Bitcoin Forum
March 06, 2021, 01:40:25 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.21.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »
1  Local / Konu Dışı / Re: Netflix paket fiyatlarında zam yaptı on: Today at 06:47:30 AM
Elbette kimse fazladan para ödemek istemez, ben de istemem ama şu gerçeği de görmek lazım; en yaygın paket olan standart planı ele alalım, şu an bizde 41 TL oldu (yukarı yuvarlıyorum), aynı paket Avrupa Birliğinde 13 Euro (117TL), Amerikada 14 Dolar (105TL)
Birebir aynı fiyatı uygulayamazlardı tabii, abone sayısı çok düşerdi ama Türkiye fiyatı kurdaki yükselişe rağmen yarıdan az.

Hocam yazdıklarınlan türkiye koşullarını karşılaştıramazsın.
Amerikada saatlik ücret min 8 dolar. Adam 2 saatten az çalışıp bu standart paketi alabilir.
Almanyada saatlik ücret min 9,50 euro. Adam 1.5 saatten az çalışıp alabilir bunu.
Türkiyede saatlik ücret min 12,5 tl. Bizde 3,5 saat çalışmak gerekiyor bir üyelik için.

demem o ki o euro ve dolarların içlerine parantezle tl yazmanın bir manası yok biz ucuza falan hala almıyoruz böyle bir algı oluşuyor ama öyle bir şey yok malesef.

Şöyle örnek veriyim buna birde bizim ülkemizde kilosu etin 100 tl olsun almanyada 10 euro.

Bizim türk 100 liralık et alsın, almanda 10 euroluk et alsın, bizimki der ki biz eti daha ucuza alıyoruz çünkü 100 tl=11 EURO yapıyo der.
Bok öyle işte adam 10 euro için 1 saat çalışıyor sen 100 tl için bir gün.

Yukarıdaki yazdıklarında bu mantığa çıkıyor.
2  Local / Konu Dışı / Re: Türk şirketi, İsviçreli şirketi 36 milyon dolar dolandırdı on: Today at 06:32:31 AM
Karsi tarafa birsey olmayacak, 150 milyar dolarlik bir firma icin 36 milyon dolar buyuk bir kayip degil ki zaten yuzde 100 ticaretlerini sigortalatmislardir, turkiye ile is yapmaya goz alan bir firma bunu dusunmemesi imkansizdir, kayiplari yok bence.
Bizim tarafimizda o parayi tahsil etmeleri cok zorlu bir surec, vergisinden gumrugunden onlarca belge alinmasi gereken uzun bir surec ki yabanci firma okay demeden alamazlar, iceriye girmeleri kendileri icin daha iyi olur, kan kokusunu alan kopekbaliklari bunlarin tepesine binecektir.

Yanlış hatırlamıyorsam sigortaları var ama  oda sahteydi(bakır aldıkları şirket yapmış) yani kendileri yapmayıp adamlara sigorta yaptılarsa hiç kimseden talep edemezler parayı adamlar yok etmediyse parayı.
3  Local / Ekonomi / Re: Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası 2021 Sonu Dolar Beklentisi 8.09 TL on: Today at 06:29:01 AM
Merkez Bankası bunu böyle açıklayacağına müdahale yapsa diyecem para var mı kasada onu diyeceksiniz tabi ki yok.
Valla ülkemin hali hiç iyiye gitmiyor maalesef. Bunlar açıklar 8,09 ben sene sonu yazarım buraya 9-10 olmuş.
Burası türkiye maalesef burada hiç bir şey düşmez bunu herkes biliyor ve devletin açıkladığı hiç bir rakamda tutmaz hep fazlasını veya azını söylerler.
4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Binance Staking Vs.. (Boş duran dolarları değerlendirme) on: Today at 06:23:20 AM
Selam arkadaşlar,
Binance panelinde çeşitli stake yöntemleri var.
BUSD ve TETHER'leri boş durmasın değerlendireyim diyorum .

