Bitcoin Forum
March 04, 2024, 07:08:55 PM *
News: Pie Baking Contest
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 476 »
1  Local / Konu Dışı / Re: 4 Mart dünya Obezite farkındalığı günü on: Today at 07:05:49 PM
Avrupanın en obaz ülkesi olmayı malesef başardık her geçen gün ülkemizdeki genç nufus azalırken bir yandan da yediğimiz o sağlıksız ürünler yüzünden obez olmaya devam ediyoruz marketlerde satılan süt ürünleri neredeyse %99 aynı kalitede olabilir mi oluyor işte sırf o dengeyi sağlayabilmek adına neleri nelerle karıştırıyorlar allah bilir.

Obez bir toplum her sektör için iyidir gıda, sağlık bunlar için sağlıksız toplumlar değerli konulardır.
2  Local / Ekonomi / Re: Apple'a Ceza on: Today at 07:02:31 PM
Apple tekelleşmeye devam ettikçe yiyeceği ceza her geçen gün artarak devam eder bu olay aslında şirkete ceza yazmak değil amaç yeni doğacak şirketlerin önünü açabilmek yoksa bizdeki gibi her işi birkaç şirket yapacak dedinmi ortalıkta ne para döner ne başka birşey olur. Adamlar diyorki kardeşim sen tekel olamazsın olduysanda kullandığın uygulamalara öncelik veremezsin. helal olsun
3  Local / Konu Dışı / Re: Milli Muharip Uçak KAAN, test uçuşunu tamamladı on: Today at 06:56:23 PM
Ben trendcoini cidden seviyorum en azından savunduğu konuyu doldurarak savunmaya çalışıyor. Tüyü bitmemiş evlatlar borç harç içinde doğuyor hocam şuan öyle rezil bir dönemdeyizki emekliler en rezil emeklilik dönemini yaşıyor.

40 yaşındaki insanların emekli edilirken sırf oy uğruna sesini çıkartmayanlar  ekonomi çökerken veya toprak kaybederken hiç ses çıkartmazlar. Ben en azından yapılana helal olsun diyorum ama kalkıp körü körüne savunmak ne bileyim cahllik desen değil
4  Local / Ekonomi / Re: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı on: Today at 06:38:43 PM
amerikadaki emeklilik fonlarına btc girdiğinde yıllarca btc toplanacak inanılmaz bir arz sıkıntısı başgösterek kısa sürede btc 100.000 doları bile görebilir oradan hızlıca fiyat daha yukarı gidecek belkide bırkac yıla 1.000.000 doları goruruz.

Btc'nin altcoinlerden tamamen ayrışacağını düşünüyorum. BTC'de inanılmaz bir arz sıkıntısı yaşanacak gibi duruyor.
5  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Halving on: Today at 06:01:41 PM
Diğer konudada açıkladığım gibi amerika gibi ülkelerdeki emeklilik fonlarına btc girdiğinde ciddi arz sıkıntısı yaşanmaya başlanacak ileride görebileceğimiz rakamlar astronomik olabilir bugün yarın çoluk çocuğa 0.1 btc neden bırakmadık diyebiliriz. Arz sıkıntısı ciddi anlamda fiyata etki edecek gibi duruyor.
6  Local / Ekonomi / Re: Bitcoin 2 milyon lirayı aştı on: Today at 05:58:52 PM
Bitcoin emeklilik fonlarına girdiğinde ozaman asıl yükselişi gösterecek düşünsene abi yıllarca emekli olacaksın diye fonlara para atıyorsun onlardan btc alınıyor yıllarca bu mallara dokunan yok bana göre yakında çok ciddi arz sıkıntısı çekilecek o ara btc fiyatlayabildiği kadar fiyatlayacak 100.000 dolarlar çocuk oyuncağı olabilir buradan kalkıp direk 200.000 lerde gözü açabiliriz.
7  Local / Konu Dışı / Re: Milli Muharip Uçak KAAN, test uçuşunu tamamladı on: Today at 05:41:10 PM
Öz sermaye ürünlerini üç kuruşa satıp özel şirketlerin yaptığı urunleri gururlanarak göstermek cahillik desem değil olsa olsa milletin gözünü boyamak için yapılmış hareketlerden biridir. Aklı başında biri kalkıp öz sermaya ürünlerini sözde satmak veya kiralamak adına üç kuruşa peşkeş çekip üstüne burada togg vb özel işletmelerin guzellesini yapmak vallahi akıl alır gibi değil..

