Bitcoin Forum
October 28, 2021, 02:43:18 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 22.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39
1  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Pundix te neler oluyor? on: October 28, 2019, 12:53:56 PM
CZ shilleyince bir yerlere gelmeyi başaran bir coindi ama artık millet yemiyor nedense daha fazla. Daha bir hafta önce filan yine pundix'i bir twitte konu edindiğini hatırlıyorum CZ'nin. Yine de herhangi bir hareket göremeyince o da vaz geçti muhtemelen. Bu dönem artık ucuz coinleri insanlar pek almıyor gibi. Bizi de bıktırdılar bu kadar pump ve dump ile. İlgi başka şeylere kaydı.
shillemeyle olacak gibi değil pundix piyasaya koyacaklar buywall ve aldıklarını yakacaklar bak gör ne oluyor fiyatı. ama öyle 3-5milyar pundixle olmaz bu iş.pundixtir fx tir npxsnem dir bussuru coin çıkarttılar. Hala hangisi ne işe yarıyor şahsen ben bilmiyorum piyasanında bildiğini sanmıyorum.
Festival yaparak coin desteklenmiyor. Her gecen gün coinleri biraz daha ölüyor.

Piyasadan coin toplayıp o topladıklarını yakacak kadara taşşaklı kim var hocam Cheesy

Resmen gerçek para yakmak demek olur o. Kimse kendi parasını yakmaz. Yani binance bnb yakıyor ama onların taşşağı büyük ondan. Birde gelen kardan yakıyorlar zaten. Pundi için öyle bir şeyi beklemek hayalcilik olur. Bundan sonra pundi için ne haber ne shilleme hiç bir şey kurtarmaz anca kendi projelerini hayata geçirmeleri gerekiyor.
2  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: WAVES/TL İşlemleri Paribu'ya Ekleniyor! on: October 28, 2019, 12:17:24 PM
Waves'te dünden beri bir canlılık geldi. 1 dolar altına düşülmez denilen coin 0,7 dolara kadar düştü acı bir şekilde. Ama dünden beri 0,8 dolara çıkarak +%10 koydu üzerine. Bu tabi kendi yatırımcısını asla sevindiren bir olay değil çünkü daha geçen haftaki seviyesine bile gelebilmiş değil. Burada da zar zor tutunuyor gibi. Bu projenin geleceği ne olacak gerçekten merak ediyorum. En kısa sürede kendisini yine 1 dolar üzerinde görmeyi umut ediyoruz.
3  Local / Konu Dışı / Re: Marvel filmlerinin aşırı çocuksu ve dandik konulara sahip olması on: October 28, 2019, 10:52:35 AM
Bir kahramanı seyirci karşısında çocukluğundan büyüdüğü zamana kadarki süreçlerini, karakter gelişimini anlatan yapımlar çok başarılı oluyor. Dediğiniz gibi batman ve superman bu ikisi güzel örnekler. Superman ile ilgili Smallville adında bir dizi var. Supermanın çocukluğundan ergenliğine kadar her şeyini anlatıyor. Arada baya sıkıcı bölümler var ama genel olarak güzel diyebilirim. DC'nin bu özelliği hoşuma gidiyor. Marvel 'da o kadar derine inen kararkter dizileri yok gibi.
4  Local / Konu Dışı / Re: Marvel filmlerinin aşırı çocuksu ve dandik konulara sahip olması on: October 28, 2019, 09:30:26 AM
Marvel filmleri aslında o kadar da basit filmler değil. Dünyanın en büyük bütçeleri ile yapılan filmler ve gerçekten çok zor yapımları. Yine de keşke senaryoları da o kadar başarılı olsa. İşte sanat böyle bir şey. 100 milyon dolar bile yatırsan, film belki inanılmaz görsel efektlere sahip oluyor ama estetik ve duygu anlamında insana istenileni veremiyor.

Bu arada marvel filmlerinin gölgesinde kalmış ve eminim çoğu insanın izlemediği bir film : https://www.imdb.com/title/tt0489099/


Jumper'ı geçenler de 4k kalitesinde indirip tekrar izledim. İzlemiş olduğum bir filmi normal şartlarda tekrar izlemekten sıkılan bir adamım ama jumper'dan gerçekten keyif almıştım. Bakın eğer onu sevdiyseniz şu filmi de seversiniz: Lucy 2008. Bu filmi de benzer bir tat bırakıyor insanda.

