Bitcoin Forum
April 14, 2021, 07:43:56 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.21.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »
1  Local / Konu Dışı / Re: Üşenme vazgeçme erteleme on: Today at 12:33:12 AM
Tavsiye edeceğim bir kaç kişi var. Videoları içinden konuya uygun olanları izleyebilirsiniz:

1-https://www.youtube.com/c/O%C4%9FuzBenlio%C4%9Flu/videos

2-https://www.youtube.com/user/PsikolojiTV/videos

3-https://www.youtube.com/c/HalukTATARKANALI/videos
2  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Ether Berlin Güncellemesine Saatler Kala Zirve Yaptı on: Today at 12:27:59 AM
İşlem ücretleri maalesef aşırı yüksek cüzdanında 60 dolar para var çekebilmek için 20 dolar masraf istiyor. Bitcoin arttığı sürece eth de artıyor onun kadar olmasa bile ,:)
Zaten CZ'nin de bu konuda açıklaması var. Gaz ücretleri yüksek olduğu için insanlar rasyonel olarak fee ücreti düşük olanı yani BNB'yi seçiyor diyor.
3  Local / Türkçe (Turkish) / Re: !! - Dikkat - !! Kripto para birimlerine haciz uygulandı ülkemizde. on: April 13, 2021, 06:28:19 PM
Hacizden bahsedebilmek için önce bitcoin'in hukuki olarak bir tanımının yapılmasına ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Para mı, eşya mı, maddi varlık mı maddi olmayan varlık mı vs... Daha sonra hem medeni hukuk hem borçlar hukuku hem de kamu hukuku açısından kripto paraların nasıl değerlendirileceği düzenlenmeli.
-Miras hukukunda nasıl..
-Kamu alacakları ve vergi boyutu nasıl..
-Ticaret hukukunda nasıl... gibi

ABD kaynaklarına baktım orada da birçok alanda boşluk var. İlgililer aşağıdaki linke bakabilir:
https://www.alperlaw.com/florida-asset-protection/financial-asset-protection/
4  Local / Konu Dışı / Re: Vatandaşlar artık 'Unutulma Hakkı'nı kullanabilecek on: April 13, 2021, 10:19:50 AM
Avrupa Adalet Divanı bu konuda başvurucu lehine karar verince teknoloji devleri de bu karara uymak zorunda kaldı. Yerinde ve gecikmiş bir hak kazanımı olarak görüyorum.
5  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Bitcoin'in yeni zirvesi: 61 bin 683 dolar on: April 13, 2021, 10:17:31 AM
Sert yükselmesi,altcoinler için kötü gözüksede bence güzel oldu, fazlasıyla şişmiş bir piyasayı biraz silkeledi ve bana daha çok güven veriyor diyebilirim. Tekrardan bi 55 bantlarına düşmesini bekliyorum ama.
Yarın bitcoin ATH haberleri geleneksel sosyal medya mecralarına, TV'lere falan düşünce yeni yatırımcılar da piyasaya gelmeye başlar. Tepeden malı alarak kripto ile ilk tanışmalarını yaparlar.
6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Binance Coin (BNB) on: April 13, 2021, 10:15:20 AM
Benim bir arkadaş 2017 yılında altcoinlere tepeden girmişti, satmadı parası 10da 1ine falan düştü o ara komisyon ödemeleri için 5-6 tane BNB almış, onların hepsi hesabında duruyormuş, altcoinlerin çoğu eski değerine gelmemiş ama şansa aldığı BNBler sayesinde şu an zarardan kurtuldu, şaka gibi.
Bilmeden sepet yapmış. Binance borsası büyüdükçe BNB'nin de büyüyeceği malumdu. Şimdi sıra yeni büyüyecekleri keşfetmekte.
7  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Binance Coin (BNB) on: April 12, 2021, 08:18:55 PM
decentralized diye yola çıkıp en büyük tekeli yaratıyoruz el birliğiyle.

