Bitcoin Forum
October 01, 2023, 11:25:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 25.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 262 »
1  Local / Konu Dışı / Re: Türkiye Süper Ligi Ana Konusu on: Today at 09:32:48 PM
Maç öncesi taraftarlara yapılan polis saldırısını kınıyorum. Emniyet görevini suistimal eden bu şahısları derhal görevden almalıdır. Bu rezalete ortak olan tüm sorumlular hakkında hukuki yollara başvurulmalıdır. Normal devletlerde olması gereken budur.

Maçı Beşiktaş'ın kazanacağı en başından belliydi ancak ilk golün gelmesi biraz gecikti. İlk yarı bitmeden gol geldiği için devre arası konuşması farklı yapılmıştır. İkinci yarı çok daha rahat geçti. Aboubakar yine golünü attı. Milli maç arasından önce ligde sadece İstanbulspor maçı kaldı. O kolay maçı da kazanıp 16 puanla araya gireriz. Zamanla eksikler geri döner yeni gelenler takıma iyice uyum sağlar. İdeal 11'i bulduktan sonra işler daha kolay olur. Şimdi Avrupa maçına odaklanmak ve hatasız şekilde 3 puanı almak lazım. Lig daha çok uzun, her şey olabilir.
2  Economy / Gambling discussion / Re: Turkish Super League 2023/24 Season on: Today at 06:10:39 PM
I feel like in games like this, you might be right to expect the win from Beşiktaş because they probably want to prove themselves and they will be extra motivated. After too many bad results, they must win or almost forget the season like they will give up. It will be very interesting to see how they will react to recent bad results.

It was obvious that we would win this match, I said it before the match. It was a very easy match. Konyaspor didn't have any scoring positions, they couldn't create any danger. Beşiktaş controlled the game from the beginning to the end. Even though we weren't very effective in the first half, we took the lead with the opponent's own goal and the second half was much easier. Top scorer Aboubakar scored again. He scores a lot of goals with his individual talent, but he also needs to score goals when attacking as a team. Players other than Aboubakar also need to be more effective and help in the attack. Winning without conceding a goal was another plus. We also increased the average. Morale in the team increased. Now it's time for the European match. It's necessary to get good results and move on.
3  Local / Konu Dışı / Re: Bir nesil nasıl zehirlenir! on: Today at 02:47:52 PM
Hobby hiç şaşırtmadı tadı çok farklı geliyordu bence de en iyisi Nutella hem tat olarak eşsiz hem de oranları kabul edilebilir düzeyde. Zaten bunların fiyatlarından aşağı yukarı hangisi iyi hangisi kötü anlaşılıyor aynı markanın farklı ürünleri arasında fiyat farkları çok yüksek mesela ülkerde çokokrem ile hobby. Sarelle ve Nutella bu alanda zirvedeler hem marka değeri hem tat hem dünya çapında bilinirlik olarak.
Bu arada gıda dedektifinin neden gözaltına alındığını anlamadım medyaya yansıyanlar gerçek mi yoksa arkasında başka bir şey mi var? İnsanları bilgilendirmenin cezası değil ödülü olmalı aslında bu işi devletin yapması gerekiyor ama nerde.
4  Economy / Gambling discussion / Re: La Liga (Spanish League) Prediction Thread 2023/24 on: Today at 02:11:06 PM
What a match it was! Almeria took the lead by scoring 3 goals in 5 minutes in the first half, but Granada came back in the second half. Luis Suarez scored 3 goals and made a hat-trick. Largie Ramazani assisted all 3 goals. But the efforts of these 2 players were officially wasted. They barely saved 1 point in the match where they should have gotten 3 points.
Granada missed a penalty with Puertas. Then they scored 3 goals with Martinez, Sanchez and Uzuni. Even if that first penalty had been a goal, Granada would have won the match. It was a disappointing second half for Almeria. They haven't won yet this season. The season is very difficult for them. Both teams are at the bottom of the league.
5  Economy / Gambling discussion / Re: Turkish Super League 2023/24 Season on: Today at 09:02:42 AM
Today, Beşiktaş was given a very high odds against Konyaspor. It seems that the betting companies saw this match as risky. I don't see any risk. This match will be the winning match that will end the bad results. Bad results were obtained in the last 4 matches, except for Kayserispor game. This match could be the beginning of a revival. Konyaspor is doing badly in the league and Beşiktaş's chances are generally high against Konyaspor. That's why I have no doubt. Missing, injured players etc. doesn't matter, the player who goes on the field plays his best.
6  Local / Konu Dışı / Re: Stefan Kuntz kovuldu on: September 30, 2023, 11:42:51 AM
Bir yabancı gitti başka bir yabancı geldi hayırlısı olsun. Süper Lig takımı çalıştırmaya benzemez milli takım. Mutlaka yardım alacağı birçok Türk hoca olacaktır hem alt yaş kategori taramaları hem de yurtdışındaki TC pasaportlu oyunculardan, elindeki havuzdan en iyisini çıkarmasını diliyorum. Benim fazla bir umudum yok milli takım başarılı olursa seviniriz olmazsa şaşırmayız. Sergen Yalçın olsa en ideali olurdu gibi geliyor bana ama daha genç, mutlaka ileride milli takımı çalıştıracaktır.
7  Economy / Gambling discussion / Re: Germany League - Bundesliga Prediction Thread on: September 30, 2023, 10:18:20 AM
The big match of the day will undoubtedly be the match between Leipzig and Bayern München. Leipzig has been very superior to Bayern lately, they have won the last two matches. But looking at the general situation, Bayern has a serious unbeaten streak.
I think both teams will score goals in this match. My choice would be both teams to score bet. Bayern scored 7 goals in the last match, and will definitely score in this match too. Since Leipzig is playing at home, they will want to control the game and attack. Over 2.5 goals is another option. I think we will watch a lot of goals. There are many players who can score goals such as Kane, Tel, Sane, Olmo, Werner, Sesko, Openda. Both the first 11 and the bench players are high quality.
8  Economy / Gambling discussion / Re: Premier League Prediction Thread 2023/2024 on: September 30, 2023, 12:35:28 AM
Match of the day is definitely going to be Tottenham vs Liverpool. Crucial for both teams to send out a message to the league about their title chances. A mare draw only increases Man City's chances to win the league as they are already top of it.

