Bitcoin Forum
September 24, 2021, 12:43:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 22.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 »
81  Local / Pazar Alanı / Re: Hesap satın almak istiyorum on: May 17, 2021, 12:29:32 PM
Web sitenizin tanıtımı için rütbeli hesap satın almaya çalışıyorsanız böyle bir şeye ihtiyacınız yok. Kaliteli içerikler sunduğunuz ve paylaştığınız sürece hiç kimse rütbenizi önemsemeyecektir. Hesap satın alarak reklam kampanyalarına katılarak reklam geliri elde etmeyi düşünüyorsanız da satın alacağınız hesabın geçmiş verilerinin temiz olma ihtimali çok düşüktür. Siz hesabı satın aldıktan bir süre sonra hesabın karıştığı eski olaylardan birisi sebebiyle negatif trust alarak kullanılamaz hale gelmesi çok büyük bir olasılık. Hesap satın almak yerine topluluğun bir parçası olarak kendi hesabınızı geliştirmeniz çok daha mantıklı bir yol olabilir.

Kesinlikle size katılıyorum. Ama maalesef merit almak deveye hendek atlatmaktan daha zor. Kaliteli postlara merıt veren sayisi gerçekten çok az.
82  Local / Pazar Alanı / Re: Gaziantep, Malatya ve çevre illerde elden usdt alım satım yapan var mı? on: May 17, 2021, 12:26:35 PM
Bana ulaşabilirsin.
83  Local / Pazar Alanı / Re: I am looking for a translator from English to Turkish. on: May 17, 2021, 12:25:16 PM
You can pm me
84  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Bittrex'te depositimi göremiyorum on: May 17, 2021, 12:16:41 PM
Maalesef benzer durumu BTCTürk, Paribu ve Latoken  yaşadım. Bunlardan BTCTürk yaşadığım sorunu çözmek için yardımcı olurken paribu ve LaToken senin hatan yapabilecek hiçbir şey yok diyip tüm çabalarıma rağmen uğraşmak istemediler. Sorunun çözümü var. Çünkü yolladığın tutar ağda herhangi bir minimum depozit miktarı olmadığı için karşı tarafın hesabına geçer. Bunu manuel onaylamaları gerektiği için çoğu borsa bu işlemle uğraşmak istemez. Yani kesinlikle çözülmesi mümkün bir durum. Ama borsanın takdirinde maalesef.
85  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Askıda kalan transferler on: May 17, 2021, 12:10:04 PM
hocam öncelikle cevap için teşekkür ederim. önceden cancel  etmeye çalışmışım. bu cancel işlemini speed up yaptım. 7 küsür dolar extra çıkardı. onu da kabul ettim. ama etherscandan kontrol edince txnhashi bulamıyoruz hatası veriyor. bunun için biraz beklemem mi gerekiyor ? yoksa speed up işlemini bir kere daha mı yapayım ?


Speed up işlemini tekrarlaman sana ekstra kazandırmaz zaten bunu yapmışsın. maalesef ağ şuan kilit. Ve transfer işlemi için seçilen gaslar düşük kaldığı için. İşlem geri planda kalıyor hep.  Üstadın da dediği gibi şuan yapman gereken en iyi şey biraz daha beklemektir. Txid düşünce gerekirse binance ile iletişime geçersin.
86  Local / Yeni Başlayanlar & Yardım / Re: Pump ve Dump Nedir? Neden Uzak Durulmalı? on: May 17, 2021, 12:04:58 PM
Bu işin en riskli kısmı burası zaten. İnsanlar açgözlü ve aceleci davrandığı sürece bu tarz faaliyetleri yöneten insanlar hep kazanmaya devam edecektir. Bir tweet ile 5x 10x oluyor bir proje.
87  Local / Yeni Başlayanlar & Yardım / Re: Yeni Başlayanlar Dikkat on: May 17, 2021, 12:01:39 PM
Maalesef ki ülkemizde bu işler böyle yürüyor. İnsanlada her defasında söylüyorum. Tavsiyede bulunan kişi kuşkusuz bilseydi herşeyi. Çoktan balina olurdu. Bide insanlarda şu var girdikleri projeyi shilliyorlar. Ya kardeşim o adamın girmesiyle mi proje 2x yapacak. İnsanları resmen tepeden almaya sevk ediyorlar 3 5 kuruş fazla kazanmak için.
88  Local / Yeni Başlayanlar & Yardım / Re: Lütfen Dikkat Edin Lütfen! on: May 16, 2021, 09:31:52 PM
Merhabalar, başlık açacağınız zaman başlık metni konu içeriğiyle uyumlu olursa daha fazla kişiye ulaşma olasılığınız artar.

