Bitcoin Forum
October 23, 2020, 12:20:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.20.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 »
381  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: June 03, 2019, 10:42:39 PM
Batı'ya Yolculuk

Bu makale, Aelf COO’su ve kurucu ortağı olan Zhuling Chen tarafından yazılmıştır.16. Yüzyılda Çin Edebiyatının Dört Büyük Klasik Romanından biri oluşturuldu. Bu özel parça, Buda tarafından yazılmış tüm kitapları almak için Hindistan'a seyahat eden birkaç keşişle yolculuk etti.

Daha batıda olan Orta Doğu, eski zamanlardan beri ipek yolunda her zaman çok aktif bir iş merkezi olmuştur. Kaç tüccarın ticaret yapmak için binlerce km yol aldığına hala şaşırıyorum ve bu muhtemelen tarihteki ilk büyük ölçekli serbest ticaret ortamıdır. Bundan yüzlerce yıl sonra Dubai'ye ya da İpek Yolu’na ilk ziyaretimde orada Blockchain’in nasıl geliştiğine dair gördüklerimi paylaşmak istiyorum.

Bir Ekonomi Değişimi

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca Orta Doğu, ezici ekonomisi için aktif olarak yeni teknolojiler aramaktadır. Mevcut petrol bazlı ekonomiden çeşitlenme için güçlü bir baskı vardır. Şeyh Maktoun bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum, BAE Blockchain Stratejisi 2021'in lansmanı sırasında Blockchain teknolojisine desteğini açıkça gösterdi. Şeyh Mohammed, “Bu teknolojinin benimsenmesi BAE'deki yaşam kalitesine yansıyacaktır ve vatandaşların mutluluk seviyelerini artıracaktır. Federal düzeyde hükümet işlemlerinin yüzde 50'si 2021 yılına kadar blockchain teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilecek.  Bu teknoloji zamandan, emekten ve kaynaklardan tasarruf sağlayacak ve bireylerin işlemlerinin çoğunu yaşam tarzlarına ve çalışmalarına uygun bir zamanda gerçekleştirmelerini sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Bu değişim; bu stratejinin 11 milyar AED (Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi), yıllık olarak 398 milyon basılı belge ve yılda 77 milyon çalışma saati tasarruf edeceğine inandıkları teknolojiye çok güçlü bir şekilde odaklandı. Aslında, BAE Hükümeti bu hamleye o kadar odaklandı ki Blockchain'in önemli bir bileşen olduğu bir tam akıllı şehir 2020 vizyonunu duyurdular.

Dubai

Dubai bana Singapur'u, yapıyı; modern, verimli ve son derece organize bir şehri hatırlatıyor. Özel bir deneyim olarak Dubai’yi tüm şehirde nüfuz eden zengin kültürü deneyimlememi sağlayan Ramazan ayında ziyaret ettim. İftarı arkadaşlarımla kutlayabildim, bu kültürün dostluk ve aileye verdiği güçlü değeri daha da güçlendirdim. Yoğun bir iş merkezli dünyada heyecanlandırıcı bir deneyimiydi.

Ortak şirketimiz CGS’den ve Enterprise Singapore'dan Jason'ın yardımıyla, Abu Dhabi Akıllı Çözümler Kurumu ve Dubai Kobi de dahil olmak üzere birçok devlet kurumunu ziyaret ettik. Kripto para birimlerinin uygulanmasının ötesinde Blockchain teknolojisinin güçlü bir anlayışına sahip oldukları çok hızlı bir şekilde anlaşıldı. Bu, halklarını değiştirecek bir çözüm için vizyonlarını tartıştıklarında ortaya çıktı. Ek olarak, Roland Berger'deki eski meslektaşlarım da büyük şirketlere Blockchain ile ilgili konularda tavsiyelerde bulunuyor. Onlarla konuştuktan sonra, deneyimlerinin Blockchain’in benimsenmesi için çok yüksek bir talebe işaret ettiği çok açıktı ve ben Aelf'in izleyebileceği yeni ve heyecan verici fırsatlara kapı açabildim.

Aelf Blockchain'in işletmeler ve Blockchain benimsenmesi üzerinde büyük bir etkisi olacağına fazlasıyla inanıyoruz. Bizim yardımımızla bir işletme; kolay, modüler özelleştirme ile 5 dakikada kendi Aelf Blockchainler’ini başlatabilir. Ekosistemimiz, benzersiz paralel işleme yeteneğiyle yüksek verimlilikte çalışacaktır. "Tek çekirdekli CPU" Blockchain’i, "çok çekirdekli CPU" çoklu zincir sistemine dönüştürüyoruz. Bunu destekleyici araçlarıyla birleştirin, Aelf’de bir Dapp oluşturmak daha kolay olamazdı!

Mevcut zihniyet ve altyapı ile BAE'nin Blockchain benimsenmesini geliştirmek için harika bir bölge olduğuna inanıyoruz. İş gelişimimizi burada yürütmeye devam edeceğiz ve Jason King'i Aelf için Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) Direktörü olarak atamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu bölgedeki Aelf ekibinin tam desteğiyle hükümetlerle ve işletmelerle kapıları açmamızda bize yardımcı olacaktır. Ek olarak, müşterilerimizin uygulamalarını Aelf Blockchain’de Dapp’lerini uygulamalarına yardımcı olmak için bazı teknik çözüm sağlayıcılarını da güvence altına aldık.

