Bitcoin Forum
October 28, 2020, 11:30:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.20.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 »
1  Local / Bitcoin Haberleri / Karşıyaka kripto para çıkarıyor! İmzalar atıldı on: Today at 11:15:31 AM
Kripto parasını üreten spor kulüpleri arasına bir yenisi daha ekleniyor. Galatasaray ile başlayan ve Trabzonspor ile devam eden kripto para hareketliliği Karşıyaka ile devam edecek.

Bitci isimli yerli kripto para borsasıyla anlaşma yapan Karşıyaka Spor Kulübü, kripto parası olan kulüpler arasına ismini yazdırmaya hazırlanıyor. Karşıyaka Token isimli kripto parayı satın alan taraftarlar BitciPay sayesinde alışverişlerde kripto paralarını kullanabilecekler.

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı konu ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

''Bizim için diğer bir mutluluk kaynağı da böylesine önemli bir anlaşmayı, Bitci Teknoloji ve Bitci.com gibi yüzde 100 yerli sermayeli Türk teknoloji şirketleri ile hayata geçirmek. İnanıyoruz ki bu tür iş birlikleri hem Karşıyaka’nın hem de bizi takip edecek tüm spor kulüplerinin finansal olarak çok daha iyi seviyelere gelmesine büyük katkıda bulunacak.

Çıkaracağımız token’ların tamamının taraftarlarımız tarafından ilgi görmesi durumunda, 100 milyon TL’nin üzerinde bir gelire ulaşma potansiyeli olan bir projeye başlıyoruz. Karşılığında da taraftarlarımıza aynı zamanda maddi bir karşılığı olan dijital bir değer sunmuş olacağız. Baktığımızda herkesin kazandığı ama en çok Türk sporunun fayda göreceği bir anlaşma olduğunu düşünüyoruz. Bu vesileyle, tüm taraftarlarımıza da çağrıda bulunmak istiyoruz. Karşıyaka Spor Kulübü mobil uygulaması ve Bitci.com üzerinden taraftarlara sunulacak Karşıyaka Token’larla kulüplerine destek olsunlar; her zaman yaptıkları gibi bir kez daha camialarına sahip çıksınlar.''


https://teknokupur.net/karsiyaka-kripto-para-cikariyor/
2  Local / Bitcoin Haberleri / Milyoner Bitcoin cüzdanları sayısı 20 bini aştı on: October 27, 2020, 11:03:23 AM
Lider kripto para birimi Bitcoin son aylarda kurumsal alımlarla birlikte 13 bin dolar seviyelerine kadar yükseldi. Bitcoin fiyatının yükselmesiyle birlikte içerisinde 1 milyon dolardan daha fazla değere sahip olan cüzdan sayısı 20 bini aştı.

Bitcoin yaklaşık iki aydır oldukça kararsız hareket sergiliyor. Yükseliş yaşamasının hemen ardından düşüş yaşamasıyla yatırımcıların veya alım satım gerçekleştiren kişilerin hareketsiz kalmasına sebep oluyor. Ancak uzun vadeli olarak satın alım yatırımcıların alıma başlaması ve kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına giriş yapmasıyla birlikte çoğunlukla uzun vadeli yatırımcıların piyasaya girmesiyle birlikte milyoner Bitcoin cüzdanlarının sayısı giderek yükseliyor.

Kripto para analiz şirketi Glassnode içerisinde değeri 1 milyon dolardan daha fazla Bitcoin bulunan Bitcoin cüzdanı sayısı 20 bini aştı. Bitcoin zirve fiyatı olan 20.089 dolara ulaştığında ise milyoner Bitcoin cüzdanı sayısı 28 bin adetti.

https://teknokupur.net/milyoner-bitcoin-cuzdanlari-sayisi-20-bini-asti/
3  Local / Bitcoin Haberleri / Bitcoin işlem ücretleri yüzde 350 arttı! on: October 26, 2020, 02:20:08 PM
Bitcoin fiyatının artmasıyla birlikte Bitcoin işlem ücretleri de artışa geçti. DeFi çılgınlığı ile birlikte Ethereum işlem ücretleri Bitcoin'i aşmıştı. Ancak Bitcoin'in fiyatının kurumsal alımlarla birlikte yükselmesiyle işlem ücretleri yeniden artışa geçti ve yüzde 350 arttı.