Alıntı yaptığınız durumlarda sadece tırnak işareti kullanmak yerine quote fonksiyonunu kullanmak ve alıntının yapıldığı kaynağı kullanmak işin doğrusudur. Tırnak işareti tek başına kaynağı göstermeye yeterli olmadığı için kaynağın yayıncısının haklarını ihlal etmiş olursunuz.

Doğru yönlendirmeniz için. teşekkür ederim öncelikle. Başlık konusunda özellikle ilgi çekici olması husunda uzunca düşündüm. Yeni kullanıcıdan kastım forumdan bi haber kullanıcı. Zaten forumla tanışık kullanıcılar bu scam faaliyetlere aşina. Onların dikkatini çekebilmek için bu şekilde bir başlık koymayı tercih ettim. Tercihler farklılık gösterecektir illaki. Yorumunuz ve yönlendirmeniz için teşekkürler.
89  Local / Yeni Başlayanlar & Yardım / Bu dolandırıcılık yöntemlerine lütfen dikkat edin. on: May 16, 2021, 08:43:38 PM
Özellikle kripto paralardaki son zamanlardaki ciddi artış, birçok kişinin ilgisini çektiği gibi bu durum art niyetli insanlarında maalesef ilgisini çekiyor. Çünkü piyasaya kazanabilmek umuduyla birçok acemi insan dahil oluyor. Çevrenizde de bunun çok fazla örneğini şu ara görüyor ve duyuyorsunuzdur. Bende çevremdeki birçok insanın bu art niyetli insanlar tarafından mağdur olduğu ve neticesinde çok büyük miktarlar kaybettiklerine çok fazla şahit olmaktayım. Bizler uzun yıllar boyunca birçok bu tarz scam faaliyetlere gerek dahil olarak gerekse bir başka arkadaşımızın tecrübelerini dinleyerek az çok aşina olduk. Hangi sistemin scam olduğu hakkında her birimizin az çok bilgi sahibi olduğundan şüphem yok. Ama haliyle bu işlerden hiç anlamayan insanlar için bu scam faaliyetler maalesef inandırıcı olabiliyor. Bu yüzden çevremizdeki acemi insanları bu konuda uyarmak bizim görevimiz arkadaşlar. Yaşanan bu hadiseler hem blockchaine olan ilgiyi azaltmakta hemde ülke olarak dışarıya para kaybetmekteyiz. Ben bir nebze olsun yaşanılan bu sorunlara bir çözüm olabilmek için bu yazıyı yazma kararı aldım. Sizlerde çok değerli yorumlarınızı eksik etmeyerek okuyan arkadaşların konu hakkında daha doğru ve fayda sağlayıcı bilgilere erişebilmesini mümkün kılarsanız. Ne mutlu bize.

Bulut Madenciliği;

Bu madencilik şekli genellikle scam faaliyetlerin en çok boy gösterdiği türdür. Çünkü scam faaliyet sahibi kişiler tarafından yapılacak madencilik işlemi için hiçbir cihaza ihtiyaç duyulmadığı söylenmekte. Ve kullanıcıların ilgisini çekmek için çok yüksek kar vaadi bulunmaktadır genellikle.

Doğrusu nedir peki ?

Quote
Özellikle Bitcoin madenciliğinde olduğu gibi yüksek işlemci gücü gerektiren madencilik türlerinde, donanım satın almanız, bu donanım çalıştırabilecek kapasitede elektrik gücüne ve altyapısına sahip olmanız, cihazları depolayacak uygun bir alanınızın olması gerekir. Aynı zamanda, yüksek işlemci gücü gerektiren hesaplama işlemi sırasında, ısınan cihazları ve ortamı soğutacak, sıcak havayı tahliye edebilecek bir soğutma - tahliye sistemine de ihtiyaç duyulur. Bunları yanı sıra madencilik cihazlarını çalıştırabilecek ve bu cihazları yönetebilecek teknik bilgi ve zamana da gereksinim duyulmaktadır.