Yapılan her iş gibi bu işinizde reklam. Gerçekler bambaşka. Al millet 100 TL ucuz diye et kuyrugunda ama uçak yapıyoruz değil mi.

O kadar iyiysek varlık fonu niye zararda. Bu uçakları yapacak kadar bilgiliysek zafer havalimanı niye zararda herşeyi geçtim ekonomi niye boktan. Gelip boş rant uğruna kurulan şirketleri anlatma bukadar para ve ekonomik destek çıktığın yerlerden defalarca ortaya ürün çıkartırdık.
8  Local / Konu Dışı / Re: Milli Muharip Uçak KAAN, test uçuşunu tamamladı on: Today at 10:58:11 AM
Her konu yalan söyler matematik söylemez hemde o kadar nettirki aklınız durur 22 yıllığına ister al ister sat farketmez gurur duyduğunuz bu ürünleri gibi niceleri yapılmayı bırak ekonominin bile çk iyi olması gerekirdi sonuçta üç beş kuruşa peşkeş çekilen niceyerler satıldı veya kiralandı. 

Varlık fonunun geldiği nokta ortada yapılan işleri  asla kötülemem ama kötü yapılan işlerdede susacak değilim.
9  Local / Konu Dışı / Re: Gazze’de bebekler açlıktan ölüyor on: Today at 10:54:30 AM
İnsanlık defalarca öldü. Geçtiğimiz depremde kaç kişi öldü kim yargılandı? varmı bildiğiniz zengin olup adam ailesini kaybetmiş 1 yıl geçmiş geçmemiş yeni birini bulup hayatına devam etmiş.Ne o evi yapanlar, nede onaylayanlar yargılandı. Parası olan için savaş falan sorun olmaz basar giderler olan her zaman fakirlere olmuştur. Ülkeler menfaatlerini korur bakın çoğu sözde islam ülkesine kaç ülke sesini çıkartıyor? Savaşlarda masumlar ölür koltuğunda oturanlar ölene bakmıyor.

Kendi içlerindeki problemleri görmezden hayır beklemek doğru değil. Yardımı da sadece müslüman müslümana yapacak diye birşey de yok bunun dili dini olmamalı. 

Yönetenler sözde kınıyorlar ancak ülkemizden israile hayvansı ticaret döndürmeye devam ediyor.
Ekonomik gücün ne kadar önemli olduğunu gösteriyor aslında istedikleri kadar israili yargılasın israile elindeki ekonomik ve ticari üçle birşey olmaz. olan yina garibana olur.
10  Local / Konu Dışı / Re: Bazıları hiç değişmiyor... on: Today at 10:32:38 AM
Türban gibi karşı cinsin giyim kuşamlarıyla Türkiye cumhuriyetinin yıllarını boşa harcadılar hemde öyle böyle değil insanların hala giyim ve kuşamına karışıldığı dönemde geldiğimiz nokta pekte farklı değil.

Şimdi ise olay bam başka yere gelmiş durumda tek fark o dönem için türban gibi kadınların giyimi kullanıldı bu dönemdede cahiller kullanılıyor. ilk okul mezunlarının kürsülerde profesörlere akıl vermesiyle devam ediyor yani bu ülkede her zaman sorunlar olmuştur bu sorunlar sayesinde birileri inanılmaz zenginleşmiştir.
11  Local / Konu Dışı / Re: Karanlığa bir mum da sen yak! Gericiliğe dur de! on: Today at 10:25:15 AM
Ben burada a veya b güzellemesi yapmadım burada Necmettin Erbakan kötüde demedim cidden zeki biri olduğunu biliyorum zaten benim sorunum cumhuriyet tarihinde ilk defa toprak kaybetmek mevcut iktidar sayeside olmuştur ne yani toprak mı kazandı? Resmi olarak süleyman şah bizim vatan toprağımızdır. Yalan mı Cheesy