Bitinfocharts verilerine göre Bitcoin işlem ücretleri 1.8 dolar seviyelerinden 5.75 dolar seviyelerine yükseldi. Bitcoin'in 13 bin doları aştığı zaman işlem ücretleri 6.36 dolar seviyelerine kadar yükselmişti. Bitcoin işlem ücretleri yaklaşık bir ay öncesi ile karşılaştırıldığında yüzde 358 artış gösterdi.
İşlem ücretlerinin artışındaki en önem sebep ise yatırımcıların yaptıkları işlemlerinin bir an önce gerçekleşmesi ise normal işlem ücretinin biraz daha yüksek halini ödemeyi kabul etmesinden kaynaklanıyor. Bu davranış binlerce kişi tarafından gerçekleştirildiğinde ise Bitcoin işlem ücretleri fırlıyor.

https://teknokupur.net/bitcoin-islem-ucretleri-yuzde-350-artti/
4  Local / Bitcoin Haberleri / Haftanın Kripto Para Özeti #7 (Bitcoin Miras Olarak Kalır mı?) - VİDEO on: October 25, 2020, 11:32:17 AM
Bitcoin Miras Olarak Kalır mı? sorusunun cevabı ve haftanın kripto para haberlerinin özetleri videomuzda. İyi seyirler.

https://youtu.be/_uwV9cpUXbA
5  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Çin kripto para üretimini kısıtlayabilir on: October 25, 2020, 08:18:18 AM
Kaç senedir aynı habeler, bıkmadan usanmadan aynı şeyleri yazıyorlar ama kripto paralara bir şey olduğu yok aksine eskisinden daha güçlü olmaya başladılar her alanda.
Kripto paralara zaten bir şey olmaz hocam, yerel anlamda bakıldığında madencilik işi yapanlar olumsuz etkilenir.
6  Local / Bitcoin Haberleri / Çin kripto para üretimini kısıtlayabilir on: October 24, 2020, 04:30:32 PM
Kripto paralar, kripto para madenciliği yapılarak üretiliyor. Özellikle elektriğin birim fiyatının düşük olduğu ülkelerde gerçekleştirilen kripto para madenciliği genellikle Asya ülkelerinde gerçekleştiriliyor. Çin'de en çok kripto para madencisine ev sahipliği yapan bu ülkeler arasında yer alıyor. Ancak Dijital Yuan çalışmalarına engel olduğu gerekçesiyle Çin kripto para üretimini kısıtlamak istiyor.

Çin yoğun çalışmalar sürdürdüğü Dijital Yuan'ın önündeki engelleri kaldırmak istiyor. Kripto para madenciliğinin merkezlerinden biri olan Çin, kripto para üretimi yapan kuruluşların üretimlerini kısıtlamak istiyor. Çin Merkez Bankası (PBoC) hazırladığı yasa tasarısında kripto para üretimlerinin üretilememeleri için gerekli yasal çerçevelerin hazırlanması gerektiğini belirtti.

Hazırlanacak herhangi bir düzenleme kripto para madenciliği yapan kişi ve kuruluşları olumsuz etkileyecek.

https://teknokupur.net/cin-kripto-para-uretimini-kisitliyor/
7  Local / Bitcoin Haberleri / Grayscale kripto para alımına devam ediyor! on: October 23, 2020, 06:35:19 PM
Kripto para fonu Grayscale kripto para alımına devam ediyor. 16 Ekim tarihinde varlıklarının toplamının 6.4 milyar dolara ulaştığını açıklayan Grayscale, geçtiğimiz gün 300 milyon dolar değerinde kripto para alımı gerçekleştirdi. Sık sık alım gerçekleştiren Grayscale toplamda 7.3 milyar dolarlık fon büyüklüğüne ulaştı.

Grayscale CEO'su Barry Silbert yaptığı son açıklamada 300 milyon dolar değerinde kripto para alımı gerçekleştirdiklerini duyurdu. Açıklamanın tam hali:

''Yönetim, altındaki varlıklara bir günde 300 milyon dolarlık harika bir katkı sağladı.''