Bulut madenciliği, tüm bu zorlukları üstlenen, satın alma, konumlandırma, soğutma, cihaz bakımı gibi kriptopara madenciliğinin tüm aşamalarını yöneten şirketler tarafından kullanıcılara sunulan madencilik hizmetidir. Bulut madenciliğinde, kullanıcılar, hizmeti sunan kuruluşlardan işlemci gücü kiralar ve bu işlemci gücüne karşılık gelen pay oranında madencilik geliri kazanırlar. Bulut madencilik şirketleri ise donanım satın alma, elektrik gideri, soğutma, yönetim ve diğer masraflar karşılığında kullanıcılarını ücretlendirir.
https://www.btcturk.com/bilgi-platformu/bulut-madenciligi-cloud-mining-nedir-nasil-calisir/ adresinden alıntılanmıştır

Yukarıda da belirtildiği gibi bu tarz faaliyet gösteriğini ifade eden bir işletmeye kar amaçlı yatırım yapılacaksa eğer. Şirketin sahip olduğu ekipman ve teknik detay iyi irdelenmelidir. Aksi dolandırılma ihtimalinizi arttıracaktır.

Phishing - Oltalama

Bu tarz dolandırıcılık işlemleri yapanlar kullanıcı bilgilerinin bulunduğu kripto para platformu, online siteler vb. sitelerin birebir aynısını üretirler. URL adresleri bile aynı olacak şekilde yapılan bu siteler kullanıcıların boş bulunmalarını kullanarak giriş yapmalarını sağlayıp ardından kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmalarını sağlayarak bütün bilgilerin kendilerinin eline geçmelerini sağlarlar. Özellikle sahip olduğumuz adreslerin private keylerini hedef alan bu scam faaliyetler kullanıcıların tüm varlıklarını bir anda kaybetmesine sebep olmaktadır.

Wallet Uygulamaları

Malumunuz hepimiz birçok farklı cüzdan kullanmaktayız. Blockchain ekosisteminde birçok farklı ağ bulunmasından kaynaklı birçok farklı wallet uygulaması bulunuyor. Yeni kullanıclar bu uygulamalar konusunda pek fikir sahibi olmadıkları için bu scam wallet uygulamalarını kullanmaya yönelebilirler. Yine bu scam faaliyette tüm varlıklarını hızlı bir şekilde kaybetmelerine neden olacaktır.

Ponzi Projeler

Kesinlikle yüzyılın bulunmuş en işe yarar dolandırıcılık yöntemidir. Günümüzde de birçok farkı varyantıyla karşılaşmaktayız. Genellikle referans sistemi odaklı bir çalışma mantığı olan bu scam faaliyette birçok kullanıcıya ciddi zararlar yaşatmaktadır. Siteme dahil olan kullanıcıdan birilerini sisteme dahil etmesini ve dolayısıyla dahil ettiği kişiler sayesinde kazanç katsayısının artacağı yönünde vaatler verilmektedir. Haliyle kullanıcı davet edeceği kişiyi ikna edebilmek için çeşitli kanıtlar gösterir. Gösterilen kanıtlar anlık olarak geçerli olabilir. Ama sonuç maalesef hep aynıdır. Hiç bir sistem beslenmeden devam edemez. Bu tarz sistemleri besleyen hep yeni kullanıcılardır. Dünya nüfusunun tamamının bu sisteme dahil olduğunu düşünelim. Bu sistem bütün dünyaya düzenli ödeme nasıl yapacak ? Sisteme dağıtması için para eklemek lazım. Para ekleyecek kimse kalmazsa nasrettin hocanın kazanı gibi doğurmasını mı beklemeliyiz ? Bu tarz sistemlere girerken ve insanları davet ederken elinizi vicdanınıza koyarak hareket edin. Patlama zamanı belli olmayan bir bomba gibi. Ne zaman bilinmez. Ama hep patlar.

Borsalar

En son ülkemizde Thodex skandalı yaşadık. Ve binlerce mağdur var. Borsa sahipleri maalesef binlerce kullanıcı kripto varlığının kontrolünü elinde tuttukları için ve bu duruma da henüz herhangi bir düzenleme getirilmediği için, bu hep olmaya devam edecektir. Bu konuda yapılabilecek en yerinde tavsiye. Yatırım yapar ve kazanç sağlarım umuduyla girilen bu ekosistemde, kaybettiğin zaman üzülmeyeceğin bir miktarı borsalarda tutmak ve kesinlikle global olarak yıllardır hizmet sunan bir borsayı tercih etmek. Bu en azından yaşanılacak mağduriyet riskini en aza indirmek demektir. Harici pek bir çözümü şuan için bulunmayan, belkide bu ekosistemin en büyük kanayan yarasıdır borsaların bu başına buyruk faaliyetleri.


