Bitcoin Forum
December 05, 2020, 10:43:04 PM *
News: Bitcointalk Community Awards
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Konu Dışı / Re: Bu Suriyeli Türk vatandaşları ile ne yapacağız ? on: May 26, 2020, 04:08:33 PM

Bu bir rant kavgası beyler; siyasetçiler varya bu siyasetçiler bunlaaaaaaarrr; bunlar her türlü ideolojik kılığa girebilirler. Bu dünyanın ortak sorunu; political correctness yani politik doğruculuk (bunların anasından emdiği sütü sikiyim). Ne demeye çalışıyorum Bilaller için videolu anlatım; https://m.youtube.com/watch?v=uZqGcjX7rTI&noapp=1

çok haklısınız. politik doğruculuk bugün bir çok ülkenin problemi olmaya başladı.
bir hintliye bu proje 2 haftada bitecek dediğinizde size "hintli olduğum için bana çok yükleniyorsunuz" diye geri bildirim yapabiliyor. siz de patronlara karşı hesap vermek zorunda kalabiliyorsunuz.
oysa o bir hintli ve bu işi gerçekten daha ucuza ve daha hızlı yapması için alındı. bunu açık açık söyleyemiyorsunuz. (rus bilgisayar mühendisi kadınlar varken bizler çok mu memnunuz bu buryanici mallardan.)

-kadın hakları dolayısıyla feministlerin eşitsizlikçi davranışlarına bir kavram üretmeye çalışırsanız hele hele chairman of the board bir female ise suçlu yine sizsiniz.
neymiş ortada bir mücadele varmış. (lan mal dün akşam otelde şaha kalkmış at amblemli arabayı görünce dibin düşüyordu ama.)

-suriyeliler konusu ise bu ülkenin dibine döşenmiş bir dinamit. yakın süreçte politik doğruculuk, çıkar çatışması, aman ali rıza bey tadımız kaçmasın tavırları bir kenara bırakılıp, katar ve kuveyt gibi sıkı cezalar gelmezse bu ülkede doğan her bir suriyeli birer kültür savaşı içerisinde adressiz dolaşacaktır.

2  Local / Türkçe (Turkish) / Re: BİTCOİN ile daire satmak on: May 23, 2020, 11:53:14 AM
Bunun bir diğer kötü yanı:

Eğer Marked Bitcoin denen, işaretlenmiş ve takibe alınmış bitcoinler ile size ödeme yapılacak olursa eğer FBI'a bunu kanıtlamanız gerekebilir. FBI olmadı borsalar olur o da riskli. Eğer karşı taraf btc'leri direkt olarak borsalardan temin ettiyse dairenizin satılmasında herhangi bir mahsur bulunmamakta.
3  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Binance Coin (BNB) on: September 29, 2019, 02:58:53 PM
o binance melekleri kaç para alıyor merak ediyorum. her yerde melek alaşağı melek yukarı bir sürü reklam dönüyor. 10-20 bin lira alıyorlar mı acaba

Binance melekleri gönüllü olarak çalışan ve ücret almayan kişilerden oluşuyor. Ben de eğer şansım olursa üniversiteden mezun olduğumda Mercedes-Benz için gönüllü olarak çalışmak isterdim çünkü Mercedes-Benz’in bana kazandıracağı deneyim ve referans, onların bana ödeyeceği ücretten çok daha fazlası olurdu. Bu nedenle, ücretsiz çalışıyor olarak gördüğünüz kişilerin aslında sağlam referans oluşturduklarını ve sosyal sorumluluk alanında kendilerini geliştirdiklerini unutmayin. Binance melekleriyle yakından konuşma fırsatım oldu. Bu meleklerden biri blokzinciri hakkında tez hazırlıyordu. Bu hazırladığı tez ve Binance referansıyla muhtemelen finans piyasasında önünde açılmadık kapı kalmayacak. Bir başka melek ise halihazırda Binance Coin’in yatırımcısıydı. Bu kişi melek olduktan sonra asıl hesabını bırakıp farklı bir hesaptan resmi olarak görevini yapmaya devam etti. Yani merak etmeyin, ücretli çalışan değiller ve onların görevi kripto para shillemek değil.

