Bitcoin Forum
November 28, 2021, 08:24:40 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 22.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Bitcoin Haberleri / 2021-11-19: Paranfil: Bitcoin Destek Seviyesinin Altında! Şimdi Ne Olacak? on: November 19, 2021, 11:01:03 AM
10 Kasım’da 69.000 dolar seviyesini test edip düşüşe geçen Bitcoin, biz bu yazıyı hazırlarken 56.800 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Bitcoin’in düşüşüyle birlikte birçok Altcoin’de %20’lere varan düşüş yaşadı.

Bitcoin Önemli Destek Seviyesinin Altında İşlem Görüyor
Bitcoin için önemli destek seviyelerinden birisi olan 59.700 dolar seviyesinin altında işlem görmesi satış baskının artabileceğini işaret ediyor. Bu seviyenin üstüne çıkamazsa ve altında işlem görmeye devam ederse, trend desteğine gelebilir. Bu seviye yaklaşık olarak 50.000 dolar seviyeleri diyebiliriz. İncelediğimiz 3 farklı momentum indikatörünün verisine göre satış baskısı devam ediyor ve artabilir. Henüz olumlu bir sinyal günlük grafikte göremedik.

200 günlük hareketli ortalama şu anda tam trend desteği üzerinde. 49.070 dolar seviyesinde olan bu ortalamaya, olası bir satış baskısında geri çekilme yaşamamız çok olası. Bu seviye önemli bir destek seviyesi olacak. Güncel fiyata en yakın hareketli ortalamalardan birisi 100 günlük ortalama. Şu anda 54.340 dolar seviyelerinde bulunan bu seviyede arada destek seviyesi olarak karşımıza çıkmakta.

Bugün Bitcoin fiyatı düşüşte olsa da altcoinler nezdinde ciddi yükselişler mevcut. Bu bir rotasyon olabilir. Para akışını takip etmekte fayda var. Altcoin rallisi oluşabilir.

Yasal Uyarı
Bu içerikte yer alan bilgiler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır ve yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır. Bu içerikte yer alan bilgiler herhangi bir kripto varlık için alım veya satım tavsiyesi içermez. Burada yer alan yorum ve öneriler yalnızca içeriği hazırlayanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Finansal piyasalarda işlem yapmak risk içerdiğinden sadece burada yer alan bilgilere göre yatırım yapılması risk ve getiri beklentilerinize uygun sonuçlar vermeyebilir. Alış ve satış işlemlerinizi kendi kararlarınız doğrultusunda yapmalısınız, doğacak sonuçlardan Paranfil sorumlu değildir.

Kaynak: https://www.paranfil.com/bitcoin-onemli-destek-seviyesinin-altinda-islem-goruyor-simdi-ne-olacak/
2  Local / Bitcoin Haberleri / 2021-10-10 Koindeks.com: ABD Madencileri 1 Milyar Dolarlık Bitcoin Biriktirdi! on: October 10, 2021, 09:21:44 AM
Kuzey Amerika ‘da halka açık birkaç Bitcoin madencilik firması toplu olarak mevcut fiyatlarla 1,1 milyar doların üzerinde değere sahip 20.000’den fazla BTC’yi stokladı.

Riot, Marathon, Bitfarms, Hut8, Greenidge, Argo ve HIVE, yakın zamanda yayınlanan en son aylık üretim verilerine dayanarak, 3. çeyrekte toplam 6.463 BTC çıkardı ve bu, toplam BTC blok ödüllerinin yaklaşık %7,5’ini oluşturuyor. Ortalama olarak, Riot, Marathon, Bitfarms, Hut8, Argo ve HIVE’nin 3. çeyrek bitcoin madenciliği üretimi, ekipman genişletmeleri ve  Çinli madencilerin yasaklamalar sonrasında azalan rekabeti sayesinde 2. çeyrek rakamlarından yaklaşık %82 daha yüksek.

New York merkezli Greenidge, bu yılın üçüncü çeyreğinde bir SPAC anlaşmasıyla halka açıldı ve bu nedenle sadece üçüncü çeyrek için üretimini ve kazançlarını açıkladı. Çin’de faaliyet gösteren ve Çin’in baskılarından etkilenen tek Kuzey Amerika bitcoin madenciliği şirketi olan BIT Digital, henüz 3. çeyrek rakamlarını güncellemedi. Cleanspark, bu yıl Kuzey Amerika bitcoin madencilik pazarına yeni bir giriş yaptı. Cleanspark, BIT Digital ve Greenidge’in yanı sıra, diğer firmalar bugüne kadarki tüm çıkarılan BTC’lerini bilançolarına eklediler ve şimdi bu yılın başlarında ikincil piyasadan satın aldıkları 4.812 Bitcoin de dahil olmak üzere 20.459 BTC’yi ellerinde tutuyorlar.