Quote
Süleyman Şah Kaya Alpoğlu, Kayı boyu'ndan birkaç bey ile Caber'e giderken Fırat Nehri'nde boğularak ölmüș ve Halep'teki Süleyman Şah Türbesi'ne defnedilmiștir. Süleyman Şah Kaya Alpoğlu, genellikle Melikşah'ın kardeşi I. Tutuş'un ordularıyla Halep yakınlarında yaptığı savaşta ölen Kutalmışoğlu Süleyman Şah ile karıştırılmaktadır.[13][14] Ölümünden sonra Caber Kalesi'nin Fırat nehri hizasındaki kuzeyde (Türkiye'ye kuş uçuşu 30 km kadar güneyde) bir kümbete defnedildi. Mezarın bulunduğu bölge, I. Dünya Savaşı sonrasında Suriye Osmanlı Devleti’nden ayrılınca Fransız Suriye Mandası sınırları içerisinde kalmıştır. Ancak Ankara Anlaşması ve Lozan Antlaşması'na göre Türkiye'nin toprağı sayılmıştır.[15]


https://tr.wikipedia.org/wiki/S%C3%BCleyman_%C5%9Eah

Neymiş bilgidiğin vatan toprağıymış vatan millet aşkı ile sağda solda güzellemelr yapanlar vatan toprağı bırakılırken kuzu kesiliyor.
12  Local / Konu Dışı / Re: Muhtarlık makamı gerçekten gerekli mi? on: Today at 10:14:46 AM
valla hocam benim için doğru ve yanlış senin partizanlığın gibi değil. CHP bana göre küçük AKP'dir kardeşi bile sayılır her ikiside benzer şekillerle vatandaşın cebindeki parayı nasıl alırız onun derdindeler aha seçim geldi çattı kaç tane adayın mal varlığını açıkladığını gördünüz siz inanıyormusunuz burada bakanlık yapan birinin sadece iki tane evi olduğuna. herif resmen dalga geçiyor hoş bu milletle yıllarca dalga geçtiler ya.
13  Local / Konu Dışı / Re: Akıllı Saatler on: March 03, 2024, 08:52:49 PM
Bana göre akıllı saatlerin birçok eksiği var sürekli şarja bağlı kalmaları en büyük sorun bir kere taktınmı kinetik enerji ile şarj olabilmeli yani neden şarja takıyorum abi ben bunu sürekli kendi kendini şarj edebilen bir özellik neden yok. Birde bu aletlerdeki 2. bir sorun hala birşeylerin bu aletlerde eksik olması yani bu aletler daha fazla  sağlık bilgisi alıp bilgilendirebilmeli kalp krizi gibi konularda sayda sağlayacak birkaç yeniliğe ihtiyaç var.
14  Local / Konu Dışı / Re: Gıda atıklarının geri dönüştürülmesi on: March 03, 2024, 08:40:00 PM
Hukumetlerin acilen bu konuda destekler vermesi gerekiyor ancak yaşadığınız ülkede insan canının bir değeri olmadığı için bu konular arka planda kalıyor aslında olayı başı eğitim ilk okulu bırak anaokulu veya kreşte okuma ve benzerleri işler verilmeden önce kaliteli yaşam için gereken kurallar öğretilmeli bu eğitim sistemi malesef düzeltilmediği taktirde ne yaparsak yapalım bu işi çözemeyiz. Gübre günümüzde en önemli ürünlerden biri hele doğal gübre inanılmaz değerli bunu da bu gıda atıkları sağlayabiliyor birçok ülkede bununla ilgili ufakda olsa çalışmalar var 100 metrekare ev içerisinde çalışma odasını bırak rahat yaşam alanı olmayınca bu gibi konular arka planda kalıyor.
15  Local / Ekonomi / Ekonominin iflas ettiğini nasıl anlarsınız? on: March 03, 2024, 07:56:38 PM
Benim için en önemli konu hukumetin bastığı paradır ne kadar çok para basarlarsa o kadar çok sıkıntı içinde yüzdüğünün göstergesidir sorun yoksa bu para neden basılır? Demekki bir yerlerde bir sıkıntı var bu para basılmaya devam ediyor ya ödemeler yaplamıyor yani ödenecek işlem için para bulunamıyor veya ülke toplayabilmesi gereken vergileri toplayamıyor.

