Bitcoin Forum
May 17, 2021, 01:58:49 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.21.1 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »
1  Local / Servisler / Re: SistemKoin Hacked? on: January 20, 2020, 10:38:43 PM
Bir ara twitterda sistemcoinden şikayetçi olan birisi vardı. 7 btc transfer etmiş borsa üstüne yattı diye sesini duyurmaya çalışıyordu. Sonuç ne oldu bilen varmı?

2  Local / Konu Dışı / Re: Bugün yaşanan Türk Telekom DNS saldırısı ve Erişim problemi olan servisler. on: January 20, 2020, 10:34:16 PM
İstanbul'da yağmur yağar trafik kilitlenir, Ankara'da 5 dakika yağmur yağar alt geçitler sel olur, Telekoma saldırı olur ülkede internet kopar biz altyapı işini beceremiyoruz Japonlara versek şu işi hem kaliteli hizmet görürüz hem de yolsuzluk olmaz.
3  Local / Konu Dışı / Re: Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne 'garanti' için 1.6 milyar lira ödenecek on: January 20, 2020, 09:24:34 PM
benim anlamadığım olay şu: Yap-işlet-devret modeliyle gerçekleştirildi deniyor. Finansman da büyük ölçüde devlet bankalarından çıkıyor. o zaman bana da böyle bir köprü yapalım, parayı banka versin, borcumu da geçişlerden geçiş olmazsa da verilen garantiden taksitle öderim.Yandaş değilsen devlet bankası sana kredi vermez.

Demirören Doğan Medyayı almak için devlet bankasından kredi aldı ama İmamoğlu metro hattı parası için Almanya'ya gitmek zorunda kaldı.
4  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Bitcoin Bulmacası 2.1 BTC on: January 20, 2020, 01:53:09 PM
Vay be 4 gündür 1.1 BTC orada duruyor kimse de çözememiş
5  Local / Konu Dışı / Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne 'garanti' için 1.6 milyar lira ödenecek on: January 20, 2020, 09:30:14 AM
2019 yılının ikinci yarısında Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden beklenen sayıda araç geçmediği için devlet, ICA'ya 1.6 milyar TL dolayında ödeme yapacak.

https://tr.sputniknews.com/amp/ekonomi/202001201041140162-yavuz-sultan-selim-koprusune-garanti-icin-16-milyar-lira-odenecek/

Devlet kendi yapsaydı köprü daha ucuza gelirdi dünya aptallık rekorunu kırdılar.
6  Local / Konu Dışı / Re: Almanya fazla parayı nasıl harcayacağını tartışıyor on: January 20, 2020, 12:24:08 AM
Bak sen şu gavurlara bunlar domuz eti yemiyormuydu?

Hemen bakara makaracı ve saatçi 2 prof bakan gönderelim Almanya'ya kasayı bir güzel düzsünler Grin
7  Local / Konu Dışı / Re: Suriyelilere Harcanan Para İle Övünmek on: January 20, 2020, 12:16:06 AM
Benim anlamadığım Suudi Arabistan ABD ile 110 milyar dolarlık silah anlaşması yaptı. Bu adamlar hem zengin hemde müslüman değil mi niye Türkiye'ye Suriyeliler için 10 - 20 milyar dolar para göndermediler. Ümmetçilik kavramı sanırım sadece Müslüman Türklerde var.

Şu Ortadoğu bataklığında dinler olmasaydı buradan kesinlikle bir Japonya çıkardı.

Suudların bu işten ne çıkarı olacak ki para versinler? İngiliz ve Amerikan uyduluğu yapan bir ailenin yönettiği devlet müslümanlarla ilgilenmez.
Japonya meselesini anlamadım. Nereden hangi ülkeden böyle bir şey çıkabilirdi?

Türkiye olabilirdi. Köy enstitüleri ve uçak fabrikasını siyasal islamcılar kapattı. ABD'ye üsleri siyasal islamcılar açtı. 2002'den sonra gördüğünüz gibi ülkenin tüm mal varlıklarını sattılar. Ülkenin itibarını yerle bir ettiler. Siyasal islamın girdiği yer iflah olmaz. Bunu CHP bile bilmez Deniz Baykal tarihin en büyük hatasını reisin seçim yasağını kaldırarak yapmıştır.