Kaynak: https://www.koindeks.com/abd-madencilik-firmalari-1-milyar-dolarlik-bitcoin-biriktirdi/
3  Local / Bitcoin Haberleri / 2021-10-08 Koindeks.com: Binance, Güney Afrikada Bazı Hizmetlerini Kısıtladı! on: October 08, 2021, 05:58:48 PM
Avustralya’dan sonra Binance, Güney Afrika ‘daki türev ürünlerini iptal etti. Binance artık Güney Afrika ‘daki kullanıcılarına vadeli işlem, opsiyon, marj veya kaldıraçlı token ihzmetleri sunmayacak.

Binance Ülkelerdeki Uyumluluk Sorunu İçin Çalışıyor

Cuma günü yapılan bir duyuruda borsa, Güney Afrikalı müşterilerin artık “yerel düzenlemelere uymak için” kripto türev ticareti ürünlerine erişemeyeceklerini doğruladı. Kısıtlı ürünler arasında marj ticareti, kaldıraçlı tokenler, vadeli işlemler, Bitcoin ve Ethereum gibi çeşitli kripto para birimlerine dayalı opsiyon sözleşmeleri yer alıyor. Borsa, Güney Afrikalı müşterilere ticaret pozisyonlarını kapatmaları için sadece 90 gün verdi. 6 Ocak 2022’den sonra, türev hesaplarda kalan tüm açık pozisyonlar otomatik olarak kapatılacağını açıkladı.

Duyuru, Güney Afrika’nın Mali Sektör Davranış Otoritesi’nin (FSCA) Binance Group’a karşı Eylül ayı uyarısını takip ediyor. Düzenleyici açıklamada, Binance’in ülkede hizmet sunmaya yetkili olmadığını söylediler. Kısıtlamanın yalnızca türev ürünler için geçerli olduğunu belirtmekte fayda var; Güney Afrikalı kullanıcılar, spot ticaret gibi diğer hizmetlere erişmeye devam edebilecekler. Bu, Binance’in belirli bir ülkedeki tekliflerini ilk kez kısıtlayışı değil. Geçen ay, borsa Avustralya’daki türevleri de iptal etti . Ayrıca Singapur ve Malezya’daki işlemlerin çoğunu durdurmuştu.

Bu arada borsa, küresel uyumluluk gereksinimlerini güçlendirmek için çaba sarf ediyor. Düzenleyicilere uymak için atılan adımlar arasında kaldıraç alım satım limitlerinin 20 kata düşürülmesi, tüm ürün tekliflerinin değerlendirilmesi, tüm kullanıcılar için KYC doğrulamasının getirilmesi ve merkezi olmayan genel merkezinin kaldırılması yer alıyor.

Kaynak: https://www.koindeks.com/binance-guney-afrikada-bazi-hizmetlerini-kisitladi/
4  Local / Bitcoin Haberleri / 2021-10-07 Koindeks.com: ABD Borsası Kriptoyu Engelliyor mu? Açıklama Geldi! on: October 07, 2021, 02:24:43 PM
ABD kriptoyu engelliyor mu?
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, kripto firmalarıyla birden fazla tartışma yaşadı, ancak ABD’nin dijital coinleri yasaklama konusunda Çin’i takip etmeyeceğini söylüyor. Gensler Salı günü yaptığı açıklamada, hükümetin odak noktasının endüstrinin yatırımcı ve tüketiciyi koruma kurallarına, kara para aklamayla mücadele düzenlemelerine ve vergi yasalarına uymasını sağlamaya odaklandığını söyledi.

