Bitcoin Forum
January 18, 2018, 08:46:17 PM *
News: Electrum users must upgrade to 3.0.5 if they haven't already. More info.
 
  Home Help Search Donate Login Register  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »
1  Local / Madencilik (Alternatif Kripto-Paralar) / Re: usb portundan çalışan pci-x extender arıyorum on: January 14, 2018, 03:33:55 PM
aslında çinlilere söylesek yaparlar bence.
2  Local / Madencilik (Alternatif Kripto-Paralar) / usb portundan çalışan pci-e extender arıyorum on: January 14, 2018, 03:02:05 PM
Merak ettiğim bir konu. Acaba 2.0 usb portuna direk bağlanıp çalışan bir extender var mı?
gerekliliği ise, aslında madencilik için yüksek olmayan bağlantı hızları yeterli olabilmekte. Madencilik için 1x slotu zaten yeterli olmakta. piyasada eski olan ve üzerinde hem pci hem pci-e slotu olan milyonlarca anakart var. bunların da değerlendirilmesi için var olan pci slotlarına takılacak pci usb kartları ile harici olarak ta ekran kartlarının çalıştırılması. Bu konuda bir ürün var mı yok mu merak ediyorum.
3  Local / Pazar Alanı / Re: satılık psu çoklayıcı kablo 20tl (add2psu yerine geçer) on: December 28, 2017, 05:35:08 PM
güncel
4  Local / Servisler / Re: BTCTurk.com Ana Konu on: December 28, 2017, 05:28:15 PM
aynı sorun bende de var. btcturkun walletinde senkron sorunu var sanırım. bu kadar sürmemesi gerekirdi. artık hangi borsaya güveneceğiz bilmiyorum. tüm borsalarda mutlaka bir sorun çıkıyor.
5  Local / Pazar Alanı / Re: satılık m.2 to pci-e çevirici 20tl on: December 24, 2017, 12:48:43 AM
merhaba dün size pm atmıştım fakat dönüş yapmadınız daha önceden 1 adet m2 sata pciexpress dönüştürücü almıştım sizden 1 adet daha almak istiyorum.
pmden tekrar yazar mısın. mesaj listemden adınızı göremedim.
6  Local / Pazar Alanı / Re: satılık m.2 to pci-e çevirici 20tl on: December 23, 2017, 02:01:47 PM
Merhaba daha önceden bir tane M2 pcie dönüştürücü almıştım sizden hala varsa bir tane daha almak istiyorum. Ayrıca bir tane de add 2 psu also istiyorum.
merhaba pmden iletişime geçiniz.
7  Local / Servisler / Re: Koineks.com - Bitcoin ve Altcoin Alım Satım Borsası on: December 21, 2017, 11:52:01 AM
diğer altcoinleri bilmiyorum ama btc çekim emri yarım saatten fazla süredir ağa yayınlanmadı. walletlerinde veya kendilerinde sorun var. tl yatırıp btc alacak veya btc yatıracaklara duyurulur
8  Local / Servisler / Re: Koineks.com - Bitcoin ve Altcoin Alım Satım Borsası on: December 12, 2017, 06:40:00 PM
aynı sorun bende de var. walletlerinde sıkıntı var yine.ya ağın gerisinde kalıyor ya da güncellemiyor.
9  Local / Servisler / Re: Koinim.com on: December 12, 2017, 05:43:57 PM
Merhabalar, ben LTC transferi yapmak isterken alıcı hesaba yanlışlıkla BTC cüzdan adresimi yazdım ve transfer işlemi yaptım. Bu işlemleri "Hesap Hareketleri" ve "LTC Çek" sekmelerinden kontrol ettiğim de ise aradan yaklaşık 5 gün geçmesine rağmen "Hesap Hareketleri" sekmesinde halen "Çekme" işlemi görünmemekte, "LTC Çek" sekmesinde ise halen "Gönderiliyor" ibaresi yer almaktadır.

