Bitcoin Forum
October 20, 2020, 01:24:50 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.20.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 »
401  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 18, 2019, 08:26:14 PM
✅ Github commits istatistiklerinin yer aldığı CryptoMiso sitesinde son 3 aylık süreç için Aelf, en aktif 335 kripto para arasında 2423 commits ile 1. sıradaki yerini sürdürüyor.
(KAYNAK: https://www.cryptomiso.com/months_3.html)

402  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 17, 2019, 10:49:22 AM
 Aelf ile VCC Partnerlik Kurdu

VCC; Vietnam'da Bittrex destekli, ilk Devlet Dostu kripto ve itibari para borsasıdır.19 Mayıs 2019’da Vietnam’ın ilk devlet dostu dijital varlık alım satım platformu VCC, hizmetini Aelf ortaklığında açtı. VCC Exchange; 7/24 müşteri desteği ile birlikte mobil uygulaması ve web sitesi aracılığıyla Vietnam pazarına destek veren, Bittrex ve Signum Capital destekli bir borsa platformudur. Vietnam'da önemli bir etkiye ve olağanüstü bir endüstri itibarına sahiptir. ABD'deki en büyük dijital varlık ticaret platformlarından biri olan Bittrex; Vietnamlı kullanıcılara VCC aracılığıyla güvenlikli, güvenilir ve gelişmiş ticaret hizmetleri sunmak için en son teknolojiyi ve likiditesini sağlayacak.

“VCC Exchange'in lansmanı sadece başlangıçtır. Gelecekte VCC Exchange, itibari para ve marj alım satım işlemlerinin yanı sıra ekiplerin Blockchain projelerini bir sonraki seviyeye taşımaları için gereken fonları artırmalarına yardımcı olacak 'İlk Borsa Teklifi (Initial Exchange Offering - IEO)' platformu gibi özellikler eklemeyi planlıyor."

Aelf'in 2019'daki en büyük odak noktalarından biri, Güneydoğu Asya pazarında özellikle 40.000 kişilik güçlü Vietnam topluluğundaki varlığımızı daha da ileri götürmektir. Aelf'in kurucu ortağı ve COO olan Zhuling Chen, “Vietnam hükümeti Blockchain teknolojisini aktif olarak benimsedikçe Vietnam, önümüzdeki birkaç yıl içinde Güneydoğu Asya'daki Blockchain yenilikçiliğinin odak noktası olmaya hazırdır. Vietnam Blockchain piyasasını gittikçe daha fazla sayıda insan öğrenecek ve insanlar, bu piyasaya katılacaktır. Aelf, bu listenin başında yer almayı planlamaktadır. Aelf, Vietnam pazarını genişletmeye yardımcı olmak için Blockchain geliştiricilerini ve ekosistem katılımcılarını geliştirmeye devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Vietnam'da Blockchain ve dijital para birimi kavramı; hâlâ nispeten yenidir ve Vietnam Blockchain endüstrisinin büyümesini hızlandırmada yakıt görevi gören olumlu perspektifler olarak görülmektedir. Çok çeşitli Vietnamlı şirketler grubu, farklı uygulamalarda Blockchain teknolojisini benimsemeye başladılar. Ve Aelf, Vietnam'daki bu endüstri devriminin tam merkezinde olmayı hedefliyor.

Aelf Enterprise 0.7.0 Beta sürümünün bu ayın başlarında yayınlanması ile birlikte, gelişimin geri kalanı hızla ilerliyor. Enterprise (Kurumsal) versiyon; kurumsal kullanıcılara bütünsel ve sağlam bir Blockchain ticarileştirme çözümü sağlayacak komple bir Blockchain sisteminin tam paketini, geliştirme seti, geliştirme dokümantasyonu, destekleyici temel uygulamalar ve hizmetler içerir.

Gelecekte Aelf, Blockchain tabanlı iş modellerinin dağıtılmasına, ticari uygulamaların oluşturulmasına ve Aelf yoluyla daha güvenli ve daha verimli bir iş ekosistemi kurulmasına yardımcı olmak için Vietnamlı şirketler ve projelerle çalışmaya devam edecektir.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelf-joins-hands-with-vcc-exchange-bittrex-backed-first-government-friendly-crypto-and-fiat-1ae89e9e208f
403  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 17, 2019, 07:40:20 AM
🔊 Aelf, 19 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenecek "Vietnam Blockchain Startup 2019" etkinliğine sponsorlardan biri olarak katılacaktır. Aelf kurucu ortağı ve COO'su Zhuling Chen, bu etkinlikte konuşmacılardan biri olacaktır.