Defi Staking
Açıklamaları okurken risk ibaresine gözüm takıldı. Komple fonlar uçabilir vs gibi eklemeler ypamışlar. Sanırım kullanacakları defi platformunda hack vs olma gibi durumlardan bahsediyor.
Bu yüzden paramın sadece %15 civarını DAİ staking'e koymaya karar verdim.

Flexible Savings
Sanırım bu kategoride staking yöntemlerinde herhangi bir risk yok. Tether, BUSD vs buraya koymayı düşünüyorum .

Yinede bunu yapmadan önce foruma bir konusu açayım dedim. Tavsiye ettiğiniz bir stake programı var mı? Önceliğm riskin olmaması.

Stake'de alacağınız miktar çok az değil mi bunun yerine yatırım yapsanız belki daha fazla kazanırsınız, örneğin bitcoin alsanız belki daha fazla kazanırsınız, benim şahsi düşüncem stabil para stake etmekten yana değil.
5  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Cardano(ADA) Ethereum’un Yerini Mi Alacak? on: Today at 06:20:40 AM
en azından bir miktar gelişmenin olduğundan söz edebiliriz, eskiden hepsi bitcoin'in tahtına oturma yarışı gerçekleştirirdi artık rakip olarak ethereum'u görmeye başlamışlar.

Ben bitcoin ve diğer altcoinleri farklı kulvarlar olarak görüyorum belki bu sebeble bu yarışlarda bitcoini rakip olarak görmüyorlar çünkü ethereum smart contract ama bitcoin değil.
Kulvar olarak farklılar.
6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Ethereum Ücretlerinde Son Durum! on: Today at 06:17:34 AM
Hocam konuları haberler bölümüne açarsanız daha iyi olur. Alternatif Kripto Bölümü bu forumun en değerli bölümü ve copy-paste rahatsız ediyor.Boşa yazıyoruz malesef bunları daha öncede ben yazdım ama ne ilgilenen oldu nede arkadaş kualk astı her gün boş başlıklar açmaya devam ediyor.
Bunların hepsi zaten kripto haber sitelerinde mevcutlar.
7  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Paid yatırımı olan arkadaşlar paid hacklenmiş diyorlar on: Today at 06:14:33 AM
Hacki yemiş oturmuş aşşa %90 düşmüş en son 2000 ETH luk satış yapmış hacker diye biliyorum alacağını almış zaten çöp oldu token yatırımcıların geçmiş olsun.
8  Local / Konu Dışı / Re: Covid-19 Genel on: March 05, 2021, 01:01:08 PM
Günden güne yükseliyor vaka sayıları yine, bu mutasyonlu virüs hızlı yayılıyor ve bizim devlet saolsun  yasakları kaldırıyor, bir taraftan esnaf için açıyolar haklılar onada bir şey diyemiyosun ama bir taraftanda insanlar ölüyor bunu kolaylaştırıyorlar.
9  Local / Konu Dışı / Re: Türk şirketi, İsviçreli şirketi 36 milyon dolar dolandırdı on: March 05, 2021, 12:55:42 PM
Bu haberi tam ihracat yaparken okumuştum ve vay be dedim.
Olay baya büyük bir olay, mühürler falan sökülüp tekrar takılmış.
Yani başları baya büyük bi dertte resmi evrakta sahtecilik konusunda.
10  Local / Konu Dışı / Re: Bitlis'ten acı haber! Askeri helikopter düştü on: March 05, 2021, 12:51:06 PM
Başımız sağolsun allah gani gani rahmet eylesin hepsine.
Ya ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum ama her bir helikopter düştüğünde ve içinde rütbeli bir isim olduğunda hemen komplo teorileri üretilmeye başlanıyor.
Bir kerede gerçekten arza çıkıp düşmüş olmayacak mı helikopterler?
Komplo olabilir veya olmayabilir ama illa bi şeyler söylemek zorunda değilsiniz.
Gerekli mecralar bu işin arkasında olur zaten.
11  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Bittorrent hakkında ne düşünüyorsunuz? on: March 05, 2021, 12:47:48 PM
justin sun çok bilindik ve yaygın kullanılan bir yazılım satın alayım sonra o yazılımın tokenini çıkarayım ve bana bedavaya gelsin mantığıyla ilerlemiş. bittorrent in kendi yazılımını bir kenara bırakırsak bittorrent blockchain projesi olarak çöp ama piyasa yeni arkadaşlarımız geldiğinde bunun çöp olduğunu anlayacak kapasiteye sahip olmadıklarından ve birim fiyatı ucuz olduğundan bittorrent e zombi ordusu gibi saldıracaklar. o yüzden alında diyemem almayında diyemem. bence fiyatı ucuzken toplayıp doge gibi pump yediğinde direkt market sell ile satılacak tokenlerin başında geliyor.

