Bitcoin Forum
October 23, 2020, 10:48:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.20.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 »
161  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: April 20, 2020, 11:30:42 AM
162  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: April 19, 2020, 01:14:54 PM
✅ En popüler repoya göre Github commits istatistiklerinin yer aldığı CryptoMiso sitesinde son 12 aylık süreç için Aelf, 246 kripto para arasında 5201 commits ile 1. sırada yer alıyor.
(KAYNAK: https://www.cryptomiso.com)

163  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: April 18, 2020, 07:58:53 AM
164  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: April 17, 2020, 05:01:23 PM
Aelf DAO Yönetim Sistemi Taslağı resmi olarak yayınlandıAelf vakfı, 17 Nisan 2020 tarihinde Saelf-Yönetimli topluluğunda DAO Yönetim Sistemi Taslağı'nı yayınladı. Topluluk girişimini teşvik etmek ve topluluk üyelerini güçlendirmek için yeni bir merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO) kurulacak. Saelf-Yönetimli topluluk üyeleri, geri bildirimde bulunabilir ve bu taslak ile ilgili karar alma süreçlerine katılabilir ve yakın gelecekte Aelf DAO Yönetim Komitesine katılmak için başvurabilir.

DAO (Merkezi olmayan Otonom/Özerk Organizasyon) nedir?
DAO, tamamen topluluk katılımcıları tarafından kontrol edilen ve herhangi bir merkezi kuruluş veya bireyden etkilenmeyen bir kuruluştur. Temel kod, karar almayı sağlamak için şeffaf açık kaynak olarak yazılmıştır ve akıllı sözleşmelerdeki belirli işlerin yürütülmesinde önyargı veya manipülasyon yoktur. Kısacası DAO, sübjektif iradeden ziyade tüm katılımcılardan ve paydaşlardan bağımsız olan önceden kararlaştırılmış kuralların egemen olduğu bir organizasyondur. Herhangi bir DAO üyesi, bir teklif başlatabilir ve oy verebilir. Teklif belirli bir düzeyde destek aldığında DAO, teklifi otomatik olarak uygulayacak ve topluluk odaklı bir organizasyon ve yönetişim modeli oluşturacaktır.

Aelf DAO Yönetim Komitesi Hakkında
Aelf vakfı, tüm Aelf DAO işlerinden sorumlu olacak olan Aelf DAO yönetim Komitesinin kurulmasını önermiştir. Komiteye Katılan / Komiteden Çıkan üyelerin, üretim düğümleri tarafından oylanan bir Parlamento model teklifi başlatmaları gerekmektedir (tüm üretim düğümleri topluluk kullanıcıları tarafından seçilir). Komiteye Katılan/Komiteden Çıkan üyelerin, üretim düğümleri tarafından oylanan bir Parlamento model teklifi başlatmaları gerekmektedir (tüm üretim düğümleri topluluk kullanıcıları tarafından seçilir).
Aelf DAO Yönetim Sistemi Taslağı hakkında bilgi edinme

Komite, bağışlar ve ödül/bounty projeleri etrafında Aelf DAO yönetişim modelini oluşturacaktır. Bağış projesi, topluluk geliştiricileri tarafından Aelf zincirine dayalı olarak başlatılan herhangi bir blockchain projesidir. Aelf DAO aracılığıyla Komite, proje geliştirmeye yardımcı olmak için finansal ve kaynak desteği sağlayabilir. Bir bounty projesi, Aelf’in özel geliştirme ihtiyaçları için Komite tarafından başlatılan bir blockchain projesidir. Topluluk kullanıcıları, bu projelere katılarak ödüller alabilirler.Bağış projelerinin ve bounty projelerinin geliştirilmesini desteklemek için Aelf, bir DAO fon havuzu kuracaktır ve Aelf vakfı, ELF fonlarının %25'i ile fon havuzuna katkıda bulunacaktır. Vakıf, Aelf'in gelişimine paralel olarak yatırımcıları Aelf DAO yönetişimine katılmaya davet etmeye devam edecek ve enjekte edilen yatırımcı fonları doğrudan fon havuzuna girecektir. Bağış projeleri için topluluk kullanıcılarının teklifleri şemaya oy verildiğinde, havuz bunları her bir teklifin içerdiği bütçeye göre finanse edecektir. Bounty projesi ile ilgili olarak, teklif şemaya oy verildiğinde, teklifin bütçesine ve katılan her topluluk kullanıcısının katkısına göre dağıtılacaktır.

