Bitcoin Forum
May 19, 2022, 07:45:14 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 23.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »
1  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Roco.finance | $ROCO token on: January 14, 2022, 08:48:02 PM
auditten kastınız buysa yapılmıştı daha önce,rocofinanceın sitesinde learn more kısmındaki audit,
https://www.dpanquan.com/storage/13318/files/20211220/20211220150652_29563.pdf

Yapılmış olan audit token kontratı için, söz konusu olan açık ise stake kontratı üzerinde. Yani yapılan denetim ile hack olayının gerçekleştiği kontratlar tamamen birbirinden farklı. Stake kontratı için her hangi bir denetim işlemi yapılmamış ve doğal olarak gözden kaçan noktaları tespit etme olasılığı ortadan kalkmış.

Kontratlarda her zaman açıklar, atlanan noktalar olabilir bu doğaldır. Buradaki temel sorun stake için yazılan kontratı önemsemedikleri veya tamamen akıllarına gelmediği için denetlettirmemiş olmaları.

Hacker sadece stake kontratı üzerindeki ödül tokenlerini çalmış onları da kafamıza dumpladı sağolsun

Hocam mesele sadece hackerin çaldıklarını satması olsa bu kadar geri çekilmez. Twitter'da bir eleman yazmış. Belli cüzdanlardan tepeden satış ve aşağıdan alış olduğu iddiası var. Bunu da yapanın ekip olduğu söyleniyor. Asıl mesele bu bence. Doğruysa eğer roco ya ciddi zarar verebilir

hiro ve tayfası tepeden çakmıştır.
2  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Swipe (SXP) Tamamen Binance tarafından alınıyor ( Solar Network ) on: January 07, 2022, 09:22:07 PM
umarım ki iyi olur ancak cz denen yavşk çekik göz vadelide long patlatmadan bu coini yükseltmez gibime geliyor. sxp'nin funding rate'i 30 aralıktan beri sürekli pozitif. güzel bi long patlatma operasyonundan sonra 100 dolara yolculuğu başlar.

ethereum classic gibi çöp ötesi bir projenin fiyatı 30 dolar. solar network dedikleri şey bir proof of stake projesi olur ve insanların avax ağındaki gibi validator-delagator olacağı bir blokzincir olursa. 200 milyon toplam arz + binance'in burn sevdası + cz'nin tweet atması + türklerin dalması + boomdator denen arkadaşın tweet atması ile evlere şenlik bir yükseliş gelebilir.

Ben vadelide güzel bir long taşıyorum. terste kalsam da marj ekleyerek liq seviyemi iyice düşürdüm. 6 ay falan taşırım. istediğim seviyelere gelirse (+100 dolar) bedelli paramı çıkartır bi de güzel araba çekerim.
3  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: CZ'nin SXP (Kripto Kart) Hamlesi on: December 02, 2021, 07:20:18 PM
sanırım ufaktan mainnet haberleri cart curt geliyor. cz çekik gözlüsü bunu yürütmeli.
4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Solana ağında bir agar_io ve LoL çakması Oyun/NFT projesi SolTigers ve ROAR on: December 01, 2021, 10:05:34 PM
Agar_io eski popüler oyunlardan biri. Oyun bilinirliğe sahip olduğu için bugün yine tutar ama NFT olmadan oyuna girilememesi kötü. Çünkü tam fırsat eşitliği yok. Komünitelerini genişletmek istiyorlarsa yeni gelenlere de fırsat vermeliler. İnceleme için teşekkürler.

Discord kanalında bir fikir sundum. Dikkate alacaklarını söylediler. NFT sahipleri nftlerdeki görseller ile girecekler. nft sahibi olmayanlar ise 1 aylık, 1 haftalık bilet alarak (bu biletler roar token ile alınacak. alım sonrası ücretin yarısı burn edilecek) oyuna girebilecek. fikrimi dikkate alırlar mı bilmiyorum. ama ben olsam oyunu bu şekilde yapardım. çünkü play to earn olması ve insan çekmek için bunlar gerekli olabilir.

