Bitcoin Forum
February 21, 2024, 05:49:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 130 »
1  Local / Konu Dışı / Re: Menzil şeyhlerine çıkan evler on: Today at 11:08:06 AM
Eğer böyleyse tabi doğal olarak herkese çıkmış olmuş. 13 hasarlı bina olan yere 17 konut yapmak güzelmiş umarım buna benzer adımları Hatay ve diğer illerde de görürüz. Bir ara haberleştirilmiş bir konuydu bu muhtarın söylediklerinde bir yanılma olacağını zannetmiyorum. Sadece tarikata ait 7 hane olunca haber değeri taşımış bir rastlantıdan ibaret anladığım kadarıyla.

inan hangi şehre kaç tane konut yapıldı bilmiyorum, samimi olarak söylüyorum ki bunu araştırmadım, dağılıma bakmak gerekir, belki illere göre belki nüfusa göre belki olabilir başka şeylere göre bir dağılım oluşturmuşlardır ama 17 konut yapılmasının sebebi de bölgesel dağılımda düşen pay ve ekipmanları verimli kullanmak için yapılan bir planlama dahilindeki bir gelişme olabilir.

yani, biz şimdi din düşmanı ve özelde islam düşmanı olduğunu bildiğimiz bir kesimin saçma sapan söylemlerine kulak asmak yerine yetkililerin bilimsel açıklamalarına güveneceğiz tabii ki...

Dini kullananları ben de sevmiyorum ancak her şeyi din karşıtlığı ile kullanmanın da yanlış olduğunu düşünüyorum. Yine aynı şekilde insanlarımızın dine olan hassasiyeti ile bir yerlere gelmiş, aslında bir takım kişileri kullanan çuf çuf hoca gibi saçma tarikatlara ve şeyhlere de asla müsamaham yok. Din adına gerçek bilgiye sahip alimler zaten insanlara para karşılığı değil, hayır karşılığı yardımda bulunuyorlar bana göre. Neyse o bu konunun mesajı değil zaten. Din üzerinden siyaset olmaz, olmamalı. Bu konuda iktidar da, muhalafet de bunu artık bir kenara bırakıp ülkenin geleceği için dini kullanmadan gelişmeye odaklanmalı.
2  Local / Konu Dışı / Re: CHP'de değişim son sürat devam ediyor on: Today at 10:18:07 AM
Kur’anı kerîmden ayet okuması güzel bir şey. Aynısını seçimden sonra da normal zamanlarda da görmek ister bizim vatandaşımız ancak bilinmeyen bir şey var. Daha doğrusu kabul edilmeyen bir şey var. Chp neredeyse hiç bir zaman sağcılardan oyu ciddi şekilde almayı başaramamış bir parti. Partinin içerisindeki siyasetçileri çıkarıp X bir partiye koyun oy oranı %2’yi geçmez. Örnek Muharrem İnce ki en sevdiğim Chp figürlerinden birisiydi. Chp oylarını partizanlık ile topluyor. Aynı şey ak parti içinde geçerli ama ak partiye giden oyların çoğu Rte için gidiyor. Özgür Özel bu partiye bunu kazandırabilirse Chp kazanır. Yani partiye değil kişiye oy verilecek bir siyasi adımlar hareketini en iyi şekilde başarırsa o zaman Chp oyları yükselir.

Sağcı oyları için bir kez daha seçimden sonra da bu söylemleri tekrarlamaya davet ediyorum. Ülkede siyasette iktidar sağcıları yanına çekerek her zaman kazanıyor. Bu istisnasız böyle çünkü sağ seçmen yüzdesi çok yüksek. Muhalefet de bari oradan gitsin de oy oranları belki artar Grin
3  Local / Konu Dışı / Re: Menzil şeyhlerine çıkan evler on: Today at 10:12:38 AM
geçmişi camileri ahıra çevirmek ve ezanı susturma çabası ile geçmiş meşhur bir kitle yine aynı yollara başvurmuş ama bu defa bazı şeyleri aleni bir şekilde yapamıyorlar tabii... Smiley