404  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 17, 2019, 07:28:26 AM
✅ Bir Blockchain'in güvenliği önemlidir ve Aelf'in güvenliğini en üst düzeye çıkarmasının başka bir yolu vardır.

405  Alternate cryptocurrencies / Tokens (Altcoins) / Re: [ANN][ELF] Aelf - Scalable Blockchains: Multi-Chain / Parallel Processing on: May 16, 2019, 10:49:35 AM
aelf and Poseidon Network Reach a Consensus Collaboration

The world’s first Decentralized Content Acceleration Platform, Poseidon Network will Deploy their Smart Contracts based on aelf Enterprise 0.7.0 Beta.

On May 16, 2019, Poseidon Network announced a long-term strategic partnership with aelf as they plan to deploy their smart contracts based on the aelf Enterprise 0.7.0 beta.Poseidon Network is a mixed blockchain application platform that optimizes the bandwidth of network content through distributed nodes and digital credentials. In the form of token rewards, users are encouraged to contribute their own spare bandwidth, such that every terminal device on the network becomes a cache node and a PaaS platform that can share resources such as bandwidth, storage and even computing power.

aelf’s enterprise development platform Enterprise 0.7.0 beta will provide Poseidon Network with a more convenient and efficient contract deployment environment. It will allow Poseidon’s developers to configure and manage their smart contracts with ease through different aelf modules and CodeGenerator technology, enabling higher deployment efficiency and eventually helping to reduce the overall contract development costs. Together as partners, aelf and Poseidon will build a stable and efficient infrastructure, poised to become the global leader of next generation content distribution.

Zhuling Chen, aelf co-founder and COO, is highly optimistic about the prospects of Poseidon Network, stating, “Currently, Poseidon Network has deployed about 5 million+ intelligent hardware offline. In the future, I believe that Poseidon Network will further strengthen the role of consumers through the PaaS sharing economy, and promote OTT industry innovation through distributed nodes and digital certifications.”

Light Lin, CEO of Poseidon Network said, “Poseidon Network chose aelf as the underlying architecture because aelf has the right key characteristics of decentralization and transparent information. Also, aelf’s parallel processing and resource segregation with sidechains are critical in enabling Poseidon Network to deploy our smart contracts quickly and operate at maximum performance — qualities we must have to quickly take the lead in the distributed content field.”

This partnership will broaden the use cases of aelf’s unique technological offerings and at the same time, lay a solid foothold for aelf in its effort to expand the multichain ecosystem.

https://medium.com/aelfblockchain/aelf-and-poseidon-network-reaches-a-consensus-collaboration-b3cb8d26b0d0

https://twitter.com/aelfblockchain/status/1128949310383460352

https://twitter.com/QQQtoken/status/1128949158088388608
406  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 16, 2019, 10:43:07 AM
Aelf ve Poseidon Network Arasında Bir Konsensüs İşbirliğine Varıldı

Dünyanın ilk Merkezsizleşmiş İçerik Hızlandırma Platformu olan Poseidon Network, Akıllı Sözleşmelerini Aelf Enterprise 0.7.0 Beta sürümüne dayanarak dağıtacaktır.

16 Mayıs 2019'da Poseidon Network, Aelf ile uzun vadeli stratejik bir ortaklık yaptığını açıkladı ve akıllı sözleşmelerini Aelf Enterprise 0.7.0 beta sürümüne dayanarak dağıtmayı planlamaktadır.Poseidon Network, dağıtılmış düğümler ve dijital kimlik bilgileri yoluyla ağ içeriğinin bant genişliğini optimize eden karma bir Blockchain uygulama platformudur. Token ödülleri şeklinde kullanıcıların kendi boş bant genişliğine katkıda bulunmaları teşvik edilir. Böylece ağdaki her terminal cihazı; bir önbellek düğümü ve bant genişliği, depolama ve hatta bilişim gücü gibi kaynakları paylaşabilen bir PaaS platformu haline gelir.