Her harika yolculuk, küçük ama anıtsal bir adımla başlar. Aelf için bu adımı attık ve şimdi BAE'ye Blockchain’i getiren heyecan verici bir yolculuktayız. Tekerlekleri harekete geçirdik ve başarı potansiyelimizi en üst seviyeye çıkarmak için tüm parçaları hizaladık. Yalnızca Birleşik Arap Emirlikleri'nde değil, tüm dünyada işletmeler ve hükümetler ile daha birçok fırsatı duyurmayı dört gözle bekliyoruz.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/journey-to-the-west-ca975d178d91
382  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: June 03, 2019, 11:14:19 AM
AELF Haftalık Gelişim İlerleme Raporu (27 Mayıs - 2 Haziran)

Özet: Senkronizasyon mantığı iyileştirmesi tamamlandı ve yavaş düğüm senkronizasyonu problemi düzeltildi.Geçen haftanın ilerleme güncellemesi (27 Mayıs 2019)

Fonksiyon:

- [Tamamlanan] Sözleşme güvenlik kuralları: dizi boyutu doğrulama / SafeDateTime / double tipi / float tipi
- [Tamamlanan] Senkronizasyon mantığı geliştirme
- [Devam eden] Ana zincir ve yan zincir stabilite probleminin düzeltilmesi:
· [Tamamlanan] Yavaş düğüm senkronizasyon problemi bulundu ve düzeltildi
· [Tamamlanan] Bölgeler arası ağ stabilite problemi bulundu ve düzeltildi
· [Devam eden] Ağ LIB sorununun düzeltilmesi
- [Devam eden] Konsensüs stabilite probleminin düzeltilmesi
- [Devam eden] Çapraz zincir işlem gönderici onay mekanizması, yan zincir sözleşme dağıtım mekanizması entegrasyon testi, kodların incelenmesi
- [Devam eden] Çoklu düğüm (10+) durumunda çapraz zincir stabilite probleminin düzeltilmesi
- [Devam eden] Yürütme modülünde yerel paralel yürütme, kod Tamamlanan, test
- [Devam eden] Ekonomik Sistem temettüleri/maliyet optimizasyonu
- [Tamamlanan] Ağ maksimum link sınırlaması miktarı ve beyaz liste (whitelist) mekanizması
- [Tamamlanan] TODO: uygulama ayarları yapılandırma optimizasyonu/Blockextra emir optimizasyonu vs.

Test:

- [Tamamlanan] Oylama birim testi (biraz daha temel fonksiyonel test maddeleri eklendi)
- [Devam eden] Büyük miktarda işlem için stabilite testi
- [Devam eden] Paralel yürütme testi
- [Devam eden] Depolama Değerlendirmesi:
· [Tamamlanan] Çok sayıda işlem için ÇokluToken (MultiToken) sözleşme durum büyüme analizi
· [Başlanmayan] Ekonomik Sistemdeki diğer sözleşme büyümelerinin analizi
- [Devam eden] Ağ bölme değerlendirmesi (blok sorunu giderilecek ve gelecek hafta yeniden değerlendirilecek)
- [Devam eden] Düğüm dışı değerlendirmesi (blok sorunu giderilecek ve gelecek hafta yeniden değerlendirilecek)

Bu Hafta için Plan:

- Çoklu düğüm (10+) çapraz zincir stabilite probleminin düzeltilmesi
- Yürütme modülü probleminde yerel paralel yürütmenin test edilmesi ve düzeltilmesi
- [Yinelenen] TODO uygulanması ve sorunlardaki hataların düzeltilmesi

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelf-development-progress-report-may-27th-june-2nd-d7566caae589
383  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: June 01, 2019, 10:06:19 PM
Hangi endüstriler Aelf üzerine inşa etmek istiyor?Aelf geliştiricileri işletmelere uygun devrimci bir platform oluşturmakla meşgulken, iş geliştirme ekibi de dünyanın her yerinde kendi hedeflerine ulaşmak için gece gündüz iş başındaydı.

Bu sıkı çalışmanın meyvelerini; VCC, Poseidon ve Amazon Web Services gibi şirketleri içeren duyurularla halihazırda gördük. Ancak çoğu kişinin bilmediği şey, bunun iş geliştirme ekibimizin çalışmalarının sadece başlangıcı olduğudur. İşletmeler genelinde Blockchain'in benimsemenin önemini sürekli vurgulamaktayız ve tam olarak bu, başarmak için çok sıkı şekilde çalıştığımız şeydir. Profesyonellerden oluşan ekibimiz; sadece Blockchain endüstrisinde çalışmakla kalmadı, aynı zamanda çoklu yaygın endüstrilerde fırsatları yakından takip etti.

Endüstriler

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, Blockchain teknolojisini sistemlerine entegre etmekle aktif olarak ilgilenen birçok farklı işletmeyle diyaloglar geliştirebildik.

