Bitcoin Forum
December 09, 2021, 10:04:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 22.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »
21  Local / Ekonomi / Re: 50 yaşında emekli mi olunur ? on: October 28, 2019, 09:41:24 AM
En ideal emeklilik yaşı bana göre 50-55 arası olmuştur hep. İkinci bahar denebilecek bir dönem. Tabii burada konu hakkı olanı alamayanlar. Onlar için yapılacak bir şey yok gibi görünüyor bana. Hükümet bütün enerjisini açıklarını kapatmak için harcıyor ve bu durumda onların şu an emekli olması ekonomik anlamda çok büyük gedik oluşturacaktır. Bu iş de böylr gelir böyle gider yarın bir gün başka bir yasa çıkar emeklilik yaşı daha da artar anca ölünce emekli oluruz bizlerde.
22  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Bebeğinin Doğum Masraflarını Bitcoin’e Borçlu on: October 28, 2019, 07:26:08 AM
İhtiyaç anında rahatlıkla kullanabiliyor olmamız ne kadar güzel keşke sizlerden okuduğum düşük fiyata bozdurdum cümleleri hiç olmasa ama ne yazık ki bunun için yapılacak bir şey henüz yok. Çoğu insan birikimlerini yastık altından çıkarıp kripto paralara yönelmiş durumda. Kim acil bir durumda bankayla veya altınını bozdurmak için kuyumcuyla uğraşmak ister ki? Elindeki telefonuyla her şeyi halledebiliyorsun işte ne güzel.
23  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Bitcoin zengini oldun diyelim, ülkemizde bu parayı en mantıklı nasıl harcarsın? on: October 25, 2019, 04:44:16 PM
Evimi arabamı alıp sessiz sakin bir köşede emekli hayatı yaşamaya başlarım direkt. Her ihtimale karşılık olarak belli bir miktarını bir bankaya faiz hesabına koyarım elimin altında dursun diye. Ülkede yatırım yapacak güvenli bir iş kolu yok ne yazık ki bu yüzden bir işe girmek riskli olur gibi geliyor bana. Yaz kış sıcak yerlere gider gezer tozarım.
24  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Bitcoinin 4 Büyük Düşmanı on: October 25, 2019, 03:34:37 PM
Bu piyasanın düşmanları saymakla bitmez aslında ama en tehlikelileri cidden bu dörtlü olabilir. Kendimizi de bu işin içine katmamız gerekiyor tabiiki de. Ortalıkta analist diye dolaşanlar güvenenler de biziz, ben 3-5 gün sonra ortalıktan kaybolacağım diyen ICO lara bel bağlayanlar da. Bu yüzden en çok kendimize dikkat etmemiz gerekiyor.
25  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Bitcoin'in Altın Çağı! on: October 25, 2019, 02:36:45 PM
Bitcoin tam anlamıyla kullanılmaya başlanmadan önce altın çağı başlamayacaktır. Bunun gerçekleşmesi için çok zaman geçmesi gerekiyor. Bunları konuşmak için çok erken bir dönemdeyiz bana göre. Kaç nesil sonrası gerçekten altın çağı yaşar bilemiyorum.
26  Local / Ekonomi / Re: Olası Global Ekonomik Krizden Milyoner olarak çıkmak on: October 25, 2019, 01:45:39 PM
Olası bir global ekonomik krizde daha öncesinde görmeye, duymaya alışkın olduğumuz üzere kripto paralara olan ilgi ve onların kullanımı artacaktır. Kriz dönemine cebi dolu girmeyen kimse zengin olarak çıkamayacaktır. Kriz dönemleri düşündüğümüzden daha fazla şey götürecektir bu yüzden sağlam girmeden sağlam çıkmak çok zor olacaktır.
27  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Bitcoin Fiyatı Tekrar Zirveyi Görecek mi? on: October 25, 2019, 12:29:47 PM
Bitcoinin fiyatı daha çok yükselir ve düşer. Piyasada daha oturmuş hiçbir şey yok. Bitcoin kendini ve yerini bulmaya, yerleşmeye devam ediyor ve uzun süre de edecek. Her dönem sene sonlarına doğru bitcoin ile ilgili yükseliş haberleri yayılmaya başlıyor bu sene de o yönde haberler var. Neler olup biteceğini en doğru şekilde zaman gösterir. Yapmamız gereken sabırlı olup, sakin kalmak.