Bir proje başvuru bağışı veya bounty proje sürümü için teklif, önce Aelf DAO Yönetim Komitesi ve sonra üretim düğümleri tarafından olmak üzere iki tur oylama gerektirir. Aelf DAO Yönetim Komitesi ve üretim düğümleri; teklifin kurulan plana göre tamamlanabilmesini sağlamak için teklif geliştirme ayrıntılarını, proje teslimini ve finansal desteği kontrol edecektir. Ek olarak teklif Aelf DAO'da başlatılmadan önce, referandum aracılığıyla önceden onaylanabilir ve Oy (VOTE) tokenleri olan topluluk kullanıcıları ön onaya katılabilirler.

Bir bağış veya ödül projesi kâr ürettiğinde proje teklifinin başlatıcısı veya katılımcıları, belirlenen kâr dağıtım kurallarına uygun olarak bunları fon havuzuyla paylaşacak ve fon havuzunun kâr kısmı yeni proje tekliflerinin uygulanmasını desteklemek için gelecekte kullanılmaya devam edecektir. Aynı zamanda tüm DAO Yönetim Komitesi Üyeleri, fon havuzundan yıllık %5 kâr payı alabilirler. Eğer Aelf DAO Yönetim Komitesi Üyeleri diğer kâr dağıtım modellerini önermek isterse, bir teklif başlatabilirler.

Aelf DAO, Aelf ekosistem yönetişiminin ve gelişiminin merkezi itici gücü olacak ve Saelf-Yönetimli topluluğun herhangi bir üyesi, DAO'ya katılmak/DAO’dan ayrılmak için özgür olacaktır.

Aelf DAO Yönetim Komitesi Üyelik avantajları:
• Aelf DAO’nun teklifinin ve Aelf’in yönetişim karar alma mekanizmalarının oylamasına katılma
• Fon havuzunun kârının %5'inden eşit pay alma ve Aelf geliştirme temettüleri kazanma
• Fon havuzundan fon desteği almak için bağış proje önerileri başlatma veya bounty/ödül projelerine katılma
• Oylanacak bir teklif gönderme

Bir Aelf DAO Yönetim Komitesi Üyeleri tarafından başlatılan bağış projeleri veya bounty projeleri için teklifler, şemaya oy verildikleri takdirde ilgili fonlar ve kaynaklar tarafından kabul edilebilir ve desteklenebilir. Bu sadece Aelf’in gelişimine katkıda bulunmakla kalmaz, aynı zamanda teklifin uygulanması yoluyla onlara ek kâr sağlayabilir. Aelf DAO'nun hiyerarşik bir yapısı yoktur, tüm üyeler eşittir ve ilgi alanları/hedefleri aynıdır. Yalnızca Aelf’in ekosistem büyümesini birlikte destekleyerek tüm üyelerin çıkarları karşılanabilir ve ekosistemin yönetişiminin sürdürülebilir gelişimini oluşturabilir.

Aelf DAO'ya katılmak isteyen kullanıcılar, derinlemesine iletişim için 'Aelf Saelf-Yönetimli Topluluk' (Telegram topluluğu) katılmak için başvurabilirler. Program planlama ve Aelf DAO Yönetim Sistemi taslağının ince ayarlanması gibi tartışmalar bu grup içinde daha ayrıntılı olarak tartışılacak ve kullanıcılar orada önerilerde bulunmaya teşvik edilecektir. Gelin ve Aelf DAO tartışmasına katılmak için 'Saelf-Yönetimli topluluğa' katılın!