Ek: Özür diliyorum 2014 yapımıymış film. 2008 yapımı lucy adında film olması da ilginç Cheesy
 
5  Local / Konu Dışı / Re: En İyi Türkçe Cover Parçalar on: October 27, 2019, 02:11:52 PM
Güzel bir liste olmuş. Koydum sıraya dinliyorum. Teşekkürler devamını da bekliyorum hocam. Günümüzün pop şarkıları dediğiniz gibi içi boş. Tebrik edilse edilse anca şarkının müziğini yapan DJ'yi takdir etmek lazım. İşi onlar yapıyor bence.

Cover ne demek tam olarak, kapak şarkısı anlamında mı oluyor yani albümün en beğenilen şarkısı anlamına mı geliyor? Bu terimlere pek aşina değilim ama düz mantık düşününce böyle bir akıl yürütmesi yaptım.
6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Yaşadığınız en zevkli altcoin pump anları on: October 26, 2019, 12:25:10 PM
Pumpa pump demem içinde ben olmayınca... Demiş şair ne güzel demiş Smiley

İçinde yer aldığım bütün pumplar zevklidir tabi ki. Ama yapay pumplara katılmışsanız ve pumpun kenarından kıyısından girmişsiniz muhtemelen birileri her an sizin elinize verebilir, hevesiniz kursağınızda kalabilir dikkatli olun. Öyle her pumpa atlanmaz zaten bir pump gerçekleşiyorsa ondan uzak durulur sadece izlenir.

Hiç para koymadım bu pump dump işlerine. Bir telegram kanalına üyeydim Cryptopia borsasında hedef gösterip millete pumplatıyorlardı. 10sn sürüyordu alış satış emirleri havada uçuyordu bende aynı mehtabı seyreder gibi seyrederdim Smiley Milletin eline eline verirlerdi beş para etmez koinleri .

Sizin yaşadığınız durum bu olmalı.
7  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Kava - Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı on: October 25, 2019, 01:39:15 PM
kasım 5'de mainnete geçiyormuş bakalım neler olacak volume ve fiyat yükseliyor ufaktan..

ahahaha yürüyen saatli bomba gibi şuan KAVA. Grafiğe bakanların duygularını çok rahat okuyabiliyorum. Alsam mı almasam mı modundalar. Gözler önünde +%30 yaptı resmen fiyatı. Sabah al akşam sat +%30 çok temiz para, acaba daha da devam eder mi etmez mi...

Herkesin aklında benzer sorular ama buralardan almak gerçekten de cesaret ister. Önceki ieo'ların durumu ortada iken maalesef cesaret isteyen bir karar olur bu.
8  Local / Konu Dışı / Re: Arabaşıları hüpleten dayı efsane, on: October 25, 2019, 12:32:02 PM
Videoyu izlerken midesi bulanan bir tek ben miyim?

Gerçekten iğrenç, tadı yavan kötü bir şeymiş diye duydum arkadaştan. Erzurumlular iyi yemek yapmaktan anlamıyor zaten. Küflü bir peynirleri var o da atmışlar bir kenara küflenince aha küflü peynir bulduk demişler herhalde Cheesy

Neyse erzurumlu varsa alınmasın baba ama böyle bir şey yenir mi bir de hüpletip yiyor. Zaten çiğneyerek yiyemiyormuşsunuz bunu.
9  Local / Servisler / Re: Justin Sun Poloniex'i Satın Aldı on: October 25, 2019, 11:49:13 AM
Bu konuşmaları okuyunca aklıma şu geldi. Acaba ABD üzerinden yapılan trade ve yatırım işlemlerinin piyasanın tamamına oranı kaç? Bununla ilgili bir veri var mı? Yani bildiğimiz kadarıyla en yoğun ülkeler genellikle Asya ülkeleri. Bizimde yadsınamaz bir payımız var ama acaba ABD durumu ne?

Yani bu kadar ciddiye alınacak bir durumu var mı merak ettim açıkçası.

Bu veriyi genelde borsaların hit sayılarına, hit kaynaklarına bakarak ölçüyorlar. Böyle bir sayım yapıldığında tabi en kalabalık ülkeler başı çeker. Yani yeterince sağlıklı olmaz. Asıl bakılması gereken paranın büyüklüğü. Mesela çin'de 100 kişi de toplamda 10 bitcoin varsa, amerikada 10 kişinin toplamında 100 bitcoin vardır. Yani demek istediğim paranın büyüklüğü önemli olan burada. Amerika doların başkenti. Dolayısıyla amerikanın yasaklandığı bir borsada hacimlerin de düşmesi beklenebilecek bir durumdur.
10  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Yobit imza kampanyası geri döndü!!! on: October 24, 2019, 03:40:40 PM
10 mesaj sınır değildir herhalde arkadaşlar. 10 mesaja kadar ödeme alabilirsiniz denmek istenmiştir.
Ama mesela siz her gün özellikle 10 mesaj yazıp bırakıyorsanız bunu maksatlı olarak algılayabilirler. Daha öncekinde de 20 mesaj yazamazsın demediler. ama her gün 20 mesaj atıp bunlarda içeriği iyi değilse bunu da maksatlı kabul edebilirler. Biraz da niyet okumaya çalışıyorlar anladığım kadarıyla.