Kim pumplayacak peki veya kim pumplatacak?
Justin Sun mu?
O bir Elon Musk mı ki pumplatabilsin. Pumplatabilseydi şuan çoktan pumplatırdı.
Doge coin tamamen Elon Musk'ın eseri, bunu bilmeyende yoktur heralde. Kısacası bir doge coin gibi olamayacak maalesef Sad

dogecoin ile bunun bi alakası yok. dogecoin gibi olmayacak herhalde bunu herkes biliyor.

bittorrent herkesin bildiği, özellikle piyasaya giren yenilerin hepsinin bildiği bir marka. ripple bankalarla anlaşıyormuş hikayeleriyle diye xrp ye, ethereumun yerini alacakmış masallarıyla diye cardanoya saldıran yeniler vakti zamanı geldiğinde bittorrent e saldıracaklar. justin sun ın hiç bir şey yapmasına gerek yok. önemli olan piyasaya yenilerin giriş yapması.  

Yenilerin girmesiyle nereye kadar yükselecek bir token bu?
Yeniler neden almak isteyecekler?
Yenilere vaadi ne olacak?
Tamam şöyle diyelim ben yeni girdim kripto piyasasına bittorrent'i sadece torrent olarak biliyorum alınca ne işime yarar diye bi sorarım.
Demem o ki sağlam birileri shillemesse bu tokeni kimsenin umrunda olmaz.
Dogecoin kimin umrundaydı takılıyodu kendi halinde elon geldi shilledi babam shilledi az arada bağ kurun.
12  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Dallas Mavericks Dogecoin (DOGE) İle Ödeme Alacak on: March 05, 2021, 12:43:03 PM
Şu zamanda böyle haberler artık önem arz etmiyor, önem arz eden haber şöyle olabilir amazon kripto para kabulüne başladı gibi diğer türlü artık çok basit olay bunlar kimsede yükselmiyor bu habere artık.
13  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Concordium testnet on: March 05, 2021, 12:41:56 PM
Lachrymose un yukarıdaki lafından anladığım kadarıyla proje patlak verdi veya bi çakallıklar döndürdüler içerde en iyi bilgiyi yine Lachrymose veririr daha bilgili bu proje hakkında.
14  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Graph Protocol | fiyat, tartışma ve spekülasyon alanı on: March 05, 2021, 12:39:36 PM
Buna yakın bir performansı https://minaprotocol.com/ den bekliyorum bunların arkalarıda çok sağlam ve proje olarakta güzel bir proje. Çoğu yatırım fonunun porföyünde mina protocol var.
Giriş yapabilirsem kesinlikle yapacağım markercapi yüksek olsa bile.

mina kendine münhasır değişik bir blockchain projesi. iyi performans göstermesini bende bekliyorum ama graph kadar olamaz. graph chainlink gibi bir proje, bütün defi uygulamaları graph kullanmak zorundalar ve graph tokeninin somut bir kullanım alanı var.

Mina hakkındaki paylaşımlar burada yapılabilir.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5278340.msg55266760#msg55266760

Graph iyi proje ama sadece birine yatırım yapma hakkım olsaydı büyük ihtimalle Mina'yı tercih ederdim.

graph zaten 100x yapmış bir proje bu saatten sonra yatırım yapmak bencede çok mantıklı olmayabilir. demek istediğim şey mina danda aynı performansı göstermesini beklemenin yersiz olduğu.

