Bitcoin Forum
November 27, 2021, 09:11:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 22.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »
61  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Türkiye'de bir ilk! Pasha Jewellery BTC&LTC Kabul Ediyor! on: October 03, 2019, 01:17:01 PM
Kripto paraların günlük yaşama en mantıklı adapte edilme yöntemlerinden biri olmuş bence. Sonuçta yüksek meblağların döndüğü bir sektör ve kimse dolandırılmak istemez. Her iki tarafın da güvenli ve hızlı bir şekilde alışveriş yapabileceği bir durum. Sonrasında daha da geliştirilebilir olması da artı bir puan katıyor.
62  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Bakkt Sonunda Kullanıma Girdi! on: October 03, 2019, 12:25:01 PM
Bakkt bu güne kadar herkes tarafından çok heyecanla beklenmiş, birçok haberi büyük ilgi görmüştü ama piyasaya dahil olurken ne yazık ki yarattığı hype dalgasını karşılayamadı. Ya biz çok büyük umutlar bağladık veya potansiyelini dahi karşılayamayacak bir projeye inandık ya da doğru zaman beklenirken geç kaldılar. Bunun cevabını alabilmemiz için piyasadakilerin davranışları nasıl olacak görmek gerekiyor. Balon gibi sönmemesini diliyorum.
63  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Binance Yeni Kripto Para Birimini Duyurdu: Binance USD (BUSD) on: October 03, 2019, 11:10:18 AM
Tether olayından sonra Binance' nin biz de stabil coine olayına giriyoruz demesi bence göz dağı vermek. Alttan alta siz başaramadınız ama biz yapacağız demeye getiriyorlar. Piyasadaki büyüklüğünü ve güvenirliliğini kullanarak böyle bir ortaklık işine girmişlerdir. Sonuç ne olursa olsun CZ bu işin arkasından da zekice bir şekilde lehine çevirecek adımlar atacaktır.
64  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Hong Kong’daki Bitcoin Hacmi Protestolarla Rekor Kırdı! on: October 03, 2019, 10:06:35 AM
İnsanların genel olarak gelenekselleşmiş para ve değer birimlerine olan güveni devletlerin izledikleri politikalarla birlikte her geçen gün azalmakta. Yaşananlardan ders çıkaran ve artık daha mağdur olmak istemeyen insanlar kendi doğru değerlerine daha uygun olan kripto paraları seçmiş durumda. Olası bir kriz durumunda en kolay kurtuluş veya kaçış olarak olarak elimizde büyük bir güç bulunduruyoruz artık.
65  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Beyaz Saray’ın Baş Stratejisti Bitcoin Konusunda Trump İle Aynı Fikirde Değil on: October 03, 2019, 08:27:58 AM
Trump'ın yaptığı ve Trump'a karşı yapılan açıklamalar tam bir danışıklı dövüş olayıdır. Kimin rüzgarı hangi kitleyi etkileyecek iyi bildikleri için her yönden esip gürlüyorlar. Doların piyasalarda etkisini kaybetmesi hala daha kolay bir durum değil ancak ellerinde bulundurdukları gücün çok azını bile kaybediyor olmaları onları endişelendiriyor. ABD kripto para rüzgarını arkasına alana kadar bu tarz açıklamalara devam edecektir.
66  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Binance’in Verileri, Diğer Platformlarda Kol mu Geziyor? on: October 02, 2019, 06:51:01 PM
Binance durum ne olursa olsun kendini kurtarmayı olayın üstünü kapatmayı iyi biliyor. Bu haber doğruysa bile imaja fazla zarar vermeyecektir. Ayrıca bu işi yapanlar kimlik bilgilerini sızdırmak yerine daha çok para kaçırma yoluna gidebilirlerdi. Her zaman bunu  gibi birçok haber çıkıyor ve büyük çoğunluğu piyasada kaos yaratmak adına yapılan sahte haberlerden daha fazlası değil.
67  Local / Bitcoin Haberleri / Re: ”ABD Para Basmayı Keserse, Bitcoin Bariz Seçim Olacaktır!” on: October 02, 2019, 05:51:30 PM
Bitcoin mantığı gereği bir başka değerin yerini doldurmak amacıyla değil kendi değerini oluşturma amacıyla ortaya çıkan bir değerdir. Ayrıca bir de ABD' nin para basmayı bırakması gibi bir durum öne sürülerek bu çıkarım yapılıyor. Aşırı basit düşünce sistemi var ortada. Bu tarz söylemlerin daha mantık çerçevesinde yapılması gerekiyor.
68  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Evde Bitcoin Madenciliği Yapmanın Zorlukları on: October 02, 2019, 04:52:05 PM
En basitinden her ay elektrik faturasına gelen zamları düşünürsek insanda heves kalmaz. Ciddi sistem isteyen bir iş ve ülkemizde orta ve üstü özelliklere sahip bir bilgisayar ve sisteme sahip olmak yüksek maliyetlere neden oluyor. Kişi madenciliğe başladığında ilk önce işe yatırdığı parayı çıkarmalı ki kara geçebilsin. Bir de buna her geçen ay eklenecek olan yüksek fatura giderleri olacak.
69  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Ripple, Avrupa’daki Varlığını Genişletmek İçin İzlanda Borsasını Satın Aldı on: October 02, 2019, 03:47:45 PM