Niyetinizin iyi olduğunu göstermeniz açısından 10 değil 15 yazın mesela. Her gün 10'da bırakmayın.
11  Local / Servisler / Re: Justin Sun Poloniex'i Satın Aldı on: October 24, 2019, 12:41:56 PM
Bu iddiayı geçenlerde justin yalanladı:

https://uzmancoin.com/tron-ceo-poloniex/

Ama poloniex'te USDT-TRON desteği geldiğini söyleyebiliriz. USDT'yi artık poloniex'ten çekerken ve yatırırken Tron, Ether, ve OMNI olarak çekebilme özelliği geliyor. Bu bence tronun önemli bir başarısı olarak kaydedilebilir. İleride daha fazla borsada listelenmesini de sağlayabilir. Poloniex bir kere tanıdıysa tron platforumunu muhtemelen kendisini de listeleyecektir. Şuanda tron polo'da yok bildiğim kadarıyla.

12  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Kava - Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı on: October 24, 2019, 11:13:06 AM
Muhtemelen zarar ettirecek ilk ieo bu olacak. Artık kader anı binance için. Bu kadar aptal olmalarına şaşırıyorum doğrusu bende. Biraz nakit desteği ile piyasada zirvede olan isimlerini koruyabilecek iken, kendi projelerinin arkasında durmayarak kendi isimlerini lekelemiş oluyorlar.

Tahminim bunda da benzer bir şey olacak. Çünkü bakın önceki band ieo'sunun fiyatına yerlerde dolaşıyor. 0,299 dolar. O da benzer adette ve özelliklerde.
13  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Binance 36,7 Milyon Dolarlık Coin Daha Yaktı! on: October 18, 2019, 02:47:34 PM
Sürekli tedavüle yeni para basan, havadan boş kağıda amblemini koyup "aha alın size bu para" diyen merkez bankalarının aksine, kripto paralarla birlikte para yakma olayını duymuş olduk ilk defa. Cidden böyle şeyler insana heyecan veriyor. Düşünün Amerikan merkez bankası piyasadan dolar toplayıp ocaklarda yaktığını. Böyle bir şey olması oldukça güç. Onlar bugüne kadar ellerindeki bu güç ile insanlığı sömürdüler. İnsanlar da sürekli onlara güvenmeye devam etti.
14  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Ethereum Öldürücü: Athereum? on: October 18, 2019, 09:55:08 AM
Eth'nin bir harfini değiştir ATH yap, bu fork coini olacak de sonrada Athereum eth'yi öldürecek kadar güçlü de. Bunlar reklam kokan hareketler mayk. Koca Emin Gür Sirer hocaya hiç yakışmadı böyle bir çıkış. Oysa blockchain alanında önde gelen saygın isimlerden biri Sirer. Şimdi ne yapmaya çalışıyor bilmiyorum Sibert gibi yeni bir ETC vakası mı ortaya çıkartacak yoksa gerçekten orijinal bir şey yapmayı başaracak mı? Ama okuduğum kadarıyla kimse inanmıyor bu projeye.
15  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Binance 36,7 Milyon Dolarlık Coin Daha Yaktı! on: October 17, 2019, 02:43:44 PM
Yakıyor da bugün cz nin yaptığı açıklama benim dikkatimi çekti.Binance coin yakıldığı için fiyatı artmıyor.yani artık coin yakmayla direk bir ilgisinin olmadığını.Değerli olması için bir çok nedeni olduğunu söyledi.Acaba bundan sonra yakımlar iptal mi bilemiyorum.Belkide bunu bnbnin kullanım alanları arttığı için söyledi.Ama şu var.artık ieolar eskiis kadar hype ile gelmiyor yani artık eskisi gibi bnb almıyor insanlar.