Yazımdada belirttim zaten 100x yapacak bir proje falan demedim, dediğim buna yakın bir performans sergilemesi belki daha fazla bile yapabilir neden yapmasın düşük marketcapli çıkarsa graph ı da geçebilir.
Ayrıyetten şimdiki piyasada çıkan çoğu proje nerden baksan 20-30x veriyo mina gibi bir proje 100x neden vermesin, piyasayıda takip etmeniz lazım biraz neler döndüğüne bakın.
15  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Bittorrent hakkında ne düşünüyorsunuz? on: March 04, 2021, 08:46:13 PM
justin sun çok bilindik ve yaygın kullanılan bir yazılım satın alayım sonra o yazılımın tokenini çıkarayım ve bana bedavaya gelsin mantığıyla ilerlemiş. bittorrent in kendi yazılımını bir kenara bırakırsak bittorrent blockchain projesi olarak çöp ama piyasa yeni arkadaşlarımız geldiğinde bunun çöp olduğunu anlayacak kapasiteye sahip olmadıklarından ve birim fiyatı ucuz olduğundan bittorrent e zombi ordusu gibi saldıracaklar. o yüzden alında diyemem almayında diyemem. bence fiyatı ucuzken toplayıp doge gibi pump yediğinde direkt market sell ile satılacak tokenlerin başında geliyor.

Kim pumplayacak peki veya kim pumplatacak?
Justin Sun mu?
O bir Elon Musk mı ki pumplatabilsin. Pumplatabilseydi şuan çoktan pumplatırdı.
Doge coin tamamen Elon Musk'ın eseri, bunu bilmeyende yoktur heralde. Kısacası bir doge coin gibi olamayacak maalesef Sad
16  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Uykusuz'un Eserleri Eşsiz Tokenle Dijitalleşiyor! on: March 04, 2021, 08:43:20 PM
NFT lerin yükselişi başladı şimdide millet çok çılgın paralar ödeyip alım yapıyorlar cidden parası olan nereye harcayacağını şaşırmaya başladı bir gün bende böyle nereye harcayacağımı şaşırır mıyım acaba diye düşünüyorum Smiley
17  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Haftanın Kaybeden Altcoinleri on: March 04, 2021, 05:29:59 PM
Bu hafta kaybettirmiş olabilir ama bu haftadan önce girenlerin hepsi çok güzel paralarda kazandı, avax nerden nereye geldi, raven birden fırladı, cake desen tamamen pump yedi binance chain sayesinde bence öncelerden alanlar hala çok güzel karlarda.
18  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Graph Protocol | fiyat, tartışma ve spekülasyon alanı on: March 04, 2021, 05:26:24 PM
Buna yakın bir performansı https://minaprotocol.com/ den bekliyorum bunların arkalarıda çok sağlam ve proje olarakta güzel bir proje. Çoğu yatırım fonunun porföyünde mina protocol var.
Giriş yapabilirsem kesinlikle yapacağım markercapi yüksek olsa bile.
19  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Kripto Paralar İçin Takip Edilesi Faydalı Siteler on: March 04, 2021, 11:37:00 AM
Hocam liste için çok teşekkürlerimi sunarım. Aralarından sadece 1 ve 2 numarayı kullanıyorum site olarak diğerleriyle pek bir işim olmuyor, kriptoda telegram kullanmayan yoktur zaten. Türkçe olarak hiç bir kanalı veya kişiyi takip etmiyorum.
20  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Coinmarketcap Airdropları Sand, GRT ve HNT Quiz Cevapları on: March 04, 2021, 11:32:59 AM


Anlık binance'den dolarları cukkalayanlara karşı Halet-i ruhiyem. Binance biz üvey evlat mıyız ya Cry

Bende gelmedi diye ilk başlarda söyleniyordum sonradan geldi belki zamanla dağıtıyorlardır beklemekte şuanlık fayda var.
Gerçi 3-4 tane airdroba katıldım sadece The Graph ve Sandbox geldi, para edende sandbox oldu.
Şimdi Nervos u bekleyelim bakalım ne kadarlık gelicek.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!