Bu hususla alakalı KOİNİM.COM iletişime geçmek istediğimde ise maalesef muhatap bulamıyorum, hem de 4 tane mail atmış(maalesef mailden başka iletişim kanalı bulunmamaktadır.) olmama rağmen. Mevcut durumda param REFUND edilmiş midir? Bunu öğrenmek için yapabileceğim başka bir yol var mıdır?

Gönderdiğiniz adres ve varsa txid bilgilerinizi de paylaş saydınız keşke.
Bu bilgiler olmadan buradan da somut bir cevap alamazsınız..

Geçmiş olsun


Hocam TXID tarafımla da paylaşılmadı. KOİNİM.COM sitesinde TXID 'nin yalnızca "LTC ÇEKME" sekmesinde "ÇEKME" işlemi üzerine geldiğinizde görebiliyorsunuz, benim mevcut durumum da ise "ÇEKME" işlemi gözükmemektedir. Adres hareketlerini sorguladığım da ise işlem tamamlanmadığı için hiçbir hareketliliğin gerçekleşmediğini görüyorum. Tüm bunlara karşılık ise  transfer talebinde bulunduğum LTC 'lerin bakiyemden düştüğünü görüyorum. Konu ile ilgili KOİNİM.COM 'a başvurduğumda ise olumlu ya da olumsuz hiçbir cevap alamıyorum.
yaşadığınız problemdeki tek suçlu taraf koinim.com. uzunca bir süredir müşterilerine ya hiç cevap vermiyor ya da seçicilik yapıyor. umarım dönüş yaparlar.
gönderiniz ile ilgili konu ise; yazmış olduğunuz btc adresi, ltc ağında geçerli olmayacağı için gönderimler "error" ile sonuçlanacaktır. ancak anlaşılan o ki koinimde hata durumlarında geri dönüş prosedürleri işlemiyor. en kısa zamanda bu konuya bakmaları gerekir. bir ihtimal, gönderi geri de gelebilir.
10  Local / Servisler / Re: BTCTurk.com Ana Konu on: December 12, 2017, 05:20:35 PM
bu mu bakım yapılmış hali. rezalet değilde nedir? hala işlem yapılamıyor sitede.
11  Local / Servisler / Re: BTCTurk.com Ana Konu on: December 07, 2017, 11:12:41 AM
btcturk yine şişti. emirler girilemiyor iptal edilemiyor işlenemiyor. bekliyoruz bakalım. eth veya btc almak isteyenler bence bekleyin işlem yapmayın.
12  Local / Servisler / Re: koineks'e neler oluyor? on: December 02, 2017, 11:42:23 AM
Birçok yorumda, arkadaşların sinirli ve suçlayıcı olduğunu görüyorum. Ancak sinirlenmenizi gerektirecek bir durum yok. Bildiğiniz üzere türkiyedeki birçok borsa bankalarla değişik zamanlarda sorunlar yaşadı. paribunun ilk açıldığı zamanlarda sık sık banka değiştirdiğini, koinimin akbanka geçmeden önce birçok banka ile çalıştığını ve sık sık değiştirmek zorunda olduğunu, btcturk de aynı şekilde birçok kez banka değiştirip akbanka geçtikten sonra uzun süredir burada olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Btc üzerinde işlem yapan borsalar, bankaların bitcoini kabul etmemeleri, yasal zemini olmadığını düşünmeleri ve başlarına birşey gelmemesi için başlarından savmaları nedeniyle sık sık banka değiştirmek zorunda kaldılar. Akbank, özellikle ripplenet altyapısına katılmasıyla birlikte kriptoparalara sıcak baktığını belli etti. Akbankta zaman zaman teknik sorunlar yaşanması nedeniyle çekim emirlerinde gecikmeler veya gerçekleştirememeler olmaktadır. Bunun suçlusu olarak borsayı şuçlamak doğru olmaz.
koineks'i savunmak anlamında algılanmamalı bu yazdıklarım ama henuz yeni açılmış ve faaliyetlerini ellerinden geldiği kadar düzgün yapmaya çalışan bir borsaya, henuz üst seviye eleştri yapmak haksızlık olur. İlerleyen zamanlarda, yerini aldığı vakit oluşacak sorunlarda ise yazabildiğinizi yazarsınız.