ABD kriptoyu engelliyor iddiası

Gensler verdiği demeçte, “Yaklaşımımız Çin’e göre gerçekten oldukça farklı” dedi. Ancak herhangi bir yasağın muhtemelen Kongre tarafından yasalaştırılması gerektiğini de sözlerine ekledi. Çin geçen ay kripto ticaretine karşı kapsamlı bir ültimatom yayınladı ve tüm işlemlerin limit dışı olduğunu ve token madenciliğini kökten çıkarmak için agresif bir şekilde hareket edeceğini söyledi. Duyuru, sanal para birimleri hakkında aylarca artan Çin uyarılarının ardından geldi. Gensler’in sözleri, 30 Eylül’deki bir kongre oturumu sırasında kripto para birimlerini engellemeye “niyetinin” olmadığını söyleyen Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın sözlerini de doğrular nitelikte.

Kaynak: https://www.koindeks.com/abd-kriptoyu-engelliyor-mu/
5  Local / Bitcoin Haberleri / Dolardaki Düşüş Bitcoin’i Etkiliyor! Bu Hafta Takip Edilmesi Gerekilenler on: October 12, 2020, 12:30:40 PM
Kripto paralar ve dolar endeksi arasında ters bir korelasyon oluştu. Analistler ABD dolarının 2018'deki düşük seviyelere kadar gerileme ihtimali olduğunu söylüyor. Bu durumda kripto paralarda yükselişe işaret edebilir.

ABD Seçimleri Doları 2018 Yılına Döndürebilir!

4. çeyrek etkileri devam ederken Bitcoin'de dünyadaki makro ekonomik verilerden etkilenmeye devam ediyor. ABD seçimleriyle birlikte piyasalarda büyük dalgalanmalar görebiliriz. Bloomberg tarafından 12 Ekim'de aktarılan bir raporda Goldman Sachs, Beyaz Saray'a giren Joe Biden'in piyasaları önceden ürkütebileceği ve DXY'yi 2018'deki en düşük seviyelerine çekebileceği konusunda uyardı.

Dolar Endeksinin Gerilemesi Bitcoin'i Yükseltebilir

Dolar endeksinin ABD seçimleri etkisi ve dünyadaki riskler nedeniyle değer kaybettiğini görüyoruz. Daha derin bir şekilde olabilecek dolar endeksindeki kayıplar özellikle Bitcoin tarafında yeni rekorlara işaret ediyor. Sadece seçimler değil aynı zamanda ABD tarafında konuşulan teşvik paketi dolar endeksi üzerinde bir baskı oluşturmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ABD başkanı Trump, teşvik görüşmelerinin seçimden sonraya ertelendiği söylemişti. Bunun üzerine kripto paralar ve altın gibi değerli metallerde geri çekilmeler görmüştük. Fakat daha sonra Trump, yeni bir teşvik paketi gündeme getirdi. Bu seferde Trump reddedildi. Fakat bu durum bize hala teşvik paketi ihtimalinin seçimlerden önce olduğunu gösteriyor.

Haberin devamı için: Bitcoin haberleri
6  Local / Bitcoin Haberleri / Uzman Analist: Bu Seviye Kırılırsa 14.000 Dolar Gelebilir! on: October 11, 2020, 09:03:56 PM
Bitcoin geçtiğimiz günlerde 10.400 dolar seviyelerinden destek alıp 11.000 dolar direncini kırmıştı ve ardından bir sonraki direnç seviyesi olan 11.400 dolar seviyelerini test etmişti. Şu sıralarda bir konsolidasyon aşamasında olduğunu söyleyebiliriz. Bu hareket ile düşüş trendinin yeni bir yükseliş trendine girmiş olduğunu gösteriyor olabilir.

Bitcoin Yükselecek mi? 14.000 Dolar Olabilir mi?

Bitcoin'in yükseliş ivmesi yavaşladı, ancak bu durum boğaların yükseliş trendinin devamını tetiklemek için yeterli desteği toplama girişimine işaret ediyor olabilir. Bir analist, kripto 11.600 doları aşabilirse, yakın vadede 14.000 doları aşan bir hareketin yakın olabileceğine dikkat çekiyor. Bitcoin 11.400 dolar civarında seyrederken yavaşlayan ivmesine rağmen, bir analist önümüzdeki günlerde ve haftalarda önemli ölçüde daha fazla artış olma potansiyeli olduğuna inanıyor. Fakat bu şekilde bir yükseliş için 11.600 dolar seviyesinin kırılması gerektiğini belirtti.

Uzman analist şu sözleri ekledi:

"BTC EĞER 11.600 DOLARI YUKARI YÖNLÜ KIRABİLİRSE HIZLI BİR ŞEKİLDE 14.000 DOLAR OLABİLİR. 11.600 SEVİYESİNDEN RED ALIRSAK YANİ KIRAMAZSAK O ZAMAN AŞAĞI DÖNÜŞ BEKLİYORUM."


