountylerine katılmasamda köstek olmak yerine destek olmayı tercih ederim.
12  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / Re: Shivom Vision - Sağlık Hizmetlerinin Geleceği on: March 25, 2018, 10:15:11 PM
Telegram üzerinden bu kadar fazla üyeyi nasıl topladılar ben onu merak ediyorum.Acaba airdrop gibi bir şey mi planladılar bundan önce bizim haberimi yok  Huh Bu arada bence ödül avcıları bu projeyi değerlendirebilir zaten piyasada çok fazla kampanya yok bu aralar.

Para ile telegram üyeliği satılan sistemler var . Ödülü miktarını fazla takmamak lazım . Sonuçda Hardcap yapamadıktan sonra hiç bir anlam ifade etmiyor fix ödül değilse .

Para ile telegram üyeliği satılan sistemler olduğunu ilk defa duydum hocam.Açıkcası bazen telegramdaki üye sayısına göre icoların durumunu takip ediyordum.Bu benim için biraz şaşırtıcı oldu. Smiley

Evet var hocam fakat bunlar bot üyelikler yani ayrıca çok belli oluyor bundan dolayı en iyisi Invite ile Telegram'a üye çekmek.. Bunu yapmak içinse Telegrama önceden kaydolmak gerekiyor yani ekibin gerçekten spekülasyondan anlayan bir ekip olması gerekiyor.
13  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Pundix Swap başladı. Yeni isim NPXS!!! on: March 25, 2018, 10:13:55 PM
Türk telegram gruplarında dolaştıkça heriflerin neden token sayısını 1000 kat arttırdıklarını anlıyorum.. Herifler devamlı 1 doların altında kriptopara arıyor ya akıl var mantık var arkadaşlar daha hesap yapmayı bilmeyen tiplerle aynı ortamda yatırım yapıyoruz amk
14  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: 1. Ulusal Blokzincir Çalıştayı on: March 25, 2018, 10:12:50 PM
Tubitakın açtığı çalıştayın uçuk fiyatları vardı. Yani o kadar paraya değecek insanlar da gelmiyordu benim ilgimi çok fazla çekmedi açıkçası. Devlet madem blockchainin gelişeceğine inanıyor güzel bir organizasyon yapmalı

Tamamen yorum atmak için yorum atıyorsun öncelikle herifler NEO ve Cardano ekibinden yetkili kişileri Türkiye'ye getiriyor normal kullanıcılar için 400 Türk lirası öğrenciler için ise sadece 150 Türk lirası ücret isteniyordu kısacası Bilgem çok kaliteli kişileri neredeyse bedavaya getiriyordu.
15  Local / Servisler / Re: türk kripto borsalara ücretsiz eft yapan bankalar on: March 25, 2018, 10:11:39 PM
Bu ne demek pek anlamadım ama genelde internet bankacılığı olan bankalarda herhangi bir EFT/Havale ücreti ödenmiyor yani eğer Enpara kullanırsan ne para gönderirken sorun yaşarsın ne de EFT ücreti ödemezsin.
16  Local / Servisler / Re: Sütbank da patladı. (533 adet hayvan ölmüştür. açıklaması) on: March 25, 2018, 10:11:01 PM
Çiftlik bank ya da Süt bank ben bunlarının sahiplerinin suçlu olduğunu düşünmüyorum, bunlar koyunları güden çobanlar yani herifler halkın kahramanı.. Bu ülke de onca keriz olduktan sonra bu kerizleri silkelemek haktır diye düşünüyorum zaten yıllardır siyasetçiler ülkedeki kerizleri silkeliyor biraz da bunlar silkelesin.
17  Local / Pazar Alanı / Re: Merit Satın alınır ! on: March 25, 2018, 10:10:00 PM
ne güzel iş sözde forumu iyi hale getirmek için yapılan sistem simdi ticarete döndü  kısaca paran varsa merit alıp rütbe atlarsın paran yoksa merit yok Smiley)))

Pekala, merit sisteminden daha mantıklı bir önerin varsa ortaya koy lütfen.. Eğer bu sistemde işe yaramıyorsa diğer aşama ödül kampanyalarını tamamen sonlandırmak olacak.. Davet sistemiyle üyelik alınsaydı bu seferde herifler kendi yan üyeliklerini davet edecekti ama kimse yan üyeliğine merit veremiyor çünkü verilen merit 120 gün boyunca takip edilebiliyor.
18  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Binance, Mac için uygulamasını yayınladı on: March 25, 2018, 10:08:35 PM
Tamam uygulamayı çıkarttın ama bunun güvenliği ne durumda acaba.. Ben şahsen hangi sürüm daha kullanışlı ve güvenliyse ilk olarak onu kullanmak isterdim.. Web tabanlı kullanmak daha mantıklı, yazılım olarak kullanılması bana biraz güvensiz geliyor.
19  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Yeni Bir Tehlike Kapıda on: March 25, 2018, 10:07:41 PM
Bu uzun süredir bilinen coinbitclip virüsü ayrıca ledger gibi fiziksel cüzdanları kullanıyorsanız sadece cüzdanın ekranına baktıktan sonra adresin doğruluğunu kontrol etmeniz mümkün.. yani panik yapacak pek bir şey yok arkadaşlar.
20  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Sabancı ve Koç desteği ile TCcoin geliyor on: March 25, 2018, 10:06:48 PM
Ben haberin doğru olduğunu düşünmüyorum ayrıca her ne kadar bilindik isim olsalarda para babaları olduklarından dolayı kriptopara dünyasına adım atmalarını istemiyorum.. Yani merkezsizlik anlayışına ters geliyor bu bana.. Satoshi reis ne güzel attı ortaya bir fikir sonra da kayboldu.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 »
Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!