adamlar twitterda ciddi ciddi, btc yi totalmarketcapde geçeceği günü tartışmaya başladılar.
@vitalik.eth uzun süredir sessizliğini koruyor, ETH gaz ücretleri ile ilgili bir bomba patlatırsa, ortalık karışır.
8  Local / Konu Dışı / Re: Pinterest'ten flaş Türkiye kararı on: April 09, 2021, 06:47:01 PM
Pinterest'in temsilci atamayacağını düşünüyordum ama onlarda en sonunda temsilci atamaya karar verdiler bu ülkemiz için oldukça güzel bir gelişme sosyal medya platformları ülkemiz kanunlarına saygı duymak zorunda.
Demek ki epey karlı bir pazar burası hepsi kuzu kuzu temsilcisini atıyor. Pinterest kullanmam ama google görsellerde iki resimden biri pinterest.
9  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Kripto Para Piyasasının İlk Üç İsmi Birlikte Yükseliyor on: April 09, 2021, 06:38:36 PM
BNB'de fiyat hareketleri normal değil bence. Stake ile coin burn ile olacak iş değil bu. Ben FTX ekibinin parmağı olduğunu düşünüyorum.
10  Local / Buluşmalar / Re: 12 Mayıs Dijital Halving Zirvesi on: April 09, 2021, 01:13:07 AM
BtcTürk forumda etkinlik paylaşmıyor mu artık neredeyse 4 ay geçmiş bu mesajın üstünden. Pandemi var ama bunlar online etkinliklere mani değil bence.
11  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Bitcoin.com Açık Artırmaya Çıkarıldı! Açılış Rakamı Dudak Uçuklattı! on: April 09, 2021, 12:58:05 AM
Bu haber Roger Ver tarafından yalanlandı. Domaini satmadığını, Godaddy'nin kendisinden habersiz listelediğini söyledi.

https://coinmarketcap.com/headlines/news/roger-ver-bitcoin-com-domain-sale-godaddy-100-million-fake-news/
https://www.theblockcrypto.com/linked/100575/roger-ver-bitcoin-com-domain-sale-godaddy-100-million-fake-news
12  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Meitu 10 Milyon Dolarlık Bitcoin Daha Satın Aldı on: April 09, 2021, 12:47:58 AM
Benim gibi yatirimcilar kriptoparlari korkakca izliyorken devasa sirketler korkmadan Bitcoin aliyor. Keske butun sirketleri takip yapabilecek bi site olsaydi. Kim almis, kim satiyor baksaydik.
https://bitcointreasuries.org/ bu adresten görebilirsiniz.
13  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: kriptoya yeni giren dahiler on: April 06, 2021, 11:25:24 PM
Yazılanları okuduktan sonra gördüm ki hepimizin çevresinde hemen hemen aynı tipler, kısa sürede zengin olma sevdalısı ukala tipler var. Geçen mobilya işi ile uğraşan bir abimizin sohbet esnasında telefondan Binance'a baktığını fark ettim ve sohbet şöyle devam etti:

Ben: Hayırdır abi?
Abi: Binance biliyor musun?
Ben: Biliyorum abi ama sen ne alaka...
Abi: Bir arkadaşın tavsiyesi ile girdim 8k TL yatırdım şu an 50k TL oldu.
       Ama bu gün -500$'den gidiyorum ve hala ekran kırmızı...
Ben: Nasıl yani?
Abi: Bak... (burada telefonu bana verir, bir de ne göreyim abimiz kaldıraçlı işlem açmış, tabi hemen kapattırıp bir daha yapmaması gerektiğini vsvs anlattım ama ne kadar etkili olur tabi bilemiyoruz.)