Telekom Endüstrisi

Konum: Avrupa’daki öncü oyuncular, Çin (Mainland ve Tayvan), Tayland, Japonya, Endonezya

Şu anda Blockchain hizmetlerini başlatmak için Aelf'i platformları olarak kullanmakla açıkça ilgilenen çok sayıda telekomünikasyon şirketi ve sağlayıcısı ile görüşüyoruz. Bu işletmeler, halihazırda milyonlarca kişiye ulaşan büyük müşteri tabanlarına sahiptirler ve onlara daha çeşitli hizmetler sunmaya çalışıyorlar. Bunun bir örneği, telekom endüstrisindeki dolandırıcılığı en aza indirgeme yeteneğindedir. Bu, kimlik dolandırıcılığında veya dolaşım (roaming) dolandırıcılığında yüzeye çıkarabilir. Bu noktadan akan, telekomların Blockchain için anahtar kullanımları olarak tanımladığı ikinci kullanım durumu gelir. IaaS (Identity-as-a-Service) veya Bir Hizmet Olarak Kimlik ve veri yönetimi, Dağıtılmış Defter (Ledger) Teknolojisi ile bir arada gider. Bu işletmelerin hizmetlerini geliştirmelerine yardımcı olabileceğimiz üçüncü bir kullanım durumu, özellikle dağıtılmış düğüm yönetiminde ve seçimde 5G etkinleştirilmesinin yardımı yoluyladır.

İnternet Endüstrisi

Konum: Çin, Japonya, Orta Doğu

Telekomünikasyon sağlayıcılarına benzer şekilde internet sağlayıcıları, kullanım durumlarının çoğundan yararlanabilir ve bunun en iyi şekilde nasıl mümkün olabileceği konusunda bizimle görüşmelerde bulunurlar. İnternet servislerinin bazıları, halihazırda dijital yerlidir, bu nedenle Blockchain; şeffaflık, dijital mülklerin benzersizliği vb. Değerleri beraberinde getirir. Aelf platformunun kullanılmasıyla yerel şirketlere küreselleşmeleri için büyük bir fırsat verilecektir. Blockchain teknolojisi; internet sağlayıcılarının oluşturabileceği merkezi olmayan bir pazarda kullanıcıların fazla verilerini global olarak alıp satabilecekleri bir yapı sağlayacaktır.

Finans Teknolojisi (Fintech) Endüstrisi

Konum: Çin, Güneydoğu Asya

Bu endüstri, geniştir ve bu sektördeki birkaç farklı firmadan ilgi aldık. Blockchain, defter (ledger) teknolojisi sayesinde anında işlem onayı ve çözümleme olanağı sağlar. Bu, etkili küresel ödeme sistemleri kurmak ve eşler arası (peer to peer) transferleri serbest bırakmak için büyük fırsatlar yaratır. Bu, yenilikçi fintech şirketlerinin Blockchain teknolojisine de hâkim olmalarını gerektirir. Bu nedenle, bu fintech çözümlerini geliştirmek için doğru ortaklarla çalışmanın çok önemli olduğuna inanıyoruz. Şu anda görüşmekte olduğumuz işletmelerin örnekleri arasında büyük bir gayrimenkul geliştiricisi ve sınır ötesi havale çözümlerini geliştirmek isteyen bir finansal şirket yer almaktadır.

Oyun Endüstrisi

Konum: Çin, Kore, ABD

Bu endüstri, Aelf'i heyecanlandıran ve gelişmekte olan birçok Blockchain platformu tarafından dikkat çeken bir sektördür. Modern yaklaşımımıza uygun olarak kullanıcı kitlesini sınırlayacağı ve gerçek değer katmayacağı için bir oyunu sadece Blockchain'e taşımak yerine, Blockchain’de yeni oyun biçimleri arıyoruz. Oyun endüstrisinden birçok yeni fikir geliyor. Tartışmalarımızdan ve halihazırda kurulmuş ağlardan ne geliştirileceği konusunda heyecanlıyız.

Diğer Endüstriler

Konum: Singapur, Orta Doğu

Küresel olarak birden fazla ortak ve işletme ile hem iç hem de dış şirketler için teşvik ve yönetim çözümlerini araştırıyoruz. Ek olarak, Blockchain'in fon ödemesinin anında raporlanmasına ve yanlış kullanımdan kaçınmasına izin vermek için yardım endüstrisine şeffaflık getirebileceğini ve bu alandaki fırsatları çoktan takip etmeye başladığını görüyoruz. Sosyal etki, her zaman yeni teknolojinin radarında olmalıdır.

Aelf, Blockchain'i değiştiriyor!

IBM, Oracle ve Microsoft Azure gibi dünyanın dört bir yanındaki birçok şirket tarafından halihazırda kullanılmakta olan iyi kurulmuş platformların performansıyla eşleşen bir platform sağlayamamış olsaydık, iş geliştirme ekibimizin tüm çabaları boşa giderdi.
Bu, vizyoner kodlama ve gelişen dünyanın ilk özellikleri ile yapılmıştır. Paralel işlemeden modüler yapıya ve küme düğümlerine zincir birlikte çalışabilirliğini tamamlamak için Aelf, hem Blockchain'in nasıl yapılandırıldığını hem de yaygın endüstrilere ve işletmelere entegrasyonunu tamamen değiştirdi.

Paralel İşleme

Ölçek, iyi bilinen Bitcoin ve Ethereum zincirleri de dahil olmak üzere birçok Blockchain platformunu rahatsız eden sonsuz sorunlardan biridir. Birçok proje, farklı derecelerde başarıyla bu sorun için kendi çözümlerini geliştirdiler. Hiçbiri, Aelf platformu piyasaya sürülene kadar paralel işleme çözümünü gerçekten geliştiremedi. Veri tabanı ayırmanın ve küme düğümlerinin kullanılması ile Aelf, bu teknolojiyi güçlü performans artışlarıyla uygulayabildi ve yaklaşık olarak 15.000 saniye başına işleme (TPS) ulaştı.

