Bitcoin Forum
September 26, 2023, 04:29:39 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 25.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 »
1  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Türk Bitcointalk Kullanıcılarının Dikkatine; on: November 01, 2019, 09:29:40 AM
@Deathwing önceki mesajında korsan uydurma kurallar ile ilgili sorularıma cevap vereceğine, yargısız bir şekilde beni suçlamayı seçmişti. Bugünde Veleor, Lauda ve Foxpup gibi ağalarına haber uçurmayı seçmiş. Türkçe bölümde bugünde kullanıcılar fişlenmiş. Yazdıkları yüzünden bir tane şikayet yok. Suçlamalar sadece kişisel ve şüphe üzerine. Yargılama yok! Yapılan savunmalara cevap yok, küfür var. Kimseyi dolandırmadım, kimseden çalmadım, son 2 ayda yazdığım 50 mesaj var sadece.

Böyle kendi milletini yabancılara hedef gösteren ispiyonculardan, yalakalardan tiksiniyorum. Böyle adamların gerçek yüzünü görün diye konuşuyorum. Amaçları kaliteli mesajlar okumak değil, daha fazla hesap avlamak.

No. Never. I can't think of any situation that would make selling accounts an "okay" thing to do. A lot of people use it as a "shortcut" to the signature campaigns only to end up getting their accounts banned from the said campaigns. There have also been account sales which resulted in scamming. People are buying reputable/trusted accounts (which I heavily doubt were sold by the owners' themselves, more like hacked.) and then scamming people left and right. If there were to be a service that switched hands and its announcement post was written by the service account, I support suchmoon's idea of just locking the old account and the thread, make a new account and clearly state that the service has been sold.

I just hate people who hack accounts, the local forums are riddled with them. I wrote a thread in Turkish (here) about people buying accounts and abusing the system. There was one specific person who was against me and literally told me that I am basically sucking Veleor, Lauda and Foxpup and encouraging merit circles and that I am doing everything so that I can get more merit... well guess what... That account was hacked sometime in between 2014 and 2016. Suddenly switched from Chinese to Turkish. These people are so annoying and the only thing that's keeping them here on this forum is their insatiable greed.
2  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Türk Bitcointalk Kullanıcılarının Dikkatine; on: October 31, 2019, 12:24:27 PM
Ben senin "mektubundaki" savlara cevap verdim. İmza için foruma dönen bir hesabın "ilginç" mektubuna cevap yazdım ayrıca. Yazdıklarıma değil yine hesabıma sarmışsın yine sadece iftira atmışsın bana. 10 gün önce savunma gönderdim cevap vermedi dedim. Sende onlar gibisin. Okumadan yargılıyor biletini kesiyorsunuz karşınızdakinin. Eziyet etmekten, cadı avına çıkmaktan, forumun "saygın" üyeleri gibi davranmaktan haz alıyorsunuz. Başkalarının üzerine basarak yükselmeye çalışıyorsunuz.

Sadece şunu bilin: Ne sen ne @Veleor ne @Timelord2067 ne @Lauda ne @Foxpup hiç biriniz saygın üyeler değilsiniz. Bu tavırlarınızı sürdürdüğünüz sürece saygın olamazsınız.

3  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Türk Bitcointalk Kullanıcılarının Dikkatine; on: October 31, 2019, 09:44:52 AM
Forumda birden çok hesap kullanmak yasak olsaydı forum ana yönetimi bunu kolaylıkla engelleyebilirdi. Sadece ip kayıtları ile bunu yapmak bile mümkün yukarıda bir arkadaşın söylediği gibi. Yasak olsaydı onlar yasaklarlardı ama onlar için önemli olan bir mesajın içeriği. Düşük kalitede bir mesaj gönderdiğinizde onlar bunu zaten siliyorlar. Yani forumun sahipleri için önemli olan kriter bu.

Forumda kendisini emniyet teşkilatı, sherlock holmes yada paparazi sanan hastalık seviyesinde saplantılı tipler kendi aralarında kurallar belirlemişler. Forumun kendisine göre ikinci hesap yasak değil, hesap satışı da yasak değil ama bu beyefendilere göre yasak ilan edilmiş. Onların kriterlerine uymayanlar yargılanmadan dışlanıyorlar forumdan. @Vispilio'nun da dediği gibi, bu korsan kuralları oluşturanların da, bekçiliğini yapanların da amacı imza kampanyalarının kaymağını kendileri yemesi. Bekçilerin yalakalığını yapanların da amacı üç beş merit alırım da gözlerine girerim derdi.