Haberin devamı için: Bitcoin haberleri
7  Local / Bitcoin Haberleri / Bitcoin'de Hedef 12.000 Dolar mı? on: October 10, 2020, 02:24:34 PM
Uzun zamandır 9.800 dolar ve 11.000 dolar seviyelerinde sıkışan Bitcoin, 11.000 dolar direncini kıramamamıştı. Geçtiğimiz günlerde dolar endeksinin geri çekilmesiyle birlikte Bitcoin 11.000 doları kırdı. Bu seviyeyi kırdıktan sonra Bitcoin analiz yazımızda paylaştığımız Fibonacci direnci olan 10.490 seviyesine gitti. Artık anlayabiliyoruzki zor bir direnç seviyesi olarak gördüğümüz 11.000 dolar, artık Bitcoin için bir destek seviyesi haline gelmeye başlamış olabilir.

Bitcoin, neredeyse 2 aydır içinde sıkıştığı daralan üçgeni yukarı kırdı. 11.000 dolar üzeri kapanış olduğunda ise, yüksek bir hacimle ilk direnç seviyesi olan 11.490 seviyesine yön aldı.

12.000 Dolara Yön Alım Başlamış Olabilir!

11.490 dolar seviyesi kırılırsa hacimlerin artacağı ve 12.000 dolara çok kolay bir şekilde gidebileceği düşünülebilir.

Güncel olarak Fibonacci'ye göre destek ve direnç seviyelerimiz şu şekilde belirtilebilir:

Destekler: 11.154 - 10.843

Dirençler: 11.465 - 11.908

Bu seviyeler Fibonacci'ye göre kısa vadede düşünülebilir. Fakat hiçbir şekilde sadece bizim paylaştığımız bu içeriklere göre yatırım yapmamalısınız. Teknik analiz her şey değildir. İçerisinde bulunduğumuz pandemi dünyası ve ülkelerin, firmaların makro ekonomik verileri her şeyi değiştirebilir.

Tüm Analizler İçin: Bitcoin haberleri
8  Local / Bitcoin Haberleri / Bitcoin 11.000 Doları Kırdı! Kripto Analistleri İyimser on: October 09, 2020, 02:46:09 PM
Bitcoin,  2 Ekim’den bu yana yaklaşık %6,5 artarak bir toparlanma süreci yaşadı. Birçok analist tarafından daha büyük çaplı bir geri çekilme bekleniyordu. Popüler kripto para birimi olan Bitcoin’in yaptığı bu hamle tüm analistleri çok şaşırttı. Bitcoin’in kritik destek seviyesi 10.500 dolar seviyesiydi. Bu seviyede kalmayı başarabilen ve buradan destek alabilen Bitcoin, bugün itibariyle kendisini kritik direnç seviyesi olan 11.000 doların üzerine attı.

Kısa vade içerisinde, Bitcoin traderları 10.500 doların birçok nedenden dolayı Bitcoin için en kritik seviye olmaya devam ettiğini düşünüyor. En önemlisi, hem devam eden döngüde hem de önceki fiyat döngülerinde tarihsel olarak önemli bir destek seviyesini temsil ediyor. 2019 boyunca, Bitcoin 10.500 doları geçmeye çalışmıştı. Fakat sürekli düşmüştü. Bu seviyeye geçememişti. 2020 yılında bu direnç seviyesi 11.000 dolara taşındı. Geçmişte kullandığımız 10.500 direncini 2020 yılında kritik destek olarak kullanıyoruz.

Orta Vade Bitcoin Hedefi 13.000 Dolar Olabilir!
Orta vadede, traderlar Bitcoin’in uzun süreli bir yükseliş görmesinden önceki ana engel olarak 13.000 doları öngörüyor. “Salsa Tekila” olarak bilinen amatör tradera göre, önceki makro fiyat eğilimleri 13.000 dolarının tüm zamanların en yüksek seviyesine giden engel olduğunu gösteriyor. Bitcoin, temel destek seviyelerinin üzerinde istikrar kazanmaya ve konsolide etmeye devam ederse, uzun vadede yeni bir rallinin yükselebileceğini söyledi.