Modüler Yapı

Rekabetçi olmak ve benimseme ortamının en iyi şekilde olmasını sağlamak için Blockchain’i oldukça modüler bir yapıya ayırdık. Bu, Aelf üzerine inşa etmek isteyen herhangi bir işletmeye önemli faydalar sağlar. Birincisi, Blockchain oluşturma sürecini modüllerle parçalayarak işletmelerin kendi Blockchainler’ini oluşturmaları çok daha kolay ve daha hızlı bir süreçtir. Ancak ek olarak bu; Blockchain’i minimum zaman ve kaynaklarla büyük ölçüde özelleştirmelerine izin vererek tamamen kendi ihtiyaçlarına uygun çok özelleştirilmiş ve benzersiz bir Blockchain ile sonuçlanır.

Çapraz Zincir İletişimi

Orta ve büyük ölçekli işletmelerin hiçbiri; endüstrilerdeki, partnerlerdeki veya müşterilerdeki diğer oyuncularla etkileşime girme yeteneği olmadan gerçekten başarıya ulaşamaz. Blockchain’de bu, birçok erken benimseyenlerin tarafında bir dikene neden olabilir. Aelf Blockchain, bu sorunun platformlarında asla gelişmemesini sağlamak için ekosistemini geliştirdi. Aelf platformunda zincirler, birbirleriyle iletişim kurabilecek ve etkileşime girebilecektir. Neticede sadece Aelf’de çalışan zincirlerle değil, ayrıca diğer Blockchainler’le de etkileşime girebileceklerdir.

Sonuç

Aelf Enterprise 0.7.0 beta platformu piyasaya sürüldü, hem geliştiricilerimizin hem de iş geliştirme ekibimizin sıkı çalışmalarının meyvelerinin görülmesini teşvik ediyor. Önümüzdeki aylarda ortaklıklar ve iş birliği duyuruları sunmaya devam etmekten çok heyecan duyuyoruz ve çok güçlü ve yenilikçi bir teknoloji eserinin başlangıcını gördüğümüze inanıyoruz.Aelf platformundan yararlanabilecek çok güçlü endüstrileri listelemiş olsak da teknolojimizin Blockchain tarafından henüz dokunulmamış diğer birçok endüstri tarafından kullanılabileceğine inanıyoruz.

Yasal Uyarı: Gizlilik anlaşmaları ve devam eden görüşmeler nedeniyle, pek çok işletme bu makalede açıklanmamıştır. Tüm görüşmelerin mutabakat zaptı sonucunu doğurması garanti edilmez ancak bahsedilen tüm endüstriler, Aelf üzerine inşa etmek için doğrudan bir ilgi gösterdiler ve söz konusu önermenin uygulanabilirliği konusunda ciddi görüşmeler içindedirler.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/which-industries-are-looking-to-build-on-aelf-127b4c2dd537
384  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 31, 2019, 09:58:14 AM
385  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 29, 2019, 09:34:39 PM
✅ En iyi Blockchain ekibine hoş geldin! CGS başkanı ve kripto meraklısı olan Jason King, Aelf ekibine Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) pazarlarında liderlik edecek ve yenilik ve değer yaratmak için Aelf'in şaşırtıcı yeni teknolojisini güçlendirecektir!

386  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 29, 2019, 11:34:20 AM
387  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 29, 2019, 06:11:25 AM
388  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 28, 2019, 08:21:42 AM
Aelf Enterprise (Kurumsal) 0.7.0 Beta Sürümü Açıklandı!

Benimseme İçin Neden Önemlidir?Stratejik aşamalı ağ lansmanının (Mainnet) bir parçası olarak Aelf, Enterprise beta 0.7.0 Blockchain platformunu piyasaya sürdü.

Aelf'in ismimize layık bir platform başlatması çok bekleniyordu. 1 Mayıs'ta Aelf, resmi olarak Enterprise Beta 0.7.0 Platformunun başlatıldığını açıkladı. Bu; bir DevKit, Blockchain Tarayıcı, Kâşif ve cüzdanın yanı sıra bir dokümantasyon kütüphanesiyle birlikte eksiksiz bir Blockchain ürünüdür. Bu platform, öncelikli olarak hizmetlerini Blockchain teknolojisi üzerinde yürütmeyi denemek isteyen ilgili işletmelere bir ürün getirmeye odaklanmıştır. Bu makale; Kurumsal Sürümün gerçekte ne gerektirdiğini, Aelf’e ve daha geniş topluluğa olan önemini ve bunun neden Blockchain’in benimsenmesi için hayati bir adım olduğunu açıklayacaktır.

Aelf Enterprise Beta

Hiç cep telefonu gibi gerçekten pahalı bir ürün veya her gün kullanacağınız bir şey almaya çalıştınız mı? Çevrimiçi olarak ne kadar araştırma yaptığınız ya da insanların size ne söylediği önemli olmadan sonunda mağazaya gidip ürünü hissetmek, onunla oynamak ve ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olmak zorundasınız. İşletmeler farklı değildir. Bir firmayı platformumuzun şaşırtıcı olduğuna ikna edebiliriz; ancak onu görene, onunla oynayana ve onların ihtiyaçlarına uygun olduğundan emin olana kadar kesin bir karar vermekte isteksiz olacaklardır.