sitede birçok düzeltilmesi gereken durumlar söz konusu, örneğin gelen btc veya altcoinlerin otomatik olarak hesaba geçmesi gerekir. Elle transferi kontrol etmekte neyin nesidir. Arayüzün hataları da bulunmakta ancak cuzdan altyapısının düzeltilmesi daha önceliklidir. eğer 4. borsa olma konusunda kararlı iseniz, altyapının sağlamlığı ve güvenirliği daha önce gelmelidir.

iyi çalışmalar...
13  Local / Servisler / Re: Koineks.com - Bitcoin ve Altcoin Alım Satım Borsası on: December 01, 2017, 02:41:00 PM
Beyler son donemde Koineks'e btc transfer eden oldu mu? 3 onay alir almaz hemen isleniyor mu hesaba?
evet işleniyor ama cüzdan kısmında transferi kontrol et butonuna basmanız gerekiyor. ilk onaydan sonra aşağıda görünüyor ve daha sonra 3. onayda hesaba geçiyor. nolur nolmaz diye ağdan kontrol edin, 3. onayı aldığında trasnferi kontrol et diyin yinede.
14  Local / Servisler / Re: Koinim.com on: December 01, 2017, 01:50:58 PM
koinimde btc onayda hesaba geçiyor. güncel bilgisi olan var mı?
15  Local / Servisler / Re: Koineks.com - Bitcoin ve Altcoin Alım Satım Borsası on: November 29, 2017, 07:13:59 PM
çalışmalarınız izliyor ve başarılar diliyoruz.
siteniz ile ilgili ana sayfa yenilemesi yapıldığında, ilgili coinden ayrılıp btc trade sayfasına dönüyor. bunu düzeltmeniz gerekir. miktar yazım hanelerinin çalışması ile ilgili olarak, herhangi bir anda işaretleme yapıpta sayı yazmaya çalıştığımızda silemiyor, işaretlenen sayıyı delete veya backspace ile sildikten sonra ancak sayı girebiliyoruz.
16  Local / Servisler / Re: BTCTurk.com Ana Konu on: November 29, 2017, 06:07:06 PM
şimdide eth withdraw yapılamıyor. yaklaşık 1 saat önce verdiğim çekme emri hala ağa yayınlanmadı.
17  Local / Servisler / Türkiyedeki borsaların durumlarına kısa bakış on: November 29, 2017, 05:21:35 PM
Arkadaşlar, Türkiyede ne yazıkki borsalar işlerini düzgün bir şekilde yürütemiyorlar. birçok borsada değişik şekillerde sorunlar çıkmakta ve insanlar zarar görmektedir. Bir süredir tüm borsaların durumlarını takip ediyorum ve emin olun şu an da en az soruna sahip olan borsa paribu. borsalarda daima sorunlar olabilir ama asıl mesele, borsaların kullanıcılarına nasıl geri dönüşler yaptıklarıdır.
Şu ana kadarki borsaların durumu şu (kişisel gözlem):

Btcturk.com: Kötü destek sistemi, altyapının zayıflığı ve bundan dolayı verilen emirlerin ne yerine getirilememesi ne de iptal edilebilmesi. ethereum marketin eklenmesi ile birlikte çığ gibi büyüyen teknik sorunlar ve her geçen gün kötüye giden durumları.