Tamamını Okuyun: Bitcoin
9  Local / Bitcoin Haberleri / Bitcoin’de Olumsuz Sinyaller Var! on: October 07, 2020, 09:41:22 AM
Bitcoin, geçen hafta yaşanan BitMEX olayının ardından %5’e yakın bir düşüş yaşanmıştı. 10.900 dolar seviyesinden 10.400 dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin, ABD tarafından gelebilecek bir teşvik paketi beklenmesiyle yeniden yükselim eğilimine girmişti. Donald Trump’ın taburcu olmasıyla birlikte küresel piyasalarda düzelme oldukça, Bitcoin’de kendisini toplamıştı.

Dün gece ABD Başkanı Donald Trump, teşvik paketi görüşmelerini 3 Kasım Seçimlerinden sonraya ertelediğini paylaştı. Bunun üzerine dolar endeksi DXY hızlı bir şekilde yükselirken, emtialar ve kripto para cephesinde sert düşüşler gördük.

Kısa Vadeli Düşüş Trendi Olabilir
Kısa vadede kripto para cephesinde bir ayı piyasası ile karşılaşabiliriz. Geçtiğimiz gün 10.400 dolar seviyesine gerileyen Bitcoin, biz bu yazıyı hazırlarken şu an 10.600 dolar seviyesinde. Twitter üzerinden paylaşımlar yapan bir trader, Bitcoin için kısa vadede çeşitli düşüşler ile karşılaşabileceğimizi bildirdi.

Kaynak: Bitcoin haberleri
10  Local / Bitcoin Haberleri / Bitcoin Fiyatının 10.000 Dolar Seviyesinin Altı Bu Durumlara Bağlı on: October 05, 2020, 09:14:26 AM
Bitcoin fiyatı birbirinden ayrı 3 faktör nedeniyle 10.000 dolar altına inip inmemeyi bekliyor.
Amerika borsalarındaki satış ve dolar endeksindeki yükselişle birlikte Bitcoin fiyatı geçtiğimiz günlerde 10.374 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Teşvik paketi, katalizörler ve Bitcoin teknik grafiğine göre sağlam bir 10.500 dolar destek seviyesi.

Artan COVID-19 vakaları nedeniyle geçtiğimiz hafta Dow Jones için zor bir hafta oldu. Sadece COVID kaynaklı değil, aynı zamanda Amerika-Çin arasındaki gerilim ve teşvik paketi belirsizliği, Dow endeksi için oldukça büyük bir baskı oldu.

Amerika başkanı Donald Trump, hiç kimsenin beklemediği bir şekilde COVID-19 testinin pozitif olduğunu bildirdi. Bu durum piyasalardaki endişeyi dahada arttırdı.

Bitcoin Teknik Olarak Güçlü
Piyasalardaki belirsizliğe bağlı olarak kayıpla Bitcoin fiyatıda 10.370 dolar seviyelerine kadar geri çekildi. Fakat bu geri çekilme kalıcı olmadı. Hızlı bir şekilde yeniden 10.500 dolar seviyesi üzerine atan Bitcoin için, 10.500 dolar seviyesinin iyi bir destek seviyesi olduğunu görebiliriz.

Takip edilmesi gereken kritik nokta, Bitcoin’in 10.500 dolar seviyesinden destek alıp alamadığı. Desteğin kırılması halinde 9.600 dolar seviyesine iniş başlayabilir. Destekten güç alındığı ve ileri gidilebildiği takdirde ise, 11.000 dolar üzerinde kalınabileceğini düşünebiliriz.

Kaynak: Bitcoin haberleri

11  Local / Bitcoin Haberleri / Bitcoin Analistlerine Göre Bitcoin Tehlikeli Bir Yerde Duruyor! on: October 03, 2020, 02:14:16 PM
Kripto para piyasalarında faaliyet gösteren uzman analistler ortak bir noktada buluştu. Bitcoin tehlikeli bölgede duruyor olabilir.
Bitcoin fiyatı üzerine analiz yapan uzmanlar, Ekim ayına düşüş ile giren Bitcoin için kötü bir senaryo başlangıcı olabileceğini düşünüyorlar. Bitcoin’in tehlikeli sularda yüzdüğünü düşünüyorlar.

Twitter üzerinden yatırımcılarla buluşan analistler, Bitcoin fiyatı için yatırımcılara temkinli ve dikkatli olmaları gerektiğini söylüyorlar.