Bu alım, PayPal'ın Bitcoin alım satımına başlayacağını açıklamasının ardından gerçekleşmesi PayPal'ın kripto para sektörüne olan olumlu etkisini ortaya çıkıyor. Dünya çapında 346 milyon kullanıcısı bulunan ve milyar dolarlık işlem hacimleri gerçekleştirilen PayPal'da alım satım haberi piyasaya bir hayli olumlu bir hava verdi.

https://teknokupur.net/grayscale-kripto-para-alimina-devam-ediyor/
8  Local / Bitcoin Haberleri / Ünlü Japon futbolcu Keisuke Honda kripto para çıkarıyor! on: October 23, 2020, 11:02:44 AM
Japonya'nın bugüne kadar gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu kabul edilen Keisuke Honda kripto para çıkarmaya hazırlanıyor. Bir dönem Milan forması da giyen Honda, 2018 yılında Japon kripto para borsası BITPoint ile reklam anlaşması yapmıştı.

Keisuke Honda, KSK Angel Fund isimli bir şirketin sahibi. Bu şirket aracılığıyla bir kripto para çıkaracak olan yıldız futbolcu, çıkaracağı kripto paraya KSK HONDA ismini vereceğini duyurdu. Kripto paranın amacı ise Honda ve takipçileri arasındaki iletişimi arttırmayı amaçlıyor. Üretilecek olan kripto parayı satın alan kişiler Honda'nın özel hayatıyla ilgili paylaşılan videoları izleyebilecek.

Honda ile iletişim kurmak isteyen kişilerde yine KSK HONDA isimli kripto parayı satın alarak iletişim kurma imkanını bulabilecek. Keisuke Honda üretilen kripto paranın lansmanında şu açıklamaları yaptı:

''Bunun bazı deneysel unsurları var ve ne olacağını gerçekten hayal edemiyorum. Ancak hayranlarımla daha açık bir şekilde bağlantı kurmak istediğim için bu projeye başlamaya karar verdim. Henüz token'dan kazandığımız parayla ne yapacağımıza karar vermedik, ancak bu tür bilgileri tüm token sahiplerine açıklayacağıma söz veriyorum.''

https://teknokupur.net/keisuke-honda-kripto-para-cikariyor/
9  Local / Bitcoin Haberleri / Bitcoin TL kurunda rekor kırıldı! on: October 20, 2020, 03:46:19 PM
Bitcoin, ülkemizde dolar kurunun yükselmesiyle TL cinsinden en yüksek değerine ulaştı. 94.390 TL'yi görerek yeni zirve oluşturan Bitcoin'in TL olarak daha da değerlenmesi bekleniyor.

Bitcoin, 2017 yılında 20.089 dolar seviyelerine yükselerek dolar cinsinden tüm zamanların rekorunu kırmıştı. Bu rekor kırılırken ülkemizde dolar kuru 3.86'ydi. Bitcoin dolar olarak zirve yaparken TL olarak da 77.543 TL'ye yükselmişti. Ancak ülkemizdeki dolar kuru bugün 7.88'e kadar ulaştı. Bu sebepten dolayı Bitcoin'in yükselişler yaşaması TL kurunda yeni zirvelerin oluşmasını sağlıyor. Bitcoin bu haber yazılırken 11.970 dolar fiyatıyla alıcı buluyor. TL olarak ise 94.390 TL olarak TL olarak kendi zirvesini daha da yukarılara çekmiş oldu. Bitcoin'in yükselişi sürerse Bitcoin'in TL kurundaki fiyatı da yükselişine devam edecek.

https://teknokupur.net/bitcoin-tl-kurunda-rekor-kirildi/
10  Local / Bitcoin Haberleri / 100'den fazla Bitcoin'e sahip cüzdan sayısı giderek artıyor on: October 20, 2020, 01:55:33 PM
Glassnode verilerine göre 100'den fazla Bitcoin'e sahip olan cüzdan sayısı giderek artıyor. 100'den fazla Bitcoin'i bulunan cüzdan sayısı 16.159'a ulaştı. Bununla birlikte Bitcoin cüzdan sayısı da giderek artıyor.

Glassnode tarafından açıklanan verilere içerisinde 100'den fazla Bitcoin bulunan cüzdan sayısı 16 bini aştı. Bitcoin'in giderek ilgi çektiği ve yatırımı yapan kişilerin satın aldığı Bitcoin miktarını arttırdığı bu verilerle ortaya çıkıyor.