Paribu.com: havale veya eft farketmeksizin mesai saatleri dışında çekim yapılamaması, ani iniş çıkışlarda yeterli olmayan tepki süreleri ve komisyon oranları. Ancak şunu eklemem gerek: Paribunun destek servisinin çok iyi çalışması ve geri dönüşlerinin çok hızlı olması ve sorun çözme konusunda insanları mağdur etmemeleri

Koinim.com: teknik altyapılarının yıllardır yetersiz olması ve databaselerinin yavaşlığı nedeniyle emir giriş çıkışlarının hiçbir zaman zamanında yerine getirilmemesi. daha login olmaya çalışırken dahi yaşanan teknik yavaşlık göz önünde. destek servisi ise yine btcturk kadar kötü

Koineks.com: bu aralar gözde site olma yolunda ilerliyor olmalarına rağmen hala, bir aceminin hazırladığı altyapısı ve grafik yapısı varmış gibi duruyor. bankalarla yaşadığı sorunları düzeltememeleri ise ayrı bir sorun. destek ekibi sorunlara şu aşamada (kullanıcıların azlığı) hızlı dönüşler sağlayabiliyor ancak problem, destek ekibinin teknik yeterliliğe sahip olmaması.

Turkbitex.com: yeni açılmış olması ve volume olarak yetersiz olması nedeniyle henuz işlem yapamadım.

Türkiyedeki borsaların, tipik manav işletmecilik yöntemleri ile bir site veya kurum yönetmeye çalışmaları, onların bazı konularda başarısızlığa uğramalarına neden oluyor. umuyorum ki globalde işlerin nasıl yürüdüğünü öğrenir ve türk borsalarını globalde iş yapacak hale getirirler.
18  Local / Servisler / Türkiyedeki borsaların durumlarına kısa bakış on: November 29, 2017, 04:10:38 PM
Arkadaşlar, Türkiyede ne yazıkki borsalar işlerini düzgün bir şekilde yürütemiyorlar. birçok borsada değişik şekillerde sorunlar çıkmakta ve insanlar zarar görmektedir. Bir süredir tüm borsaların durumlarını takip ediyorum ve emin olun şu an da en az soruna sahip olan borsa paribu. borsalarda daima sorunlar olabilir ama asıl mesele, borsaların kullanıcılarına nasıl geri dönüşler yaptıklarıdır.
Şu ana kadarki borsaların durumu şu (kişisel gözlem):

Btcturk.com: Kötü destek sistemi, altyapının zayıflığı ve bundan dolayı verilen emirlerin ne yerine getirilememesi ne de iptal edilebilmesi. ethereum marketin eklenmesi ile birlikte çığ gibi büyüyen teknik sorunlar ve her geçen gün kötüye giden durumları.

Paribu.com: havale veya eft farketmeksizin mesai saatleri dışında çekim yapılamaması, ani iniş çıkışlarda yeterli olmayan tepki süreleri ve komisyon oranları. Ancak şunu eklemem gerek: Paribunun destek servisinin çok iyi çalışması ve geri dönüşlerinin çok hızlı olması ve sorun çözme konusunda insanları mağdur etmemeleri

Koinim.com: teknik altyapılarının yıllardır yetersiz olması ve databaselerinin yavaşlığı nedeniyle emir giriş çıkışlarının hiçbir zaman zamanında yerine getirilmemesi. daha login olmaya çalışırken dahi yaşanan teknik yavaşlık göz önünde. destek servisi ise yine btcturk kadar kötü

Koineks.com: bu aralar gözde site olma yolunda ilerliyor olmalarına rağmen hala, bir aceminin hazırladığı altyapısı ve grafik yapısı varmış gibi duruyor. bankalarla yaşadığı sorunları düzeltememeleri ise ayrı bir sorun. destek ekibi sorunlara şu aşamada (kullanıcıların azlığı) hızlı dönüşler sağlayabiliyor ancak problem, destek ekibinin teknik yeterliliğe sahip olmaması.

Turkbitex.com: yeni açılmış olması ve volume olarak yetersiz olması nedeniyle henuz işlem yapamadım.