Quote
Muhtar Mehmet Erdem, “Göçeri köyüne bağlı Buhara (Belin) mezrasındaki evler yıkıldı veya ağır hasar aldı. Elhüseyni Ailesi’nin mezramızda bulunan 3 katlı bir binada depremde ağır hasar aldı. Evleri yıkılan ve ağır hasar alan 13 hak sahibi kuraya dahil edildi. Mezramızda toplam 17 konut inşa ediliyor. Bu kurada 13 hak sahibinin tamamına konut çıktı. Bunlardan 6’sı Elhüseyni Ailesi mensubudur. Bu aileye ayrıcalık tanınmadı. Hak sahibiydi, kurada ismi çıktı. Herhangi bir ayrıcalık yada farklı bir uygulama yok. Yapılan haberler kasıtlı ve yıpratma amaçlıdır” dedi.
https://www.iha.com.tr/adiyaman-haberleri/kurada-adi-cikan-elhuseyni-ailesi-ile-ilgili-muhtardan-aciklama-58187408

mahalle muhtarının açıklamasına göre depremde ağır hasar alan ve kuraya dahil edilen 13 hane varmış ve köye 17 konut yapılmış... yani, kura dışında kalan kimse yok, bu ismi geçen şahıslar birilerini egale ederek konut elde etmemiş. ya islam düşmanlığı yapacaksınız da bari adam akıllı yapın be kardeşim...

Eğer böyleyse tabi doğal olarak herkese çıkmış olmuş. 13 hasarlı bina olan yere 17 konut yapmak güzelmiş umarım buna benzer adımları Hatay ve diğer illerde de görürüz. Bir ara haberleştirilmiş bir konuydu bu muhtarın söylediklerinde bir yanılma olacağını zannetmiyorum. Sadece tarikata ait 7 hane olunca haber değeri taşımış bir rastlantıdan ibaret anladığım kadarıyla.
4  Local / Konu Dışı / Menzil şeyhlerine çıkan evler on: Today at 09:18:31 AM

Arkadaşlar Adıyaman Kahta’da 13 kura sonucunun 7 tanesi menzil tarikatı üst grubunun olduğu El Hüseyni ailesine çıkmış. Bu konuda mantıklı açıklaması olan var mı? Yoksa kuralara hile karıştığının bariz bir kanıtı mı bu? Nedir bu ev muhabbeti tam olarak?

Haber : https://www.gazeteipekyol.com/amp/haber/15690348/tokinin-deprem-konutu-menzil-seyhlerine-cikti
5  Local / Konu Dışı / Re: Türkiye'de tamamen internet üzerinden kazanan şirketler on: Today at 09:05:20 AM
Sözde ülkenin %90'ından fazlası müslüman ama iş çakallığa kumara vs gelince müslümanlık falan kalmıyor. Bu tablo gerçekte bu bile bir tez konusu olabilecek durumda düşünsene abi bu kadar insan neden kumar oynamak için paralarını bu gibi sitelere harcıyor üstüne bu adamlar diyorki biz müslümanız Cheesy

Benzer olay Alkol tüketimi ile ilgili sigara ve alkolden gelen inanılmaz bir vergi mevcut lan bunlar günah lan.