Keşke %100 güvenebilsem işte. discord ve telegram üzerinde o kadar çok rug pull çeken proje var ki. eğer dediğim tarzda bi değişim olursa roar iyice değer kazanır. oyunun deneme videosunu twitterlerında görebilirsiniz. agariodaki yuvarlak resimler loldeki championlar gibi geziniyor. kuleler falan var.

şimdilik ne olacak zamanla göreceğiz.
5  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Solana ağında bir agar_io ve LoL çakması Oyun/NFT projesi SolTigers ve ROAR on: November 29, 2021, 09:38:20 PM
İnceleme için teşekkürler. Yazının sonuna alakalı linkleri eklersen güzel olur. Web sayfası twitter hesapları gibi.
Bahsettiğin youtuber proje hakkında sanırım henüz içerik yapmamış kanalına baktım ama göremedim.

Merhaba, evet özellikle bu oyun hakkında bir içerik yapmadı ama son videosunun son dakikalarında bahsi geçiyor : https://youtu.be/dMS6aVOpk_I?t=1439
coin'e ait coingecko sitesi : https://www.coingecko.com/tr/coins/roar-token#markets
raydium için contract'a coingeckodan bakabilirsiniz.

NFTlerin satıldığı yerler :  

https://magiceden.io/marketplace?collection_symbol=soltiger
https://digitaleyes.market/collections/SOL%20Tigers

Baby Tigers:
https://magiceden.io/marketplace/baby_tigers

discord, twitter ve web sitesine yine coingeckodan ulaşılabilir. oyunu denemek için https://soltigers.io/ sitesine gitmeniz lazım ama oyuna girebilmek için nft gerekli. şu an oyun çok amatörce ve yapım aşamasında. eğer oyunu zevkli bir hale getirirlerse güzel olabilir.
6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Solana ağında bir agar_io ve LoL çakması Oyun/NFT projesi SolTigers ve ROAR on: November 29, 2021, 09:14:36 PM
Merhaba, çok küçük hacimli ve düşük market capli bir coini tanıtmak istedim. Scam çıkma riski elbette var ama sebepleri sayarak karşılaştırabiliriz.

proje öncelikle solana ağında çıkan hayvan temalı bir nft projesi. twitter hesabı : https://twitter.com/SOL_Tigers eylül 2021 yılında açılmış. Klasik bir solana nft'si mintlemeler. satışlar falan.

Daha sonra Baby Tigers adında başka bir nft serisi yapıyorlar. Pixel art ile yapılmış başka bir seri. 250 tane baby tiger mintlenince geriye kalan 500 adet baby tiger'ı SolTiger sahiplerine airdrop ile atıyorlar.

Sonrasında da olay burada ilginçleşiyor. Tarayıcı tabanlı bir oyun yapmaya başlıyorlar. Solana cüzdanını bağlamak gerekiyor ve oyuna girebilmek için nft sahibi olmak gerekiyor. İşte burada bir NFT aynı zamanda oyun içi karakteri olarak da kullanılıyor. Eğer baby tiger'ınız varsa baby tiger sizinle beraber oyuna giriyor. Tıpkı silkroaddaki kurt gibi. Oyunu geliştiren eleman'ın youtube kanalı: https://www.youtube.com/c/GravenilvectutoŞimdi buraya kadar olay şu. adamlar nft yapıyor. nft sahiplerine başka bi nft daha yapıyolar. sonra da toplam nft sahiplerine bir utility token olarak bundan veriyorlar.

sonra da 100 milyon adete sahip ROAR diye bir token çıkartıyorlar. Her nft sahibine 1000 adet bu tokendan yolluyorlar. Fiyat ilk gün 10x yapsak da şu an tekrar dibe düşüyor. Sonuçta beleş verilmiş herkese. Raydium'da da yeteri kadar likidite yok. en ufak satışta fiyat %20 düşüyor.

Yatırım yapmak için sebepler.

1) Oyun geliştiricisi olan eleman youtube'da 200k aboneye sahip. Bu adamın yapacağı bir tanıtım videosu en azından baya bir insana ulaşır. Rugpull yaparsa çocuk adını lekelemiş olur. Rug yapacak insan anonim olmaya çalışırdı.