1920-1930 Türkiyesini klonlayarak devam etseydik şu an Japonya olmuştuk bizdeki ana sorun lider eksikliği ve siyasal islamcılar olmuştur.

Dinlerin ülkeleri gerilettiği çok açıktır. Avrupa bunu çok önceden gördüğü için bugün bu haldedir.

Savaşın olduğu yerde ilerleme olur mu? Bugün El Kaidesi, Boko Haramı, İŞİD'i, El Nusrası, OSÖ'sü hepsi militanlarına cennet vaadi sunar ve örgütleri ayakta tutan İslam'ın kendisi cihat edin ayetleridir.

+

Aşı reddinde korkutan rakamlar: Dindarlar ve postmoderler başı çekiyor

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/service/amp/asi-reddinde-korkutan-rakamlar-dindarlar-ve-postmoderler-basi-cekiyor-264831h.htm

Bugün çıkan bir haber hocam. Dinlerin bir anda kökü kurusa dünya oturduğu yerde ilerler.
8  Local / Konu Dışı / Re: Suriyelilere Harcanan Para İle Övünmek on: January 19, 2020, 03:28:01 PM
Bildiğim kadarıyla Suriyeli mülteciler için Avrupa Birliği'nden para alıyoruz. 4.3 milyar Euro gibi bir anlaşma var. Tabi bence bu miktar yeterli değil, daha fazla olması lazım. Biz olmasak Avrupa'ya göç durdurulamazdı, onlar da bunu bildiği için sus payı veriyorlar bir nevi.

Benim anlamadığım Suudi Arabistan ABD ile 110 milyar dolarlık silah anlaşması yaptı. Bu adamlar hem zengin hemde müslüman değil mi niye Türkiye'ye Suriyeliler için 10 - 20 milyar dolar para göndermediler. Ümmetçilik kavramı sanırım sadece Müslüman Türklerde var.

Şu Ortadoğu bataklığında dinler olmasaydı buradan kesinlikle bir Japonya çıkardı.
9  Local / Konu Dışı / Görevdeki Hakimin Çarpıcı Sözleri on: January 19, 2020, 10:17:50 AM
Emekli Hakim Mehmet Gülçek, halen kürsüde olan bir hakimin kaleme aldığı yazıyı hakim ve savcıların resmi sitesi adalet.org’ta paylaştı.

Görevde olan ve adını vermediği hakimin yazısını paylaşmak için “rızasını” aldığını belirten emekli Hakim Mehmet Gülçek, “Bir kürsü hakiminin isyanı!..” başlığıyla yazıya yer verdi.

Görevdeki Hakim yazısına “20 küsur yıllık meslek hayatımda hiç bu kadar umutsuz olmamıştım” sözleriyle başlayıp “Son yıllarda artık vidaları tamamen gevşemiş, sindirim sistemi bozulmuş bir adalet mekanizmasının türbedarı haline geldik” ifadelerini kullandı.

Hakim, emeklilik istemenin de çözüm olmadığını öne sürerek yaşanılanları şu çarpıcı sözlerle özetledi:

“Ayrılmak çare olsa bir günde ayrılırız, lakin feleğin cilvesine bak ki ya kırk katır ya kırk satır isteniyor bizden!.. Ne ayrılırken rahat ediyoruz meslekte, ne de görev yaparken. Adaletin derdi ile dertlenen bir hakim isen geçmiş olsun... Ya itaat ya ölüm, yahut çocuklarınla veya çocuklarından uzağa sürgün!.. Ölümlerden ölüm beğen...”

İşte o yazı…

20 küsur yıllık meslek hayatımda hiç bu kadar umutsuz olmamıştım. Nice HSYK' lar, nice bakanlar, nice iktidarlar gördüm.

Ancak yargının üzerinde bu kadar ağır bir yük ve bu kadar yoğun kara bulutlar görmemiştim.

Lakin Ahaber’e sorsanız yargıya güven yüzde 120 !..

Zaten ayakta zor durmaya çalışan ve yamalı bohça gibi dikiş tutmayan bir teşkilatımız vardı. Ancak geldiğimiz noktada o günler bize hayal oldu...

Son yıllarda artık vidaları tamamen gevşemiş, sindirim sistemi bozulmuş bir adalet mekanizmasının türbedarı haline geldik.