Türkiye Özgür bir ülke işte. İsteyen kumar, isteyen alkol fark etmeksizin istediğini yapmakta fazlasıyla özgür. Böyle olunca Müslümanlıkla bağlantı kurmak doğru olur mu bilmiyorum. Bazı sayfalarda trajikomik paylaşılan skeçler var denk geliyorum. Faize gelince Müslüman değil ama domuz eti yemiyor. Kumara gelince Müslüman değil ama domuz eti yemiyor. Biz Müslümanlığı sadece domuz eti yememekle birleştirmişiz maalesef. Ayrıca Müslüman ülke olmamıza rağmen insanların ekonomik durumu o kadar kötü ki sadece şans oyunlarına bel bağlıyorlar.
6  Local / Konu Dışı / Re: Balık Tüketiyor musunuz. on: Today at 08:55:43 AM
Hamsi olmuş 200 tl Cheesy ha gayret yakında 2kg için 1 gün çalışmak zorunda kalacağız. Ne günlerdi be bilirmisiniz bilmem o kadar çok tutulurduki satılamaz deniz kenarlarına bir kısmı ise gübre olarak bahçelere dökülürdü şimdi ise 1 kg 200 tl . işin kötüsü hamside yok hayvanı toplayabilmek için bir dünya gemi vs saldırıyor hayvan doğal olarak da başka yerlere kaçıyor o gürültüye suda canlı mı kalır üstte snki fabrika çalışıyor.
Hocam bu şekilde avlanılmaya devam edilirse yakında o fiyatların 2-3 katını bile görebilir. Dediğiniz gibi bazen bende rasgeliyorum balık çıkan bölgede 30-40 tane balıkçı teknesi gür gür çalışıyor orada daha balık kalır mı? Avlanma konusunda ciddi düzenlemeler gelmeli aksi takdirde 3-5 seneye bir çok balığı göremeyiz bile. Tam havalar sular soğudu hamsi yeme zamanı ama bulabilene aşk olsun tabi tazesini Smiley

Bizimkiler sağlıklı avlanmıyor ki. 4 tarafımızın 3 tarafı denizlerle çevrili ve onlarca Su Ürünleri Mühendisi yetiştiriyoruz ancak çoğu kendi işini bile yapamıyor. Hamsi genelinde değil, tüm balıklar arasında popülasyona saygı yok. Amatör balıkçılar olta ile tuttuğu işine yaramayan küçük balığı bile kovasına atıyor. Bu kovaya atılan balık bir işe yaramıyor. Kediye vereceğine sal doğal ortamına belki o hayvan sana binlerce yavru verecek. Önce balıkçılarımızı bilinçlendirmemiz lazım.
7  Local / Konu Dışı / Re: Yatırım Stratejisi : Pokemon Taso Koleksiyonculuğu on: Today at 08:50:38 AM
Koleksiyon yapma olayı önemli bence bu mantıkla zamanında toplanmış olsaydı ve bu konuda koleksiyon yapan birilerine ciddi paralara satılabilirdi. Ülkemizde bu tarz koleksiyon yapan var mı? bilmiyorum ama yurt dışında koleksiyoner çok daha fazla olduğunu düşünüyorum adamlarda para var bir şekilde nereye harcayacaklarını bilemedikleri için bize saçma gelen şeylere bile tonla para harcayabiliyorlar.

Aslında hata bizim üst nesilde. O döneme damga vurmuş tasoları alıp biriktirme imkanları vardı. Şimdi çocuklara bakıyorum onları böyle bağlayan bir oyun göremiyorum artık her şey dijital. Tasolara olan ilgi de bizim ölmemizle birlikte yok olur. Bizden sonraki nesil için taso anlamsız plastiklerden başka bir şey değil.
8  Local / Konu Dışı / Re: Çalışma saatleri kısalıyor mu? on: Today at 08:46:33 AM
48 saatten 40 saate düşürülmesi olumlu görülebilir. Bu daha sonra daha kısa süreye çekilebilir. Daha kısa süre çalışmak daha fazla işçi gerektirir. Acaba devlet daha fazla işçiyi istihdam edebilecek durumda mı? Mehmet Şimşek’e sorarsak eminim bu konuda bir şeyler diyecektir.
9  Local / Konu Dışı / Re: Ülkemizde siyasilerin halktan kopuk olması on: Today at 07:38:20 AM
Siyasiler halktan kopuk mu yoksa kopuk taklidi mi yapıyorlar? Ben bunu gerçekten çok merak ediyorum. Bir insanın halkın bu halde olduğunu görmüyor olması bana imkansız geliyor. Camdan dışarı baksan, eline telefonu alıp birkaç saniye sosyal medyada gezsen bütün bunları görürsün. Ama adamların etrafında öyle bir şakşakçı ekip var ki olmayanı var gösterip olanı oldurmamakta üstlerine yok.
Bakan geçecek diye 10 yıldır hizmet görmeyen yerler asfaltlanıyor, çevre düzenlemesi yapılıyor, her yer tertemiz hale geliyor. Adamlar nereden bilsin gezdikleri yerlerin normal halini Smiley