Özellikle dünyanın birçok ülkesindeki ekonomik problemlere karşı bireysel yatırımcıların adeta bir kaçış noktası olarak görülüyor. İçerisinde çok az da olsa Bitcoin bulunan cüzdan sayısı ise 32 milyona yaklaşmış durumda. Dünya nüfusu için henüz cüzdan sayısı az olsa da kripto para piyasası için son derece önemli gelişmeler olduğu söylenebilir.

Yine Glassnode verilerine göre her gün 5 bin ile 10 bin arasında yeni Bitcoin cüzdanı oluşturuluyor. Bu da her yeni günde yeni yatırımcılar geldiği anlamına geliyor.

https://teknokupur.net/100den-fazla-bitcoine-sahip-cuzdan-sayisi-artiyor/
11  Local / Bitcoin Haberleri / Haftanın Kripto Para Özeti Videosu on: October 18, 2020, 01:28:41 PM
Bu haftanın özetini bir videoya sığdırdık. İyi seyirler

https://youtu.be/tBliFu_C7Ac
12  Local / Bitcoin Haberleri / Grayscale fonu 6.4 milyar dolar büyüklüğe ulaştı on: October 17, 2020, 06:49:47 PM
Kripto para yatırım fonu Grayscale yaptığı son açıklama ile toplamda fonun 6.4 milyar dolar büyüklüğe ulaştı. Yatırımın büyük çoğunluğunu Bitcoin yatırımı oluşturuyor.

Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere XRP, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Litecoin, XLM ve Zcash kripto paralarına yatırım yapan Grayscale, toplamda 6.4 milyar dolar fon büyüklüğüne ulaştı. Oluşturulan fonda hisse satışı yapan Grayscale, Grayscale Bitcoin Trust fonunun hisse başına fiyat olarak 12.43 dolar olarak işlem görüyor. Grayscale Ethereum Trust hisse başına fiyat olarak 50.65 dolardan işlem görüyor.

Fonun toplam Bitcoin yatırımı 5.3 milyar dolarını Bitcoin, 855 milyon dolarını Ethereum oluşturuyor.

Kripto paraların normal yatırım araçlarından pek fazla farkı bulunmasa da kendine has bir yapısı olduğu aşikar. Bunu bilen kurumsal yatırımcılar, yatırımlarını kendileri yapmak yerine kripto para fonlarını tercih ediyor. Başlı başına bir piyasa haline gelen kripto paraların has özelliklerine çaba harcamak yerine profesyonel fonlar tercih ediliyor.

https://teknokupur.net/grayscale-fonu-6-4-milyar-dolar-buyukluge-ulasti/

13  Local / Bitcoin Haberleri / Tether işlem hacmi Bitcoin hacmini geçti on: October 16, 2020, 10:39:12 AM
Sabit fiyatlı kripto paralar arasında en çok kullanılanı olan Tether (USDT) işlem hacmi rekorlarını elinde tutuyor. 15.7 milyar dolar piyasa değerine sahip olan Tether, günlük hacimde Bitcoin ve Ethereum'u geride bıraktı.

Tether (USDT) 15.7 milyar dolar market büyüklüğüne sahip ancak günlük hacmi son 24 saatte 46 milyar dolara kadar yükseldi. Bitcoin'in son 24 saatteki işlem hacmi 28 milyar dolar, Ethereum'un son 24 saatteki işlem hacmi ise 16 milyar dolar seviyelerinde seyrediyor.

Tether yalnızca son 24 saatte değil ortalama olarak günlük 35 milyar dolar seviyelerindeki hacmiyle en büyük iki kripto parayı hacim olarak geride bırakarak liderlik koltuğunda oturuyor. Bitcoin'in son 45 gündür sergilediği fiyat istikrarsızlıkları sebebiyle yatırımcıların güvenli liman olarak USDT'yi tercih ettiği anlaşılıyor.

https://teknokupur.net/tether-islem-hacmi-bitcoin-hacmini-gecti/
14  Local / Bitcoin Haberleri / Beşiktaş kripto para çıkarmaya hazırlanıyor on: October 14, 2020, 02:09:38 PM
İlk olarak Galatasaray'ın ardından Trabzonspor'un kendi kripto parasını çıkarmasının ardından Fenerbahçe ve Beşiktaş'tan kripto para hamlesi bekleniyor. Ali Koç'un bugün yaptığı açıklamada kripto para çıkaracaklarını belirtmesinin ardından Beşiktaş'ın da kripto para çıkarmaya hazırladığı ortaya çıktı.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü 2. Başkanı Adnan Dalgakıran önderliğinde sürdürülen kripto para çalışmalarından yaklaşık 50 milyon TL gelir bekleniyor. Ülkemizdeki spor kulüplerinin maddi olarak zor bir dönemden geçtiği şu sıralarda kripto para hamleleri ardı ardına geliyor. Beşiktaş kripto parasını üretmesiyle birlikte maddi anlamda nefes almak istiyor.