YA İTAAT YA ÖLÜM

Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Susmak, kaçmak, düzene uymak, 3 maymunu ya da 4 maymunu oynamak isyan bayrağı çekmek, v.s...

Ayrılmak çare olsa bir günde ayrılırız, lakin feleğin cilvesine bak ki ya kırk katır ya kırk satır isteniyor bizden!..

Ne ayrılırken rahat ediyoruz meslekte, ne de görev yaparken. Adaletin derdi ile dertlenen bir hakim isen geçmiş olsun...

Ya itaat ya ölüm, yahut çocuklarınla veya çocuklarından uzağa sürgün!..

Ölümlerden ölüm beğen...

Merak ediyorum. Bu ülkede yargı kadar içerden birbirine düşürülmüş bir başka kurum var mı acaba?..

Belki de bizim tozduman olmamız birilerinin işine geliyor olabilir. Zira kurt dumanlı havayı severmiş..

Bazen diyorum ki, Rusya da veya bir Afrika ülkesinde hakim olsaydım acaba bu kadar umutsuzluk çeker miydim?..

Doluya koyuyorum olmuyor, boşa atıyorum dolmuyor!..

Son dönemde mesleği alınanlar ise ayrı bir sosyolojik vaka !..

Vali ile tanışırken “Sayın valim, ben Elma partisinin Karpuz ilçe başkanı hakim Atarlı Keklik” şeklinde tanıtarak aslında mesleğe ihanet ettiğinin farkına bile varmayan bir güruha teslim olmuş durumdayız.

Ne yazık ki; kendi içinde savrulan, dışardan dost bularak kendi meslektaşını gammazlayan ve makam elde etmek için taklalar atan hakim savcılar için  şimdi söyleyecek bir sözümüz yok.

Lakin onların devirdiği çamların altında bizler de kalıyoruz ve onların tarumar ettiği itibar erozyonuyla ne yazık ki biz de savrulup gidiyoruz...

Önceden trafik kontrollerinde mesleki kimliği  görünce saygısını açıkça gösteren kolluk görevlileri artık GBT taraması yapmaya  kalkışıyor ise artık terk-i diyar etmenin vakti gelmiş demektir!..

Bu teşkilata yapılan en büyük kötülük ise; toplumun, kurumların  ve devletin gözünde yozlaştırılan onur ve itibardır.

Zira olması gereken saygın bakış açısının, eski hale gelmesine bizim ömrümüz artık vefa etmez.

EY HAKİMLER SİZE UYANIN DEMİYORUM, ÇÜNK܅

Haksızlıkları yazanların susturulduğu, muhalif ses çıkmasının önüne geçildiği, her muhalif sesi susturmak için maymuncuk gibi her deliğe uyan ve sihirli bir değnek şeklinde kullanılan FETÖ'cü yaftası ise artık yargı için bulunmaz bir Hint kumaşıdır!..

Tarihin hiçbir devrinde muhalif sesleri susturmak için bu kadar elverişli bir silah bulunamamıştı.

Artık umutlarımızı da kaybettik...

Geminin batmasını bekleyenlerden tutun da,  biran önce dibe vurmamız lazım diyenler, bu ülkeden artık bir şey olmaz diyenlere kadar ne ararsan var!..

Peki altta tüm bunlar yaşanırken fillerin tepiştiği yukarı mahallede ne oluyor derseniz, yukarısı başka bir rüyada yaşıyor sanki...

Onların hikmetinden sual sorulmaz. Onların günahı olur mu ?..

Layüs el makamı onlar...

Marabanın ağaya soru sorduğu nerede görülmüş!..

Ey hakimler!..

Size uyanın demiyorum, çünkü siz olmadığı kadar uyanık olduğunuzu sanıyorsunuz. Ve  hatta yürümeyi bırakıp koştuğunuz ve adaleti uçurduğunuzu zannediyorsunuz ki, ne içerek böyle düşündüğünüzü ben de çok merak ediyorum!..

 Bu yüzden size tek bir temennim var. Farklı devranlarda yaşayasınız!..