Aelf DAO Yönetim Sistemi Taslağının tamamını görüntülemek için "Saelf-Yönetimli topluluğa" katılın. Gruba nasıl katılacağınız hakkında daha fazla bilgi için: https://link.medium.com/ysrhJTrvJ5

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelf-dao-management-system-draft-officially-released-c462d4d02e45

165  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: April 17, 2020, 09:20:32 AM
166  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: April 16, 2020, 10:21:42 PM
167  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: April 16, 2020, 01:58:00 PM
Aelf Saelf-Yönetimli Topluluğa KatılınAelf’nin Ana Ağ (Mainnet) lansmanı hazırlığı sırasında topluluk desteği toplamak ve sorunsuz lansman ve düzenli ekosistem yönetişimini teşvik etmek için Aelf, yeni bir Saelf-Yönetimli topluluk kuracaktır. Bu; demokratik ve şeffaf bir şekilde yapılacak, topluluk girişimini teşvik edecek ve topluluk kaliteli kaynaklarını güçlendirecektir. Bu topluluk; merkezi olmayan, ileriye yönelik bir Aelf Saelf-Yönetimli sistemi teşvik edecektir. Aelf DAO (Merkezi Olmayan Otonom/Özerk Organizasyon) Yönetim Sistemi, halihazırda taslağı şekillenmeye başlamıştır.

Aelf DAO'nun resmi kuruluşundan önce Aelf ekibi, topluluğun DAO’nun tartışmalarına ve tasarımına katılabileceğini umuyor. Buna ek olarak ekip, Aelf düğüm seçimleriyle ilgilenen kullanıcıları topluluk yönetimine katılmaları için bir araya getirmeyi umuyor. Aelf Vakfı ile görüşüldükten sonra yeni bir Telegram topluluğu oluşturulmasına karar verildi: “Aelf Saelf-Yönetimli Topluluk”. Kullanıcılar; Aelf DAO, düğüm seçimi ve mainnet lansmanı gibi önemli konularda Aelf Saelf-Yönetimli Topluluğunda derinlemesine sohbetler yapabilirler. Aelf DAO Yönetim Sistemi hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenlerin yanı sıra Aelf ekosistemine katılmak ve Aelf'in gelişiminin faydalarını paylaşmak isteyenler topluluğa katılmaya teşvik edilir.

Üyelerin Hakları ve Çıkarları

Aelf Saelf-Yönetimli Topluluğu aracılığıyla kullanıcılar, Aelf DAO geliştirmesine kolaylıkla katılabilirler. Bununla eşzamanlı olarak kullanıcıların katılım ve katkı derecesine göre kullanıcılar, ilgili haklara ve Aelf’in geliştirme başarılarından pay almaya sahip olabilir.

1. Aelf projesine katılma

• Aelf projesinin ilerleyişi hakkında ilk elden bilgi alma
• Temel ekip üyeleriyle gerçek zamanlı soru-cevap
• Zincir içi yönetişim teklifleri/önerileri başlatmak için DAO Yönetim Komitesi Üyeleri ile iş birliği yapma
• DAO Yönetim Sistemi ile ilgili konulara katılma
• Aelf’in temel sistemi hakkında bilgi edinme
• Aelf’in ana ağ (mainnet) lansmanından sonra stratejik planlamaya katılma

2. Topluluk faaliyetlerine katılma

• Topluluk Canlı Bana Herhangi Bir Şey Sor (AMA) etkinliklerine katılma
• Stratejik paylaşım oturumlarına katılma (DAO, Dapp ekolojisi vb.)
• Zincir içi teklif/öneri oylamasına katılma
• Haritalama etkinliğine, düğüm seçimine ve diğer etkinliklere katılma
• Topluluk gelişimi hakkında danışmanlık
• Çevrimdışı etkinliklere katılma

Başvuru Gereksinimleri

Topluluğun kalitesini sağlamak ve her üyenin Aelf ekosistem yönetişimine katılma haklarını korumak için Saelf-Yönetimli topluluğa katılmak için resmi bir davet olacaktır. Saelf-Yönetimli topluluğa katılmak için temel kriterler belirledik:
• En az 50.000 Aelf (ELF) tokenine sahip olmalısınız - doğrulanmalıdır.
• Aelf’in DAO yönetişimine sürekli olarak katılmak isteyen oldukça aktif bir Aelf topluluk üyesi olmalısınız.

Token Doğrulama Süreci

Belirtilen miktarda ELF'i bir resmi adrese aktarma.

Belirlenen Resmi Adres:

0x9E785b68727746e0BD9a0302Dc0DE5f3e1458841

Miktar: 0.01 ELF

Transfer Notları: Telegram Kullanıcı Adı (Gerekli) ve Telefon numarası (İsteğe Bağlı) – Transfer ederken net ve açık bir not aldığınızdan emin olunuz!