3-4 kisi ile konusuyorum, fikir paylasiyoruz, konu tartisiyoruz. Ama aslinda o konustugum 4 kisininde ayni kisi olmasini ogrenmek biraz ilginc geliyor.

Ahmet paylaşmış veli paylaşmış fikirleri, ne fark eder kim paylaştı ise? O kişi vakit ayırmış senle fikir paylaşmış kötü bir şey mi bu? İçi boş yazışma olunca zaten "Report to Moderator" diye bir buton var ona tıklayınca siliyorlar. İçi dolu fikir paylaşımlarını kimin paylaştığı senin neden umurunda oluyor? Forum buna izin veriyor sende aç yaz.

Yabancılar yetmiyor birde Türkçe bölümde de böyle saplantıları olan insanları görmek mide bulandırıcı. Hele ki kendisi de imza kampanyası için uyanmış bir hesap olunca... Ne kadar ilginç ki @Yahoo'nun ispiyoncu listesinde @Deathwing adı da var. Böyle işlerle uğraşanları sağlıklı akıl sahipleri ne merit vermeli nede başka bir şey. Asıl dışlanması gereken kişisel saplantılı kişiler.

Tek bir mesajım kalitesiz olmadığı halde bende dışlandım. Şimdi kaliteli mesajlara devam etmek yerine kişisel tartışmalar için sayfalarca yazı döküyoruz. Adama kendimi savunmaya çalışıyorum ama 10 gündür bana dönüş yapmıyor. @Veleor diye göklere çıkardığınız o piç kurusu anca insanlara küfür ediyor.
4  Local / Konu Dışı / Re: Spam yapmadan imza kampanyasından ban yemek. on: October 28, 2019, 11:19:53 AM
Eğer yalan yanlış bilgilerle yahooya mesaj atıp yalakalık yapan sizden biriyse fazlada konuşmaya gerek yok.

Kullanıcıları rapor eden listesi herkese açık, spam yapan üyelerin kampanyadan yasaklanma fikrine katılıyorum ama spam olayını kendi kafalarına göre yorumladılar. Bu doğru değil, yaptıkları cadı avı.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5195085.msg52843159#msg52843159

İspiyonculardan bende nefret ediyorum. @Ziya hocanın dediği gibi işi gücü olmayan öyle adamlar var ki, forumda adeta cadı avı başlatmışlar. Burası özgür bir forum olmaktan çıkmış durumda.

İspiyon ve cadı avı yapan hesaplara bazı üyeler bir ara çok merit ve para veriyordu. Artık onlardan da pek karşılık almıyor bu tarz ispiyonlar. İspiyoncular, cadı avı yapanlar toplum tarafından dışlanmalı. Bir adam spam yapıyorsa başka. ama spam yapmıyorsa, yazdıkları da anlamlıysa boş verin kardeşim bırakın yazsın. Forum değil mi burası.

geçmiş olsun. ben meta ya arada eğlencesine girer bakarım , öyle sikik boş beleş adamlar varki onu bunu ihbar etmeye kasan. yani bunun 10 da birini kassa kansere falan çare bulur. bide şerefsizler genelde korkak olur. büyük ölçüde anonim forumda olsa hepsi yan hesapla ihbar yapıyor.
yanlız hesapda yukarda yazıldığı gibi el değişme durumu varsa bu işi kendi iyiliğiniz için çok büyütmemenizi tavsiye ederim(ani ana dil değişikliği).
5  Economy / Reputation / Re: Hacked or sold profiles tagged by Veleor on: October 24, 2019, 10:30:32 AM
I was in China in 2014. I didn't use Chinese well at that time, but I tried to get used to it. You just point this out and blame me. You're really cruel.

I expect you to correct this mistake.

6  Local / Konu Dışı / Re: Ayın En İyi Forum Yazarları (Eylül-Ekim) on: October 18, 2019, 12:13:27 PM
Gamer olduğum ve uçak oyunlarını da çok sevdiğim için uçuş oyunu tavsiyesi istemiştim. @ Vispilio sağ olsun araştırıp bir liste çıkarmıştı. Daha yararlı mesajları olduğuna eminim ama bu mesajı alıntılamak istedim.

Bir de @ gospodin aday gösteriyorum. Biga projesini bize detaylı tanıtmıştı. Alıntısını aşağıya ekledim.

Başka kullanıcılarda var ama limitimiz bu kadar sanırım.