Türkiyedeki borsaların, tipik manav işletmecilik yöntemleri ile bir site veya kurum yönetmeye çalışmaları, onların bazı konularda başarısızlığa uğramalarına neden oluyor. umuyorum ki globalde işlerin nasıl yürüdüğünü öğrenir ve türk borsalarını globalde iş yapacak hale getirirler.
19  Local / Servisler / Türkiyedeki borsaların durumlarına kısa bakış on: November 29, 2017, 03:56:57 PM
Arkadaşlar, Türkiyede ne yazıkki borsalar işlerini düzgün bir şekilde yürütemiyorlar. birçok borsada değişik şekillerde sorunlar çıkmakta ve insanlar zarar görmektedir. Bir süredir tüm borsaların durumlarını takip ediyorum ve emin olun şu an da en az soruna sahip olan borsa paribu. borsalarda daima sorunlar olabilir ama asıl mesele, borsaların kullanıcılarına nasıl geri dönüşler yaptıklarıdır.
Şu ana kadarki borsaların durumu şu (kişisel gözlem):

Btcturk.com: Kötü destek sistemi, altyapının zayıflığı ve bundan dolayı verilen emirlerin ne yerine getirilememesi ne de iptal edilebilmesi. ethereum marketin eklenmesi ile birlikte çığ gibi büyüyen teknik sorunlar ve her geçen gün kötüye giden durumları.

Paribu.com: havale veya eft farketmeksizin mesai saatleri dışında çekim yapılamaması, ani iniş çıkışlarda yeterli olmayan tepki süreleri ve komisyon oranları. Ancak şunu eklemem gerek: Paribunun destek servisinin çok iyi çalışması ve geri dönüşlerinin çok hızlı olması ve sorun çözme konusunda insanları mağdur etmemeleri

Koinim.com: teknik altyapılarının yıllardır yetersiz olması ve databaselerinin yavaşlığı nedeniyle emir giriş çıkışlarının hiçbir zaman zamanında yerine getirilmemesi. daha login olmaya çalışırken dahi yaşanan teknik yavaşlık göz önünde. destek servisi ise yine btcturk kadar kötü

Koineks.com: bu aralar gözde site olma yolunda ilerliyor olmalarına rağmen hala, bir aceminin hazırladığı altyapısı ve grafik yapısı varmış gibi duruyor. bankalarla yaşadığı sorunları düzeltememeleri ise ayrı bir sorun. destek ekibi sorunlara şu aşamada (kullanıcıların azlığı) hızlı dönüşler sağlayabiliyor ancak problem, destek ekibinin teknik yeterliliğe sahip olmaması.

Turkbitex.com: yeni açılmış olması ve volume olarak yetersiz olması nedeniyle henuz işlem yapamadım.

Türkiyedeki borsaların, tipik manav işletmecilik yöntemleri ile bir site veya kurum yönetmeye çalışmaları, onların bazı konularda başarısızlığa uğramalarına neden oluyor. umuyorum ki globalde işlerin nasıl yürüdüğünü öğrenir ve türk borsalarını globalde iş yapacak hale getirirler.
20  Local / Servisler / Re: BTCTurk.com Ana Konu on: November 29, 2017, 03:09:33 PM
Daha önceki yazımda btcturkun sorunları üzerine dil döküyordum ama bazı insanlar imzaya takılıyordu. ozaman da uyarmıştım btcturkun sorunları devam edecek diye. görünen o ki sistemsel sorunları düzeltmeye çalışmamış ve insanları dinlememişler. Ama suç onlarda mı yoksa hala bu siteyi kullanan insanlardamı. birgün sizinde başınıza gelmesimi gerekiyor sorunların.
Btcturk ya kendine çeki düzen verip altyapı sorunlarını düzeltir ya da bu gidişin sonunda 100lerce kullanıcı zarar görür ve bunun neye malolacağını hepimiz biliyoruz.
 
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »
Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!