Notlar:
1. Aktarım, en az 50.000 ELF'in yer aldığı kişisel bir ETH Cüzdanı tarafından başlatılmalıdır. Borsa hesabı kullanılamaz!
2. ELF varlıkları bir borsada tutuluyorsa, doğrulama işlemini başlatmadan önce ELF'i kişisel cüzdana aktarmanız gerekmektedir.
Transfer işlemi tamamlandıktan sonra, lütfen doğrulama için bekleyin (2 iş günü içinde). Doğrulama tamamlandıktan sonra, Aelf Saelf-Yönetimli topluluğa katılmaya davet edileceksiniz.

Transfer sırasında not yazamıyorsanız, lütfen Telegram üzerinden bire bir doğrulama için yöneticimizle iletişime geçin:

Çince için: @aelfgirl (aelf 小 仙女)
İngilizce için: @DORISYG (Doris Guo)

Aelf'in topluluk yapısının yeniliği ile Aelf, Aelf'in ekosistemini destekleyebilen ve sürdürülebilir ve istikrarlı gelişimini teşvik edebilen açık iletişimli, değer odaklı ve kendi kendine katkıda bulunan bir topluluk oluşturmayı hedefliyor. Topluluk gelişimine katılmayı, Aelf’in gelişim fırsatlarını paylaşmayı ve hem ekonomik hem de sosyal değeri birlikte yaratmayı istiyorsanız, Aelf DAO Yönetim Komitesine katılmak en iyi yoldur. Aelf DAO Yönetim Komitesine katılmak isteyen kullanıcılar, derinlemesine iletişim için Aelf Saelf-Yönetimli Topluluğa katılmak için başvurabilirler. Aelf DAO Yönetim Sistemi, Aelf Saelf-Yönetimli Topluluğunda daha ayrıntılı olarak tanıtılacak ve tartışılacaktır. Gelecekte Aelf düğümü kampanyası ve ana ağ ile ilgili tüm ayrıntılar önce bu topluluktaki kullanıcılar ile paylaşılacaktır. Gel ve bize katıl!

KAYNAK:
https://medium.com/aelfblockchain/join-the-aelf-saelf-governed-community-911338fd1a08
168  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: April 15, 2020, 03:54:07 PM
169  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: April 15, 2020, 08:47:19 AM


170  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: April 14, 2020, 03:37:22 PM
171  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: April 14, 2020, 11:46:43 AM
172  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: April 13, 2020, 10:48:09 AM
173  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: April 12, 2020, 09:07:46 PM
Aelfin ekibini tebrik ediyorum. Ayrıca sizi de tebrik ediyorum. Bu kadar zamandır tek aelf ile ilgili paylaşımlar yapıyorsunuz. Self gelmesi beklenen ama bir türlü gelemeyen boğa sezonunda çok iyi yerlere gelecektir. Umarım sağlam bir hype yakalar. Tek sıkıntısı daha çok fazla borsa da listelenmiş değil. Ekip yeni ve büyük borsalara girme işine de el atsa iyi olur

Desteğiniz ve görüşleriniz için çok teşekkür ediyoruz  Smiley Aelf ekibi, ana ağı başlatmak ve projeyi daha da geliştirmek için çalışmalara son hızla devam etmektedir.
174  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: April 12, 2020, 11:29:07 AM
Aelf Teknik Konuşmalar — AEDPoS Sözleşme Uygulama Yorumlaması — Bölüm 2Konsensüs Verileri Oluşturma - Konsensüs Ekstra Verilerini Alma (GetConsensusExtraData) & Konsensüs İşlemleri Oluşturma (GenerateConsensusTransactions)

Düğüm, Konsensüs Komutunu elde ettikten sonra yerel konsensüs zamanlayıcısını ArrangedMiningTime bilgilerine göre güncelleyecektir. Geri sayımdan sonra bloklar oluşturulur. Bloktaki konsensüs bilgileri iki yerde bulunur. Biri, Blok Başlığındaki fazladan veriler (biri konsensüs verisi olan ikili dizilerin bir listesi), diğeri ise hash (karma) değeri Blok Başlığına kaydedilen bir sistem işlemi olarak konsensüs işlemidir ve işlem ile ilgili veriler Blok Gövdesine kaydedilir.