2) Solana ağında hala nft hype'ı geçmiş değil. Bu oyunu agario gibi bir tarayıcı oyunu olarak görürsek metaverse diyemeyiz. Ama play to earn şeklinde bir sistem olursa insanlar bu nftleri alır. Solana ağında hayvan gibi kalabalık cüzdan var. minik bir haber bile bu düşük projeyi uçurtur.

3) Roar için kullanım alanı yapmayı planlıyorlar. Mesela değişik haritalara giriş için belli sayıda roar tutmak bunlardan biri

4) toplam arz 100 milyondu. geçen cuma 1 milyon yaktılar. bu cuma da bir milyon daha yakacaklar. belli bir süre bu yakımların devam edeceğini söylediler.

5) 100 milyon toplam arza sahip bir coin için 0,000xx şeklinde bir fiyat uygun. 1000 dolar civarı bir para ile arzın %1ine sahip olabiliyorsunuz.

6) telegramları yok. discordları var. oyun geliştirme ve oyuncular discordu popüler kullanır. ayrıca solana ağındaki projeler de genelde discordcudur.


Yatırım yapmamak için sebepler.


1) Çok düşük likidete. Alınca satış yapmamayı göze almak lazım. al-sat yaparken fiyatı %30 civarı oynatırsınız. ve sonuçta bir nft projesi. roar sadece utility tokeni olacak
2) bu coine bağlanan parayı başka şeylere koyamamak. çünkü düşük likidete yüzünden satış yapamayınca başka fırsatlar kaçabilir.
3) raydium kumarhanesi. merkeziyetsiz bir borsa elbette risklidir.

inceleyip fikirleri olan varsa yazabilir. seve seve okurum. benim derdim aldığım coini shillemek değil. benim derdim eğer bu coin iş yaparsa buradaki Türkler de bundan faydalansın.
7  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Telefon veya bilgisayarda token kasmak on: November 03, 2021, 04:46:18 PM
SLP fiyatı ölümüne düşüyor. buna dair ekip bir çözüm sunuyor mu? mesela slp kullanarak daha fazla karakter geliştirmek veya staking gibi?

oyun kimsenin umrunda değil. herkes slp kasıp satma derdinde. üzücü.
8  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Binance Coin (BNB) on: September 08, 2021, 02:56:07 PM
Quote
Kripto hesabı buharlaştı: 240 bin dolar 4 dakikada kayboldu
Kripto para borsalarına ilişkin yasal düzenleme beklenirken şikayetler de giderek artıyor. Son olay, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’nin Türkiye biriminde yaşandı. Dış ticaret işi yapan Beşir B.’nin, hesabına yatırdığı 240 bin dolar 4 dakika içinde buharlaştı. Şirketten, "Hırsızı bulmak imkansız" yanıtı geldi.
https://www.ntv.com.tr/amp/turkiye/kripto-hesabi-buharlasti-240-bin-dolar-4-dakikada-kayboldu,VFd7m1D2L0CfwBwL7WoYDQ

haber, ulusal basında yer bulmuş. muhtemelen giriş bilgilerini paylaşmış ya da kaptırmış gibi gözüküyor ama meblağ çok yüksek olduğu için üzücü bir durum olarak kayıtlara geçmiş. geçmiş olsun.


adamın bilgisayarı full keylogger dolu olmalı.hatta teamviewer bile olabilir.
bu adamda 240k $ ne arıyor onu anlamadım.o aşamaya gelmesi mucize gibi birşey.
Yani bir de pişkin pişkin dava açmalar vs. Gerçekten Binance'in hatası olduğunu düşünüyor olamaz. Bu davayı açmasının, haberlere konu olmasının nasıl bir yararı olabilir kendisine? Saçma sapan haberler yapıyorlar. Avukat da kendi parasına baktığı için dava açalım diye gaza getirdi herhalde. Dediğiniz gibi bu zekada bir adamda 240k ne arıyor çok ilginç.