Adalete güvenin diplere vurduğu sokakta halkın dilinde adalet deyince surat buruşturan kalabalık bir kitle var. Artık mızrağın çuvallara sığmadığı dedikoduların bile yargıdan kaçmak için yeterli sebep oluşturduğu bu devirde tek çare belki ülkeyi terk etmek gibi görünüyor. Ama neylersin bu topraklarda doğduk, bu topraklarda ölmeye ah ettik...

Ormandaki ağaç diğerine baltayı gösteriyor..

-Bu var ya bu... Bizim en büyük düşmanımız!..

Diğeri cevap veriyor;

- Onun sapı bizden olmasa o bize zarar veremez, diye...

Belki de kusur baltanın sapını ağaçtan yapanlarda!..

Kim bilir?..

NOT: Ara başlıklar Odatv’ye aittir.

https://odatv.com/ayrilmak-care-olsa-bir-gunde-ayriliriz-lakin-ya-itaat-ya-olum-09012036_m.html

Devleti devlet yapan hukuk sistemidir! Hukuk sistemi çökmüşse geçmiş olsun o ülke bitmiş demektir. Adı adalet ile başlayan partinin adaleti bitirmesi de sadece Türkiye'de olurdu.
10  Local / Konu Dışı / Re: Sinemaya Gitmenin Bedeli on: January 18, 2020, 02:11:33 PM
Fiyatlar normal. Biz fakiriz malesef. Gerçekçi olmak lazım...

Bütçesi kısıtlı olup da kız arkadaşıyla, ailesiyle dışarıda bir şeyler izlemek isteyenlere Devlet Tiyatrolarını ve Devlet Opera ve Bale sahnelerini takip etmelerini şiddetle öneririm.

Tabi ki zevkler ve renkler tartışılmaz ama ben çok ilgimi çeken bir film olmadıkça; canlı sahne izlemeyi sinemaya tercih ediyorum. Hem bilet fiyatları da çok daha uygun. Hem de canlı performans beni daha çok etkiliyor. Ayrıca AVM'lere mahkum kalmamış oluyorum.

Aşağıdaki siteden oyunları ve biletleri takip edebilirsiniz. (Yanlış bilmiyorsam, devlet tiyatrolarına biletler sadece bu site üzerinden yapılıyor.)

https://biletinial.com/

Uyarı: Biletler 2 hafta önceden satışa çıkıyor ve çok hızlı bir şekilde doluyor. O yüzden sıkı takip etmeniz lazım.

Fiyatların neresi normal. Sinemalara alternatif olarak devlet tiyatroları olamaz çünkü her il ve ilçede yok. Cinemaximum tekelini biri kırmalı bu sektörü ele geçirdiler fiyatları yüksek tutuyorlar.
11  Local / Konu Dışı / Sinemaya Gitmenin Bedeli on: January 18, 2020, 12:11:08 PM
1 kişi sinema bileti 25 TL + 11 TL büyük boy coca cola toplam 36 TL ödedim.

Fiyat politikaları insanları soymak üzerine kurulu Cinemaximum denilen kepaze şirketin. Bundan sonra sinemaya gidip kazıklanmam.

Türkiye'de insan gibi yaşamak bitmiş arkadaş...
12  Local / Konu Dışı / Suriyelilere Harcanan Para İle Övünmek on: January 18, 2020, 11:07:23 AM
AKP Genel Başkan Yardımcısı Kaya: Suriyelilere yaptığımız yatırımlar 40 milyar doları aştı. Fatma Betül Sayan Kaya, "3.7 milyon Suriyeli kardeşimizi misafir ediyoruz" dedi.

"Türk milleti, sahip olduğu inanç, kültür ve insani değerleri sebebiyle tarihin hiçbir döneminde mağdur ve mazlumlara asla sırtını dönmemiştir. Bugün ülkemiz, yaklaşık 3,7 milyon Suriyeli kardeşimizi misafir etmektedir. Suriyeli kardeşlerimize her alanda hizmet sunabilmek için ensar ve muhacir bilinciyle hareket ettik, hiçbir karşılık beklemeksizin seferber olduk. Bugün sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte hükümet olarak Suriyeli kardeşlerimize yaptığımız yardımların değeri 40 milyar doları aşmış durumdadır."

https://t24.com.tr/haber/akp-genel-baskan-yardimcisi-kaya-suriyelilere-yaptigimiz-yatirimlar-40-milyar-dolari-asti,856478