Daha sonra öğrendim ki; bu abimiz fenomenlerin shillediği shitcoinlerden birini alıyor ve spotta parasını 7x yapıyor. Sistem ise şöyle çalışıyor abimizi kripto piyasasına sokan arkadaşı arıyor X coinini al diyor ve alıyor. Bir pump a kapılıp tesadüfen parasını katlayan abimiz bakalım ne zaman bakiyeyi sıfırlayacak yine buradan paylaşırım.
14  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Maaşları Bitcoin ile ödeyecek. Gizli toplantıdan sızdı on: April 06, 2021, 11:02:53 PM
Gerçekten çok gizli bir toplantıymış. Reklam kokusu aldım sanki. 2014'te Kings, hayranlarının Bitcoin ile ürün satın almasına izin veren ilk basketbol takımı olmuştu.
15  Local / Konu Dışı / Re: Facebook bilgileri çalındı, 19 milyon Türk vatandaşının da bilgileri çalındı on: April 06, 2021, 12:09:12 PM
Bilgiler telegrama düşmüş. Türkiye verilerinin sıkıştırılmış hali 650 MB. Çıkartınca 3gb falan oluyor. Benim bilgisayar açamadı. Çok kastı. Telefondan baltım ad soyad telefon şehir bilgileri vardı sadece. Search yapamayacak kadar büyük veriler.
Bir dönem buna benzer bir olay daha olmuştu. Hackerlar seçmen bilgi sistemine girip TC, isim, adres vs bilgilerini paylaşmışlardı. Hatta bazı uyanıklar bunları hukuk bürolarına çeşitli call center benzeri yerlere satmaya çalışırken falan yakalanmışlardı.
16  Local / Ekonomi / Re: buffettmetre on: April 05, 2021, 10:37:40 PM
"86,7 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 6. insanı olan Warren Buffet, servetine oranla en çok bağış yapan Amerikalılar listesinde ikinci sırada yer alıyor.

Berkshire Hathaway yatırım şirketinin CEO’su ve en büyük hissedarı olan Buffet'ın servetinin yüzde 46'sını bağışladığı belirtildi.

Dünyanın en ünlü hisse senedi yatırımcılarından olan Buffet, servetinin büyük kısmını bağışlayacağını açıklamıştı."


Böyle de bir haber var bir de bu açıdan bakın derim.
17  Local / Servisler / Re: Bitci.com - Türkiye'nin Gelişmiş Bitcoin ve Altcoin Borsası on: April 02, 2021, 11:08:21 PM
BitcoinTurk, Paribu gibi borsalarda yaşanan problemleri gördükten sonra Bitci, iCrypex gibi son zamanlarda yükselişte olan borsalarda işlem yapmak daha doğru geliyor bana, Bitci özellikle ileride daha çok adından söz ettirecek gibi görünüyor
Rekabet kaliteyi getirir. Ben de piyasaya yeni giren borsalara her zaman pozitifim. Bitci ve faaliyetlerini sosyal medyadan takip etmeye çalışıyorum. Özellikle Mclaren sponsorluğu büyük bir adımdı.
18  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Ünlü Politikacı: Altın ve Bitcoin “Hükümet Baskısı” Riski Altında! on: April 02, 2021, 11:02:56 PM
Bu iş artık dönülmez bir yola girdi. Hükümetlerin bu saatten sonra yapabilecekleri pek de bir şey yok. İnsanlar bitcoin ile kolayca yatırım yapmanın keyfini de aldı. Hükümetlerin bu alana her müdahalesi onlara eksi puan olarak yazar.
19  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Kripto Para Kazançlarına Vergi Gelebilir on: April 02, 2021, 10:59:02 PM
İlk etapta düzenlemenin bireysel yatırımcılara yönelik değil, kripto para borsalarına yönelik olması gerekir. Her önüne gelenin bir hazır script bulup borsa açamaması gerekir. Belirli düzenlemelere, sermaye yeterliliğine ve lisanslara sahip olunması gerekir. Küçük, aç-kapa borsaların bilinçsiz yatırımcıyı nasıl mağdur ettiğini sık sık okuyoruz. Bunun çözülmesi için tabi ki bu alana yönelik düzenlemeleri destekliyoruz.
20  Local / Konu Dışı / Re: Covid-19 Genel on: March 31, 2021, 06:36:14 AM
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/turkey/ burayı zaman zaman takip ederim. Bizim vaka grafiğimiz çanak şeklini almış.
İnşallah direnç kırılmaz, çünkü önce vaka artış haberleri bunu takiben 1 hafta sonra da ölüm haberleri artmaya başlıyor.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!