HAWX 2 gibi önerebileceğiniz, yakın zamanda çıkmış olan oyunlar var mı tavsiye edebileceğiniz? Eğer varsa ona özel oyun kumandası almaya bile razıyım.


Yeni uçuş simülasyonları içinde şu 3 isim dikkati çekiyor:

1) Ace Combat 7: Skies Unknown

2) Project Wingman

3) Kerbal Space Program (1 & 2)

2 ve 3 daha çıkmamış bile Smiley 1'i oynamadım ama baya övüyorlar, deneyebilirsiniz:


https://i.imgyukle.com/2019/10/17/EXocjI.jpg


sürekli olarak haber paylaşılan forumda bu haberin atlanması bana garip geldi. takasbank, altına dayalı stable koin işine girmiş. @kalemder'in gold koin adı altında benzer bir başlığı bulunuyor. biga projesinin whitepaperı 68 sayfa olarak gözüküyor. okumak biraz zaman isteyecek gibi ama mutlaka incelenmeli.
hyperledger platformunu kullanmışlar, bu da sosyal medyadaki türk fanlarını çok mutlu etmiştir. kurumsal firmalar genelde bu platformu kullanıyor.
whitepaper'da 5 banka ile yaptıkları test sonuçlarını da koymuşlar. (Albaraka Türk Katılım Bankası, Garanti BBVA, Kuveyt Türk Katılım Bankası, VakıfBank ve Ziraat Bankası)  

...
7  Local / Konu Dışı / Re: Barış Pınarı Harekatı - Ateşkeş İlan Edildi on: October 18, 2019, 10:00:44 AM
Şimdi Türkiye mi kazandı yoksa ABD mi ? Hangi tarafın zaafları daha ağır bastı. Asla ateşkeş yok gibi laflar edildi ama dış basında olayın çok farklı olduğu yazıyor. 32 Km geri çekildikten sonra zaten zayıflamış olan terör örgütü tekrardan mı yapılanma içine girecek?

Şuanki ortamda sağlıklı gerçek bilgiye ulaşmak gerçekten çok zor. Tabi ki bizde Türk olduğumuz için kendi ülke medyamızın söylediklerine inanacağız ve onlara sonuna kadar güveniyoruz!

Ama objektif olarak bir bilgiye ulaşmak neredeyse imkansız. Erdoğan zafer olarak tanımlıyor ama bu bir zaferse Trump bize neden teşekkür ediyor? Masada bir takım diplomatik adımlar atılmış gibi. Ne tür tavizler verildi bilmiyoruz. Muhtemelen suriyenin yarısı yeni bir kürt devleti olacak. Daha sonra genişlemeyi deneyecekler. Iraktan ve türkiyeden parça koparmaya çalışacaklar ileride. Amerika planları uzun kurar.
8  Local / Konu Dışı / Re: Oynadığınız En İyi Oyunlar Hangileri? on: October 17, 2019, 02:40:42 PM
1) Ace Combat 7: Skies Unknown

Daha 8 9 aylık taze bir oyunmuş. Videosuyla karşılaştım dün ama bunun ne kadar iyi olduğunu bilemedim tabi. Şuanda indiriyorum bilgisayarıma. Detaylı dönüşünüz için çok çok teşekkür ederim Vispilio.

Çok değişik ve büyük uçaklar var. Dikkatimi şu koca hayalet uçak çekti özellikle. Oynadıktan sonra inceleme ve görüşlerimi buradan da yazarım.
9  Local / Ekonomi / Re: Volkswagen Türkiyedeki girişimini durdurup romanyaya geçti on: October 17, 2019, 12:36:26 PM
Wolkswagen fabrikasının iş durdurması başlangıç olabilir. Çünkü ekonominin geleceği pek parlak görünmediği için türkiyede üretim yapmak giderek zorlaşıyor. Diğer fabrikalarında zamanla başka ülkelere taşınması muhtemeldir. Bunun için bu aralar otomotivde, yerli üretim olan arabalarda bir çok vergi indirimleri yapılmış. Herhalde yabancı firma olup olmadığına bakılmaksızın türkiyedeki fabrikalarda üretilen arabalar için geçerli sanırım.
10  Local / Konu Dışı / Re: Oynadığınız En İyi Oyunlar Hangileri? on: October 17, 2019, 09:59:27 AM
HAWX 2 gibi önerebileceğiniz, yakın zamanda çıkmış olan oyunlar var mı tavsiye edebileceğiniz? Eğer varsa ona özel oyun kumandası almaya bile razıyım.