O sadece bakan genelinde değil, her iki yönden de eleştirirsek şu an CHP yönetiminde olan bir ilçede yaşıyorum ve 4 senedir asfalt bekleyen yollar geçen hafta asfaltlanmaya başlandı. Mart seçiminden sonra da kuvvetle muhtemelen bu işler bekletilecek veya iptal edilecek bir dört yıl daha beklenecek. Bu ülkenin saçma sistemlerinden birisi olmuş. Hangi parti olursa olsun yıl 2024 ama hala asfaltla göz boyamaya çalışıyorlar.
10  Local / Konu Dışı / Re: Tek maaşlı milletvekilleri 😂 on: February 20, 2024, 08:17:57 PM
Belediye başkanlığı için geri sayım hızla ilerliyor. Pazarlıklar falan derken bu gün akşam adaylar artık kesinleşti. Dün bir haber vardı. Belediye başkanı maaşları ile ilgili olarak seyredince epeyce bu konunun cahili olduğumu gördüm. Birkere nüfus yoğunluğuna göre aldıkları maaş değişiyormuş. Ben bu konuyu fiz olarak aşşağı yukarı yanı maaşı aldıklarını sanıyordum. Öyle değilmiş.

Nüfusu 2.0001’den fazla: 176.735 TL
Nüfusu 1.000.001-2.000.000 arasında: 144.300 TL
Nüfusu 500.001-1.000.000 arasında: 119.670 TL
Nüfusu 250.001-500.000 arasında: 104.453 TL
Nüfusu 100.001-250.000 arasında: 89.235 TL
Nüfusu 50.001-100.000 arasında: 77.822 TL
Nüfusu 10.001-50.000 arasında: 62.605 TL
Nüfusu 10.000’e kadar olan: 54.996 TL
Nüfusu 50.001’den az olan il merkezi belediyeler: 77.822 TL

Ne kadar ekmek o kadar köfte diyorlar.
https://sputniknews.com.tr/20240220/nufusa-gore-degisiyor-yeni-belediye-baskanlarinin-maaslari-ne-kadar-olacak-1080899226.html

Nüfusu 10 binden az olan belediye varmı? Çok ilginç 55 bin lira maaşla çalışacak tabi o maaşı için değil, sıfatı ve kullanabileceği güçler için belediye başkanlığını istiyor. Sonuçta imarda onun elinde olacak, kamu yetkilerinin bir kısmı da belediye başkanında olacak. Bu 55 bin liradan daha değerli.
11  Local / Konu Dışı / Re: Türkiye'de tamamen internet üzerinden kazanan şirketler on: February 20, 2024, 07:42:28 PM
Birinci sırada Nesine olması çok tuhaf. Demek ki insanlar tek ihtimali bahis platformlarında buluyor. İnternet kazançları çok yüksek demek ki insanlar sürekli bahis oynuyor. Kumar ülkede sözde yasak ama internetten dönen paralara baksanıza adamlar lider durumda. Bir de kaçak bahis sitelerinin bunların bir çok kazancını böldüğünü de hesap etmek gerekiyor.

Tüm bahis oranları toplandığında oluşacak miktarı düşünemiyorum bile. Kolay yola kaçmak ve kısa yoldan para kazanma hırsı birçok kişiyi buralara sürüklüyor. Yıllar geçti ve bahislerin yüzlerce çeşidi çıktı. Yüzlerce farklı oran var bir maçın mesela. Maç oynanırken de bahis yapabiliyorlar maç başlamadan da. Her seçenek mevcut ve ulaşımı kolay olduğundan çok fazla kullanıcı vardır.

Böyle yüksek miktarda para oldukça dünya futbolunda bahisler de bitmez bu maçları oynayıp kaybedenler de.