Both teams are undefeated, but if there is no draw today, it will be the first time a team has lost in the league. Since Tottenham are playing at home, there is extra pressure on them. If Liverpool lost this match, no one would criticize them too much. However, if Tottenham lose at home, they will be greatly hurt. Tottenham's biggest trump card is Son. Son scored 2 goals in the last match. This performance may continue again. Liverpool, on the other hand, scores goals with Nunez, Salah and Jota. The offensive players of both sides are of serious quality and are producing scores. It will be a very difficult match for both sides. I don't think either of them will play for a draw, there will definitely be a winner.
9  Economy / Gambling discussion / Re: Premier League Prediction Thread 2023/2024 on: September 29, 2023, 09:50:35 PM
I think Man City's defeat in yesterday's match shouldn't worry them, they can focus more on the Premier League and UCL, about tonight's match against Wolves could be a winning trend again, I don't doubt them when the match in the Premier League.

Manchester City's league cup defeat doesn't affect the Premier League. Manchester City is the biggest candidate to become the Premier League champion again. You can't always get every trophy. There is not much difference between losing in the final or being eliminated in the first rounds, this is especially true for the league cup. In fact, when you are eliminated in the first rounds, you exert less effort and can focus on more important trophies. The priority should be the Premier League and Champions League championship. If these come, no one will even remember the League Cup.
10  Local / Konu Dışı / Re: Doktorlarda İntihar on: September 29, 2023, 06:24:17 PM
Çok üzücü bir durum gerçekten ülkenin kalifiye insanlarının bunları yaşıyor olması. Doktorlarımızı gelişmiş ülkelere kaybediyoruz burada kalanlar ise zor şartlar altında çok düşük maaşlarla çalışıyorlar ve her hastaya çok az süre ayırabiliyorlar. Özel sektörde yine biraz daha rahat ama devlet hastanelerindeki doktorların durumu içler acısı. Keşke böyle haberler duymasak ama şartları düşününce bunların olması çok normal geliyor. Umarım bir gün bu ekonomik buhran biter ve herkes biraz daha düzgün hayat şartlarında çalışıp yaşayabilir.
11  Local / Ekonomi / Re: Eylül ayı açlık ve yoksulluk siniri on: September 29, 2023, 01:09:19 PM
İki emekli maaşı açlık sınırının az üzerinde oluyor. Bu ortamda hayatta kalmaya çalışan tüm orta ve alt sınıfa kolaylıklar dilerim. Yoksulluk sınırını bulmak için ailede 2 çalışan olması bile yetmeyebiliyor. Maalesef çok kötü durumdayız ve daha da kötüsü iyiye yönelecek hiçbir ibare yok. Umarım bir çözüm bulunur yoksa kötü haberleri daha fazla duyacağız. Yaşamak çok zorlaştı, hadi biz kripto vs. kovalayıp bir şekilde döndürüyoruz ama büyük bir çoğunluk sabah akşam çift işte çalışıp evini geçindirmeye çalışıyor.
12  Local / Konu Dışı / Re: eğitim sistemi on: September 28, 2023, 09:51:12 PM
Eğitim sistemi her sene değişiyor eskiden de öyleydi bizden 2-3 sene önce okuyanlar farklı sınavlara giriyordu bizden sonra gelenler farklı sınavlara girdi okunan yıl sayısı bile değişiyordu ben liseyi 1 sene hazırlık ve 3 sene normal olarak okudum sonrakiler 4 sene lise okudu öncekiler ortaokuldayken liseye girmişti 8. sınıfta lise sınavı yoktu 4'te mi ne giriliyordu. Böyle karman çorman sistemden düzgün insanlar çıkmasını bekleyemezsin.
Şimdi durum daha vahim Fen Lisesi Anadolu Lisesi gibi öğretim kalitesini yükselten okullar yerine imam hatip gibi hiçbir işe yaramayan şeylerle gençleri zehirliyorlar. Ülkenin sosyal bilimler ve matematik konusundaki netleri ortada her sene bu ortalamalar daha da düşüyor 2 net matematik sorusu yapamayan bir nesil yetişiyor. Bizim zamanımızda da kötüydü ama şu anda tarihin en kötü dönemini yaşıyoruz ve gittikçe daha kötüye gidiyor. Akran zorbalığı desen yine zirve noktasında. Öğrencilerin çoğu okuldaki yabancılardan şikayetçi her milletten insan yaşar oldu okulda Türk'ten çok Rus Ukraynalı Suriyeli Arap Afgan var.

Verilen eğitimin kalitesi düşüyor öğretmen kalitesi düşüyor onları da fazla suçlayamıyorum düzgün maaş aldıkları yok, ülkenin hiçbir yerinde liyakat yok. En torpilli olan müdür oluyor en çok yalakalık yapan müdür yardımcısı oluyor. Öğrencileri kimsenin düşündüğü yok ders bitsin evime gideyim derdinde çoğu, idealist öğretmen kalmamış. Olanlar da bakıyor bir şeyleri değiştiremiyor sisteme yenik düşüyor pes ediyor.