HAWX 2 biraz eskide kalmış dün baktım da. Diğer simülasyon oyunları da çok kafa yoruyor, yok şu tuşlara bas şöyle kontrol et vs vs. Pilot olmayacağım sonuçta sadece iki saatim ketifli geçsin istiyorum o kadar. Tavsiyeleriniz varsa çok mutlu olurum, googleda aratınca eski oyunlar çıkıyor genelde.
11  Local / Konu Dışı / Re: Oynadığınız En İyi Oyunlar Hangileri? on: October 16, 2019, 03:11:13 PM
Tom Clancy's HAWX 2 uçuş simülasyon oyunu.

Gördüğüm oynadığım en zevkli uçuş oyunu. Oynarken kendinizi bir f16'da uçak uçuruyormuş gibi hissediyorsunuz. Oyunun tamamında bazı hedefleri vurmanız, yada belirli yollarda manevralar yapmanız isteniyor. Öyle düşman olan ilerlemeli bir oyun değil ama mutlaka oynamanızı tavsiye ediyorum.

Oynarken de imkanınız varsa uçuş oyunlarına özel oyun kumandalarından alıp oynayın.

https://www.youtube.com/watch?v=tF0GrSZ13_Y

12  Local / Konu Dışı / Re: PC için Joystick Tavsiyesi on: October 16, 2019, 12:19:30 PM
Battlefield oynarken nişan almakta zorlandığım oldu

O tarz açık dünya oyunlarını maus ile oynamak çok daha iyi, randımanlı olur hocam. Nişan almanız gereken oyunlarda Joystick kullandığınızda, oyunda mıknatıs gibi hedefi çekme özelliği olmalı aksi takdirde oynayamazsınız, oyundan bir keyifte alamazsınız. Birde şu var Joystick ile oyunda ani hareketler yapmak, etrafını kolaçan etmekte çok zor.

Joystick resmen yarış oyunları için, strateji gerektiren pes gibi futbol ve basketbol oyunları için yapılmış.

Uçak oyunlarında da Joystick olarak şu tür oyun kumandalarını kullanmak gerekir:
https://img.letgo.com/images/9b/6a/03/3c/9b6a033cc6448df251c991503ce86f0c.jpeg?impolicy=img_600

Uçak oyunu demişken HAWK bu türün en keyifli oyunudur.
13  Local / Konu Dışı / Re: PC için Joystick Tavsiyesi on: October 16, 2019, 11:01:12 AM
Pc için bugüne kadar en sağlam, en kullanışlı joysitck'i  Logitech firması yapmış. Hem ağırlığı çok iyi, hem tetikleme tuşlarının yumuşaklığı çok iyi hemde çok uzun ömürlü bir kol. Kolun adı: Gamepad F510

Ben çok memnunum bu koldan. Hızlı iletişim ve tepkime süreleri için ben kablolu aldım ama keşke kablosuz olan verisyonunu alsaymışım diyorum kendime. Size önerim bunun kablosuz olan modelini almanız teknosalarda olacak. Baya oldu bu kol çıkalı ama herhalde hala zirveyi oynuyordur.

Bu arada titreşim özelliğinin olduğunu da ekleyeyim.

14  Local / Ekonomi / Re: Hala fiyat tahmini yapanlara inanıyor musunuz? (yani DOLANDIRICILARA) on: October 15, 2019, 05:20:21 PM
bu forumda grafiflerle ilgili çok güzel bilgiler paylaşan arkadaşlar var. açın o yazıları okuyun. youtube'de yine aynı şekilde güzel eğitim videoları var, bu konular üzerine bir sürü kitap var. alın araştırın yeni şeyler öğrenin. yatırım sadece kripto para değil. yarın hisse senedi alırsınız onda kullanırsınız. yeni bilgiler öğrenmek bizim insanın, özellikle genç neslin, en büyük korkusu. üçgenmiş, fomoymuş, yarakmış kürekmiş tamam bitti her şey.

Yani buradaki sorun teknik analizlerin yada tahminlerin paylaşılıyor olması değil. Aslında bu arkadaşın her önüne gelene inanacak kadar saf olması. Yani insanın önüne gelen verileri doğru düzgün seçememesi, doğrulayama yapamaması. İnsan her önüne gelene inanmamalı ve seçici olmayı bilmelidir. Teknik analiz ve tahmin anlamında bir çok değerli yorumcular var. Bu yöntemler öğrenildiğinde kişilerin de işine yarayacak şeyler.