Aelf’in kurumsal geliştirme platformu Enterprise 0.7.0 beta, Poseidon Network’e daha uygun ve verimli bir sözleşme dağıtım ortamı sağlayacaktır. Poseidon’un geliştiricilerinin akıllı sözleşmelerini farklı Aelf modülleri ve CodeGenerator teknolojisi ile kolaylıkla yapılandırmalarını ve yönetmelerini sağlayacak, daha yüksek dağıtım verimliliği sağlayacak ve neticede genel sözleşme geliştirme maliyetlerini azaltmaya yardımcı olacaktır. Partnerler olarak Aelf ve Poseidon; birlikte gelecek nesil içerik dağıtımının dünya lideri olmaya hazır, istikrarlı ve verimli bir altyapı oluşturacaktır.

Aelf kurucu ortağı ve COO’su olan Zhuling Chen; Poseidon Network’un beklentileri konusunda oldukça optimist ve “Şu anda Poseidon Network, yaklaşık 5 milyondan fazla akıllı donanımı çevrimdışı olarak dağıttı. Gelecekte Poseidon Network'ün PaaS paylaşım ekonomisi yoluyla tüketicilerin rolünü daha da güçlendireceğine ve dağıtılmış düğümler ve dijital sertifikalar ile OTT endüstrisinin yenilikçiliğini destekleyeceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Poseidon Network'ün CEO'su Light Lin, “Poseidon Network; temel mimari olarak Aelf'i seçti çünkü Aelf, merkezsizleşmenin ve şeffaf bilgilerin doğru temel özelliklerine sahiptir. Ayrıca Aelf’in paralel işlemesi ve yan zincirlerle kaynak ayrıştırması, Poseidon Network’ün akıllı sözleşmelerimizi hızlı bir şekilde dağıtmasını ve maksimum performans niteliklerinde çalışmasını sağlamada kritik öneme sahiptir. Dağıtılmış içerik alanında hızlı bir şekilde önayak olmak    zorundayız.” ifadelerini kullandı.

Bu ortaklık, Aelf'in benzersiz teknolojik tekliflerinin kullanım durumlarını genişletecektir. Aynı zamanda, çok zincirli ekosistemi genişletme çabasında Aelf için sağlam bir zemin oluşturacaktır.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelf-and-poseidon-network-reaches-a-consensus-collaboration-b3cb8d26b0d0

407  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 15, 2019, 11:42:14 AM
408  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 14, 2019, 11:45:24 AM
409  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 13, 2019, 02:43:46 PM


Sürüm V0.7.0-Beta.2:

- [Tamamlanan] Yan Zincir Optimizasyonu: Başlatma ve kod yapısı

- [Tamamlanan] Konsensüs adaptasyonunu değiştirdikten sonra seçim sözleşmesi

- [Tamamlanan] Küçük blok paketleme konsensüsü

- [Tamamlanan] API domain kısıtlamaları

- [Tamamlanan] Sözleşme yürütme yapısı ve güvenlik kuralları

- [Tamamlanan] İşlem doğrulama birimi

- [Devam eden] Senkronizasyon mantığı iyileştirmeleri

- [Devam Eden] BlockLody'den işlem listesi (transactionList) yapısının kaldırılması

- [Devam eden] Bağımlılık azaltma kodu temizlenmesi #1670

- [Devam eden] İzin listesi ve konfigürasyon

Blok Kaşifi:

- [Tamamlanan] Windows ortamında Eklenti uyumluluk sorunu

- [Tamamlanan] Cüzdan özel yazılım (middleware) ayarı (SDK başlatma)

Test:

- [Tamamlanan] Kötü durum ve test için sözleşme güvenlik kuralları oluşturma

- [Tamamlanan] Ekonomik sistem birim testi

- [Devam eden] Yan zincir modülü çapraz zincir doğrulama entegrasyon testi

- [Devam eden] Konsensüs / Ekonomik Sistem regresyon testi

- [Devam eden] Depolama değerlendirmesi

- [Devam eden] Ağ bölme değerlendirmesi

- [Devam eden] Düğüm dışı değerlendirmesi

Diğer:

- [Tamamlanan] Basit zar merkezsizleşmiş/merkezi olmayan uygulaması (DAPP) ve dökümantasyon

- [Devam eden] Bilinen TODO'nun düzeltilmesi

- [Devam eden] Zincir stabilite probleminin düzeltilmesi

Bu Hafta için Plan:

Sürüm V0.7.0-Beta.2:

- Konsensüs / Ekonomik Sistem Regresyon Testi

- İzin listesi ve konfigürasyon

Cüzdan/Blok Kaşifi:

- Çoklu Token cüzdan geliştirme

Diğer:

- [Yinelenen] TODO uygulanması ve sorunlardaki hataların düzeltilmesi

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelf-development-progress-report-may-6th-12th-ca47b10da036
410  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 12, 2019, 01:43:28 PM
Performans Karşılaştırma Testi: AELF vs Ethereum

Aelf’in akıllı sözleşmelerin yürütülmesi ile ilgili performansı Ethereum’a göre binlerce kat daha hızlıdır.1. Test Durumu ve Kod
2. Makine Yapılandırması
3. Test Sonuçları
3.1 EVM
3.2 AELF
3.2.1 LoopDivAdd10M
3.2.2 LoopExpNop1M

Aelf ağının gelişimi olgunlaştıkça, ağın performansını çeşitli açılardan test etmek için çeşitli testler yapılmaktadır.

Aelf'in temelindeki teknolojinin gelişmiş doğasını kontrol etmek için yapılan en yeni testlerden biri, aynı ortamda hem Ethereum hem de Aelf'in performansını karşılaştırmaktı.

Sonuçlar çarpıcıydı. Aelf’in sözleşme yürütme etkinliğinin, Ethereum’un EVM’inden çok daha yüksek olduğu ve işlem hızında binlerce kez olmasa da Ethereum’u yüzlerce kez geride bıraktığı kanıtlandı. Ethereum, 256 bit yığın boyutu ve gaz sayımı genel performansa önemli ölçüde katkıda bulunurken sözleşme yürütülmesini desteklemek için EVM modülünü kullanır. Bunun aksine Aelf, sözleşmeyi C# yansıması yoluyla çağırır ve bu, birçok gereksiz uygulamanın atlanmasına izin verir.

1. Test Durumu ve Kod

Test, Ethereum loop-DivAdd-10M.json ve loop-exp-nop-1M.json kullanılarak yapıldı.

ETH: Official go implementation sürümüne göre
https://github.com/ethereum/go-ethereum

AELF: Official C# implementation sürümüne göre
https://github.com/AElfProject/AElf

Test durumu, ETH için standart test:
https://github.com/ethereum/tests/tree/develop/src/VMTestsFiller

İlgili Aelf test programı:
https://github.com/AElfProject/AElf/blob/dev/bench/AElf.Benchmark

2. Makine Yapılandırması
3. Test Sonuçları

LoopDivAdd10M: EVM, Aelf'ten 169 kat daha uzun sürer

LoopExpNop1M: EVM, Aelf’ten 1223 kat daha uzun sürer

3.1  Ethereum Sanal Makinesi (EVM - Ethereum Virtual Machine)

Yerleşik test programı yürütme sonuçlarının official go implementation sürümü aşağıda gösterilmiştir.

LoopDivAdd10M:14.236813572s

LoopExpNop1M: 639.16568ms (ms: milisaniye)
3.2 AELF

LoopDivAdd10M: 84.01ms

LoopExpNop1M: 0.5225ms


3.2.1 LoopDivAdd10M

Bölme/Ekleme döngüsü 10 milyon kez

Yöntem:Girdi:Sonuç:3.2.2 LoopExpNop1M

Yöntem:Girdi:Sonuç:Aynı makine konfigürasyonu, 10 milyon döngü ekleme ve bölme testi durumunda Aelf; Ethereum Sanal Makinesinden (EVM) 169 kat daha yüksek olan sadece 84.01ms'ye ihtiyaç duyar; 1 milyon boş döngü... İkinci olarak Aelf, Ethereum'un EVM'sinden 1223 kat daha yüksek olan sadece 0.5225 ms'ye ihtiyaç duyar.

500 mikrosaniyenin sonucunu aldığımızda, biz de şaşırdık; bu test programını daha önce çalıştırmak 5 ms aldı. Bu boş döngü kodunun optimizasyonunun bu sürümden dolayı olduğunu düşündük. Ancak ters derlemeden sonra, ilgili mantık hâlâ oradadır ve verilerin hiçbir problemi yoktur.KAYNAK: https://medium.com/@aelfblockchain/performance-comparison-test-aelf-vs-ethereum-c64912d3f592

411  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 12, 2019, 01:35:55 PM
oldukça düzenli şekilde güncellenen bir konu yapıyorsun hocam, bence merit alması gereken topiclerden bir tanesi olmuş. aelf projesi yakından takip etmeye çalıştığım bir proje.