BNB burn, binance'ın ilk çıktığı 2017 yılında çok büyük hype konusu idi. İnsanların çoğu ilk defa "burn" denilen elamet ile karşılaştığı için bunun inanılmaz bir şey olduğunu düşünüyorlardı. Zamanla 3 ayda bir yapılınca artık herkeste alıştı zaten ne zaman yapılacağı, yaklaşık ne kadar yapılacağı belli. Biraz da borsanın kar durumu ile alakalı bir konu. Ne kadar çok hacim yaptıysa onun 10 binde biri kadar karları oluyor. Bunun %40'ını referans geliri olarak kullanıcılara dağıtıyor. Kalan 10 binde birin %60'ı bunlara kalıyor.
16  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Yeni Donanım Cüzdan Fırsatı Olabilir. on: October 17, 2019, 12:39:07 PM
Bir sekilde bedavaya gonderilse kullanmak icin harika olabilir.

Bedava olsa dediğiniz gibi alıp denemek lazım ama yukarıdaki yorumlardan anladığım kadarıyla yine normal cüzdan fiyatlarına geliyor. Bu firmanın yerinde olsam farklı ülke kullanıcılarına bedava dağıtırım. Youtuber'lara dağıtırım alsın çocuklar inceleme çeksinler, tanıtımını yapsınlar yaygınlaşsın. Bunu düşünemeyen bir firma, kargo ücreti ayağına fiyat artırıyorsa son sayfada, o zaman zaten üç kağıtçılardır. Bunlar gider sizin cüzdanı da boşaltırlar.

Güvenilir firmalar bu yüzden önemli.
17  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: ******ALTIN VURUŞ 2 ( Tren Kalkıyor )********* on: October 17, 2019, 09:51:15 AM
Arkadaşın çok kötü bir niyeti olduğuna inanmıyorum. En azından şimidilik. Hafiften kendisine hype yapmaya çalışmış ama bu forum o kadarına da alışık, bilinçli bir kitleden oluşuyor zaten. Yani çok ta şey etmiyorum. Yazdığı tahmin de zaten herkesin dilinde dolaşan şeylerden ibaret. Umarım kendisi de kazanır.

Arkadaş bir kaç konu da daha kendine hype toplamayı başarabilirse asıl altın vuruşu bize yapabilir korkarım Cheesy
18  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Kava - Yeni Binance IEO'su Duyruldu on: October 16, 2019, 03:00:49 PM
Bakalım bu kaç x yapacak. Biri gidiyor biri geliyor. Piyasada işlem yapan insanlar da artık şaşırdı hangisine inanıp hold yapacağız diye. Bütün inançlarımızla, hold alışkanlıklarımızla dalga geçer gibi sürekli yeni bir proje çıkarıp eskisini rafa kaldırmak... Artık sıkıldım böyle durumlardan. Perlin konusunda gördüm, arkadaşlar almış ve ellerinde kalmış token. Durum buyken borsaya çıktğında kim toplarki bu tokenleri?

Bu şartlar altında 2x yaparsa yapar, yoksa da düşüşe geçer durur.
19  Local / Konu Dışı / Re: Ülkemizde Habercilik anlayışı on: October 16, 2019, 12:13:51 PM
Haber başlığına ithafen yazıyorum;

Ülkemizde habercilik anlayışı yok. Bütün gazeteler, haber siteleri ve kanalları mutlaka bir siyasi görüşün propagandası için yaşıyorlar. Yada arkasında büyük bir para babası, iş adamı vardır. Onun çıkarlarını korumak için mevcuttur. Arada bir yada gerektiğinde o arkasındaki güçleri savunmak için yaşar böyle medya kurumları. Kesinlikle tarafsız değillerdir. Tarafsız olabilmeleri için öncelikle ekonomik olarak bağımsız hale gelmeleri gerekiyor. Ekonomik olarak bağımlı iseniz, parayı aldığınız yere bağlısınızdır.
20  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Facebook’un Libra’sını Terk Eden Devlerin Ayrılış Sebebi on: October 15, 2019, 05:17:18 PM
11 Eylül insanlık tarihi için en acı veren olaydır ve insanlar hala bunu bir iki tane teröristin planlamasıyla yapıldığını düşünecek kadar aptal

11 Eylülde kurdukları korku senaryolarını şimdi kripto paralarda uygulamaya çalışıyorlar ama artık kimse bu mavalları yiyecek kadar aptal değil. 11 Eylül'de petrolü sömürmek için kendilerine korku imparatorluğu kurdular. Şimdi ise kripto paralar karşısında kendi paraları riske girince, kripto paraların teröristler tarafından kullanıldığını vs. sürmeye çalışıyorlar piyasaya. Ama herkes her şeyin farkında. Kripto paralar ile ilgili gelişmeleri sadece geciktirebilirler ama engelleyemezler.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!