Elbette günün sonunda her zaman söylenen klasik bir laf var ki o da kasa kazanır. Ne kadar kazanırsan kazan hırsın yüzünden mutlaka o parayı bir gün kaybedeceksin. Kumarın uzun vadede gelir getirdiğine inanmıyorum bunu yazarken bir kumar sitesinin imzasını taşımak ise işin en ironik tarafı herhalde.
12  Local / Konu Dışı / Re: Türkiye'de tamamen internet üzerinden kazanan şirketler on: February 20, 2024, 07:25:50 PM
Birinci sırada Nesine olması çok tuhaf. Demek ki insanlar tek ihtimali bahis platformlarında buluyor. İnternet kazançları çok yüksek demek ki insanlar sürekli bahis oynuyor. Kumar ülkede sözde yasak ama internetten dönen paralara baksanıza adamlar lider durumda. Bir de kaçak bahis sitelerinin bunların bir çok kazancını böldüğünü de hesap etmek gerekiyor.
13  Local / Ekonomi / Re: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı on: February 19, 2024, 09:00:43 AM
Şu saatten sonra kolay kolay eski fiyatlara geleceğini sanmıyorum, borsalardaki Bitcoin miktarı düştü, yaklaşan bir halving var ve ETF'ye olan ilgi hala sürüyor.
Yarın akşam 17:30'da Amerika borsaları işlemler açılacak ve hangi yönlü devam edeceğini göreceğiz. 50 bin doların altına düşeceğini pek sanmıyorum ama burası kripto her şey olabilir.

Umarım ilgi pozitif devam eder ve Amerikan borsalarında da ilgiliyi çekmeyi başarır kendine. Bundan sonra ilgi nereye doğru kayacak onu takip etmek lazım bence. Ben altcoinlerin de yavaş yavaş artık zamanının geldiğini düşünüyorum. Umarım yanılmam ve altcoinler de bundan nasibini alır.
14  Local / Konu Dışı / Re: Türkiye’nin 4. Telefon Operatörü Netgsm on: February 19, 2024, 07:31:37 AM
Herkes firmayı tanıyormuş, ben Netgsm diye isim duyunca zırt pırt arayan "İnternetsiz ev kalmasın" ses kayıtlı firmalardan birisi sanmıştım Cheesy daha önceden piyasada yer alan bir firmaysa elbette tutunması daha kolay olacaktır, sıfırdan gelen birilerinin ciddi siyasi desteği ya da çok fazla parası olmadan tutunması imkansız.
Nasıl ki ilk çıkan özel numara sayılabilecek Turkcell'ler iyi para ediyorsa ilerleyen yıllarda bu firmada da benzeri yaşanabilir. İlk çıkan numaralar her zaman değerlidir. 2. hat olarak kullanmaya bile alınabilir, takipte kalmak lazım Smiley

Hiç bir tanışıklığım yoktu benim. Yani hatırlamıyorum bile böyle bir firma olduğunu. Ama GSM şirketi olarak varlıklarını sürdürecekler ondan öncesi için sanırım paralı sms hizmetleri falan oluyormuş. Bu reklam mesajlarını parayla satma hizmetleri de var anladığım ve gördüğüm kadarıyla. Ben talep etmeyeceğim, gerek yok evde boşta telefon var ama yine de değmez bence.

Firmayı ben de bilmiyordum. Fazladan bir firma her zaman iyidir. GSM firmalarının fiyatlarını gördükçe belki bir şeye faydası olur bu durumun. Firmanın piyasayı bildiği söyleniyor ama güç anlamında nereye kadar diğerleriyle rekabet edecek. Kullanıcıların faydasına olacak bir şey varsa bunu tabi ki ister herkes ve umarım da öyle olur.

Şu an için piyasada nasıl bir etkisi olacağını kestirmek zor. Diğer GSM’lerin fiyatlarını aşağı çekmesine sebep olsa bile faydası olur.

İki telefon kullanan varsa, interneti ucuz olursa paylaşım yapmak için kullanılabilir.