Yazacak çok şey var da biz yazsak ne olacak bu ülkede hiçbir şey düzelmez kasıtlı olarak eğitim sistemini böyle ayarladılar ülkenin altına dinamiti koydular ne zaman patlatacaklar diye bekliyoruz elden bir şey gelmiyor.
13  Economy / Gambling discussion / Re: La Liga (Spanish League) Prediction Thread 2023/24 on: September 28, 2023, 09:42:38 PM
Atletico Madrid won again, they had a difficult away match. They finished the match without conceding a goal. Their defense is really good. They learned from their mistakes in the Valencia match. However, it wasn't good for them when Alvaro Morata received a red card. The duo of Morata and Griezmann was playing very well. Now the striker duo will be broken. Atletico can still win the Cadiz match without Morata. They are doing well for now and pushing for the top positions.
14  Local / Konu Dışı / Re: ek MTV iptali başvurusuna red on: September 28, 2023, 08:51:00 PM
Anayasa mahkemesi üyelerini kim seçiyor? Kimler kendilerini seçeni alkışladı? Ülkede 20 yıl öncesine göre aradaki farklar ne? Bu soruları cevapladığınızda tek kişinin ne isterse olduğu yerde aksi bir karar alınmayacağı anlaşılıyor. Yeni Türkiye'de haraç kesmek yasal hale gelmiş. Hakkını arayan yok itiraz eden yok itiraz edene destek çıkan yok modern köleler ceplerindeki son kuruşu da sarayın harcamalarına yatırıyor. Bu haracı ödemedim ödemiyorum hadi bakalım nereye kadar giderse.
15  Economy / Gambling discussion / Re: Turkish Super League 2023/24 Season on: September 28, 2023, 08:32:02 PM
No one feels sorry for weak Başakşehir this season. Fenerbahçe also scored 4 goals and left. Despite its expensive squad, Başakşehir remained in the relegation zone. I wouldn't be surprised if they were relegated this year. The political power behind them now supports other clubs like Adana Demir.
Even though Çağdaş Atan is a good manager, the team is not playing the way they want. The striker they bought, Piatek, is a man who has never scored a goal. They need a decent striker. Also, the wings and midfielders need to score goals, their attacking players are performing very weak.
16  Economy / Gambling discussion / Re: Turkish Super League 2023/24 Season on: September 27, 2023, 06:16:41 PM
We conceded 2 simple goals in the first half, but we can recover in the second half and win the match. Adana Demir was very lucky in the first half, they took 2 shots and scored goals. They are lucky because goalkeeper Mert Günok was injured. If the referees' phones and all communication sources were checked before and after these matches, we would find out what's going on, but there is currently no power in the country that can address this. Even if it doesn't affect the outcome, decisions can be made that affect some bets. It's difficult to reveal these unless operations are carried out like in Italy.
17  Local / Ekonomi / Re: Vergisiz Cep Telefonu on: September 27, 2023, 04:11:06 PM