Elbette mcafe gibi bu işi abartılı olarak yapanları konu dışı ediyorum.
15  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Tim Draper: Bitcoin Diktatörlerin Hükümdarlığını Bitirecek! on: October 15, 2019, 04:26:10 PM
Bitcoin mevcut sisteme karşı en güçlü silah olarak elimizde zaten. Gücünü kaybetmek istemeyen ülkeler karşı gelmeye, yasaklamaya devam ediyorlar...

Amerika bunun en güzel örneği değil mi. Elinden geldiğince kısıtlıyor, yasaklıyor ve baskı yapıyor kripto paralara karşı. SEC işin paravanı sadece arkasında amerikan hükümeti ve doların baskısı ile yapılıyor tüm bunlar.

Bitcoinin viran olmuş ülkelerde popüler olmasının bir sebebi de aslında bu büyük ekonomilere olan tepkiden kaynaklı. Bütün ülke insanları bir araya geldiğinde amerikanın gücü de yeterli olmayacak bitcoin karşısında.
16  Local / Konu Dışı / Re: Oynadığınız En İyi Oyunlar Hangileri? on: October 15, 2019, 03:20:06 PM
Bu konuda mobil oyunlara da biraz yer verelim;

Geçen bankaya gittim güvenlik görevlisinin elinde candy crash gördüm. Bu oyunu hala oynayanlar var mı doğrusu şaşırdım. Herhalde level olarak göklere çıkmıştır oyunun tanrısı filan olmuştur diye düşündüm : )

Güzel oyundu şimdi hakkını verelim. O şekerlerin patlama sesleri, efektleri insanı da coşturuyordu bir yerde. Arkadaşlarınızla bağ kurması, onlarla yarışmanız filan tam bir network'te kurmuş idi oyun kendi içerisinde.
17  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Blockchain teknolojisi ‘hayal kırıklığı çukurunda on: October 15, 2019, 01:33:02 PM
ya o hayal kırıklığı çukurundan hiç kurtulamazsak Smiley hepimizin tek korkusu bu.

Kurtulmasına kurtulur piyasa ama zaman meselesi. Önemli olan bizim gençliğimizde düzelip düzelemeyeceği. Ayı sezonu daha 1 yıldır filan devam ediyor. Aslında piyasalar için bu çok kısa bir süre. 4-5 veya 10 yıllar sürebilir bazı süreçler. Sonuçta biz ölsek de bitcoin devam edecek bu dünyada alınıp satılmaya. Daha önce bitcoinin 3 bin liraya vurduğu ve ordan 450 liraya kadar düştüğü dönemi yaşayanlar benim ne demek istediğimi anlayacaklardır.
18  Local / Konu Dışı / Re: Oynadığınız En İyi Oyunlar Hangileri? on: October 14, 2019, 04:26:20 PM
Kingdom Rush

Bu oyun enfes bir oyun hocam ben çok severim yıllar önce bir kaç defa bitirdim. Böyle kale, savunma oyunlar acayip rahatlatıcı ve gevşetici oluyor insan tüm dertlerini unutuyor kaleleri savunurken. Oldukça basit kurallar olduğu için de insanın kafası yorulmuyor.

http://ninjakiwi.com/

Benim mini oyunlara karşı ilgim yüksektir. Bu sitede güzel oyunlar üretiliyor bu mini oyunlar anlamında. Tavsiye ederim. Balon patlatma oyunları da apayrı güzeldir.
19  Local / Konu Dışı / Re: Oyun Tavsiyesi-PS3 için-Shooter- on: October 14, 2019, 02:51:13 PM
Senin spesifik oyun arayışına mani olmamak adına yeni bir konu açı verdim bir kaç saniyede @gospodin. Verdiğin ilham için teşekkür ederim.

Oynadığınız En İyi Oyunlar Hangileri? Oyun paylaşımları ve incelemeleri için genel bir konu:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5192856.new#new
20  Local / Konu Dışı / Oynadığınız En İyi Oyunlar Hangileri? on: October 14, 2019, 02:49:35 PM
@gospodin'in açtığı başlıkta baya güzel oyun tavsiyeleri vardı. Oradan ilham alarak genel bir oyun inceleme konusu olsun dedim.

Oynadığınız, beğendiğiniz en iyi oyunlar hangileri arkadaşlar? İncelemeleriniz ile birlikte yorumlarınızı bekliyorum. Konsol yada pc fark etmez hatta atari ve mobil oyunlar bile olur.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!