Tarife fiyat durumuna bakınca aslında diğer operatörler ile büyük bir farkı olduğunu düşünmüyorum. Anladığım kadarıyla 15 liralık telsiz kullanım bedelini de fiyatlara dahil etmemişler. Bunların üstüne o da dahil olacak. Elbette rekabet iyidir en son çıkan Avea hattının üzerinden on yıllar geçti. Artık yeni bir operatör ihtiyacı var ama bu NETGSM olur mu bilmiyorum.
15  Local / Konu Dışı / Re: Sizin için önemi var mı bilmiyorum ama sevgililer gününüz kutlu olsun on: February 19, 2024, 07:21:26 AM
Herhangi birinin herhangi bir zamanda herhangi bir şekilde belirlediği hiçbir özel gün olayını kabul etmiyorum. Yahu anneler günü diyorlar, lan anne sevgisinin günü mü olur, ya da sevgililer günü, geride kalan diğer 364 günün bir ehemmiyeti yok mu, daha mı az sevmeliyiz geri kalan zamanda. Sevip sevildiğinizi bildiğiniz sürece herhangi bir atanmış günün önemi yok, ha işin hediye boyutu da var tabi, dolayısıyla dönüp dolaşıp cüzdana geliyor iş, valla kimse kusura bakmasın az veya çok bu konuda harcayabileceğim parayı da çocuk esirgeme kurumu darulaceze gibi kurumlara bağış yapmak daha mantıklı geliyor.

Biz erkeklere göre mantıklı değil ama bayanlara göre büyük önem atfedilen günler bu günler. Eğer unutursanız hayat size zindan olabiliyor. Maalesef kadın erkek ilişkilerinde hayata bakış açısı farklılığımız var. Bir kere kadıkkar ayrıntıda kalan cinslerdir. Hemen ayrıntıya takılı kalıyorlar. Erkek ise umursamaz biraz daha kadına göre. Sevgililer günü erkekler için eminim kadınlar kadar önemli bir gün değil.
16  Local / Konu Dışı / Re: Türkiye’nin 4. Telefon Operatörü Netgsm on: February 19, 2024, 07:05:44 AM
Herkes firmayı tanıyormuş, ben Netgsm diye isim duyunca zırt pırt arayan "İnternetsiz ev kalmasın" ses kayıtlı firmalardan birisi sanmıştım Cheesy daha önceden piyasada yer alan bir firmaysa elbette tutunması daha kolay olacaktır, sıfırdan gelen birilerinin ciddi siyasi desteği ya da çok fazla parası olmadan tutunması imkansız.
Nasıl ki ilk çıkan özel numara sayılabilecek Turkcell'ler iyi para ediyorsa ilerleyen yıllarda bu firmada da benzeri yaşanabilir. İlk çıkan numaralar her zaman değerlidir. 2. hat olarak kullanmaya bile alınabilir, takipte kalmak lazım Smiley

Hiç bir tanışıklığım yoktu benim. Yani hatırlamıyorum bile böyle bir firma olduğunu. Ama GSM şirketi olarak varlıklarını sürdürecekler ondan öncesi için sanırım paralı sms hizmetleri falan oluyormuş. Bu reklam mesajlarını parayla satma hizmetleri de var anladığım ve gördüğüm kadarıyla. Ben talep etmeyeceğim, gerek yok evde boşta telefon var ama yine de değmez bence.
17  Local / Konu Dışı / Re: ACİL kodu ile aranan işidli teröristin Akkuyu Nükleer Santrali'nde çalışması on: February 19, 2024, 06:26:24 AM
Quote
sahte kimlik kullanarak Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde çalıştığını tespit etti

kaynak: https://www.ahaber.com.tr/gundem/2024/02/13/acil-koduyla-aranan-rus-asilli-deasli-terorist-akkuyu-nukleer-santralinde-yakalandi-kimlik-oyunu

ruslar bir oyun çevirmiş yoksa bu adam sahte kimlikle gidecek de rus firmasında yabancı bir ülkede çalışacak:))
ulan ben eski adı kgb, yeni adı fsb olan kurumun kapısından 100 metre gerisinden korumalar tarafından indiriliyordum. "oooo giremez giremez." diye laflar söylüyorlardı her seferinde. bu herifler aranan bir teröristi kendi tesislerinde hiçbir bilgileri yokmuş gibi çalıştıracak ha? o ilçede yaşayan tüm türkleri bile fişlemişlerdir.