En başta da belirttiğim gibi benim anlatacaklarım şimdilik bu kadar. Yer yer ekleme ve düzenleme yapacağım aklıma geldikçe. Hepinize bol kazançlar diliyorum.
90  Economy / Scam Accusations / Re: Officially fraud!!!! sportbet.one on: August 10, 2020, 06:01:45 PM
If it weren't for the backmost, opponent there. There was no need to even discuss this issue. This position is clearly not offside.
91  Economy / Scam Accusations / Re: Officially fraud!!!! sportbet.one on: August 09, 2020, 09:28:35 PM
I'm not totally familiar with the offside rules but as far as I can tell, they apply when the ball is received and on none of those occasions could I see a player in the offside section. The ruling in the game should have been a goal.

Totally out of my realm, though: someone more familiar with football should chime in. Smiley

No, the offside rule applies from when the ball is played to the guy ruled offside (the second it leaves his team mates foot/chest/head).


Both blue shirted players are in an offside position when the ball is played towards them.
To be ONSIDE the dude receiving the ball would have to be level with or the other side of the GK (last defender in this play).


Correct decision. I’ve been a huge football fan my entire life.
If the GK was where he should be......in his goal then it would be ONSIDE.
this position is not offside. it has nothing to do with it from a distance. there is a ball coming from the opponent goalkeeper. there is an opposing player hovering around the goal post. Football is my life. I am doing this job professionally.
92  Economy / Scam Accusations / Re: Officially fraud!!!! sportbet.one on: August 09, 2020, 06:36:37 PM
Goalkeeper isn't mandatory at all. If striker is ahead of all the 10 players other than Goalkeeper when he got the ball passed, it will be offside. This one doesn't look like that at all.

It was ruled out offside by the game itself, the game developer (in this case EA Sports) obviously doesn't know shit about football then... Roll Eyes

AFAIK, all these cyber-football matches that bookies offer are pre-recorded. I wouldn't bet on these even if they give me free money/credits.


You're just giving evasive answers. I was using the sportbet platform to bet. After seeing the complaints here, I started to think that I made a mistake. I don't want to be one of the people who started the topic here.

If i remember football offside rules correctly (and if they haven't changed in recent years) you need goalkeeper + 1 defender or 2 defenders behind the striker.
Goalkeeper isn't mandatory at all. If striker is ahead of all the 10 players other than Goalkeeper when he got the ball passed, it will be offside. This one doesn't look like that at all.

And definitely this position is not offside.
93  Alternate cryptocurrencies / Bounties (Altcoins) / Re: ✅[AIRDROP] TELEGRAM |💰 Up To $75,000 Reward | ON ERC20 - Round - 2 on: March 10, 2019, 07:53:32 PM
Proof of authentication
Bitcointalk Username:buietaw
Telegram Username:@fat1_ma
Twitter Username:@dicioar5
94  Alternate cryptocurrencies / Bounties (Altcoins) / Re: [BOUNTY][IAO] VELIC - Crypto Finance Platformㅣ🔥$100,000 VELT Airdrop🔥 on: February 26, 2019, 04:16:34 AM
#Proof of Authentication
Bitcointalk username: buietaw
Telegram username: @fat1_ma
Email address: polfule@gmail.com
Campaign: Website registration campaign
95  Local / Türkçe (Turkish) / Re: MASAK Şüpheli hesap hareketlerini savcılığa bildiriyor!!! on: February 25, 2019, 11:26:08 AM
Öncelikle herkese merhaba,

Uzun zamandır çeşitli sebeplerden ötürü foruma giriş yapıyordum. Neyse,

Birçok cevap yazılmış hepsini tek tek okudum. İnananlar, inanmayanlar, haklı ya da haksız bulanlar... birçok mesaj akıbetin ne olduğunu çeşitli söylemlerle merak ediyor. Bütün sorulara cevap olabilmesi için bu mesajı yayınlama ihtiyacı duydum.
Kullandığım tüm bankaların hesap erişimleri kısıtlandıktan sonra. Savcılık kararı ile "Kendimi çok şanslı görüyorum bu konuda çünkü 8 9 aydan belkide daha uzun süredir maaşını alamayan insanlar vardı." maaşımı aldığım banka maaş günümde gişeden nakit olarak paramı veriyordu. Ama bildiğiniz üzere internet bankacılığı olmazsa olmazımız. Nakit paranın olması birçok sorunu ortadan kaldırmıyordu maalesef. Faturalarımı ödeyebilmek için birçok kurumu dolaşmam gerekiyordu. En çok zorlandığım husus buydu. Neyse...