Bu ülkede vergisiz bir şey mi var vergisiz cep telefonu olsun? Seçim zamanı toy oyverenleri kandırmak üzerine atılmış yalanlardan biriydi yiyen olduysa afiyet olsun. Bir de vergisiz iPhone alıyoruz diye hayallere kapılanlar ve bunu körükleyen sosyal medya trolleri vardı ne oldu hepsi bir anda ortadan kayboldu. Seçim geçti iş bitti çünkü.
Telefon bilgisayar ihtiyacı olan şimdiden alsın her ay enflasyona ve kura bağlı zamlar geliyor her marka için ucuzundan pahalısına hepsi zamlanıyor yeni yılda fiyatlar çok daha uçuk olacak. Böyle boş vaatleri bekleyip vaktini çarçur edenler günün sonunda telefonsuz bilgisayarsız kalır.
18  Local / Konu Dışı / Re: La Liga 2022-2023 Sezonu on: September 27, 2023, 03:36:41 PM
Arda balonu patladı Fener tam zamanında itelemiş bi sene daha tutsalar bu sakatlıklar buradayken yaşansa Real almaktan vazgeçerdi hem gereğinden fazla para ödediler hem de bu para boşa gitmiş oldu. Grin Ali Koç'un yaptığı en düzgün iş olabilir müzmin sakat genç yeteneği minimum fee release clause üstüne iteledi dünyanın en çok para saçan kulübüne. Tabi bizim için büyük para ama adamlar için para değil bunlar kimlere ne paralar ödüyorlar da fos çıkıyor. 20-30 milyonluk transferleri umursamazlar bile.
19  Local / Ekonomi / Re: Kredi kartları, taşıt ve konut kredisi düzenlemesi neyi amaçlıyor on: September 25, 2023, 07:00:12 PM
Bankalar uzun süredir kredi kartı limitlerini yükseltmeye çalışırken kredi isteyince veremeyiz diyor. Ancak tüketici kredisi veriyorlar o da çok yüksek faizli oluyor.
Enflasyonu düşürücü pek bir etkisi olmaz millet hala deli gibi alışveriş yapıyor. Fiyatların gelecekte daha yüksek olacağını bilen herkes aklındakileri bekletmeden gerekirse borca girerek alıyor. Taşıt ve konut kredisi piyasada yok zaten kalmadı artık öyle bir şey. Düşük faizli kredi bulabilen şükretsin.
20  Local / Konu Dışı / İzmir'de Adliye Önünde Çatışma on: September 25, 2023, 11:20:00 AM
İzmir Bayraklı'da husumetli iki grup adliye önünde uzun namlulu silahlar da dahil olmak üzere çatışma yaşamış. Şu an ölüm haberi yok, çok sayıda yaralı varmış.https://www.instagram.com/reel/CxnERXxKMdG/
https://www.instagram.com/reel/CxnGOUKIQ_t
https://twitter.com/ceguluvera/status/1706247800629973387


Fotolar

Adliye önünde bile rahatça silahlarla birbirlerine saldırmaktan korkmayan tipler türedi biliyorlar ki cezası yok veya çok az. Birkaç gün yatıp çıkıyorlar kabarık suç dosyaları olsa bile sokaklara geri dönüyorlar. Bireysel ve kaçak silahlanma tüm zamanların en yüksek seviyesinde olabilir. Caydırıcı cezaların ve düzgün işleyen hukuk sisteminin olması şart.
Biz sıradan insanların sokakta hiç can güvenliği yok bu manyakların çatışmasının arasında hepimiz kalabilirdik. Nereye gidiyoruz böyle?
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 262 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!