Dünya aptallık rekorunu kırdınız. Suudi Arabistan bile Suriyelileri almadı tek kuruş para harcamadı. Biz zengin ulkemiyiz 40 milyar dolar harcıyoruz. Hem bu Esad ne yaptı size arkadaş adama düşman oldunuz. Yahu adam ülkesinin tamamını İŞİD ve YPG itine mi bıraksaydı.
13  Local / Bitcoin Haberleri / Re: 1 Milyar Dolarlık İşlemi Bitfinex Yapmış! on: January 17, 2020, 11:06:19 AM
Peki neden cüzdan değişikliği yapmışlar?
14  Local / Servisler / Re: Escrow Hizmeti Sunan Türk ve Global Kullanıcılar on: January 17, 2020, 08:09:30 AM
@ekiller dediklerin doğru ölüm olduğu için escrowların anonim olmaması gerekir. Farkettiysen listede yeni bir üye yok en yenisi 4 yıllık diğerleri 6-7 yıllık üyeler bu süre içerisinde her gün VPN+TOR yapıp mı girecekler foruma Smiley ayrıca bu üyelerin ticaret geçmişleri de var ben bu listede kimsenin şeytana uyacağını düşünmüyorum ama tabii ki garanti de veremem.
15  Local / Konu Dışı / Re: Almanya fazla parayı nasıl harcayacağını tartışıyor on: January 16, 2020, 07:03:22 PM
Emin misin?

16  Local / Konu Dışı / Faytonların Kaldırılmasının Bedeli on: January 16, 2020, 06:51:34 PM
Toplam: 83 milyon TL

Çağdışı kalan bu hizmetin kaldırılmasına mı sevineyim yoksa 83 Milyon TL'nin boş yere faytoncu mafya çetesine ödenmesine mi üzüleyim bilemedim!

Adalar’da 277 tescilli fayton plakasının 300’er bin’den, fayton başına 6 atın da 4’er bin’den İBB’ce satın alınması ve ulaşımın elektrikli araçla yapılması UKOME’de kararlaştırılmıştır. Atlar veteriner kontrolünde Tarım ve Orman Bakanlığı’nın doğal yaşam alanlarına bırakılacak.

https://mobile.twitter.com/Mrt_Ongun/status/1217855011843190787
17  Local / Servisler / Escrow Hizmeti Sunan Türk ve Global Kullanıcılar on: January 15, 2020, 06:57:40 PM
Başlıkta Türk ve Global Escrow hizmeti sunan kullanıcıları paylaşacağım.

Hatalı bilgi bulunuyorsa özel mesaj gönderebilirsiniz.

Bilmeyenler için Escrow nedir?

Ahmet ile Mehmet yapacaklari alisveriste anlasir: Ahmet 1 BTC karsiligi Mehmet'ten 10 ETH almak ister, Mehmet kabul eder...
Her ikisi escrow olarak Mustafa'yi secer ve kabul eder...
Ahmet, Mustafa'ya 1 BTC + transfer fee gönderir (Mustafa'nin eline net 1 BTC + transfer fee gecer)
Mustafa, Mehmet'e 1 BTC + transfer fee aldigini teyit eder
Mehmet, Ahmet'e 10 ETH gönderir
Mehmet, Mustafa'ya 10 ETH aldigini teyit eder ve ödemeyi onaylar
Mustafa, Mehmet'e 1 BTC gönderir (transfer fee'yi de aldigi icin, kendisine ek bir ücret yansimamis olur)

Ahmet, Mehmet ve Mustafa mutlu mesut bitcointalk forumunda gezinmeye devam eder:)


Islem bitmeden, Mustafa (Allah korusun) kalp krizi gecirirse, hastanelik olursa, acil bir isi cikarsa vs..... 1 BTC + transfer fee Mustafa'nin hesabinda ebediyete kadar kalabilir...
Bu durumda Ahmet 1 BTC + transfer fee'sinden olabilir... Mehmet'te belki gönderdigi 10 ETH'sindan olabilir... olabilir de olabilir... Olmayabilir de:)