Çalışmanın detaylarında ise bir hayli büyük detay yatıyor. Beşiktaş piyasaya 1 milyar TL değerinde kripto para sürmesi hedefleniyor. Ortaya çıkan bu detaylar ise ilk defa Orta Çizgi'nin haberinde yer aldı.

https://teknokupur.net/besiktas-kripto-para-cikarmaya-hazirlaniyor/
15  Local / Bitcoin Haberleri / Haftanın Kripto Para Özeti #5 (BitMEX olayı, Dijital Won) on: October 11, 2020, 02:36:48 PM
Bu haftanın kripto para özetini sizlere kısa bir şekilde hazırladık. İyi seyirler.

https://youtu.be/fiQEOvtvMFw
16  Local / Bitcoin Haberleri / Bitcoin Tsunamisi kurumsal alımlar sayesinde yaşanabilir on: October 10, 2020, 09:55:29 AM
Kripto paralar her ne kadar bireysel yatırımcılara ev sahipliği yaptığı bilinse de kurumsal yatırımcıları da göz ardı etmemek gerekiyor. Özellikle son bir ayda ciddi miktarda kurumsal Bitcoin alımları gerçekleşmeye başladı. Bitcoin milyarderi Tyler Winklevoss son açıklamasında ''Tsunami geliyor.'' ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz gün Twitter ve Square CEO'su Jack Dorsey, Square şirketinden 50 milyon dolar değerinde Bitcoin alımı gerçekleştirdi. Yapılan yatırımın şirket kaynaklarının yalnızca yüzde 1'i olduğunu da belirten Dorsey, Bitcoin'e olan ilgisiyle biliniyor.

Bitcoin Tsunamisi Geliyor!

GEMINI isimli kripto para borsasının sahibi ve Bitcoin milyarderi olan Tyler Winklevoss, yaptığı açıklama ile kurumsal şirketlerin yüklü miktarda Bitcoin almaya başlayacağını belirtti. Square şirketinin 50 milyon dolar değerinde Bitcoin alması ve MicroStrategy şirketinin 425 milyon dolar değerinde Bitcoin almasının yalnızca bir başlangıç olduğunu belirten Winklevoss'un yaptığı tam açıklama ise şöyle:

''İlk olarak Michael Saylor ve halka açık iş istihbarat şirketi MicroStrategy 425 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı. Bugün, Jack Dorsey ve Square 50 milyon dolarlık alım yaptı. Yarın bir başka şirket lider olacak ve bir başkası gelecek. Tsunami geliyor.''

https://teknokupur.net/bitcoin-tsunamisi-kurumsal-alimlar/
17  Local / Bitcoin Haberleri / Coinbase istifaları gündeme oturdu! 60 isim istifa etti on: October 09, 2020, 10:49:45 AM
Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, şirket içi istifalarla sarsıldı. Toplamda 60 kişinin istifa etmesi büyük yankı uyandırdı.

Coinbase İstifalarla Çalkalanıyor

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, Coinbase çalışanlarının politik olarak herhangi bir şekilde görüş bildirmeyeceğini ve politik anlamda aktif olamayacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından şirket içi istifalar gelmeye başladı. Politik olaylara sessiz kaldığı için eleştirilen Coinbase, 60 çalışanının yanında birçok Amerikalı yatırımcısını da kaybetti. George Floyd'un öldürülmesinin ardından çalkanan Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşanan iç karışıklığa sessiz kalan Coinbase, birçok yatırımcısından oldu. Özellikle eylül ayından itibaren kan kaybeden Coinbase, toplamda yüzde 30'luk bir trafik kaybı yaşadı.