Bu platform, tüm anlam ve amaçlar için canlı çalışan tam bir Blockchain’dir. DPoS, Akıllı Sözleşme sistemi, oylama mekanizması, çoklu token altyapısı ve çapraz zincir birlikte çalışabilirlik özelliklerini kullanan tamamen işleyen bir Konsensüs Protokolünden oluşur. Bu, Aelf Blockchain çekirdeği ile bir tarafın işlevsel bir akıllı sözleşme ile tamamlanan sistemde kendi düğümünü kurabilmesi ve çalıştırabilmesi anlamına gelir. Bu, minimum kodlama ile yapılır ve esas itibariyle birkaç dakika içinde kurulabilir.Cep telefonu örneğimize geri dönersek annenizin yeni bir telefon kurduğunu düşünün. Yanlış seçeneği seçeceğini ve telefonu bozabileceğini düşündüğü için çok endişelenebilir. Ancak gerçek olanı almadan önce deneyebileceği bir deneme sürümünü hayal edin. Bu, her şeyin nasıl doğru yapıldığını gösterdiğinden endişelenmesine gerek yoktur. Bu, halka açılmadan önce kurum içinde deneme yapabilecekleri bir kurumsal versiyona sahip olmanın yararıdır. Yani Aelf’de test etmek istedikleri bir uygulamaya sahip olan bir kuruluş, bunu kurumsal sürümde minimum çabayla yapabilir. Bu Blockchain’in beta halinde olması, bu kuruluşların uygulamanın hayata geçirilmesi, süre veya maliyet konusunda endişelenmelerine gerek olmadığı anlamına geliyor.

Mağazaya gittiğinizi, birçok telefonla oynadığınızı ve her birinin farklı unsurlarını sevdiğinizi ama sizin için mükemmel olan bir telefon olmadığını düşünün. Mağazaya gidip bu telefonlardan a, b, c ve d özelliklerini istediğinizi ve telefonun sizin için sizi en şaşırtacak şekilde özelleştirildiğini düşünün. Bir Blockchain platformunda düşündük. Blockchain, her modülün izolasyonunu sağlayacak şekilde geliştirilmiştir. Bir işletme kendi kullanım durumları için özelleştirilmiş belirli bir ayrıntıya ihtiyaç duyarsa, tüm kodu ayarlamak zorunda kalmak yerine ihtiyaçlarıyla ilgili belirli bir modülü izole edebilir ve uyarlayabilir. Sonuç olarak birçok işletme, daha özelleştirilmiş bir çözüm oluşturmak için gereken çok az çabaya ve kaynağa ihtiyaç duyacaktır. İlgili birçok kuruluş ile yaptığımız görüşmelere göre bu, Aelf'i rekabette öne çıkaran en önemli itici güçlerden biridir. Aelf Blockchain'in özelleştirilebilirliği, birçok şirketin ilgisini çekmiştir.

Şimdi beğeneceğinizi bildiğiniz mükemmel özel cep telefonunu buldunuz. Kutuyu açtınız ve henüz kullanmadığınız telefon hakkında her şeyi öğrenmek için kullanım kılavuzuna gittiniz… sadece 100 kelimelik bir garanti belgesi için. Sadece bu değil, bir şarj kablosu ve bir kulaklık seti geliyor. Şimdi telefonla ilgili çevrimiçi olarak 100 saat harcamanız, mağazaya gidip 2 şarj kablosu ve 2 kulaklık daha almanız gerekiyor. Ne yazık ki bu, genellikle Blockchain platformları için geçerlidir. Dokümanları zayıftır, herhangi bir ekstra özellik üçüncü taraflarca yaratılmıştır ve hiçbir zaman bir kaynaktan bulunamamıştır. Aelf gelişiminin başlarında, bu klişeyi değiştirmeye karar verdik. Yalnızca anlaşılması kolay değil aynı zamanda teknik okuryazarlıklarından bağımsız olarak, kendini kullanmak isteyen herhangi bir kullanıcıya eksiksiz bir rehber sunmak için yazılmış oldukça kapsamlı bir kütüphane geliştirdik. Yakın bir gelecekte, halka açık olan dokümantasyon rehberlerini kullanarak bir düğümün kendi başına oluşturulduğunu gösteren kısa bir video yayınlayacağız. Yalnızca anlaşılması kolay değil ayrıca teknik okuryazarlıklarından bağımsız olarak Aelf kullanmak isteyebilecek herhangi bir kullanıcıya eksiksiz bir kılavuz sağlamak için yazılmış oldukça kapsamlı bir kütüphane geliştirdik. Yakın gelecekte halka açık olan dokümantasyon kılavuzlarını kullanarak Aelf'de bir düğümün oluşumunu gösteren kısa bir video yayınlayacağız.

Aelf’e ve Topluluğumuza Önemi

Mainnet lansmanımızı tasarladığımız süreç, maksimum verimlilik için stratejik olarak geliştirilmiştir. Benimsemeyi zorlarken; endüstri liderlerini, etkileyicileri ve yetkilileri hedeflememiz gerekir. Özellikle ilk tam işlevli sürüm olarak blockchain sürümümüzü piyasaya sürmeyi seçtik. Blockchain Kurumsal versiyonunu ilk tam fonksiyonlu versiyon olarak piyasaya sürmeyi özellikle seçtik.

Startup endüstrisinde, dolandırıcılık ve isteksiz projelerin olduğu gizli bir gerçek değildir. Etkisi az, müşteri tabanı olmayan ve ekipten minimum aktivite olan projelerdir. Bu projeler, daha düşük kaliteli ürünleri kabul etmeye hazır olma eğilimindedir ve kendi sektörleri üzerinde çok az etkileri vardır. Bu üzücü bir gerçektir, göz ardı etmediğimiz ancak başarı potansiyelimizi en üst seviyeye çıkarmak için stratejiler geliştirmede yardımcı olduğunu anladık. Aelf; daha büyük işletmelerimize, stratejik ortaklıklara ve güvenilir bir ekosistem inşa etmeye odaklanır. Bu şirketler, tepeden aşağı bir yaklaşım uygular. IBM, Oracle ve Microsoft Azure gibi mevcut ve kanıtlanmış platformlarla rekabet edebilmek için işletmelerin çok güçlü bir ürüne ihtiyaç duymalarından bunun söylemesi yapılmasından daha kolaydır.