Savcılık ile görüşmelerimiz cevapsız kalıyordu hep, tek yapmamız gereken beklemekti. Daha önce hesabına bloke konulan ve hala kalkmamış, artık blokelerin kalkacağına olan inancı kalmamış birçok insanla tanıştım. Söylenen ahlak bürosu tarafından ifadem alınacak sonrasında alınan ifadeler savcılığa gönderilecek savcılık değerlendirip karara bağlayacak. Ama süreç bir şekilde başlamıyordu. Bireysel olarak ahlak bürosuyla gidip görüştüm, "ifademi alın Amasya savcılığına ulaştırın bu durum neyse artık sonuçlansın." Öyle olmuyormuş o. Savcılık talimat verdikten sonra alınacakmış ifade. Ahlak bürosundan içeri girmek, biri görecek korkusu... Neyse...

Sonuç itibariyle 4. ayın sonunda telefonla arayarak ahlak bürosuna tanık sıfatıyla ifade vermeye çağrıldım. "Şanslıyım demiştim ya. Burda da birkez daha anladım şanslı olduğumu. Çünkü konuştuğum birçok kişiyi evinden gelip almışlar. Şimdi aranızda onlar suçludur kesin diyenleriniz olacaktır illa ki... İfadesi alındıktan sonra tutuklanan birini görmedim daha. Yani burada yapılan uygulamaların tamamı keyfi. Atıyorum A mahkemesi 1 yıl sonra alır ifadeni B karakolu gelir evden karga tulumba alır..."

Ahlak bürosundan içeri girdiğimde garip tavırlı bir memur karşıladı beni. Kumarla alakam olup olmadığını sordu. Para transferini sık yaptığımı sebeplerini felan sorular sordu epey. velhasıl kelam 2017 yılında "kaçıncı ayı olduğunu söylemedi." yaptığım bir kaç havalenin şüpheli işlem olarak algılandığını öğrendim. Bu transferler ile alakalı benim bir tahminim elbette var. Şöyle ki; Telegramda tanıştığım birinden "Üşengeçliğimden ve kyc yapmak istemeyişimden dolayı" Eth almıştım birkaç kez. Bunların sorun çıkardığını düşünüyorum. İfadem de de aynı şekilde belirttim. Polis memuru ifademi aldıktan sonra idari para cezası alacağımı. Bu işlemlerimin aksi kanıtlanmadığı sürece yasa dışı bahisle ilişkilendirildiğini vs vs söyledi. Şimdi idari para cezasıyla alakalı netleşmesini bekliyorum. Banka blokelerim şuan kalkmış durumda.

Bir arkadaş devlet bankalarının kullanılmasının daha iyi olabileceğini söylemiş. Kısmen katılıyorum... Garanti bankasıyla yaşamış olduğum sorundan da kısaca bahsetmek istiyorum. Garanti bankası blokelerimin devam ettiği süre içerisinde kredilerimi gişeden ödememe bile izin vermedi. Allahın cezası banka hem geciken kredilerim için beni arayıp "kredinizin taksiti gecikmiş efendim, ödemezseniz yasal işlem başlatılacak" diyor. Ama iş ödeme kısmına gelince kabul etmiyordu. Neyse konu uzayıp gider.

Sözün kısası dikkat edin arkadaşlar. 4 - 5 ayım zehir ziyan oldu. Bu duruma düşünce şunu söyleyebilirim ki, milletin keyfini bekliyorsunuz ve kimsenin umrunda olmuyorsunuz.