Ripple piyasada varlığını her an gümbür gümbür gelerek, attığı her adımla adından sıkça söz ettirerek korumaya devam ediyor. Çok sıkı bir takipçi ve yatırımcısı bulunan bir kripto para ve bitcoin den sonra en çok güvenilen ödeme ve yatırım aracı olarak görüldüğünü de unutmamak lazım. Ripple kripto paralar içinde kendi devrini başlatarak peşinden birçok insanı sürükleyecek güçte bir varlık.
70  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Pompliano, Gelecekte İnsanların Neden Bitcoin’e Yöneleceğini Açıkladı! on: October 02, 2019, 03:00:39 PM
İnsanların bitcoin ve diğer kripto paraları tercih etmede ki en büyük etken şeffaflığı olacaktır. Günümüzde en büyük derdimiz kesinlikle devletlerin paralarla neler yaptığı konusunda hiçbir fikrimizin olmamasıdır. Bankalar ve onlara hizmet eden büyük şirketler her geçen gün bu soru işaretlerini artırmaktadır. Yaşadığımız yerde neler olup bittiğini en doğru şekilde bilmek hepimizin hakkıdır.
71  Local / Bitcoin Haberleri / Re: NASA, Blockchain Bilen Eleman İstiyor on: October 02, 2019, 01:34:22 PM
Yazılım ve bilişim sektörünü bir adım öteye taşıyan blockchain teknolojisi gelecekte en ayırt edici seçmen olarak karşımıza çıkacaktır. Her insanın en azından başlangıç seviyesinde bunlar hakkında bilgisi olması gerekir. Okullara özellikle de üniversitelere bu alanda verilmesi gereken eğitim hakkında büyük bir pay düşmektedir. Daha önceki dönemlerde ingilizce bilmek ayrıcalık olarak sayılırken şimdilerde sıradan bir durum olarak görüldüğü gibi aynı durum blockchain ve diğer yeni teknolojiler için de aynı konuma gelecektir. Treni kalkmadan yakalamalı ve geleceğimiz için bu yolda büyük mesafeler kat etmeliyiz.
72  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Venezuela Merkez Bankası Kripto Para Ödemelerini Başlatıyor! on: October 02, 2019, 12:28:15 PM
Venezuela içinde bulunduğu durum sebebiyle atabileceği en iyi adımları atarak ülkenin ve vatandaşların varlığını sürdürebilmesi için elinden geleni yapıyor. ABD yaptırımlarımdan kaçabilir için ellerinde bulunan en mantıklı yol kripto paralardan geçiyor.  Mağdur olan ve edilen diğer ülkeler de bu yolu seçmek için geç kalmış değiller. Rusya, Çin ve Venezuela bu yolda dik bir şekilde ilerlemeye devam ettikleri sürece kripto paraya olan inanç daha çok artacaktır.
73  Local / Ekonomi / Re: Berat albayrak neden sürekli ekonomik model değiştiriyor ? on: October 02, 2019, 11:03:35 AM
Berat Albayrak ekonomiyi eski usul yönetmeye çalışan yeni görünümlü bir bakan sadece. Kendince halka onların duymak istediklerini söyleyerek biz hedeflerimizi tutturuyoruz, ülkece iyiyiz, bir sıkıntımız yok demeye çalışıyor ama ekonomik okur yazarlığı eskisinden daha iyi yapar hale geldiğimizi göz erdi ediyor ne yazık ki. İşsizlikten enflasyona verilen tüm rakamlar bir yalandan ibaret ve bunu yapılan her açıklama daha net bir şekilde gösteriyor. Her açıklamasında bahsettiği daha iyiye giden ekonomi kendi parasal durumudur büyük ihtimalle.
74  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Simon Potter, Kriptoların Doların Yerini Alamayacağını Düşünüyor on: October 02, 2019, 10:08:55 AM
İşlerini gizli kapaklı, el altından halletmeye alışmış insanların sırayla karşı çıktıkları konuya Simon bey de birkaç cümle eklemek istemiş.  Şeffaflık ve erişilebilirlikten bu kadar çekiniyor oluşunuzu artık daha rahat anlıyoruz. Ne yazık ki korkunuzla yüzleşeceğiniz gün adım adım geliyor.  Bu kadar zamandır kendi tasarruflarınız yönünde yapılan politikalar son bulacaktır.
75  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Almanya da Fransa Gibi Libra’yı Yasaklıyor on: October 02, 2019, 08:45:58 AM
Ülkelerin ve şirketlerin Libra'ya karşı tutundukları tavrı gayet iyi anlayabiliyorum. Elinde birçok farklı alanda güç bulunduran bir şirkete ait olarak piyasaya çıktı ve daha önceki dönemlerinde de hep hakkında büyük büyük haberler yapıldı. Tabii ki bir yasaklamanın ne kadar etkili ve caydırıcı olacağı tartışılacak bir konu ama karar mercileri de bu hakkında detaylı araştırma ve görüş alışverişleri sonucunda böyle bir karara varmışlardır. Zaten vatandaşlardan ve diğer kaynaklardan gelecek tepkilere karşı doğru bir duruş ve politika izlerlerse istediklerini alacaklardır ama her halükarda  bir yedek planları vardır ve onu devreye sokarak işlerine devam ederler.
76  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Yobit imza kampanyası geri döndü!!! on: October 01, 2019, 04:52:54 PM
Yobit 2015te yapmıştı sanırım ilk signature bountysini forum kullanıcılarına son zamanlarda para kazandıran-kazandıracak tek bounty diyebiliriz. Multicileri ayıklaması hakkında yahooya güveniyorum ben şahsen kendisi buraların eski kurtlarından. Ayrıca local postların da atılabileceğini duydum ama kesin bir bilgisi olan var mı aramızda?