Bir ürünü hızlı ve yarı tamamlanmış yanlış zamanda değil, doğru zamanda sağlam ve kapsamlı bir şekilde çıkarmayı tercih ettiğimizi sık sık dile getirdik. Günün sonunda başarımız, kurumsal benimsemeyi Blockchain'e doğru itme kabiliyetimiz etrafında dönecektir. Poseidon, VCC ve yakında açıklanacak diğerleri gibi ortaklıklar kurduğumuz şirketler, bu kalite teknolojisini görmüş ve uygulamalarını Blockchain teknolojisinde çalıştırmaya yönlendirmek için gereken doğru çözüm olduğumuza ikna olmuşlardır. Bu şirketlerin arkalarında güçlü etkili ve bir topluluk vardır, benimseme konusunda kendilerinin bir itici gücü vardır. Boyutları ve kaynakları nedeniyle insan gücüyle ve gerçek bir değişim yaratan varlıklarla yeni teknolojiye açıklardır. Aelf’in başarısına yardımcı olabilecekleri yeteneğe sahiptirler.

Yerleşik Şirketler Blockchain'de Nelere Bakmaktadır?

Yukarıda belirtildiği gibi bu, kolay bir iş değildir. Takım ve şirkete güven duysalar da işletmeler; sağlam bir temele sahip, sıkı teknik gereksinimlere ihtiyaç duyarlar. Bu şirketlere tam işlevli bir ürünle yaklaşmamızın ve bireysel modüler yaklaşımımızın başarımız için hayati önem taşımasının nedeni budur. Bu, bir şirketin belirli ihtiyaçlarından etkilenen bileşenleri anlamak ve belirlemek için basit bir ortam yarattı. Ancak bu, teknolojiyi tek başına Oracle ve Microsoft Azure gibi büyük teknoloji ürünleriyle rekabet edebilecek kadar sağlam hale getirmiyor.

Cep telefonu örneğine geri dönelim… Eğer birileri rekabet etmek istiyorsa, pazar lideri düzeyinde rekabet etmeleri gerekir. Piyasada hali hazırda bulunanları kopyalayan bir ürün getirmenin anlamı yoktur. Fark yaratabilmek için şu anda mevcut olan her şeyden daha güçlü, yüksek çözünürlüklü ve daha şık görünen bir telefon getirmeniz gerekir.

Ayrıca ölçeklenebilirliğin yeni bir standart oluşturmasını ve yüksek verimlilik ve istikrar seviyesine sahip olmasını sağlamaya da ihtiyacımız vardı. Ağustos 2018'de Aelf Blockchain performansı için temel test sonuçlarımızı yaklaşık 15000 saniye başına işlem (TPS) olarak açıkladık. Bunu perspektife koyarsak Visa ve Mastercard, şu anda yaklaşık 2000 TPS işlemektedir. Paypal, işlemlerini 200 TPS'nin altında işlemektedir.Ölçeklenebilirlik savaşı, son birkaç yıldır sürmektedir ve projeler rekabet edebilmek için yenilikçi olmak zorundadır. Bu yüzden yenilikçi paralel işleme kavramını getirdik. Çok çekirdekli CPU’nun devrimini düşünün. O olmadan küçük bir bilgisayarın kapasitesine sahip telefonlara asla sahip olamazdık. Artık en ucuz akıllı telefonun bile çok çekirdekli bir işlemcisi vardır. Paralel işleme kavramı, işlemcilerde ezber bozan bir şeydi ve Blockchain'de de ezber bozan bir şey olacaktır. Bundan 10 yıl sonra norm olacaktır.Bu kadar umut verici bir sonuç elde edebilmek için yalnızca paralel işlemeyi değil, küme düğümlerini ve veri tabanı ayrımını da dahil ettik.

Böylece özelleştirilmiş, güçlü, modern ve tam da ihtiyacınız olan bir telefonunuz vardır. Sonrasında sadece aynı marka telefona sahip olan kişileri arayabileceğinizi ve mesajlaşabileceğinizi öğrenirsiniz. Bu, Blockchain'in şu anki halidir. Ehereum’da bir Dapp’e sahipseniz, yalnızca Ethereum'daki kişilerle konuşabilirsiniz ya da EOS’ta yalnızca EOS’taki kişilerle konuşabilirsiniz. Ancak bu değişmezse Blockchain dünya üzerinde gerçekten bir fark yaratabilir mi?

Öyle düşünmüyoruz, bu yüzden değişikliği yaptık. Blockchain birlikte çalışabilirliğine de büyük önem veren Polkadot ve Cosmos gibi projelerle aynı kulvardayız. Bunun, işletmelerin Aelf’i göz önünde bulundurma kabiliyetinde kritik öneme sahip anahtar bir fonksiyon olduğuna inanıyoruz. Sadece diğer Blockchainler’den işlev okumak için değil ve aynı zamanda Aelf’de çalışan bir Blockchain eylemiyle bir akıllı sözleşmenin başka bir zincirden tetiklenmesini teorik olarak sağlayabileceğiniz Blockchainler arasında birlikte çalışabilirliği sağlıyoruz.