10 yılda basılan parayı bu 2-3 yıl içerisinde basarak enflasyonun içinden geçtik faizler ise bir o kadar artmış değil aradaki farkı bu millet ödeyecek.

Kur korumalı mevduat hesaplarında ödenen fazla paranın malesef karşılığı olmadığı için bu parayı basarak ödemeye devam ediyoruz doğal olarakda ciddi anlamda ekonomik sıkıntılar yaşamaktayız.

16  Local / Konu Dışı / Re: Ekonomi Kötü diyenler utanırmı? on: March 03, 2024, 07:51:36 PM
Hocam utanmaz bu ekonomi kötü diyenler, utanmaz. Ben de milletimizin yiyecekleri nasıl kapış kapış aldığının şöyle bir videosunu atayım. Belki ekonomi kötü diyenler utanır.


"İstanbul’da bir marketin çöpe attığı tarihi geçmiş yiyecekler böyle kapışıldı."

Kaynak: https://twitter.com/ajans_muhbir/status/1763159116363518129?s=46&t=eb16lSKdkjXOXzeoeoTO3g

Ben bir sıkıntı göremedim hocam çok normal. Bu insanlar bir ülke yönetiminin neden kendilerini sosyal yardımlara muhtaç ettiğini sorgulamıyor git bak kaymakamlıklara hep sosyal yardım sıraları dolu ağzına kadar insanla malesef ama malesef ülkemizde durum çok kötü bir taraf keyfi sefa içinde özel içeceklerini içerken diğer taraftakiler sefillik içinde yüzüyor.
17  Local / Konu Dışı / Re: Ekonomi Kötü diyenler utanırmı? on: March 03, 2024, 05:37:50 PM
Yarın kalkın dua edin. Reisleri tepemizde yoksa vatan topragida kaybederdik paramız değerde kaybederdi emekliler en kotu maaşa bile sahip olabilirlerdi oldumu Smiley oldu bile haha hahaha.
İnsan az utanır 20yildan fazla iktidar ol millet bir avuç et için gece yarısı ziraya girsin.
18  Local / Konu Dışı / Re: 6.001 Km Araçlar on: March 03, 2024, 05:35:36 PM
Noterde görevli koltugundan kalkıp aracın km sine bakmıyor hal böyle olunca ülkemizdeki yasalar sözde tam olsada uygulamaya gelince hiçbiri calismiyor.6001 km araclarin çoğu 1 km de bile degildir. Burada bana göre sahibindene sağlam bir ceza yazılmalı ancak adamlar vergi ödeme konusunda bile gerilerde olduğuna göre birielri tarafindan sağlam korunmakta. Hemde öyle böyle değil.

Bu adamlar listelenen araçlar için doğrulama yöntemi getirmeleri gerekli sonuçta listelenen urunle satılan arasında fark var ve bu fark alıcıyı aldatıyor. Bu aldatmaya aracılık eden ise sahibinden.
19  Local / Konu Dışı / Re: kilosu 50 liraya satılan koyun kulağına vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. on: March 03, 2024, 02:22:08 PM
Dün kasapta isim vardı etin kg fiyatı 450 TL olmuş.  Hele zamanında bedava aldığımız kuyruk yagi deli pahalı.


Sakatat türevleri çok pahalı ve çok seviyorum. Kulaği nasıl tüketiyorlar merak bile ettim. Tadına bakmak isterdim.

Bal olmuş 500 TL. İskembeye bayılırım her türlü kavurmasina kadar yerim cidden yok böyle bir lezzet

Aslında farklı tatları denemeyi çok seviyorum.
20  Local / Konu Dışı / kilosu 50 liraya satılan koyun kulağına vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. on: March 03, 2024, 10:09:12 AM
Quote
Adana'da kilosu 50 liraya satılan koyun kulağına vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor.

https://twitter.com/Darkwebhaber/status/1764209386556125346


Yeni Türkiye'ye merhaba ver yetkiyi görün etkiyi diyenlerin getirdiği durum artık malum 1 kg et olmuş 250 lira ve insanlar daha ucuz ürünlere yöneliyor artık kulaktan ne yapıyorlar bilmiyorum ama 59 liradan satiliyormus.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 476 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!