Evet hocam kesin bilgi.Bunun yanında zaten bir sürü insan şuan kampanyadan banlanmış durumda. https://bitcointalk.org/index.php?topic=5188200.0 buradan kontrol edebilirsiniz.Kampanyadan banlanan arkadaşlara baktım çoğu saçma sapan ard arda kısa spam mesajlar atmış.Kimiside member olduğu halde kampanyaya girmiş Cheesy En çokta negatif trust alan üyeler  atılmış kampanyadan.
77  Local / Ekonomi / Re: Ev almak mı Bitcoin mi? on: October 01, 2019, 04:21:19 PM
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 senedir bitcoin borsasındayım ve yaklaşık 2 ay önce madenciliği bıraktım 7 ayda madencilik yaptım sattığım tüm riglerimin gelirlerini borsaya aktardım.

1.5 sene önce yatırım amaçlı izmit merkezden bir ev almıştım evi aldığım vakit m2 fiyatı 850 TL idi şuan ise 1785 TL m2 fiyatı var evimi satılığa çıkardım az bir kredi borcu kaldı. Evimi satıp yine borsada değerlendireceğim ve kafamdaki rakama ulaştığım vakit istanbuldan oturmak için kendime bir ev almayı düşünüyorum.

Sizce ev almak mı yatırım amaçlı daha mantıklı yoksa bitcion mi?


edit: evimi bugün sattım konuda da belirttim, istikamet yine btc almak.

En son evi satıp btc almışsınız ama Smiley Bunlar çok riskli hareketler.Nedense bana ters geliyor.Bu piyasaya var olan birşeylerinizi satıp girmeniz çok riskli bir hareket.Evini satmadan,kıyıda köşede varsa 20-30 bin lira onu buralarda değerlendirmek daha sağlıklı olmazmıydı ?
Genel olarak yatırım olarak ev mi yoksa bitcoin mi diye düşünürsem.Eğer ben aylık 3-4 bin lira istiyorsam ve bu miktarın beni mutlu edeceğini düşünüyorsam ev alırım.Ama ben paramı katbekat artırmak istiyorum ve çok ciddi risk almak istiyorum derseniz bitcoin almak her türlü mantıklı .
78  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Yobit imza kampanyası geri döndü!!! on: October 01, 2019, 03:37:20 PM
Yobit borsasını çok uzun zaman önce kullanmıştım.Şuan var mı bilmiyorum ama o zamanlar dice vardı Smiley Bir kripto para borsasında bu tür bir şeyi gördüğümde biraz şaşırmıştım ve ürkmüştüm doğrusu Smiley Ama sonra alıştık.Herkes yobite karşı biraz önyargılı davranıyor ama Piyasaya bakarsak sapa sağlam ayakta kalan ender borsalardan biri yobit.Şu zamanda bile böyle bir ödeme yapabilecek kadar gücü var.
79  Alternate cryptocurrencies / Altcoin Discussion / Re: Many projects are dead? on: September 30, 2018, 08:02:00 PM
I don’t see good projects lately. Most of them deserve to die. I think the market doesn’t need bad or useless projects. We need more efficient and promising projects only. Only the good ones will survive.
80  Other / Archival / Re: What you will do with your altcoins? on: September 27, 2018, 08:53:12 PM
I sold some of my coins. The rest are very promising for me and i decided to hodl them until prices grow back again. Anyway, the market condition isn’t good at all so it’s better to wait.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!