Sonuç

Enterprise Beta sürümümüzün piyasaya sürülmesi, Aelf’in büyük şirketler tarafından benimsenmesinde önemli bir adımdı. Artık uygulamalarını ve Blockchain’imizin performansını test etmekle kalmayacaklar, aynı zamanda 5 dakika içinde çalışan bir Blockchain oluşturabilirler. Bu şirketler; pratik ve gerçek dünya çözümlerinin peşindedir, mevcut çözümlerinden daha iyi olacağını kanıtlayan bir çalışma ürünü arıyorlar. Aelf’in yaptığı şey budur.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelf-enterprise-0-7-0-beta-version-explained-9324989126fd
389  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 27, 2019, 08:37:09 AM
AELF Haftalık Gelişim İlerleme Raporu (20 Mayıs — 26 Mayıs)

Özet: Çapraz zincir iletişim yeniden bağlantı mekanizması ve yan zincir başvuru sözleşmeleri için dağıtım izin mekanizması tamamlandı.Geçen haftanın ilerleme güncellemesi (20 Mayıs 2019)

Özellikler:


- [Tamamlanan] BlockBody'dan işlem listesi (transactionList) yapısı kaldırıldı
- [Tamamlanan] Bağımlılığın azaltılması #1670 için kod temizlendi
- [Tamamlanan] Sözleşme dağıtım yükseltmesi için izin mekanizmasının tanıtılması
- [Tamamlanan] Yan Zincir:
•   [Tamamlanan] Küçük blok modunda çapraz zincir modül regresyon testi, hata düzeltme
•   [Tamamlanan] Çapraz zincir iletişim yeniden bağlantı mekanizması; iletişim modülü optimizasyonu
•   [Tamamlanan] Yan zincir başvuru sözleşmeleri için dağıtım izin mekanizması ve entegrasyon testi
•   [Tamamlanan] Zincirleme işlem göndereni onayı
- [Devam eden] Sözleşme güvenlik kuralları: dizi boyutu doğrulaması / SafeDateTime / double tipi/ float tipi, kod tamamlama (inceleme)
- [Devam eden] Senkronizasyon mantığı iyileştirmeleri, kod tamamlama (inceleme)
- [Devam eden] Ana zincir ve yan zincir stabilite probleminin düzeltilmesi:
•   [Devam eden] Yavaş düğüm senkronizasyon probleminin bulunması ve düzeltilmesi
•   [Devam eden] Ağ kararlılığı sorununun bulunması ve düzeltilmesi
•   [Devam eden] Ağ LIB sorununun düzeltilmesi
- [Devam eden] Yürütme modülünde yerel paralel yürütme
- [Devam ediyor] Ekonomik sistem temettüleri / maliyet optimizasyonu

Test:

- [Tamamlanan] Sözleşme dağıtım izin birim testi
- [Tamamlanan] Sürekli çapraz zincir işlem doğrulama ve çapraz zincir işlem testi için otomatikleştirilmiş program
- [Tamamlanan] Ekonomik Sistem otomasyon test betiği
- [Devam eden] Büyük miktarda işlem için kararlılık testi
- [Devam eden] Depolama Değerlendirmesi:
•   [Tamamlanan] Blok yüksekliği arttığında DPOS sözleşmesi durum büyüme analizi
•   [Başlanmayan] Çok sayıda işlem için ÇokluToken (MultiToken) sözleşme durum büyüme analizi
- [Devam eden] Ağ bölme değerlendirmesi (senkronizasyon sorunu çözüldükten sonra yeniden değerlendirme)
- [Devam eden] Düğüm dışı değerlendirmesi (senkronizasyon sorunu çözüldükten sonra yeniden değerlendirme)

Bu Hafta için Plan:

- Konsensüsün küçük bloklarla değiştirilmesinden sonra stabilite probleminin düzeltilmesi
- Farklı konumlarda bulundukları zaman düğümlerin kararlılıklarının arttırılması (değerlendirme endeks istatistiklerinin eklenmesi)
- Yürütme modülü: yerel makinelerde paralel ilerleme
- [Yinelenen] TODO uygulanması ve sorunlardaki hataların düzeltilmesi

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelf-development-progress-report-may-20th-26th-dbb0fc96cba1
390  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 24, 2019, 09:42:03 PM
391  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 24, 2019, 06:15:04 PM
Kürşat hocam bugün aelf bir ara ciddi bir yükseliş yaptı sebebi bu haber mı acaba? 2-3 gündür güzel faaliyetler olmuş. Her ne kadar fitil atmış olsa da 4180 e ziplamis. Devamı gelir inşallah.