George isimli bir Bitcoin yatırımcısı ve aynı zamanda kripto para analisti, Bitcoin için olabilecek bir senaryoyu şu şekilde çizdi:


Bitcoin Ne Olacak?
10.830 dolar seviyesinde portföyünün yarısını short yani kısa pozisyona çeviren yatırımcı, 10.000 dolara doğru bir düşüş görebiliriz. Temkinli olmakta fayda var dedi.

Daha birçok yatırımcı ve analist 10.400 dolar altında Bitcoin için pek iyi şeyler düşünmüyor. Gündem haberleri, dolar endeksinin gidişatı, pandemi ve teşvik paketleri. Başta altın ve kripto paralar olmak üzere tüm piyasalarda dalgalanmalara yol açıyor. Her ne yatırım yapılırsa yapılsın özellikle bu geçtiğimiz dönem içerisinde iki kat dikkatli olmakta, para kazanmaktan daha çok paramızı korumaya çalışmakta fayda var.

Kaynak: Bitcoin haberleri
12  Local / Bitcoin Haberleri / Usta Yatırımcı: Seçimi Kim Kazanırsa Kazansın Siz Bitcoin Alın! on: October 02, 2020, 08:14:47 AM
Dolar endeksinin düşmesi Bitcoin’i yükseltirken, seçimlerin belirsizliği dolar endeksindeki baskıyı arttırabilir. Uzman yatırımcı, seçimi kim kazanırsa kazansın siz Bitcoin alın dedi.

ABD Dolar endeksi DXY’nin zayıflamasıyla birlikte kripto paralar ve emtialardaki yükseliş güçleniyor. Aynı zamanda analistlerin ABD halkına Bitcoin alın önerisiyle birlikte bu hafta Bitcoin yükselebilir.

Washington’da, koronavirüs için yeni bir teşvik paketi konuşulurken, dolar endeksi DXY 1 Ekim itibariyle yeniden düşüşe başladı. Bu düşüş 4. oldu.

Uzman Analist Vays: Seçimi Kim Kazanırsa Kazansın Siz Bitcoin Alın!
Dolar endeksi DXY ve Bitcoin/USD uzun zamandır bir ters korelasyon içerisinde hareket ediyor. Yani dolar endeksi ne zaman artsa Bitcoin düşüyor ya da tam tersi dolar endeksi ne zaman düşse, Bitcoin yükseliyor. ABD yeni teşvik paketini tartışırken yeniden dolar endeksinde düşüş başladı. ABD Maliye Bakanı Steven Mnuchin, teşvik paketinin konuşulduğunu doğruladı. Paket içerisinde nitelikleri uygun ABD vatandaşlarına 1.200 dolarlık çek verileceğini söyledi.

Bu konuşmalar devam ederken, uzman analist Tone Vays, seçimleri kim kazanırsa kazansın teşvik paketleriyle para basma devam ettiği sürece dolar endeksinin düşeceğini söyledi.

Vays paylaştığı bir gönderide şu sözlere değindi:

Seçimi kim kazanırsa kazansın para basmaya devam edecekler, bu nedenle BITCOIN SATIN ALIN!

Kaynak: Bitcoin haberleri
13  Local / Bitcoin Haberleri / O Yatırımcı Bu Kripto Parada 100 Kat Artış Bekliyor! on: September 28, 2020, 12:05:17 PM
Kripto paralara yatırımlarıyla ve tahminleriyle ünlenen yatırımcı Lark Davis, hızla büyüyen ve 100 kat artış potansiyeli gördüğü kripto paraları paylaştı. Bu kripto paralar Oracle alanında hızla büyüyor. 100 kat yükselmesini beklediği kripto paralar arasında ilk sırada kısa zaman içerisinde sert düşüş yaşayan Band Protocol yani BAND kripto parası bulunuyor. Yaklaşık 150 milyon dolar piyasa değerine sahip olan BAND’ın parabolik değerlerinin onu yeni zirvelere taşıyacağını düşünüyor.

Yatırımcı Davis’in listesinde ikinci olarak paylaştığı Ethereum tabanlı Oracle olan Tellor (TLB) bulunuyor. Uzun vade içerisinde Tellor’ün çok yükseleceğini ön görüyor.