Görüşleriniz, Aelf'e olan ilginiz ve alakanız için teşekkür ederiz...
412  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 12, 2019, 08:48:09 AM
✅ Aynı makine konfigürasyonu, 10 milyon döngü ekleme ve bölme testi durumunda Aelf; Ethereum Sanal Makinesinden (EVM) 169 kat daha yüksek olan sadece 84.01ms'ye ihtiyaç duyar; 1 milyon boş döngü...
İkinci olarak Aelf, Ethereum'un EVM'sinden 1223 kat daha yüksek olan sadece 0.5225 ms'ye ihtiyaç duyar.

https://twitter.com/aelfblockchain/status/1127458121348071427?s=19

✅ Haobo Ma: Performans testine göre Aelf'in sözleşme yürütmesinin, Ethereum EVM modülünü işlem hızında 1000 kez geride bıraktığı kanıtlandı. Testinizi yapmak için kodumuzu  "https://github.com/AElfProject/AElf/tree/dev/bench/AElf.Benchmark" adresinden kullanabilirsiniz.

https://twitter.com/HaoboMa_aelf/status/1127471980347662338?s=19
413  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 11, 2019, 09:01:34 AM414  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 10, 2019, 03:09:41 PM
415  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 09, 2019, 08:01:33 AM
Aelf olarak adlandırılan devrim - Paralel işlemeBitcoin eskidir. Yavaştır, pahalıdır ve gerçek bir değeri yoktur. BTC işlemlerinin kullanımına karşı bu argümanları duymuş olabilirsiniz. Aslında bu, bazen kripto para birimlerinin bir bütün olarak kullanılmasına karşı koymak için kullanılır. Ama gerçekten doğru mudur? Bu görüşlerin arkasında muhtemelen abartılı ya da bağlam dışı olan bir miktar hak kesinlikle vardır. Bunun nedeni, Bitcoin ağını çalıştıran Blockchain’in ölçeklenebilir olmamasıdır ve ele alınması gereken nokta budur. Lightning Network; bu sorunu çözmeye çalışır, ancak temelde eski bir 1960 Holden’e bir Nissan GTR motorunu yerleştirmenin Blockchain eşdeğeridir. Neden sorunu tamamen çözemeyeceği ile ilgili birçok sebep vardır.

Bu makale, bu ayrıntılara bakmayacak; ancak bunun yerine bu sorunu tamamen devrimci bir şekilde çözen Aelf projesini inceleyecektir. Paralel işleme, yanlış yapıldığında bir Blockchain ağında tahribata yol açabilecek karmaşık bir problemdir; ancak doğru yapıldığında mevcut Blockchain’in sınırlamalarını büyük ölçüde ortadan kaldırabilir.

Önce bir adım geriye gidelim. Mevcut blockchain teknolojisinin performansını artırmak için üzerinde çalışılacak iki katman vardır. Birincisi; donanımın yükseltilmesine, daha büyük ve daha güçlü düğümlerin elde edilmesine ve herhangi bir donanım bileşeninin gücünü ve performansını artırmaya bakılabilir. İkinci özellik, verimliliği arttırmak veya işleme performansını kolaylaştırmaktır. Aelf, bu iki özelliğe de odaklanıyor. Paralel işleme yoluyla işleme performansında yapılacak iyileştirmeler bu makalede tartışılacaktır.

Ham anlamda paralel işleme, görevlerin işlenmesinin eşzamanlı olarak veya birbirleriyle paralel olarak yapılması anlamına gelir. Bu konsepti Blockchain’e uygulamak oldukça zordur; sadece blokların işlenmesi için kodlamayı yeniden yazmakla kalmaz, aynı zamanda düğümleri yeniden yapılandırmanız ve sonra işlem bağımlılığının üstesinden gelmeniz gerekir.

Hadi bunu yıkalım…

Bu makalede kodlama tartışılmayacaktır, ancak göz atmak isterseniz hepsi Aelf’in Github sayfasında (https://github.com/AElfProject/AElf) mevcuttur.