Bugün Aelf Enterprise 0.7.0 Beta, resmi olarak dünyanın en büyük bulut bilişim platformu olan Amazon Web Services'de (AWS) listelendi (https://bitcointalk.org/index.php?topic=5086563.msg51194648#msg51194648). Gelecekte inşallah devamı gelecektir  Smiley
392  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 24, 2019, 09:52:48 AM
Amazon AWS, İlk Çapraz Zincir Blockhain Projesi Aelf'i Destekliyor! Sadece Tek Bir Tıklamayla Dağıtın!24 Mayıs itibariyle Aelf Enterprise 0.7.0 Beta, resmi olarak dünyanın en büyük bulut bilişim platformu olan Amazon Web Services'de (AWS) listelenmiştir. Geliştiriciler, görüntülerini hızlıca dağıtmak ve Aelf tabanlı Blockchain sistemlerini birkaç basit komutla başlatmak için Aelf Enterprise 0.7.0 Beta Amazon Makine Görüntüsünü (AMI - Amazon Machine Image) AWS Uygulama Mağazasında (AWS App Store) kullanabilirler. Ek olarak geliştiriciler; destekleyici eğitimlere, akıllı sözleşmelere ve Dapp örneklerine erişebilirler.Amazon'un bir iştiraki olan AWS, dünya genelinde on binlerce ortağı ve milyonlarca aktif müşterisiyle dünyanın en büyük Bulut Platformu Sağlayıcısıdır. Aelf'i listeleyerek AWS; Netflix, NASA, AirBnB, Time Inc, Lionsgate ve Dow Jones gibi şirketler de dahil olmak üzere müşterilere platformumuzun görünürlüğünü sağladı. Artık tüm AWS müşterileri, yalnızca Aelf'de oluşturmakla kalmıyor; ayrıca tüm araç kitlerine, belgelere ve destekleyici özelliklere de erişebiliyor.

Aelf’in en güçlü teknolojik özelliklerinden biri, saniyede onbinlerce işlemi işleme yeteneğidir. Aelf Enterprise 0.7.0 beta; büyük bulut veri depolaması, tek tık ile Blockchain araç kitlerinin ve esnek DApp geliştirme modüllerinin dağıtımı yoluyla yüksek performanslı Blockchain BaaS sağlayacaktır. Tüm fonksiyonlar, Blockchain'in işletmeler tarafından kolaylıkla ve hassasiyetle test edilmesi ve uygulanması için hazırdır. Aelf, DAPP gelişimini hızlandırmayı ve Aelf'i Blockchain çözümleri arayan endüstriler için daha erişilebilir hale getirerek Blockchain ekosistemini genişletmeyi hedeflemektedir.

Aelf, mevcut teknolojik sınırları zorlamaya ve ticari Blockchain'in benimsenmesine öncülük etmeye devam edecektir. Aelf, işletmelerin Blockchain BaaS çözümlerini daha kolay tecrübe etmelerini kolaylaştırmak için sistemini ve kod yürütmesini sürekli olarak güncelliyor. Enterprise sürümü, farklı kurumsal kullanıcıları daha büyük bir Aelf ekosistem şemsiyesi altında bağlayacak olan Aelf kamu ağı için güçlü bir temel ve bir segway görevi görür.

Aelf Enterprise Blockchain ağını şu adreste oluşturun ve yönetin:

https://aws.amazon.com/marketplace/pp/B07S2DT928

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/amazon-aws-supports-the-first-cross-chain-blockchain-project-aelf-eploy-your-own-in-just-one-click-a6244d0bffe7
393  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 24, 2019, 08:03:33 AM
🔊 Dünyanın en büyük bulut bilişim platformu olan Amazon Web Services (AWS), resmi olarak Aelf Enterprise'ı desteklemektedir. Kurumsal kullanıcılar, Aelf Enterprise tarafından sağlanan geliştirme kitlerine ve araçlarına bağlı olarak Aelf'i hızlıca tanıyabilirler. Oluşturmaya başlayın!

https://twitter.com/aelfblockchain/status/1131830550237290496?s=19
394  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 24, 2019, 05:13:16 AM
✅ Aelf kurucu ortağı ve COO'su olan Zhuling Chen, Singapur'da gerçekleştirilen Echelon Asya Zirvesi 2019'da konuşmacılardan biri olarak yer aldı. Zhuling Chen, Blockchain ve Alternatif Finansman ile ilgili iki panele konuşmacı olarak katıldı.395  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 23, 2019, 12:04:28 PM
396  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 22, 2019, 03:32:17 PM
397  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 22, 2019, 11:11:27 AM
398  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 22, 2019, 08:28:26 AM
🔊 Huobi ve OKEx'deki endekse dayalı ELF/USDT perpetual sözleşme, bugün BFX'de başladı! Daha fazla bilgi için https://www.bfx.nu/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
399  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 21, 2019, 01:20:19 PM
👉 Aelf kurucu ortağı ve COO'su Zhuling Chen:

Bu hafta Aelf...

Teknik: Aelf teknolojisini kullanan geliştiricilere yardımcı olacak daha fazla belge ve video geliyor

İş Geliştirme: MENA'daki ve VN'deki başarılı görüşmelerden sonra ekibimiz, her iki bölgede de doğru ortaklarla Aelf'in varlığını artırmak için çalışıyor. Birkaç işbirliği şekilleniyor.

https://twitter.com/czhuling/status/1130756977754198016?s=19

Pazarlama: Bu hafta DigixGlobal, Zilliqa, CoinMarketCap ve daha fazlası ile Singapur’daki Echelon Asya Zirvesi 2019’da konuşuyor olacağım. Daha fazla bilgi paylaşılacaktır!

https://twitter.com/czhuling/status/1130758458360225792?s=19

APAC’ın teknoloji ekosisteminden en iyi endüstri profesyonellerini ve düşünce liderlerini bir araya getirecek ve 23-24 Mayıs’ta Singapur’da gerçekleşecek olan Echelon Asya Zirvesi 2019’da konuşacağım. Ordaysan ve bir misafir kartına ihtiyacın varsa bana bildiriniz...

https://twitter.com/czhuling/status/1130751301933867010?s=19
400  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 21, 2019, 08:36:49 AM
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!