Blok başlığındaki bilgiler GetConsensusExtraData çağrılarak oluşturulur ve konsensüs işlemi GenerateConsensusTransactions çağrılarak oluşturulur.

AEDPoS her iki uygulama için kaçınılmaz olarak aşağıdaki yöntemleri kullanır:

İlk olarak, deserileştirmenin girdi bilgilerinin Aelf ConsensusTriggerInformation aracılığıyla başlatılması gerekir. İkinci olarak, Konsensüs Davranışına göre farklı konsensüs verileri güncellenebilir.
Şimdi ilgili NextRound yöntemine bakalım:Bu turda güncellenen konsensüs verilerine dayanarak bir sonraki bilgi turunu oluşturun ve daha sonra birkaç bloğun üretim bilgilerini güncelleyin.

GetConsensusExtraData, sadece bu yöntemin return değerini kullanır. GenerateConsensusTransactions bir Konsensüs işlemi oluşturmak için return değerini yeniden işlemek zorundadır (GetConsensusBlockExtraData'nın bool tipi parametresi, bir işlem oluştururken daha ayrıntılı bilgileri doldurmak için kullanılır):Konsensüs bilgilerinin doğrulanması – ValidateConsensusBeforeExecution (Yürütmeden Önce Konsensüs Doğrulaması) & ValidateConsensusAfterExecution (Yürütmeden Sonra Konsensüs Doğrulaması)

Blok doğrulaması, halen mevcut bloğun üretim motivasyonuna dayanmaktadır - Konsensüs Davranışı. ValidateConsensusBeforeExecution'da farklı IHeaderInformationValidationProvider (Başlık Bilgisi Doğrulama Sağlayıcısı)'ın farklı Konsensüs Davranışlarına göre eklenmesi gerekir.

IHeaderInformationValidationProvider şu anda aşağıdaki türlere sahiptir:

• Sürekli Blok Doğrulama Sağlayıcısı - ContinuousBlocksValidationProvider (Düğümlerin sürekli olarak çok fazla blok üretmesini önler)
• Lib Bilgi Doğrulama Sağlayıcısı - LibInformationValidationProvider (Geri döndürülemez blok bilgilerinin doğru olduğunu doğrular)
• Madencilik İzni Doğrulama Sağlayıcısı -MiningPermissionValidationProvider (Düğümün engelleme iznine sahip olup olmadığını doğrular)
• Bir Sonraki Tur Madencilik Sırası Doğrulama Sağlayıcısı - NextRoundMiningOrderValidationProvider (Bir sonraki turda blok üretim sırasının doğru olduğunu doğrular)
• Tur Sonlandırma Doğrulama Sağlayıcısı - RoundTerminateValidationProvider (Bir sonraki temel bilgi turunun doğru olup olmadığını kontrol eder)
• Zaman Aralığı Doğrulama Sağlayıcısı - TimeSlotValidationProvider (Bloğun doğru zaman diliminden üretilip üretilmediğini doğrular)
• Güncelleme Değeri Doğrulama Sağlayıcısı - UpdateValueValidationProvider (Her bir düğüm tarafından güncellenen konsensüs bilgilerinin yasal olup olmadığını doğrular)ValidateConsensusAfterExecution uygulamasının yalnızca konsensüs işleminden sonra gerçekte güncellenen konsensüs bilgilerinin (önemli bölüm) Blok Başlığı Ekstra Verilerindeki konsensüs bilgileri ile tutarlı olup olmadığını kontrol etmesi gerekir:Blok başlığındaki konsensüs bilgileri ek bilgiler basitleştirildiğinden (Gizli Paylaşım ile ilgili bilgileri içermemesi gibi), ValidateConsensusAfterExecution'ın basitleştirilmiş içeriği uygun şekilde tamamlaması gerekir. Son olarak, StateDB'deki mevcut bilgi turunun tamamlanan bilgilerle tamamen tutarlı olup olmadığını doğrudan doğrulamak. Doğrulama, daha önemli konsensüs verileriyle de ilgilidir ve diğer gereksiz veriler için bazı uyarlamalar yapar. Bu nedenle GetHash (Karma Al)'te RecoverFromUpdateValue (Güncelleme Değerinden Kurtarma), RecoverFromTinyBlock (Minik Bloktan Kurtarma) ve GetCheckableRound (Kontrol Edilebilir Tur Alınması) çağrılır.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelf-tech-talks-aedpos-contract-implementation-interpretation-pt-1-2ac13f08e84d
175  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: April 11, 2020, 08:17:41 AM
176  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: April 10, 2020, 11:24:36 AM
Aelf Teknik Konuşmalar - AEDPoS Sözleşme Uygulama Yorumlaması - Bölüm 1
Aelf konsensüs sözleşme standardında, beş arayüzü üç gruba ayrılabilir:

• Herhangi bir düğüm için konsensüs komutu, herhangi bir zamanda sözleşmeden istenebilir;
• Programlayıcı geri sayımının sona ermesinden sonra etkin blok süresini alan düğüm, sözleşmeden konsensüs verilerini alır ve bu verilere dayanarak bloğu üretir.
• Bir düğüm yerel blok zincirine bir blok eklediğinde, konsensüs verileri üzerinde bir dizi doğrulama için blok bilgisini konsensüs sözleşmesine gönderir.

Konsensüs Komutu Alınması (Get Consensus Command)

Bu yöntemin genel mantığı aşağıdaki gibidir:Bu uygulamada, kod blok zincirinin çalışmaya başlaması için zaman damgasını aldıktan sonra, get consensus komutu iki adıma ayrılır:

1. Round bilgisine ve zincirin bir ana zincir mi yoksa bir yan zincir mi olduğuna göre, genel anahtarın bir sonraki blokta ne tür blok üretmesi gerektiğini belirleyecektir. Bu burada Konsensüs Davranışı olarak tanımlanmaktadır.
2. Geçerli bir Konsensüs Davranışı alabiliyorsanız, Konsensüs Komutunu daha fazla toplayabilir ve sonuç olarak döndürebilirsiniz.

Konsensüs Davranışı Alınması

Aelf yan zinciri ve ana zincir arasındaki fark, yan zincirlerde üretim düğümleri seçimi (yani Konsensüs Davranışı) gibi işlemlerin olmamasıdır. Birleştirilmiş Madencilik tasarım modunda yan zincir, ana zincirin üretim düğümlerini paylaşır. Bu nedenle, üretim düğümü seçimleri ve diğer işlerle ilgili sözleşmelerin yalnızca ana zincirde dağıtılması gerekir.

Konsensüs Davranışı Sağlayıcı Tabanı, ana zincir ve yan zincirler için Konsensüs Davranışının uygulama mantığını paylaşır.


İlk olarak, AEDPoS konsensüs tasarım mekanizmasını ve blok üretim sekanslarını kısaca tanıtacağız. AEDPoS blok üretim döngüsünün Raunt temelli iken DPOS konsensüsü altında, blokların bir dizi seçilmiş proxy düğüm tarafından üretildiği iyi bilinmektedir. Her turda her bir üretim düğümüne rastgele bir Zaman Slotu atanır. Sadece tahsis edilen zaman diliminde üretim bloğu yasal kabul edilebilir. Üretim düğümlerinin tahsis sırası, bir önceki turda üretilen rastgele sayılarla belirlenir. Son turun rastgele sayısını doğrulamak için üretim düğümünün son turda rastgele bir sayının karma değerini yayınlaması ve ardından rastgele sayının karma değerinin son turda yayınlanan karma değerine eşit olup olmadığını doğrulamak için geçerli turda son turun rastgele sayısını yayınlaması gerekir. Bu doğrulama mekanizması, AEDPoS Konsensüs Taahhüt Planının rasgele sayısını doğrulamak için de kullanılır. Her turun son üretim düğümü Zaman Slotundan sonra bir sonraki bilgi turunu başlatmak için kullanılan ek bloklar üretmek için ek bir Zaman Slotu vardır.