O zaman işidlilerin arasında konulmuş bir ajan diyebiliriz bu mantıkla doğru mu? Eğer öyleyse bizimkiler iade eder Rusya’ya onlar da gerekeni yapar. Eğer öyleyse de neden Rusya’ya dönmek yerine Nükleer tesiste işe girmiş acaba? Oradan bilgi mi topluyordu ki? Rusya çok garip bir ülke geçenlerde de Putin rakibini cezaevinde indirtmiş.
18  Local / Konu Dışı / Re: Ülkemizde siyasilerin halktan kopuk olması on: February 19, 2024, 06:21:00 AM
Türkiye’de siyaset en becerilemeyen şey. Bunu da şuna bağlıyorum babadan oğula geçer gibi siyasi partiden milletvekili çıkarıyorlar. Adamın kendine hayrı yok bir partiden 5-6 kere milletvekili olmuş. 5 kere olsa her 5 senede bir desen 25 sene milletvekili olmuş. Git sor şehrine adamı tanıyan yok. O sıfatı kullanmak için oraları işgal eden insanlar. Herkes milletvekili sıfatını kullanmak için milletvekili oluyor çünkü işleri çok daha rahat yürüyecek. Yani halkı değil kendini düşündükleri için vekil oluyorlar.
19  Local / Konu Dışı / Re: Tek maaşlı milletvekilleri 😂 on: February 19, 2024, 06:15:14 AM
En az 5 yerden maaş almak ülkede öyle bir alışkanlık haline gelmiş ki meclis başkanı böyle sözler söylemekte bir sakınca görmüyor.  Smiley  Gerçekten bu nasıl normalleştirilebiliyor? Ülkede bir noktadan sonra insanlara her şey kabul ettirilebilir hale gelmeye başlanınca böyle bir rahatlık ortaya çıktı. Bildiğim kadarıyla milletvekillerinin bilmem kaç tane yerden maaş alma gibi bir lüksünün olmaması lazım. Yasaların olması gerektiği gibi işlemediği bir ülkede bu da arada kaynıyor haliyle.

Nureddin Nebati bakanken aynı anda 5-6 dernek başkanlığı ve yöneticiliği üstlenmiş durumdaydı ve her birinden ayrı maaş alıyordu. Eminim bazı milletvekillerinde de durum budur ama geneli zaten ya iş adamı veya çok zenginleşmiş kişiler. Milletvekili maaşına tamah edecek kimsenin olmadığını düşünüyorum buna işçi partisi vekilleri de dahil. Türkiye’de milletvekili olmak, parası olmayan kişinin yapacağı bir iş değil. Öğretmen kökenli bir vekil hatırlamıyorum mesela ben. Ortalama maaştan gelen kimse yok herhalde.
20  Local / Konu Dışı / Re: Yatırım Stratejisi : Pokemon Taso Koleksiyonculuğu on: February 19, 2024, 05:40:26 AM
Son dönemde piyasayı sahte tasolar ele geçirmiş durumda. Yeni basılan tasoların bazılarını orijinalinden ayırt etmek çok zor. Bu nedenle internetten taso almaya kalkmayın.
Tasolara olan talep arttı ancak koleksiyonerlerin hiçbiri satış yapmadığı için mint kondüsyonda taso bulmak çok zor. Mevcut satışlar da bahsettiğiniz fiyatların çok üzerinde. Bunları yatırım amaçlı toplamak için çok geç kaldınız.

Orjinalini bulmak bu piyasada çok zor. Diyelim ki bulduk, genelde kullanılmış, silik tasolar var. Kondisyonu iyi tasoları bulmak mucize gibi. Alan aldı, koleksiyon değerini yapan yaptı. Bugün o koleksiyonları elde etmek için bile ciddi paralar vermek gerekecek ama çakmasıyla arasındaki fark anlaşılır gibi değilse orijinal tasolara da ilgi azalabilir.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 130 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!