28  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Amazon ve Target’ta Bitcoin Kullanılabiliyor on: October 19, 2019, 02:17:54 PM
Bu haberler eskisi gibi hype getirmiyor artık. Önceden bir heyecanlanırdık bir hareketlenme olurdu ama artık neredeyse yaprak kımıldamaz hale geldik. Bunu en büyük sebebi de sürekli çıkan yalan dolan haberler. Daha önce buna benzer çıkan haberlere amazon hep yok öyle bir şey diye cevap verirdi şimdi de yapacak mı bilmiyorum ama şuanlık böyle bir şeyin gerçekleşeceğini düşünmüyorum.
29  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Pompliano: Bitcoin’in Temelleri Güçleniyor! on: October 19, 2019, 12:59:36 PM
Her ne kadar zor günler görsek de bitcoin hep iyi yolu bulmayı başardı ve başaracak da. Zaman geçtikçe gelişen teknolojinin gerektirdikleri bizleri bitcoine itecek birinci güç olacak. Görmek istediğimiz, inandığımız güç ve gelecek burada. Bitcoin bu gelişimini her daim devam ettirecek, daha da sağlam temellere sahip olacaktır.
30  Local / Bitcoin Haberleri / Re: VanEck Yeni Bitcoin Ürününü Açıkladı! on: October 19, 2019, 11:55:21 AM
Kurumsal yatırımcıların daha mantıklı kararlar verebilip daha dengeli olmalarından böyle bir işin içine girmiş olma ihtimalleri yüksek. Bireysel yatırımcılar ani kararlar verdiklerinde kendilerine ve karşı tarafa ciddi zararlar verebiliyorlar ne yazık ki. Güçlü ve ciddi kurumsal yatırımcılar ürün sahibi için iyi bir portfolyo ve reklam demektir. Böyle bir gücü kaçırmak istemezler.
31  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Bitcoin ATM Sayısında Rekor Yükseliş! on: October 19, 2019, 09:39:46 AM
Arz talep noktasında ne kadar hızlı bir ilerleyişi olduğunu görüyoruz. Kullanımı arttıkça her yerde göreceğimiz kesindir. Tabii %15 komisyon oranının çok daha makul seviyelere çekilmesi gerekiyor. Avmlere, büyük ulaşım noktalarına, hastanelere her yere yerleştirilmesi gerekiyor. Çevremizde gördükçe kullanacağımız, bilmeyenlerin öğrenip alışacağı bir hizmet.
32  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Türkiye’de En Çok Hangi Şehir Bitcoin ile İlgileniyor? on: October 19, 2019, 08:34:46 AM
Nufüs açısından düşünülürse insanın aklına ilk olarak İstanbul geliyor ama araştırmada Diyarbakır çıkmış. Google trend yapılan aramaların listelendiği bir yer Diyarbakır'daki insanlar neymiş bu bitcoin diyerek bir bakmış olabilirler. Sıralamada ki diğer yerler daha çok zaten var olan kullanıcının günlük etkinliğini de gösteriyor olabilir çünkü. Çok da nitelikli bir bilgi değil.
33  Local / Ekonomi / Re: Neden merkezileşmeye, kurumsallaşmaya çalışıyoruz ? on: October 18, 2019, 01:35:38 PM
Nedense hep konuşulan doların karşısına bitcoin çıktı onu biterse, yok edecek lafları ediliyor. Bir yerde yıllardır kullandığımız paralar diğer yandadaha çok yeni olan kripto paralar var bunları birbirleriyle kıyaslamak şuan ki şartlarda etik olmaz. Ekonomik anlamda bir devrim olmadan kripto paraların tam anlamıyla kullanıma girmesi mümkün değil.