Coinbase borsasında yaklaşık 1.200 çalışanın olduğu biliniyordu. 60 istifanın ardından yeni istifalarında gelebileceği konuşuluyor.

Kripto Para Sektörü İstifalarla Sarsılıyor!

Yalnızca Coinbase istifaları değil BitMEX'i yöneten şirketin 100x Group yaptığı açıklamada Arthur Hayes, Samuel Reed ve Ben Delo'nun artık borsada yetkili olmadığını duyurmuştu. BitMEX CEO'su Arthur Hayes'in yerine CEO görevine geçici olarak Vivien Khoo getirildi. Vivien Khoo, 100x Group şirketinde COO (Operasyondan Sorumlu Başkan) olarak görev alıyordu.

https://teknokupur.net/coinbase-istifalari-gundeme-oturdu/
18  Local / Bitcoin Haberleri / Re: İngiltere Bitcoin ve kripto para ürünlerine yasak getiriyor on: October 07, 2020, 10:46:19 AM
İngilterenin bu hamlesi, Türkiye de de olsa keşke, anladığım kadarıyla Bitcoin benzeri oluşumları engellemek adına yapılan bir hamle bu, doğru mudur acaba ?

''Bitcoin ve kripto para türevleri arasında en yaygın olanları ve bilinenleri ise Forward ve Futures Sözleşmeleri, Opsiyonlar ve Swap işlemleri. Bu işlemler normal alım satım işlemlerine (Spot) göre daha hareketli ve daha fazla risk içerdiği için bu kararın alındığı düşünülüyor.''
19  Local / Bitcoin Haberleri / Re: İngiltere Bitcoin türev ve vadeli işlemlerine yasak getiriyor on: October 07, 2020, 08:43:36 AM
Başlık yanlış.

İngiltere'nin Bitcoin'e ya da kriptoparalara yasak getirdiği filan yok. Sadece Bitcoin türev ürünlerinin bireysel yatırımcıya satışına yasak getiriyor. Bunun için de 6 Ocak 2021'e kadar süre verilmiş.

Alım satım platformları çalışmaya, Bitcoin ve kriptopara işlemlerine aracılık yapmaya devam edecek. Türev ürünlerini bireysel kullanıcılar satın alamayacak.
Sayın hocam, başlıkta 'İngiltere Bitcoin ve kripto para ürünlerine yasak getiriyor' ifadesindeki ürünlerinden kasıt haber içeriğindeki gibidir. Özellikle kitlemiz teknoloji ve kripto para haberlerine ilgi duyan bir kitle olduğu için türev ifadesini kullanıp diğer takipçilerimizin kafasını karıştırmak istemedik. Teknoküpür olarak clickbait yapmıyoruz (Sitemizi inceleyebilirsiniz).
20  Local / Bitcoin Haberleri / İngiltere Bitcoin ve kripto para ürünlerine yasak getiriyor on: October 06, 2020, 01:31:16 PM
İngiltere'deki finansal ürünleri düzenleyen kurum olan FCA, Bitcoin ve kripto paraların türev ürünlerine yasak getiriyor. Yatırımcılara güven vermemesi ve manipülasyona açık olmasının bu kararın alınmasına sebep olduğu da açıklamada belirtildi.

Bitcoin ve kripto para türevlerini hedef alan İngiltere, güvenilir bir değerlenme yapılamaması ve manipülasyona müsait bir yapıya sahip olduğu için ve fiyatının normal yatırım araçlarına göre daha hareketli olmasının yatırımcıları yanılttığı sebebiyle bu yasağı getirildiği konuşuluyor.

Bitcoin ve kripto para türevleri arasında en yaygın olanları ve bilinenleri ise Forward ve Futures Sözleşmeleri, Opsiyonlar ve Swap işlemleri. Bu işlemler normal alım satım işlemlerine (Spot) göre daha hareketli ve daha fazla risk içerdiği için bu kararın alındığı düşünülüyor.

Alınan karar 6 Ocak 2021 tarihinden itibaren uygulanmaya başlayacak. Bitcoin'e olan ilginin olumsuz etkilenmemesi sağlayacak olan bu kararın piyasaya nasıl etki edeceğini hep birlikte göreceğiz.

https://teknokupur.net/ingiltere-bitcoin-ve-kripto-para-urunlerine-yasak/
Pages: [1] 2 3 4 5 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!