Uyarılar:
- Forum üzerinden onay almadan Whatsapp, Telegram, Skype, ICQ veya Discord kanallarında Escrow olduğunu söyleyen kişilere ödeme göndermeyin.
- Ticaret yapmadan önce Dolandırıcılık Öyküleri ve Dolandırıcı Palavraları - Yöntemleri - Taktikleri konularını okumanız sizler için faydalı olacaktır. SmileyTürk Escrowlar

Kullanıcı                  Komisyon oranı                Kabul Edilen Kripto Paralar            Resmi Konu
Deathwing0.50%(0.0005BTC min.)Bitcoin[Konu]
varanvaran3% + 3%Bitcoin & AltcoinYok
mhanbostanci5%BitcoinYok
Kalemder~*Bitcoin & Altcoin[Konu]
MesutCan0%Bitcoin[Konu]
Global Escrowlar

Kullanıcı                  Komisyon oranı               Kabul Edilen Kripto Paralar            Resmi Konu
OgNasty1%(0.003BTC min.)Bitcoin[Konu]
SebastianJu0%Bitcoin[Konu]
John (John K.)1,5% - %2Bitcoin[Konu]
Dabs1%(0.1BTC min.)Bitcoin & Altcoin[Konu]
Monbux1-2%(0.01BTC min.)Bitcoin & Altcoin[Konu]
yogg1%(0.002BTC min.)Bitcoin & Altcoin[Konu]

*Sıralama kullanıcıların üyelik tarihlerine göre hazırlanmıştır.
18  Local / Konu Dışı / Re: İŞKUR Açıkladı: Kamuya 15 Bin Kişi Alınacak, 7 Bin 400 Suriyeli Olacak on: January 15, 2020, 04:40:11 PM
Ülkenin çivisi çıktı. Sonunda bizi iç savaş bekliyor. Suriye'de savaş yok ama Suriyeli de yok. Dünyada bu kadar mülteci sevdalı başka ülke yok.
19  Local / Konu Dışı / Çekici Terörü on: January 15, 2020, 06:35:21 AM


İstanbul’da Kadıköy'de park halindeki bir aracı kaldırmaya çalışan çekici operatörü, araçtaki 79 yaşındaki kadını fark etmeyince, inanılmaz bir kaza meydana geldi. Kaldırılan aracın kapısı açılınca, yere düşen kadının kolu ve kalçası iki yerinden kırıldı. Panikleyen operatörün aracı indirmeye çalıştığı ve o an olay yerinde kağıt toplayan bir gencin yaşlı kadını aracın altından çekerek olası bir felaketi önlediği öğrenildi. Üstelik İç İşleri Bakanlığı geçtiğimiz ay 81 ile gönderdiği genelgeyle trafiği engellemediği sürece araçların çekilmemesi talimatı vermişti.

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/bunun-adi-cekici-teroru-yasli-kadin-olumden-dondu-5567695/

Böyle rezillik sadece Türkiye'de olur sirk gibi ülke oldu insan hayatına değer sıfır bu ülkede.
20  Local / Konu Dışı / Bekârlardan Daha Çok Vergi Alınsın on: January 14, 2020, 11:44:01 AM
Günaydın yazarı Mevlüt Tezel, dünkü (13 Ocak 2019) yazısında çocuk yapmayanlara, "Ayda bir Avrupa'ya git, en güzel restoranlardan Instagram'a fotoğraf koy, akşam eve gidince de battaniyeni üzerine çek, kedini sev ve dijital platformdan dizi izle! Oh ne güzel!" diyerek tepki gösterdi. Tezel, "Çocuk sahibi olanlar sistemin devamı için özveride bulunuyorsa, bekarlar da bunun karşılığını vermeli. Kazancı iyi olan ama buna rağmen çocuk dünyaya getirmeyen bekârlardan daha çok vergi alınsın" önerisinde bulundu.

https://t24.com.tr/haber/gunaydin-yazari-mevlut-tezel-cocuk-yapmayandan-vergi-alinsin-dedi-sosyal-medyada-gundem-oldu-bu-nasil-kafa-yahu-hangi-galaksidensin,855947

Sistemden bahsetmiş çocuk yapın ki asgari ücrete çalışacak köleler artsın sistem işlesin. İşsizlik umurunda değil Türkiye nereye gidiyor umurunda değil bekârlardan daha çok vergi alınsın diyor.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!