34  Local / Ekonomi / Re: Doları 3-4 liraya sabitlemek ? on: October 18, 2019, 12:52:46 PM
Kendi kendine yetebilecek kaynaklarımız ne yazık ki kalmadığı veya kullanılmadığı için böyle bir durumda en fazla 1 hafta içinde iflas bayrağını çekeriz. Her alanda dışarı bağımlı olan bir ülkeyiz, ithal etmediğimiz ürün yok onların ticareti yapılırken daha büyük kayıplar yaşarız. Venezuela hakkında çekilen videolardan sonra Türkiye için de çekilmeye başlanır.
35  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Kongre’ye şimdi de Zuckerberg gidiyor on: October 18, 2019, 11:33:37 AM
Zuckerberg zamanında ektiklerini biçiyor artık. Geçen seferden sonra yine bol bol terleyecektir. Son dönemde Libra'da yaşanan ayrılıklar nedeniyle daha çok göze batıyordu, şimdi kongre görüntülerini konuşuruz uzun uzun. Eldeki bilgiyi kötüye kullanmak böyle sonuçlara yol açıyor işte. Tabii bir de yargının danışıklı dövüşü var ki o çok ayrı bir mesele.
36  Local / Bitcoin Haberleri / Re: En Sık Yapılan 3 Kripto Para Alım Satım Hatası! on: October 18, 2019, 10:38:28 AM
Yeni başlayanlar için, forum için çok faydalı bir içerik olmuş. Küçük başlayıp, dengeli davranmak çok önemli. Ani kararlardan uzak durmak lazım, sosyal medyada kendini olmadıkları konumlara yerleştirip başkaları üzerinden kendi reklamını yapanlardan kaçmak lazım. Kendinize güvenen kadar arka planda kalıp izlemek daha doğru olacaktır.
37  Local / Bitcoin Haberleri / Re: IMF'den Bankalara: Dijital paralar artık kapınıza dayandı. Siz de bu işe girin! on: October 18, 2019, 09:36:40 AM
IMF bankalara ne duruyorsunuz bu işe girin demek yerine elini taşın altına koyup, gerekli çalışmaları yapıp ben böyle bir uluslararası bir coin çıkarttım dünyanın her yerinde geçerlidir, kaynağı osu busu şudur dese daha mantıklı bir hareket olacak. Bankaların tek başına bu işi layıkıyla halledebileceğini sanmıyorum.
38  Local / Bitcoin Haberleri / Re: UNICEF Kripto Para Sektörüne Girdi! on: October 13, 2019, 01:01:23 PM
Kripto paralar için oldukça güzel bir haber oldu bu. İnsanların çoğu bu tarz işleri için kripto kullanmak istediğini hep dile getiriyordu. UNICEF'in böyle bir ortaklığa girmesi de işin ciddi olduğunu gösteriyor. Adı bile yeter zaten. Sırada diğer yardım kuruluşları var artık. Onlardan da buna benzer atılımları bekliyoruz.
39  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Bir Futbol Kulübü Daha Blockchain Alanına Adım Attı on: October 13, 2019, 11:42:32 AM
Kripto paraları tanıtmanın, kulüplerin ürün sarmasının günümüzde en pratik yolu bu işbirlikleri oldu artık. Her iki taraf için de kazan kazan durumu var. Blockchain kulüplere yapılacak olan etkinlikler için büyük kolaylık sağlayabilir. İnsanların büyük bir çoğunluğu futbol takip ediyor ve bu alanda reklam vermek birlikte çalışmak çok mantıklı hareket.
40  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Bakkt’ın Bitcoin Hacmi Yükseliyor! on: October 13, 2019, 10:48:09 AM
Bakkt'ın düşük başlaması biraz da beklentilerimiz nedeniyle oldu aslında. Hepimiz çok yükselmiştik, çok fazla şey beklemiştik ama şuan ki durumu iyiye gidiyor. Kurumsal yatırımcının etkinliği arttıkça hacim de yükselecektir. Piyasadaki kurumsal yatırımcıların hareketleri bireysel yatırımcılardan daha önemli onlar duygusal davranmadan doğru adımları atabiliyorlar. Bakkt beklenileni karşılayacaktır.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!