Herkese iyi günler...
96  Local / Türkçe (Turkish) / Re: MASAK Şüpheli hesap hareketlerini savcılığa bildiriyor!!! on: October 02, 2018, 07:06:13 PM
Çok şükür ki maaşımı bugün alabildim. Uzun uğraşlar sonucu savcı ilede görüşebildim. Savcı beyle bizzat görüşmelerim sonucu blokelerin kalkabilmesi için MASAK raporlarının beklenildiğini öğrendim. Savcı beyin ek olarak belirttiği husus hepimizi ilgilendiren cinsten. "Sabit ödemeler harici hesaplara gelen her para risk barındırır ve şüpheli işlem olarak nitelendirilebilir." konunun başında da dediğim gibi dikkat edelim arkadaşlar. Yeni gelişmeler olursa yine haberdar ederim sizleri.
97  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Google'daki Bitcoin Yasağı Kaldırıldı on: October 02, 2018, 06:59:54 PM
Blockchain teknolojisiyle alakalı getirilen her yasağın kaldırılması, ya da olumlu gelişmelerin birer birer boy göstermesi bu teknolojinin sağlam zeminler oluşturmasına neden olur. Şirketler ve devletler bu teknolojinin aslında ne kadar da kaçınılmaz bir teknoloji olduğunu kabul etmekten başka bir yol bulamıyorlar. Bu da kripto para birimleri için umut vaat edici açıkcası.
98  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Çin’in en zengin Bitcoin milyarderi "Blockchain yatırımlarıyla işim bitti" dedi on: September 30, 2018, 08:36:23 PM
geçen ki yükseliş çin banı haberi sonrasında olmuş bu da benzeri olmasın  Grin
bence de öyle olabilir haha Cheesy

bitcoin bitti öldü diyenlere gülüyorum ben, yani uzun vadeli bakarsak evet bitcoin bitebilir (bence yine de manevi değerini korur tabii) ama "blockchain yatırımlarıyla işim bitti" diyen birinin "atlar varken kimse otomobil kullanmaz" diyen adamdan hiçbir farkı yok gözümde. Durun daha, yolun çok başındayız.

Kesinlikle. Bence o daha alt seviyelerden alım yapabilmek için bu şekilde bir söylemde bulunuyor. Bu teknolojiye bir kere bulaşmış biri daha hayatta bırakmaz bu teknolojiyi kim ne derse desin. Dediğin gibi daha yolun çok başındayız...
99  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Çin’in en zengin Bitcoin milyarderi "Blockchain yatırımlarıyla işim bitti" dedi on: September 30, 2018, 07:39:27 PM
Vurun bir de siz vurun. Daha yatırım yapacaksın da piyasayı manipüle etmeye mi çalışıyorsun oğlum. İşin bittiyse satmaya başladıktan sonra zaten düşmeler yaşanacak piyasada. Daha şimdiden niye ortalığı karıştırıyorsun

Sorma nolacak bu btcnin hali. Bu teknolojiye bir tane destekçi yok arkadaş hep menfaatçi. adam işini görüp çıkıp gidiyor. Şu piyasadan para kazanıpta başka sektöre bir insan nasıl yönelir onu da anlamış değilim.
100  Local / Türkçe (Turkish) / Çin’in en zengin Bitcoin milyarderi "Blockchain yatırımlarıyla işim bitti" dedi on: September 30, 2018, 06:47:39 PM
Çin'in en zengin Bitcoin milyarderi olan Li Xiaolai, Blockchain yatırımlarıyla artık işinin bittiğini açıkladı.

‘Bitcoin Kralı’ olarak bilinen Çinli Li Xiaolai, Pekin merkezli girişim sermayesi şirketi BitFund’un kurucusudur. Yaklaşık 3.5 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Daha önce Binance ve TRON kurucularına söylediği ağır eleştirilerle gündemde uzun süre yer edinen Xiaolai şu sıralar kariyer değişimine odaklanmış durumda.

Ayrıca resmi twitter hesabından "Bundan sonra hiçbir projede yer almayacağım, adımı duyduğunuz projelerden kesinlikle uzak durun." şeklinde duyuru yapmıştır.

Ek olarak binance kurucusu Changpeng Zhao için “İyi bir adam değil.” ifadesini kullanmış, “Zhao, OKEx’in kurucusu Xu MingXing ile kirli anlaşmalar yapardı. Teknik konular hakkında çok az şey biliyor. Binance isim yaptı, çünkü tüm kripto para borsaları Çin hükümetinin Ekim ayında uyguladığı yasakla birlikte kapanmak zorunda kaldı.” demişti. Binance borsasını bir dolandırıcılık borsası şeklinde nitelendiren Bitcoin yatırımcısı, ayrıca TRON’un kurucusu Justin Sun için de ‘sahtekar’ demişti.

Sizce Xiaolai'nin blockchain yatırımından vazgeçmesi, bu tarz büyük yatırımcıların birer birer bu teknolojiden çıkmasına neden olur mu? Ya da blockchaine olan güveni sarsar mı?

Kaynak: https://uzmancoin.com/bitcoin-blockchain-cin/
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!