[1] Calling for Binance Angels

Çok anlamlı bir gerçeğe temas ettiniz. Türkiyede bir buluşmasına katılmıştım. Kendine "melek" diyen bu adamların türkiyedeki öncülerinden biri Mesut Paçavra. Blockchainden, kripto para tekniğinden anlamayan biri kendisi. Ayrıca onlarca yıldır Türkiyede bütün ponzi sistemlerin de öncü olmuş biri. Yıllarca milletin kanına girip, o ponziden bu ponziye sürükledi insanları. Binance "meleği" olarak görünce kel kafasını hemen tanıdım ve hayret ettim! "Paçavra burdaysa bnb'nin çöküşü yakındır" dedim yanımdakine. Nitekim ne tesadüf ki o günden itibaren bnb düşmeye başladı. Türkiyedeki hemen hemen bütün ponzi cemiyetlerine giren biri çünkü. Bir kaç yıl öncede tatil fotoları atıp caka satan biriydi sonra engellemiştim. Binance bu adamı gerçekten tutmamalı.

Neyse...Haha, son derece doğru bir önerme. Uzun süredir Binance Telegram grubundayım. Çoğu şeye cevap bile veremiyorlar. Yeni eklenen Stuart adlı melek dışında diğerlerinden çıt çıkmıyor.
Diğerlerini bilmiyorum ama sizin bahsettiğiniz o "Paçavra"'nın blockchain ve binance ekosisteminden anlamadığına bende eminim.  

Edit: Bu yazıdan sonra bahsedilen "Paçavra" soy isimli arkadaş çok çok uzun süre sonra ilk defa sorulara cevap vermeye başlamıştır. Allahtan Telegram'da mesajlarlar durduğu için kanıtlar sunulabiliir vaziyette.
4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Band Protocol (BAND) - Binance Yeni IEO’su Detayları + Airdrop on: September 09, 2019, 10:28:11 AM
Cz 2 hafta önce başladı diye yazmıştı. Ama 1 hafta geriden başlamış oldu. Tam olarak doğruyu yazmış olmadı yani. Arada 7 gün fark oldu, kabul ettik. Bu dantarihe not olarak düşsün.

Evet Cz açık açık yalan söylemiş oldu.
5  Bitcoin / Press / Re: [2019-08-15] A Mysterious $3B Chinese Ponzi Scheme Is Being Blamed for Bitcoin’s on: August 15, 2019, 08:51:15 PM
That amount a bitcoin omg. I think something else behind of it. Think that 70.000,00 BTC how is it possible?
And if it is true again we are seeing crowdfunding is can create cathastrophic effect.
twitter link:
https://twitter.com/DoveyWan/status/1161686134314848256

Scammer adresses:
14BWH6GmVoL5nTwbVxQJKJDtzv4y5EbTVm (95228 $BTC)
31odn4bxF2TgM4pD7m4hdSr1vGMsjh9ugV (68,562 $BTC)
33FKcwFhFBKWHh46Ksmxs3QBu8HV7h8QdF (37,922 $BTC)
eospstotoken (26,312,329 $EOS)
0xF4a2eFf88a408ff4c4550148151c33c93442619e (789,525 $ETH)
6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: 15 Ağustos Büyük Düşüş on: August 15, 2019, 01:22:03 PM
- İç içe geçmiş yorumlar içerisinde en mantıklı bulduğum: Çin'in madencilere ve borsalara kısıtlama getireceği, merkezi Çin'de olup kıyı bankacılığı (offshore) kullanarak işlem yapan yapılanmalara dair düzenleme getirileceği yönünde.

- Binance bakım geçirirken oluşan bu düşüş aslında wash tradingler sayesinde piyasanın çok kolay manipüle edilebildiğinin göstergesi. Hala iyi ve işini dürüst yapan borsalara ihtiyaç var.

- Eğer olası bir insider trading dönüyor olsaydı shortlar açılır düşüş daha da katastrofik olurdu.

# Bu forumda pislik bir herif var tam 10 defadır düşüşler başlamadan yaklaşık tahminlerle sell xxxbuy yyy şeklinde konu açıyor ve tutturuyor. 9. tutmuşken 10.su tutmaz herhalde dedim ama yine de tutturdu, nasıl yapıyor çok merak ediyorum.


7  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Kurban Bayramı'na özel - BNB Ödüllü BNB Tahmin Yarışması (Ödül 1,50 BNB) on: August 11, 2019, 01:23:30 PM
binance'in stratejisi satoshi olarak 23'lerin altına düşmemesi, usd bazında ise 35'i geçmemesi üzerine kurulu.
1.si yatırımcıları zarara uğratmamak, uğrasalar bile imsell/bnb kodunu kullanmadıkları sürece telafi edeceği garantisini vermek.
2.si ise tamamen bakkt ve sec süreciyle alakalı, amerika da vergilendirme satoshi kankamızla değil usd'den yapılıyor. Binance America' kurulduktan sonra gelirler de bunun üzerinden olacak.