Kripto para yatırımcısı Lark Davis’in listesinde bulunan son kripto para ise DAI.  DAI’nin piyasa değerlerini incelediğinde ve teknolojisini incelediğinde bu alanda da bir yükseliş bekliyor. DAI 37 milyon dolarlık piyasa değerine sahip. ChainLink 3.8 milyar dolar piyasa değerine sahip. DAI’nin ona yetişebileceğini ve en az 100 kat artacağını ön görüyor.

Kaynak: Bitcoin haberleri
14  Local / Bitcoin Haberleri / Tüm Seviyeleri Bilen Analistten Bitcoin Tahmini on: September 27, 2020, 12:16:55 PM
Dünya’nın en popüler kripto para birimleri olan Bitcoin ve Ethereum’da son zamanlarda hareketsiz bir tavır görüyoruz. Konsolidasyon aşamasında oldukları anlaşılabiliyor. Tüm yatırımcılar bu iki kripto parada nasıl bir yön belirlenecek ve ne zaman gibi soruların cevaplarını merak ediyor. Uzman analist DonAlt, bu iki kripto para hakkında tahminlerini belirtti. DonAlt daha önce 6.100 dolar ve 10.500 dolar seviyesini hatta 2020’de oluşabilecek ralliyi doğru tahmin etmişti.

Son Çekilmeler Aslında Güçlü Bir Yükselişin Sinyali
Son Bitcoin çekilmesinin ardında sert bir yükseliş olacağını düşünen DonAlt, paylaştığı açıklamada şu sözlere değindi:

AYLIK BITCOIN ANALİZİ: ÖNÜMÜZDEKİ BİRKAÇ GÜN İÇİNDE BİR SIKINTI İLE KARŞILAŞMADIĞIMIZ SÜRECE, DESTEK İÇİN BASİT BİR YENİDEN TEST GİBİ GÖRÜNÜYOR, BU GENELLİKLE YÜKSELİŞE NEDEN OLUYOR.

Bitcoin, Altına Göre Daha İyi Performans Gösterebilir
S&P 500 ve altın bir sıçrama yaptı evet. Fakat Bitcoin çok büyük bir sıçrama yaptı. Bu da Bitcoin’in çok daha güçlü olduğunu gösteriyor, dedi. DonAlt paylaştığı yazıda şunu paylaştı:

SPX VE ALTIN KÜÇÜK BİR SIÇRAMA YAPTI, BTC ÇOK BÜYÜK BİR SIÇRAMA YAPTI. BU, SİZE GÜCÜN NEREDE OLDUĞUNU GÖSTERİYOR. BOZULMADAN ÖNCE BİLE BELLİYDİ, DOLAYISIYLA BTC DAHA İYİ PERFORMANS GÖSTERECEK…

Ethereum’un Gücü Şaşırtıcı
Ethereum’u da yakından takip eden analist şu sözleri ekledi:

ETH’NİN GÜCÜNE GERÇEKTEN ŞAŞIRDIM. BEKLEDİĞİM AŞAĞI YÖNLÜ HAREKET TAMAMLANDI, ANCAK TAMAMEN ÇÖKMEDİ VE HIZLI BİR ŞEKİLDE ALICI BULDU. BU YA BOYUN ÇİZGİSİ YENİDEN TESTİ YA DA AŞAĞI DOĞRU HAREKETİN TAMAMI BİR SARSINTIYDI.

Kaynak: Bitcoin haberleri
15  Local / Bitcoin Haberleri / Bitcoin Fiyatı İçin Kısa Vadede 4 Farklı Seviye Dikkat Çekti Balinaların Bölgesi on: September 26, 2020, 08:15:14 PM
Bitcoin fiyatı kısa vade içerisinde 4 farklı kritik seviyeyi destek olarak görebilir.
Bitcoin balinaları küme verileri kısa vade içerisinde 4 farklı seviyenin karşımıza destek noktası olarak çıkabileceği yönünde bize bilgi veriyor olabilir. Sırasıyla: 10.369 dolar, 10.570 dolar, 10.734 dolar ve 10.842 dolar destek seviyesi olabilir.

Balinaların harcanmamış Bitcoin’lerinin saatlik grafiği.

Whalemap, Bitcoin balinalarının faaliyetlerini takip eden bir analiz şirketi.  En büyük net değere sahip yatırımcıların kümeler haline getiriyorlar. Yeşil olarak gördüğünüz kümeler Bitcoin balinalarının en son aldıkları bölgeleri gösteriyor. Balinalar burada yüklü bir alım yapıyorsa ve kar almadan satış yapmayacaklarını varsayarsak, bu bölgeler kuvvetli bir destek rolü görebilir.