Bu nedenle, Konsensüs Davranışı elde etmede üretim düğümü için uygulama mantığı nispeten açıktır:

1. Düğüm bu turda bir blok üretmediyse:
2. Geçerli zaman ayrılan Zaman Aralığını geçtiyse, önce Konsensüs Davranışını belirlemek zorunda değilsiniz, sadece “Nothing” döndürün.
3. Geçerli zaman ayrılan Zaman Aralığına ulaşmadıysa, UpdateValue adlı Konsensüs Davranışı'nı döndürün. Aslında Konsensüs Davranışı, konsensüs verilerini güncellemek için kullanılır.
4. Düğüm bu turda zaten bloklar ürettiyse, küçük bloklar üretip üretemeyeceğini değerlendirin (her Zaman Aralığı art arda 8 blok üretebilir):
5. Eğer mümkünse Konsensus Davranışı, TinyBlock'u yürütür;
6. Değilse, geçerli raundu sonlandırmak için geçerli düğüme bir Zaman Aralığı atayın:
7. Geçerli düğüm bu geçerli tur için önceden belirlenmiş Ek Blok Üretim Düğümü olursa, o düğüme rauntta son zaman aralığının arkasında bir zaman aralığı atanır.
8. Geçerli düğüm belirtilen Ekstra Blok Üretim Düğümü değilse, geçerli turun son zaman aralığından sonra ilgili turdaki zaman aralığı geçerli turdaki sırasına göre atanacaktır. Belirtilen ekstra blok üreticisi çatallanma veya bağlantı kesilmesi nedeniyle bloktan zamanında çıkamazsa, mevcut düğüm turu geçerli düğümle bitirme şansına sahiptir.

Zaman aralığını kaçırıp kaçırmadığınızı belirleme yöntemi Turdadır:Yan zincir için rayı sonlandırmak istiyorsanız, doğrudan NextRound'a geri döndürün:Bir üretim düğümü için geçiş süresi 7 gün olarak tasarlanmıştır, bu nedenle zamana göre bir sonraki kampanya turuna girilip girilmeyeceğine karar vermek gerekir. Şu anda Konsensus Davranışı, NextTerm'i yürütmektedir:Bunlar arasında NeedToChangeTerm karar kuralı şudur: Düğümlerin en son blok zaman damgasının üçte ikisinden fazlası son zaman damgasından 7 günden fazla ise, doğru (true) döndürür.Konsensüs Komutunun Birleştirilmesi

Konsensüs Davranışı aldıktan sonra, Konsensüs Komutunu aşağıdakilere dayanarak birleştirebilirsiniz:

Konsensüs Komutunun birleştirmeden önce bir yargıya varmalıyız: son üç turda bloklar üreten sadece bir tane üretim düğümü varsa, bu ağda veya tüm zincirde yanlış bir şey olması gerektiği anlamına gelir. Bloklar derhal askıya alınır ve senkronize ağdaki diğer blokların Konsensüs Hizmetini tekrar tetiklemesi için beklememiz gerekir.Ardından, gelen Konsensüs Davranışına göre ilgili politikayı seçebilirsiniz:
• FirstRoundCommandStrategy (İlk tur için Özel İşleme Stratejisi)
• NormalBlockCommandStrategy (UpdateValue öğesine karşılık gelir)
• TerminateRoundCommandStrategy (NextRound ve NextTerm'e karşılık gelir)
• TinyBlockCommandStrategy (TinyBlock'a karşılık gelir)

Uygulama mantığını görmek için NormalBlockCommandStrategy (UpdateValue'ya karşılık gelen) stratejisini kullanıyoruz:Bu strateji, tahmini blok süresini elde ederek bir Konsensüs Komutu örneğini birleştirir ve yürütür. Strateji uygulama mantığının geri kalanı aşağı yukarı aynıdır.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelf-tech-talks-aedpos-contract-implementation-interpretation-pt-1-35f109529db2
177  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: April 10, 2020, 10:33:39 AM
NightELF, Aelf Gezgin İnşasına katılmak için bir araçtır.
- APP yetkisini yönetebilir ve APP'ı Uzantıları kullanması için yetkilendirebilirsiniz
- Chrome Web Mağazası'nda Aelf'i arayarak ve Chrome'a Ekle butonuna tıklayıp yükledikten sonra bir cüzdan oluşturabilirsiniz.

✅ Talimatlar: https://docs.browser-extension.aelf.io/

178  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: April 10, 2020, 10:19:39 AM
179  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: April 09, 2020, 10:32:00 PM
180  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: April 09, 2020, 09:43:19 AM
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!