Düğümler, dikkatlice düşünülmesi gereken bir şeydir. Aelf ile ilişkili olarak ‘bulut bilişim’ ifadesini görmüş olabilirsiniz. Düğümlerle ilgili olarak aldıkları yaklaşım budur. Esasen bu; bir düğümün bir bilgisayar olması ve dolayısıyla bariz sınırlamalara sahip olması yerine, bir düğümün artık bir bilgisayarlar ‘kümesinden’ oluştuğu anlamına gelir. Bu, paralel işleme için zemin hazırlar. Bir düğüm, artık karmalama (hashing) gerektiren ve aynı anda kümedeki farklı bilgisayarlar tarafından işlenmelerini gerektiren çok sayıda işlem grubunu alabilir. Ayrıca bu, sistemi tutan en yavaş bilgisayarın darboğazı olmadığı için sistemin genel verimliliğini de geliştiriyor. Bir bloğun her bilgisayar tarafından doğrulanması gerekmez.

Bu, işlem bağımlılığı sorunu olan bir sonraki noktaya yol açar. Eğer A, B’ye 10$ gönderirse (ve B’de başlangıçta 5$ varsa) ve B, C’ye 15$ gönderirse; bu işlemlerin sırayla işlenmesi gerekir. Normal Blockchain tek düğümler ile bu bir sorun değildir, çünkü bir seferde 1 işlem işlenir. Ancak paralel işleme ile daha sonraki işlemlerin daha önceki işlemlerden önce işlenebilmesi riski vardır ve bu, reddedilmelere veya hatalara neden olabilir!

Bu çözümün iki ana yönü vardır. Birincisi, tüm yan zincirlerin tasarımına dahildir. Her bir yan zincirde bir sözleşme çalıştırarak gerekli organizasyonun çoğu doğal olarak gerçekleşir. Yan zincir 1'den gelen a işleminin, yan zincir 2'den gelen B işlemini etkilemesinin veya bağımlı olmasının muhtemel olmadığını biliyoruz. Çözümün ikinci kısmı ise Aelf Paralel Yürütme Zamanlayıcısıdır. Aelf, Blockchain’deki hesaplama bağımlılığını ve veri bağımlılığını bellek havuzundan ayırır. Bu, esasen paralel işlemeden kaynaklanan veri tehlikesi sorunlarını ortadan kaldırır. Zamanlayıcı, bağımlı işlemleri tanımlar ve paralel olarak çalışan hiçbir işin birbirine bağımlı olmaması için bunları sıralar.

Sonuç olarak paralel işlem fonksiyonları ve bağlamsız / değişmez bilişim, çekirdeklerden ve düğümlerden tam olarak faydalanır. Bu, verimliliği artıracaktır ve bu da hem ağın hem de kurumsal ölçekli Blockchain verilerini kolayca işleyebildiği noktaya kadar hem hızı hem de ölçeklenebilirliği artıracaktır.

Başka hiçbir Blockchain, bu sorunu bu kadar benzersiz ve çığır açan bir teknikle çözmeye çalışmamıştır. Aelf; sınırları zorlamıyor, onları geçmekte ve şu anda kendi sınırlarını belirliyor. Aelf; kurumsal dünyaya Blockchain getirmekle kalmayacak, aynı zamanda mevcut teknolojiyi devrimci bir dalgayla değiştiriyor. Gelen bir devrim vardır ve bu, Aelf olarak adlandırılır.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/the-revolution-that-is-called-aelf-parallel-processing-61db75cc068a
416  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 08, 2019, 01:56:35 PM
417  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 08, 2019, 08:55:44 AM
👉 Aelf Enterprise Beta V.0.7.0, resmi olarak yayınlandı ve piyasaya sürüldü. Merak ettiğiniz tüm soruları https://t.co/Ct1f1WFJ9o adresinden ya da Aelf resmi Telegram grubu olan http://t.me/aelfblockchain adresinden "@aelfBetaFAQ SORU" formatıyla İngilizce olarak sorabilirsiniz. İlerleyen dönemlerde Türkçe ve diğer diller için de soru-cevap etkinlikleri düzenlenecektir.
418  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 07, 2019, 12:15:29 PM
419  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 06, 2019, 05:48:19 AM
420  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) on: May 05, 2019, 08:12:11 AMPages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!