bilgisayarlara sahip çıkmak önemli. ben şöyle bir önlem alıyorum. borsadaki mail adresim bilgisayarımda asla giriş yapılı değil. 2fa'in üzerinde çalıştığı telefon da bir yakın akrabamın telefonu. mail adresim de üçüncü bir pcde girili. onun için çekim yapmak istersem. hem akrabamın telefonua hem de diğer pc'ye ihtiyaç duyuyorum.
9  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Pokemon Çakması bir oyun REVOMON Henüz alpha sürecinde on: September 08, 2021, 02:53:43 PM
pokemon çakması bir oyunun kripto para birimi revo.

axs, tlm, atlas gibi projelerin çok iyi fiyatlandığını gördüğüm için, araştırma yaparken bu coine rastladım. toplam arzı 100 milyon olup, dolaşımdaki arzı 22 milyon. axs'nin dolaşımdak arzı 57 milyon iken adet başına fiyatı 90 dolara kadar çıkmıştı.

peki neden bu coine yatırım yaptım. kısaca özetlemek gerekirse.

1) coingecko sitesinde, nft ve gaming odaklı projeler arasında market cap'i en düşük projelerden birisi. dolayısıyla cebimdeki az parayla market cap'in daha büyük dilimine sahip olabiliyorum.

ortaya alpha sürümü olarak çıkartılmış bir oyun sunmuşlar. ekip belli ki bu oyunu planladıkları şekilde sunacak.

2) oyun kısacası bir pokemon çakması. şurada geçen bilgiye göre vr olayında pokemon ekibinin adı geçiyor. from the pokemon vr team şeklinde. bu durumda oyunun oynanacağını. item ve nft toplanması için de bu revo coinlerin kullanılacağını düşünmekteyim.

axie infinity'nin fiyatı onca shortlanmaya rağmen nasıl düşmediyse, bu coin de ufaktan yürüyecektir diye tahmin ediyorum.

sözlerim yatırım tavsiyesi değildir. kişisel görüşlerimdir. revo almak için coingecko sitesinden pancakeswap contratına ulaşabilir veya gate io'dan alabilirsiniz.

gate io'da sadece erc20 ağındaki revo var. eğer gate'den alıp bsc cüzdanına çekecekseniz şimdilik mümkün değil. aynı şekilde pancakeswap'dan alıp gate'e de atamıyorsunuz. gate io'nun yakında bsc20 desteği vereceği bekleniyor telegram gruplarında


presale fiyatı 0.11 launchpad fiyatı ise 0.14 imiş. şu anda ise 0.25-0.3 arasında geziyor. bence böyle bir coin için ico fiyatının 2 katı oldukça ucuz. icodan almak için insanlar eminönü baklava izdihamı yaşıyor.

oyunda muhtemelen bsc ağında çalışacak. dolayısıyla cz ve tayfası bsc ağında çalışan bu coini belki önümüzdeki sene. oyun aktif olduğunda listeyebilir. çünkü oyunu oynayacak olan insanlar illa ki bir bnb cüzdanı kullanacak ve bu oyunu oynayıp insanların oyun için item kazanması veya kaybetmesi bsc ağının bolca kullanılması cz'nin işine gelir
10  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Riseonlineworld.com | $ROCO token on: August 25, 2021, 04:55:16 PM
avax ağındaki hoop ile bunların bi ilgisi var mı? hirozaki shilleyip duruyor. tepeden elimize verecek bi potansiyel seziyorum bu çocukta
11  Alternate cryptocurrencies / Altcoin Discussion / Re: what are your opinions about ontology(#ont) and swipe(#sxp) on: July 13, 2021, 07:52:14 PM
sxp deserves better. it has very low total supply. cz and jose should pump this sht
12  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: CZ'nin SXP (Kripto Kart) Hamlesi on: July 13, 2021, 07:09:18 PM
konu açılalı bir sene olmuş. fiyat olarak yrrrak gibi gitti amk coini.

kusura bakmayın burayı investing forumu sanıp küfrettim ama çok sinirim bozuk.
13  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: CZ'nin SXP (Kripto Kart) Hamlesi on: May 29, 2021, 09:02:14 PM
yarın teknik whitepaper yayınlanacak. haziran ayında testnet veya burn haberleri gelebilir. arzına kıyasla fiyat çok düşük. ama her şey btc'ye göbeğinden bağlı olduğu için yürümüyor.
14  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: CZ'nin SXP (Kripto Kart) Hamlesi on: May 27, 2021, 09:47:22 PM
Sxp, benim de ilgimi çeken bir proje oldu.Uzun vadeli düşününce mutlaka cz sahip çıkacak ve Binance’ın yaptığı atağa benzer atak yapabilecektir.Sadece yeteri kadar beklemek gerekiyor bence.Bir gün çıkıp benim Swipe’a da sahip çıkmam gerek diyebilir...