Eylül ayı içerisinde belli bir banda sıkışmış Bitcoin, sert düşüşlerle de karşılaştı. Ekim ayı Bitcoin için kritik bir ay olabilir. Bitcoin teknik analiz grafiklerini, Bitcoin haberlerini ve balina grafiklerini takip etmelisiniz.

Kaynak: Bitcoin haberleri
16  Local / Bitcoin Haberleri / Uzman Trader Bitcoin İçin Uyardı! on: September 25, 2020, 12:18:57 PM
Bitcoin için bu ay tam bir konsolidasyon ayı olarak nitelendirilebilir. Bitcoin teknik analiz ile belirlenmiş global destek ve direnç seviyeleri içerisinde ileri geri hareketler yaparak bu ayı geçirdi. Ay başında 2.000 dolar kadar düşen Bitcoin, 10.000 dolar seviyesinin altına gevşemişti. Şimdi ise 11.000 dolar direncinin altında seyrediyor.

Bitcoin İçin 10.760 Dolar Çok Kritik!
Eylül ayının sonuna doğru yaklaşırken Bitcoin analistleri çok önemli bir seviyeye odaklanmış durumda. Uzman trader Josh Rager, Eylül ayı sonunda Bitcoin’in grafikte aylık mumu kapanmadan önce 10.760 dolar seviyesi üzerinde kapanması durumunda yükseliş trendinin olumlu bir şekilde süreceğini belirtti. Aynı zamanda 10.760 dolar seviyesi, 2019’daki yükseliş rallisindeki aylık olarak ulaştığı zirve seviyesiydi. Bu seviye Bitcoin analistleri için oldukça önemli bir seviye. Analist Josh Rager, şu sözleri sarf etti:

BİTCOİN’İ YAKINDAN TAKİP EDİYORUM. AYLIK KAPANIŞA BİR HAFTA KALDI VE FİYATLARIN EYLÜL SONUNA KADAR 10.760 DOLAR SEVİYESİNİN ÜZERİNE ÇIKMASINI İSTİYORUM. SPX VE DXY İYİ HAREKET EDERSE BİTCOİN İÇİN İYİ OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.

Bitcoin İçin Piyasalar Önem Taşıyor
Dolar endeksinin yükselişte olması Bitcoin’de satışları arttırdı. Bitcoin’deki satışlarda diğer altcoinler üzerinde de hissedildi. Dolar endeksinin yeniden gerilemesi, Bitcoin, altcoin ve emtialar üzerindeki satış baskısını azaltabilir.

Kaynak: Bitcoin haberleri
17  Local / Bitcoin Haberleri / 2020’nin En İyi Yatırım Enstrümanı Bitcoin! on: September 25, 2020, 11:07:51 AM
Herhangi bir merkeze bağlı olmayan yani merkeziyetsiz finans yöntemi ile her geçen gün büyüyen kripto paralar, 2020’nin en iyi yatırım araçları seçildi.
Bloomberg’in kripto paralar için hazırladığı Galaxy Kripto Para endeksine göre, 2020’nin başından beri kripto paralarda %66 kazanç mevcut. Kripto paralarla paralel yönde ilerleyen altında ise sadece %26’lık bir artış mevcut. Rekabet içerisinde diğer emtialar, hisse senetleri, tahviller gibi yatırım enstrümanlarıda mevcut. Kripto paralar tüm endeksleri gerisinde bırakarak 2020’nin yıldızı oluyor.

Bitcoin endeks bazlı olarak incelediğimizde en yüksek getiriyle birinci sırada yer alıyor.

COVID-19 salgınına bağlı olarak devletler ve devletlerin merkez bankaları teşvik paketleri sunarak bol likidite sağlamak istiyor. Bunu sağlarken bol para basmak zorunda kalıyorlar. Para basılınca hemen hemen tüm dünya ülkelerinin para birimlerinde değersizleşme izlenildi. Modern yatırımcılar, değersizleşen para birimlerine karşı olarak altın yerine, kripto parayı tercih etti. Güvenli liman algısı artık sadece altında bulunmuyor. Kripto parada bu görevi üstleniyor gibi görünüyor.

Kaynak: Bitcoin haberleri
Pages: [1]
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!