Bnb muazzam adımlar atan bir proje ama sec başkanının kulak çeker gibi konuştuğu durumdan korkmaktalar.
Quote
elektronik para varlığını sürdürebilmek için bir kurum, kuruluş yada kişiye bağımlı değilse menkul kıymet olarak görülmeyebilir.

eğer kendi ağını merkezileştirmekten kurtarabilirse işte o zaman eth'ı çok rahat geçer diyebiliriz.

Son olarak umarım ben ve okuduklarım yanılıyordur. ödül hikaye bet şahane  Smiley
Bende tahminde bulunmak istiyorum 33.06

ben kurban bayramı biteceği güne kadar olarak algılamışım bu da benim ayıbım olsun .
8  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: BitTorrent (BTT) ve Torrent Ağı - Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı on: July 29, 2019, 03:37:38 PM
Boğa piyasasının altcoinlere etkisi geçen seferki gibi olmayacak. Benim tahminim büyük oranlarda belirli başlı coinlere olacağı yönünde. Bu belirli başlı coinlerin seçiliş durumu da tamamen reklam ve algı üzerinden yürüyecek.
Blockchain is the future broo diye ortamlara dalan yanke'ler bence btt'yi es geçmeyecektir.
Btt'nin durumuna gelirsek eğer piyasa gerçekten hak eden projelere önem verseydi şu an ilk 100'ün çok farklı olması gerekirdi.

Elimde iyi bir miktar bulunmakta. Yüksekten aldığım söylenemez ama 1 sene kadar hodl etmeyi hedefliyorum. Justin'in yeni projesi pumplanmadan durulmaz.
9  Local / Ekonomi / Re: Tekila Krizi (1994) on: July 14, 2019, 11:24:28 AM
Bir betik ve bir ekleme yapmak istiyorum. Yazı için ellerinize sağlık.

1- Imf'i kötü bir karakter olarak göstermişsiniz ama ne Meksika ne de Imf ile stand by yapan diğer ülkeler silah zoruyla o konuma gelmemişlerdir.

Petrol rezervlerini ve kaynaklarını Norveç'in aksine küçük bir zümreye dağıtmaları, peso üzerinde manüpülatif haraketlerde bulunmaları, yönetim'in kamu üzerindeki baskıcı politikaları sonucu siz olsanız paranızı o zamanın Meksika'sına yatırır mıydınız?
Imf gittiği her ülkede belirli şartlar ister ve bu da onun en doğal hakkıdır.

Önümüzde G.Kore örneği bulunmakta. 1990'lı yıllarda neredeyse her anlamda benzer bir ekonomiye sahiptik, Kore'nin aksine 1994 devalüesinde bile yatırımcı bulmakta zorlanmadık. Günümüzde Kore eğer bir krize uğrayacak olursa Imf'e hiç ihtiyaç duyacağa benzemiyor.

2- Meksika'nın çöküşünü başlatan temel etmenlerden biri mal/ürün/hizmet kalitesinin düşmesi ve buna bağlı olarak uluslararası rekabetin yitirilmesinin getirdiği işsizliktir.
Çalışmayan bireylerin ülkenin kendi içerisinde yarattığı harcama ekonomisinin durmasıdır. Bununla birlikte kalifiyeli yetişmiş elemanların Amerika Birleşik Devletleri'ne göçü sonrasında da krizin etkilerinden kurtulması çok uzun sürmüştür. Günümüzde bile toparlanabilmiş sayılmaz, refah seviyesini sürdürebilmesi için Amerika Birleşik Devletleri'nin sağladığı tarım teşvik ve eğitim teşvik fonlarına ihtiyaç duymaktadır.
10  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: binance dex borsasında listelenecek tokenleri önceden nerden öğrenebiliriz? on: July 12, 2019, 11:09:54 AM
Dex forumundan öğrenebilirsiniz.
Tokenler gerekli şartları sağladıktan sonra aşağıdaki başlıkta kendilerine ait konu açarak topluluk bilgilendirmesi yapmak zorundalar. Topluluk bilgilendirmesi sonrasında yeterli etkileşimi sağlayan tokenler binance dex adresine girmeye hak kazanırlar.

Arka planda anlaşmalar ile borsaya giren tokenler bu prosedüre dahil değil.

Quote
[/b]
11  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: BNB'de Yakın Gelecek Gelişmeleri on: July 09, 2019, 03:25:23 PM
Forumda yazmak adetim değil ama bnb'nin fiyatının sec için baskılandığını düşünenlerdenim. Amerika durumu belirli olduktan sonra durum daha da netleşir.
Salatalık (cz) bir konferansta bnb'yi 100usd civarında gördüğünü dile getirdi.
Pages: [1]
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!