Bu yolda en büyük dezavantajı, rakibinin Cro olması.Cz eğer bu alanda da tekelleşmek isterse Sxp çok başarılı zamanlar gör(e)bilir.

crypto com çok kullanışsız bir app. borsa ve uygulama ayrı falan. telefon uygulamasından withdraw yapamıyosun. cz ve binance etkisi çok daha büyük.
15  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: CZ'nin SXP (Kripto Kart) Hamlesi on: May 19, 2021, 08:52:40 PM
bu coin nedense boğa koşusunda bile isteneni veremedi. bakıyorsun, arzı az. cz taktiği yakım yapılacak bolca. toplam arz 100 milyona kadar inecek. haziran-temmuz aylarında duyurusu-testneti falan var. hadi bakalım ne olacak..
16  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Julswap BSC ağında bir UNISWAP ÇAKMASI ve coinleri JULD ile JULB on: May 14, 2021, 11:10:16 PM
DEX Adresi  https://julswap.com/#/

uniswapı kaçırdım.
burger i kaçırdım.
cake i kaçırdım.
duck i kaçırdım.

gözümün önünde buradaki sağolsun kıymetli arkadaşlar projeler ilk çıktığında haber verdiler yukarıdakileri. hiç yapmayan 20x yaptı. 2x 3x yaptıklarında geç kaldım trene diye atlamadım. bakakaldım arkasından.

bu sefer bunu kaçırmayayım dedim. 1 dolar beklentisi çok gerçekçi geldi. sonuçta gruptaki 57000 kişi yanılıyor olamaz.

0.24 den trene atladık.
bakalım.

2 ay önce aldım.
fiyat yarısına düştü.
cake burger uni 3 katına çıktı, duck 5 katına çıktı bu süreçte.

pek umudum kalmadı. fakat satmak da istemiyorum bu fiyattan


Birilerinin sabrı bitip sattığında yükseliş de gelecektir. özellikle şu julpad olayı çok bullish.
17  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: 10 Mayıs 2021 Shiba Inu Darbesi on: May 10, 2021, 09:51:51 PM
dogeden çıkan para shibaya, shiba'daki artıştan çıkan para da akitaya gidiyor. köpekten köpeğe akıyor para resmen.
18  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: binance shib listeleme ve x25 futures on: May 10, 2021, 12:37:16 PM
bunlardan batan insanlara acımıyorum ama diplerdeyken almayarak da kendimi batırdım Cheesy

keşke ekşide ilk shib başlığını gördüğümde bi 100 dolarlık alsaydım
19  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Neden KYC Çok Tehlikeli ve Gereksiz? on: May 08, 2021, 12:58:51 AM
kyc sakat ama özellikle Türkiyede zaten ota boka kimlik fotokopisi veriyoruz, bence daha büyük risk sadece kimliğimizi ele geçiren birinin adımıza şirket kurabilmesi saçmalığı. böyle şeyler denetlenir olmalı. e-devlet gibi süper bir sistem var mesela ama en ufak bir şeyde evimize tebligat geliyor. trafik cezaları falan tebliğ ile geliyor. e-devlet daha da hayatın içine girince belki de kimliğin fotosunu çaldırmak bir risk olmayacak çünkü her resmi işlemi digital olarak e-devlet üzerinden doğrulamamız gerekecek. tabi bu benim kafamdaki plan ve dezavantajları da olabilir.
20  Local / Pazar Alanı / Re: I am looking for a translator from English to Turkish. on: May 08, 2021, 12:55:27 AM
You can PM me, too.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!